DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE DINSDAG 28 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Zondagnamiddag ging het -7-jarig zoon tje van de familie A. L. aan den Molenweg te Ophoven-Sïttard, melk halen in een vlakbij gelegen boerderij. Bij het overste ken van den weg werd het knaapje gegre pen door een uit de richting Leyenbrock komende luxe-auto. De wielen reden over het hoofd van het jongetje. De dood trad onmiddellijk in. GEVOLGEN VAN EEN RUWEN WEDSTRIJD. De keeper van „Muiden" overleden. De ruw gespeelde voetbalwedstrijd te Muiden tusscnen de Amsterdamsche club S.A.V.M. en Muiden heert tot tragisch ge volg gonad, dat Zondag de ruim 20-;arige Klaas Moolhuizen, die als keeper van het Muider elital in botsing kwam met een der 8.A.V.M--spelers, in de Majellastickting te Busum overleden is. Het medisch onderzoek heeft aangetoond, dat een der ribben in een nier van den on gelukkige gedrongen is. In de Majella- stichting te Bussum heeft hij een operatie ondergaan; de getroffen nier werd wegge nomen, doch dit heeft hem niet kunnen red den. Toen de behandelende medicus in ge noemd ziekenhuis bemerkte hoe ernstig de roestand van den patiënt was, is op verzoek van de Muider politie den patiënt nog een verhoor afgenomen door een Bus-sumsche rechercheur. Nader is gebleken, dat zijn verklaringen volkomen strookten met do getuigenverklaringen welke do politie te Muiden reeds verzameld had. Toen gistermiddag in Muid-en de tijding kwam van het overlijden, was de verslagen heid en de deelneming algemeen. Overal zag men groepjes menschen op straat het tragisch nieuws bespreken. »Tel." Verdronken. De jongeman, die verdronken is in de Mark onder Ginneken is gebleken te zijn de 19-jarige C. J. de la C. uit Breda Door een schot hagel getroffen. Bij het schoonmaken van een geladen geweer door den landbouwer D. M. te Haarlemmermeer, ging onverwacht een scnot af, waarbij de geheele lading den man door den linkervoet ging. Dit lichaams deel word zoo zwaar gekwetst, dat een tweetal teenen geamputeerd moest wor den. Het gevaarlijke wapen. Toen de ongehuwde sleepbootkapitein H. K. uit Zutfen, liggende met zijn sleepboot „Gelria" uit Arnhem .nabij de Nieuwe Ha- venbrug'te Zwolle b'ezjg was- een- revolver te laden, ging, aldus de „Zwolsche Crt.'', het wapen plotseling "af, en wérd K. door een kogel in de linkerborstsfcreek getrof - fen. Ernstig gewond viel hij naar beneden. De op het schip aanwezige - bootslieden waarschuwden terstond de politie, die den man per brancard naar hot Sophia Zieken huis heeft overgebracht. K.'s toestand is zorgelijk. NOODLOTTIGE BRAND TE OSS. Een knaapje aan brandwonden overleden. Gistermorgen te ongeveer 12 uur ont stond brand in de kapitale boerderij van den heer Looiers op Ussen te Oss. Door den krachtigen wind greep het vuur zeer snel om zich heen. De bewoners, die deu brand eerst bemerkten toen alle uitgangen versperd waren, 'konden met do grootste moeite door omwonenden worden gered. Een drie-jarig jongetje bekwam echter zware brandwonden. Zijn toestand was gis termiddag levensgevaarlijk en gisteravond is het knaapje overleden. De geheele boer derij ging in vlammen op. De inboedel en het vee werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. FEUILLETON. ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. Krag schudde bedenkelijk het hoofd. „Een hcele woning, met vrouw en kroost V' „Neen, zoo erg is 't nog niet; Ik* bedoel natuurlijk de inrichting van m'n huis." Hij koek op z'n horloge. ..Binnen vijf minuten zijn we cr. Ik zai dien tijd benutten, om je in 't kort uit te leggen, wat ik van avond om half elf, dus twee uur geleden, heb meegemaakt. Zooals je misschien weet, woon ik 's zomers builen, op het eiland Snar. In 't voorjaar betrekken we daar een landhuisje en kerren tegen de herfst weer naar de stad terug, 's Morgens en 's avonds ga ik met m'n motorboot op en neer en mocht 't al eens noodig Zijn dat ik 's nachts :ri de stad ben, dan lo geer ik in een hotel omdat m'n woning hier natuurlijk niet op orde is. 