DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 DE LE.IDSCHE COURA1N I DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE AANRIJDING. Op den Kaldenkerkerweg te Venlo is gisteravond de 15-jarige jongen, A. Teeu- wen door een passeerende auto van dea heer Bouman uit Venlo aangereden en on geveer 16 M. weggeslingerd. Met een zware hersenschudding, ernstige schaafwonden en een beenbreuk werd de jongen opgenomen en naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht, kien vreest voor het leven van den knaap. Na de aanrijding reed de auto tegen een lantaarnpaal, waardoor de wagen ernstig werd beschadigd. Hoe het ongeluk zich pre cies heeft toegedragen is nog niet bekend. KLAP VAN EEN MOLENWIEK. Te Horn werd de echtgenoote van den molenaar Linssen door een der wieken zijner windgraanmolén getroffen. Zij werd eeriigen tijd na het ongeval door haar man dn bewusteloozen toestand op den molen berg met een levensgevaarlijke hoofdwon de gevonden. HET s.s. „STATENDAM". Te Algiers in aanvaring. Het Nederlandsche s.s. „Statendam" van de Holland Amerika Lijn, dat thans een toeristenreis in de Middellandèche Zee maakt, is gisternacht te Algiers op drift geslagen, waarbij het in aanvaring kwam met het s.s. „Kouang Si" en het Noordsche Sjs. „Miranda". Omtrent de schade is nog niets bekend, dooh de Statendam is gisteravond op het volgens reisprogramma vastgestelde uur weer van Algiers vertrokken. „Msb" BRAND TE ROTTERDAM. Dienstbode gered. In de woning van mej. B. Kroon aan den Mathenesserweg 199, te Rotterdam gelegen op de tweede verdieping, is brand uitgebro ken, vermoedelijk doordat een divan te dicht bij een brandende kachel heeft ge staan. De voorkamer en de tusschenkamer zijn vrijwel geheel uitgebrand. Met drie stralen heeft de brandweer het vuur ge- blusoht. De dienstbode van de familie die boven de woning van mej. Kroon woont, is bij het begin van den brand het huie ingeloopen om kleedingstukken te halen. Toen zij de trap weer af wilde gaan, was ha-ar dit on mogelijk door den dichten rook. Zy is de woning weer ingeloopen en wist voor de ramen de aandacht van de brandweerlie den te trekken. Er werd een brandladder tegen den gevel gezet en een van de onder brandmeesters wist het meisje in veilig heid te brengen. De in de woningen aangerichte brand en waterschade wordt door verzekering ge dekt. UITSLAANDE BRAND TE HILVERSUM Schilderijverzameling van prof. Roland Holst met moeite gered. Gistermiddag te ongeveer half een is brand uitgebroken in de villa van professor Roland Holst aan de Regentesselaan te Hilversum. t Deze villa, welke de heer Roland Holst eenigen tijd geleden had laten bouwen, in hoofdzaak om zijn kostbare schilderij en- verzameling goede belichting te geven, heeft een z.g. onbrandbaar rieten, dak. Een loodgieter was gisteren met een steekvlam bezig, waardoor het. „onbrand bare" rieten dak in brand vloog. Direct werd de politie en brandweer ge alarmeerd, terwijl tevens met het bergen der schilderijen-verzameling, welke, naar men aan „De Tijd" mededeelde, een waarde van tienduizenden guldens heeft werd aan gevangen. De kap van de villa bleek bij de aankomst van de brandweer niet meer te redden, zoodat men poogde met eenige s-langen op de waterleiding het overige ge deelte van de villa te behouden. Vele handen hebben mede geholpen de schilderijenverzameling te redden. FEUILLETON. ROHAN TAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. „Deze regels werden reeds een paar uur geleden geschreven", zei hij. Dat zie ik ■duidelijk aan den inkt. Het plan was dus van te voren beraamd en de brief lag kant en klaar. Na z'n slag geslagen te hebben, liet hij hem eenvoudig hier bezorgen." De heeren waren zoo