ODEN EN SATYREN WOENSDAG 22 FEFRUARI 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Griep, j», Influenza. £^£25 te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poeders. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. dat hij het recht heeft belasting te beta len. De eerste Christenen, ze konden niet anders. Ze moesten of ze mochten of niet. Waar het hart vol van is, loopt de mond van over, zegt ons spreekwoord. Zóó was het bij hen. Zij hadden in het Christendom zoo'n overweldigende ziele-rijkdom ge vonden, zoo'n echt Geluk, dat ze er van spreken moesten, met ieder, dieper maar naar luisteren wilde, want ze wilden alle mensohen deelachtig maken aan hun eigen geluk. In zijn 14 brieven noemt St. Paulus 30 namen van medehelpers: de meesten daar van zijn leeken. De kerk van Antioohië, de plaats waar de volgelingen san Christus het eerst Chris tenen genoemd zijn, werd door leeken ge- eticht. En in de 3e eeuw vinden we dezelfde geestdrifta Origenes, een der grootste en geleerdste leeken van alle tijden, sohrijft in die dagen: „De Christenen hebben er alles voor over, om het geloof over de we reld te verbreiden". De christenen moeten er al les voor over hebben: de sleutel en grondslag van alle katholieke actie. De heidensche philosoof Celsus ergerde zich eraan, dat zelfs wevers en schoenma kers, die geen hoogere studies gemaakt hadden, het christendom propageerden. In onze dagen kunnen we er ons enkel aan ergeren dat onbestudeerde arbeiders het communisme propageeren. Eerst als de huidige wereld zich weer gaat ergeren over de overal doordringende actie van het katholicisme, eerst dan zijn we waar we moeten zijn. Dan geeft de eerw. spr. met cijfee aan hoe de priesters in getal tegenover de zielentallen onmachtig staan. En het geldt niet enkel verdediging, we moeten veroveren. De katholieke kerk telt 300.000 priesters die bijna alles moeten doen voor 330 millioen leeken. Dat is 1 priester voor 1000 leeken. Wil het leeken apostolaat ooit tot wer kelijkheid worden (de vrouwen hebben het al verwezelijkt in de Graal) dan zullen nog verschillende moeilijkheden overwonnen moeten worden De grootste moeilijkheid die overwonnen moet worden, het punt, waar tenslotte al les omdraait, is de onverschillig heid van zoo tallooze leeken. Vele zijn katholiek omdat zij toevallig katholiek geboren zijn, waren .zij aan de andere zijde geboren, dan stonden zij daar. Er is geen besef: wat een uitverkiezing, wat een voorrecht het is katholiek te zijn. Zij kennen de Kerk niet, weten niet meer wat zij er aan hebben, het interesseert ze niet meer. Het eerst noodige is: onze eigen men sohen veroveren. Zorgen, dat we een leger, overtuigde begeesterde mensohen krijgen, die goeden bloed veil hebben voor de Kerk. omdat ze leven in de overtuiging, dat ze in de Kerk alles bezitten; alle vreugde, alle rust, alle heil. Er is nog een andere moeilijkheid te overwinnen en ook hier ligt nog een groot veld van actiede onzelfstandig heid van de leeken. Dat is geen verwijt; op gebied van gods- dienstkennis en geloofsverdediging is de leek over het algemeen op de priester aan- Deze toestand is gegroeid door de hoofd oorzaak de talrijke ketterijen waardoor het ten slotte maar beter was, zich zoo weinig mogelijk met de theologie af te geven. Willen echter de leeken werkelijk apos- tolisohen arbeid verrichten dan mag dit niet zoo blijven. Maar deze moeilijkheid is de ergste niet. Voornaamste is de goede wil, enthousiasme, vurige liefde. Is die eenmaal aanwezig, dan worden de overige kwestie's mettertijd wel opgelost. We zien dat het best aan de Graal. Ook daar nog genoeg te-korten, maar de vaste overtuiging: ons ideaal moet bereikt wor den. Zit dat ideaal in de hoofden en harten gehamerd, dan zal men de middelen wel vinden, om het te verwezelijken. Broeders en Zusters, over deze dingen is natuurlijk nog ontzettend veel te vertellen. Wat hier gezegd