't Spreekt van zelf, dat ik toch zoo nu en dan even m'n woning binnen wip om iets te halen of zoo. Ik kan gerust zeggen een paar maal per week. We waren juist van plan om bin nen enkele dagen ons huis hier weer to betrekken, omdat 't buiten al aardig koud begint te worden. Daarom ging ik van- vond nog eens even kijken, wat cr zooal te regelen viel''. Asbjorn Krag, die half en half begon te begrijpen, waar 't om ging, vroèg: BRAND TE GINNEKEN. De limonadefabriek en bierbottelarij van de firma G. A. Martens in de Tramstraat te Ginneken is gisteravond te ongeveer half 7 geheel door brand verwoest. Hoe het vuur is ontstaan, is niet bekend, doch spoe dig nadat de brand was ontdekt, stond het pand reeds in lichter laaie. Het verpak kingsmateriaal, dat op den zolder lag op geslagen, brandde vooral zeer fel en deze veroorzaakten een waren vonkenregen, waardoor men eenigen tijd voor uitbreiding vreesde. De brandweer van Ginneken be streed het vuur energiek, doch kon niet. voorkomen, dat het pand vrijwel geheel" uit brandde, waarbij o.m. de vulinrichting voor limonadeflesschen verloren ging. Eenige andere machineriën had men nog tijdig naar buiten kunnen dragen. Verzeke ring dekt de schade. EEN VUURGEVECHT MET STROOPERS. De wilddieven in een auto verdwenen. Op het Kroondomein in de omgeving van het Aardhuis te Apeldoorn merkte een jachtopziener in den nacht van Zaterdag op Zondag éenige stroopers op, die bij zien van hem de vluoht namen in een kleine luxea-uto, niét voorzien van een nummerplaat. Het werd een wilde jacht tusschen den jachtopziener, geassisteerd door den rijks veldwachter van Hoog-Soeren en de stroo pers. Op zeker oogenblik wisten de jacht opziener Termondt en de rijksveldwach ter v. Es den auto in een hinderlaag te lokken. Toen de auto op 30 meter afstana van hen was en zij zich op dep, weg ver toonden met vuurwapenen wendde de chauffeur het stuur terwijl de inzittenden schoten losten, die echter geen doel trof fen. De jachtopziener en de rijksveldwach ter vuurden zes of zevenmaal. De auto werd. echter niet tot stilstand gebracht en verdween in de richting Amersfoort. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat een of meer inzittenden van den auto zijn getroffen. De politie te Apeldoorn ver zond verzoeken om aanhouding of mede- deeling, maar tot nu toe is bij haar geen enkele mededeeling binnengekomen. „Msbd." VROUW EEN ARM AFGESNEDEN. Te Lonniker is zekere V., die in de deur van zijn woning stond, door drie beschon ken mannen aangevallen, omdat hij hun groet niet wilde beantwoorden. Het drietal volgde den man, die achter zijn woning vluchtte. De 39-jarige echtgenoote van V die op het rumoer naar buiten kwam en tusschen beide wilde komen, kreeg van een der dronkaards, den 33-jarigen Z., een geweldigen slag met een groot mes. Haar arm werd grootendeels afgesneden. Dank zij de tegenwoordigheid" van geest van een in de nabijheid wonenden veldwachter, die kwam toesnellen en den arm van de vrouw afbond, is er kans dat zij nog in leven blijft. Het slechtoffer zal echter het lichaamsdeel moeten misesn. In de woning van den dader, die door de politie is aan gehouden, werd een bebloed mes gevonden. DE MOORD TE MAASTRICHT. Men meldt ons nog nader: Het onderzoek van den rechter-commis- saris heeft niets positiefs meer opgeleverd. Bij thuiskomst vond de heer W. de voor deur van