Effecten koersen DINSDAG 28 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Hotel Fleissig, Warmoesstraat 123 (alleen voor volledig ontbijt k 1.50 fooi inbegre pen bij vooruitbetaling, waarvoor Toegangs bewijs verkrijgbaar bij het bestuur). Bestaurant „De Boode Leeuw", Damrak 03. Bestaurant „De Pool", Damrak 43. Hctel Pomper, Damrak 32. Heck's Lunchroom, Nieuwendijk 192. Centraal Station. (In de laatste gelegenheden broodjes, koffie, thee, enz. afzonderlijk verkrijgbaar). De vertrekuren der extra treinen zijn als volgt: Zaterdag 11 Maart. Heenreis: Vertrek: Leiden (voor houders van Spoor kaartjes -A-) 23.00 uur; Vertrek Leiden (voor houders van Spoorkaartjes -X-) 23.08 uur; Vertrek Voorhout 24.00 uur; Vertrek Noordwijkerhout 0.09 uur; Vertrek Leiden (voor houders van Spoorkaartjes -Y-) 0.06 uur; Vertrek Warmond Ó.10 uur. Zondag 12 Maart. Terugreis: Vertrek Amsterdam CJ3. (voor houders van Spoorkaartjes -A-) 5.30 uur; idem voor houders van Spoorkaartjes -X- 5.40 uur; idem voor Noordwijkerhout. Sassenheim en Voorhout 7.00 uur; idom voor Warmond, Katwijk,^ Veur'Leidschendam 6.52 uur. De reiskosten (retour) zijn: Leiden—Am sterdam 1.75, Warmond—A'dam 1.60, VoorhoutA'dam 1.50; Noordwijkerhout —A'dam 1.35. Greep A (2 snel-treinen A en Y) alléén voor houders van Groen-gekl. afgestempel de Contributie-kaarten. Groep B (2 stop-treinen B en Y) alléén voor houders van Wiugekl. afgestempelde Contributie-kaarten. Het Bestuur zal zitting houden voor het afgeven der reisbiljetten op Zondag 5 Maart, na de H.H. Missen van 9 en half 11 uur, in de Romanuszaal achter de Harte- brugskerk ingang Maie, en voor het laatst op Woensdag 8 Maart, 's avonds van 8 tot 9 uur, in dezelfde localiteit; nadien worden beslist geen kaartjes meer afgegeven. Bij afhalen van het reisbiljet moet de contributie-kaart afgestempeld worden als toegangskaart voor de kerk te Amsterdam. Zonder afgestempelde toegangs-kaart wordt niemand in de kerk toegelaten. Zij, die buiten Leiden woonachtig zijn, vervoegen zich bij Heeren Correspondenten, De .ordecommissarissen werden herko zen, waarbij werden gekozen de heeren Pruis en Fischer. Verzocht werd tenslotte een extra-offer tje te storten, om werklooze leden de deel name aan den Stillen Omgang mogelijk te maken. Tenslotte werd nog de aandacht geves tigd op de nachtelijke aanbidding in 4en nacht van Witte Donderdag op Goeden Vrijdag. Door het bestuur zijn -hiervoor circulaires verzonden en velen zonden reeds een opgave van deelname in. Medegedeeld werd hierbij, dat ook voor niet-leden van den Stillen Omgang gele genheid bestaat hieraan deel te nemen. Na den Stillen Omgang zullen verdere publicaties hierover volgen. Met een opwekkend woord door den voorzitter werd hierop de bijeenkomst ge sloten. Een collecte voor de R. K. Werkloozen bracht 6.32 op. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 6171. M. Kloots, Maatkleermakerij, Leiden, Co- betstraat 47. E.: M. Kloots, Leiden. 6170. Willy van der Meer, Noordwijk- Binnen, Lindenplein 4. Bloembol'enhandel en kweekerij. E.: W. S. van der Meer, Noord wijk. Proc.: Mevr. S. C. van der Meer-van der Werf, Noordwijk. W ij z i g i n g. 2462. N.V. Maatschappij voor Schoen- en Lederindustrie Bata (f.) Leiden, Haarlemmerstraat 67. Hoofdz.: Amsterdam, Kalverstraat 110/112. Uittr. fi- liaalh. fil. Leiden: E. Oesterreicher. Leiden. N. filiaa ha. fil. Leiden: Th. J. van Hummel Leiden (B.P.). Opheffing. 