UIT DE OMGEVING DONDERDAG 2 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ATHLETIEK. R. K. Athletiek Vereen. De Bataven. Morgenavond wordt de tweede trai- ningsmarsch gehouden over 20 km. Zij, die aan de marsch van de L. W. S. V. deelnemen mogen die trainingsmarsohen niet voorbij laten gaan, daar er op den dag der marsch 2 uur later gestart moet worden wegens kerkelijke redenen. Dus allen present om 8 uur op het Pieters kerkhof. GYMNASTIEK Algemeene Jaarvergadering van „Brunhilde". Dc jaarlijksche alg. vergadering van „Brunhilde" vond in „In den Vergulden Turk" plaats. Bij de opening heette do presidente, mevr. Dieben, allen hartelijk welkom en bracht naar voren de onberispelijke lei ding en het onuitsprekelijke geduld van mej. Steffelaar, haar tevens namens het bestuur dank zeggend voor al hetgeen zij in het afgoloopen jaar voor „Brun hilde" deed. Van deze plaats, vervolgde spreek ster, breng ik tevens hulde aan mej. Bi© Bricjer, die haar eigen record Ned. record vérspringen verbeterde. In totaal zijn er 39 prijzen behaald, waaronder 4 kampioensprijzen. De vereeniging wacht een druk jaar en de presidente spreekt den wensch uit, dat op aller medewerking gerekend zal kunnen worden. Het bestuursvoorstel om den heer van Spall, die zooveel voor de vereeniging doet, tot eerelid te benoemen, werd met algemeene stemmen aangenomen. De notulen en het jaarverslag van secretaresse cn penningmeesteresse wer den onveranderd goedgekeurd. Het laat ste wees een batig saldo aan van 39.75. Do voorzitster en le secretaresse wer den bij acclamatie herbenoemd, zoodat het bestuur bestaat uit: Mevr. Dieben, voorz., Mevr. Zitman, penn., Mej. R. Briejer, secr., Mevr. Briejer, 2e secr. en Mej. A. Snel, algemeen bestuurslid. In de kascomiuissie werden gekozen de dames Lepelaar, Voorbrood en v. d. Wilk en als plaatsvervangsters de da mes Plu, van Wijk en Iveunen. Vervolgens kwam aan de orde het werkplan 1933. Besloten werd met zoo veel mogelijk dames en adspiranten deel te nemen aan het werkprogramma van den Turnkring L. en O., oan. aan het Turnfeest to Katwijk, op 25 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) en aan het 25ste Bondsfeest van het K. N. G. V. te Rot terdam, terwijl tevens het plan bestaat na Pinksteren een groote Openlucht-uit voering te geven. Na dc rondvraag, waarvan door cenige dames gebruik werd gemaakt, sloot de presidente de zeer geanimeerde verga dering. WANDELSPORT 40 km. afstandsmarsch van de „Nationale Woudloopers". Op 17 April a.s. (2e Paaschdag) houdt bovengenoemde vereeniging een 40 km.- afstandsmai'sohfc goedgekeurd doorde Wandelsport-afd. van do K. N. A. U. Voor alfe deelnemers(sters) wordt gra tis lcleedgelegenheid beschikbaar gesteld. Voor logies kan ook gezorgd worden mits dit bij inschrijving verzocht wordt. Inschrijving kan geschieden bij den al- gemeenen leider den lieer E. van den Berg, Diezerstraat 89, Zwolle. Het inleg- geld bedraagt per deelnemer(ster) 1. Inschrijvingen tot uiterlijk 7 April. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De volgende 15 koppels zijn definitief ge contracteerd voor den Zesdaagschen wieler wedstrijd van Parijs, welke 4 April a.s. aanvangt PijnenburgWals; Piot en Jan van Kem pen; GuerraDi Paeo (Italië); Linari Dinalc (Italië); Charlier—Deneef (België); ltonsse—A-Buyss© (België); SchönBu- schenhagcn (Duitschland); TictzMax Bul- la (Duitschland-Oostenrijk) en voorts de Fransche koppels: BroccardoGuimbrc- ticre, George WambstLeducq. Ch. Pe- lissier—Dayen, Choury—Fabre, Coupry Pecquex, Peix—Mouton, H. en M. Lemoine. Zooals men ziet een zeer sterke bezet ting dus. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra-competitie. De uitslag van den wedstrijd Hollandia II—Hollandia I voor de extra comp. L. B. B. luidt: J. C. v. d. Berg (Holl. I) 375 26 73 14.34 W. Haasnoot (Holl. II) 76 25 11 3.04 P. M. v. d. Berg 211 39 26 5.41 H. G. v. d. Laan Jr. 107 38 12 2.81 J. Rcmmerswaal 116 31 19 3.74 D. Klein 118 31 20 3.75 P. Bloot 124 42 13 2.95 Th. Kiefl 114 43 18 2.65 Hollandia 11 1 en Hollandia 1 1 punt. De uitslag van den wedstrijd Holl. III P. v. Cleef TI voor de extra comp. L. B. B. luidt: L. A. Iterson (P.v.Cl.) 137 28 17 4.89 N. de Jong (Holl.) 92 28 9 3.28 H. de Roo 120 37 18 3.24 G. Pluimgraaff 71 36 7 1.97 H. Koet 95 30 9 3.16 H. van Manen 48 29 7 1.61 F. do Roo (res.) 74 36 10 2.05 N. Kleen 50 35 5 1.42 P. v. Cleef 2 en Hollandia 0 punten. 50 JAREN VAN WERKEN IN HET ALGEMEEN BELANG. DANKBAAR NEDERLAND. „De Kampioen", het orgaan van den A. N. W. B.-Toeristenbond voor Neder land, bevat het volgende hoofdartikel on der bovenstaand opschrift: Op 1 Juli van dit jaar is de A. N. W. B. zijn 50ste levensjaar ingetreden, zoodat in Juli 1933 zijn Gouden jubileum kan wor den herdaoht. Of deze herdenking zal geschieden in wijden kring, is afhankelijk van de mate van waardeering, welke het Neder land sche volk voor het pionierswerk van nationale en internationale, maatschap pelijke en cultureel©, practische en ideëele beteekenis aan den dag zal willen leggen. De A. N. W. B. staat bij velen in hoog aanzien: bij rijks-, provinciale- en gemeen telijke autoriteiten, bij tal van andere be stuurslichamen en colleges, bij tienduizen den Nederlanders van de hoogst geplaatste tot de eenvoudigste staatsburgers. Dc Bond, die er steeds naar gestreefd heeft dc richtlijnen te volgen, welke de Voorzitter trok en waarlangs door noesten arbeid, met groote liefde en innige over tuiging van het beschavende en verede lende ervan, de A. N. W. B. voorwaarts werd gestuwd en zijn idealen hoog gehou den werden, trok tienduizenden tot zich, die zich geroepen gevoelden hun steun daaraan te geven. Tienduizenden Het moesten er honderdduizenden zijn! Honderdduizenden De A. N. W. B., de oudste vereeniging op hot gebied van het toerisme, de Bond met de vertrouwde ervaring, de Bond, die altijd begrepen heeft en nagestreefd, dat zijn arbeid moest strekken tot heil van liet algemeen en niet ten bate eener be paalde greep der samenleving, heeft Ne derland en het Nederlandsche volk ten zeerste aan zich verplicht. Of mei wielrijder of automobilist is, motorrijder of wandelaar, ruiter- of wa tertoerist. koetsier, vrachtrijder of chauf feur, het doet er niet toe alle weg gebruikers en toeristen genieten van de zegeningen van het uitgebreide arbeids veld van den A. N. W. B. Het r.jwiel zou nooit zoo snel het po pulaire "prvoermiddel zijn geworden, wan neer de Bond niet een onverpoosde pro paganda voor zijn gebruik als verplaat singsmiddel gemaakt had. De automobilist vond in den A. N. W. B. zijn eersten beschermer in den tijd toen geen enkele andere vereeniging be stond om zich zijn lot aan te trekken. Ten behoeve van de wielrijders waren reeds tientallen jaren geleden grensdocu- menten voor den Bond verkrijgbaar ge steld, waaruit die voor automobilisten voortkwamen. De Bond, het nut inziende van inter nationale samenwerking, nam in 1897 het initiatief tot oprichting van de Ligue In ternationale des Associations Tourristes