den winkel open, in de winkel lade lag een belangrijke geldsom, welke onaangeroerd bleef. In de kamer van den verslagene lag het geld tegen den vloer en bleken alle sleutels van brandkasten en kasten zoek. Gedurende het nachtelijk on derzoek was eveneens aanvezig mr. Daut- senberg, subst. officier van justitie. Burge meester van Oppen stelde zich, als hoofd der stedelijke politie, eveneens van alle bijzonderheden op de hoogte. „Wanneer bent u er voor 't laatst ge weest ,,'n Dag of vier geleden, om in m'n bu reau naar 'n paar particuliere brieven te zoeken." „En toen was alles nog in orde?" „Best. in orde. Enfin, vanavond ging ik nog even kijken. Ik bewoon de eerste ver dieping. Van buiten zag ik niets bijzon ders de gordijnen waren nog neergelaten." „U hebt dus wel naar boven gekeken?" „Dat heb ik. Soms krijgt iemand zulke eigenaardige ingevingen, waarvoor geen verklaring te vinden is. Alles was rustig en stil. Ik draai de buitendeur open, de corridordeur open en kwam in den gang." Krag onderbrak hem: „Hoe was 't slot?" „In orde, volkomen in orde. Ik draai 't electrische licht aan en toen kwam de eerste verrassing. De corridor was totaal leeg en ik herinner me, dat ik halfluid in mezelf zei: Hé, hier zijn inbrekers ge weest.. Toen ik er de laatste keer geweest was, stond de parapluie-standaard er nog, hing de kapstok en wat antiek koper er nog, maar nu was van dat alles niets meer te bespeuren. Alleen de telefoon hadden ze laten hangen. Je kunt je voorstellen, dat m'n bloed 'n tikje sneller begon te stroomen en ik stond met twee sprongen voor de eerste kamerdeur. En toen ik dio opendeed, stond ik paf." „Was er dan heelemaal niets meer in de kamer?" vroeg Krag. „Neen, niets. De kamer was grondig leeggehaald. Totaal niets meer, geen stoel geen kleedje, geen schilderijtje, niets. Weet je wat m'n eerste gedachte was?" „Dat je droomde?" „Neen, ik dacht, dat ik in 'n verkeerd huis was, dat ik per abuis 'n verdieping te DONKER AMSTERDAM IN ACTIE. In den afgeloopen naoht na het sluiten der café's, omstreeks kwart over eenon, is het op het Muntplein te Amsterdam tot een vechtpartij gekomen tusschen een groot aantal leden, mannen en vrouwen, van don ker Amsterdam. Wat de aanleiding betreft, met zekerheid staat nog niets vast, ver moedelijk echter heeft een der vrouwen een aanklacht tegen een der mannen in gediend. Binnen korten tijd waren een ze ventigtal heeren. en. dames_met elkander slaags, zoodat het geen verwondering be hoeft te wekken, dat de eene agent, die daar op post was niet Voldoende was om de gemoederen tot kalmte te brengen Spoedig was versterking' aanwezig van het buraeu Singel, die onder leiding van een brigadier met behulp van sabel en gummi stok al spoedig een-einde maakte aan de al te rumoerige argumentatie der in conflict zijnde partijen. Er werden rake klappen uitgedeeld, en al heel gauw stoven de vech tenden naar alle kanten heen. Trouwens ook onderling was men niet zachtzinnig opgetreden. Toen de politie n.l. arriveerde, had een der heeren reeds een zoodanige af straffing van een tégenstander gekregen, dat hij bewusteloos ter aarde was gezegen De man werd door den G.G. en G.D. naar het ziekenhuis vervoerd, waar echter bleek, dat zijn toestand opname niet noodzakelijk maakte, zoodat hij na te zijn bijgekomen weer huiswaarts kon trekken. Op het Munt plein was inmiddels de rust weergekeerd. IJspret in het Noorden. Nadat het in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het Noorden des lands flink had gevroren werd Zaterdag reeds op en kele ijsbanen de gelegenheid geboden om van de ijspret te genieten Het ijs was niet van die kwaliteit als gedurende het win tertje in Januari, maar na-dat de sneeuw verwijderd was, was het toch nog vrij goed en het liet zich begrijpen, dat vele sport liefhebbers den Zaterdagmiddag direct gingen gebruiken om een baantje tc rijden. 