MAANDAG 6 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALPHEN—VRIENDENSCHAAR 1—5. Al was in deze vriendschappelijke ont moeting de overwinning der Culemborgers verdiend, toch heeft de uitslag niet de juis te verhouding weergegeven. Bijna den ge- heelen wedstrijd oefende de thuisclub eenig overwicht uit, maar de voorhoede bleek niet productief genoeg om dit overwicht in doelpunten om te zetten. Er werd weer eens flink op los gepingeld en hierdoor werden ettelijke goede kansen om hals gebracht. De doorbraken der bezoekers waren niet zonder gevaar, terwijl de verdediging der thuisclub een niet al te betrouwbare indruk maakte. Onder leiding van scheidsrechter Vaes- sens wordt afgetrapt. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op en neer, allengs komt de thuisclub meer in den aanval, waarbij de voorhoede al spoedig een goede kans ver knoeit. Bij een snelle doorbraak van Vrien denschaar, loopt van Leeuwen uit zijn doel, waarop de bal in de Alphen-touwen belandt (01). Aan de andere zijde brengt de kee per redding door het leder corner te ver werken. Ook deze blijft onbenut. De bezoe kers gaan niet bij de pakken neerzitten; snel trekken zij ten aanval, waarbij het hun linksbuiten gelukt den voorsprong te ver- grooten (02). Nadat de voorhoede der thuisclub nog een paar goede kansen on benut heeft gelaten, komt de rust. Reeds spoedig na de hervatting krijgt Alphen een goede kans om den achterstand te verkleinen, maar thans is het haar mid- voor, die hopeloos mist. Vriendenschaar denkt er anders over en weet door haar rechtsbuiten weer het net te vinden (03). Als de Culemborgers nogmaals door hun midvoor weten te doelpunten denken we Alphen den achterstand te zien verkleinen, doch de uitstekende voorzet wordt door de geheele voorhoede jammerlijk gemist. Einde lijk gelukt het de thuisclub uit een penalty te doelpunten. (1—4). Een tweede penalty welke de thuisclub krijgt te nemen, wordt gemist. Als Alphen nog eenigen tijd in het offensief is geweest, volgt een doorbraak van Vriendschaar, die met het 5e doelpunt wordt besloten. Met dezen stand komt het einde. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der Zaterdag gespeelde leaguewedstrijden zijn: Eerete af deeling. ArsenalLiverpool 01 Blackburn RoversHuddersfield 42 BlackpoolPortmouth 02 Leeds Un.Sheffield Un. Sheffield W.Wolverhampton W. 20 W. Bromwich ANewc. Un. 32 De si tand ie: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Arsenal 32 20 6 6 94—45 46 Sheffield W. 31 19 6 6 66—43 44 Aston Villa 29 17 6 6 69—45 40 Newc. Un. 30 17 3 10 54—42 37 W. Bromw. A. 30 15 6 9 61—50 36 Derby County T',0 12 10 8 63—51 34 Huddersf. T. 30 14 5 11 50—43 33 Leeds Un. 30 11 11 8 42—42 33 Sunderland 30 13 6 11 57—64 32 Blackb. R. 32 12 S 12 67—79 32 Portsmouth 31 13 5 13 57—63 31 Everton 30 12 5 13 62—57 29 Liverpool 31 11 6 14 62—64 28 Sh. United 30 10 8 12 571—66 28 Bolton Wand. 31 10 6 15 59—72 26 Birmingham 28 10 5 13 41—41 25 Blackpool 31 11 3 17 51—65 -25 Manch. C. 29 10 2 17 52—54 22 Chelsea 30 9 3 18 39—59 21 Middlesb. 28 8 4 16 44—59 20 Wolverh. 