DINSDAG 28 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VASTEN-EN ONTHOUOINGSWET EN DISPENSATIËN I. Vastendagen zijn: 1. Alle dagen van de Veertigdaagsche Vasten, uitgezonderd de Zondagen en Paasch-Zaterdag na 12 uur 's middags. 2. De Quatertemper-Woensdagen, -Vrij dagen en -Zaterdagen door het jaar. 3. De Vigiliedagen van Pinksteren, Ma- ria-ten-Hemelopneming, A lerheiligen en Kerstmis, behalve wanneer zij op een Zon dag vallen. Op al deze dagen zijn tot vasten verplicht zij, die hun 21e jaar voleind hebben en hun 60e jaar nog niet zijn ingetreden, en niet om wettige reden ontslagen zijn. Zij mogen op die dagen slechts éénmaal daags een vollen maaltijd, 's avonds esn zoogenaamde collatie en 's morgens een stukje brood ge bruiken. Het volle maal mogen zij echter ook 's avonds en de co.latie tegen het mid daguur nemen. II. Onthoudingsdage n zijn 1. In de veertigdaagsche Vasten: Asch- woensdag, alle 'Vrijdagen, Quatertemper- Woensdag en Zaterdag in de eerste volle week en Paasch-Zaterdag tot 12 uur 's mid dags. Op de overige Zaterdagen behalve de twee genoemde ontslaan Wij krachtens bijzondere volmacht, voor dit jaar van de onthoudingswet. 2. De Quatertemperdagen door het jaar. 3. De bovengenoemde Vigiliedagen, be halve wanneer zij op een Zondag vailen. 4. Alle Vrijdagen des jaars. Op al deze dagen zijn tol onthouding ver plicht zij, die hun 7e jaai voleind hebben en met om wettige reden ontslagen zijn. Zij mogen op die dagen geen vleesch noch jus uit vleesch gebruiken; maar eieren, me k, boter, kaas en spijzen met dierlijk vet bereikt, zijn op alle dagen des jaars zelfs op Goeden Vrijdag, aan allen geoor loofd. III. Indien op vastendagen vleesch is toegestaan, mogen zij, die tot vasten ge houden zijn, slechts éénmaal daags en wel alleen bij hun hoofdmaaltijd vleesch en jus uit vleesch gebruiken; zij, die van de ver plichting tot vasten ontslagen zijn, mogen meerma en daags vleesch en jus uit vleesch gebruiken; allen mogen vleesch en jus uit vleesch. en visch nemen bij denzelfden maaltijd. IV. Indien buiten de veertigdaagsche Vasten, een ter plaatse verplichte feestdag op een vasten- of onthoudingsdag valt, houdt daardoor vanze f dien dag de vasten- en onthoudingswet op; en indien een Vigi liedag op een Zondag valt. behoeft hij niet op Zaterdag vervroegd te worden. V. Krachtens bijzondere volmacht is door den Bisschop ook voor dit-jaar het gebruik van vleesch en jus uit vleesch toegestaan op alle dagen, behalve al.een op Goeden Vrij dag, aan de volgende personen, ook als zij buiten Ons Bisdom verblijven: 1. Aan de Militairen, Maréchaussees of Gendarmen. Douaniers of Tolbeambten, in zooverre deze a.len in actieven dienst zijn, alsmede aan het Politiepersoneel, als het denzelfden zwaren arbeid heeft de verrich ten als de Gendarmen, benevens aan hun inwonende familieleden en inwonende dienstboden en aan hun genoodigden. 2. Aan de gevangenen. 3. Aan het personeel der stoom- of e'ec- trische booten, treinen en trams namelijk de stokers, machinisten, conducteurs, sein- werkers, postbeambten en remmers in vas ten dienst en ook aan hun inwonende fa milieleden en inwonende dienstboden. 4. Aan de arbeiders, die doorgaans of bovenmate zwaren of zeer ongezonden ar beid verrichten, zooals bijvoorbeeld de ar beiders der kolenmijnen (zoowel onder- als bovengrondsche) de stokers en arbeiders bij ring-, gas-, aardewerk-, porselein- en glas ovens; de glasblazers en glasslijpers, de zoogenaamde faienciers; de arbeiders die in de papierfabrieken onder een zeer hoo- gen warmtegraad werken; de arbeiders der suiker- en zinkwitfabrieken; de steenbak kers en de gravers en kruiers van natten turf. Deze dispensatie geldt eveneens voor de huisgezinnen, waarvan de vader of een ander inwonend lid bovengenoemde arbeid verricht en ook voor hun inwonende fami lieleden en inwonende dienstboden. 