VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TWEEDE KAMER Een motie van wantrouwen te ongelegener tijd. De voorzitter stelt voor alle onderwer pen af te voeren van de agenda behalve de Indische en Surinamische begrooting. De heer Visser verzet zich hiertegen. Hij wenscht, dat de Kamer geen enkel onderwerp met deze Regeering zal be handelen. De heer Albarda bestrijdt dit stand punt. De Kamer moet haar bevoegdheid intact houden. Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 79—2 stemmen. De heer Albarda vraagt een interpella tie aan over hot gebeurde met „De Zeven Provinciën'. De heer De Visser vraagt een interpel>.- tie aan over het bloedig onderdrukken van den opstand, en zijn toelating in Indonesië vergezeld va-n een advocaat van de Int. Roode Hulp. De heer Knottenbelt vraagt een inter pellatie aan over de Kamerontbinding. Over het interpellatie-verzoek van de beide eerste leden zal Dinsdag worden beslist. De interpellatie-Knottenbelt werd toe gestaan. Deze zal Maandag worden be handeld. Een motie-De Visser uitgesprekende wantrouwen in de egeering wj/dt niet op het juiste ookanblik ingediend en niet be handeld. De vergadering wordt daarna ge sloten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK, een doode, drie gewonden. Op den Zutphenschen Straatweg onder de gemeente Apeldoorn is gisteravond na bij de stichting ,,Het Apeldoornsche Bosch" een luxe auto ges.ipt en vervolgens tegen een boom gebotst. Van de vier inzittenden, allen afkomstig uit Winterswijk, werd de heer Scholte-Ubbink op slag gedood. De andere personen bekwamen allen min of meer ernstig letsel. Zij zijn naar het zieken huis te Ape.doorn vervoerd; Dr. Haefer uit Apeldoorn verleende de eerste geneeskun dige hulp. TEGEN DEN TREIN GEREDEN. De ongeveer 30-jarige E. is ip een onbe- waakten overweg te Vroomshoop met zijn rijwiel tegen een passeerenden trein gere den. De ongelukkige werd een eind weegs meegesleurd. In ernstig gewonden toestand is hij overgebracht naar het ziekenhuis Ma- riënberg. VLASFABRIEK DOOR BRAND VERNIELD Te omstreeks middernacht is brand ontstaan in de Stoom-Vlasfabriek „De Toekomst", eige naar C. B. de Visser, welke gelegen is in den Nieuwlandpolder, dicht bij het dorp Lage Zwa- luwe. Het vuur werd met twee stralen bestre den, niet voorkomen kon echter worden, dat- de geheele fabriek, een gebouw van 37 meter lengte en bestaande uit een gelijkvloersch ge deelte en een zolderverdieping, een prooi- der vlammen werd, 27.000 K.G. afgewerkt vlas, zoomede alle machines zijn verloren gegaan. De fabriek was verzekerd doch laag. Het vlas was op beurspolis geassureerd. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van den BOERDERIJBRAND Veel vee omgekomen. In den afgeloopen nacht is de boerderij van den heer W, van Engelen aan den Voordijk te Vlijmen tot den grond toe afgebrand. Het vee, zes koeien, enkele kalveren, een paard en alle varkens kwamen in de vlammen om. Ook de inboedel ging verloren. De bewoners konden zich slechts met moeite redden.Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. GEFINGEERDE INBRAAK onlangs berichten wij, dat een inbraak was gepleegd in de woning van den administrateur van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Alk maar. den heer Van N. Thans vernemen wij, dat deze bekend heeft een valsche aangifte te hebben gedaan. Het vermiste-bedrag van f 4000 is in zijn woning aangetroffen. Van N. is in ar rest gesteld. