ZATERDAG 4 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT ✓1ERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP DE AANVARING OP DEN NIEUWEN Uit Hoei van Holland wordt gemeld: De „Bret&gne" is met twee bokken drij vende gebraöht. Men heeft het Deen- sohe schip boven 'het station weer aan den grond gezet. BANKLOOPER GEARRESTEERD. Gistermiddag is te Amsterdam gear resteerd de banklooper, die deze week te Den Haag een bedrag van 7000. die bij hij een bankinstelling ontvangen had, niet heeft afgedragen. Het grootste deel van het bedrag was nog in zijn be zit. Slechts 400 gulden ontbraken. Hij 'had daar ter stede een kamer gehuurd. De pensionhouder heeft hem echter her kend uit het signalement en deed aan gifte bij de politie. Verboden wapens. Te Staevenisse hebben gemeente- en rijskpolitie een huiszoeking verricht bij een winkelier en daarbij vuurwapens en muni- tie in beslag genomen. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Aan de agenda is nog toegevoegd: h. Voorstel tot aankoop van de per- ceelen aan de Paradijssteeg Nis. 10a en 12 kad. bekend gmeente Leiden, Sectie H. Nis 3256 en 3257. i. Voorstel tot verlenging van den ter mijn van ontruiming van onbewonobaar verklaarde woningen in het complex Lange BouwelouwensteegLange Paradijssteeg. j. Voorstel inzake het verleenen van een bijdrage in de kosten van vervoer, verpleging en begrafenis van het bij het ongeval op de Blauwpoortsbrug doodelijk getroffen kind van P. Moolenkamp. k. Verordening houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gemeente blad No. 17) op de Straatpolitie. DE SALARISK0RTI.NG De Algemeene Ambtenaren en Algemee- ne Werkliedencommissie deelt aan B. en •\V. mede: In verband met de aanneming door den Raad van de motie-Bergers, welke uit spreekt, dat het noodzakelijk is op de loo- nen en salarissen van het gemeente-per soneel een korting toe te passen tot een bedrag van ongeveer gelijk aan hetgeen door is voorgesteld, heeft Uw College aan onze Commissiën alsnog de vraag voor gelegd aan welken vorm van korting zij on der deze omstandigheden de voorkeur ge ven, hetzij aan Uw voorstel om het pen- sioenverhaal voor het geheele gemeente- personeel met ingang van 1 April a.s, te brengen op het bij de wet toegelaten maximum, hetzij aan de door den heer Bergers mede ingediende motie, luidende: „De Baad van oordeel, dat de in het. voorstel van Burgemees ter en Wethouders voorgestelde korting niet naar evenredigheid of draagkracht op de loonen en salarissen wordt gelegd, Spreekt als zijn wensch uit: a. dat de pensioenaftrek voor het ge heele personeel wordt gebracht op 3 1/2 pet. en dat het bedrag dat dan noodig zal zijn om het begrootingsevenwicht te hand haven zal worden gevonden door verhoo ging van de bestaande op 1 Mei 1932 inge voerde korting met dien verstande dat in geen geval loonsverhooging moge plaats hebben. b. dat daarmee gepaard gaat een rer- hooging van den kindertoeslag zooals voor gesteld in het voorstel van B. en W." In hare op 24 Febr. j.l. gehouden verga dering maakte de bovenbedoelde vraag een onderwerp van beraadslagingen uit. De vertegenwoordigers vai alle vereeni- gingen nu handhaafden hun meening, dat er geen aanleiding bestaat thans wederom tot een korting op de wedden van het ge meente-personeel over te gaan, eendeels omdat het salarispeil hier verdere verla ging niet toelaat, anderdeels omdat de gemeente-begrooting op andere wijze ware sluitend te maken dan door salarisverla ging. Nu intusschen de Raad in beginsel tot een korting op de salarissen en loonen heeft besloten, waren de vertegenwoordi gers van een viertal vereenigingen, zich bij dat besluit neerleggende, bereid hun mee ning omtrent den vorm der korting uit te spreken. Do vertegenwoordigers van de overige (6) vereenigingen waren daartoe echter niet genegennaar hun meening moest de Raad, die in strijd met het een stemmig advies van de vertegenwoordigers van alle organisaties in beginsel tot kor ting