5. Aan de samenwonende familieleden en inwonende dienstboden van huisgezinnen, waarvan de vader of eemg ander hoofd niet-Katholiek is. Met inwonende dienstbo den worden gelijk gesteld alle dagbedien den, als zij den kost des huize? gebruiken waar zij in dienst zijn. 6. Aan allen, die op reis zijn, behalve wanneer zij bij particulieren (d.w.z. in hun particuliere woning) den maaltijd gebrui ken. met dien verstande, dat Onze onder- hoorigen ook buiten Ons Bisdom van deze dispensatie gebruik kunnen makelt. 7. Aan de zeevarenden, voor zooverre zij. als Onze onderhoorigen kunnen beschouwd worden, doch slechts wanneer zij zich be dienen van den scheepskost en dan alleen gedurende de zeereis. VI. Degenen, die op de Zaterdagen in de veertigdaagsche Vasten krachtens Onze disoensatie vleesch of jus uit vleesch ge bruiken, zullen op elk dier Zaterdagen ze venmaal het Onze Vader en het Wees Ge groet met ia twaalf Artikelen des Geloofs bidden, of met Paschen minstens 15 cents offeren. De offers en aalmoezen zullen gestort worden in de bus, welke daarvoor tegen Pa schen in de kerk zal worden geplaatst. In goed vertrouwen denkt U „ASPIRIN" gekocht te hebben, terwijl het soms zeer dikwijls „namaak"- tabletten zijn. Weigert elke verpakking, waarop het Bayer-kruis niet voorkomt. Weigert even eens losse tabletten. Het is in Uw ei "en belang. 2485 „ASPIRIN" is uitsluitend verkrijgbaar in: oranje-zakjes met 2 tabletten a 10 cent en oranjeband-buisjes met 20 ta bletten k 7q cent. BUITENUND VOLKENBOND DE CIVIELE LUCHTVAART. De kwestie der intemationaliseering. In de luchtvaartcommissie van de ont wapeningsconferentie kwam gisteren in dis cussie het nieuwe Fransche plan tot inter- nationaliseering van de civiele luchtvaart door het vormen van een internationale on derneming voor het luchtvaartverkeer. De Belgische vertegenwoordiger De Brouckère verdedigde het Fransche plan, dat echter door den Italiaanschen en Ea- gelschen vertegenwoordiger scherp werd bestreden. Vooral de Italiaansche vertegen woordiger gaf te kennen, dat door dit plan de ontwikkeling van de civiele luchtvaart geremd zou worden, omdat het een einde aan de internationale concurrentie zou ma ken. De Enge sche vertegenwoordiger merk te op, dat het heelemaal niet vast stond, dat de vliegtuigen van een dergelijke inter nationale luchtvaartmaatschappij niet door een bepaald plan voor militaire doeleinden gebruikt zouden kunnen worden. De Duitsche vertegenwoordiger, Branden burg. verklaarde, dat men onder allerlei wendsels elke ontwapening in de ,ucht pro beerde te ontwijken. De Duitsche regeering was van meening, dat voor de luchtvaart reglementeering en controle even afdoende was als voor elk ander onderdeel op het ge bied der ontwapening. Zoolang geen k aar heid bestaat omtrent het afschaffen van de militaire luchtvaart kan de Duitsche dele gatie niet verder deelnemen aan het werk der luchtvaartcommissie. De voorzitter der commissie, de Spaan- sche vertegenwoordiger Madariaga, tracht te, evenals de Engelsche vertegenwoordiger, Brandenburg te bewegen dit standpunt niet te handhaven. Madariaga dreigde zelfs de kwestie of het vraagstuk der intemationa liseering nog verder in de commissie behan deld moest worden, in