DINSDAG 28 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. H. EL de Gr. uit Hazcrswoutle en P. A. li it V oorschoten, stonden terecht, dat ij op een rijwiel hadden gereden, het welk niet voorzien was van een geldig rij wielplaatje. De rijksadvocaat Mr. Veegens eischte tegen beiden verdachten een geld boete van 6.subsidiair 12 dagen hech tenis. Overeenkomstig den eisch werden beiden verdachten door den politiereohtei veroordeeld. Als laatste verdachte stond terecht. J. S. uit Leiden, die eveneens op zijn rijwiel had gereden zonder een geldig rijwiel plaatje. Tegen verdachte werd eveneens geëischt een geldboete van J 0.subsi diair 12 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde deze verdachte tot een geld boete van 5.subsidiair 10 dagen hech tenis. HET DRAMA TE WANROY. Verdachte vrijgesproken. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren met overnemen van de overwegingen der rechtbank, bevestigd het vonnis der rechtbank, waarbij de 23-jarige P. H. M. v. d. V., assistent op een zuivel fabriek te Oosterhout is vrijgesproken ter zake, dat hij op IS April 1931 zijn oom L. v. d. Vleugel te Wanroy opzettelijk van het. leven zou hebben beroofd door hem met 'n ijzer op het hoofd te slaan en zijn kleeren in brand te steken. Het O. M. had 4 jaar geëischt en de advocaat-generaal 2 jaar. SPORT VOETBAL NEDERLAND B—FRANRIJK B Het Fransche team. Het Fransche B-elftal, dat Zondag 5 Maart. a.s. tc Le Havre tegen Nederland B uitkomt is als volgt samengesteld: Doel: Postel (H.A.C.). Achter: Zehren (Hayange) en Cottenier (R.C. Roubaix). Midden: Desrousseau (IJ. B. Tourcoing), Verriest (TL C. Houbaix) en Lochanteux (R. C. Roubaix). Voor: Ta ill is (F. C. R.), Olliet (A. A. C.), Nicolas F. C. R., Rio (F. C. R.) en Lher- mine (F. C. R.). HOCKEY WEST DUITSCHLAND NED. STUDENTEN 8—3. Op het gedeeltelijk met sneeuw bedekte veld van RotWeiss te Keulen vond gis termorgen de eerste sludentenhoekeywed- strijd plaats tussclien West Duitschland en Nederland, waarbij de Nedrlandsche stu denten een stevige nederlaag te slikken kregen, na niet rust reeds met 52 tc heb ben achtergestaan. Het eerste doelpunt werd -door Everts gescoord, doch West Duitschland scoorde vrij snel vier doelpunten achter elkaar waarvan Korthii user II, Blessmann en Strunk, de eerste twee doelpunten, de ma kers waren. Toch zag Maas uit een straf- corner kans den achterstand te verkleinen, doch Heller wist nog voor rust. een vijfde punt voor West-Duitschland te scoren. Na rust hetzelfde spelletje. De West- Duitsche studenten bezaten een uitsteken de stoktechniek en vooral de achterhoede niet de beide Essensche spelers dr. Haren berg en Bunge waren uitnemend op dreef. Korthauser II scoorde het zesde doelpunt en weer was het Maas, die na de rust op de rechtsbinnenplaats was gaan spelen, uit. een straf corner tegen 63. Korthauser II en Blesmann brachten den eindstand op S3, waarmede de Ne- derlandsche studenten dus een vrij hoogen nederlaag ten deel viel. CFICKE7 DE VIJFDE TOETSWEDSTRIJD. De stand van den vijfden toetswedstrijd luidt als volgt: Australi: Eerste innings: 435. Tweede innings: 182 all out Richardson 0, Wood- full 67, Bradman 71, O'Brien 5. McCabe 4. Darling 7. Old field 5, Lee 15, O'Reilly 1, Alexander 0, Ironmonger not out 0, extra's 7). Engeland: Eerste innings: 454 (Allen 48, Verity 4, Voce not. out 7, exra's 16. Twee de innings: 11 for 0 (Jarine, not out 6, Wyatt, not out 5). WANDELSPORT Leidsche Wandelsport-Vereeniging. Zooals bekend, sluit de L. W. S. V. haar inschrijving op 10 Maart, voor hare ma'rsch op Zondag 26 Maart 1933. •Schrijft dus 7.00 spoedig mogelijk in te gen betaling van 0.85 inschrijvingskos- ten bij één der navolgende adressen: S. v. Weeel, Hoogewoerd 