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM „DE AANGEKLEEDE BLOEM" Bezoek van den Commissaris der Koningin. Gisterenmidag bracht Zijne Excellentie Jhr. Mr. H. A. van Karnebeek, Minister van tSaat en Commissaris van de Koningin in Zuid-Hol land, een bezoek aan de Bloemententoonstel ling. De hooge bezoeker werd door den burge- meestef en wethouder Warnaar langs de ver schillende stands rondgeleid. Het bezoek duur de ongeveer een uur. Na afloop werd de thee ten huize van den burgemeester gebruikt. Verder was onder de bezoekers de heer Mr. Heerkens Thijssen, lid van de Tweede Kamer en oud-wethouder van Haarlem. Gisteravond om 8 uur werd aan den dui zendsten betalenden bezoeker, den heer Braam van hier, een bloemenmand ter hand gesteld. Dit voorrecht zal aan iederen duizendsten be zoeker te beurt vallen. Het is nog onzeker, of Prins Hendrik de ten toonstelling en beurs met een bezoek zal ver- eern. Hedenavond opluistering door de muziek- en zangvereeniging „St. Ambrosius" van hier. WOUBRUGGE. Geboren: Nicolaas Petrus, z. v. S. P. Mooren en G. J. Verkleij. Getrouwd: Hendrikus Theodorus Ferdinandus van der Pijl. 28 jaar en Anna Cornelia van der Post, 22 jaar. Theodo rus Straathof, 25 jaar en Engelina Theo dora van Ruiten 21 jaar. Andries van Helden, 29 jaar en Meinsje Brunt, 18 jaar. Overleden: Johanan Dorothea, 5 jaar, d. v. H. Th. E.stgeest en J. W. van Egmond. Theresia Maria, 1 jaar, d. v. H. J. Hoogenboom en C. J. va nder Fits. Baan van Diggele, 86 jaar, echtgenoot van C. Mugge. Maria van der Nagel, wed. van C. Elsgeest, 82 jaar. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Vaartstremming Gouwsluische Brug De hoofdingenier van den Prov. Waterstaat deelt mede, dat pasage aan de Gouwsluische brug voor schepen verleend zal worden van 7—8 uur, van 12—13 uur en van 16.30—17.30 u. ZOETERWOUDE (Dorp) Volksbond. Woensdagavond vergaderde de plaatselijke af deeling van den R.K. Volks hond in het Patronaatsgebouw alhier. Wegens afwezigheid van den voorz. door ziekte opende de 2de voorz., de heer Joh. Roessen, de vergadering met gebed en heette stellen of candidaten voor het hoofdbestuur den overleden bondsbroeder, den heer C. On derwater, waarna de vergadering een gebed stortte voor zijn zielerust. Door den secretaris worden hierna de notu len der vorigé vergadering gelezen, welke on veranderd worden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een mededee- ling van het hoofdbestuur, dat op Maandag 1 Mei de Centr. Raadsvergadering wordt ge houden in den Haag en dat eventueele voor stellen of candidaten voor he hoofdbestuur voor 20 Februari moeten zijn ingezonden. Na enkele bespreking wordt besloten de agenda met toelichting af te wachten. Het rap port van de controle-commissie werd uitge reikt door den heer Grossat, welke boeken en bescheiden in orde had bevonden, doch ter vergemakkelijking der controle-commissie voorstelde om 'n kleine wijziging aan te brengen ir. de administratie, waaraan de penningmees ter zeide te zullen voldoen. Het volgende punt werd op verzoek van den secretaris aan gehouden tot een volgende vergadering. Tevens verzoekt deze allen, die mede de vruchten wil len plukken van coöperatief inkoopen, op de eerst volgende vergadering aanwezig te zijn. Hoe grooter de