stemming te zullen brengen. De Duitsche vertegenwoordiger consta teerde. dat het Fransche plan o.a. door de Vereenigde Staten, Japan, "talië en talrijke andere mogendheden werd verworpen, zoo dat een algemeene intemationaliseering uitgesloten was. Ook de Neder'.andsche vertegenwoordiger in de commissie steunde het Duitsche standpunt, zoodat Madariaga tenslotte be sloot de stemming uit te stellen tot een volgende zitting. DUITSCHLAND DE POLITIEKE PARTIJ-STRIJD. Herderlijk schrijven van kardinaal Bertram. Kardinaal Bertram, de aartsbisschop van Breslau, heeft in verband met de komende verkiezingen aan al de geloovigen van zijn aartsdiocees een herderlijk schrijven ge richt. De komende verkiezingen, aldus Z. Emi nentie, zijn niet alleen in politiek opzicht, doch ook wegens den invloed van de wet gevende macht op den steun en bescher ming der godsdienstige belangen der Kerk in het openbare leven van groote beteeke- nis. Dit legt allen katholieken den plicht op, van hun stemrecht gebruik te maken en wel op zoodanige wijze, als met hun verant woordelijkheid als trouwe staatsburgers en als trouwe katholieken in overeenstemming is. Kiest afgevaardigden, wier karakter en beproefde houding getuigenis afleggen van hun opkomen voor vrede en sociale wel vaart van het volk. voor de bescherming der confessioneele scholen, van den christe- lijken godsdienst «n de Katholieke Kerk. •Hoedt u voor agitatoren en partijen, die het vertrouwen van het katholieke volk niet waardig zijn. Orienteert u op politiek ge bied met behu'p van katholieke bladen. Ik herinner aan de vermaning welke mijn voorganger in een der meest ernstige ston den gericht heeft tot de katholieken van ge heel Duitschland: „Weest eensgezind, eens gezind, eensgezind!" Dat is ook thans de vermaning van uw Herder, die niet den politieken partijstrijd in de kerk wil brengen, doch die gebeurte nissen, welke voor het vaderland en de Kerk van zoo diepe beteekenis zijn, niet zonder meer kan laten voorbijgaan. Ik gevoel mij verplicht, gezien de buiten gewone belangrijkheid juist van de komen de verkiezingen, deze vermaning tot u te richten. Politieke misdaad? In de Niehlerstrasse te Keulen werd Zon dag een 40-jarige man gevonden, die door kogels in den buik getroffen was. Men vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar hij intusschen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, gestorven is. Waarschijn lijk betreft het hier een politieke misdaad. Schupo's met het hakenkruis. Zondag werd te Berlijn voor de eerste maal een massale opmarsch gehouden door de nationaal-socialistische bedrijfscellen- organisatie Groot Berlijn. Tegen den mid dag kwamen de deelnemers in de Lustgar- ten bijeen. Vooral de ambtenaren waren sterk vertegenwoordigd. Een bijzonder stempel werd op de betooging gedrukt door eenige duizenden Schupo's. die verschenen waren met op den uniform een armband met het hakenkruis de po'itiester. Zij wer den stormachtig toegejuicht, evenals de Berlijnsche politie-president von Levetzkow die toezicht hield op de ordemaatregelen. Tegen half twee begon de opmarsch naar twne pleinen in het Oosten van Berlijn. Aangezien de weg door sterk met commu nistische arbeiders bevolkte wijken voerde, waren uitgebreide veiligheidsmaatregelen getroffen. OOSTENRIJK DE OOSTENRIJKSCHE SPOORWEGEN. De loonen kunnen op 1 Maart niet betaald worden. De nieuwe directeur-generaal van de Oostenrijksche bondspoorwegen, Schoepfer, heeft in een conferentie met de pers ver klaard, dat zoowel zijn pogingen, om een demonstratieve staking