DONDERDAG 2 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LISSE. REDE VAN BURGEMEESTER VAN WIJNBERGEN. In één slagorde. Er bestond zeer groote belangstelling voor de vergadering, welke de Kiesver- eeniging gisteravond in het Bondsgebouw had belegd, op welke vergadering als spre ker zou optreden dr. S. baroü van Wijnber gen, burgemeester dezer gemeente. De bij eenkomst werd o.a. bijgewoond door Pas toor Thomann. bijna alle .eden van den ge meenteraad. den gemeente-secretaris, dr. Hanse en kapelaan Tabink. Na opening door den voorzitter, den heer H. v. d. Eerden, las de secretaris, de heer S. Langelaan, de notulen, welke onder dank werden goedgekeurd. Het woord was daarna aan den Burge meester. Spr. begon met een citaat uit een der encyclieken van Benedictus XV, waar in op de nood van dezen tijd gewezen wordt. Deze woorden zouden neerdrukkend zijn, wanneer in dezelfde encyc iek niet de hoop en het vertrouwen werd uitgesproken, dat God te hulp zal komen. Het geheele leven van den mensch, aldus spr., vindt zijn einddoel in God. Ons aller streven gaat uit, om ook de Nederlandsche Staat heen te stuwen naar dat Goddelijk Einddoel, naar Christus, onzen Koning. Zijn wil moet ons wet zijn. Een goede volksregeering is die, welke op den grond slag staat van Christus' wet en Christus' beginsel. Binnenkort zal een nieuwe volksvertegen woordiging gekozen moeten worden. Oogen- schijmijk vreedzaam, is het in werkelijk heid een strijd op leven ep dood vóór of tegen Christus. Iedere ware Katholiek, die de Katho lieke Staatspartij steunt, heeft de zekerheid dat de geest van Christus zoo volmaakt mogelijk binnengedragen zal worden in de Tweede Kamer. Dit is een zekerheid, die rust op het woord van de Bisschoppen en op hun uitdrukke ijke wensch dat wij blij ven binnen de sterke eenheid der R. K. Staatspartij. Spr. herinnert dan aan het manifest van het Partijbestuur: handhaving van het gezag gezonde volksinvloed loonende arbeid voor alle volksgenooten. Deze drievoudige strijdleus is als een klaroenstoot tot alle goede mannen en vrouwen in Nederland. Heel Nederland mag en moet weten, wat wij willen. Wij erkennen God als Heer der Wereld en Schepper van de menschelijke natuur, en maker van al wat daaruit ontstaat. En. wijl door die menschelijke natuur, een sa menleving zonder gezag onbestaanbaar is.*- komt het gezag van God. Wij stellen ons vierkant tegen de onverlaten, die hét ge zag durven aantasten. Hierbij wees spr. op de brandstichting in het gebouw der Diy'tsche Volksvertegenwoordiging. In heel de wereld van hoog tot laag, en niet het minst in de stoere arbeiderskringen rijst een taai verzet tegen de ondermij ning van bet gezag. Na onze knie gebogen te hebben voor God. staan wij ongebogen voot den strijd gereed een strijd voor een gezonden ^volksinvloed. Van onze voorman nen verwachten wij geen agitatie en ge schetter, maar dat zij rekening zullen hou den met wat noodzakelijk en wat mogelijk is. Met al ons vermogen zullen wij ook strij den voor werkverruiming. Als burgemees ter eener gemeente als de onze is spr waarlijk geen vreemdeling op het gebied der werkloosheid. Voor talloozen zijn de tijden dof en duister. Spr. weet hoe ont stellend de werkloosheid om "feich heen greep en grijpt, hoeveel menschelijke werk kracht braak ligt. Meer dan ooit beseffen wij. dat de aarde een tranendal is. Wat in de schoot der toekomst rust, daaromtrent zijn wij nog onkundig. Maar één ding staat vast: de handen in de schoot leggen, dat doen we nooit! De Staatspartij sluit de oogen niet voor de zede ijke gevaren en de overgroote el lende der werkloosheid. Wat wankele en valle in dezen tijd, onze Staatspartij laat de hoop niet verbleeken. de liefde niet verlammen en geen twijfe'zucht vreten aan ons vast geloof in Hem, die Heer en Be stuurder is der awrde, ook in deze donkere dagen. Laat de