opkomst is, met zooveel te meer succes er gewerkt kan worden. Bij de rondvraag spoorde de heer Luister burg allen aan om bij den grooten propaganda avond, welke binnenkort wordt gehouden, zoo veel-mogelijk ongeorganiseerden mede te bren gen om deze kennis te laten maken met het doel en streven van den R.K. Volksbond. Niemand meer het woord verlangende sloot de 2e voorz. onder dank voor de aangename en zakeliike bespreking met den chr. groet de vergadering. De collecte „Hulp in Nood" bracht op 1.87 XA Berichten reeds geplaa g In een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. „ST. RAPHAEL". De afdeeling Leiden der R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Ra phael hield Dinsdagavond haar jaarverga dering in het gebouw van den R. K. Volks bond. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer J. Naber. deze vergadering. De notu len werden na eenige opmerkingen goed gekeurd. Door den secretaris worden, in zijn kwa liteit als voorzitter der feestcommissie, nadere mededeelingen gedaan omtrent de grootsche plannen der viering van het 30- jarig bestaan der afdeeling, dat op Don derdag 4 Mei a.s. zal worden herdacht. Verschillende ingekomen stukken wor denden behandeld, inzake spoor- en tram aangelegenheden. Een schrijven der re traitecommissie van den R. K. Volksbond werd bijzonder aanbevolen aan die leden, die nog geen retraitant waren, nl. dat door den R. K. Volksbond van 4 tot 7 Maart een retraite wordt gehouden te Noordwijkerhout en dat door het bestaan der retraitepenning in de afdeeüng nu wederom, zoo noodig een zevental leden zich bij het bestuur kunnen opgeven, om geheel kosteloos een retraite mede te maken. Door den voorzitter werden wederom een negental leden geinstalleerd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het afgeloopen jaar wederom een goed jaar voor de afdeeling is ge weest, niet alleen door vergrooting van haar ledental, maar ook door den inner lijke!) groei der afdeeling. Over het jaar 1932 werden ingeschre ven 14 leden, afgeschreven 9 leden, welke afschrijvingen door overplaatsing, ontslag en pensioenneering niet onvermijdelijk zijn. Alzoo bedroeg het ledental op 1 Jan. 1932: 105 leden en op 31 Dec. j.l. 110 leden. Over het algemeen was er een actief medeleven, meerdere successen werden geboekt inzake de materieele belangen, maar ook op geestelijk terrein ging de afdeeling vooruit, gezien het steeds bloeiende retraitewerk door het bestaan dor retraitepenning. Het is de afd. Leiden die de grootste groep der deelnemers uit maakte op de voorjaarsretraite te Vugt. Ook de vorming van een priesterfonds voor een oud-collega, die iri den komenden zomer zijn priesterwijding hoopt ie ont vangen en dan te Leiden zijn eerste plech tige H. Mis zal komen opdragen welk kerkelijk feest de afdeeling geheel voor haar rekening zal nemen, is wel een bewijs van den goeden katholieken geest, die onder de leden leeft, gezien de stichting van ail fonds uit geheel vrijwillige bijdra gen bestaat. Het jaarverslag werd dan ook met een woord van dank van de voor zitter en een applaus der vergadering goedgekeurd. Ook uit het jaarverslag van den pen ningmeester bleek de gezonde financieele toestand der afdeeling, daar het voordee- lig saldo bedroeg 101.79. Hierna was aan de orde bestuursverkie zing. Allereerst het kiezen van een voor zitter. Alhoewel de