ZATERDAG 25 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lc TER AAR. Patronaatsavond. In de R.K. Ver gebouw had Donderdagavond een feest avond plaats van het patronaat „St. Joan nes voor leden, ouders, donateurs en ge- noodigden. Toen het aanvangsuur was aangebroken was de zaal vol. De Directeur, Kapelaan Henning, open de de bijeenkomst. Hierna trad de R.K. Muziekver. „Arti" op. Eerst hoorden wij het Roomsche Blijd schap, gevolg door nog een drie-tal num mers, welke bijzonder in den smaak vie len. Het applaus bewees dit ten volle. Als volgend nummer van het program ma, wat wel de hoofdschotel genoemd mag worden, kregen we de patronaatsjongens te zien die opvoerden „Naar China", een blijspel in .3 bedrijven door W. Aewer- donk S.J. Nieuwsgierig waren we naar dit stuk, omreden het wel als „zwaar" betiteld mag worden, dooh wij moeten zeggen, de jon gens brachten het er best af. Zij die de hoofdrollen moesten vertolken deden dit op een goede manier; ook de overige minder girootc, doch wel voorname rollen, mochten er zijn. Het is een grappig stuk wat meug maal de lachspieren opwekte, vooral op het laatste moment met de outiujoupia0, hoe fijn ze Auguste Pomperij er tusschen hebben, aan boord van de „Zeven Provin ciën", of was het de „Pintade"? Den heer A. A. Hoogervorst die de alge- heele leiding van dit spel op zioh genomen had, komt een woord van dank toe. Geen avond heeft hij ontzien om te werken om deze bijeenkomst zoo goed mogelijk te doen verloopen. Menig uurtje heeft hij Jp- geofferd om met de jongens het stuk in te studeeren, en niet te vergeten om het too- neel op te bouwen zooals het behoort bij dit stuk. Overdrijven doen we niet, wan neer we verklaren dat het succes van de zen avond grootendeels aan den heer A. A. Hoogervorst te danken is. Tot slot gaf Arti nog een viertal num mers, waaronder de populaire feestmarsch van W. Ciere, wat wel het mooiste num mer is. De populaire liedjes, die erin verwerkt zijn, werden dan ook allemaal meegezongen door het publiek. Het is al laat geworden, wanneer Di recteur Henning overgaat tot sluiting, oa eerst nog medegedeeld te hebben, dat Zon dag een belangrijke' bijeenkomst voor alle patronaatsjongens zal gehouden worden. Spr. vraagt vervolgens de medewerking van de ouders en donateurs en dankt de medewerkenden van dezen avond, die als geslaagd mag heeten. Graalfeest. Maandagavond zal onze Graal voor het eerst een feest bij eenkomst houden, die mooi belooft te worden. Het programma wil zij nog niet ontvouwen. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal het iets heel nieuws zijn, wat voor het voetlicht gebracht zal worden, raden wij eenieder aan te komen kijken. De entree is zeer laag gesteld. Wij zijn vol verwachting. VOORHOUT. Uitvoeringen. Dinsdag en Woensdag werd door de onderafdeeling van den Volksbond, de tooneelvereeniging „Onder ling Genoegen", ten bate van de Tubercu- losevereeniging „Herwonnen Levens kracht" een opvoering gegeven* van het tooneel in vier bedrijven „Koppazek op Carnaval." Was het de eerste avond niet zoo druk bezet, de tweed avond liep het vol. Het uitstekend geoutilleerde parochie huis leende zich dan ook weer uitnemend voor deze opvoering. Het was een vlot ge schreven stuk, dat de algemeenê lachlust opwekte van de toehoorders. Tusschentijds verzorgde het Leidsche Sohrammelkwartet op voortreffelijke wijze de tijdsruimten. Van het tooneelgezelschap kan worden ge zegd, dat allen hun best hebben gedaan, terwijl het applaus bewees, dat de vertol king bij het publiek in den si<%i.k viel. Na beide opvoeringen bleef men nog lang na. Tijdens dat gezellig samenzijn werd nog een verloting gehouden. Het geheel zal „Herwonnen Levenskracht" niet onvoor- deelig, den bezoekers niet onwelvallig zijn geweest. Volksbond. Ia een stampvol Parochie huis opende voorzitter F. Angevaare op de gebruikelijke wijze de vergadering van de afdeeling Voorhout van den Ned. R.