van 2 uur van het spoorwegpersoneel op a.s. Woensdag te verhinderen, als de pogingen om op 1 klaart de uitbetaling van loonen en pensioenen te verzekeren, vruchteloos zijn geweest. De bondsspoorweegen zijn nu genoodzaakt om de betalingen in drie termijnen te doen. De regesring wil niet helpenzij zal waar schijnlijk zelfs binnenkort de salarissen van de ambtenaren cn de pensioenen moe ten korten en wellicht zelf ook tot het systeem van uitbetaling in termijnen moe ten overgaan. De directeur-generaal heeft heden een beroep op de 70.000 spoorwegbeambten ge daan om niet tot staking voer te gaan, daar anders de gevolgen onafzienbaar zijn. De avondbladen vermelden wilde ge ruchten over voornemens van de Heim- wehr, om een technische noodhulo te or- ganiseeren en over plannen van de regee ring om de vakvereenieingen van spoor- wegnersoneel te ontbinden en strafmaat regelen op de stakers toe te passen. CHINA DE OORLOG IN JEHOL. De Chineezn trekken terug. Volgens berichten uit Peking is de Ja- pansche opmarsch in de provincie Jehol in vollen gang. Drie colonnes rukken onaf hankelijk van elkaar op en drijven de zwakke Chineesche strijdkrachten, die slechts als achterhoede gevechten leveren, voor zich uit. Voor zoover op het oogenblik na te gaan is, is het doel van deze drie Japansche colonnes de eerste Chineesche steutelstel- ling bij Ling Yoean, waarop de Chineesche troelen terust-ekken. De goed ingerichte verdedigingstelling bij Line Yoean wordt op 't oogenblik door vier brigades infan terie verdedigd. De eerste Japansche colonne, de Zuide lijke. beeft de stad Tsjao Jang, ongeveer 190 K M. ten Oosten van de hoofdstad be zet. De hoofdstad zelf werd door een luchteskader gebombarderd en is door de Chineesche troepen ontruimd. De colonne zet haar opmarsch in Zuidelijke richting voort en heeft de stad Skoto reeds inge nomen. De tweede colonne, die haar basis te Tsjan Tsjoe heeft, rukt in Westelijke rich ting op en heeft de stad Seoitoeng onge veer 1G0 K.M. ten Zuiden van Kailoe bezet. De derde colonne, de Noordelijke is van Toeng Liao, het eindstation van een zijlijn van den spoorweg van Tsissikar naar Moekden opgerukt. Deze heeft reeds twee dorpen veroverd en dringt eveneens in Zui delijke richting voort. Op verschillende punten wordt een hevig artillerieduel ge leverd. BUITENL. BERICHTEN ERNSTIGE DORPSBRAND BIJ PORT-SAID. Elf menschen omgekomen. In het nabij Port^Said gelegen dorp Karpoeti heeft een hevige brand gewoed, waardoor elf menschen om het leven zijn gekomen. Er zijn 150 personen dakloos ge worden. DRIE KINDEN DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Uit Neurenberg wordt gemeld: Drie kin deren, in den leeftijd van drie tot vijf jaar, zijn Zondag door het ijs van een rij- riviertje van de Regnitz gezakt en ver dronken, zonder dat iemand er iets van merkte. Toen de kinderen gisteravond niet thuis kwamen, ging men zoeken, en pas hedenmorgen vond men op het besneeuw de ijs sporen, waaruit bleek, dat de kinde ren hand in hand op het ijs hadden geloo- pen, tot zij aan een dichtgesneeuwd wak waren gekomen, waar zij door de dunne ijslaag heen zakten en verdronken. PEST-GEVALLEN TE BAGDAD. Alle reizigers uit Bagdad moeten te Basra gedurende zes dagen in quarantaine blijven in verband met gevallen van pest, die zioh aldaar heben voorgedaan. PLAN VOOR SPOORWEG DOOR SAHARA. Besprekingen zijn geopend over 't wets voorstel van Lamoureux, dat deze had in gediend, voor hij als Fransch minister voor de begrooting tot het ministerie-Daladier toetrad, betreffende den