's Avonds werd nog een derde baan opengesteld en Zondag volgde nummer vier. KERKNIEUWS PATER PAULO HARTGERS M.SC. Na een kortstondige ziekte is de wcl- eerw. Pater Paulo Hartgers M.S.C. in de missie van Brazilië in Itajuba op 2 Febr., na voorzien te zijn van de genademiddelen der Kerk overleden. Een bloedvergiftiging heeft in drie dagen tijds eén einde ge maakt aan het leven van dezen missio-, naris. In den bloei van zijn loven, op 43-jarigen leeftijd, is pater Paulo, dio nog groote plannen voor zijn missiegebied had, -■ ge storven, na 17 jaren irt.de missie in Bra zilië gewerkt te hebben, slechts onderbro ken door een periode van 4 maanden voor een vacantiereis in zijn vaderland, thans 7 jaren geleden. Een uitnemend zielzorger is met pater Hartgers heengegaan. Zijn mede missionaris pater van Rooyen noemt hem als schrijver en spreker in Bra zilië een eerste kracht. Vooral het ver- eeniginesleven werd door hem krachtig bevorderd. Hoe gezien pater Hartgers in Itajuba was, blijkt wel uit het feit, dat bij het be kend worden van zijn dood allewinkels en scholen in de stad waren gesloten. Aan de begrafenis namen duizenden deel. In de kerk van O. L. Vrouw Koningin des Vredes, Pijnaokerstraat te. Amster dam, zai op Donderdag 2 Maart a.s. te half 10 uur een plechtige H. Mis van re quiem worden gehouden.- „Msbd." PASTOOR G. W. BOLDER, t Gisteren is te Utrecht na een langdu rige ziekte op 52Tjarigen leeftijd overleden de zeereerw. heer G.. W. Bolder, pastoor van de St. Ant-oniusparochie aldaar. hoog was geklommen. Ik als de bliksem terug. Maar neen, ik was inderdaad op de eerste verdieping. Op de corridor prijkte mijn naam. Ik opnieuw naar binnen. Ik liep alle kamers door, draaide overal 't licht op, maar alles weg. Zelfs de gordijnen aan den achterkant. Zelfs de simpelste din gen als 'n kolenkit, en 'n aschbakje wa ren verdwenen".- „En in de keuken?" ,Ja, ik ging ook naar de keuken, 't Zelf de, totaal leeg, bifhalve.m'n groote Turksche peperbus. Die troonde in volle majesteit midden op do keukentafel". ,Nu maak je er 'n grapje van". „Neen, in vollen ernst. Ook ik vatte 't op als een opzettelijke onbeschaamdheid. Maar de aanwezigheid van die peperbbs nam bij me tenminste allen twijfel weg, of ik nu in m'n eigen huis was of niet. U lacht „Ja, ik moet lachen", riep Krag vroolijk uit. „De situatie is werkelijk grappig." „Zeg dat wel. Toen ik daar voor m'n verlaten peperbus stond hob ik zelf ook moeten lachen. Nadat ik van de eerste verbazing wat bekomen was, .liep ik naar beneden en riep de portier". „Was die ook verbaasd „Verbaasd? Niet 't minste. Hij vroeg me zoo laconiek mogelijk, of ik soms wat ver geten had. Vergeten? zei ik. Wil je zoo vriendelijk zijn om even mee in m'n huis te gaan? Uw huis vroeg hij wat verwon derd, doch ging mee. En toen we midden in de leege woning stonden vroeg ik hem: Zeg me eens, beste vriend, woon ik hier of woon ik niet hier? U1 vroeg hij. Neen, u woont hier niet meer. U bent toch gisteren verhuisd?" Op dit oogenblik hield de auto stil. „We zijn op do plaat-s des onheils", zei UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 1 Maart. H u i z e n, 296 M. NCRV-Uitaending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang door A. M. Boezaardt, so praan, m.m.v. A. Vermeeren, piano en Gra mofoonplaten. 12.15 Concert. H. Hermann, viool; M. Meyer-Verhoeven, viool; K. F. Borgërs, cc.lo en L. Lauenroth, piano en orgel. 2.00 Piano-duetten door T. Brugman- Stellemaker en H. Brugman. 3.00 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Causerie over Rusland. 