112 of J. van Weesel, Cobetstraat 3. Dc herinnerings- medaille is van zeer bijzonderen aard. a.s. Donderdagavond te half acht te halfacht. wederom een trainingsmarsch, waaraan een ieder kan deelnemen. Starten op de bekende plaats. Bolwerkstraat (Hooge woerd). De tocht staat ouder leiding van den heer Beekman Sr. Komt allen, daar een grondige training voor zoo'n marsch van 40 K M. ten zeerste voreischt is en de uitvallersauto zoo min mogelijk behoeft te worden gebruikt. LUCHTVAART ZEPPELINVERBINDING MET INDIE. De route waarschijnlijk via Barcelona en Aden. Uit het onderhoud dat Aneta met' dr. H. Eckener vóór zijn vertrek uit Ned-In- dic over de mogelijkheid van een Zeppe lin-verbinding met Indië had, (van dit in terview maakten wij enkele weken gele den melding. Red.) is nog gebleken dat het Lucht vaarlsyndicaat verschillende plannen in overweging heeft ten aanzien van dc in Europa te projecteeren luchtha- ven door den Hol land-Indië dienst. Oorspronkelijk bestond hot plan in Mar seille het Europeeschc eindpunt te vesti gen. Daar echter binnenkort te Barcelona aangevangen zal worden met den bouw van een Zeppelin-haven voor den dienst op Zuid-Amerika, bestaat natuurlijk de kans, dat men deze plaats tot eindpunt kiest. Een derde mogelijkheid, waar het syndicaat blijkbaar het meest voor voelt, is de aanleg van een haven in Holland, waarbij dan de route waarschijnlijk zou worden HollandBarcelonaAdenBa tavia. Dat zulk een Hollandsche haven te Amsterdam zou worden aangelegd, moet echter uitgesloten worden geacht, daar de weerstoestanden aldaar niet. gunstig zijn. Waar zulk een haven dan wel zou ko men kan niet worden gemeld. De heer Eckener verklaarde verder, dat hij alle eerste reizen van de in den laatsten tijd gebouwde Zeppelin meemaakte, zoodat hij ook voornemens is de eerste reis van den HollandIndiëZeppelin mede te maken. Of de Zeppelin-dienst al dan niet zal worden ingesteld, is thans practisch go- sproken nog slechts een kwestie van geld, daar alle omstandigheden tot dusverre uiterst gunstig worden geacht. DE „AUTOMATISCHE PILOOT". Demonstraties op het vliegveld Tempelhof. Op het vliegveld Tempelhof bij Berlijn, zijn demonstraties gegeven met een nieuw instrument, den z.g. „Autornatisehen pi loot, in de fabrieken van Siemens en Hals- ke vervaardigd, waardoor het mogelijk is, tijdens de vlucht van een vliegtuig den bestuurder geheel te vervangen. Het vliegtuig wordt door dit toestel in staat gesteld, een bepaalden koers te hou den op een bepaalde hoogte te blijven, waarop het instrument afgesteld wordt, den invloed van wind en windvlagen zelf standig weg te manoeuvreeren enz. Men verwacht, dat dit instrument bij vluchten over lange afstanden als bijv. naar Zuid-Amerika voor den bestuurder de taak aanmerkelijk zal verlichten. LUCHTPOSTDIENST MET MILITAIRE VLIEGTUIGEN. Luitenant-kolonel Bouscat, die toen Painlevé minister van luchtvaart was, een verantwoordelijke post in dit ministerie bekleedde, is, vergezeld van zijn broeder, van Parijs vertrokken naar Afrika, tenein de de organisatie voor te bereiden van een geregelden luchtpostdienst, -onderhouden door militaire vliegtuigen. Het plan bestaat om een wekelijkschen dienst te openen tussclien Algiers en Zin der. via Colomb Beohar, Reggan, Bidon, Gao en Niamey. Op 7 Maart a.s. zal het eerste vliegtuig van Algiers uit vertrek ken. Wanneer de militaire luchtdienst uit voerbaar blijkt, zullen stappen worden ge daan om een burgerlijken luchtmaildiens: in te stellen. UIT DE OMGEVING. H00GMADE. KiosvereeniginQ. Naar wij vernemen zal a. s. Woensdag in de zaal van Witte- man het lid van de Tweede Kamer, do heer G W. Kampschcër, burgemeester der gemeente Monster, ir. de te houden verga dering van