aanleg van een spoorweg door de Sahara. In het voorstel wordt gezegd, dat het niet aangaat de uitvoering van dit werk nog langer uit te stellen, wil men althans de economische en sociale toekomst van Fransch Afrika niet in gevaar brengen. Het wetsvoorstel wordt door niet min der dan 226 afgevaardigden van alle par tijen gesteund en binnenkort zal het in be handeling worden genomen door de Ka- mer-commisie voor koloniën en protectora ten. ROSENMONTAG TE KEULEN. Rosenmontag heeft een ontzaglijke ver keersdrukte te Keulen veroorzaakt. Den geheelen morgen brachten tal van extra- treinen en autobussen tallooze bezoekers uit bet Rijnland naar Keulen. De stemming onder de bevolking is ondanks den slech ten tijd uitstekend. Het volk heeft er klaarblijkelijk alles op gezet, zich zijn ouden feestdag niet te laten ontnemen. De groote optocht, die gistermiddag en gisteravond door de straten trok bestond uit 15 wagens, 41 groepen en ruim 20 mu ziekcorpsen. Talrijke vereenigingen cn clubs hebben meegewerkt om een resultaat' te bereiken, dat een vernieuwing van het oude feest tengevolge zal hebben. De straten der stad toonden een beeld van sinds lang ongekende drukte en alle café's en andero gelegenhedqii waren tjok vol. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. J. Bunnik. f Alhier is op 61-jarigen leeftijd overle den de heer J. Bunnïk. De overledene was gedurende eenige jaren lid van het R. K. Armbestuur. Ontwikkelingsclub „Giovinqzza''. Gis teravond werd door de R K. Ontwikke lingsclub „Giovinezza" ten bate van het plaatselijk R. K. Crisis-comité een alleszins geslaagde uitvoering gegeven. Het spel der dilettanten viel zeer ^e roemen en de tal rijke aanwezigen hebben dan ook ongetwij feld een genotvolle avond medegemaakt. Hij wilde auto leeren rijden. Op den hoek JuhanastraatBruggestraat had gis teravond een gecompliceerde aanrijding plaats. Omstreeks 9 uur kwam de autobe stuurder J. H. K. onder toezicht van den garagehouder v. d. H. de Julianastraat uit rijden, met het doel om door de Brugge straat zijn autotooht te vervolgen. Op den hoek gekomen nam K. zijn bocht te groot, zoodat een tweetal wielrijders, die uit de Bruggestraat kwamen, werden aangereden. Om erger te voorkomen wierp K. snel het stuur der auto om, doch dahrmede raakte hij van de wal in de sloot. Het vehikel reed naar de andere zijde der straat, om daar een etalageruit van het magazijn van den heer van der Helm te verbrijzelen. Hiermede werd de mislukte autotocht be sloten. De auto werd licht, de beide rij wielen zwaar beschadigd, terwijl de berij ders nagenoeg geen letsel hadden bekomen. BOSKOOP. Sportterrein. B. en W. hebben uitge zien naar een nieuw object voor werkver schaffing. Zij meenen er in geslaagd ce zijn een geschikte gelegenheid te vinden dooT over te gaan tot den aanleg van een sportterrein op het langs de Stationslaan gelegen perceel tu&schen dat, bestemd voor het tentoonstellingsgebouw en het terrein in gebruik bij de vereeniging voor Boskoop- sohe culturen. Dè inrichting van het terrein tot sportterrein (rioleereu en draineeren) wordt begroot op 1300. Indien het terrein aan de zijde van de Stationsiaan met een .ijzeren afrastering wordt aigeheind, zooals ook langs het park is aangebracht, hetgeen het College wel wensehelijk voorkomt, worden de kosten met rond 700.verhoogd. De Minister van Binnetilandsche Zaken beeft zich reeds bereid verklaard onder do gebruikelijke voorwaarden een subsidie in de arbeidsloonen e.d. te verleenen. B. en W. stellen den raad voor tot den aanleg op