voorzitter zich herkies baar had gesteld, gingen stemmen op, om een vrije stemming te houden. De uitslag was dat de heer J. Naber 18 stemmen ver kreeg, op den heer Burghout 4 stemmen, 2 blanco, zoodat de heer Naber was her kozen. Het kiezen van nog 3 leden had tot uit slag, dat de heer Kerkhoff werd herko zen, terwijl voor de heeren Boellaard en v. d Eshof, die zich niet meer herkiesbaar stelden, werden gekozen de heeren L. Smits en W. Mook. Vervolgens had plaats benoeming van afgevaardigden en plaatsverv. der vak groepvergaderingen, terwijl na de gebrui kelijke rondvraag er nog eens bijzonder de aandacht op gevestigd werd, dat de ver gadering accoord ging met een voorstel van het bestuur, om naar aanleiding van een circulaire van het hoofdbestuur, om te komen tot stichting van een Mgr. Mut- saers—Dondersmonument op het herstel lingsoord te Venlo, waarvoor naar schat ting een bedrag van twintigduizend gulden zal noodig zijn. dat met het oog op het priesterfonds, dat per Augustus a.s. zal worden beëindigd, direct zal worden over gegaan om een bedrag van 1.per lid voor dit grootsche monument, voor deze onvergetelijke groote sociale priesters en pioniers der organisatie Mgr. Mutsaers en Pastoor Donders z.g. te storten. Te ruim 11 uur werd deze goed geslaagde jaarvergadering met den chr. groet beëin digd. R.K. HUISVESTINGSCOMITÉ Liefdadigheidsuitvoering op 23 Februari. Wij schreven er al meer iets van. Op 23 Fe bruari zal een gezelschap jonge dames en heeren het zangspel „Geluiden van voorheen", muziek van en naar Schubert, uitvoeren, ten bate van het R.K. Huisvestingscomité, onder leiding van Jo Kortmann. Schubert aan zijn klavier speelt van zijn mooie liederen voor. Leef mee in zijn lief en leed, in zijn vroolijkheid. Kom en zie, u hebt een genoeglijken avond en 't R.K. Huis vestingscomité is er meegebaat, Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, koop deze. Mochten alle rangen zoo goed als uitverkocht worden. Groot zou de dank wezen van de uitvoerenden, maar meer nog van het R.K. Huisvestingscomité tot uitzending van Neder- landscbe zwakke kinderen. De vereeniging „Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen" verzocht ons. ter voorko ming van een mogelijke verkeerde gevolgtrek king uit het vorig bericht, op te nemen, dat de heer Th. J. van der Heijden, onder dank betuiging voor zijn velen aan de vereeniging bewezen diensten oo de meest eervolle wijze als 1ste secretaris der vereeniging is afgetre den. terwijl wij van den heer Van der Heijden bericht ontvingen, dat zijn aftreden verband houdt met een reorganisatie van het Centraal Middenstandshuis, waaraan hij als leider blijft verbonden. Gistermiddag heeft een deputatie van het bestuur der Juridische Faculteit der Leidsohe Studenten den afgetreden oedellus major den heer W. Verra ten ziinen huize een bloemen hulde gebracht voor het vele en belangrijke, wat de afgetreden functionaris in den loon der jaren voor de juridische studenten heeft verricht. Hij werd daarbij hartelijk toegesproken, MUZIEK VIOOL-AVOND LAJOS SZIKRA Onder auspiciën van de Concertdirectie Dr. G. de Koos zal de Hongaarsche violist Lajos Ezikra een viool-avond geven te Leiden in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal op Donderdag 23 Februari om 20 uur. Geza Frid zal zijn medewerking aan den vleugel verleenen. Dien avond zal Szikra wer en van Corelli, Schubert, Glazounoff, Debus sy, Kodaly, Scott, Zsolt, Hubay ten gehoore brengen. Geboren: Jacoba, d. van J. Matters en M. Sohlagwein. Wilhelmus Engelbe.