werd, zijn enkele losse gedachten, die echter mogelijk in de toe komst voor de Propagandaclub St. Paulus richtlijnen kunnen worden voor nieuw leven, nieuve geestdrift, nieuw vuur, een ver nieuwde krachtige vruchtbare werkzaam heid tot opbouw van de Kerk het Lichaam van Christus. De rede van prof. van Booyen werd on der grootte belangstelling en diepe stilte gevolgd. Zonder op uiterlijk effect berekend te zijn was de inhoud zoo interessant, dat woord voor woord boeide. Geen wonder, dat een daverend applaus opklonk aan het einde. Hierna nam de geestelijk adviseur, kap. Brans, het woord, die zich aansloot bij de woorden van prof. van Booyen en hulde krengende voor de vele arbeid, voor de toekomst hoopte, dat de propagandisten door de liefde voor de Kerk naar woord des Pausen ware apostelen zullen worden. Vervolgens verkreeg de heer A. C. Paar- dekooper, oud-voorzitter en mede oprichter het woord, die een woord van hulde sprak bij de opsomming van het groote werk der propagandaclub. Bij de wensohen voor de toekomst hoopt spr. dat bij de verkiezingen door het wer ken der propagandisten het succes tot loon moge zijn, dat geen stem verloren moge gaan voor de lijst van onze katholieke Staatspartij. „Frans Schweitzer" ging op zeer ver dienstelijke wijze voort aan de afwerking van het program en op het tooneel ver scheen voor de feestelijke opluistering Mr. Korvera als Jongleur, Snelteekenaar, muzi- caal ballanceur en athleticus. Dit optreden was in vele opzichten een amusement waardoor de feestviering alles te samen genomen schitterend is geslaagd. De voorzitter bracht aan het einde van den avond een woord van dank aan prof. van Booijen voor zijn heerlijke rede, aan „Frans Schweitzer" en de medewerkers eveneens dank en hulde. Onder aanbeveling-tot voortdurende mo- reele en financieele steun, sloot de voor zitter deze feestavond met den ohr. groet. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Ziekenhuisverpleging. Gisteravond hield de vereeniging voor ziekenhuisverpleging de jaarlijksche algemeene vergadering in het Patronaatsgebouw. De voorz-, de heer G. van Beek, opende de vergadering, memoreerde het 10-jarig bestaan der vereeniging en het vele werk vein het meerendeel der bestuursleden, welke bijna allen ook 10 jaren zitting hebben. Door den secretaris, den heer I. J. Klaver, werden de notulen gelezen, welke onveran derd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer G. Groenendijk, bleek, dat in 1932 72 nieuwe ge,zinnen werden ingeschre ven, terwijl 65 gezinnen werden afgeschreven, zoodat op 31 December totaal stonden inge schreven 910 gezinnen, met 2427 leden. Ver pleegd werden: in het Rijks Ziekenhuis 61 le den met 1652 dagen, in het Elisabeth-Zieken- hüis 36 leden met 1093 dagen, in het Diaco- nessenhuis 14 leden met 393 dagen, in de Gy naecologische kliniek 1 lid 12 dagen en in de Anna-kliniek 1 lid 5 dagen, totaal 3065 ver- pleegdagen. Aan contributie was ontvangen 10.167.23, begunstigers f 28, diverse 170, en aan rente f 181.38, totaal f 10.378.31. Uitgave aan verpleegkosten voor 3065 verpleegdagen 7675.60, bode- en administratieloon f 1229.08, vervoerkosten f 759.55, diverse f 179.85, totaal 9844.08, alzo'o een batig saldo van 1534.23. Saldo vorig jaar f 5279.75, wordt totaal in kas op 31 Dec. 1932 f 5813.98. Door de financieele commissie, bestaande uit de heeren Nachtegaal, Peereboom en Hoogzaad, waren boeken en bescheiden ge controleerd en in orde bevonden. De voorz. dankte den penningmeester voor zijn gehou-. den beheer en ook de commissie voor het con trole-werk door hen verricht. In 't bijzonder dankte spr. den heer Nachtegaal, die na 3 ja ren met nauwgezetheid zijn taak te hebben vervuld, moest aftreden. Als derde lid der controle-commissie werd door het bestuur voorgesteld de heer M. v. Winkel te Leiderdorp. Op voorstel van het bestuur werd wederom aan den voorzitter en secretaris een gratifica tie verleend van f 25 voor het jaar 1932. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Cats, I. J. Klaver, W. Bosman en W. Hogervorst werden met bijna algemeene stemmen her kozen. De voorz. feliciteerde de heeren met hun ne herbenoeming en vertrouwde, dat zij we derom met dezelfde ijver zullen willen mede werken. Ook werd aangenomen het bestuursvoorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Lei den, n.l. het vaststellen van een vaste grens, waarbinnen onze vereeniging leden kan aan nemen. Deze grens zal worden getrokken langs den Heerensingel. Zijlsingel en Cobetstraat, zoodat in de toekomst in de binnenstad geen leden kunnen worden aangenomen. Verschillende vragen werden door den voorz. naar genoegen beantwoord. Naar aan leiding van een vraag om zoo mogelijk meer voordeelen aan de leden te geven, als ope ratiekosten enz., kon de voorz. mededeelen, dat deze zaak door het bestuur is besproken, en dat voor deze moeilijke kwestie een com missie is benoemd, bestaande uit de heeren Cats, Groenendijk en v. Mil. De voorz. dankte de aanwezigen voor hun royale medewerking dezen avond en dr. de Bruvne voor ziin belangstelling en sluit daar na de vergadering. NIEUWVEEN Toedienig H. Vormsel. Donderdagmid dag te twaalf uur zal ZH.Exc. de Bis schop van Haarlem in onze parochie het H. Vormsel toedienen. Den parochianen wordt verzocht dien dag te vlaggen als uiting van hulde bij het bezoek van onzen Kerkvorst. Weer vacature voorzitter Kiesver. De heer C. de Groot, die midden Januari j.l gekozen werd tot voorzitter der R.-K. Kies vereeniging, en deze benoeming „schoorvoetend" aannam, heeft reeds nu weer ontslag genomen uit zijn functie zon der in een vergadering te hebben voorge zeten. Wie zal nu de plaats van wijlen den heer Th. E. Copray innemen „Jan Knip" voor het Crisis-comité. Donderdagavond a.s. te half acht geeft de B.-K. Tooneelvereeniging „Inter Nos" een tweede opvoering van „De Wraak van Jan Knip" en „De Prins op stap", waarmede zij eenige weken terug zooveel succes had. De netto-opbrengst wordt afgestaan aan het plaatselijk Crisis-comité. Zij, die deze grappige stukken nog niet gezien hebben, raden wij sterk aan dien avond naar café Schreuder te trekken. Zij verschaffen zich zelf groot genot en doen bovendien iets ter verzachting van het beklagenswaardige lot van sommige hunner medemenschen. Die de eerste opvoering hebben bijge woond en het eenigszins betalen kunnen, hebben geen aansporing nooidg. Vanzelf sprekend willen ze nog eens sohaten voor een beetje geld. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Gouwsluische brug. Hoewel de ophaalbrug bij Gonwsluis welke vorige week Donderdag door een vrachtauto werd vernield, thans in zoo; verre hersteld is, dat het snelverkeer langs den weg Leiden—Utrecht, behoudens en kele uren per dag, weer geregeld kon pas- seeien, ondervindt de scheepvaart tus- schen Amsterdam en Rotterdam door een en ander nog vrij veel stagnatie. Voor de grootere schepen is slechts driemaal daags en wel 's morgens van 7 tot 8, 's middags van 12 tot 1 en 's namiddags van half vijf tot half zes gelegenheid om de sluis te passeeren. Daarbij dient er echter reke ning mee gehouden te worden, dat slqohts die schepen mogen passeeren, welke vóór 7, 12 en 4.30 uur voor de sluis liggen. Schepen, welke tijdens de uren van open stelling arriveeren kunnen niet meer wor den doorgelaten. Gedurende bovengenoemde uren is de brug voor het verkeer over den weg geslo ten. Met de herstellingswerkzaamheden zullen nog wel eenige dagen gemoeid zijn. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert morgenochtend te 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvrage van den Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk om gelden voor het stichten van een bijzondere lagere school. 3. Voorstel tot he in bruikleen geven aan den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk van twee lokalen van de openbare lagere school. 