6044. W. J. Creyghton Zoon, Leiden, Hooigracht 46. Grossierszaak in kruidenierswaren en aanverwante arti kelen. Hedenmorgen werd in het Bureau van Gemeentewerken namens B. en W. aanbe steed: A. het maken van een boordvoorziening aan den Zijlsingel en het uitvoeren van daarbij behoorende werken. Ingekomen waren 13 biljetten. H. Bax en H. Steenkist, Haarlem 15.140, W. F. Marcelis en Co., Leiden 12.999, N.V. W. Visser en Zn. te Wasse naar 12.000, fa. Parel, Sliedrecht 12.190, Jac. Warnaar, Leiden 11.990, H. C. Heems kerk, Leiden 11.968, E. Sanders en Co., Gouda 11.548, Th. L. J. Zitman, Leidon 11.000, G. H. Koning, Voorschoten 10.890, J. C. Kiebert, Sassenheim 10.976, J. Lint- sel en G. Bos, 's Gravenhage 10.443, M. Timmer en H. Veld, Leiden 10.400, Th. de Winter en Van Weeren, Leiden ƒ9690. B.het aanleggen van straten ten Oos ten en ten Zuiden van de Cobetstraat. Ingekomen waren 14 biljetten: H. Bax en H. Steenkist, Haarlem ƒ25.400, H. Timmers en H. Veld, Leiden 20.439.70, Th. de Winter en Van Weeren, Leiden 23.305, P. Oorver, Leiden 22.000. N.V. W. Visser en Zn., Wassenaar ƒ21.276, W. F. Marcelis en Co., Leiden 20.251, H. O. Heemskerk, Leiden 21.439, E. Sanders en Co., Gouda f 20.736. G. A. Koning, Voor schoten 19.900, Gebrs. A. en J. A. Schouls. Leiden 18.999, Jac. Warnaar, Leiden 19.800, L. P. de Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 17.872. T00NEEL. Amor in de Pastorie. Vereen. Rott. Hofstad Tooneel. Een kostelijk stuk voor den Vasten avond. Amor verschijnt in de rustige pas torie van een stil Vlaamsch dorpke. Een ieder is door de pijlen van het liefdes- godje geraakt, behalve de goede pastoor en behalve de „jonkman", baas Blom. Bei de gemoedelijke dikkerds stichten vrede en geluk maar ieder op zijn eigen wijze. De pastoor werkt op het gemoed zijner dis cipelen; de „herbergier" neemt zijn toe vlucht tot list bij de bezoekers van zijn treffelijk stamineeken. De triomf is aan beiden Dit vroolijke, hartelijke stuk is aller minst een luchtig ledig kijkspel. Er zijn ontroerende tafreeltjes, wanneer de pas toor eens kalm gaat spreken met zijn nichtje Vonneke, wanneer de zuster van den Pastoor het verkeerde pad opgaat. Maar het meest heeft ons. getroffen het klein „detaillëke", dat baas Blom bespeur de bij den onverschilligen, oproerigen jon gen heereboer, waaruit de herbergier met zijn rake kijk op menschen, onmiddellijk de conclusie trok, dat de heereboer in zijn hart geen- „kwaje" was. Het is een stuk, waarvan Katholieken vooral zullen genieten. De sfeer van oen pastorie is zoo juist getroffen, niet alleen in t décor, maar ook in de typeering der personen. Was de pastoor met zijn genoe- gelijk embonpoint geen echte dorpsher der? Anton ltoemer heeft zich in doze fi guur tot het einde toe met veel talent ingeleefd. En naast den herder de herber gier (Johan Elsenhohn) met een even ge noeglijk buikje in een onbedaarlijke zin voor humor, vooral wanneer hij op goed aardige wijze de verliefde kerkmeester Gradus kon treiteren! De uitgestreken en „zekere" kerkmeester gaat