en diende daardoor niet alleen de directe belangen van den toerist, maar propageer de daardoor tevens de verbroedering der volken en de ontwikkeling der vredesge- dachte. De Bond kwam op voor de rechten van den toerist, bracht ontwikkeling alleraard, beschaving, veredeling, blikverruiming. Door de concentratie der toeristengroe- pen, door de totstandkoming van de al gemeenheid van den Toeristenbond voor Nederland kon gewaakt worden tegen éénzijdigheid en tegen bevoorrechting van eenige categorie ten koste van andere. Hierin ligt het geheim besloten, van de groote sympathie, welke zich verder uit strekt dan tot ons ledenlegioen, voor het werk van den A. N. W. B. De auto had nauwelijks zijn intrede gedaan en zich vertoond op de veel te smalle wegen van destijds, of de A. N. W. B. bond den strijd aan voor wegenverbe tering, den aanleg van rijwielpaden en de veiligheid van het verkeer. Zijn krachtige actie, waaraan hij kapitalen in den vorm van subsidies uitgaf, had eenerzijds ten doel den wielrijders een veilig pad te verschaffen, anderzijds om het automobi lisme een goede kans te geven zich te ontplooien en het verkeer in goede, vei lige banen te leiden. Ondanks verguizing van het rijwiel tot ongeveer 1895 en van de auto zooveel ja ren later, zijn beide onmisbare vervcer- •middclen geworden in dezen modernen tijd, welke snelheid en gerief vraagt. Het is de Bond geweest, die. ondanks heftigen tegenstand van de velen, die toen nog nimmer op een rijwiel of in een auto geze ten hadden, het eerst de toekomst dezer vervoermiddelen overzag en dus ook be greep, dat de tegenstand zou luwen. Toen het genot van het wandelen in het gedrang kwam door fiets en auto, was het de Bond, die de wandelende minnaars van natuurschoon langs vroeger nooit ge kende, aantrekkelijke en veilige paden naar buiten bracht in Gods vrije Natuur. Het watertoerisme werd al veel eerder aangemoedigd en bijgestaan om zich te ontwikkelen, omdat ons waterrijke land als het ware aangewezen was voor het toerisme op rivieren en meren, kanalen en vaarten. Tientallen jaren geleden deed de Bond de eerste sohuchtere pogingen om den rui- tertoerist van dienst te zijn. Ze hadden niet veel succes, omdat toen de weg nog veilig genoeg voor den ruiter werd ge acht. Hoe anders is dit thans geworden Zoo wil de Bond alle toeristen en weg gebruikers onder zijn vaandel vereenigen opdat zijn arbeid een harmonie zal kun nen scheppen onder al deze toeristen en gebruikers van den weg. Ieder kan bij eenig nadenken wel be vroeden, van hoe groote beteekenis zijn werk is geweest. En wie het niet weet, vrage het maar eens aan 60 a 70-jarigen, hoe het in hun jonge jaren met de wegen in ons land was gesteld en hoeveel verbe teringen er aan den A. N. \V. B. zijn te danken. Wij behoeven niet den nadmik te leg gen op het groote nut der wegwijzers, welke de Bond sedert 1893 ten gebruike voor ieder, die ze noodig heeft en wie is er die ze nimmer noodig heeft gehad! langs de wegen heeft geplaatst! In geen enkel land ter wereld is de be- bakening van den weg zoo voortreffelijk uitgevoerd als te onzent. Dat erkent ieder, die in het buitenland gereisd heeft. 50 jaren Bondswerk! 