GEURIGE BAAIT/ ZATERDAG 4 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HAVEN 20 - Fa. Wed. LISSE. Ontwikkelingsavond Volksbond. Onze afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond thiol d gisteravond haar 4e Ontwikkelings avond m dit seizoen. De opkomst was best. Als spreker zou dezen avond optreden de heer J. Andriessen, voorzitter van den Ne- derl. R. K. Bouwvakarbeidersbond, met als onderwerp: „Rerum Novarum" en „Qua- dragesimo Anno" in verband inet de ar beiders. De voorzitter, de heer C. Schra- ma, opende met den christelijken groet en heette allen, in 't bijzonder de heer An driessen, welkom. Hij zeide zich te verheu gen over do mooie opkomst. Hij noemde het onderwerp van dezen avond van zeer groot belang. Spr. zeide er al meer op ge wezen te hebben de Zendbrieven der Pau ken te lezen om er kennis uit te putten. Vriend Andriessen zal echter dezen avond een en ander voor u ontvouwen. Hij gaf spreker hierna het woord. Allereerst zou spreker nagaan welke •waarde deze encyclieken hebben voor don arbeidenden mensch. Beide zijn een roep om rechtvaardigheid en naastenliefde ten opzichte van den werknemer. Paus Leo XIII gaf een door den arbeiders gezegend pleidooi voor de waarde van den arbeid, waarvoor duizenden arbeiders hem nog steeds dankbaar zijn. Beide Zendbrieven plaatsen de arbeiders op een niveau, waar op hij als mensoh recht heeft. Het winstbe jag van enkelen had een despotischen vorju aangenomen. Door Rerum Novarum heeft den arbeider zich een recht verworven in het aardsche bestaan. In Quadragesimo Anno wordt den nadruk erop gelegd, dat het kapitaal en de arbeid gelijkgerechtig de machten zijn en op elkaar zijn aango- wezen, want geen van beiden kan zonder den ander iets uitrichten. Geen onderne ming kan zonder de arbeiders blijven be staan. Door onzen arbeid geven wij leven aan het doode materiaal. Het economisch stelsel is tegenwoordig van dien aard, schrijft Paus Pius XI, dat het doode ma teriaal veredeld de fabriek verlaat, terwijl de arbeider naar lichaam en geest verlaagd uit de fabriek komt. Spreker zette uiteen ihoe onzeker het bestaan is van den werk nemer. Om luttele redenen wordt een bedrijf stop gezet. Daar komt nog bij de groote werkloosheid, waardoor zooveel schrijnend leed ontstaat. Welk een gevaren dreigen er niet voor geloof en zeden, voor huiselijke vrede en vreugde, zelfs gevaren voor de samenleving en voor den Staat. De 320.000 werkloozen in ons landje vormen een waar schrikbeeld. De gang van zaken mag voor den werknemer niet verborgen blijven. Medezeggingschap van den arbei der in de onderneming is noodig. Er moe ten bedrijfsschappen komen. In ons Land worden er nog tienduizenden gevonden welke nog geen medezegging schap over loon en .arbeidsvoorwaarden hebben. Van vermogensvorming is bij het gros der arbeiders bij lang nog geen spra ke. Spreker zette uiteen wat we hebben te verstaan onder bedrijfsorganisatie. Uit een en ander blijkt, dat beide genoemde ency clieken het voor de opheffing van den ar beider opnemen. Noodig is vooral volgens Quadragesimo Anno geestelijke hernieuwing. Wij moeten terug naar beleving van het Katholicisme ter verbetering van den mensch. "NVij moe ten onzen gedragingen toetsen aan de wet ten en normen van onzen godendienst. Wij moeten van ons zelve maken andere en be tere menschen. Wij zijn den tegenwoordi- gen Paus onuitsprekelijke dank verschul digd voor de Encycliek Quadragesimo An no, omdat hierin de richtsnoer is aangege ven om de arbeiders te brengen op de plaats, waarop zij recht hebben! In aandaohtige stilte werd de spreker gevolgd en aan het einde gewerd hem een dankbaar applaus. Na een korte pauze was er gelegenheid tot hot stellen van vragen. Allereerst was het de heer Bon, die spreker dank bracht voor zijne mooie en duidelijke uiteenzet ting. Hij vond het jammer, dat de heer An