de R. K. Kiesvereeniging als spreker optreden. Candidaatstelling. In verband met het feiv dat niet alle leden der kiesver eeniging hun contributie op tijd hebben voldaan, is het bestuur der kiesvereeniging genoodzaakt een strenge controle toe te passen bij de a.s. Zondag te houden stem ming. Door het rondzenden van opröepïngs kaarten zal het bes-tur in deze controle voorzien. Alleen op vertoon dezer kaarten mag men stemmen. Evenals vorige jaren bestaat ook dit maal de gelegenheid tot stemmen te Wou- brugge, in den Zuidhoek van Roelofarends- veen en te IIoogmade. TER-AAR. Overleden: H. C. M. v. d. Jagt 6 weken. Gevestigd: G. Soherpenzeel van Alphen B. van Heeringen, van de Bilt. Vertrokken: G. v. d. Haven, A. v. d. Haven. P. Broer, C. v. d. Haven en G. v. d. Haven naar Alphen aan den Rijn. HAARLEMMERMEER. Gevestigd Maria W. Lieverse van Woubrugge Johanna M. Renting, wed. I Johannes Nielen van Amsterdam Maria Witting wed. Johannes W. Witting van. 's-Gravenhage Anna M. Lauff, wed. Joh. W. Witting van 's Gravenha-ge Maria W. Verlaan van Etton en Leur Josephi ne P. A. Hooijmaaijer van Laren (X.-H.).) Maria M. Oudewaal. van Hardinxveld Jacobje Fortuin van Hilversum Dirk P. Mastbergen van Ned.-Indië Teuntje G. Hoogendoorn van Hazerswoude Aag je Nagel van Amsterdam Margaretha Visser van Amsterdam. Vertrokken: Jan P. N. Compaan naar Doorn Zegerus Th. Nelemans naar Huizen Johannes Groot naar Wognum Daniël O. W. van der Wal naar Am sterdam Anne Roel in ga naar Haarlem Louis D. C. Schijffelen naar Utrecht Henri Wessels naar Aalsmeer Hen drik van den Brink naar Amsterdam Johannes C. van Aalst naar Bennebroek A. J. Wijnberg wed. Parmentier naar Amsterdam Cornelis van der Vliet naar Nipuwer-Amstel Klaas van der Veen naar Haarlem. Geboren Gerrit Hendrik, zoon van J. L. van Ark en D. Groot Huize Theo- dorus Johannes, zoon van P. Wink en C. Hoenderdos Mijndert Teunis, zoon van P. Visbeen en J. van Anrooii Elizabeth dochter van J. Biemond en H. T. de Hoog Abraham, zoon van G. J. v. d. Ochtend en G. de Vries Anna Catharina, doch ter van C. Bulk en A. Westerdïjk Grada Johanna, dochter van J. Willemsen en P. Janssen Gerardus Nicolaas. zoon van A. W. van Dongen en H. A. Stokman Adriana Willemina, dochter van C. G. Blokker en J. A. Kardol Pctronella Jo hanna, dochter van H. G. Duwel en A. M. Lemmers Jacobus Joseohus, zoon van W. M. B. Bosman en W. G. van Haas ter Cornelis. zoon van C. Immink en A. Wink Leonardu3 Johannes, zoon van F. de Ruente en J. T. Wort man Emanuel Petrus Johannes, zoon van E. dc Potter en M. J. Sponse'ee levenlooze zoon van A. Wies en G. J. Bom. Ondertrouwd: L.J. Cnstaing 25 jaar en S. Kars 31 jaar K. Wegman 29 jaar en P. van Maasdam 26 jaar H. Stokman 23 jaar en A. J. van der Heide. 19 jaar. Getrouwd N. de Vries 28 jaar en G. Zoeteman 25 jaar P. G. van Hoof 32 jaar en A. Houweling 25 jaar J. de Gier 25 jaar en J. Bokhorst 19 jaar. Overleden Antje Cornelia de Rijk 45 jaar geh. m. D. Marbus. KATWIJK. IJsclub. De Katwijksche IJsclub „O. Z. O. D." hield haar jaarvergadering on der leiding van den voorzitter den heer W. J. Zwaan. Na een openingswoord volgde de notulen en jaarverslag van clen secreta ris den heer D. Ketting. In dit verslag werd met leedwezen gesproken over de demping van het ..Mallegat" waar te vo ren steeds eeri mooie gelegenheid was om schaatsen te rijden. Ook werd geklaagd over het niet betalen der contributie, voor al als er geen ijs was. Het financieel ver slag van den penningmeester den heer G. Parlevliet over 1931, wees een nadeelig saldo aan van 132.17. Dit kon uit de re servekas geput worden die daardoor slonk tot 200.71. Het jaar 1932 was iets gun stiger, toen was er een batig saldo van 61.15. - De rekening werd onder dank