met de huis houdster van den pastoor op sleeptouw. De heereboer en Vonneke gaan hand in hand het leven in. Er zijn nog symptomen, dat Oom Lijsters (diens typeering leek ons niet gelukkig) het met de ongelukkige Ju dith wel goed vinden zal. Maar daarover laat het stuk ons in 't onzekere. Het slot komt tamelijk abrupt. Het pu bliek leeft zóó mede met de familiever houdingen, in de dorpspastorie en begint zulk een sympathie te koesteren voor de zoo ccht-menschclijke personages dat het naar het lot van al die menschen nieuwsgierig is geworden. Want waar wordt de pastoor nu tot deken be noemd Er was voor deze sohouwburgavond zeer groote belangstelling. Er is veel gelachen, vooral om Baas Blom; er is inderdaad genoten. Een warm applaus beloonde de spelers voor de prach tige typeering van dit jolige stuk. Berichten reeds geplaag in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. GEMEENTERAAD. DE BEGROOTINGSDEBATTEN VOORTGEZET. REPLIEKEN. Na een onderbreking van 'n 10-tal dagen zijn hedenmiddag te 2 uur de Vrijdagavond 17 Febr. afgebroken begrootingsdebatten weer voortgezet. Aan de orde zijn thans de replieken van de Algemeene Beschouwingen. Evenals in eerste instantie opent ook thans de heer v. E c k het steekspel. Aan sluitende aan een opmerking van den voor zitter inzake de wijdloopige wijze, waarop de begrooting thans behandeld is, ontkent spr. dat er onevenredig veel tijd besleed wordt aan de begrootingsdebatten. In ver schillende andere steden duurt het nog lan ger. Spr. is niet ongenegen om bij wijze van proef een groot deel der voorstellen te laten bespreken bij de z.g. „punten" doch hij verwacht daarvan geen bekorting Ook zal dit niet kunnen leiden tot beper king van het aantal in te dienen voorstel len. Verwerping der voorstellen is geen re den om ze niet telkens opnieuw in te die nen. Want ze dienen ter propageering vaa de soc. denkbeelden. Men heeft de houding der soc. fractie onverantwoordelijk ge noemd vooral met betrekking tot de finan ciën, vooral wethouder Goslinga heeft dat zeer sterk gedaan. B. en W. zien echter de -taak van de gemeente in veel te eng verband. Gemeentepolitiek kan gevoerd worden zonder rekening te houden met de economische verhoudingen. De heer W i I m e r: Ja, op de maan! De heer v. Eek: Met kleine middeltjes, waardoor men de begrooting wil sluiten, versluiert men de waarheid, dat de ge meenten financieel onbestuurbaar zijn. Wethouder R o m ij n Hoe willen wij dat verhelpen? De heer v. Eek geeft toe, dat men niet de boel in het honderd moet laten loopen. Wij moeten doordringen tot de eigenlijke oorzaak en deze wegnemen. Wij vragen in de eerste plaats alle maatregelen, die het proletariaat de middelen verschaffen om door de crisis heen te komen. De gemeen tebesturen moeten de banden ineenslaan, om de regeering duidelijk te maken, dat het landsbestuur op den verkeerden weg is. De rechtsche partijen hebben het in de hand om de koers van de regeering te doen veranderen. De heer Wilbrink: Ja, ja, om den economischen toestand te veranderen!? De heer v. Eek Wij moeten den strijd voeren in grooten stijl. Spr. ontkent niet, dat uit de pauselijke encyclieken een mil deren geest spreekt, doch dat is stemmings muziek. Z. i. volgen er