30 7 6 17 59—81 20 Leic. O. 29 5 10 14 4263 20 Tweede afdeeling. Brandf. CityPlymouth Argyle 23 BuryOimsby Town 41* ChesterfieldBradford 21 Lincoln CityOldham Athletic 13 MillwallManchester United 20 Notts CountyCharlton Athletio 32 Port ValeStoke City 13 SouthamptonTottenham Hotspur 11 Swansea T.Nottingham Forest 01 DE ZESDE CUP-RONDE. De uitslagen van de kwart-finales van den Cup luiden: BurnleyManchester City 01 Derby CountySunderland 44 EvertonLuton Town 60 West Ham Un.Birmingham 40 OVERZICHT. *t Was gisteren in het Westen een be langrijke competitiedag en alle tien wed strijden in de 1ste klasse G en 2e klasse O zijn gespeeld. Natuurlijk bleven verrassingen niet uit. In de eerste klasse is de grootste daar van wel de nederlaag van Santpoort in Gouda, waar DONK na elf nederlagen de eerste overwinning boekte. Santpoort verspeelde daardoor vrij ze ker haar kleine kans op het kampioen schap en moest de tweede plaats afstaan aan Graaf Willem, dat Leonidas op eigen terrein versloeg. Ook HBC moest een punt afstaarf^ zoo dat de kansen der Heemstedenaren him kampioenskansen wel kunnen laten va ren. SJC bleef niet zonder moeite de baas over Spartaan en DHL hield de Haarlem mers er met 51 onder. De stand is: Excelsior 15 11 1 3 61—28 23 Wilhelmus 16 8 5 3 44—37 21 P. F. 0. 13 9 1 3 36—20 19 Teijlingen 15 5 3 7 28—36 13 Leiden 14 5 9 21—31 10 BI. Zwart 12 4 1 7 21—30 9 Li 886 9 3 2 4 20—16 8 Spartaan II 11 4 7 26—35 8 Gr. Floris 12 3 2 7 16—34 8 L. en Sn. 9 3 1 5 18—22 7 gesp. gew. gel. verl. v.i. pnt. D. H. L. 15 9 4 55—26 22 Gr. Willem 15 8 4 3 41—47 20 Santpoort 15 7 5 3 38—29 19 H. B. C. 15 7 4 4 50—50 18 8. J. C. 14 8 6 41—34 16 G. D. A. 16 6 3 7 39—28 15 Leonidas 13 6 2 5 41—35 14 T. Y. B. B. 16 5 2 9 29—48 12 13 2 2 9 29—39 6 12 1 11 23-36 2 D. O. N. K. In de 2e klasse O verraste Leiden vriend en vijand door een zege op PFO in Poeldijk. Dat is een heele gebeurtenis, een bijna onmogelijk iets en voor zoo ver ons mededeelingea daaromtrent be reikten niet erg aan te bevelen ook, gezien de houding vah het publiek. Een tegenvaller voor Leiden was het, dat ook Blauw Zwart en Lenig en Snel wonnen, doch nu de weg ter overwinning eenmaal gevonden is, heeft Leiden nog een goede kans op behoud. Lisse verloor van Excelsior, dat nu weer een goede kans heeft, wijl Wilhel mus van Spartaan II verloor. De stand is: De uitslagen. Ie klasse A: VolhardingKimbria 1_5; WH—RKVVL 4—1; RKONS—Mar- sana 93; Kerkrad eValkenburg 20; OhèvremontSitt. Boys 10. Ie klasse B: KolpingRKTVV 51 BrabantiaUnion 21. Ie klasse C: VenloBest Vooruit 2i; Venl. BoysSVB 10. Ie klasse E: VostaQuick 44; AchillesDenekamp 20. Ie klasse F: DEMWilskracht 24; FortitudeEMM 23; VICDe Meer 4—1. Ie klasse G: DHLTYBB 51; LeonidasGr. Willem 34; GD AHBC 11; SJCSpartaan 43; DONKSant poort 41. 2e klasse O: PFOLeiden 12; TeijlingenL. en Snel 23; LisseEx celsior 34; Graaf Floris VBlauw Zwart 13; Spartaan IIWilhelmus 31. S. J. C. I—SPARTAAN I 4—3. In een spannenden en fairen wedstrijd, heeft S. J. C. op het kantje af beide pun ten in de ontmoeting tegen Spartaan we ten te behouden, niettegenstaande zij in het eerste halfuur reeds een nuttigen voorsprong van 3—0 hadden. Hadden wij daarom in deze eerste helft reeds een klinkende overwinning in onze gedachten, de gasten dachten hierover na rust blijkbaar anders, want met een en thousiasme hebben zij zioh gegeven voor wat zij waard waren en SJC moest somwijlen alle zeilen bijzetten om de spor tieve zwarthemden in bedwang te kunnen houden. 