socialisten smalend spreken van ..wissels op de eeuwigheid'' de Staatspartij zal zich nooit laten overstem men door het socialistisch ongeloof. Het socia'isme hebben wij waarachtig niet noodig. Onze menschen gaan wakker ten strijde in de komende periode tegen het gebrek aan arbeid onzer dagen. Spr. veronderstelde dat er niemand on der zijn gehoor wa-s. die niet de eenheid der Staatspartij zou wenschen. Wat baat het tot dezulken te spreken, wanneer geen gehoor wordt geschonken aan het woord van de Bisschoppen. Zij mogen geen afval ligen zijn, als een broeder en strijdmakker zijn zij helaas niet meer te beschouwen. Katholieken, die socialistisch zouden wil en sternen, behooren helaas niet meer tot de onzen. Zij zijn overlooper«; zij plegen verraad aan het Katholieke vaandel. Spr. heeft de overtuiging, dat de arbei ders steeds sterker zullen gaan beseffen, dat ook de socialisten en communisten van steenen geen brood kunnen maken. Spr. verwijst naar het Bolsjewisme. Spr. wekt op naar de stembus te gaan ter handhaving van het erfdeel onzer va deren van de plaat6, die de Kerk met eere verneemt in Nederland - van de Ka tholieke gedachte, de eeuwen door ge kweekt en bewaard, zelfs in erger stor men dan deze. Laten wij ondergeschikte meeningsver- schillen op zij zetten, geschaard in één slagorde. Laten wij, besloot spr., saamge bonden in onze moo'e Staatspartij, ter stembus gaan. God ter eere, tot heil van Neder and tot handhaving van den ouden maar steeds weer jongen Katohlieken geest I De vergadering stemde door ©en warm applaus met de rede van den burgemeester in. De voorzitter dankte den spreker voor zijn welsprekend woord. Het woord was daarna aan den pen ningmeester, den heer H. van der Poel, voor het jaarverslag. De ontvangsten be droegen 641.45. de uitgaven 580.29, ba tig saldo 61.16. Medegedeeld werd, dat op 20 Maart heb lid dér Tweede Kamer, de heer Kamp- schöer, voor de Kiesvereeniging zal ko men spreken. De contributie zal vervroegd worden ge- ind; daarbij zullen bonnen a 10 ets. wor den aangeboden als vrijwillige bijdragen voor de verkiezings-propaganda. De secretaris las hierna zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat het ledental 1430 be draagt. Namens de commissie van kasnaziener6 rapporteerde de heer H. v. d. Vlugt, dat boeken en bescheiden in orde waren be vonden. Nadat de 2e secretaris, de heer Strik, eenige mededeelingen had gedaan, kwam de rondvraag aan de orde, waarvan ge bruik werd gemaakt door de. heeren Koe le wijn, Warmerdam, Meijer, Kortekaas en kapelaan Tabink. De voorzitter, de heer Van den Eerden, sloot hierna deze welgeslaagde bijeen komst. OEGSTGEEST. St. Joseph-Gezellen, In verband met enke.e belangrijke besprekingen worden de leden der St. Joseph Gezellen Ver. drin gend verzocht ter vergadering te komen. Stille Omgang. Men verzocht ons er nog even aan te herinneren, dat de verga dering van den Stillen Omgang wordt ge houden Vrijdagavond na het Lof in St. Wil- librord. Hanze. Gisteravond hie!d de Hanze een algemeene vergadering onder voorzit terschap van den heei W. F. de Rooy. De belangstelling was matig. Medegedeeld werd o.m. dat van 11 tot 14 Maart een Hanze-retraite wordt gegeven in Noordwijkerhout. Pastoor de Vetten zette in kort maar krachtige woorden het nut der retraite nogmaals uiteen en spoorde aan tot deelname. STOMPWIJK. Volksbond. Het bestuur van den R. K. Volksbond verzoekt do leden deel to nemen aan de Algemeene H. Communie op Zondag 5 Maart ter gelegenheid van het feest van den H. Willebrordus. Dien dag is er geen zitting van de jeugdspaarbank. De uitgestelde ledenvergadering zal ge houden worden op Dinsdag 7 Maart. Allen present, hoor! SASSENHEIM. Stille Omgang. Onder groote belang stelling hie d gisteravond het genootschap van den Stillen Omgang een ledenvergade ring in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer P. v. Dijk verzocht den directeur, kap. Veldhuysen. het gebed te openen, waarna hij de^» oud-directeur, kapelaaD v. Gastele uit Amsterdam, benevens de heeren Schrijvers en Schouten uit Leiden en de vergadering verwe.komde. Spr. hoop te, dat de omgang, welke volgende week plaats heeft, met dezelfde devotie gehouden zal worden en dat door velen eraan zal worden deelgenomen. De notulen werden onder dankzegging o'nvernaderd vastgesteld. Medegedeeld werd dat de Omgang zal plaats hebben in den nacht van 11 op 12 Maart. Verder dat op het station de achterste wagens van den trein bestemd zijn voor de bedevaartgan gers uit Sassenheim. Vervolgens' verkreeg de oud-directeur Kapelaan van Gastele het woord, om een rede uit te spreken over het mirakel van Amsterdam. Spreker dankte voor de uit- noodiging van het bestuur en constateerde, dat de geest van geloof uit Sassenheim nog niet is verdwenen. In gloedvol.e woorden schetste spreker het ontstaan en het hou den van den Stillen Omgang, juist in dezen verwarden tijd. Na zijn vurige toespraak had de redenaar een warm applaus in ont vangst te nemen. De voorzitter dankte hem voor zijn schoone wooren, en hoopte dat deze in ver vulling mogen gaan. Vervolgens werden de aftredende heeren v. Dijk en Noordermeer bij enkele candi- daatste ling herkozen. Door den secretaris, den heer Langelaan, werd een uitgebreid jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek dat verleden jaar door 145 leden is deelgenomen aan de bede vaart en dat bet vieren van het tweede lustrum op bescheiden wijze is herdacht. Voor de zielerust der ons ontvallen leden werd een gebed gestort. Hierna werd de regeling der bedevaart besproken. Op Zaterdagavond om half elf zal een kort Lof worden gehouden, waarna gezamenlijk optrekken naar station Noord wijkerhout. De trein is gemerkt met letter B, ook voor het vertrek uit Amsterdam. Door den heer Schrijvers werd dank ge bracht aan het bestuur en vergadering. Spr. zette in het kort uiteen de intenties bij dezen Stillen Omgang. Particuliere in tenties kunnen ter kennis gebracht worden van het bestuur. Na de rondvraag, welke niet veel ople verde, werd tot slot bekend gemaakt, dat Zondag na de Hoogmis en tot uiterlijk Woensdag 8 Maart van 8 tot 9 uur zitting wordt gehouden tot afstempeling van kaar ten en afgeven van spoorkaartjes. Hierna sluiting. Overleden: L. Zandbergen 81 j. M. Kieburg 82 j. Ondertrouwd: C. Suijkerbuijk, 24 j. en E. L. Oh. Mietzke, 20 j. Ingekomen: B. E. M. Kroeze en ge zin, Weltevreden 3, vdn Haarlemmermeer. Vertrokken: M. H. Kühn, Teijlin- gerlaan 71 naar Oegstgeest.; O. A. Witte- man, Teijlingerlaan 61 naar Haarlem; L. M. Merxc, Hoofdstraat 167 naar Sneek; C. M. Kerstens, Hoofdstraat 167, naar 's-Herto- genbosch. VOORSCHOTEN. Gehuwd: J. Dijkstra en H. Dijkstra. Overleden: Wed. A. J. Deurloo van Beekum, 56 jaar. Gevestigd: A. Correljé, Papelaan 150 van Utrecht C. J. Hameter en ge zin, Wijngaardelaan 43, van Hillegom. Vertrokken: A. W. van Voorst, naar Haarlem J. Rotteveel-Wiersma en kin deren, na ar 's-Gravenhage A. W. Broers, naar Loosduinen E. Zim- mer, naar Leiden J. Langenberg en gezin, naar Voorburg Th. Borst, naar Reeuwijk J. A. van Haaster, naar Zoeterwoude L. Baan, naar Voorburg. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Hand gekneusd. Gisteren is een 6-jarig zoontje van de J. aan 's-Mole- naars in het kleiland met zijn hand on der een kipkar geraakt, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd sn heelkundige hulp moest worden ingeroe pen. Overbrenging van den patiënt naar het ziekenhuis te Leiden word noodza kelijk geacht. Jubileum. Gisteren herdacht de heer J. de Kleijn den dag, dat hij 25 jaar werkzaam was geweest als gasfit ter bij de gemeente-bedrijven. De jubila ris werd in den morgen toegesproken door den Directeur, den heer