geen daden op. Het verfoeilijke" re;. a ingsbeleid wordt ge steund, ook dooir de Katholieken. De heer Wilmer heeft de Kath. Staatspartij verde digt. hetgeen te begrijpen is, omdat hij het type is van deze Staatspartij, uitzien naar deze en uitzien naar gene kant. Van forsohe actie willen de Katholieken niets weten. Zij willen de excessen van het ka pitalisme bestrijden, doch dat is een onmo gelijkheid. Men moet „het" kapitalisme behouden of „het" kapitalisme verwerpen. Met opzet staat spr. wat langer stil bij de houding der Christelijke en vooral der ka tholieke arbeiders, omdat hij inziet, dat de toekomst van het socialisme in ons land ra belangrijke mate afhangt van de toegan kelijkheid dezer groepen voor de socialis tische denkbeelden. Spr. hekelt vervolgens de beperking der gemeentelijke autonomie, welke de ge meenten heeft ingeschrompeld tot dorre lichamen, de bestuurders gemaakt heeft tot regeeringscommissarissen. Het is z.i. onmogelijk, dat de gemeenten de taak van de bestrijding der werkloosheid kunnen dragen, dat is de taak van het rijk. Het gemeentebestuur zou aanvullend kunnen optreden. Waarom niet bij het rijk aange drongen om forsche maatregelen te nemen, in plaats van de peutermiddeltjes te ge bruiken, waarover de gemeente zelf be schikt Inspecteur Registratie en Domeinen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de inspecteur der Registratie en Domeinen M. A. W. Geselschap ver plaatst van Middelburg naar Leiden. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Gemeenteraad. In het bericht van de agenda is medegedeeld dat de raad bijeen komt op Donderdag a.s. des avonds te 9 uur, dit moet zijn dfes voormiddags 9 uur. NIEUWVEEN. Wat er aan steun is uitgekeerd. We We laten hieronder de bedragen volgen, die door onze gemeente aan steun zijn uit gekeerd: Ondersteuning aan noodlijdende tuinders 1074.50; Aan armlastigen 1348.06; Werk- loozensteun volgens steunregeling vanaf 1 Oct. tot 31 Dec. 1932 849.48; Werkver schaffing 664.55; Contributie-toeslag 151.50; Levensmiddelenbons 297.Bij dragen „Werkloosheidsbesluit 1917" 800. Totaal 5185.09. Voorts zal door de gemeente alsnog een extra-subsidie betaald moeten worden aan „Werkloosheidsbesluit 1917''. Bovenstaande cijfers hebben betrekking op 1932. Bovendien werd in 1933 aan steun uitbe taald: Steun aan behoeftige tuinders en arm lastigen 398.Werkloozensteun volgens steunregeling 734.79; Werkverschaffing 63.75. Totaal 1196.54. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Tegen den niet-verschenen 45-jarigen A. de U. van beroep grondleverancier wo nende te Boskoop eischte de Off. van Justitie 1 jaar gevangenisstraf terzake van het uitlokken van meineed. SPORT SCHAKEN De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. In Café Neuf aan de Breestraat alhier vond gisteravond een belangrijke compe titiewedstrijd plaats tu-ssohen de schaak club te Hazerswoude en de Leidsche Schaakclub Philidor. Laatstgenoemde club moest winnen, om nog een kans op de eer ste plaats te behouden, want Hazerswou de stond met drie gewonnen wedstrijden uit drie gespeelde stevig op de eerste plaats. Philidor had -twee wedstrijden ge wonnen en één verloren. Vinnig werd om de overwinning gestreden, aan spanning