1 Te 10 min. voot half drie laat scheids rechter Schimmel beginnen, waarbij SJC direct een goeden aanval onderneemt. Een verkeerd begrijpen in Spantaan's achterhoede heeft tot gevolg, dat Ruigrok reeds in de eerste minuten de leiding verovert (10). Wij zien nu een aantrek kelijk stukje voetbal, waarbij vooral de combinatie bij de SJC'ers goed gelukte, waardoor zij herhaaldelijk in den aanval kwamen en menig critiek moment voor het gastendoel wisten te scheppen. De gasten weerden zich kranig, doch als v. d. Berg met Vos een snelle doorbraak forceert, sooort Vos na een kwartier een prachtig een onhoudbaar doelpunt. Spar taan zet er nu alles op verandering in dezen stand te brengen en veroorzaakt een tweetal hoekschoppen, welke echter door Holst verdienstelijk werden ge keerd. Dan trekken de SJC'ers weer van leer en als het spel bijna een half uur oud is verdwijnt een voorzet van Ruigrok in den uitersten bovenhoek (3—3. Met een snel wisselend spel, waarbij SJC steeds een tikje overwicht had, was de rust reeds in het zioht, als v. d. Geer met een goed schot den achterstand weet te verkleinen (31). Na de thee schijnen de SJCers over het algemeen de zaak wel wat te licht te hebben opgevat, want geregeld komen nu de gasten gevaarlijk voor het doel, waar bij wij Mentink een prachtkans om zeep zien brengen. Het spel verplaatst zich verbazend snel. Als v. d. Berg nog eens een soloren onderneemt, zet deze scherp voor doch de toestormende Ruigrok krijgt het leer niet goed te pakken en ook daar gaat een kans verloren. Wederom komen zij terug, doch de uitloopende keeper geeft een andere wending aan den bal en ten koste van een corner werd erger voorkomen. De bal wordt dan weer naar het SJC-doel gezonden en uit een scrim mage voor doel weet v. Gorp verdienste lijk Holst te passeeren (32). Dan volgt een SJC-aanval, waarbij Nico Rietmeijer bal prachtig inkopt, welke slechts bij geluk uit het gastendoel werd gehouden. sdig bleek dit slechts uitstel van exe cutie geweest te zijn, want als Ruigrok zich door alles heen werkt, lokt hij den keeper uit zijn doel en plaatst kalm in (42). De Rotterdammers houden echter taai vol en geven zich somwijlen meer dan onze jongens, waardoor zij wel eens wat overwicht hebben, hetgeen hun linksbui ten Dries in een lastige positie in een doelpunt weet om te zetten (43). De laatste 10 minuten verloopen in een ge weldige spanning, waarbij de gasten er alles op zetten nog een gelijk spel te be werkstelligen hetgeen hun echter niet ge lukte. De leiding van den scheidsrechter was middelmatig, dooh eerlijk, De verhou ding in dezen wedstrijd was sohitterend. Het tweede elftal, hetwelk in Haarlem speelde tegen DSS wist een 22 stand te veroveren, waarmede zij geen onverdien stelijk werk deden. Het derde speelde thuis togen TYBB III, waarbij zij hun eerste overwinning wisten te boeken en nog wel met 31. De vorm, waarin zij deze wedstrijd speelden, geeft ons moed, dat meerdere successen zullen volgen. R. K. S. V. „LEIDEN". Het was een „goeie tik", van ons eerste elftal om PFC op eigen veld zoo maar even te kloppen. Dat geeft tenminste moed. Drie wedstrijden, drie overwinnin gen! Het tweede elftal zette de overwinnin genreeks voort en thans werd VVSB weer aan de Leidsche zegewagen gebon den. Goed zoo reserves nog een paar wed strijden en Het derde elftal, onvolledig notuurlijk, maar het bestuur neemt maatregelen, ver loor van