6.30 Engclsche les. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Sted. Muziekcorps te Kampen o.l.v. Hen ge veld. ca. 10.00 Vaz Dias. io.4511.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. VAKA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in do Continube drijven: VARA-KIeinorkest o.l.v. Duchant, VA'R'A-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen, Dr. P. Klinkenberg, lezing en Gramofoonplaten. 12.001.45 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Muzikaal Allerlei (orgel-pïano-zang- saxofoon-banjó-gitaar-slagwerk-gramofoon- muziek). 7.00 Actueel Allerlei door het NVV. 7.20 VARA-Balalaika-orkest o.l.v. I. Po- war jef. 7.50 F. v. d. Wal: Het collectieve con tract. 8.10 S-OS-Berichten. 8.15 Concert uit het Gem. Concertgebouw Haar.em: „De Stem des Volks", Haarl. Or- kestvereen., H. Nieland. orgel «n piano; E. Hemrica, sopraan; M. Gobets, tenor; O. Couperus, bariton. Leiding: A. Krelage Jr. 9.00 „Harmonica-Wee spel van G. Pil- ger. VARA-tooneel o.l.v, W. v. Cappellen. 9.20 Vervolg concert. 10.20 Vaz Dias. 10.3012.00 VAR A-Kleinorkest o.l.v. Du chant en Gramofoonplaten. D a v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50. Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing.. 12.20 Orgelspel Ql MacLean. 1.05 L. Kemp's" orkest, 1.50 G raiho fOopplaten. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. Man'.v. V. Towsey, piano. 6.05 -Orgejspol R, New. Pastoor Bolder werd 15 October 1380 te Arnhem geboren en 15 Augustus 190-1 priester gewijd. Na twee jaar assistent te zijn geweest aan de O. L. Vrouwekerk tc Amersfoort, was hij achtereenvolgens kapelaan te Baarn, Weerselo en Hengelo (St. Ludge- rusparochie). Daarna werd hij op 11 Juli 1919 pastoor te Klarenbeek on 29 Februari 1921 pastoor te Utrecht. Woensdagavond om 7 uur zijn de mot ten, Donderdagmorgen om half tien do lauden, waarna om 10 uur do plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben. Hierna volgt de begrafenis. PASTOOR MEIJNEMA. _Naar wij vernemen zijn aan pastoor Meijnema te Amstelveen de laatste H.II. Sacramenten toegediend. de chef lachend. „Kom mee binnen, dan zal ik jo de rest van dit duistere avon tuur vertellen." „Wat me eigenlijk nog 't- meest interes seert", zei Krag, „is of de dief iets van zich heeft laten hooren." ,,'n Brief", antwoordde de chef, ,,'n ge typte brief, netjes en beleefd." Als beiden in 't donkere portaal ston den verzocht de chef: „Wa-chfc 'n oogenblikik zal even den portier roepen. Hij moet er bij zijn." Krag, die kalmpjes bleef wachten, hoor de onder tegen een venster van 't souster- rain kloppen en als antwoord daarop 'n grove, zware mannenstem. „De portier ligt al te bed", fluisterde de chef toen hij terugkwam. „Maar hij komt direct. TIeb je licht Krag - „Altijd". Hij draaide even z'n electrischen lan- taan op en de chef wees op de muren. „Kijk eens? 't Schijnt dat ze niet zacht zinnig met m'n meubels omgesprongen hebben. Ze hebben zeker haast gehad. Ik ben benieuwd hoe alles cr zal uitkien." „Ik hoop, dat u- spoedig in de gelegen heid zult zijn, om de schade te overzien", merkte Krag op. „Ja, dat hoop ik ook", was het- lachend antwoord van den chef. De portier kwam aansloffen, 'n groote lamp in de hand. Krag doofde nu z'n lan taarn uit. De beide heeren traden binnen en de c-hef toonde hem 't eerst den cor ridor. Doch Krag was reeds bezig het slot nauwkeurig te onderzoeken. Hij kon ech ter nergens 'n spoor van geweld ontdek ken. ,,'t Is ook maa-r een heel gewoon slot-"-, zei hij, „en met 'n looper gemakkelijk te openen." 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's orgelmuziek door H. Dawson. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 St. David-Programma. 