WOENSDAG 22 FEFRUARI 1933 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING KATWIJK. Werkloosheid. Aan het bureau der ar beidsbemiddeling staan op heden inge schreven 1007 personen waarvan: 108 grondwerkers, 38 timmerlieden, 23 schilders 36 metselaars, 215 losse arbeiders, 237 landarbeiders, 199 visschers, 57 opperlie den, 7 varensgezellen, 24 kuipers, 7 chauf feurs, 10 scheepmakers, 10 stokers, 17 bin nenschippers, 7 fabrieksarbeiders, 3 stuca- doors, 6 bloemisten, 7 mandenmakers. Hiervan zijn 789 gehuwd of kostwinners. LISSE. Vrouwenbond. Gisteravond gaf de R.-K. Vrouwenbond zijn jaarlijkschen feest avond voor haar leden en donatrices. Toen de pastoor dezen avond opende, bleek dat de groote zaal van het Patronaat zeer goed bezet was. Een speciaal werd van welkom bracht zijnee-rw. tot den pater, die de Retraite voor werkloozen had geleid. De heer Bruynen zorgde dezen avond voor vrooJijke gramophoonmuziek. Allereerst kwam voor het voetlicht het griezelstuk „De kamer met de zes kasten", van J. Steinhof. Deze kamer was vroeger verhuurd aan een freule, die op die kamer was gestorven. Deze hield dol veel van oude verzamelingen. Veel kwaad werd van dit pension verteld, omdat omwonende personen, bij het afwezig zijn der bewoners van het pension des nachts vreemde soha- duwen en gedaanten van personen hadden waargenomen. Doch de tegenwoordige ka merbewoonster was in het geheel niet bang voor spoken. De kasten werden geopend en deden zich gedurende het 2e bedrijf ge regeld vreemde gasten ontwaren. De ont knooping hiervan ontlokte een eigenaar dige situatie. Een nicht van de overleden freule was ook in het huis in pension en maakte van de gelegenheid gebruik om de achtergebleven juweelen in de bewuste ka mer op te zoeken. Hot was een dol stuk, dat zeer goed gespeeld werd ouder lei ding van mej. Annie van Schooien. Na de pauze werd nog vertoond „Achter de Coulissen", blijspel in drie bedrijven van Henri 't Sas. Dit spel, wat eenigszins saai van inhoud is, werd heel goed ge speeld, doch kon ons niet bekoren. Het was een góed geslaagde feestavond, welke Vrijdagavond herhaald zal worden. Bouwvergunningen. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben aan de Schoolvereeniging op Gereformeerden grondslag, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een schoolgebouw, be stemd voor heb bewaarsohoolonderwijs, op het perceel plaatselijk gemerkt School straat No. 13a. Aan den heer A. J. van Zeist is vergunning verleend tot het ver bouwen van den voorgevel van het per ceel plaatselijk gemerkt Kanaalstraat 28. LEIMU IDEN. Stemming kiesvereeniging. Evenals op ander plaatsen vindt hier de stemming in de R.-K. Kiesvereeniging plaats voor de candidatenlijst op Zondag 5 Maart en wil: Na de Vroegmis tot de Hoogmis; na de Hoogmis tot half één en van 3—4 uur in de Zusterschool. Voor Bilderdam bij den heer Bartels van halftwee tot half drie aan de Kattenbrug bij den heer P. v. d. Zon van twaalf tot één uur. Men zij er aan herinnerd den oproe pingsbrief mee te brengen. N00RDWIJKERH0UT. Liefdadigheidsuitvoering. Ten bate der St. Elisabethver. alhier zal de R. K. Tooneelvereenigmg „Oefening baart Kunst", onderafd. van den R.-K. Volks bond, op Maandag 27 Febr. a.s. een uit voering geven. Opgevoerd zal worden: „De Verloren erfenis of eerlijkheid be loond", oorspronkelijk blijspel in drie be drijven. Na de pauze is er een verloting waarna een voordracht met zang door 3 heeren: ,Het geheimzinnige logement". Eenige le den van de R.