voor de gedane werkzaamheden goedgekeurd. Ver volgens kwam in bespreking de mogelijk heid tot het maken van een ijsbaan in den winter. Besprekingen hierover waren ge voerd met den heer Parlevliet, die onder bepaalde voorwaarden bereid was het wei land ,.de Mierenwei" hiervoor beschikbaar te stellen. De Burgemeester had bereids medewerking toegezegd. De vergadering ging met een en ander accoord en besloot mede, om, indien noodig, de contributie te verhoogen. Na rondvraag sluiting dezer vergadering. HILLEG0M. Tooneel. Zondag gaf de Toon eel-Ver een iging Pater Servatius haar laatste sei zoen-uitvoering bij den heer Van Dril. De zaal was geheel gevuld. In een openings woord van den voorzitter, den heer J. v. d. Zanden, verheugde hij zich onder de aanwezigen te mogen opmerken de gees telijkheid van beide parochies en eenige leden der tooneelvereeniging Guido Ga zelle uit Lisse; hij wenschte dat zij vol daan naar Lisse mochten terugkeeren. Toen kwam voor het voetlicht, het oor logsdrama „De Groote Waanzin", in drie bedrijven van Jan Grosfeld. Wel is waar is het stuk voor genoemde vereeniging wel wat zwaar maar toch hebben alle spe lers hun beste beentje voorgezet, wat men ook steeds van Pater Servatius verwacht. Om de andere spelers niet te kort te doen, mogen wij zeker Vader Mar tin en Antoine noemen. Grime en décor waren goed verzorgd. Het geheel stond onder leiding van den heer v. Leeuwen, wat hem wel is toevertrouwd. Tusschen de pauze werd een verloting gehouden ten bate der kas, waaraan een vijftal aardige prijzen verbonden waren. Kapelaan Die- penbrock bedankte spelers en aanwezigen, die hebben medegewerkt om deze laatste seizoen-uitvoering te doen slagen. The Jolly Jokers zorgden voor een gezellig stukje muziek. Om twaalf uur gingen allen voldaan naar huis. N00RDWIJKERH0UT. Feestavond K. J. M. V. De Katholie ke Jonge Middenstands Vereeniging „St. Aloysius", alhier hield Zondagavond een goed geslaagd vastenavondfeest, met me dewerking van de tooneelclub der vereeni ging en de Dames Zangvereeniging der Maria Congregatie van St. Victor-parochie in de groote zaal van café. „De Zwaan". De avond werd door den Voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend waarna op gevoerd werd het tooneelspel „De over kant" in 3 bedrijven. Tussclien de bedrijven zong de zangver eeniging der congregatie. Zoowel het too- reel als de zang was mooi, het pub'iek gaf dit meermalen door een luid applaus le kennen. De zaal was geheel bezet. De K. J. M. V. kan met genoegen op dit feest terugzien. Liefdadigheidsuitvoering. Maandag avond gaf de tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst", onderafd. van den R. K. Volksbond alhier een uitvoering in café de Zwaan ten bate van de St. Elizabefch- vereeniging. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet, toen kapelaan Minnebo de avond opende. Opgevoerd werd „De Ver loren Erfenis" of „Eerlijkheid beloond", blijspel in 3 bedrijven." Onder de pauze werd een aardige ver loting gehouden waarna een voordracht volgde „Het Geheimzinnige Logement". Een stukje muziek verhoogde tusschen de bedrijven door de gezelligheid. Gezien het talrijke publiek zal deze avond wel een goed financieel resultaat geven voor de St. Elisabethvereeniging. WARMOND. Een buitenkans. Reeds een paar ma len hebben wij melding gemaakt van het feit dat in deze gemeente, na vele te ver- geefsche pogingen, het gelukt is een otter te vangen, doch steeds kon men het dier slechts dood bemachtigen. De heer A-lb. Oudshoorn en zijn knecht D. Slingerland, welke beiden bekend staan als een paar echte natuurvorschers en voor het opspo ren van wild en schadelijk gedierte alhier een soort vermaardheid genieten, waren reeds langen tijd een