boven omschreven wijze te be sluiten. De verbetering van den Zijdeweg. Als antwoord op een schrijven door het Colle ge van B. en W. aan Gedeputeerde Staten gericht, waarin op een spoedige verbree ding van den Zijdeweg wordt aangedrou- gen, ook met het oog op de groote werk loosheid, hebben B. en W. bericht ontvan gen, dat met de verbetering van den Zij deweg, wanneeT met belanghebbenden, zijn de de eigenaren aan de overzijde der vaaro- sloot en met het bestuur van den polder Laag-Boskoop tot overeenstemming is ge komen, zoo spoedig mogelijk zal worden aangevangen. Geboren: Paul, z. van P. v. d. Dool en P. M. W. Donk. Isaac Samuël, z. van G. Korpcrshoek en J. v. d. Willik. Ga- tharina Maria, d. van C. Plaatsman en M. J. W. Grimminck. Corrie, d. van \V. An ker en P. C. Zweerman. Overleden: Frans Vermeul 67 j. WOERDEN. MEISJE IN BRAND GERAAKT. Haar toestand is ernstig. Door het zich te dicht bevinden bij de kachel geraakten gistermorgen de kleeren van het 16-jarig dochtertje van den heer v. E. aan den Oudelandsche Weg in brand. In haar verbouwereerdheid holde het kind naar buiten, waardoor de vlammen des te meer werden aangewakkerd. Voordat ge neeskundige hulp aanwezig was, waren bij na al haar kleeren verbrand. Dr. Verhagen, die het eerst arriveerde, vervoerde haar in ernstigen toestand naar het ziekenhuis. Stille Omgang. Woensdagavond a.s. half acht is er vergadering in het Patronaat voor leden van den Stillen Omgang. Men verwacht een groot getal bezoekers, daar verschillende kwesties worden besproken die van belang zijn. Kiesvereniging. In verband met de a.s. verkiezingen heeft men een flink getal Roomsche propagandisten noodig, die zich als zoodanig kunnen opgeven bij den pen ningmeester der R. K. Kiesvereniging, de heer A. Streefland. A.s. Vrijdag houdt ge noemde vereeniging een ledenvergadering in hotel Ruys, des avonds om 8 uur. NIEUWKOOP. KOSTEN KA'DEDOOR BRAAK KROMME MIJDRECHT. De Provinciale Staten van Zuid-Holland troffen in hun vergadering van 23 Juli 1931 een 'regeling, waarbij de kosten van de kadedoorbraak der Kromme Mijdrecht op 28 November 1928 door 13 wateraohappen mode zouden worden gedragen. De water schappen gingen in verzet bij de Kroon, wat echter niet heeft mogen baten, want de regeling is bij Koninklijk besluit van 14 Januari j.l. No. 29 goedgekeurd en is thans in Provinciaal blad van Zuid-Holland dd. 31 Januari afgekondigd en dd. 21 dezer uit gegeven. Do regeling houdt in dat de Provincie Zuid-Holland aan het onderhoudplfohtige waterschap, de Gecombineerde Noordsche- buurter en Voordijksche Polders, ter leen verstrekt een bedrag als noodig is ter vol doening van a. de kosten van dichting van de doorbraak; b. de kosten van opruiming van den indertijd voorloopig geplaatsten dubbelen damwand; c. de kosten van wette lijke interessen en procedure aan den aan nemers betaald; d. de door den polder ver schuldigde renten wegens de voorloopig op genomen gelden. De be taaisom hiervan is rond 60.000.—. Deze som moet in 15 jaren worden afge lost, waarvan de eerste aflossing zal go- schieden op 31 December van het jaar vol gende op dat, waarin de regeling in wer king treedt. Dit is derhalve op 31 Decem ber 1934." De rente van de voorgaande jaren moeten reeds in 1933 bijgedragen worden. De Gecombineerde Noordschobuurter en de Voordijksche Polders dragen hieraan bij een vast bedrag van 1.151/» per H.A. en bovendien naar oen dubbel aantal hectaren. De polders met het aantal hectaren dat hierij betrokken is, zijn de volgende: 1. De Gecombineerde Noordscbebuurtor