ontbrak het ook niet, want kort voor het einde was de stand nog gelijk (4—4). Daar na won echter Hazerswoude nog één partij en hiermede was reeds een gelijk spel ver kregen. hetwelk voldoende was voor het behalen van het- kampioenschap. De schaakclub Hazerswoude. die voor de eer ste maal in den competitiewedstrijd mede- speelde, behaalde derhalve ongeslagen het kampioenschap! De volledige uitslag volgt hieronder: VV. F. Snieder (Ph.)Joh. v. Veen (H.) 01 H. I. de Nie—C. Brunt 01 J. E. Stol—N. Ook 1/2—1/2 G. Pels—G. Ruije 1/21/2 P. J. v. d. Zeeuw—D. Hofland 10 J. B. van VlietM. Matze 10 A. H. Hooijer—D. v. d. Bosch xx J. de BoerJ. P. v. d. Bosch O1 C. J. KooremanM. J. van Veen 10 P. H erf kensJ. v. d. Toorn 01 Totaal 4x5x LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN A. H. DERKX. f Tengevolge van het hem onlangs op den Rijksweg nabij Nunhem overkomen noodlottig ongeval, is Maandagavond in het St. Laurentius-ziekenhuis te Roermond overleden de heer A. H. Derkx, burge meester der gemeente Hora. De overledene was hoofdbestuurslid van de R. K. Vereeniging „Het Limburgsche Groene Kruis" en het laatste jaar pen ningmeester van deze instelling; verder bestuurslid van de afdeeling Limburg van de Nederlandsche Vereeniging van Ge meenten, bestuurslid van de Vereeniring van Ambachtsonderwijs voor Roermond en Omstreken en medewerker aan tijdschrif ten op het gebied van bestuur en admi nistratie der gemeenten. DE INAUGRATIE VAN PRESIDENT ROOSEVELT. Uitzending door den K. R. 0. Door de K. R. O. zal Zaterdagavond tus- schen 6.206.45 de inauguratie en de inau gurale rede van-den nieuwen President der Vereen. Staten, Roosevelt uit Ameri ka worden gerelayeerd. DE BRANDSTICHTING IN HET RIJKSDAGGEBOUW. NOODVERORDENING TER BESCHERMING VAN HET VOLK. Tegen het communistisch gevaar. BERLIJN, 28 Februari. (V. D.). Het rijkskabinet zal gehoord het rapport inzake den brand in het rijksdaggebouw den rijkspresident voorstellen nog heden een noodverordening uit te vaardigen tot bescherming van het volk tegen het com munistische gevaar. Deze noodverordening zal vergaand ingrijpen in de persoonlijke vrijheid mogelijk maken. Het kabinet ver gadert nog over den tekst der verordening. Van bevoegde zijde wordt medogedeela, dat het thans zeker is, dat communistische leiders van de brandstichting in het Rijks daggebouw op de hoogte waren en dat communistische daden van terreur in voor bereiding waren, waartegen een spoedig ingrijpen met de allerscherpste middelen noodzakelijk is. De gearresteerde commu nist heeft verklaard, dat hij met de sociaal democratische leiders in contact is ge weest. Het rijksdaggebouw zal minstens voor een jaar onbruikbaar zijn. Het aantal ge arresteerden te Berlijn is in den loop van den ochtend tot 130 gestegen. De brand het sein voor een opstand? Volgens den officieelen Pruisischen pers dienst zou de brand van het Rijksdagge bouw het sein tot den bloedigen opstand en burgeroorlog zijn. Reeds voor Dinsdag morgen vier uur waren in Berlijn groote plunderingen op touw gezet. Het staat vast, dat met den dag van he den in geheel Duitschland de terreur te gen allerlei personen, tegen het privaat b'-'t, tegen lijf en leven der vreedzame .king zou beginnen en de algemeene