otter op het spoor, welke door hen reeds verschillende malen was gespeurd op het erf en in de wateren van de jachthaven 't Fort, eigenaar de heer Alb. Oudshoorn. Den laat'sten tijd vertoonde het dier zich in de op het ter rein staande boothuizen. Na rijp beraad werden klemmen uitgeeet, met het ge volg dat door dén lieer Slingerland werd ontdekt dat het eindelijk gelukt was het dier te vangen. Na eenig overleg, op welke wijze het dier levend in handen te krijgen werd door een list het dier uit de klem verwijderd en ongeschonden in een kist opgesloten. Gezien dit zeldzame geval, daar het een unicum is dat een otter le vend gevangen wordt, heeft de heer Ouds- höorn zich in verbinding gesteld met het Zooölogisch Genootschap te 's-Gravenhage en zal op advies van den Directeur van den Dierentuin voorloopig aldaar worden op genomen. Het ligt in de bedoeling van den beer Oudshoorn voor het beest een kooi to doen bouwen en te trachten het in le ven te houden. Zeer zeker een beziens waardigheid voor de vele bezoekers van de jachthaven 't Fort. Jubileum. Morgen (1 Maart) zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer Frans van der Meij als bloemistknecht in dienst trad van de firma Machen, bloemisterij al hier. De heer Van der Meij die zijn taak nog altijd even opgeruimd vervuld, heeft zich gedurende deze 25 jaar doen kennen als een betrouwbaar en eerlijk knecht die de hoogachting van de firma heeft weten te verwerven. Wij twijfelen niet of dezen dag zal voor den heer v. d. Meij niet. onop- gewerkt voorbijgaan. Aantal kiezers. Het aantal kiezers voorkomende op den kiezerslijst voor het jaar 1933 bedraagt voor deze gemeente 135. WILT U IETS WETEN? V ra gen: Betreffende de Loterij van den It. K. Bond van Gezinshoofden. Antwoord: De uitloting dezer loterij, eerst bepaald op 5 December 1932, is later uitgesteld tot einde Februari 1933, zoodat de uitslag over enkele dagen bekend zal zijn. Vraag: betreffende adres R. K. Dil- lettantenvereeniging. Antwoord: Een onzer lezers bericht ons, dat het Secretariaat in andere handen is gekomen, zoodat ons reeds gegeven ant woord foutief was. Het Secretariaat is thans gevestigd 3 Ocioberstraat 45. Vraag: Waar kan ik mij abonneeren op de Katholieke Illustratie? Antwoord: Richt U tot de Spaarne- stad te Haarlem, uitgeefster van de Kath. Illustratie. FAILLISSEMENTEN Het weekblad „Handelsbelangen" neemt o. m. op de crediteurenlijst in bo vengenoemd faillissement. Deze lijst telt 15 crediteuren met een totaal passief van 75.049.95 waarvan preferent 477.76. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn: London and Lancashire Insurance Cy. 8256.E. Mertens geleverde goederen rente en kos ten 63.491.10. Andere bladen schrijven: HULP AAN DE BOEREN. OOK DE HYPOTHEEKBOEREN. Wij lezen in de Volkskrant de vol gende beschouwing, die wij gaarne met volle instemming overnemen: „Nu behalve de pachtboeren ook de hy- potheekboeren in grooten nood verkeeren, leeren wij prachtige voorbeelden van chris telijke plichtbetrachting kennen. Grond- en kapitaalbezitters, groote en kleine maar vooral kleine komen hunne verarmde schuldenaars tegemoet. Zij verlagen de pachten- of hypotheekrente of schelden ze kwijt. Maar er zijn ook gevallen, en helaas! niet weinige, die wij aan den schandpaal moeten nagelen. Een geval is ons bekend, waarin een ka tholiek grondbezitter in dezen tijd niet alleen de pachtsom voor zijn pachters ver hoogt, maar dezen ook nog een aantal voor waarden stelt, welke de herinnering wakker roept aan den slechts ten tijd der leenheer- scha ppij. Wij konden onze oogen niet gelooven, toen wij die voorwaarden lazen. Hulp bij het strooien van kunstmest moet kosteloos worden verleend; kan dit in drukke tijden niet, dan hulpverleening door een ander, op kosten van den pachter; de noodige stal mest voor den groententuin van den pacht heer moet kosteloos worden verleend; de benoodigde kunstmest wordt voor een der de in rekening gebracht. En na dit alles volgt de mededeeling, dat de pacht voor bet volgend jaar „slechts-" met 50 zal wordenverhoogd! 