-K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" zullen dan avond met muziek op luisteren. N00RDWIJKERH0UT (ZILK). Koperen parochiefeest. Donderdag 23 Febr. a.s. wordt in de Zilk het koperen feest der parochie-kerk van het H. Hart van Jezus gevierd. Te 10 uur zal een plechtige Hoogmis op gedragen worden door den oprichter der parochie, pastoor Hafkenscheidt. Na de Hoogmis zal door de parochianen het feest lied staande worden gezongen, Des namid dags te half 3 uur is er een plechtig Lof door den Dl kon van Noordwijk; predica- tie en „Te Deum". Na het lof zal weder om het feestlied worden gezongen. De geloovigen worden allen verzocht de vlaggen uit te steken en zoo 't mogelijk is met den pauselijken wimpel. Na de H. Mis van half acht algemeene H. Communie voor de leden der verschil lende vereenigtngen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is nog steeds zeer belangrijk en alhoewel sommi ge soorten kunnen uitgeschakel worden blijft het aantal minstens even groot om reden nog steeds nieuwe variëteiten bij komen. De prijzen waren als volgt. Tul pen per dozijn: Prins van Oostenrijk 13— 18 ct., Victoir d'Olivierre 2328 ct., La Reine 1722 ct., Rose Grisdelin 912 ct.. Prosperity 1317 ct. Couronne d'Or 2532 ct-, La Reinemax 2028 ct., Bartigon 24 30 ct., El Toreador 2027 ct., William Copland 1318 ct., Moore 1014 ct., Mr. v. d. Hoeff 2S32 ct., Farncombe Sanders 1823 ct., Herman Schlegel 1621 ct., William Pitt 23—28 ct. NOORDWIJK. Jubileum. Morgen 23 Februari zal de heer G. Hiep het feit herdenken, dat hij 25 jaar onafgebroken werkzaam is geweest bij de N.V. P. v. d. Meer Czn., waarbij hij een 20-tal jaren als meesterknecht optrad. In die jaren heeft de nauwgezette en ijve rige jubilaris in genoemde familie het ver trouwen zijner patroons ten volle verwor ven en ook buiten zijn werkkring veler vriendschap verkregen. Wij vertrouwen, dat het hem op dezen dag niet aan be langstelling zal ontbreken. Ingekomen: G. W. Haarink, religieu- se van Amsterdam. S. v. Schie, religieu- se van Huisen. C. J. C. Walker, reli gieuze, van Jutphaas. A. M. E. v. d. Does l.l.-verpl., van Velsen. D. C. G. v. d. Werf l.l.-verpl. van Haarlem. Vertrokken: H. v. Beelen naar Utrecht. J. J. Nieuwenhuizen naar Am sterdam. J. G. Knippung, relig., Heijt- huizen. M. R. Zimmerman, relig., naar 's-Heerenberg. P. J. M. Flipsen, portier, naar Amsterdam. M. J. Bon, dienstbode, naar Hilversum. NOOTDORP. Lustrumfeest R.-K. Jongemannenver. De R.-K. Jongemannen vereeniging „St. Petnis Canisius" herdacht 1.1. Zondag zijn eerste lustrum In verband hiermede was een feestavond georganiseerd in het R.-K. Vereerdgingsge'bouw aan den Veenweg. Hoewel het programma er rijk aan ver maak uitzag, bracht de belangstelling een kleine tegenvaller, daar er nog vele open plaatsen te vinden waren. Kapelaan Jos. Blanker, moderator der vereeniging, open de dezen feestavond met een woord van welkom en aanmoediging. Hierna werden eenige nummers op de piano gegeven door den heer L. van Hagen uit Veur, die dezen avond de muzikale attractie in handen had. Nu vertoonden de jonge mannen zich voor het voetlicht met de opvoering van: „De Geheime Opdracht", klucht in twee bedrijven. Dit spel toonde aan, dat de rol len allen in goede handen waren, en dat het aan studie en repetitie ook niet ont broken had. Het stuk werd vlot gespeeld en meerdere malen moesten de tooneelis- ten wachtten om de lachstemming iets te laten bedaren. Een dankbaar applaus dankte na beide bedrijven onze tooneelis- ten. Tusschen de