burgeroorlog zou worden ontketend. De toestand hedenmorgen. BERLIJN, 28 Febr. (V. D.). Sedert het aanbreken van den dag verzamelden zich in de omgeving van het Rijksdagge bouw groote groepen menschen, die echter spoedig weer doorloopen, aangezien reeds bij den Brandenburger Tor de politie-af- zetting begint. Het eenige wat aan den buitenkant van het gebouw van den brand zichtbaar is, zijn de vernielde ruiten van den grooten Rijksdagkoepel, die bijna alle gesprongen zijn. Overigens ziet men alleen aan de afzettingen en aan het groote aan tal politie-autoriteiten, dat er iets bijzon ders aan de hand is. De toegang tot het Rijksdaggebouw zelf is iedereen verboden. Slechts de directeur van het gebouw Galle en een inspecteur \ertoeven in het ge bouw. Ook de overige ambtenaren worden niet toegelaten. NEDERLANDSCHE BETUIGING VAN DEELNEMING. Van Hollandsche kolonie te Berlijn. BERLIJN, 28 Febr. (V. D.). Het be stuur van de Vereeniging van Nederland sche Staatsburgers „Hollandia" te Berlijn heeft het volgende telegram gezonden aan Rijkspresident von Hindenburg: „Diep verontwaardigd over den misda- digen aanslag op het Rijksdaggebouw spreekt de Vereeniging van Nederland sche Staatsburgers „Hollandia" te Berlijn haar oprechte deelneming uit en betuigt haar sympathie met het Duitsche volk". 140 COMMUNISTEN GEARRESTEERD TE HANNOVER. HANNOVER, 28 Febr. (V. D.). Te Hannover zijn talrijke huiszoekingen ver- richt en hedenmorgen zijn reeds meer dan 140 functionarisen der K. P. D. gearres teerd. Omtrent hot resultaat der huiszoe kingen worden geen mededeelingen ver strekt. WEER EEN ONTPLOFFING IN EEN RUBBERFABRIEK TE SHANGHAI. SHANGHAI, 28 Febr. (V.D.). Gisteren is wederom een rubber-vulcaniseerfabriek te Shanghai, ditmaal in Tsjapei, door een ont ploffing zoo goed als geheel vernield. Van het personeel werden dertig personen, grootendeels vrouwen, door de ontploffing gedood of kwamen in de vlammen om. MIJNONGELUK IN ZUID-AFRIKA. Veertien dooden. JOHANNESBURG, 28 Febr. (V. D.). In een Staatskolenmijn nabij Johannes burg stortte een liftkooi met arbeiders naar bpneden. Twee blanke en twaalf ge kleurde mijnwerkers werden gedood. Het ongelrk is vermoedlijk veroorzaakt door een storing van den electrischen stroom, die de automatische remmen van de lift kooi doet werken. S.A.-man bij politieke vechtpartij doodgeschoten. FRANKFURT, 28 Febr. (V. D.). Bij een vechtpartij met politieke tegenstan ders in de Kasino-strasse te Frankfurt a. M. werd de chauffeur Jozef Bleser, die deel uitmaakt van de S.A., door een kogel zoodanig getroffen, dat hij op slag dood was. De daders wisten te ontkomen. Een doode en vier zwaargewonden bij nachtelijke schietpartij. BERLIJN, 28 Febr. (V.D.). In de Willi- bald Alexisstiaase in het Zuidwest-en van Berlijn ontstond vroeg in den morgen een schietpartij tussehen politieke tegenstan ders, waarbij de 25-jarige nationaal-socia- list Eduard Felsen werd gedood en een 23- jarige man door een schot in de borst en do j 59-;arige buffothouder van een lokaal van de Reichsbanner door een schot in de buik zwaar werd gewond. Bovendien weid een 32-jarigo vrouw door een kogel in de knio getroffen. De gewonden zijn naar een zie- kenhuis overgebracht. BURGERLUKE STAND