overtuigt, dat nie mand van hen- een woord uitbracht en Krag ging rustig verder: „We zullen veronderstellen. en dan zijn we er niet ver naast dat de dief stal hier in huis heeft plaats gehad. Daar geen enkele vreemdeling binnen gekomen is, moet de dief onder 'fc personeel van onzen gastheer schuilen". Voor m'n personeel sta ik borg", onder brak Birger hem. „Hmtja dan moet 't iemand van ons geweest zijn." Er werd gelachen. Er werd luid ge lachen. Enkelen geloofden nog altijd, dat i heele gevalletje niets anders dan een gradioos geslaagde truc was. Een der heeren riep: ..Maar als iemand van ons den dief is, dan moet u "t geweest zijn. U bent de ceuige, die niets vermist." Krag nam deze als scherts bedoelde aan klacht in vollen ernst op: „'n Oogenblik heb ik zelf aan dc moge- Zoo zagen wij ook oaii. den commissaris van politie, den heer van Beusekom, zelf de helpen'de hand bieden. Men kon tenslot te de verzameling in veiligheid stellen. Bij dit werk werd de heer Uytenboo- gaard ernstig verwond. Hij kreeg een hoop brandend riet op hoofd en schouders en bekwam pijnlijke brandwonden. De brand weer kon het benedendeel van het huis be houden. Verzekering dekt de aangebrachte schade. Diverse kamers bekwamen echter ernstige waterschade. VERREGAANDE BRUTALITEIT VAN NAZI'S. Een Duitscher mishandeld op Nederlandsch grondgebied. Niet alleen, dat de Nazi's na Hitler's Rijkskanselierschap in Duitscliland zich nog meer gaan veroorloven dan voorheen, hun machtswellust strekt zich thans ook uit tot op Nederlandsch grondgebied. Pas is het geval gebeurd aan do Douane te Kerk- rade, waar enkele bruinhemden op Neder landsch grondgebied een persoon bedreig den. Gisteren weer, aldus de „Zuid-Limburger", kwam uit de richting Kohlsoheid-Pannes- heide een auto aan, beladen met Nazi's, dc zgn. Stuimtruppe S. A., die nabij den win kel van L. aan de Nieuwstraat (Nederl. ge bied) stopte. Enkele „Heil-Hitler"-iui sprongen van den wagen, drongen den win kel van L. binnen en bedreigden een aldaar vertoevenden Duitscher uit Würselen. Blijk baar was deze in hun oogen een anti-Hit- leriaan en men pakte hem handtastelijk aan, tengevolge waaxvan hij enkele ver wondingen opliep. Toen later na de gedane aangifte de Kerkraadsche politie ter plaatse verscheen was niets fneer van een „Bruinhemd" te bespeuren. JONGEMAN DOOR DE KOMMIEZEN AANGESCHOTEN. Woensdagavond bemerkten twee kom miezen, die op wacht lagen langs den Nieuwkerkschen dijk tussohen Goirle en de Belgische grens een troep smokelaars, be staande uit 10 personen. De twee eigenlijke vrachtdragers lieten hun rijwielen en 60 K.G. margarine in den steek en gingen op de vlucht. Na herhaalde sommatie en nadat twee waarschuwingsschoten iu de lücht wa ren gelost, bleven de smokkelaars nog srteeds doorloopen, waarop de twee kom miezen hun karabijnen afvuurden, in de richting der vluchtenden. De smokkelaars bleven echter steeds doorloopen, waarop de douanen zich verder met de rijwielen en de bagage bemoeiden, te meer, omdat do vier voorrijders terugkeerden. Dezen ga ven bij dit terugkeeren met hun lantaarns seinen in de richting van de grens. Later in den avond werd 'n jongeman in de Dorpstraat te Goirle aangetroffen, die klaagde over pijn in den schouder en vree- selijken dorst. Hij had een wonde aan den rechterschouder en bloedde zoo hevig, dat zijn kleeren geheel met bloed waren door drenkt. Hij verklaarde gesmokkeld te heb ben en toen hij wegvluchttte, te zijn aan geschoten. Zonder zijn naam te willen noemen, keer de de jonge man, met de autobus naar Til burg terug. Later in den avond werd nog een achter gebleven smokkelaar aangetroffen op den Tilburgschen weg. Toen hij twee. andere kommiezen zag naderen