4. Voorstel tot vaststelling van de voorschot ten, bedoeld in art. 103, derde lid der La ger Onderwijswet 1920, aan de bijzondere scholen. 5. Verzoek van C. Quartel inzake de plaatsing van een kind van hem voor rekening der gemeente in een gesticht. 6. Voorstel tot het vaststellen van het kohier der hondenbe lasting voor het jaar 1933. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening op het beheer van het Waterbedrijf. 8. Voorstel tot toeken ning van een belooning aan den secretaris van de Commissie inzake de uitvoering van de steunregeling voor werkloozen. 9. Voorstel tot voorloopige huurverlaging der woningen in de, Torenstraat 10. Voorstel tot onderhandsche verhuring voor één jaar van een stukje tuin grond genaamd „Bethlehem". 11. Verzoek van de organisaties van landarbeiders om uitbrei ding der Commissie inzake de uitvoering der steunregeling voor werkloozen. 12. Voorstel tot overdracht van een stukje gemeente-eigen dom aan G. Ruis. en hetgeen verder door den voorz. of de leden mocht worden ter tafel gebracht. RECHTZAKEN IEDERE KATHOLIEK LEEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD HET STROOPERSDRAMA TE EGM0ND VRIJSPRAAK GEEISCHT. Als eerste getuige wordt gehoord dr. Fi scher, arts te Egmond. Getuige heeft daags na bet voorval verdachte onderzocht en enkele blauwe plekken en een kleine ont velling op z'n vinger en nagel geconsta teerd. Get. acht den stok zwaar genoeg om iemand ernstig letsel toe te bren. Dr. Hulst heeft bij de sectie een wonde geconstateerd De ingaande wond was 8 c.M. lager dan de uitgaande. De groote slagader is geraakt. Het schot moet op ongeveer 30 c.M. afstand gelost zijn. Get. acht het buitengewoon toevallig dat slagader is geraakt; was deze niet geraakt dan was er geen doodelijk gevolg geweest. Get. acht den stok zwaar genoeg om iemand levensgevaarlijk mee te slaan. Get. Minee heeft een tegen elkaar schij nen van de lampen gezien en drie schoten gehoord. Op een vraag van den verdediger zegt dr. Hulst, dat de slagader door den kogel is doorboord. Door het transport is de slagaderwond niet ontstaan. Get. Minée verklaart voorts op de plaats waar geschoten werd, een dolk te hebben gevonden. Verdachte kent hij als een ze nuwachtig man, die tegenover get. zelf eens heeft toegegeven niet bijzonder ge schikt te zijn voor de functie van jacht opziener. Als de president get. over de gebroeders Dekker ondervraagt, zegt Minée, dat de zen hem steeds beleefd in hun woning ont vingen, doch een jachtopziener niet als een volkomen bevoegd politieman beschouwen. Over het gebeurde kan spr. slechts gis singen doen. Hij heeft 3 schoten kort op elkaar gehoord en hoorde toen een soort hulpgeschrei; vermoedelijk van verdachte Dat Corn. D. 2 schoten heeft gehoord sohrijft getuige toe aan den wind. Get. ge looft niet dat Krijn D. een dolk bij zich had om er een jachtopziener mee te lijf te gaan. Op een vraag van den verdediger zegt get., dat ook hij zou hebben geschoten als hij vermoedde, dat hij den genadeslag zou krijgen. Verdachte zegt in de richting van de beenen van den strooper te hebben gescho ten, toen deze hem had aangevallen en gezegd had: Nou ga je d'r an. Hij had niet de bedoeling te dooden of zwaar lichame lijk letsel toe te brengen. Eerst heeft hij in de lucht geschoten. Hoe het schot D. van achteren heeft kunnen raken, kan ver dachte niet zeggen. Hij denkt, dat D. zich bukte. TusSchen de schoten was eenige tusschenruimte. Get. Minée zegt dit laatste niet te heb ben gehoord. Op een vraag van een der rechters zegt hij op ongeveer 20 meter afstand de lam pen te hebben zien zwaaien. Dan wordt Corn. Dekker gehoord, die met zijn broer was gaan stroopen. De dolk, dien zijn broer bij zich had diende om de honden af te weren. Van een duintop, waarbeen hij was gevlucht, zag hij de lich ten van zijn broer en van verdachte achter