driessen niet eens over deze encyclieken kon spreken in de patroonsvereenigingen. Teveel onrecht wordt er nog bedreven ten opzichte van den arbeider, misschien ook al omdat de patroon de encyclieken niet kennen. De heer Andriessen zeide, dat hij al eens had gesproken op een vergadering van de R. K. Bouwvakpatroonsvereeniging te Am sterdam over hetzelfde onderwerp en daar op zeer coulante wijze van gedachten had gewisseld, doch op een patroonsvergade ring zooals de heer Bon bedoeld zeker nog niet. De voorzitter dankte spreker voor zijn mooie en duidelijke uiteenzetting over bei de Encyclieken, waarmee hij hoopte dat de leden hun voordeel zouden doen. Nadat de voorzitter de leden had be dankt voor de groote opkomst en de aan dachtige stilte, sloot hij de vergadering met den christelijken groet. Dammen. Vanwege de R. K. Damclub „Ontwikkeling" zal morgennamiddag 5 Maart, te half drie in het Bondsgebouw een Damsimultaan-séance gegeven worden door de twee beste spelers van het eerste en tweede tiental dier club. Alle damlief hebbers uit Lisse en omgeving zijn wel kom doch gelieven, voorzoover mogelijk, borden en schijven mede te brengen. NOOTDORP. Installatie burgemeester. A.s. Don derdag 9 Maart zal de edelachtbare heer H. C. A. M. Scholvinck, die met ingang van 20 Februari 1.1. is benoemd tot burge meester alhier, feestelijk worden inge haald. De burgemeester arriveert te 14.10 uur per trein aan den Veenwcg Nootdorp, cn zal vandaar worden afgehaald door een aantal ruiters te paard, muziek en ver- D A |f 45 cent per Va pond u- 18 cent per ons - C. J. VISTER - LEIDEN schillende vereenigingen met vaandels en vlaggen. De Burgemeester zal daarna geinstal- loerd worden in het gebouw „Nove" aan de Dorpsstraat, waarna receptie zal' ge houden worden. Door ongeveer 600 school kinderen zal nog een zanghulde worden ge bracht. NOORDWIJKERHOUT. Kiesvereeniging. In het café van den heer Gouwenberg hield Vrijdagavond de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" een algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer H. Langeveld, opende de vergadering met den Chr. groet, heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn dank uit voor de groote opkomst der leden. Hij sprak de hoop uit dat de besprekingen tot een goed einde zouden leiden. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering door don secretaris, den heer N. v. d. Klauw, voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Bij het derde punt deelde de voorzitter mede, dat sinds de vorige vergadering we derom 30 nieuwe leden zijn toegetreden. Hij wenschte hun geluk met hun genomen besluit, doch wees er de nieuwe leden op dat het lidmaatschap niet alleen rechten, doch ook plichten met zich medebrengt. Voorlezing werd hierna godaan van een circulaire van de Kamercentrale waarin al lerlei mededeelingen werden gedaan om trent de a.s. stemming. De heer W. Th. Langeveld bracht daarna verslag uit als afgevaardigde naar de ver gadering van de Centrale Noordwijkerhout, waarvoor hij den dank van den voorzitter in ontvangst mocht nemen. De heer E. Hogervorst bracht verslag uit als penningmeester van de Centrale Noordwijkerhout over 1932. De heer C. v. d. Klauw, die de boeken en bescheiden van den penningmeester had nagezien, verklaar de dat alles in de beste orde bevonden was. Do voorzitter bracht ten slotte verslag uit van de onlangs te Gouda gehouden Kameroentrale-vergadering, waarna de be noeming plaats had van de leden voor het stembureau. Vervolgens nam de heer J. G. Taskin het woord die een zeer goed gedocumen teerde propagandistische lezing hieid waar in vooral tot uiting kwam dat de katho lieken bij de a.s. verkiezingen de eenheid moesten bewaren en als één man moeten stemmen op de lijst van de R. K. Staats partij, daar het zal gaan vóór of tegen den Christus, vóór of tegen ons Heilig dierbaar katholiek