- tus, z. van W. Plug en C. Steenvoorden. Wilhelmina Maria, d. van H. C. v. d. Ham en W. Siebelink. Jan Huig, z. van K. v. d. Meij en J. Brak. Elisabeth Maria, dr van C. Hooftman en P. v. Soest. Corne- lis Stefanus, z. \an A. de Groot en C. J. v. Rijn. Hendrik Joseph, z. van J. v. Hou ten en N. J. Flinterman. Willem, z. van G. Verlind en D. de Jong. Maria, dr. van A. Rijsbergen en E. van As. Ondertrouwd: G. Witmans .'-in. 32 j en J. G. Sloenhek jd. 30 j. Gehuwd: F. J. A. v. Beukering, m. en J. G. A. Walenkamp, jd. W. Th. F. Kok, jm. en M. M. M. v. Egmond jd. E. Muske jm. en M. .J. Kühne jd. A. H. v. Polaneu jm. en J. Fasseur jd. E. v. d. Berg jm. en E. Claa^sen wed. C. H. Meohelse jm. en F. W. v. Weeren jd. J. Montenberg jm. en J. Cebol jd. G. Schuiling jm. en B. v. d. Pol, jd. Overleden: A. Kessels, Wedn. 71 j. BUITENLAND MILITAIRE ACTIE TEGEN DE STAKERS TE BOEKAREST. Vier dooden, vele gewonden* Telefoonverbinding hersteld. BOEKAREST, 16 Febr. (V. D.) Mili- I taire troepen hebben hedenmorgen met geweld 'de door stakers bezette spoor- wegwerkplaatsen ontruimd, waarbij aan militaire zijde één doode en twee zwaar gewonden en aan arbeiderszijde drie dooden en talrijke gewonden, waarvan zestien ernstig, zijn te betreuren. De zuiveringsactie begon gisteravond met het in stelling brengen van schijn werpers en machinegeweren. De onder handelingen tusschen de arbeiders en de regeering duurden bijna den gehee- len nacht, zoodat de troepen bij groote houtvuren op straat moesten bivakkeo- ren. De arbeiders eischlen opheffing van den staat van beleg, erkenning van hun raden-organisatie en toestemming om communistische cellen te mogen vor men. Al deze eischen werden afgewezen. Den geheelen nacht vonden kleine schermutselingen plaats tusschen arbei ders, soldaten en politie-ajenten, die echter geen ernstige gevolgen hadden. Tegen den morgen verscherpte zich de toestand en gingen de militairen tot den aanval over. Binnen korten tijd, wa ren de werkplaatsen, waarin zich on geveer 2000 stakers bevonden, met ge weld ontruimd. Verscheidene personen werden gearresteerd. Er zouden zich verscheidene buitanlandsche agenten on der hen bevinden. Op het oogenblikis de rust hersteld. Telefoonverbinding met Boekarest verbroken. BOEKAREST, 16 Februari (V.D.). De rust in de spoorwegwerkplaatsen is hersteld. Aan de zijde der politie en mili taire troepen zijn 20 man gewond. (Op dit oogenblik werd de telefoonverbinding met Boekarest verbroken). Geen berichten meer te krijgen. BOEDAPEST, 16 Februari. (V.D). Ook te Boedapest, waar men gewoonlijk goede verbindingen met de Roemeonsche hoofdstad heeft, kan men geen nadere me dedeelingen omtrent den toestand in Roe menie doen, aangezien de telefooncentrale te Boedapest sedert hedenmorgen geen verbinding met Boekarest meer kan krij gen. Uit plaatsen in Roemenie zelf, bijv Arad, Klausenburg (Cluj) en Herman- stad t (Sibiu) wordt eveneons gemeld, dat men geen verbinding met Boekarest kan krijgen. Men vreest, dat in verband met de go- beurtenissen van gisteren de toestand in Roemenie zich zeer ernstig zal ontwikke len. NA DEN AANSLAG OP ROOSEVELT De toestand der slachtoffers. MIAMI, 17 