90.000 leden! Nederland telt ruim 9 millioen inwo ners Van daadwerkelijke belangstelling en dankbaarheid voor het Bondswerk ge tuigt dus slechts 1 pet. der bevolking van ons land. Het is zeker niet ongepast aan tiendui zenden in den lande te vragen hun hei melijke belangstelling in het Bondswerk, waarvan ook zij genieten, om te zetten in tastbaren steun.. De 50-jarige Bond heeft daar recht op. Hij heeft recht tot het uitspreken der verwachting, dat tienduizenden Nederlan ders méér zich zullen opmaken tot het eeren van zijn werk en te toonen, dat het Nederlandsche volk het wenscht te be houden en wil helpen het uit te beriden. Het kkn, het zal en het móet! Wakkere leden, gordt U aan, prent Uwe familieleden, vrienden en kennissen het besef in, dat het een moreele, een na tionale, internationale en maatschappe lijke plicht is, ertoe mede te werken, dat de A. N. W. B. op zijn SOsten verjaardag de verrassing moge beleven, dat niet slechts 1 pet. der bevolking, doch 2 of 3 pet. er behoefte aan gevoelt den .A N. W. B.-Toeristenbond voor Nederland, duide lijk te doen blijken, dat men hem be schouwt als een onmisbaren factor in onze samenleving! Voorwaarts! Uzelf tot voldoening en den Bond tot eer! ALKEMADE. Geboren: Adrianus Johannes, z. van C. van Beek en H. C. van Klink. Gode- fridus Johannes, z. van L. J. van der Poel en J. C. Koot. Catharina Johanna, d. van P. van Klink en W. G. van dqr Meer. Getrouwd: A. de Groot jm* 24 j. en C. Vuijk jd. 21 j. Overleden: Th. J. van der Zwet 54 j., echtgenoot van A. de Jong. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Een dezer dagen hield de R. K. Volksbond te Leidschendam een ledenvergadering in het Patronaat. De voorz. opende de vergadering met het voorgeschreven gebed en heette al len hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Haver, bestuurder van Her wonnen Levenskracht, die dezen avond, daar de uit/ge no odigde spreker voor „C'oncordia" verhinderd was, als diens plaatsvervanger zou optreden. Nadat uit volle borst het Strijdlied was gezongen en de notulen waren voor gelezen, kreeg de spreker het woord. In een schitterend betoog liet de heer Haver de R. K. Arbeidersbeweging en hare vele instellingen de revue passec- ren, waarbij hij meer in het bijzonder uitwijdde over de levensverzekering der arbeidersbeweging „Concordia", het in stituut „Eigen Huis" en de noodzakelijk heid aantoonde van het lezen van het Verbondsblad en de Volkskrant om ten slotte zijn rede te besluiten met een warme aanbeveling van het tuberculose- bestrijdingsfonds „Herwonnen Levens kracht" en hare actie voor het nieuwe Sanatorium „Berg en Bosch" te Biltho- ven. Spreker had voor zijn keurige en leerzame rede een dankbaar en luid applaus te accepteeren, terwijl de voorz. in zijn dankwoord den wensch te kennen gaf eens per excursiereis het nieuwe Sanatorium te mogen bezichtigen, en in het vooruitzicht stelde ter plaatse een actie te beginnen om van den R. K. Volksbond te Leidschendam een bed aan het Sanatorium aan te bieden. Met waardeering werd van dit voor nemen kennis genomen door den spreker en wat betreft het bezichtigen van het Sanatorium de toezegging gedaan en eenige inlichtingen verstrekt. Mededeeling geschiedde, dat ae heer v. d. Heijden op medisch advies gedu rende eenige maanden geen administra tie mag voeren, zoodat hoewel hij voor- loopig zijn functie blijft behouden, hot Secretariaat zal worden waargenomen door den 2en Secr., den heer Schalkwijk. Door de diverse kasverificateurs werd verslag uitgebracht van het nazien der boeken en bescheiden van de penning meesters, waaruit bleek, aat alles*in de beste orde bevonden was. Voor de vragenbus waren een twee tal vragen ingekomen, welke naar ge noegen door den geestelijken adviseur werden beantwoord. Van de rondvraag werd door eenige leden gebruik gemaakt; de