M. Muis-winkel, in tegenwoordigheid van het personeel, waarbij hem een gouden horloge met inserpitie werd aangeboden. Het personeel deed van haar belang stelling blijken door den jubileerenden collega een rookstoel aan te bieden, terwijl het kantoorpersoneel hem ver eerde met de aanbieding eener rook tafel met kistje sigaren. Voorts ont ving de jubilaris gedurende den dag nog vele blijken van belangstelling. Ten slotte werd den heer de Kleijn gister avond door de R. K. Harmorie Leo XIII voor zijn woning een serenade gebracht. BODEGRAVEN- De heer Oldemaris gaat heem Het raadslid Ph. Oldemans (O.S.P.) gaat de gemeente verlaten. Als zijn op volger zal worden aangewezen de heer M. Luohtenburg (S.D.A.P.). LEIDERDORP Ontwikkeling werkloozen. Gisteravond werd de ontwikkelingscursus voor werkloozen gesloten door den burgemeester. De voorz van het comité, de heer P. E. Vierkant Tukker was wegens ongesteld verhinderd. De burgemeester memoreerde hoe de com missie in staat was gesteld, dat de werkloo zen, in hun ledigen tijd, zich praktisch had den kunnen ontwikkelen en nuttige bezigheid vonden. Doordat er meer werk in de werkver schaffing kon worden geboden en anderen werk hadden gevonden in tuinarbeid, kon tot opheffing worden overgegaan. Spr. sprak de hoop uit, dat de cursussen in het volgend winterseizoen niet meer noodig zouden zijn, doch gezien de omstandigheden op econo misch gebied, bestaat daar groote vrees voor. Verder dankte spr. allen, die dezen winter hebben medegewerkt tot het welslagen der cursussen. In het bijzonder dankte de burgemeester den heer A. de Jong, den leider, en mevrouw Maas. uit Leiden, voor de opofferingen, welke zij zich hebben getroost, om onderwijs te ge ven. De heer de Jong werd een wandelstok met zilveren handvat aangeboden en aan mevrouw Maas werd een bloemstuk geschonkne. (Hierna dankte de heer de Jong, mede na mens mevr. Maas, voor de geschenken. De gemaakte teekeningen en het hotusnij- werk waren ter bezichtiging gesteld. Het ver vaardigde wekte aller bewondering op. Prijzen werden gewonnen voor lijn- en vak- teekenen door de heeren A. Plomp, B. E. Turk, D. Zwaan, C. van Hemert, I. van Duu- ren, J. de Jong, J. v. d. Zwart en C. Filippo. In dankbare herinnering zullen deze cursus sen door de werkloozen worden herdacht. NIEUWKOOP. Woningbouw. Hefc R. K. Kerkbe stuur alhier verleende aan den Bouw kundigen Fr. Pieterse te Noorden op dracht tot den bouw van een woning ten behoeve van het Hoofd der R. K. Jongensschool. Met den bouw is belast de heer Ant. Kwakkenbos, aannemer alhier. Gevestigd: C. van Capel, dienst bode, van Alphen a. d. Rijn G. Ade- ma, boerenarbeider, var Bodegraven E. A. Verburg, van Nieuw er-Amstel A. W. M. van Leeuwen, van Alkemade M. C. van Zoggel, van 'a-Hertogen bosch. Vertrokken: E. S. Nieuwenhui- zen, naar Jutphaas A. O. van Trigt, dienstbode, naar Amsterdam K. de Graaf, dienstbode, naar Rotterdam J. Kas, dienstoode, naar Ter Aar A. J. Sohouten. naar Zevenbergen Th. L van der Tol jn gezin, veehouder, naar 's-Gravenhage J van Hagelen en ge zin, vertegenwoordiger, naar Avereest T. Hegenman, naar Waalwijk. WOERDEN. Stille Omgang. De Stille Omgang vergaderde Woensdagavond in het Pa tronaatsgebouw onder groote belangstel ling. De heer Onneweer, die de vergadering opende, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en verwelkomde in het bijzonder de heer Spruit, voorzitter van de afdeeling Gouda. Hierna gaf de heer Onneweer een overzicht van het wel en wee in de af- geloopen jaren. Ongeveer tien jaren ge leden zijn eenige heeren uit Woerden begonnen den Stillen Omgang te Am sterdam mede te maken. Men sloot zioh steeds aan bij andere afdeelingen. Toen kwam een dusdanige belangstelling, dab men dacht over een eigen afdeeling. Er waren verschillende bezwaren verbonden aan het op zichzelf als kleine afdeeling ter bedevaart