-K. Volksbond, op Donderdag 23 Febr. de-s avonds om 7.30 uur. Het was een zeer druk bezochte bijeenkomst, wat niet alleen zijn reden vond, omdat dit een verplichte jaarvergadering was, maar hoofdzakelijk omdat er een belangrijke agenda te be handelen stond. De notulen der laatste vergadering werden onveranderd goedge keurd. In een uitstekend verzorgd jaarverslag werd een uitvoerig overzicht gegeven om trent het verloop van 1932. Het ledental oorspronkelijk 275, verminderde doordat verschillende personen vertrokken naar el ders met 24, doch 47 nieuwe leden werden aanenomen, zoodat momenteel 298 leden lid zijn van deze afdeeling. Er werden 9 ledenvergaderingen gehouden en 13 be stuursvergaderingen. Verslag omtrent de werking van diverse onderafdeelingen werd vervolgens gegeven, alsmede van de vaste en tijdelijke comité's, terwi'l ten slotte de bemoeiingen van den Volksbond in ver band met het verschaffen van verpoozing aan de vele werkloozen in een juist licht werden gesteld. Hierna komt aan de orde de installatie van den geest. adv. Na eenige voorstellin gen te dier zake te heben rechtgezet, be groet hij den eerw. heer Hoek, wien hij toewensebt Gods' hulp in zulk een moeilij ken tijd, en voor zul een moeilijke taak want door allerlei opruiende taal, wordt misbruik makende van de omstandigheid, gewerkt op, de mentaliteit van onze Volks- bonders. De voorzitter geeft gaarne de ver zekering, dat de nieuwe adviseur naast zich krijgt een bestuur waarop hij kan re kenen, en verklaart hem voor geïnstal leerd. De adviseur beantwoordt met te zeggen, dat hij de Volksbond en speciaal de Volks- bonders een warm hart toedraagthij roept ze toe aaneengesloten te blijven, want met zijn allen motten we door de moeilijkheden heen zien te komen. Hij zal het op prijs stellen als straks een sterke figuur, door de vergadering tot voorzitter zal worden gekozen, een die leiding kan geven, want we weten het de heer F. An gevaare is voor onzen Bond niet behou den kunnen blijven en we moeten de mo tieven die hem tot aftreden dwongen eer biedigen, hoe ongaarne we hem dan ook van ons zien heengaan. Na nog eenige hartelijke woorden tot de vergadering te hebben gericht, beëindigde zijneerw. deze toespraak. Uit het jaarverslag van den penning meester, dat nu in behandeling komt, bleek dat aan contributies waren geind over 1932 ƒ1144; het totaal der inkomsten ech ter bedroeg 1278,13; daarnaast staat een uitgaaf-totaal van 1454.58, zoodat er een nadeelig verschil ontstond van 176.45. Gelukkig had de Bond de beschikking over voordeelige saldi van voorgaande ja ren tot een bedrag van 491.76, welk saldo tengevolge van vermeld nadeelig slot slonk tot de somma van 315.31door de con trolecommissie: M. Venne, P. Aangevaare werd een en ander onderzocht en in orde bevonden. Het jaarverslag van de onderafd. „Hulp in Nood" gaf aan, dat de ontvangsten had den bedragen ƒ79.81 1/2; aan 3 gezinnen werd vleesch verstrekt, verder werd 539 liter melk uitgedeeld, een bril verschaft en 28 eiren gekocht, samen voor een bedrag van 73.74, zoodat er een voordeelig saldo ontstond van 6.07 1/2van vriegere ja ren was een overschot aanwezig groot ƒ141.25, samen derhalve 147.32 1/2, waar van 131.961/2 op de Boerenleenbank is geplaatst. De kascommissie: W. v. d. Ploeg en J. v. Stein keurden de rekening en ver antwoording geheel goed. Namens het St. Nicolaascomitd deed de heer van der Lubbe tenslotte nog verslag aan 84 personen werden 176 kleedingstuk- ken uitgereiktuitgaven 