vragen wer den naar genoegen beantwoord. Medegedeeld werd, dat de heer van Öilten, Willibrordusplein 12 is aange steld als agent van de Volkskrant. Bij den Secretaris van het plaatselijk Co- GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Maandagavond te half acht kwa-m de vroedschap onzer gemeente voor de eerste maal in 1933 in openbare vergadering bij een. Voorzitter: burgemeester Geesink. Af wezig met kennisgeving de heer W. Bokke- stijn. De heer P. Groeneweg komt eerst tij dens de zitting in de raadkamer. De publie ke belangstelling i» uiterst gering. Na de opening op de gebruikelijke wijze verwachten we van den voorz. een revue van de voornaamste werkzaamheden en ge beurtenissen in 1932 wat de gemeente be treft, maar we hooren niets, wat dus op een tegenvaller uitdraait. De notulen worden ongewijzigd aange nomen, waarna de verslagen volgen van den Keuringsdienst van Ware en van den Keuringsdienst Nieuwveen. Op een tweetal schoolgeld-reclames wordt voor de be trokkenen gunstig beslist. Bovendien wordt goedgekeurd het verzoek van de Chr. school om een voorschot van 1450 en van de R. K. school om een voorschot van 750. Aan het verlangen van de Gezondheidscommis sie te Bodegraven om een woning van de diaconie der N. H. Kerk, bewoond door M. V., onbewoonbaar te verklaren, wordt vol daan. Na zes maanden moet het huis ont ruimd worden, of de gemeente moet Lot verlenging overgaan, wat V., die gratis het huisje bewoont, slechts ten goede kan ko- De gemeente gaat turfsteken. De voorz. deelt mede, dat B. en W. ad- viseeren een object voor werkverschaffing uit te voeren. Reeds jaren achtereen werd in de vergaderingen het idee geopperd eeni ge menschen aan het turfsteken te zetten. Nu moet het er maar eens van komen. Zooals de gemeente-opzichter het in zijn verslag uiteenzet zit er voor de gemeente geen gevaar bij, ja, er is zelfs eenige kans op een kleino winst. B. en W. willen hot plan in eigen beheer uitvoeren, temeer daar de uitvoering volgens de rijksregeling zoo veel omslachtiger en wellicht nog minder voordeelig is. De heer Th. Janmaat is ge neigd een gedeelte van zijn grond voor turfsteken beschikbaar te stellen tegen be taling. De raad voelt wel iets voor het plan. Sommige leden vreezen echter, dat men met de turf zal blijven zitten. De heer Ran is n.l. van meening, dat de kwaliteit niet bijster best is. Weth. Rijlaarsdam zegt, dat het voor steekturf heel© beste is. Ook is hij niet bang, dat er geen afzetgebied zal wezen. Als er 1 per 1000 stuks voor ge maakt wordt, hoeft er al geen geld bij. Zeker zal er een hoogere prijs bedongen kunnen worden. De heer Plomp hecht zijn stem aan het voorstel onder voorwaarde, dat er op be scheiden schaal mee begonnen wordt, zoo dat er voorloopig vier man te werk gesteld wordt. Dit is geheel in den geest van B. en W. Alzoo wordt het plan met algemeene stemmen aangenomen. De voorz. doet voorlezing van een schrij ven van den minister, waarbij de steunre geling tot 25 Maart mag worden verlengd. De minister laat zelfs doorschemeren, dat 8 steun niet te hoog zou wezen. De heer De Geus smeedt het heete ijzer en zou graag zien. dat de raad op grond van deze verklaring de steun van 7 plus f 1 kolen- toeslag gebracht werd op 8 en de kolen- toeslag onveranderd bleef. Spr. wijst in dit verband op het gemeente-voordeel van 863, verkregen door de jongste salaris korting en de heffing va-n pensioen van eenige tot nu toe hiervan vrijgestelde amb tenaren. Interpellant staat evenwel alleen en bereikt