trekken in verband met de vertrekuren en oponthoud te Am sterdam. Hierdoor kwam men tot het besluit om zich ten slotte aan te slui ten bij de bloeiende afdeeling Gouda. De heer Onneweer vindt, dat men zioh hier 't beste mee kan aansluiten om de vele geriefelijkheden. Het provramma wordt alsdan besproken. De Woerden- sche bedevaartgangers zullen de Stille Cimgang maken in den naoht van 7a- terdaag 11 op Zondag 12 Maart. Het vertrekuur der extra trein van het sta tion Woerden is bepaald op 12.30. Uit Amsterdam terug om 7 uur. De heer Onneweer oppert het idee om evenalk de bedevaartgangers van Gouda, voor het vertrek zich te ver eenigen in een kort Lof. Hij zou willen trachten hiervoor pogingen in 't werk te stellen. Hij hoopt ten slotte dat het getal deelnemers dat van het vorig jaar (toen waren er 118) zal overtreffen. De heeT Spruit, voorzitter v. d. af deeling Gouda maakt hierna eenige op merkingen over enkele practische pun ten betreffende do Ommegang. Speciaal gelden deze de gelegenheid voor ont nuchtering. De heer Snel vooral vindt, dat mén als groep meer bij elkaar dient te blij ven. Meerdere opmerkingen werden naar voldoening beantwoord. Vooral werd on duidelijke wijze ver klaard hoe verleden jaar een kleine stagnatie, in den stoet kon ontstaan. Na de zeer aangename discussies dankte de heer Onneweer den heer Spruit voor ziin gloedvolle woorden. De vergadering gaat accoord met het voorstel om te trachten een kort Lof bij te kunnen wonen, waarvoor de heer Onneweer zich met den zeereerw. heer pasmoor in verbinding zal stellen. Mededeeling wordt tenslotte gedaan dat de kaartjes voor de omgang (k f 1 30) te verkriigen zijn Zondig a^s. na alle H.H. Missen in de R. K. Jongensschool en Woensdag d.a.v. des avonds yan 7 tot half negen. Na dien worden geen kaartjes meer beschikbaar gesteld. Na nog een vurig s-lotwoOrd van den heer Onneweer. waarin hij aanspoorde allen propaganda te maken opdat dit. jaar nog meer naar Amsterdam zouden opgaan, werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. Begin van brand. Voorbijgangers merkten Dinsdagavond te ongeveer elf uur, dat de gang van het pand van den heer Steensmo, gelegen aan de Voor straat, met een dichte rook was gevuld. Spoedig bleek dat in de kelder een be gin van brand aanwezig was. Reeds was een groote hoeveelheid houtwol met een partij kisten door de vlammen aange tast. De onmiddellijk uitgerukte motor spuit met alle materiaal wist de brand in de kiem te smoren. Een groot geluk was, dat men tijdig de rook ontdekte, daar anders de gevolgen niet te over zien geweest waren. WILT U IETS WETEN? Vraag: Tot wie moet ik mij wenden om een invoervergunning voor manufactu ren te bekomen afkomstig uit België? Hoe lang gaat er over heen eor men zoo'n ver gunning in zijn bezit heeft? Zijn er nog kosten aan verbonden? Antwoord: Wend u tot het departe ment van Economische Zaken en Arbeid in den Haa-g. Vraag inzake schuldbekentenissen. Antwoord: Als de schuldbekentenis sen in den juisten vorm zijn opgesteld, blij ven zij geldig. Wanneer u overeengekomen is, dat de som in halfjaarlijksche termijnen wordt afgelost, kunt u geen onmiddellijke aflossing eischen. Vraag: Ik ben Duitscher en zou graag Nederlander willen worden. Welken weg moet ik hiervoor volgen en hoe hoog zijn de kosten? Antwoord: Wend u tot den Vreemde lingendienst aan hot Leidsche politiebureau. Deze helpt u wol verder. De kosten van na turalisatie zijn minstens 200.