had besloten, nu ook maar zelfstan dig omtrent den vorm der korting beslis sen. Ten einde den schijn te vermijden, dat men, stemmende voor een bepaalde wijze van korting, daarmede in de korting zelve zou toestemmen, bracht de voorzitter aan het einde der beraadslaging de vraag in stemming, welke van de beide aanhan gige vormen van korting het minst aan vaardbaar werd geacht. Bij deze stemming achtten de 8 verte genwoordigers van de Algemeene Roomsch Katholieke Ambtenaarsvereeniging, den Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus", den algem. Ned. Chr. Amb- tenaarsbond en den Ned. Chr. Bond van Personeel in Pu-blieken Dienst uw voorstel het minst en daarmede de motie-Bergers eerder aanvaardbaar, terwijl de 12 verte genwoordigers van de overige (6) vereeni gingen blanco stemden. De stem door de vertegenwoordigers der organisaties uitge bracht is derhalve blanco. Van de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, van wie één inmiddels de vergadering verlaten had, stemde één lid blanco, terwijl twee van hen uw voorstel en twee van hen de motie-Bergers het minst aanvaardbaar achttennoch uw voorstel, noch de motie-Bergers kon der halve een meerderheid verwerven. Van de 8 vertegenwoordigers van de 4 vereenigingen van politiepersoneel, die mede in de vergadering aanwezig waren, achtten de 4 vertegenwoordigers van den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michael" en den Bond van Chr. Politie-ambtenaren in Nederland uw voorstel het minst en daar mede de motie-Bergers eerder aanvaard baar, terwijl de 4 vertegenwoordigers van de beide ander organisaties blanco stem den. B. en W. deelen den Raad mede. dat hun standpunt ten deze door het advies van het Georganiseerd Overleg niet is gewij zigd. KALKEN EN PLAKKEN. In deze gemeente wordt herhaaldelijk op openbare wegen, gebouwen, muren, schuttingen en dergelijke gekalkt of ge plakt, zonder daartoe toestemming van het gemeentebestuur of, waar het eigen dommen van particulieren betreft, van de rechthebbenden is verkregen. Dit kalken en plakken geschiedt veelal systematisch en des nachts, op zoodanige wijze, dat het voor de politie bijna ondoenlijk is de da ders op heeterdaad te betrappen. Daarbij komt, dat het „kalken" op of aan den openbaren weg niet strafbaar is gesteld, terwijl de regeling, welke in de artt. 39 en 47 van de verordening op de Straatpolitie nopens het „plakken" is vervat, in zooverre onvolledig is, dat daarin niet is betrokken het plakken op eigendommen van andere publiekrechtelijke lichamen dan de ge meente, zoodat dit straffeloos kan geschie den. Ten einde het hier bedoelde euvel zoo veel mogelijk te kunnen tegengaan, acht de meerderheid van de commissie voor de strafverordeningen het wenschelijk, dat de regeling van de bovengenoemde artt. 39 en 47 der verordening op de Straatpolitie wordt gewijzigd en aangevuld als hier be doeld. Voorts is het in verband met den tijd, die in den regel tusschen de vaststelling van een strafverordening en afkondiging daarvan moet verloopen, wenschelijk, dat met toepassing van art. 202 der gemeente wet i.e. tot onmiddellijke afkondigng wordt besloten. De minderheid van genoemde commissie heeft bezwaar tegen aanvulling en ver scherping van de bepalingen inzake het plakken en kalken. Zij is van meening, dat bij een verkliezing, de met warmte wordt gevoerd, nu eenmaal het plakken en kalken behoort en dat verscherpte be palingen in de practijk niet veel zullgn uitwerken. Beperking in dezen zou de min derheid veeleer door onderling overleg der politieke partijen en daar het beschik baar stellen van gemeentewege van plak- gelegenheid willen zien breikt. Voorts heeft de minderheid overwegend bezwaar togen de regeling van het ontworpen art. 47c, welke de bewijslast, dat het vervoer de materiaal niet voor verboden hande lingen heeft gediend of za1 dienen, op de verveorders en niet op de politie doet rus ten. De meerderheid kan zich met dit stand punt niet vereenigen. Zij