dus niets. De voorz. wijst hem er bovendien op, dat naast dit voordeeltje van 863 eenige onvoorziene nadeelen staan. Besloten wordt de huidige steunre geling te handhaven tot 1 Mei a.s. en hier voor de goedkeuring van den minister te vragen. Wegens verkeerde berekening wordt aan mej. Van der Vos, onderwijzeres aan de O. L. S„ op haar verzoek een bedrag van 26.69 gerestitueerd. De voorz. deelt mede, dat van polder Zevenhoven bericht is ingekomen, dat de kosten van inlaten van water en van bag geren voor de gemeente 75 bedragen. B. en W. stellen voor de kosten voor het in laten van water te betalen. Deze bedra gen 32. Het baggeren doet de .gemeente liever zelf, daar ze het goedkooper denkt te doen met haar eigen mannetjes. Een request komt ter tafel van de plaat selijke melkventers, die verzoeken geen toestemming te verleenen aan een venter van buiten de gemeente om in Nieuwveen te venten. Zij wijzen op de concurrentie cn op de slechte tijden. De voorz. is met het meerendeel der vroedschap van een geheel andere meening. Hoeveel middenstanders van Nieuwveen venten niet in omliggen de gemeenten! Bovendien strijdt de voorz. voor vrijhandel, die de concurrentie in de hand werkt en de melkprijzen misschien weet te drukken, wat hij in de gemeente van belang acht. Uit de besprekingen volgt, dat de requestranten geen succes zullen boeken. Vóór aan de rondvraag begonnen wordt doet de voorz. nog eenige mededeelingen. Zoo heeft hij met den secretaris de gemeen te vertegenwoordigd bij het jongste bezoek van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem; tevens hebben B. en W. schriftelijk him ge- lukwenschen uitgebracht aan ds. Speelman bij diens zilveren ambtsjubileum. Bij de rondvraag stelt weth. Hooger- vorst voor aan de beide volontairs ter se cretarie een kleine gratificatie te geven van 25, daar zij immers veel van de ge meente-administratie uitvoeren. De ge meente kan het zonder hun hulp niet af. Zij geven zich geheel voor het zeer omvang rijke werk. De gratificatie is niet bedoeld als een soort salaris, doch meer als blijk van waardeering voor het vele dat zij in de raadsleden met het voorstel van den heer gemeente-dienst presteeren. Unaniem gaan Hoogervorst accoord. De voorz. brengt hem dank voor het plan en het doet hem bijzon der goed, dat de leden eenstemmig voor stemmen. Er spreekt uit, dat ook zij begrij pen, dat de heeren volontairs veel in het belang de gemeente verrichten, zonder dat zij van een financieel© stuwkracht profitee red Steunt het plaatselijk Crisis- Comité. De heer De Geus wil door nuiddel van het Nationaal Crisis-Comité mogelijk ma ken, dat de werkloozen een nieuw kleeding- stuk ontvangen, waar zij het hardst om ver legen zijn. Het N. C. verstrekt n.l., naar hem ter oore gekomen is, steun voor klee ding tot een gelijk bedrag als door een plaatselijk comité gegeven wordt. Geeft dus het pl. comité 100, dan legt het N. C. C. er 100 bij. Spr. denkt op die manier veel voor de werkloozen te kunnen doen, en vraagt daarom 100 te willen uittrekken. De heer Plomp wil eerst nog eens een huis- collecte houden en de rest zou er dan door de gemeente bijgelegd kunnen worden. Be sloten wordt, dat de gemeente nu 40 uit trekt. Hoe meer dus de collecte opbrengt, des te meer is er van het N. C. C. te halen. De voorz. wijst er op, dat de kleeding die verstrekt wordt doeltreffend is. „Als er een jas gevraagd wordt, worden er geen wa terlaarzen gegeven", aldus de voorz. Spr. stelt voor de inwoners nog eens krachtig