—. Vraag Th. C. A. te N. inzake het wets voorstel tot opheffing van rechtbanken. Antwoord: Wij hebben vergeefs ge tracht u een bevredigend antwoord te ver schaffen. De beantwoording uwer vragen is ook niet zoo gemakkelijk, het betreft hier de opheffing van een veertigtal kan tongerechten. Wij kunnen moeilijk eveu gaan onderzoeken welken godsdienst al deze kantonrechters aanhangen. Dat er onder de op te heffen kantongerechten vele niot-Katholieke zijn, zal wel onbetwistbaar zijn, gezien het kleine aantal Katholieke kantonrechters. Dat met de al of niet ko- tholiciteit der rechters rekening zou ti]Q gehouden bij do voorgenomen opheffing, lijkt ons uitgesloten. Vooreerst ia minister Donner, die het wetsontwerp verdedigde, geen Katholiek, maar bovendien betreft het hier een reorganisatie, een samenvoeging van kantongerechten, waarbij heel andere factoren de voornaamste rol spelen dan de godsdiensfcige gezindheid van den reohter. Vraag: Welke is de kortste weg van Nieuw-veen naar Amersfoort per fietst Antwoord:' Nieuwveen, Mijdrecht, Nieuwer Ter Aa, Loenen, Loosdrecht, Hil versum, Amersfoort. Vraag: Welke is de kortste weg per fiete van Warmond naar Nootdorp? Antwoord: Warmond, Leidon, Zoe- terwoude, Stompwijk, Veenweg, Nootdorp. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) pas*. 37 Fe- braari Perim. POELAU BRAS (uitr.) paas. 27 Febr. Perim. POELAU ROEBIAH (uitr.) arr. 1 Mrt, te Antwerpen. TABINTA (thuiar.) vertr. 2f7 Februari van Singapore. KON NED ST00MB MIJ. BARNEVELD (thuisr.) vertr. 27 Febr. van Iquique. BERENICE arr. 28 Febr. van Oran t© Palermo. CALYPSO arr. 2 Maart van Rotterdam te Amsterdam. HEBE vertr. 1 Maart van Amsterdam naar Kopenhagen. HERCULES vertr. 1 Maart van Am sterdam naar Hamburg. PLUTO arr. 1 Maart van Musel te Oporto. ULYSSES arr. 1 Maart van Messina t© Cataniai. VAN RENSSELAER (thuisr.) wordt 2 Maart nam. te Plymoubh verwacht. VESTA vertr. 1 Maart van Gibraltar naar Vigo. KON. H0LL LLOYO. FLANDRIA vertr. 1 Maart van Am sterdam naar Buenos Aires. MONTFERLAND vertr. 1 Maart van Amsterdam naar Hamburg. KON PAKETV MIJ. ROGGEVEEN vertr. 25 Febr. van Bang kok naar Kaapstad. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOOHKATRINE, Rott.-Vanoouver ver trok 28 Febr. van Bermuda. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 1 Maart' van Colombo. KOTA PINANG (thuisr.) vertr. 1 Maart van Napels. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR, Japan-Rotterdam, vertr. 1 Maart van Colombo. ATREUS, Java-Amsterdam arr. 27 Febr. Singapore. AUTOMEDON vertr. 28 Febr. van Dairen naar Yokohama. DOLIUS, BataviaAmsterdam arr. 28 Febr. te Maseillo. PATltOCLUS vertr. 1 Maart v. Dairen 1. van Londen. EMZETCO LIJN JONGE ANTHONY arr. 26 Febr. van Hamburg te Newport. JONGE ELISABETH Valencia^IIamlx pass. 28 Febr. Ouessant. IEDERE KATHOLIEK LEEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD RECHTZAKEN - HAAGSCHE RECHTBANK. De bloemenkoopman G. v. d. E., uit R ij n s b u r g, dio terecht heeft gestaan terzake van het veroorzaken van een aanrijding op 30 Augustus van het vorige jaar te Leiden, waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van 15.subsidiair 15 dagen door den Leidschen Kantonreohter. Verdachte had beweerd niet de bestuur der van de auto te zijn geweest, maar een zekere Thomas van der Mey oveneens yifc Rijnsburrj. De officier van Justitie had op 16 Ja nuari tegen verdacht© vrijspraak ge vraagd. Overeenkomstig dezen eisch werd uitspraak gedaan. De Haagscho Rechtbank sprak heden morgen vrij do autobusondernemer H. B. uit Noordwijk aan Zee, die tereoht heeft gestaan wegens het opzettelijk ver keerd invullen van een kaart, vermelden de de diensturen van zijn autobusdiensfc Noordwijk aan Zee—Den Haag. De offi cier van Justitie bad cveneons vrijspraak gevraagd. De Haagecho Rechtbank deod eveneens uitspraak in de zaak tegen den Amster dammer P. H. W. gedetineerd in hefc Huis van Bewaring te Den Haag. Eisch was 10 maanden gevangenisstraf wegens diefstal van oen geldkistje inhoudend© 900.— toebehoorende aan zijn vroegeren patroon den hoer B. F. L. uit L e i d n. De rechtbank veroordeelde den verdachte overeenkomstig den eisch van den officier van Justitie.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7