geloof. Aan het einde van de lezing toonde het publiek zijn dankbaarheid door een lang durig applaus. De voorzitter dankte den spreker voor zijn mooie opwekkende woorden namens de geheele vergadering. Hierna had de rondvraag plaats en de sluiting op de gebruikelijke wijze. Loop der bevolking in Februari. Aan tal inwoners per 31 Januari 1933: 37B4 m., 22884 vr. totaal 6638. Vermeerdering: door geboorte 6 m., 7 vr. totaal 13; door vesti ging 13 m. 4 vr. totaal 17. Geheele ver meerdering 19 m. 11 vr. totaal 30. Vermindering: door over.ijden 3 m. 1 vr. totaal 4; door vertrek 7 m. 9 vr., totaal 16; geheele vermindering 10 m. 10 vr. totaal 20. Verschil tusschen de vermeerdering en de vermindering: -f 9 m. -f- 1 vr. 10. Bevolking per 28 Febr. 1933: 3763 m. 2885 vr. totaal 6648 zielen. Vergadering Vo.ksbond. De E. K. Volksbond houdt a.s. Woensdag een ver gadering in café de Zwaan te half 8 uur. Spreken zal de heer J. G. Taskin over: „Het ontstaan en het wezen van de sociale kwestie". De werkloosheid. Op het einde der maand Januari stonden als geheel werkloos bij het agentschap der arbeidsbemiddeling ingeschreven: 382 personen, aan het einde van Februari bedroeg dit getal 286, een vermindering dus van 96. Melkprijs. De melkprijs is alhier ge bracht van 9 op 8 cent per liter. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer blijft nog steeds zeer groot en de prijzen voor de meeste soorten te laag. Ook van Narcissen komt een groote massa. Betaald werden de volgende prijzen. Tu.pen per dozijn: La Reine 9—12 ct.; Prins van Oostenrijk 11 15 ct.; Moore 912 ct.; Cramoisie Brilliant 811 ct.; Brilliant Star 812 ct.; Tourne- sol 20—26 ct.; Prosjerity 1013 ct.; Gele Prins 1824 ct.; Ibis 1216 ct.; Grand due 1924 ct.; Eleonora 1015 ct.; Rijzende Zon 1822 ct.; Salvator Rose 10^-13 ct.; Theeroos 1519 ct.; Vlamingo 10—13 ot.; Couronne d'or 17—25 ct.; Progression 10 14 ct.; Rose Gris de lin 711 ct.; Electra 1821 ct.; Vuurbaak 1721 ct.; Bartigon 1620 ct.; Wililam Copland 1417 ct.; Eli sabeth 22—28 ct.; Proff. Rauwenhoff 1418 ct.; Victoir d'Olivierre 1216 ct.; William Pitt 1015 ct.; Narcissen 2545 ct. per 100 Hyacinthen 1.402.70. STOMPWIJK. Denk om uw kaart. Het bestuur der Hl. K. Kiesvereeniging alhier, verzoekt het volgende op te nemen: De leden der R'. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" worden hierbij eraan herinnerd, dat zij voor de stemming over de definitieve candidatenlijst der R. K. Staatspartij voor de Tweede Kamer op Zon dag 5 Maart hun oproepingskaart moeten meebrengen, waarvoor men dan een stem biljet ontvangt. TER AAR. Stille Omgang. Onder zeer groote be langstelling hield Donderdagavond het Genootschap van den Stillen Omgang zijn leden-jaarvergadering in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw onder presidium van den heer J. A. Koeleman, die in zijn openings woord het overleden lid A. Volgering her dacht, voor wiens zielerust werd gebeden. De secr., H. Volgering, loest de notulen, welke onder dankzegging worden vastge steld en vergast de vergadering op een keurig uitgebreid jaarverslag. Het leden tal is gestegen tot 242. Aan de bedevaart hebebn het vorig jaar 216 leden deelgeno men. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer C. W. v. d. Hoorn Azn., bleek, dat er gunstig gewerkt is. De ontvangsten zijn 431.26, de uitgaven ƒ321.08, een batig saldo van ƒ110.18. De boeken en bescheiden nagezien en goedge keurd door den Hoogeerw. Deken, op zijn jaarlijkseh© visitatie-reis. Het aftredende bestuurslid de heer J. A. Koeleman werd onder applaus bij acclama tie herkozen. Nu wordt door den voorz. mededeeling gedaan betreffende de bedevaart. A.s. Zondag na de Hoogmis verkoop van kaar ten in het R.