en Voordijksche Polders 858 H.A.; 2. Pol der Nieuwkoop en Noorden 1345 H.A.; 3. Het Waterschap Westveen 110 H.A.; 4. Pol der Zevenhoven 1676 H.A.; 5. Polder Nieuw koop 2648 H.A.; 6. Vereenigde Bloklandsche en Korteraarsche polders 321 H.A.; 7. Zuid en Noordeinderpolder 1133 H.A.; 8. De drooggemaakte polder aan de Westzijde van Aarlanderveen 478 H.A.; 0. De Noord- zijderpolder (Gemeente Bodegraven) 677 H.A.; 10. Do Meije-polder 707 H.A.; 11. De polder Achttienhoven 417 H.A.; 12. Het Waterschap Zegveld 498 H.A.; 13. Het Wa^ tersohap Zegvelderbroek 992 H.A.; Teza men 11860 H.A. De regeling is vervat in het bijzonder reglement van elk dezer polders. Werkverschaffing. Zaterdagavond is den werkloozen, die bij de gemeentelijk© werkverschaffing van de wegverbetering te Noorden te werk waren gesteld, aangezegd, dat de Gemeente de werkverschaffing had stop gezet. Naar wij vernemen is het restant der werkzaamheden uitbesteed aan den gewonen wegwerker. NOORDEN. Veroordeeld. Do 20-jarige A. B. al hier is door de Arrondissementsrechtbank te Utrecht wegens beleediging van den Ckv meenteveldwachter m functie alhier, ver oordeeld tot een geldboete van 40.of 20 dagen hechtenis. ZEVENHOVEN. Vereeniging „Voorzorg''. Vorige week hield do vereeniging „Voorzorg" haar jaar vergadering in café Wed. J. Veenboer. Om 7.30 uur opende de heer Th. Visser de vergadering met een hartelijk welkom tot de aanwezigen en vroeg aller medewer king en zakelijke bospreking, want ook onze vereeniging is niet gespaard gebleven van de crisis. Hierna las de heer W. Kerkhoven de no tulen der vorige vergadering welke onver anderd en met dank werden goedgekeurd. Thans komt de penningmeester aan het woord voor zijn jaarverslag. De ontvang sten konden niet opwegen tegen de uitga ven. In 1932 is 148 meer uitgegeven dan ontvangen aan contributie, zoodat nog in kas was op 1 Januari 1933 de som van 240. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn gehouden beheer en benoem de tot verificateurs de heeren K. M. dé Groot en L. Bos. Na volgde verkiezing van twee bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren Th. Vis$er en Salomon Vonk. Bei den werden met algemeene stemmen her kozen en nemen met dank voor het vertrou wen hun benoeming weer aan. De voorzitter gaf nu een overzicht van de kas, hoe die nu in dalende lijn is. Het Be stuur heeft deze kwaal ook al onder oogen .gehad. De penningmeester gaf als grootste oorzaak op, dat er thans meer personen zijn die 13 weken trekken dan vorige jaren. Hét bestuur stelt thans voor, om de kas op peil te houden, uit te keeren aan va-ste trekkers 80 ets. en aan wisselvallige pa tiënten 60 ets. per dag, te beginnen met den len Zaterdag in Maart a.s. Dit werd met eenig heen en weer praten met alge meene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Bos om gedaan te krijgen, dat personen die steun trekken en uitkeering krijgen van „Voor zorg" geen aftrek te krijgen, de voorzitter zeidc, dat het niet gaat daar de Burgemees ter dit doen moet volgens ministerieele beschikking. Hierna dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en hoop te, als er weer vergadering is, dat de kas een betere aanzicht heeft. Voetbal. Zondag speelde Z.V.V. I een wedstrijd tegen Kudclstaart II op eigen, terrein. Voor de rust wiöt Z.V.V. I 1 maal te doelpunten en KudeUtaart II een maal. Na de rust ging het er heet naar toe. maar Ku- delstaart was niet fortuinlijk. Bij het einde gekomen was dc stand 7—2 voor Z.V.V. L Bravo.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7