bedrijven werden door eenige meisjes loten verkocht, waar veel animo voor bestond. Er waren slechts vijf loten over, welke bij opbod werden ver kocht en daarbij het vcidubbelde der waarde opbrachten. De trekking geschied de hierna en de prijzen werden aan de ge lukkige winnaars uitgereikt. Na de pauze werd opgevoerd: „De Verdraaide Sectie", militaire grap in twee bedrijven. Ook dit stuk werd door allen zeer goed ten toonee- le gevoerd en aan gelach ontbrak het we derom niet. Vooral in het tweede bedrijf kwam men niet uit de pret. De leiding van onze tooneelisten berustte, gelijk den vori- gen keer, bij den heer Jo.h v. d. Sande, wien hulde toekomt voor het groote enthousiasme, waarmee hij zich geeft aan deze tooneelclub. Ook de rol van Kanne- gieter in „De Verdraaide Sectie", werd door hem vertolkt en wel met zoo'n suc ces, als niemand deze rol zou volbrengen. Deze avond is dan weer geworden een avond vol succes voor de jonge mannen- vereeniging. De belangstelling was niet groot, maar nu is het geworden een avond die voor de volgende uitvoeringen meer belangstelling zal wekken. Een goed ge slaagde avond is de helft voor den vol genden keer. 0EGSTGEEST. Aanbesteding. Uitslag openbare aan besteding gehouden op Maandag 20 Febr. 1933, namens het bestuur der Chr. Nat, School aan de Hooge Morschweg te Oegst- geest voor het verbouwen van het school gebouw met 3 lokalen, volgens bestek S. H. M. met twee teekeningen. Begrooting 15200. Ingeschreven was als volgt: A. v. Nieuwkoop, Sasenheim 10427, P. Kort en C. v. d. Wiel, RijnsburgNoordwijk ƒ10744, W. F. Marcelis, Leiden 11252, C. Koppe, Alphen aan den Rijn 11390, Fa. J. Kes, IJmuiden 11495, Gebrs. M. en A. van Breda, Sassenheim 11500, T. Meivogel, Katwijk aan Zee 11670, Gebrs. Oosterom, Warmond 11800, J. de Gelder, Oegstgeest 118S0, H. Oudenes, Alphen aan den Rijn ƒ11998, J. W. Wal en Co., Amsterdam 12221, L. W. Hoek, Den Briel 12300, A. J. en Abr. Ouwehand, Katwijk aan Zee 12605, N. v. Wieringen, Oudewetering 12589, Gebrs. H. V. en J. de Vries, Den Haag 12844, Fa. v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest 12847, A. H. Volleberg, Zoe- terwoude 12848, D. Kaay en Zn., Oegst geest 12900, II. N. v. Leeuwen, Katwijk aan Zee 13560, lag. Bur. Bouwnijverheid, Oegstgeest 13868, Gebrs. Vriesekoop en Gebrs. v. Wijk, Alphen aan den Rijn 14312, M. de Jong en Zn., Voorschoten 14444, J. J. v. Iterson Jr., Rijnsburg ƒ14459, C. v. Osnabrugge, Voorschoten 14690, Gebrs. de Graaf, Voorschoten 14750, P. v. Wijk en N. J. Smit, Voorscho ten 17139. De gunning is aangehouden. ST0MPWIJK. De Graal. Donderdagavond zal de plaatselijke afdeeling van De Graal een propaganda-avond houden in „Het Blesse Paard". Voor hen, die iets meer van deze frissche Katholieke beweging wenschen te weten, biedt deze avond, welke volgens het programma een prachtige avond zal worden, een mooie gelegenheid, die men niet mag verzuimen bij te wonen. R.-K. Volksbond. Vrijdag a.s. zal de R.-K. Volksbond een vergadering houden in café ..De Nieuwe Schenkkan", waar de geest. adv. een lezing zal houden over de „Godsdienststrijd in het Roode Rusland". SASSENHEIM. Roodenmolenpolder. Dinsdagmorgen werd de Ingelandenvergadering van den Roodenmolenpolder gehouden in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim. Bij de opening door den voorzitter, den heer E. J. Speelman, waren aanwezig Ingelan den, die in totaal konden uitbrengen 28 stemmen. Het maximum aantal stemmen, dat kan worden uitgebracht-, bedraagt 55. Het Algemeene