Meerburg. Derde elftallers, ook dat wordt beter. Ten slotte maakten onze Junioren de stadgenooten RWD met 100 in. Daar schijnen goede schutters in de juniores te schuilen, wij zullen dit even in de gaten houden! Wie heeft er nog loten t Allemaal ver kocht! Geweldig!! Afrekenen en verkoopen! P. F. C.LEIDEN 1—2. Wie maar ©enigermate op de hoogte kan geacht worden met de krachten en krachtversdhillen in de afdeelingsklasse der Leidenaren, zal oogenblikkelijk moe ten toegeven, dat het een kranig stukje is PFC op eigen veld een nederlaag toe te brengen. Een kranig stukje was het van het Leiden-team, dat bovendien nog met 2 invallers den strijd tegen deze poo- tige Westlanders moest aanbinden. Fr. Goddijn, weer opgenomen in de aanvalslinie leek ons een verbetering, ter wijl de combinatie PompeKamphues buitengewoon soliede bleek. Zoo speelden de Zwart-witten een geestdriftig, afwisselend partijtje voetbal waar PFC, vooral voor de rust absoluut geen kijk op had en dat hun twee kost bare puntjes opleverde. De bar slechte voorlaatste wedstrijd is bij deze vereffend en op een geweldige wijze. Over den wedstrijd het volgende: Wanneer scheidsrechter Duivestein be ginnen blaast verschijnt Leiden met 2 in vallers. De Leiden-aanvoerder raadt mis en tegen wind trapt Kerkvliet voor Lei den af. Al direct blijkt-, dat de Leidena ren „iets" van plan zijn, want zij nemen het spel dan ook terstond volledig in handen. Toch blijven doelpunten nog achterwege, maar 't- is toch een lieve lust te zien, hoe fijn de Leidsche voorhoede zich door de PFC-achterhoede heen werkt. Dat was zeer goed bekeken, jam mer dat in deze periode door buitenspel eenige goede aanvallen te niet werden gedaan. Als ongeveer een half uur ge speeld is wordt Kerkvliet op niet te ver oorloven wijze aangevallen; juist buiten het strafschopgebied. De toegestane vrije schop wordt door hem zelf genomen en met een geweldigen knal heeft Leiden de leiding (01). Dat is een kolfje naar de hand der Leidenaren. Met nog meer stuwkracht worden de aanvallen opgezet en PFC weet werkelijk niet aan welke zijde zij het moet zoeken om de Leidena ren van hun huid te houden. Wanneer er nog eenige minuten voor rust te spelen zijn geeft Fr. Goddijn, daardoor in staat gesteld door S. Brakel een keurige pass, Kraan geeft het leder nog even door aan Kerkvliet en onhoudbaar ligt nummer twee in het PFC-net (02). Nog eenige aanvallen en het k rust. Na half-time pakt Leiden de zaken kalm, misschien wel wat te kalm aan. PFO ziende hoe beslist de Leidenaren eiken aanval afslaan, het duo Pompen Kamphues is eenvoudig niet te passeeren wil het spel wat forceeren. Tooh wordt Leiden even ingesloten, en de scheidsrech ter, de man van de tweede helft raakt een beetje onder den invloed van het o. i. een weinig onbehoorlijke Poeldijksche pu bliek. Telkens wordt het spel door fluiten van dezen arbiter onderbroken, en vaak absoluut onnoodig. Na een kwartier spe len komt PFC op gemakkelijke wijze aan een tegen-goal, wanneer voor een aange schoten handsbal op advies van den grensrechter penalty gegeven wordt. De stad is 12. Leiden geeft geen duimbreed t-oe, W. Goddijn geeft nog een paar goede voorzetten, zonder succes en door gewel dig verdedigen van Leiden kan ook PFC het niet tot doelpunten brengen. Het ein de wordt een sensationeel slot; voor een handsbal