sloeg hij ook op de vlucht. De ambtenaren namen rijwiel en 48 K.G. boter in beslag. „Msb" DE AANSLAG OP DEN BURGEMEESTER VAN NEDERWEERT. Ondanks de ijverige nasporingen naar den dader van den moordaanslag op burge meester van Uden te Nederwcert, op wiea uit een jachtgeweer twee schoten werden gelost, is tot heden nog geen enkele posi tieve aanwijzing verkregen. De politie is m- tusschen wel tot de overtuiging gekomen, dat de landbouwer T., die aanvankelijk werd aangehouden, de dader niet is. De heer van Uden is thans weer geheel her steld en heeft zijn gewone werkzaamheden ■hervat. lijkheid gedacht, of ik zelf den dief zou kunnen zijn." „Die man is gekwerd er geroepen. Krag begreep zeer 'goed, dat de stem ming met de minuut meer en meer geprik keld zou worden. De heeren waren niet alleen woedend, dat hun geld hun ontsto len was, zij waren ook in hooge mate ge krenkt om 't schandaal dat hen be dreigde. Er trad 'n oogenblik van stilte in. Alles kwam den heeren zoo avontuurlijk en on begrijpelijk voor, dat zij nog niet met ze kerheid konden beslissen, wat er van te denken. Het ontging Krag niet, hoe zij wei felden en hij, eveneens volkomen verward, wonschte niets vuriger, dan tijd tc winnen. Enkele minuten, liever nog een kwartier om de feiten althans wat te ordenen. Daar om had hij 't gezelschap met een toevloed van voorden trachten bezig te houden. Doch hij zag in, dat dit nu niet langer meer ging en dat hij nu een verklaring diende te geven. Hij begon: „Mijne heeren, onze stad wordt de laat ste maanden getiranniseerd dooh een on gehoord brutalen en snooden misdadiger. Ik geef toe, dat ik inderdaad gemeend heb, dezen misdadiger in uw midden aan te tref fen. op een uwer speelavonden." Sommigen gaven over deze woorden hun misnoegen duidelijk te kennen. „Versta mij goed", haastte Krag zich op tc merken, „iemand in dien9t der politie is verplicht te handelen zonder aanzien des persoons. Ook geef ik toe, dat de diefstal niet kan begaan zijn door een der hier aanwezige heeren. (Zijn toehoorders gaven hun misnoegen nog luider te ken nen). Deze brief, welke ik zoocven ontvan- gen heb, is voor mij een overtuigend be- SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. PIJNENBURG—RICHLI WINNAARS. Dc prestaties van de renners stelden gistermiddag teleur. Er gebeurde niets bij zonders op de baan. De sprints voor het klassement werden gewonnen door Pijnenburg, van Kempen, Goebel, van Kempen, Goebel, Richli, Pij nenburg, van Kempen, Pijnenburg. De hoop ran de ongeveer 3000 toe schouwers die den jaatsten avond in do Halle aanwezig waren, nog een strijd te zien te krijgen, werd niet vervuld. Eerst bij het begin van 'het laatste uur kwam er eenig leven in de brouwerij. Funda begon een uitlooppoging te ondernemen. Hij slaag de er echter niet in daar Pijnenburg spoe dig het veld weder wist te beheerschen. Men dacht reeds dat er niet vee. verande ring meer in den stand zou komen, toen Pijnenburg er plotseling vandoor ging en 1 ronde voorsprong wist tc krijgen. Daar hij echter in een bocht de rijders omhoog ge dreven had, werd deze ronde niet erkend. Even later mocht het hem echter wel geluk ken en was hij met Richli alleen aan den kop gekomen. Ki.ian en Puetzfeld deden pogingen weer bij te komen, doch dit ge lukte hun niet. Er werden door de andere koppels ron den genomen en verloren en er veranderde sedert het middagklassement heel wat in en stand. Zoo verloven Altenburger Oestreich 3 ronden, Preuss—Tietz, Huert- genGoebel en Umbenhaer eik twee ron den en GilgenBuehler, Jan van Kempen Resiger en KilianPuetzfeld elk 1 ronde. Na 145 uur rijden waren 3315.400 K.M. af gelegd. De sprints van het laatste klassement werden gewonnen door: Vaii Kempen, Pij nenburg, Van Kempen, Goebel, Puetzfeld, Kilian, Richli, Huertgen, Goebel, 'iAehli, Pijnenburg, Richli, Preuss. Ki.ilan, Van Kempen, Pijnenburg, Resiger. Van Kem pen, Puetzfeld, Richli, Van Kempen, Richli en Resiger. Zoo werd deze Zesdaagsche dus glansrijk gewonnen door het DuitschNederland sche koppel RichliPijnenburg. De eindstand was als vo.gt: Winnaars RichliPijnenburg 929 p. Op 1 ronde: 2. KilianPuetzfeld 653 p. Op 2 ronden: 3. PreussTietz 479 p. Op 3 ronden: 4. Huertgen—Goebel 416 p.; 5. FundaUmbenhauer 339 p. Op 4 ronden: 6. Jan van Kempen'Resi ger 432 p. Op 6 rondenT. GrfgeH— Buehler 230 p. Op 7 ronden 3. AltenburgerOestreich 130 p. VOETBAL NEDERLAND—HONGARIJE. Vijftien spelers aangewezen- Adam verhinderd. De Keuze-Commissie van den K.N.V.B. heeft gisteren vijftien spe.ers gekozen, waaruit zij in het ruiddeiT van de volgende week het definitieve elftal zal samenstellen voor den wedstrijd tegen Hongarije op 5 Maart a.s. in het Olympisch Stadion te Am sterdam. De gekozen spelers zijn: Anderiessen (Ajax), Bonsema (Velocitas), v. d. Broek (P.S.V.), Duynhouwer (Feijen- oord), van Heel (Eeijenoord), Lagendaal (Xerxes), Lelieveld (V.U.C.), van Male (Feijenoord), v. d. Meulen (H.F.C.), van Nellen (D.H.C.), B. Paauwe (Feijenoord). Pcllikaan (Longa), van Run (P.S.V.), We- ber (A-D.O.) en Wels (Unitas). Adam, die ook in aanmerking kwam, is wegens studieredenen verhinderd. wijs, (lat de dief zich reeds buitenshuis bevindt. Wij waren met ons achten toen wij kwamen, nu zijn we nog met z'n ach ten. We hebben elkaar den geheelen avond gezien; iemand van ons heeft het huis verlaten. Welnu, als blijkt, dat het gestolene op niemand van ons te vinden is, dan ligt 't voor de hand, dat de mis- diger ergens anders gezocht moet worden, of onder 't personeel of...." Krag voleindigde z'n zin niet. „Of vroeg de gastheer. „Of de misdadiger is iemand, die zich onzichtbaar kan maken en, laat ons dit ten overvloede nog eens constateeren: iets wat niet mogelijk is, kau niet gebeuren." Nu waren de meesten hun woede en drift werkelijk niet meer meester.' „M'n overjasriep iemand. „M'n hoed riep een ander. „M'n auto!" En van alle kanten klonken uitroepen als: „Wat een brutaliteit! Hij wil ons visiteeren! Die man is krankzinnig!" De gastheer 'trad tussehen beide. Hij was bleek van ergernis en zei vast besloten: „Dat duld ik niet. Dat is een beleediging voor mijn gasten i" Krag zette zich kalmpjes in een fau teuil. „Ik vind 't jammer", zeide hij, „dat de heeren dit inderdaad als 'n beleediging opvatten." En 't hoofd opheffend tot z'n vriend, den gastheer vroeg hij: „De deuren zijn toch gesloten niet waar V' „Ja." „Goed. Dan kan ook niemand me belet ten m'n wil door te zetten. Ik geef u de oprechte verzekering, heeren, dat ik op 't oogenblik nog totaal niets weet. Maar ik verlang iets te weten. En u komt niet van UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 25 Februari. Huizen, 290 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het IvRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. Gramofoon- intermezzo in de pauze. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonplaten. 4.25 De serenade in alle landen en tijden. 5.15 Esperanto-nieuws. 5.30 De KR O-boys o.l.v. Piet Lustenhou- wer. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.40 De IvRO-boys. 7.10 Y. Keestra over „Financieele ban den t-usschen Rijk en Gemeente". 7.45 Sport.praatje van de R.K.F. 8.00 Concert m.m.v. het Harmonie-mu ziekcorps „De Geniemuziek", het Kinder- symphonie-orkest „Marcato" en het Genie- Saxophoon-kwartet. Plm. 8.40 Vaz Dias. In de pauze soldaten liederen (Gramofoonplaten). 