elkaar gaan. Een tegenover elkaar schij nen daarvan heeft hij niet gezien. Zj. kan Minée dat ook niet hebben gezien. Ter wijl de lichten zich voortbewogen, hoorde on zag hij twee schoten in horizotale rich ting. Er kan echter ook een derde schot gevallen zijn. Toen hij dacht, dat zijn broer wa« ont komen. ging hij naar huis. Hij hoorde ech ter later, dat zijn broer was aangescho ten. De volgende getuige, Engel Prins, ver telt, dat v. d. B. eenige malen op hem ge schoten heeft, toen hij ontvluchtte in het duin. Het leken wel geweerschoten. Verdachte zegt, dat hij zelden een ge weer bij zich had om waarschuwend in de lucht te schieten. Kooit heeft hij er moe op stroopers geschoten. Getuige P. Koper heeft verdachte een» ontmoet en toen zei v. d. B.: „Als ik ie krijg (enkele stroopers waaronder ook de gebroeders Dekker) dan schiet ik ze neer." Verdachte ontkent dit ooit gezegd te hebben. Getuige verklaart voorts, dat v. d. B., eens op hem en anderen tijdens zijn vlucht op 25 M. afstand heeft geschoten met een geweer. De hagel vloog hem langs de ooren Nadat de verdediger opgemerkt heeft, dat het schot op 25 M. afstand beslist raak zou zijn geweest, wijst de president er op, dat hij onder eede staat en door zijn sen- sationeele verklaringen verdachte onder nog zwaardere verdenking brengt. Hierna wordt gepauzeerd. In de middagzitting werden nog eenige getuigen gehoord, waarna mr. G. v. d. Feen de Lille het woord verkreeg voor het houden van het requisitoir. Spr. ging de feiten na en noemde het een technische fout van verd. dat hij op den bewusten avond niet bij get Minnée bleef. Minée heeft daags na het drama verklaard 3 scho ten te hebben gehoord; thans wijken z'n verklaringen hieromtrent af. Spr. neemt aan, dat er een tusschenruimte was tus- schen het 2de en 3de schot. Er zijn vol gens verklaring van verd. 3 schoten geval len er zijn ook drie hulzen gevonden. Hoe de schoten gericht waren, zal wel een raadsel blijveneen getuige heeft ze voor waarts gzien; de andere getuige heeft niets gezien. Het terrein wees uit, dat er een schermutseling heeft plaats gehad. Om dat Krijn Dokker niet kon ontkomen, pleegde hij verzet. Een onbezoldigd rijks veldwachter mag z'n revolver trekken uit zelfverdediging of om geweld te keeren. Verd. heeft bedoeld Dekker buiten ge vecht te stellen, door op z'n beenen te schieten. Verd. was niet onbekend met vuurwapensspr. acht voorwaardelijk op zet tot zware mishandeling aanwezig. Verd. had de consequentie aan z'n daad te verbinden, dat de kogel ongelukkig zou treffen. Het slachtoffer is ter plaatse dood gebloed. Het brengt den schijn tegen verd. dat Dekker van achter is geraakt. De won de maakt het aannemelijk, dat Dekker in gebogen omkeerende houding stond, gereed om te vluchten. Krijn Dekker heeft de groote fout ge maakt, verzet te plegen tegen het wettig gezagde schuld rust daarom misschien wel voor het grootste gedeelte op het slachtoffer. Men vergeet dit en zegt dan, moest die Dekker nu doodgeschoten wor den om een konijntje? Spr. voelt meer voor een beroep op zelf verdediging, dan voor de meening dat verd. te ver is gegaan. Een der Dekkers heeft indertijd 2 maan den gevangenisstraf gehad wegens plegen van verzet. Spi. kan het beroep van noodweer aan vaarden en requireert daarom vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. Mr. T. v. Loben Seis, de verdediger, is dankbaar voor het requisitoir en is het met den Officier eens: In dubiis abstine. Er heeft een schermutseling plaats ge had. v. d. B. had geen ander middel om geweld met geweld te keeren dan 'n revol ver De strooper had een stok; v. d. B. niet. Hij moest, als gezagsuitvoerder niet slechts een naam noteeren. maar ook arresteeren en fouilleeren. Het gold hier niet alleen keeren van geweld, maar óók zelfverde diging. Hij mocht niet vluobten maar moest zijn ambtsplicht vervullen. Spr. acht het aannemelijk, dat v. d B. het aan