buiten het strafschopgebied wordt PFO een penalty toegekend. Er ia nog slechts anderhalve minuut te spelende PFC midvoor zal het vonnis voltrekken, de scheidsrechter fluit* een schot, maar voor de bal de goal bereikt heeft de arbiter een overtreding gecon stateerd en fluit opnieuw, terwijl de bal in de Leidsche touwen ligt. Overnemen is het besluit en thans knalt de PFC'er te gen de lat. Dat is het slot. Het Leiden- elftal in zijn geheel speelde een sublieme partij. TEIJLINGEN I—L. EN SN. 2—3. Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Beelen beginnen en al dadelijk toont L. en Sn. wat zij van plan is. Overdonderend zetten zij op, waardoor het backatel de kluta blijkbaar kwijt raakt en door een misver stand van de Teijl.-achterhoede ligt de bal spoedig achter Homan (01). Wan neer weer is afgetrapt, wordt het spel wat meer verdeeld, en zien wij van beide kanten aanvallen, welke voorloopig niets opleveren. Enkele corners krijgt Teijl. te nemen, welke niets opleveren. Hoe langer hoe meer wordt het spel aantrekkelijker en gaat het uiterst vlug van doel tot doel. Wanneer wij denken Teijlingen te zien doelpunten, is het de L. en Sn.-kee- per welke schitterend redt. Als deze kans weer is verkeken trekt L. en Sn. ten aan val en weer is het de achterhoede van Teijlingen welke niet voldoende weg werkt zoodat L. en Sn. hiervan dankbaar profiteert en de stand op 20 brengt. Dit wordt Teijl. toch te bar, en zij zetten al les op alles om den achterstand te ver kleinen. Na een druk op het L. en Sn.-doel gelukt het toch eindelijk door toedoen van den midvoor te doelpunten (12). Na wat middenveldspel is het rusten. Na de thee loopen beiden hard van stapel. Het spel gaat van doel tot doel, dooh beide keepers zijn in vorm. Enkele oorners van beide zijden leveren niets op. Hoe de voorhoede van Teijlingen ook werkt, het wil niet, wat wel zijn oorzaak hierin vindt dat v. d. Klei en keeper v. d. Laan geweldig op dreef zijn, wat nu van het Teijl. backstel niet zoo dadelijk ge zegd kan worden. Dit werd Teijl. dan ook noodlottig daar L. en Sn. voor de derde maal het Teijl.-doel doorboort (3l). Na den aftrap tromt TeijL op het L. en Sn.- doel af, doch de Teijl. stuitte tegen de L. en Sn.-mannen, daar het geheele elftal in de achterhoede zit. Af en toe werkt- L. en Sn. zich los, de midhalf van Teijl. ze voortdurend haar voorhoede aan het werk Wanneer den linksbuiten een keurige voorzet geeft, weet de midvoor even keu rig te doelpunten, zoodat de stand op 23 wordt gebracht. Nog enkele minuten zijn er te spelen, maar deze leveren niets meer op. Wanneer de kleine rechtsbuiten van Teijl. er van door gaat en keurig voorzet wordt juist het einde van dezen mooi ge speelden wedstrijd aangekondigd. L. en Sn. heeft gewonnen, dooh een gelijk spel was een betere verhouding geweest. De Hagenaars staan wel onderaan de rang lijst maar het zal niet een degradatieploeg worden. Teijlingen II heeft het niet kunnen bol werken tegen Alphen I maar wij zijn uiterst tevreden over den uitslag, met 30 werd verloren. Het is wel een schrale troost, maar het is toch heel wat beter dan eenige weken geleden! A.s. Donderdagavond om 8 uur best-uurs vergadering van de R. K. S. V. Teijlingen waarbij ook de geheele Junioren-commis sie wordt verwacht. De opkomst van al len is dringend noodzakelijk, niemand