't Is eenvoudig schandelijk. De pachter kan zich beroepen op de cri sispachtwet en wij hopen, dat hij dit niet zal nalaten. Er zijn nog rechters in Ne derland Maar ook hypotheekboeren ver keeren in nood. Zij kunnen soms van huil geheele inkomen niet de rente betalen. Maatregelen zijn dringend noodzakelijk, al ontveinzen wij ons niet de groote moei lijkheden, welke hier te overwinnen zijn, omdat houders van hypotheken eveneens in een toestand van verarming kruinen ver keeren. Maar dit is ook het geval bij de verpach ters en men heeft een weg gevonden, om hier de verschillende belangen te bescher men. De wetgever zal opnieuw moeten op treden, om kwaadwilligen goedwiïligen behoeven niet door de 'wet gedwongen to worden, om hun plicht te doen tot recht en rede te brengen. Het denkbeeld is opgeworpen, om een s taats hypo thee kbank te stichten, die alle hypotheken overneemt tegen de beschreven waarden en dan voor de hypotheekschuldi gen slechts renten berekent op basis van de tegenwoordige waarden. De verliezen zou den na veertig jaren ten deele kunnen wor den aangezuiverd door later weer stijgen de renten en ten deele door subsidies van de overheid. Dit valt te overwegen. Maar hoe dan ook: de nood is zoo hoog gestegen en de hebzucht van rijke bezitter sis soms zoo ongebreideld, dat op een of andere wijze hulp geboden moet worden. Dit is noodig voor de geheele voor een groot deel van de boeren afhankelijke economische po- uitie des lands". STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND OHRTSTIAAX HUYGENS (thuisr.) vertr. 27 Febr. van Aden. TALISSE (thuisr.) pass. 25 Febr. Perim. TANIMBAR vertr. 27 Febr. van Haan burg naar Amsterdam. KON. H0LL. LLOYD. FLANDRIA (thuisr.)) wordt 28 Febr. voorna. 4 uur te IJmuiden verwacht. KON PAKETV MIJ. LE MAIRE arr. 24 Febr. van Beira te Batavia. NIEUW ZEELAND vertr. £4 Febr. van Batavia naar Sa ma rang. TASMAN, Batavia-Kaapstad vertr. 25 Febr. van Tamatave. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK (uitr.) arr. 27 Febr. te Antw. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BTLDERDTJK Rott.-X. Y'ork, pass. 25 Febr. Lizard. DELFTDIJK, Vanc.-Liverp. en Rotter dam, 26 Febr. 12.11 m. voorm. 750 m. W. Z.W. van Valentin. LOCHGOIL. Vanc.-Rotterdam vertr. 25 Febr. van Portland (Ore). NEBRASKA, Rott.-Vancouver, vertr. 24 Febr. van Los Angeles. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK (uitr.) pass. 27 Febr. te Perim. H0LL AND-O OST-AZIë-LIJN. ARENDSKERK (thuisr.) vertr. 26 Febr. van Manilla. MEERKERK arr. 27 Febr. van Yokoha ma te Schiedam. OUDERKERK (uitr.) arr. 26 Febr. tc Kobe. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN ALCHIBA (uitr.) pass. 25 Februari te STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, Batavia-Amsterdam ver trok 24 Febr. van Port Said. LAOMEDON arr. 25 Febr. van Rotter dam te Kobe. POLYPHEMUS, Immingham naar Ba- lek Pappan vertr. 25 Febr. v. Suez. STENTOR, Amsterdam—Swansea pass. 26 Febr. Mumbles. EMütTCO LIJN JONGE ANTHONY". Hamburg-Spanje, pass. 25 Febr. Barry Isl. n. Newport. I JONGE JACOBUS, Valencia-Hamburg 1 pass. 24 Febr. Ouessant. WOUBRUGGE. Kiezerslijst. Blijkens de vastgestelde kiezerslijst voor 1933—1934 zijn in totaal 1174 kiezers bevoegd t«t stemmen voor de Tweede Kamer, 1152 kiezers voor «le Pro vinciale Staten en 1128 kiezers voor den Gemeenteraad. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10