is van oordeel, dat de voorgestelde regeling voor een be perking van het plakken en kalken in elk geval noodig is. De gewijzigde artikelen luiden: Art. 47. Het is verboden op of aan den openbaren weg, alsmede aan of boven openbaar water, eenig aanplakbiljet of an der drukwerk of geschrift hoegenaamd aan te plakken. Dit verbod is niet van toepassing: a. voorzoover door B. en W. schrifte lijke vergunning tot aanplakken is ver leend of, ten aanzien van eigendommen, niet bestemd tot den openbaren dienst der gemeente en niet bij de gemeente in gebruik, voorzoóver door den rechthebben de toestemming tot aanplakaen is ver leend b. op gerechtelijke akten en andere stukken krachtens wettelijk voorschrift ge schiedt. Art. 47b. Het is verboden met teer, krijt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof, letters, cijfers of teebens aan te bren gen: a. op den openbaren weg b. op boomen, palen, muren, deuren, leuningen, hekken, schuttingen of andere voorwerpen aan of op den openbaren of aan of boven openbaar water. Het onder a van het eerste lid vermel de verbod is niet van toepassing, voorzoo ver gehandeld wordt krachtens door Bur gemeester en Wethouders verleende alge meene of bijzondere schriftelijke vergun ning. Het onder b. van het eerste lid vermelde verbod is niet van toepassing, voorzoover tot het aanbrengen van afbeeldingen, let ters, cijfers of teekens door Burgemeesters en Wethouders schriftelijk vergunning is verleend of, ten aanzien van eigendom men, niet bestemd tot den openbaren dienst der gemeente en niet bij de gemeen te in gebruik, voorzoover daartoe door den rechthebbende toestemming is verleend. Art. 47c. Het is verboden tusschen 10 uur des namiddags en 6 uur des voor middags op den openbaren weg te ver voeren of bij zich te hebben eenig aanplak biljet, eenig plakmiddel, eenig plakgereed- schap, teer, krijt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof. Dit verbod is niet van toepassing, voor- Andere bladen schrijven DE OMZETBELASTING. Volgens de Residentiebode zal de soepele techniek van de ontworpen Omzet belasting tengevolge hebben, dat ze minder zal opbrengen dan dergelijke heffingen in het buitenland: De heer Fleskens becijferde aan de hand van deze wetten, de opbrengst van een omzetbelasting in ons land op 100 a 140 millioen gulden. Het ontwerp van minister De Geer blijft er belangrijk onder. De minister raamt hier de opbrengst op 60 millioen, welk cijfer intusschen wel aan den zeer voorzichtigen kant zal zijn Om allerlei redenen gelooven we, dat de Staten-Generaal goed zullen doen, dit ontwerp zoo spoedig mogelijk aan te nemen en wij minister De Geer dankbaar kunnen zijn, voor de indie ning van dit ontwerp. Maar ook de Kath. Kamerfracties, die op de tot standkoming van dit ontwerp belang rijken invloed hebben uitgeoefend. Alleen hopen we nog. dat minister De Geer nu zijn ontwerp weeldebelas ting zal terugnemen. Niet alleen maakt dit ontwerp o.i. weinig kans om aangenomen te wor den, maar het is nu ook voor een be langrijk deel overbodig geworden. De Nieuwe Rotterd. Ct. meent ook, dat de Kamer het ontwerp zal moeten aannemen Zij heeft de bezuinigingsvoorstellen der Regeering streng gecritUeerd; zij heeft de belastingvoorstellen uit het re- geeringsprogram aan critiek onderwor pen. In het thans aanhangig gemaakte ontwerp is de eenige opbouwende ge dachte, die uit den boezem der Kamer gerezen is, verwezenlijkt. Dit thans op formeele overwegingen ter zijde te schuiven, zou voor de Kamer zelve wel eenigszins compromitteerend zijn. zoover kan worden aangetoond, dat de in het eerste lid bedoelde voorwerpen of stof fen niet zijn gebruikt, noch zijn bestemd om gebruikt te worden voor handelingen, die ingevolge de artikelen 47 of 47b zijn verboden." Overplaatsing onderwijzer. Ten gevolge van de vermindering van het aantal klassen van de o.l. school aan het Schuttersveld met 1 Maart a.s., zal een der leerkraohten van die school alsdan overcompleet