verzuime dus! LISSE I—EXCELSIOR I 3—4. Als de scheidsrechter beginnen blaast, heeft Lisse de zon in het gezicht, wat niet wegneemt dat Lisse direct het spel in handen neemt en reeds in de eerste mi nuten succes heeft als zij onverwacht de leiding neemt (10). Excelsior ziet het gevaar in en begint uit een ander vaatje te tappen. In een periode van een kwar tier heeft Lisse niets in te brengen en weet Excelsior haar meerderheid te uiten door voor de rust den stand op te voeren tot 14. Met dezen stand wordt aan de tweede helft begonnen, doch nu heeft Lisse het voordeel van de zon en sluit nu zoo'n beetje Excelsior in en het doet het beste verwachten, doch een achterstand van 3 goals in te halen is een moeilijk werk, vooral tegen een goed spelende Excelsior verdediging. Het laat zich aan zien dat het Lisse zal gelukken. Als kort na het begin der 2e helft Lisse met een mooi schot den achterstand verkleint (24). Lisse speelt steeds beter en even later ziet de voorhoede haar fwoegen be kroond en ligt de bal in het Excelsior- doel (3—4). Lisse nu is er kans en de kan sen kwamen zelfs no-g 2 maal geheel vrij voor open doel, dooh het binnen-trio doet geen moeite. Ballen, zoo voor het intrap pen, laat men gewoon loopen en o.i. is Excelsior goedkoop aan de overwinning gekomen. Het had gemakkelijk en o zeker 54 in het voordeel van Lisse kun nen worden. De eindstand kwam met 31 het voordeel van Excelsior en zoo is Lisse, dat nog 'n kleine kans had, vrij wel uitgeschakeld. DIOC. HAAtRfL. VOETBALBOND. De uitslagen. 2e Klasse D: SMO I -SNA I 2--0. Res. 2© Klasse B: DSS II-SJC II 2—2. 3 Klasse E: Alphensche Boys I— Teylingen II 3—0; Leiden II—VVSB I 3—1 Res. 3e Klasse D: SJC III—TYBB ni 3—1. 4e Klasse E: Foreholte IKolping Boys I 4^-0; Leiden III—Meerburg I 1—5. Res. 4e Klasse R: Adolf Kolping II —Alphensche Boys 25; Kolping Boys II— SMC III 2—1. Junioren-competie District Leiden. Afd. C: RWD IVLeiden II 010. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Do competitie voor het eerste elftal i* voorbij en onze jongens hebben gisteren de deur netjes dicht gedaan. Zij wisten S.N.A. een klinkende nederlaag toe te brengen. Bravo jongens! Prêcies om half drie stelde de spelera zich op. S.N.A. raadde goed en koos wind mee. Na aftrap was S.M.C. al dadelijk in den aanval, maar het echot faalde. Daarna ging S.N.A. het probeeren en strndde op onze verdediging, die op zijn beurt weer onze voorhoede onafgebroken voorwaart* stuwde. Dat er niet onmiddellijk doelpunten uit geboren werden was te danken aan het taaie verdedigen van S-N.A. engelukt Na 25 minuten overwicht wist onze rechtsbuiten met een fraai schot S.M.Cf, de leiding te bezorgen (10). Mot deze stand ging tevens de rust in. Na de thee wilde schijnbaar S.N.A. don gelijkmaker zien, maar onze keeper was in die enkele gevallen van doorbraak op zijn post en redde. Hierna drong S.M.C. weer op en onze midvoor gelukte het, na ette lijke vergeefsche aanvallen don stand te verhoogen (2—0). Het S.N.A.-doel werd aanhoudend bekogeld. Eenmaal zelfs graai de keeper den bal achter de lijn weg. De scheidsrechter besliste en ©en doelpunt werd niet toegekend. 