-K. Ver.gebouw, verder zijn de kaarten nop te verkrijgen tot Vrijdag avond 10 Maart bij den secr. De kosten van de kaarten zijn met 10 cent verlaagd en nu gebracht op 90 cent, doch zij die meer wen- schen te betalen moeen dit gerust doen. Zaterdag 11 Maart des avonds om half acht uur Lof, hierna vertrek van de booten die 9 uur van het Papeveer afvaren. Als kerk is aangewezen het Begijnhof. Kwart voor 2 uur ongeveer de H. Mis, één van onze gees telijken zal de bedevaart vergezellen. Te gen de morgen ongeveer acht uur arri- veeren wij weer aan het Papeveer. Volg zaamheid en goede orde wordt op buiten gewone hooge prijs gesteld, al zijn wij uiterst tevreden over de afgeloopen bede vaart, aldus de voorzitter. Ter afwisseling gaf de Zangersclub onder leidng van den heer G. Mourits eenige lie deren o.a. Veni Creator Spiritus, Ecce Panis, Jesu amor mi, O Salutaris. Het Ju- biellied werd door den heer C. Volgering gezongen. De kapelaan onthaalde ons nu op een serie lichtbeelden over het H. Mirakel te Amsterdam. Bij de rondvraag werd het bestuur in overweging gegeven volgend jaar per spoor naar Amsterdam te gaan, de kosten zijn 73 cent per persoon, en in een tijd van 33 mi nuten zijn we thuis. Het bestuur staat niet „vijandig" tegen over den trein, maar er zijn bezwaren aan verbonden. Een voorstel van den heer J. Zwirs om 25 gulden uit de kas te trekken en dit te besteden voor kaarten aan minder ge situeerde menschen, werd door het be stuur afseraden, gezien het Reglement be palingen heeft, waardoor de vereeniging een zeker bedrag in kas moet hebben, om aan de verplichtingen te kunnen voldoen. De nastoor sprak nog een vurig woord, van de boot „de gelegenheid", het meest creschikte om een processie te maken, men kan gezamenlijk bidden, men boudt de goede devotie het beste er in. Tot slot noemt de Pastoor zich gelukkig dat er zooveel mannen zijn in de parochie die een offer breneen aan het H. Sacra ment en het heeft hem verwonderd, dat op deze vergaderine zoo'n echte mooie Ka tholiek geest beerscht. Laten we zorgen, dat deze in alle vereenigingen moge zijn, aldus pastoor. (Anplaus). Hierna ging de voorz. over tot sluiting na allen bedankt te hebben voor hun me dewerking. K. R. 0. De opbrengst van speldjes verkoop voor de K. R. 0„ deze week in onze parochie gehouden, heeft opgebracht 42.30. Graalbeweging. Zondagmiddag bij eenkomst voor de kleinen vanaf 22.30 uur voor de grooten van 2.303 uur. Dinsdag avond om 7 uur zang, Woensdag handwer ken van 3.30—5 uur en van 7—9 uur, Don derdag Kerncub van 79 uur, tot slot Za terdagavond tooneel van 78 uur en van 8—9 uur. Een dringend verzoek tijdig aanwezig te zijn, daar enkele belangrijke punten te besnreken zijn. Excelsior, Alleluja, Vooruit! WARMOND. Oranje Commissie. Voor het eerst in het nieuwe jaar vergaderde in hotel de ,Stad Rome" de Oranje-Commissie, alhier, onder voorzitterschap van den heer H. L. van Delft. Allereerst waa het woord aan den penningmeester tot het uitbrenaen van zijn financieel verslag, waaruit bleek, dat de voorloopige rekening sloot met een bast.ig saldo van ƒ136.16. Aan de beurt van aftreding waren de heeren H L. v. Delft en C. Zwetsloot, wel ke twee leden bij acclamatie in hun functie werden bestendied. Vervolgens was aan de orde de bespreking van de Willem de Zwijger-herdenking. Na eenige bespreking werd besloten hieraan, geen feestelijk ver toon te geven, doch op 24 April a.s. aan de schoolkinderen de platen te doen uitrei ken, die door de regeering daarvoor ter beschikking gesteld zijn en tevens de ge meentenaren aan te sporen dien dag, als zijnde een nationale feestdag door het uit steken van hun vlaggen van hun sympathie blijk te geven. De gebruikelijke rondvraag bracht slechts zaken van ondergeschikten aard naar voren, zoodat de voorzitter on der dankzegging voor de aangename dis cussies de vergadering sloot. Personalia. Door den heer O. O. de Vroomèn, gemeente-opzichter alhier, is aan B. en W. eervol ontslag verzocht uit zijn functie. Zoodra dit ontslag is verleend, ko men wij er op terug. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 9.45 uur. De agenda luidt: 1. Notulen der vorige vergadering; 2. Me dedeelingen ingekomen stukken; 3. Onthef fingen voorschriften Bouwverordening; 4. Ontheffingen Schoolgeld; 5. Vaststelling pensioensgrondslagen ambtenaren; 6. Sup pletoir kohier Hondenbelasting 1932; 7. Voorschot vergoeding art. 101 L.O. wet aan Bijzondere Scholen; 8. Verordening aanwij zing stemlokalen; 9. Benoeming Voorzitters en leden der stembureaux; 10. Benoeming onderwijzer aan de Openbare Lagere School No. 3; 11. Wijziging uitbreidingsplan; 12. Verzoek Chr. Schoolbestuur gebruik gym nastieklokaal aan de BloemcampLaan voor te houden ouderavond; 13. Subsidie Floriar- vereeniging; 14. Aanwijzing als bouwstraat deel Oostdorperweg; 15. Verzoek beperking drandwetverloven; 16. Regeling kosten electrische straatverlichting; 17. Contract aanleg Bremhorstlaan18. Wijziging be grootingen 1932 en 1933; 19. Subsidie 1RI. K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage. WEEKAGENDA R.K VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag In een der zalen van het Bonds- gebouw Stembureau voor de R. K. Kies- vereeniging van 104 uur, zie oproep kaart. Maandag. Rechtskundig Bureau vooi de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 'e avonds van 6.308 uur Bondsge- bouw. Steenschuur 15. Maandag. Grafische Studieclub 8 uur. Maandag Bestuursvergadering St. Ra phael 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering R. K. Coö peratie „Eendracht" 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering Prop. club St. Petrus, 8 uur. Dondordag. Repetitie Voijdel, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 6de der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur, en van 7 uur tot 10.15; ver plichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waargenomen door de heeren C. van Oerle en Leon Baijer. Van 12 uur bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. 8 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pie terskerkhof. Nieuwen leden kunnen zich aanmelden. 8.15 Damwedstrijden. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen. Voor en na de inleiding van den Eerw. Vïce-Prae- 86s prijspandoeren en prijsbiljarten. Woensdag. 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaffer". Heden is het de verjaardag van onzen weleerw. Vice-Pxaeses H. v. d. Ven wat Zondag a.s. Da het Lof in huiselijken kring zal gevierd worden. Geen vergade ring raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag. 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer", allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". lederen Zondag van 1 tot 8 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededoelingen: Dinsdag 14 Maart verlpichte Maandvergadering Afd. Gezellen; op deze vergadering heeft de verkiezing plaats van Senior en Commis sarissen. Gezellen spaart ge al voor uw retraite. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag Van 12 uur Leesbibliotheek. 4.30 Conferentie, Ontepanningsbijeen- komst. Gelegenheid tot sparen. Maandag 8.15 uur repetitie tooneel club K. N. G. Dinsdag 8.15 uur Aloysiusgroep. Woensdag 7 uur Tarsiusgroep. Vrijdag 8.15 uur Don Boscogroep. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. Van 89 uur Leesbibliotheek. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met preek. Onder de H. Mis Algemeene H. Communie. Om 1010.15 uur ontbijt, om 10.1511.30 uur Ontspanning voor Afd. I. Om 5.30 uur Lof met Lijdensmeditatie, waarna ont spanning voor alle afdeelingen, om 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 8—9.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.30—7.30 uur Vlecht- en Cartonagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. HET CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen en ontspanning voor jongens onder de 14 jaar Insigne verkrijgbaar a 30 cent per stuk. 7.30 uur. Ontspanning voor jongens bo ven de 14 jaar dammen. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Dinsdag 8.15 Sportclub. Woensdag 3.30 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 6.45 uur Postzegelsclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub. Jongste afd. 7.30 uur Esperantoles. 8 uur Zaagclub hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag 7.30 uur Groep K en P. Allen worden verwacht- Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. 4.30 uur Zangclub. ZITA-VERÈENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zatordag om 2 uur cadetten- en Mulo- club. Zaterdag van 7.00—9.30 uur contributie betalen. Géén repetitie van het spreekkoor. Zondag om 3 uur cadetenclub. 11.301 uur contributie betalen. 4.30 uur musschenclub. 8 uur zangles. Maandag Géén H. Mis. 8.00—9.30 uur Gymn. reidansen, naaien en knippen, handwerken. 8.309.30 uur Gymn. Heerensingelschool Dinsdag 89.30 uur repetitie spreek koor. Woensdag; 1.303.00 uur diverse Kruis- kinderenclubs en van 3.004.30 uur voor de grooteren.' 8.009:30 uur repetitie van het Lid win a- spel in het clubhuis. Donderdag: 56 uur Gym. Afd. A 67 uur vi Graalleden; 8.309.30 uur Gymn. Afd. B. 810 uur mandolineclub. 8.009.30 uur houtzagen, weven, hand werken voor de kapel, mandoline, huisvlijt handwerken, reidansen en trommelen. 2e jaors kookles op de Vakschool. Vrijdag: 8.00—9.30 uur naaien, knipper en reidansen. 56 uur. Gym- kleinen in de St. Ursula- steeg. 1 6.308. uur naaien en knippen. Zaterdag 8—9.30 uur repetitie spreek koor. GRAALWACHTEN. Groenendijk. Zaterdag 7.309 uur re petitie spreekkoor. Moerburg. Hallo Meerburgsohe Graalle den. Weten jullie nog wat we afgesproken zijn? We gaan deze week op huisbezoek en wij zullen er voor zorgen, dat we het afgesproken aantal halen voor het Lidwi- naspel. Werken jullie hard mee? Andere Graalwaohten als gewoonlijk. Excelsior. Alleluia, Vooruit! Wat anderen er van zeggen Wat is te laken? Heden kwam in mijn bezit een uitknipsel uit uw blad van waarin de R.K. St. V. „Sanctus Augustinus", den Nieuw Malthusiaan- schen Bond, afd. Leiden, beticht van misbruik maken van haar naam voor een openbare ver gadering van 15 Febr. j.l. Onze afd. stelt er prijs op te verklaren, dat wij aan aan reclame geen gebrek hebben, want had „St. Augustinus" ons spoedig ge antwoord met een afwijzing, dan had haar naam niet op het manifest voorgekomen, in dien dit tenminste nog niet bij den drukker was gebracht. Door ons niet te berichten, bleef toch altijd nog de mogelijkheid bestaan, dat St. A. op onze uitnoodiging inging door op de openbare vergadering te verschijnen, wat ook het geval was met de tweede uitgenoodigde, die niet 'schreef, maar kwam. Had „St. A." ons dus de „e e r" willen be wijzen, door ons schrijven met normale bur gerlijke beleefdheid te beantwoorden, dan had het door mij ontvangen artikel uit dit blad achterwege kunnen blijven I Nogmaals, aan reclame hebben wij geen ge brek, onze Bond broeit als nooit tevoren, mede, dank zij het door den R.K. arts dr. Smulders van Udenhout (bij Breda) geschre ven bekende werk. JOH. SLEGTENHORST, Secretaris afd. Leiden, Nieuw Malthusiaansche Bond, Resedastraat 31. Wij zijn het met de R.K. Stud. Ver. eens, dat het feit. dat deze Vereen, tot debat was uitgenoodigd, geen aanleiding mocht zijn, om met haar naam reclame te maken zeker niet in dit verband. 't Is toch voor een Kath. Vereen, in meer dere of mindere mate blameerend, als haar naam wordt genoemd in samenhang met den Nieuw-Malthusiaanschen Bond. Dat de inzender in dit verband den naam durft noemen van een katholieken arts, be wijst om bet beste te veronderstellen zijn onkunde in deze. 't Is niet noodig, er meer van te zeggen. RED.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10