Minée overliet, zich met het slachtoffer te bemoeien. Spr. neemt nooit aan het opzettelijk zwaar lichamelijk let sel toebrengen; dan had v. d. B. het schot anders gericht. Verdediger concludeert dat verd. moet worden vrijgesproken. De President bepaalt de uitspraak over 14 dagen. LAND- EN TUINBOUW UIT HET TUINBOUWBEDRIJF. Uitspraak in het loongeschil in het Westland. De R.K. Landarbeidersbond heeft de volgende uitspraak gekregen van hot scheidsgerecht in het loongeschil in het Westland. Deze uitspraak geldt, naar wij vernemen, de plaatsen Naaldwijk, Poeldijk, Wateringen, Kwinteheul, Monstor en Rijs wijk. Het loon der vaste arbeiders zal bodra gen 19.per week. Het loon des losso arbeiders zal bedragen 20.per week in de zomermaanden (van Fobr. tot en mot Juli) eu 18.per week in de wintermaan den (Augustus tot en met Januari). Op R.K. en Alg. erkende Ohr. feestdagen, waaronder Kerstmis, 2do Paaech- en Pink sterdag, zal geen verzuim voor den arbei der berekend worden. Door de werkgevers is verschuldigd een bijdrage in het kindertoeslagfonds voor ieder arbeider (dus zoowel voor voste en losse arbeiders) als voor jeudigo arbeiders, die niet vallen onder het c.c. en wel in den vorm van een wekelijksch bedrag van: 0.50 voor ieder arbeider, die 16.of meer per week ontvangt; 0.25 voor ieder arbeider, die minder dan 16.j doch meer dan 6.per week ont vangt; voor arbeiders, die 6.of minder per week ontvangen, is geen kindertoeslag vor- schulcligd. De werkgever heeft evenwel het recht de sub. 2 genoemde bijdragen, door hem aan het kindertoeslagfonds verschuldigd, wekelijks af te houdeu van het door hem aan de arbeiders verschuldigde loon. Wanneer bij de uitbetaling van hot week loon de bijdrage voor hot kindertoeslag- fonds door den werkgever niet van hot weekloon van den arbeider wordt afgehou den, verliest de werkgever het recht om dio bijdrage over dat weekloon bij volgende betalingen van het weekloon aan don ar beider af te houden. Losse arbeiders, van wier loon de bij drage in het kindertoeelagfonds wordt af gehouden, verkrijgen aanspraak op uitkee- ring uit het kindertoeslagfonds in evenre digheid tot de bijdragen, die door den werk gever van hun loon zijn afgehouden. De wijze van inning zoowel als de wijze van verdeeling zal nog nader worden go- regeld door een commisio, bestaande uit drie werkgevers en drie werknemers. WILT U IETS WETEN? V raag: Tot wien moet ik mij wenden om bij het Wapen der Koninklijke Mare- chaussée in dienst te komen? Antwoord: Wend u om inlichtingen tot den commandant der Kon.-Marechaus sees te 's-Gravenhage. Vraag: Betreffende B.K. Dilettanten- Vereeniging. Antwoord: Het adres van den secre taris is C. Vendrig, Groenoordstraat 27, Leiden. In het Jaarboekje voor R.K. Leiden kunt U de besturen en adressen en van alle R.K. Vereenigingen vinden. BINNENKORT ZAL VERSCHIJNEN TWEEDE BUNDEL DOOR TROUBADOUR WINKELPRIJS f 1.50 Om onze abonnée's, die de eerste bundel kochten, te gerieven, geven wij bij inteekening op onderstaande bon, gedurende slechts enkele weken dit prachtig uitgevoerde boek voor slechts Over de eerste bundel schreef het bekende tijdschrijft Boekenschouw": „Soms was het een courantenberichtje, soms een algemeen tijdverschijnsel, maar altijd iets, dat de belachelijke of ergerlijke zijaen van tegenwoor dige menschen typeert, waardoor de dichter, juister eigenlijk, daarom nog niet geringschattenderrijme laar, tot zijn „Oden en Satyren" geïnspireerd werd. Meermalen scho ten we onwillekeurig in een plotse- lingen lach bij het lezen van een rake, geestige satyre, in eens op springend na een onschuldig, humo ristisch aanloopje. Gaarne aanbevolen" VIJF EN ZEVENTIG CENTS Ondergeteekende wenscht te ontvaagen 1 exemplaar van de Tweede Bundel „ODEN EN SATYREN" door TROUBADOUR voor den prijs van f 0.75, Naam Woonplaats: NV. DE LEIDSCHE COURANT

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7