Polderreglement voor Rijn land bepaalt o.a., dat 1/4 van het maxi mum aantal stemmen, dat kan worden uit- gebracht, aanwezig moet zijn, alvorens de vergadering mag worden gehouden. De no tulen van de op 23 Februari 1932 gehouden vergadering worden vastgesteld. De re kening over 1932 werd vastgesteld aan in komsten op 2.001.24 en aan uitgaven op 1.828.39. Het batig saldo bedroeg der halve 172.85. De omslag was over 1932 14.per H.A., zijnde gelijk aan de ra ming. De belastbare grootte van den pal der is 108.08.99 H.A., zoodat het kohier van omslag sloot met 1.513.26. De be grooting werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 2.475.13, in welk bedrag het batig saldo ad. 21.73 is begrepen. De omslag werd voor 1933 begroot op 12. per H.A. De vermindering van het batig saldo met plm. 150.— is ten deele toe te schrijven aan de verlaging van den om slag van 14.op 12.Door de com missie voor het nazien van de rekening over 1932, bestaande uit de heeren W. Warnaar, Joh. Verdegaal en B. Ruijgrok, werd rapport uitgebracht. Na toelichting van eenige posten dor den voorzitter kon de Commissie zich met de ontworpen re keningen vereenigen. Voor het nazien van de rekening over 1933 werd dezelfde Com missie benoemd. Ook de plaatsvervangen de leden werden herbenoemd. Vervolgens had de verkiezing plaats van een Polder meester wegens periodieke aftreding van den heer A. J. Verkleij, die met algemeene stemmen na een schriftelijke stemming werd herkozen. Het stembureau bestond uit de heeren W. Warnaar, voorzitter; J. Verdegaal en A. P. Ruijgrok, leden. Na een woord van dank door den voorzitter voor de goede opkomst der Ingelanden werd de vergadering gesloten. TER AAR. Wij vlaggen toch allemaal? Als. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem morgen middag in onze parochie het H. Vormsel komt toedienen, verwachten wij toch stel lig, dat bij iedere parochiaan de vlag zal uithangen. Graalbeweging. Hallo Graalleden, willen jullie allen Donderdagmiddag uiter lijk kwart vóór drie uur in de zaal zijn. Denken de geuniformden er vooral aan op tijd te zijn. Niemand mag achterwege blijven. Laten wij er voor zorgen, dat, wanneer Z.H.Exc. de Bisschop komt, en dit is 3 uur, allen kant en klaar zijn. Excelsior, Alleluja, Vooruit WARMOND. R.K. Hanze. De afdeeling Warmond van den R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield in hotel „De Stad Rome" een vergadering waar als spreker optrad prof. Oleophas van het Theologicum alhier met als onderwerp „De Bedrijfsradenwet". Te ruim acht uur opende de heer Sla ger, voorzitter der vereeniging, op de ge bruikelijke wijze de bijeenkomst waarbij hij een woord van welkom toeriep tot de aanwezigen inzonder tot den spreker van dezen avond en den geestelijk adviseur. Alvorens de spreker overging tot be handeling van zijn onderwerp deed hij mededeeling van een aan hem door het Bestuur ter hand gesteld schrijven van een der leden, in welk schrijven eenige vra gen werden gesteld met betrekking tot de rechtspositie van kinderen werkzaam in het bedrijf ran hun ouders. Spreker zette op een duidelijke wijze uiteen, dat van een regeling dezer materie, door een publiekrechtelijk orgaan, geen sprake kan zijn, aangezien hierdoor dit orgaan de taak zou overnemen die uitsluitend is wegge legd door het hoofd van het gezin en zich zou mengen in het huisgezin wat ten eenenmale ontoelaatbaar is. Het betreft hier een gewetenszaak en een natuurlijke plicht van den vader en als zoodanig is hij uitsluitend verantwoordelijk