aan te sporen de binnenkort te houden huis collecte zooveel mogelijk te steunen. Tegen negen uur volgde sluiting. mité van Herwonnen Levenskracht, de heer J. Groenewegen zijn nog eenige loten verkrijgbaar ten bate van genoemd fonds, terwijl hier ook gelegenheid be staat zich op te geven voor de vrijwil lige wekelijksche 5 oent bijdrage in ze gels voor Herwonnen Levenskracht. Met een opwekkend woord en een aansporing lid te worden van de reis- spaarkas werd de vergadering door den voorzitter met gebed gesloten. KATWIJK. Werkloosheid. Aan het Bureau der aibeidsbemiddeling staan o.m. als arbeid zoekende, ingeschreven ongeveer 1000 per sonen waarvan 36 opperlieden, 106 grond werkers, 37 timmerlieden, 22 schilders, 34 metselaars, 209 losse arbeiders. 235 land arbeiders, 193 visschers, 29 kuipers, 18 bin nenschippers, 10 scheepmakers, 10 stokers, 8 varensgezellen, 7 fabrieksarbeiders, 5 bloemisten. 4 motordrijvers, 3 loodgieters, 9 jongens onder 18 jaar. N00RDWIJKERH0UT. Hanze. In aansluiting op het jaarver slag \an de Hanze alhier vernemen we dat een verzoek is ingekomen van dc Vereeni ging van klein-kweekers waarin den mid denstanders gevraagd wordt niet meer op crediet te leveren Dit verzoek zal door de winkeliers cn handelaren aangesloten bij de plaatselijke Hanze worden doorgevoerd. Inplaats van den aftredende penning meester n heer Aartman, is gekozen de heer H. Buschman. Stille Omgang. Bovengenoemd ge nootschap houdt Maandag 6 Maart te 7.30 uur in het patronaat van de St. Victor Parochie een ledenvergadering. In deze vergadering zal het reisplan worden be sproken, en zal Kapelaan Loerakker het woord voeren. Tevens zijn alsdan reeds spoorkaartjes te verkrijgen. Spoorkaartjes zijn vanaf heden ook erkrijgbaar bij W. J. Warmenhoven, Nieuwe Duinstraat 18 en A. Broekhof, Kerkstraat 38. Dwalende schapen. Bij de politie alhier is aangifte gedaan dat 3 schapen in het Langeveld zijn aangetroffen van een onbe kenden eigenaar. Vermoedelijk zijn de scha pen van de kudde welke eenige dagen ge leden ons dorp heeft bezocht dooh te Was senaar thuis hoort. R0EL0FARENDSVEEN. Bloemen- en huisvlijttentoonstelling. Dinsdagavond had de sluiting plaats van de gehouden tentoonstelling en de tentoon stellingscommissie kan met groote voldoe ning op haar werk terugzien. Het bezoek was zeer groot. Ruim 3000 entreekaarten zijn afgegeven geworden. Des avonds had de uitreiking der prijzen plaats onder een toepasselijk woord van den directeur, Kap. Verbeem. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs al hier staan 194 werkzoekenden ingeschre ven en wel 150 landarbeiders, 34 bouwvak arbeiders, 5 metaalbewerkers, 1 steenfa briekarbeider en 4 arbeiders behoorende tot diverse groepen. RIJPWETERING. Niet-aansluiting aan de waterleiding Bij vonnis van den Kantonrechter te Hoofd dorp is G. B. alhier veroordeeld tot een boete van 100.wegens niet aansluiting aan de waterleiding van de stichting De Drie Gemeenten. Dc nog niet-aangeslotenen doen verstandig alsnog om aansluiting te verzoeken, daar tegen meerderen weer pro ces-verbaal zal worden overgemaakt, zoo dat bij overtreding men reeds strafbaar i«, ook al sluit men, voordat vonnis gewezen wordt, aan. TER-AAR. De eerste groenten. Woensdag werden door den tuinier Bern. Droogh de eerste groenten aangevoerd n.l. Radijs, bij de Cen trale Veiling. Zij, die volgende week groenten hebben kunnen dit afleveren Maandag, Woensdag en Vrijdag des voor- 9 uur.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10