2—0 bleef het tot het eindsignaal klonk. S.M.C. had de geheele wedstrijd een groot overwicht. De scheidsrechter, die over het algemeen verdienstelijk leide, had, wan neer ruw spel de overhand kreeg, strenger moeten straffen. Het derde was naar Leiden gegaan en had Kolping, Boys II te bekampen, maar dat is hun een nederlaag geworden, 21 in het voordeel van Kolping Boys. Jullie heb ben een kans op ©en puntje voorbij laten gaan. Een volgende keer béter! Kolping Boys. Het. eerste elftal trok naar Voorhout om Foreholte I te ontmoeten. Met een 04 nederlaag keerden zij naar huis terug na met rust reeds met 01 ach ter te hebben gestaan. Het schijnt, dat onze Boys zich op het Foreholte-terrein niet erg thuis gevoelden. De Foreholte-menschen zooveel te meer en de overwinning was dan ook ten volle ver diend. Een volgenden keer beter eerste elffcaL Iers. Het tweede bracht een verrassing en wist zoowaar voor het eerst een oompetitie-wed strijd te winnen. Uitslag 2—1 voor Kolpings Boys. S.M.C. was het eerste slachtoffer en we vermoeden, dat, nu de reserves eenmaal den smaak te pakken hebben, meerdere over winningen zullen volgen. R. K. Sportvereen. „Alphensche Boyz". Zacht weer, 'n heerlijk zonnetje., en 'n overwinning: wat wensoh je nog meerit Op dit laatste hadden we wel gerekend, hoewel we bij de aanvang van den wed strijd toch ^even vreesden, daar de Boy» weer niet in de sterkste opstelling kon den uitkomen en bovendien met 10 man moesten spelen. Scheids rechter v. Heue- den heeft gelukkig niet op ziöh laten wachten, wilde zelfs 10 minuten te vroeg laten beginnen, terwijl de partijen nog niet gereed waren!.. De wedstrijd werd in goede verstandhouding gespeeld en de Teijlingers bleken ridderlijke verliezers. Met een 30 nederlaag gingen ze huie toe. Naar onze meening word het spel te Vlikwijls onderbroken door dien, reforea, die soms ook beslissingen nam waarvan èn Boys èn Teijlingen èn publiek elkaar als vraagteekens aankeken. Enfin, dan gehoorzamen getuigt van echte discipline! Evenwel begrijpen we niet, waarom de referee zich nadrukkelijk niet wilde hou den aan het nieuwe bondsvoorschrift om nl. het bedrag zijner declaratie op te ge ven. We meenen dat op te mogen ijatten als een edelmoedig gebaar ten opzichte van onze arme kas.... waarvoor eventueel onzen zeer vriendelijken dank! Alph. Boys II is onverslaanbaar. De 11de wedstrijd werd tevens de 11de over winning. Deze keer was het Adolf Kol ping II die met 5—2 't loodje moest leg gen. R. K. Athl. en Sportver. „Rood-Wif\ In een goed gespeelden wedstrijd moei ten onze eerste elftallers hun meerdere er kennen in V.V.L. I, wat gezien de kracht van dit elftal zeker geen slecht resultaat is te noemen. Voor hun zwoegen hadden onze jongens wel een tegengoal verdiend. (3-0). De reserve speelde eveneens een oefen wedstrijd tegen de Voorschotenaren. Men gaf elkaar weinig toe en het gelijke spe! gaf de uitslag goed weer (22). Als slot kregen onze jongste junioren een zware nederlaag te slikken tegen de Benjamins van Leiden (010). Deze uitslag is echter wel wat geflatteerd. ATHLETIEK. Cursus voor jury-leden. Het bestuur van de Bataven herinnert er nog even aan, dat morgenavond de derde en laatste avond der jurycursus ge houden wordt. Dezè avond is wederom in Den Burcht, aanvang half 9 uur. Behan deld wordt „Het Materiaal" daarna rond vraag. Opkomst dringend gewenscht. AUTOMOBILIST! .Autorijder, ken uw plichten. Doof op den weg bijtijds uw lichten 1"

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7