141.31, ter zake ontvangen 145.10, zoodat er een batig slot is van 3.79. De controlecommissie be staande uit de heeren Witteman en v. d. Berg, had geen op- of aanmerkingen te gen het gevoerde beheer. Bij de bestuursverkiezing werd bekend gemaakt, dat F. Angevaare zich niet meer beschikbaar steld en het lid van den Berg niet meer wegens positieverandering zich beschikbaar bon stellen. De uitslag der stemming was, dat de heeren J. va.i Gent, M. de Haas, L. v. d. Lans en J. v. d. Voet werden gekozen, dus 2 nieuwe leden namelijk van Gent en van der Voet. Met vrijwel algemeen stemmen werd daarop de heer J v d. Voet ook tot voor zitter benoemd. Allen namen hun benoe ming of hebenoeming aan. Bij de rondvraag besprak de heer W. v. d. Ploeg een aantijging der Vakver. in jaarverslag secretarisC. van Werkhoven, wilde „Hulp in Nood" contributie-achter stand doen betalen en J. v. d. Voet waar schuwde de Volksbonders voor een pam flet met een rose tintje dat door S. D. A. P. en N. V. V. was rondbezorgd. Hierna sluiting. WARMOND. Glasverzekering. Onder groote be langstelling had in hotel „De Stad Rome een vergadering plaats van de Onder linge Glasverzekering „Draagt Elkanders Lasten". De voorzitter der vereeniging, Je heer J. van Egmond, opende de bijeen komst met e>en woord van hartelijk wol kom tot de aanwezigen. Spreker memo reerde nog even de feestelijke bijeenkomat bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging, welke bijeenkomst een groot succes is geworden. Hierna werden door *den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dank zegging zonder op- of aanmerkingen vast gesteld. Mede werd door den secretaris een keurig verzorgd verslag uitgebracht met betrekking tot het wel en wee der ver eeniging gedurende de afgeloopen 10 jaren. Hierna was het woord aan den penning meester, den heer J. Uit den Boogaard. Uit het door hem uitgebracht verslag bleek, dat in het afgeloopen jaar de uitga ven hoog waren geweest, zulks in verband met de veel aangebrachte schade die moest worden vergoed. Desondanks viel over dit jaar nog een batig saldo te boeken van 27.20. Het gevolg hiervan was dat de pre mie niet verhoogd behoefde te worden, doch bepaald kon blijven op 0.16 per M2 Vervolgens werden nog eenige za ken van huishoudelijken aard bespro ken en werd tevens de vraag gesteld of het niet mogelijk was dat de vereeni ging ieder jaar een feestavond organiseer de zoo dit natuurlijk financieel moge'ijk was. Wel een bewijs hoe deze avond was ingeslagen. De voorzitter zeide gaarne be reid te zijn dit voorstel in de bestuursver gadering te bespreken. „Straks komt er een tunnel, Amalia". „Foei, schaam je, Oscar". UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AN DEN RIJN Herdenking Prins Willem 1. Het Wilhel mus van Nassauwe Comité alhier meldt ons, dat de te ontvangen gelden alleen en uitslui tend benut zulen worden om de kinderen der verschillende scholen op 24 April a.s. te trac- teeren, dus niet voor feestviering. Het giro-no. van den penningmeester is 110572 t.n. den heer D. van Dien. BOSKOOP Gemeenteraad. Woensdagavond te 7 u. zal de Raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeenkomen.- Agenda. 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen van de vergade ringen van 13 en 23 December 1932 3. Inge komen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Aanbie ding van de ingekomen aanvragen van bestu ren van bijzondere scholen om toekenning van de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lageronderwijswet 1920, over het jaar 1932. 6. Voorstel om te besluiten tot toe kenning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder uitgebreid lager onoer- wijs, op de vergoeding, bedoeld in art 10'. der Lageronderwijswet 1920. voor het jaar 1933. 