10.30 Schlager-Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPffyO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor de Arbeider* in de Continu bedrijven: De Flieref.uiters o.l.v. H. de Groot, Hetty Beck (declamatie). 12.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Du- chant en Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 3.20 VARA-Mandoline-Ensemble o.l.v. J. B. Kok en Gramofoonplaten. 4.00 Causeriedoor K. Toornstra. 4.20 Huismuziek o.l.v. P. Tiggers. 5.00 VAR A-Kinderkoor „De Roodborst jes" o.l.v. L. Hischer. M.m.v. J. Kickhefer, piano en Gramofoonplaten. 5.40 Literair overzicht door A. M. de Jong. 6.00 Friesch uurtje m.m.v. Krips en Mo lenaar (declamatie) en F. L. Krips, piano. 7.00 Causerie door K. Singer. 7.30 „Waarom lacht Mona Lisa", operette van S. de Vries m.m.v. de Flierefluiters o.l. v. H. de Groot, E. Philipse en A. de Booy, zang. 7.34 SOS-Berichten. 7.50 Bonte Avond m.m.v. de Flierefluiters o.l.v. H. de Groot. De Dorpsbarbier, E. Phi lipse en A. de Booy. zang; Gebr. v. Toom, accordeon; J. Jong, orgel en A. de Vries, toespraak. Conférencier: L. Davids. In dc pauze: VARA-Varia. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Da ven try, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.20 Comodore Grand-orkest o.l.v. J\ Mus ea nt. 2.20 Dcbroy Somers en zijn Band. R00DE DUIVELS—ZWALUWEN. De Nederl. ploeg gewijzigd. In verband met de ontmoeting Frank rijk BNederland B, is het Zwaluwen elftal, dat Dinsdag a.s. tegen de Roodc Duivels uitkomt, als volgt gewijzigd: doel: Halle (Go Ahead); achter: Haak (Stormvogels en ten Cate (Tubantia); midden: Coermans (Velox), Bas Paau we (Feijenoord) en Andernaoh (Excel sior); voor: v. d. Sloot (D.H.C.), Blomvliet (Ajax), Loovschilder (S.C.H.), Schoema- ker (Quick) en Mceuwsen (Vitesse). Reserves: de Korver (D.F.C.), v. d. Broek (Xerxes), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Smelt (Excelsior). van mij af, vóór m'n wensch vervuld is." Birger trad op hem toe: „En je belofte dan? Denk je dan heele- maal niet aan je belofte'? Je hebt me toch beloofd dat je ieder schandaal zoudt ver mijden „Ik heb enkel beloofd, dat ik van mijn kant 't niet zou uitlokken antwoordde Krag, maar u zult moeten toegeven, dat de omstandigheden mij dwingen. En ik ben niet van plan te wachten, tot andere om standigheden m'n kansen in de war stu ren." „Denk je dan werkelijk", zei de consul, ziedend van toorn, „geloof je dan inder daad, bij een van mijn gasten het gestolen geld te vinden?" „Ik geloof niets", luidde Ivrag's ant woord. „Maar dat is een grove beleediging". „Zooals u wilt. Maar ik wil zeker zijn van mijn zaak. En om de situatie wat aan nemelijker te maken, zal ik dan beginnen met uw personeel. Ik heb in deze kamer twee bedienden gezien, een op vergevor- derdon leeftijd en een jonge man. Laat beiden hier komen. We zullen aanvangen met den oudste. Als ik con van de heeren was, zou ik 'n buitenkansje als dit, om vrij willig getuige te zijn, me niet laten ont snappen. Het zal spannend worden." .Enkelen heeren namen plaats; anderen lachten laatdunkend. Birger keek z'n gasten wanhopig aan, vragend wat .zij wensch ten. „Laten we hem z'n zin geven", zei de professor. „De kerel heelt toch eigenlijk gelijk. Het zal minstens even interessant zijn als een partij poker." De consul belde, hoewel met tegenzin. Hij kende Krag en wist drommels goed. dat deze ondanks alles doorzette, wat hij 3.05 Verslag Rugby-wedstrijd „Ierland— Schotland''. 4.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can- teil. 5.05 Orgelspel H. Rainsay. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 0.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Causerie. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vaudeville-Programma. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Oude Dansmuziek door het BBC- Dansorkost o.l.v. H. Hall. 10.50 Gertruda Lawrence in haar reper toire. 11.05 Declamatie. 10.1012.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn orkest. „R a d i o-P aria", 1724 M. 9.20 Orkestconcert. 12.20 Concert door het Omroeporkest. 4.10 dito. 8.20 Cabaretprogramma. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit 'Rtesb. „Wivex". I.45—2.20 Gramofoonplaten. 2.40—4.50 L. Preii's orkest m.m.v. solia- ten. 7.45—11.20 Dansmuziek voor de oudere generatie door het Omroeporkest o.l.v. L. GröndahJ. m.m.v. solisten. Langen berg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.23 dito. II.20 Concert o.l.v. List m.m.v. cello. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.55 Gramofoonplaten; 4.20 Werag-Kamerorkest oJ.v. Spitz m. m.v. solisten. 7.20 Carnavalsprogramma o.l.v. Neumann m.m.v. Blaas-orkest Hermann Schmidt en solisten. 10.5012.20 Daventry. Ro me, 441 M. 8.05 Operavoorstelling uit een theater. Brussel, 508 en 338 M. 33S M.12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Radio-symphonie-orkest o.l.v. Mcule- mans. 6.20 Zangvoordracht. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vroolijik studentenuurtje. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten. 10.50 Concert uit Antwerpen. 508 M.12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.25 Hoorspel. 8.55 Militaire muziek. Hierna Max Alexys en zijn orkest. Z e a s e n, 1635 M. 6.55 Viool-recital. 7.20 Zie Langenberg. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Olto Kenrbach en zijn orkest. FRANKRIJK B.—NEDERLAND B. Het B.-e!ftal samengesteld. Do Keuze-Commissie van den K.N.V.B. heeft gisteren het Nederlandsche B.-elftal samengesteld, dat op 5 Maart a.s. in Le Havre tegen het Fransche B-elftal in het veld zal komen. Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achter: v. d. Hoven (Longa), Pett-inga (Hermes D.V.S.). Midden: J. Paauwe.(Feijenoord), Prins (Stormvogels), van Ooijcn (Feijenoord). Voor: Nagels (Enschedé), Vente (Neptu- nus), Pasteur (H.Y.V.), Brcitner (A.D.O.) en Burg (Feijenoord). Reserves: De Korver (D.F.C.), Coerman (Velox) en Vrouwdeunfc (Feijenoord). zich eenmaal in het hoofd gehaald had. Mogelijk haalde de stijfkop hem de onge nade van al z'n vrienden op den hals. Dc jonge bediende trad binnen. ..Roep Jean", beval Birger kortaf. Birger noemde hem steeds Jean, hoe wel z'n eigelijke naam Lars Petersen was. De bediende ging. De heeren wachtten, zonder een woord te spreken. Vijf minuten later kwam hij weer terug; z'n gezicht verrierd groote ontsteltenis. „Jean is nergens te vinden", zeid hij. Ik begrijp er iets van. 't Heele huis 'heb afge zocht. Maar nergens...." Birger bulderde: „Wat wil jij vertellen van dien trouw- hartigen kerel, die. al meer dan twintig jaar in m'n dienst is. Het is onmogelijk Wat cr ook gebeurd is, hij zal komen, als ik tweemaal bel." Dc consul belde als een razende. De heeren fluisterden: „Nergens te vinden,... dan moet hij 't geweest zijn...." „Onmogelijk hel kan niet", beweerde de. consul hartstochtelijk eh belde nog eens. Opeen» klonk een luid rumoer en vóór iemand wist wat er gaande was, werd de deur opengesmeten en een gestalte van 'n heel merkwaardig uiterlijk stormde bin nen. Hij zag er uit. als kwam hij zoo van een rooftocht terug. Z'n uniformjas hing hem slordig om dc schouders, de kraag open en z'n zilverwitte haar een en al wanorde. Z'n oogen staarden wild en ontdaan van onder de borstelige wenkmbrauwen. „Ik hoordeik hoorde meneer bollen" stamelde hij, „juist toen ik binnen kwam. Waarom zijn de deuren gesloten?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9