worden. Aangezien aan de o.l. school aan de Duivenbodestraat een vacature van onder wijzer bestaat, geven B. en W. den Raad in overweging den heer I. van Weerlee, onderwijzer aan de o.l. school aan het Schuttersveld, met ingang van 1 Maart 1933, over te plaatsen naar de o.l. school aan de Duivenbodestraat. Aankoop woningen. Door den beer G. A. Hoorn zijn aan de gemeente te koop aangeboden de onbe woonbaar verklaarde woningen aan de Pa radijssteeg Nis 10a en 12 voor den prijs van 600 in totaal. De aankoop van deze perceelen is ge- wenscht met het oog op de omstandigheid, dat zij begrepen zijn in het door den Raad bij besluit van 28 November j.l. vastge stelde onteigenigsplan. Onder mededeeling, dat liet benoodigde bedrag, met inbegrip van de kosten pl.m. 640 bedragende, dient te worden voldaan uit het door de Raad toegestane, crediet voor het saneeringsplan, geven B. en W. den Raad mitsdien overeenkomstig het advies van de Commissie van Fabricage in overweging in het belang van de Volks huisvesting genoemde onbewoonbaar ver klaarde woningen te koopen. Onbewoonbaar verklaarde woningen. Bij besluit van den Raad van den 21on Maart 1932 werd een 16-tal woningen, ge legen in het complex Lange Bouwelouwen steegLange Paradijssteeg, in verband met het ontworpen saneeringsplan, onbe woonbaar verklaard. Van de 24 woningen, ten aanzien waar van bij Ged. Staten dezer provincie geen voorziening van de onbewoonbaarverkla- ring werd gevraagd, werd de termijn van ontruiming van 19 woningen bij Raadsbe sluit van 10 October 1932 verlengd tot 23 April a.s.. De gevraagde voorziening met betrek king tot de 22 overige woningen had tot gevolg, dat de onbewoonbaar verklaring van het perceel Lange Paradijssteeg No. 50 werd te niet gedaan die van 21 wonin gen werd gehandhaafd. Voor een deel dier woningen eindigt de termijn van ontruiming op 4 April a.s. en voor een ander deel op 18 April a.s. Ben ingesteld onderzoek heeft uitgewe zen, dat de hieronder vermelde woningen noc niet door de bewoners zijn ontruimd. Tegen verlenging van den termijn van ontruiming voor alle nog bewoonde wonin een tot 4 October a.s. bestaat, aldus B. en W. geen bezwaar, te minder waar de goed keuring op het onteigcningsbesluit ook nog niet is afgekomen. Het ongeluk op de Blauwpoortsbrug. Onder verwijzing naar ter zake in de Leeskamer ter visie liggende stukken ge ven B. en W. den Raad in overweging goed te keuren, dat ten laste van volg nummer 346 der begrooting 1933 (kosten van bruggen en overzetveren) een bedrag van 225 wordt uitgegeven, als onver plichte'bijdrage in de kosten van vervoer, verpleging en begrafenis van het bij het ongeval op de Blauwpoortsbrug doodelijk getroffen kind van P. Moolenkamp. Donderdag werd de eerste raadsvergadering gehouden in het nieuwe raadhuis. Van buiten was het te zien aan de vroolijk wapperende driekleur en in de raadszaal was door het per soneel van de secretarie een sobere doch fleurige bloemversiering aangebracht. In het nieuwe raadhuis. De Raad was voltallig en na 't gebed sprak burgemeester van der Weijden de leden als volgt ongeveer toe. Mijne heeren, Twee bijzondere aangelegenheden leiden mij er toe bij den aanvang van deze vergadering u met een kort woord toe te spreken. Primo heb ik op het oog de eerste vergadering in dit nieuwe raadhuis en secundo de eerste vergadering van dit jaar. Het heeft u en ook mij moeite gekost zich los te maken van de gedachte, dat de aloude stichting van den illusteren heer van Nieuw koop, Noorden en Achttienhoven, Jan de Bruin van Buitenwech, de stichting, die drie eeuwen lang geschiedenis vormde, niet meer zou zijn het centrum van ons gemeentelijk leven. De nieuwe tijden met hun nieuwe eischen, dwongen daar toe. Het is nog niet zooveel ja ren geleden, dat met 4 a 5 vergaderingen van het dagelijksch bestuur per jaar kon worden volstaan. Geleidelijk nam dit toe tot in 1931 en 1932 gemiddeld eenmaal per week een vrij lange agenda was af te werken, uitgezonderd