voor de door hem in deze te neen beslissingen. Hierna- behandelde spreker de „Bedrijfsraden wet" waarbij hij uitvoerig naging het ont staan der wet, die uitsluitend een gevolg is van de economische ontwikkeling van land en volk. Nadat spreker den inhoud der wet op heldere wijze had besproken, werd. door hem gewezen op het groote feit, dat hiermede de eerste stap was gezet op den weg welke de Paus in zijn alom be kende encycliek Quadragesimo Anno heeft aangegeven. Al is het dan ook slechts een heel klein en schuchter stapje, toch, al dus spreker moeten wij de wet- toejuichen, omdat hier iets is verwezenlijkt, wat onze Katholieke Staatkunde reeds jaren lang propagandeert. Spreker zegt er van over tuigd te zijn, dat het ideaal, zooals de Paus zich dit voorstelt, nog in geen enkel opzicht bereikt is, doch de eerste schrede is gezet Het ligt nu aan werkgevers en werknemers om deze wet al of niet te doen slagen, want slechts met goeden wil, door sociale liefde en sociale rechtvaardigheid, zal deze wet- praetische resultaten kunnen afwerpen. Had deze wet zijn zegenrijk werk kunnen doen, zeer zeker zouden wij niet in zoo'n crisis zitten als thans. Met een krachtige peroratie spoorde spreker een ieder aan het zijne er toe bij te dra gen om deze wet vruchtbaar te doen zijn hetgeen slechts kan strekken tot algemeen welzijn. Deze glas heldere rede werd door de aanwezigen zeer toegejuicht en van de ge legenheid tot het stellen van vragen werd door verschillende leden gebruik gemaakt. De vragen werden door den spreker tot ieders tevredenheid beantwoord. Hierna werd door den voorzitter de bijeenkomst gesloten nadat nog was medegedeeld dat de professor bereid gevonden was de vol gende maand een lezing te houden over het communisme, waarbij hij een ieder aan spoorde aanwezig te willen zijn. WASSENAAR. Bazaar Reddingsbrigade. Tot stijving van de kas der Wassenaarsche Reddings brigade wordt gedurende een drietal da gen in het Centraal Theater een bazaar gehouden. Deze werd Dinsdagavond geopend in tegenwoordigheid van een groot aantal aanwezigen door Jhr. W. K. von Weiier. Deze releveerde het ontstaan van de Bri gade als gevolg van dien rampzaligen Zondagmiddag in Juli 1931, toen in zee een drietal jonge.ui bij het zwemmen verdron ken. Degene, die bij de oprichting het voor beeld gaf, was de Burgemeester. Opge richt met 14 leden is de brigade thans uit gegroeid tot 91 leden. Spreker mocht het wel een succes noemen, dat de vereeniging in zoo'n korten tijd tot zoo'n bloei was ge komen. Het doel van de Brigade is mooi en juist daarom, omdat van de vereeniging lid zijn menschen van al.e rang en stand, van eiken godsdienst. Allen werken een drachtig samen als kinderen van een groot gezin. Wat bereikt is, heeft men dezen zo mer aan het strand kunnen zien, waar de leden onophoudelijk in actie waren om zich te oefenen in zwemmen, roeien, redden enz. Menigeen zal wel eens den indruk heb ben gekregen, dat men daar was voor zijn pleizier. Toch is dit niet zoo. Het was lou ter ernst. Als de vereeniging dan met op gewektheid haar taak wil voortzetten, dan is daarvoor noodig de beschikking over tal van hulpmiddelen. En nu wil het geval dat de Brigade in den beginne door particu lieren goed werd gesteund en dat daardoor vele benoodigdheden konden worden aan- geschafd. Spreker wil nog gewagen van de mooie daad van een dame die een reddings- kast schonk. Er zijn echter nog meerdere wenschen, ten opzichte van de veijigheid bij het baden en zwemmen en redden