7. Voorstel om te besluiten tot toekenning van voorscholen aan de besturen van scholen voor bijzonder gewoon lager onderwijs op de ver goeding, bedoeld in art. 101 der Lageronder wijswet 1920, voor het jaar 1933. 8. Voorstel tot verhuring van eenige perceelen land. 9. Voorstel tot verriïndering van eenige pachten 10. Voorstel betrefefnde extra steun aan werkloozen in 1933. 11. Voorstel tot benoe ming van leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux en van het hoofdstem bureau. 12. Voorstel tot het aanvaarden in eigendom van gedempt water. 13. Voorstel tot aanleg van een sportterrein. 14. Voorstel inzake verbetering van den Zijdeweg. 15. Rondvraag. KOUDEKERK Oranjevereeniging. In de laatst gehou den bestuursvergadering van de Oranje-Ver- eenigng is tot voorzitter benoemd de heer T. van der Lee, terwijl besloten werd het be stuur met twee leden uit te breiden, n.l. de beide hoofden der schooien de heern A. Mieog en W. A. van den Dool. Wegens vertrek van den heer D. Dorrepaal werd in diens plaats tot bestuurslid gekozen de heer A. van Driel. Voorts werd besloten ter gelegenheid van den 400sten geboortedag van Prins Willem v. Oranje op 1 Mei a.s. een Oranjeavond te orga- niseeren, waarvoor ook een spreker zal wor den uitgenoodigd. Kiezerslijst. De voor deze gemeente vast gestelde kiezerslijst voor het jaar 1933^34 be vat 831 namen, waarvan er 831 kiesgerech tigd zijn voor de Tweede Kamer, 821 voor de Prov. Staten en 798 voor den Gemeenteraad. Geboren: Grietje d. van J. Kagenaar en G van den Bosch Johanna Maria d. van H. van Leeuwen en J. de Vos.' Overleden: Adrianus Boskeljan 52 j. LEIDERDORP Ontspanning werkloozen. Maandag a.s. wordt in het ontspannigslokaal. Hoofdstraat 104. een tentoonstelling geopend van al het geen door de werkloozen werd vervaardigd. Het bestuur vraagt beleefd doch dringend aan de ingezetenen van Leiderdorp, om deze ten toonstelling te bezoeken, opdat men zien kan wat hier werd gepresteerd. De tentoonstel ling is geopend van 35 uur en van 810 u. De cursussen zijn hiermede geëindigd. NIEUWKOOP Landarbeiderswet. In een openbare zit ting van het College van Gedeputeerde Staten te 'sGravenhage is in beroep de aanvrage be handeld van J. Pietersen uit Zevenhoven voor het bouwen van een huis ingevolge de Land arbeiderswet in deze gemeente, waarop de Raad op 30 November van het vorig jaar afwijzend beschikte. ZEVENHOVEN. Petroleumstel omgetrokken. Het 2-jarig dochtertje van den landbouwer R. had de on voorzichtigheid een schaaltje kokende melk van het petroleumstel om te trekken, gevolg dat zij den inhoud over haar aangezicht kreeg én zich deerlijk brandden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Is er ook een vakblad dat spe ciaal gelezen wordt door garagehouders in deze omgeving. Zoo ja welk adres! Antwoord: Er is een vakblad „De Garagehouder" voor garage-houders, het auto- en motorbedrijf en alles wat hierop betrekking heeft. Redactie: Kanaalstraat 6, Apeldoorn. Of het hier in de omgeving gelezen wordt, kunnen wij u niet mededee- len. Vraag: Weet u een metselaarsvakblad dat speciaal in deze omgeving gelezen worJt. Zoo ja, welk adres? Antwoord: Er zijn verschillende vak bladen, o.a. „De R.-K. Bouwvakarbeider". Redactie: Catharijnesingel 67, Utrecht. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: R. A. v. d. Horst, veehouder, Wad- dinxveen. Cur. mr. R. Reitsma, Gouda. G. de Vries, veehouder. Zegveld. Cur. mr. H. E. La Gro, Bodegraven. W. Top, veeverloskundige. Waarder. Cur. mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. J. F. Brand, boomkweeker, te Berk el, handelende onder de fa. P. Brand en Zn. te Berk el en Rodenrijs. Cur. mr. J. Char- don, te Delft. WEEKAGENDA R.K VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw geopend vanaf 7 uur. Zondag. Feestavond H. K. W., Foyer, Stadsgehoorzaal 8 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonds van 6.30—8 uur Bondsge- bouw. Steenschuur 15. Maandag. Gezellige avond R. K. Gem. Zangvereeniving „Pulchri Studio", 8 uur, groote zaal Bondsgebouw. Dinsdag Ontspanningsavond R. K. Werk loozen 8 uur. Dondei*ag. Bestuursvergadering Werk meesters 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag. Vergadering Diocesane Coöp. Bond, 4 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLEN-VER EEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zioh als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen 'Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 5de der 7 Zondagen, die het feest van St. Joseph voorafgaan. Te 8 uur in de St. Lodewijskerk de H. Mis voor den weleerw. heer G. Kemperman Tevens Algemeene H. Communie voor de Retraiteclub St. Clemens. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur, en van 7 uur tot 10.15; ver plichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waargenomen door de heeren M. Bik en C. de Goede. Van 12 uur bibliothee. 8.15 uur Prijsbiljarten, Hoofdprijs Pols horloge. Omdat het de laatste Zondag is voor de vasten zal tijdens de bijeenkomst een con cert gegeven worden door de symphonic Franz Schweitzer, tijdenh de pauze attrac ties. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pie terskerkhof. 8.15 Dam wedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag. 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaffer". Nieuwe leden kunnen zioh laten inschrij ven en de oude leden zijn op tijd. 8.30 uur vergadering commissarissen afd. Gezellen. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur 8 30 uur op de bovenzaal bijeenkomst voor de leden der Studieolub „St. Petrus Canisius." Vraagavond Elk wat wils. Vrijdag. 8.15 uur S.vmphonie „Franz Schwpitzer", allen op tijd. 8.30 uur Vergadering Commissarissen afd. Gehuwde Gezellen. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". lederen Zondag van 1 tot 2 uur en lede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend uitsluitend voor do leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: De Gezellen die geen gebruik kunnen maken van de Kerstretraite, ia de gelegenheid zoo mooi om met de Paaschdagen een retaite mee te maken. ST. PETRUSPATRONAAT. Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zondag 12.30 uur voetballen Kanaalweg 4.15 uur Ontspanning, Contributiebetalen enz. Maandag 8.15 uur repetitie tooneelclub K N. G. Dinsdag 8.15 uur Aloysiusgroep. Woensdag 7 uur Tarsiusgroep. Vrijdag 8.15 uur Don Boscogroep. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis Om 10—10.15 uur ontbijt, om 10.15—11.30 uur Ontspanning voor Afd. I. Om 5.30 uur Godsdienstonderricht, om 6 uur Lof, waar na ontspanning voor alle afdeelingen, om 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 89.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.30—7.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.30—7.30 uur Vlecht- en Cartonagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. ONS CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen en ontspanning voor jongens onder de 14 jaar Damwed8trijd. De prijzen zijn te bezichtigen. Insignes verkrijgbaar a 0.30 per stuk. 7.30 uur Ontspanning voor jongens bo ven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Dinsdag. 7.30 uur geen S' ortriub. Woensdag 3.30 uur Botanieclub. 6 uur Postzegelclub longste afd. 6.45 uur Postzegelsclub hoogste afd. 7 nar Zaagclub. Jongste afd. 7.30 uur Esperantoles. 