nog de vele conferentiën en de wekelijksche bijeenkomsten met het crisis-orgaan. In 1922 werd het eerste gemeentebedrijf ge slicht, in 1929 het tweede en in 1931 het der de. Deze: het electriciteits-, het ontginnings- cn het waterleidingbedrijf eischen elk voor zich aandacht en zorg. Wees de gemeentebegrooting in 1913 een eindcijfer aan van 118.000, telkenjare steeg dit tot in het 1933 het cijfer van f 109.000 werd bereikt. Het groot aantal wetten, dat in de laatste jaren tot stand kwam en waarvan de uitvoe ring loopt over de gemeentebesturen, de uit breiding van de statistiek, het meer actief deelnemen aan het politieke en sociale leven van de burgerij, stellen steeds hooger eischen aan bestuur en administratie, waarbij tenslotte komt de geweldige crisis met haar nasleep van werkloosheid, steunuitkeering en zooveel andere nooden. Het dagelijksche bestuur gevoelde dan ook, dat het thans verlaten gemeentehuis met zijn twee uiterst primitieve lokalen te kort schoot en dat een goed bestuur en een behoorlijke rouleerende administratie noodzakelijk voor ziening eischten. En, mijne heeren, het strekt u tot eer, dat u dit eveneens hebt ingezien en ik ben er gerust op, dat u zich in deze over tuiging steeds meer gesterkt zult voelen. De wisseling van het gebouw is oorzaak, dat eerst thans vergaderd kon worden. In het jaar 1932 zijn verschillende voor Nieuwkoop groote werken uitgevoerd, waar van het voornaamste is geweest de verbete ring en asphalteering van den weg. In de maand Juli werd de crisis-steunregeling in het leven geroepen. Ik dank de heeren wethouders voor de medewerking, welke ik in het afgeloopen jaar van hen mocht ondervinden. Hun activiteit heeft mijn bewondering. In de raadsvergadering was steeds een aan gename en gemoedelijke toon aanwezig. Moge zulks ook in de toekomst zoo blijven. Het nieuwe jaar is inmiddels ingegaan. De economische toestand is beangstigend en de terugslag daarvan doet zich steeds meer ge voelen. In 1933 zult u ongetwijfeld voor ge wichtige beslissingen komen te staan. Laten we echter steeds de moeilijkheden rustig on der het oog zien en trachten een oplossing te vinden. Dat Gods zegen op onzen arbeid moge rus ten. Van den bouw van het thans verlaten Ge meentehuis is nog een bestek aanwezig in middeleeuwsch letterschrift, dit is in het gang bare schrift overgezet, waarna de gemeente opzichter een teekening en beschrijving maak te van den toestand, zooals het in 1628 ge bouwd werd, van welke beschrijving den le den een exemplaar wordt ter hand gesteld. Op advies van de Gezondheidscommissie wordt onbewoonbaar verklaard het onbewoon de perceel wijk C no. 8, eerder bewoond door mej. Messing. De ziekenbarak, thans gebezigd als stem pellokaal, is door den overgang van raad huis Overbodig geworden, omdat zij ook als barak is afgekeurd. B. en W. zouden willen B5j Pijn in hoofd en ledematen, alsook bij Kiespijn en gevatte Koude, Rheumatische pijnen, Griep, Influenza en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. LAND- EN TUINBOUW EEN NATIONALE ZUIVELRAAD? De Centrale Besturenbond van Zuivel handel-organisaties in Nederland heeft den Minister van Economische Zaken van Arbeid in kennis gesteld van een in zijn vergadering aangenomen moties waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat de Regeering onverwijld stappen zal doen, waardoor het tot stand komen van een Nationalen Zui-velraad zal worden bevorderd, welker stichting vooral in de tegenwoordige tijdsomstandigheden, wel ke een meer oentraal beraad over de be langen van het geheele zuivelbedrijf ver- eischen, noodzakelijk wordt geacht. trachten haar te verkoopen als vacantiever- blijf7 doch de Raad vindt het beter haar op tc bergen met de mogelijkheid, dat zij voor eenig ander doel te bezigen is. Na een korte bespreking over het vervoer van vliegasch volgt een zeer uitvoerige dis cussie over de werkverschaffing, welke door B. en W. is stop gezet om de geringe werk- pracstatie. Algemeen