9.20 „The London Welsh Celebration" (St-. David's Dag-Diner). 10.35 Berichten. p 10.5012.20 Roy Fox en zijn Band. l/f „R a d i o-P a r i a", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert. I.25 Vervolg orkeetconccrt, 7.40 Concert. :o, 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert door orkest o.l.v. Wolff hi. m.v. Rosette Anday, zang. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Concert uit Rest.-„Wivck'\ 2.202.50 Gramofoonplaten. 2.504.50 Deensche Muziek door het Öill-'. roeporkest o.l.v. Gróndahl. 7.20 „Forhus og Baghus" hoorspel van R. Schröder. 9.35 Fransche Muziek door het Omoepor- kest. 10.2011.50 Dansmuziek o.l.v. Jens. Warny. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. II.20 Concert o.l.v. List. M.m.v. alt cu orgel. 12.20 Concert o.l.v Wolf, 1.50 Gramofoonplaten. '4.20 Concert o.l.v. Görlioh. 7.20 Werag-orkest o.l.v. Buschkötter m.m» v, pianosolist. In de pauze: KUdiotoonecl. 9.50 Koorconcert o.l.v. Wernet m.rrl.v. or- gèL 10.5012.20 Concert o.l.v. R. Merten m.v. F. Grien, piano. 'Blome, 441 M. 3.05 Uitzending vanuit een theater. B r u s s e 1, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Concert o.l.v. A. Fél^maiu" 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauvour. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonie-orkest o.Lv. Dcfauw m.m. v. Cellist en Vocaal kwartet. 10.05 Radio-tooneel. 10.30 Max Alcxys' orkest. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert o.l.v. A. Felleman. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. '6.35 Gramofoonplaten. "8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot m.m.v. zangsoliste. 10.30Hct Jazz. 10.50 Gramofooiimuziek. Zeosen, J635 JVI. i 7.35 „Schlageier", drama van Johst 4 9.05 Concert door div. orkesten van'dé" Rijksweer o.l.v. Michalowski. 9.35 Berichten en hierna tot 11.20 Popu lair concert uit Frankfort o.l.v! Reirihold Merten. NED. 00ST-INDIE LIDMAATSCHAP VAN N.I.O.G., V.V.0. ENZ. VERBODEN. Voor de Indische Roomsch-Katholieken.' Aneta seint uit Soerabnja: In den Zon dag vanaf de kansels in de katholieke ker^ ken afgekondigden, vastenbriof, van den apost-olischen prefect van Soerabaja, wordt, den katholieken, op straffo van weigering der sacramenten, het lidmaatachap verbo den van het N. I. O. G., V. V. O.. C. A. M. B. O. en den Inlandschen Barinebond. (Het N. I. O. O. is het Ned.-Indisch,, Onderwijzers Genootschap op>. liet V. V. O., het Verbond van Vereenigii^en van Over-; heidsdienaren in Indië. Hed.). De chef antwoordde hierop niet, hij dacht blijkbaar aan niets anders dan aan- z'n verdwenen meubels. Met een breed g<-: baar van beide armen weós hij nogmaals op den hollen corridor. „Kun je je indenken, dat m'n verbazing- echt was, toen ik dit zag ,,'t Is to begrijpen", „Maar nu hier. De chef opende coi) deur, trad ccn kamer binnen en. liep direct de ander kamers door. Alle huisraad .wash verdwenen. Doch in do keuken troonde'.' nog steeds de Turksche pejjerbiis Boidöi} schoten in den lach. Nu opende de chef een der deuren -van de keukenkast, „Hier heb je de officieele kennisgeving. Krag boog zich voorover en zag dut te gen een der wanden een st-uk papiet lie--. ïMtigd was. Het was 't briefje -van deii'. dief. „Hebt je *t papier al aangeraakt" vroeg de detective. „Neen, enkel maar gelezen". Do portier achtte waarschijnlijk dit mo ment bij uitstek geschikt, om zich eens verdienstelijk te maken. Hij trad op de kast toe en zei: „Wacht even, ik zal 't papier er wel even afhalen". Krag greep hem nog bijtijds bij z'n dikke polsen en riep: „Ho, bo, m'n boste vriend. Je zoudt don', heele zaak voor ons bederven." V (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9