van drenkelingen, en om daarvoor de middelen te vinden is een comité opgericht, dat de zen bazaar heeft georganiseerd. Spreker brengt hulde aan de dames- en heeren leden van dit comité, die veel moeite en zorgen hebben gehad, maar ook werke lijk iets moois hebben tot stand te bren gen. Hij wenscht allen veel succes en spreekt de hoop uit, dat deze bazaar zal bijdragen tot versterking der banden on derling. Met de beste wenschen verklaart spreker daarna de bazaar voor geopend. Onmidde-lijk hierna werd door de leden Ceii demonstratie gegeven in het reddep van een drenkeling door middel van een zuurstofapparaat, waarbij de heer Morree een uitleg gaf. Daarna kwam de bazaar in werking. De ruime zaal van het Centraal Theater biedt een keus van nuttige en aangename geschenken, sieraden, gebruiksvoorwerpen enz. welke men kan koopen, winnen door middel van een loterij, touwtrekspel, sjoel bak, rad van avontuur enz. Het was er al spoedig gezellig druk en menig dribbeltje kwam in het laadje. Ter muzikale opluistering zorgde de be kende muziekvereeniging „The Funny Boys" en een versterkte gramofoon. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde een huishoudelijke vergadering. Door voorzitter Polderman werden de in groot en getale opgekomen leden hartelijk we.kom geheeten. Door hem werd vervolgens naar voren gebracht dat in deze vergaderzaal momen teel een tentoonstelling wordt gehouden van getrokken bloembollen door de leerlin gen van de lagere scholen in Wassenaar, welke bloembollen in het najaar gratis ter verzorging werden uitgereikt door de af deeling Wassenaar van de Vereeniging voor Bloembollencultuur. Aan deze tentoonstel ling heeft deze vereeniging ook haar mede werking verleend en spreker hoopt dat wanneer Bloembollencultuur weder over gaat tot het uitreiken van bloembollen, vroeger samenwerking mogelijk zal zijn op dat het succes daardoor nog groot er zal mo gen worden. Verder memoreert spr. de in samenwer king met de Vereeniging Wassenaar Voor uit in Het Kasteel Oud Wassenaar gehou den lezing met lichtbeelden door den heer E. Th. Witte, welke lezing in alle opzichten geslaagd genoemd mag worden, voor de vereeniging een succes, doordat zich een drietal leden-donateurs daardoor hebben opgegeven. Nadat voorts door den secretaris de no tulen waren voorgelezen, die onveranderd werden vastgesteld., brengt deze eenige in gekomen stukken ter tafel, o.a. een schrij ven van het Hoofdbestuur, uitnoodigende tot bijwoning van de z.g. winterbijeenkomst te houden op 7 Maart a.s. te Utrecht Daar zullen diverse onderwerpen door sprekres worden behandeld, verduidelijkt met lichtbeelden, zoodat er de noodige ken nis valt op te doen. Van hetzelfde Hoofdbestuur nog een be richt, mededeelende de verdeeling der af- deelingen en de toegewezen patroons voor de afdeelingen. Als patroon voor Wassenaar is aangewezen Jhr. Mr. C. Dedel te Ab coude. Hierop brengt secretaris Van der Schans een uitvoerig jaarverslag uit. Ondanks de extra-financieele moeilijkheden van verle den jaar heeft men dit verlies met extra zuinigheid thans tot een minimum weten te beperken, en spreekt uit het verslag de stellige verwachting, dat daar de afdeeling vooral den laatsten tijd heeft bewezen er te mogen zijn, men bij eendrachtigheid tot een groot en schoon geheel zal geraken. Hierop werd door den penningmeester, den heer D. Th. Ryus financieel verelag uitgebracht, in het kort hierop neerkomen de dat de inkomsten plus het saldo van het vorig jaar 98.63 hooger waren dan de