LEIDEN. Geboren: Marius, z. van N. de Wa ter en J. M. van Leeuwen. Maria Gatha- mon, z. van A. J. van Weeren en H. Sloo*. rina, d. van W. Piket cn O. Sordijn. Si- Jan Albert, z. van J. A. de Kier en J. Legefc. Johannes Lodewjjk, z. van J. J. Groenewoud en E. M. Hogen. Joost, z. van A. Dekker en W. H. Biesheuvel. An- thonius Josef, z. van A. J. Verbove en F. J. B. Jongeneel. Trientje, d. van J. W. H. van Duuren en M. S. van Ooeten. Bertus Philippus. z. van B. Schoef en H. F. Bleiji. Maria Jannetje, d. van D. Roest en S. M. O. Sieval. Ondertrouwd: P. Kapaan 20 J. en O. J. den Ob 18 jl Overleden: Johanna Roman-van Leeuwen 61 j. Theodora Geertrui da Schoof-Burger 36 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd: City: Goedgekeurd. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDËN 28 Febr. 1933 Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Pnlent Calré Delft crt.v. A Kucbenui Accoust Ned Ford Philips (Jem. Bezit Um Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. ScheepT-Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N I SU. Tabak: Deli Mij. Senembab Deli Bét. Tabak Ooitkuet Amerik. Fondsen: Am Smelting Aoacooda Aus Gas 4 Electr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental OU Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref Koespor» Tin Plate North American Novada Shell Union United St Loatbei Union Pacific Wabash Tidewater Ass OU United St Stee* W18SELNOIEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel.) Berlijn 59.03 Londen 8.441/2 New York 2.493/8 ParÜ8 - 9 76"/ Brussel 3,76 Zwitserland 48.23 Milaan 12.60 Madrid 20.60 Gilo 43.60 Kopenhagen 37.75 Stockholm 44.95 Weenen Praag 7.371/2 Boedapest BEURS OVERZICHT, van gisteren. De toenemende Bankmoeilijkhedcn in de Vereen. Staten en de daaruit Voortvloeien de zwakke stemming op do Amerik. effec ten-markten bleef niet zonder uitwerking op de tendenz op de A'damsohe beurs, al mag hot een verheugend verschijnsel wor den genoemd, dat van eenigo zenuwachtig heid niets te bespeuren was. Do koersen stelden zich algemeen lager; de verliezen waren nogal aanzienlijk. Spoedig na do eerste koersen kon een licht herstel door zetten. Desniettemin bleven do verliezen /.eer aanzienlijk. De handel was kalm. Kon. Olie zetten ruim 6 pet. lager in, waarna een kleine verbetering. De Amerik. Oliewaar den flauw. Industr. fondsen stelden zich eveneens lager. Unilevers openden 5 pet. lager, doch herwon 2 punten op steunaan- koopen. Aku's boden weerstand. Philips kwamen beneden 100 terecht dooh herstel den 2ich gedeeltelijk. Ford flauw. Cultuur waarden zwak, speciaal voor Tabakken en Rubbers. Suikerwaarden liepen terug, docb gaven teekenen van herstel. Scheepvaart-en en Mijnwaarden zwakker. Amerikanen la- I ger. Ned. obligaties verdeeld. Prolongatie 1 pet. 268/, 271/, 1»/. 52 52 2l/l« 81/,6 98V, 100 10U/, 104 867, 071/, 185 1361/1 75V. 77 401/8 408/,/V, 208/, 20 251/. 24 15 15 28/, 47 43 14 12 13 11 1151/, 115 "85s/, 167 36 1071/, «7 1161/, 1168/, 124 126 140 143 141/, 111/, UV, 5'/» 6!%l "/8 '1 Vu UV, 2'/, 88/16 51/s 3»/» 61%, 78/, >7/w l«/4 2 48 47 IB"/, 188/, -fiS <'/l4 41/16 2 V, 21/, 651/, 6b»/, 18/, l/l 31/2 3 2"'%6 248/,

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3