keurt men de houding van de werkloozen af, dat zij liever steun trekken dan werken, als is het loon dan ook in sommige gevallen maar weinig hoger dan de steunuitkeering. De heer Stam had liever gehad, dat men eerst eens gepraat had met dc menschen. Besproken wordt nog om aan pa troons een toeslag te geven op het loon, waar van de voorz. echter aantoont, dat dit prac tised niet is uit te voeren. De heer Van Hou ten betoogt daarop, dat de crisis niet is op te berekenen is op ongeveer 14 per kind en van de koopkracht brengt vermindering van den afzet, wat voor den heer Verhaar weer aanleiding is om aan te toonen, dat althans de boeren geen hoog en zelf in 't geheel geen loon kunnen geven. Het gewone crisis-cirke4- tje. Men was het echter met den voorz. eens, dat de practijk van de werkverschaffing veel geleerd heeft Agenda. Een drietal kinderen uit deze gemeente be zoeken de Koningin Emmaschool voor buiten gewoon onderwijs te Alphen a. d. Rijn. Nu geeft de provincie Zuid-Holland een subsidie in de kosten van vervoer voor deze kinderen, indien de gemeente 1/3 gedeelte daarvan bij draagt. Aangezien het onderwijs ter plaatse te berkenen is op ongeveer f 14 per kind cn het onderwijs voor die kinderen van groot belang te achten is, wordt het verzoek over eenkomstig het voorstel van B. en W. inge willigd. Aan de Bijzondere scholen wordt vervol gens toegestaan het gebruikelijke voorschot van 80 pet. voor 1933 ten behoeve van de in standhouding der school. De ondernemer van den „Eersten Woerden- schen Autobusdienst" zond een verzoek in om over het jaar 1933 ten behoeve van den dienst WoerdenKamerikNieuwkoop een bijdrage te ontvangen van f 500, daar de dienst tenge volge van de crisis niet meer rendeert en an ders tot inkrimping zal moeten worden over gegaan. De voorz. en met hem alle leden zijn het er over eens, dat de dienst in een werkelijke be hoefte voorziet en eenn prachtverbinding be treft, doch ook allen zijn het er over eens, dat een subsidie van f 500 in deze omstandig heden niet te verdedigen is. Het verzoek wordt dan ook met algemeene stemmen afgewezen. De heer J. P. van Vuuren, plaatsvervangend ambtenaar van den burgerlijken stand vraagt eervol ontslag alszoodanig, hetgeen hem ver leend wordt, waarbij B. en W. voorstellen een plaatsvervanger te benoemen voor het vol trekken van huwelijken en een voor de overige werkzaamheden en bevelen voor deze func- tiën aan de heeren A. J. den Hartog en P. Augustinus en de heeren F. J. Post en A. M. van Vuuren, waarvan de eerstaanbevolenen be noemd worden. Nadat een paar wijzigingen van de begroo ting de hamer waren gepasseerd, kwamen we aan de rondvraag, welke geruimen tijd in be slag nam en waarvan wij het voornaamste no- teeren. De heer Van Houten stelt vragen over de extra hulp aan werkloozen voor 1933, over de nieuwe vaart, over de afgewezen aanvrage in gevolge de landarbeiderswei, of de tarieven van de waterleiding en electriciteit niet wat verlaagd kunnen worden, over den vaak ver vuilden toestand, waarin hel dorpsurinoir ver keert en over een verzoek tot koop en over plaatsing van een houten woniog. De heer Mourits informeert naar de Hol- landsche Kade, de heer Verhaar omtrent het oude raadhuis, de heer Zwart vraagt of de goedkoopc boter niet in wat ruimer mate ver strekt kan worden, terwijl de heer Van Wijn gaarden over den tuin spreekt achter het nieu- De voorz. beantwoordt al deze vragen, waar bij goedgevonden wordt een paar punten als nog in besloten zitting af te doen. De vraag omtrent een houten woning betreft een verzoek van L. van Dam en het huis, eer der bewoond door M. A. van der Tol, waarop echter na eenige discussie afwijzend beschikt wordt. Een verzoek van P. L. Pieterse te Noorden om een nieuwen voorgevel vanwege de schade als gevolg van het spoorverleggcn van den weg wordt nog met algemeene stemmen afgewezen. Hierna sluiting van de openbare zitting. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15