to tale uitgaven. Het ledental was echter te- ruggeloopen door bedanken van 20 en over lijden van 2 leden en bedroeg per Januari 76 leden. Hierop wordt een Commissie benoemd bestaande uit de heeren W. Maarsen en H. C. Voorhoeve, om de beseheiden van den Penningmeester te controleeren. Overgegaan wordt hierop tot het uitrei ken van de geldprijzen voor de in het af- geloopen jaar behaalde prijzen en punten voor het puntenstelsel. Na de pauze brengt bij monde van den heer Voorhoeve de Commissie verslag uit. Zij had de bescheiden in bijzonder goede orde bevonden en roemden de keurige ad ministratie, waarna deze functionaris onder dankzegging voor het gevoerde beheer wordt gedechargeerd met den wens oh dat hij nog lang deze functie zal blijven waar nemen. Hierop wordt het woord gegeven aan den heer Boeschoten tot het houden eener le zing met lichtbeelden over het onderwerp „Boomen en siergewassen in onze tuinen". Spreker hield in grove trekken over dit onderwerp een interessante lezing en toon de b.v. aan welke planten en heesters en boomen en wel kan en welke men niet in kleine tuinen mag planten om teleurstel lingen te voorkomen. Ook de verdere 'be plantingen schilderde spreker ten voeten uit waarna hij ten slotte een uitgebreide serie plaatsjes per lantaarn op het doek bracht allen eveneens door den spreker toegelicht en verduidelijkt. Na het beëindigen van deze leerzame en interessante lezing werd nog gelegen heid geboden tot het stellen van vragen waarvan door eenige leden een dankbaar gebruik werd gemaakt. Tenslotte werd deze leerzame samen komst, na dank gebracht te hebben aan den spreker ran dezen avond, door den voor zitter gesloten. UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. Donderdagmorgen om 12 uuur vergadert de gemeenteraad om te beslissen over het voorstel van Burg. en Weth. tot verhooging van de belasting op de Personeele belasting en Fondsbelasting. Groenten voor werkloozen. Naar aan leiding van een verzoek van een paar werk loozen besloot de gemeenteraad het stuk 'bouwgrond aan den Hooge Rijndijk beschik baar te stellen voor het teelen van groen ten door werkloozen, die eene daartoe strek- leende aanvrage zullen indienen of reeds indienden, zulks ter beoordeeling van B. en W. De aanvragen moeten voor 1 Ma-art a.s. ter gemente secretarie ingeleverd wor den. Kiezerslijst. De kiezerlijst 19321933 bevat de namen van 1903 kiezers, waarvan er 1903 kiesgerechtigd zijn voor de Tweede Kamer, 1894 voor de Prov. Staten en 1809 voor den gemeenteraad. Dienstplicht. Voor de lichting 1934 zijn in deze gemeente 56 personen ingeschreven geworden, waarvan er 24 een aanvrage heb ben ingediend voor broederdienst en 2 voor vrijstelling wegens geestelijke. RECHTZAKEN KNOEIERIJ MET CONSENTEN. Een jaar gevangenisstraf. De 41-jarige vethandelaar J. P. C. te Rotterdam, thans gedetineerd, is door de Haagsche rechtbank wegens oplichting door middel van valscii opgave in con senten welk hij bij de Crisis-Zuivel-Cen- t-rale als echt aanbood overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot 1 jaa-r gevangenisstraf. 1 Verduistering door een gewezen advocaat. De Hooge Raad heeft verworpen het cas satieberoep van een gewezen Haagschen advocaat, die wegens verduistering van effecten ten bedrage van 3000 door het Gerechthof te 's-Gravenhage is veroor deeld tot een gevangenisstraf van 4 maan den. Typiste: „Eén oogenblik, meneer, ik zal eens even zien of de chef aanwezig is."

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10