8 uur Zaagclub hoogste'afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag 7.30 uur Groep K en P. Allen wordgn verwacht. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. 4.30 uur ZangcJub. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitscbe meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zatordag om half vier cadetten- en Mulo club. Zaterdag van 6.30—7.30 en van 9—10 uur contributie betalen. Zondag van 11.301 uur contributie be- talen. Zaterdag van 7.309 uur resp. van het Lidwina^pel in het clubhuis. Zondag om 3 uur cadetenclub. 5.30 uur inkleeding van de Aspirantle den, daarbij worden alle Graalleden, die ingekleed zijn, verwacht, die dan ook hun insigne kunnen krijgen. 8 uur avond voor niet-lèden. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.309.30 uur Gymn. Heerensingelschool 8.009.30 uur Gymn. reidansen, naaien en knippen, handwerken. Dinsdag geen clubs. Woensdag: 1.303.00 uur diverse Kruis- kinderenclubs en. van 3.004.30 uur voor de grooteren. 8.009.30 uur repetitie van het Lidwina- spel in het clubhuis. Donderdag: 56 uur Gym. Afd. A 67 uur v. Graalleden; 8.309.30 uur Gymn. Afd. B. 810 uur mandolineclub. 8.00—9.30 uur houtzagen, weven, hand werken voor de kapel, mandoline, huisvlijt handwerken, reidansen en trommelen. 2e jaors kookles op de Vakschool. Vrijdag: 8.009.30 uur naaien, knipper en reidansen. 5—6 uur. Gym. kleinen in de St. Uraula- steeg. GRAALWACHTEN. Zondag: Zoeterwoude om 3 uur leuke filmvoorstelling in het clubhuis. Dinsdagavond gen club. Donderdag 7.158.15 uur gym. club. Stompwijk: Zondagmiddag worden jullie allemaal in het Zoeterwoudsche Graalhuis verwacht, daar krijgen jullie een leuke filmvoorstelling. Warmond: Hallo Graalleden! Deukt aan-onze af spraak. We gaan vuur spatten en wedijve ren met andere GraaJwachten. Ons GraaJ- huis moet te klein worden hoor. Ie. Donderdag 2 Maart om 7 nur alge- meene H. Communie voor Graalleden en. Kruiskinderen. 2e. Ieder Graallid brengt een meisje mee. dat mee wil doen aan ons Lidwinaapel 3e. Vrijdag 3 Maart kennen alle Graal leden hun rol uit het hoofd, dan kunnen we 's avonds flink repeteeren. En nu Excelsior Alleluia Vooruit met nieuw enthousiasme en frissche moed. Wie spaart voor een cape en mutsl Excelsior. Alleluia, Vooruit! STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.)) vertr. 24 Febr. van Genua. POELAU TELLO (htuisr.)) pass. 24 Fe bruari Gibraltar. KON NED ST00MB MIJ. BARNEVELD (bhuisr.) vertr. 22 Febr. van Tooopilla. COTTICA (uitr.) pass. 23 Febr. Oues- sant. CRIJNSSEN arr. 24 Febr. van West^In- die, 1. v. Havre te Amsterdam. NEREUS arr. 23 Febr. van Danzig te Stettin. ORION arr. 22 Febr. te Kingston. PLUTO vertr. 24 Febr. van Bilbao naar Santander. POSEIDON, Georgetown naar Londen, pass. 24 Febr. voorm. 6 uur Fayal. SIMON BOLIVAR vertr. 24 Febr. van Amsterdam naar West-Indië. THESEUS arr. 24 Febr. van Kopenhagen te Aarhus. KON PAKETV MIJ. N. HOLLAND vertr. 23 Febr. van Bris bane naar Singapore. TASMAN, BataviaKaapstad vertr. 23 Febr. van Port Louis (Maur.). HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHGOIL, Vancouver naar Rotterdam arr. 22 Febr. te Portland (Ore). NEBRASKA, Rotterdam naar Vancou ver, arr. 23 Febr. te Los Angeles. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK (uitr.) vertr. 24 Febr. van Antwerpen. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA L' IN. ALPHACCA arr. 24 Febr. van Buenos Aires te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KOTA TJANDI arr. 23 Febr. van Ham burg te Bremen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON Java-Amsterdam arr. 23 Febr: te Suez. STENTOR vertr. 24 Febr. van Amster dam naar Swansea.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10