Febr. (V.D.) Na de operatie is in den toestand van burgemeester Cermak van Chicago een liohte verbetering gekomen, doch de toestand van mrs. Gill is nog zeer ernstig. Zangara heeft in zijn cel een poging gedaan, zichzelf te verwonden, doch men heeft hem de gelegenheid hiertoe ontnomen door hem elk voorwerp, waarmede hij eenige schade zou kunnen aanrichten, te ontnemen. lvorens uit Miami te vertrekken bracht Roo sevelt nogmaals een bezoek aan het Jackson Memorial Hospital, het ziekenhuis waar de slachtoffers zijn ondergebracht, en sprak hij zijn bewondering uit voor het snelle ingrijpen der geneesheeren. Vervolgens begaf hij zich aan boord van zijn jacht, dat hem zoo snel mo gelijk naar New-York zal brengen. Zoowel te Miami als te New-York zijn speciale maat regelen genomen voor de veiligheid van den president, die omringd wordt door een cor don van geheime politie. DE SLACHTOFFERS VAN DE RAMP IN DE KONINFIN LOUISE-MIJN Zeven dooden en drie gewonden HINDENBURG, 17 Febr. (V.D.) In den afgeloopen nacht is met met het opruimings- Werk in de Koningin Louise-mijn zoover ge vorderd, dat men nog slechts den wagenvoer der Michael Gralka niet heeft gevonden. Aan gezien er geen hoop meer is, dat Gralka zich nog in leven bevindt, heeft de mijnramp zeven dooden geëischt, terwijl drie arbeiders wer den gewond. Verontwaardiging te Rome. ROME. 17 Febr. (V.D.) De aanslag op president Roosevelt heeft in Italië groote ver ontwaardiging gewekt en vooral het feit, dat de dader een Italiaan is, voelt men als een schande voor het Italiaansche volk. De politie heeft aanstonds in Calabrië en in de woon plaats van Guiseppé Zangara een onderzoek naar het verleden van Zangara laten instellen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Helena Johanna, dr. van J. B. Krul en A. H. Overdijk. Edmoud Lconardus Christiaan, zn. van F. M. M. Langezaal en L. F. E. Timmers. Marinus, zn. van J. Selier en H. Plug. Pietor, zu. van P. Neutoboom on A. Sloos. Maria Christina Anna, dr. van M. O. Juffermans en A. Chr. M. de Laaf. Ondertrouwd: J. Marijk jm. 22j on J. O. Diepenbach, jd. 18 j. koeien 160180 per stuk, 205 pinken 20—00, 24 vette kalveren 1510, 423 nuchtere kal veren 150—350, 1040 vette schapen 517, 52 weidesehapen 5—12, per stuk. 312 vette varkosn 1800 per stuk 2428 ct. per KG, magere varkens 1035 ct. per KG., 116 kleine biggen 48 per stu, 40 bokken en geiten, 36 paarden. Totaal aanvoer 4309 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 18—22, Nagelkaas 12, Goudakaas 16—31, Edammerkaas 1710 Aanvoer 10571. Mijnboter 1.46 per K.G. 1.32 1.17, veilingboter 1.27 per K.G. 1.17. Aan voer 9/3 12/6 0/12 vaten. Commissie 58. Eieren. Kippeneieren aangevoerd 25.000 K.G. Prijs I5 ct. per stuk. Handels prijs 6575 per K.G., Eendeneieren aange voerd 350 K.G. Prijs: 4.254.50 per 100 st., Handelsprijs 6065 per K.G.. Pluimvee. 15 slachthancn 0.601. 50 slnchtkippen 0.501.20 por stuk, 40 jon ge hanen 0.751.25 per K.G., 20 eenden 10 60 per stuk. DEN HAAG, 16 Febr. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N.V. (Nieuwo Groentenmarkt). BJoemen- en plan ton veil in g. Tulpen: gomengd 3 ct, dubbel gemengd 18 ct. por bos, Droog bloeiers 8 ct. per bol, Copland 1112 ct., Victoire, enk., puntje 17 ct., Piorson 21 ct., Brillant Star 1015 ct., William Pitt, m. p. 15 ct., Koster 78 ct.. Prins do Ligno 1721 ct., Crocus 5 ct., Hyncinthen bi. 3 ct., id. roze 3 c\, Hyacinthen 1417 ct., Thee roos 15 cl», id. II 13 ct., Mr. v. d. Hoeff II 13 ct., tulpen enkel, rood 21 ct., Rose Lui- sanle 20 ct. per boe. Auroro por 100 bos 1.50. Tulpen met bol: Aurore 1.601.70, Treerozen 1.60, Mr. v. d. Hoeff 1.80 per 100. Calla 729 ct., id. II 5 ct., Asp. Plumosa 26 ct.. Hortensia 1.371.42, Azalea 70 ct, per stuk. Katjes 2 ct. per bos, Azalea Mol lis rood 3 ct», zilverstrecpig© Tradescantia 14 ct., Sprengerie 6 ct., Varen 3 ct., Certo- nium 13—18 ct., Cocos 322 ct., Adanthum 6 ct. per stuk. Sprengerigroen 2 ct., lan ge Plumosa 13 ct. per bos. Seringen: Se ringen blauw 5 ct., id. spath 48 ct., id. 2 8 ct. per tak. id. 2326 ct., Lelietjes 27 30 ct., per bos. Cyclamen 9 ct., Rozen 34 ct. por stuk. Snoeuballen 3 ct» per tak. Berberis 2, Rhodondondrons 712, Erica 23, Andromeda 1, Spirea Anthonie Wa- terer 1, Juninerus 45, Retionspora 4, Lauwceras 7, Deutzia wit 3, Zandpalm 32 38, Cotoneaster 6, Randpalm 2, Pyrarai- depalm 78, Lugustrum ovnlifolium 26—35 Veronica 3, E von i mus Aadicans 3, Pinus Montana 45, diverse soorten Bloemhees- ters 631, Japansche Kcrria dubbel geel 41, Boere Jasmijn 29, Lonioera tartarica roso 39, Besdragende heester 40, Blooin- heester RibeB rood 48, Beshulst 32, Abies Nordmaniana 9, Kamperfoelie 7, Ampelop- sis 47, Picea Oricntalis 8, Taxus baccata 12—13, Tr. de Boskoop 16, Coniferen 4—12, div. soorten. Aralia 20, Gele Framboos 1, Klimoo 8—19, Klimrozen 916, div. soor ten. Stamrozen div. soorten 8, Babyrozen 9—U, Goudenregen 7—11. Blauwe Regen 50 Bal roos 8. WOUBRUGGE, 16 Febr Eioronveiling. Aanvoer 3100 stuks. Prijs kippeneieren: 4.10—4.50, eendeneieren 3.001.10 per 100 stuks. Boter 1.52—1.60 pér K.G. BODEGRAVEN, 15 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 11203 stuks. Prijs wit 4.501.70, bruin 1.305.20. eendeneieren 4.204.50 AARLANDERVEEN. 17 Febr. Eieren- veiling. Aanvoer 2623 stuks. Kippen eieren 3.804.70, eendeneieren 3.3.10 p. 100 si-»^s. W.as rt, ;^or rond. VEUR-LEFDSCHENDAM, 15 Maart. Vrije veiling, Aanvoer kipeieren 13817: 4.55 5.25, kippen 40—95 ct., konijnen f 0.30—2, per stuk, duiven 10—30 ct. per stuk. WISSELNOTF^HIN<FN 'AMSTERDAMS (Niet officieel). Berlijn 69.231/, Londen 8 501 I JJew. York 'J.47 95 £anj8 9 77'Va Brussel Zwitserland 48 08 Milaan j2 74 Madrid 20.47119 (J8l° 43 60 Kopenhagen 37.95 Stockholm 45.15 Wefnon - 34 ."innom. Pra*8 7.371/0 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gisteren. IIct geringe herstellingsvermogen, dat Wall-Streett gisteren aan den dag legde, do onzekere internationale politieke situ atie, hebben do A'damscho fondsenmurkt weer oen gedrukt voorkomen gegeven. Do handel was van beperkte afmetingen. De noteeringen waren iets lager. Van de Industrie-fondsen verkeerden Fords krach tig in herstel, daarentegen waren Philips en Unilevers gedrukt. Aku's ©en fractie I Iioogor, Cultuurwaarden prijshoudend. H. I V. A.'s konden een kleinigheid aantrek ken. Rubbers cn Tabakken weinig veran derd. Scheepvaarten lui. Op de mijn-af- 1 dccling bedongen Rodjangs iets hoogero noteeringen. Duiteche obligaties flauw. Joung-leening herstelden zioh eenigszine na slechte opening. Nederlandschc obli gaties gedrukt. Prolongatie 1 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Ferb. Vee. Aanvoer: runde ren: 625, kalveren 263, schapen 1696, Stieren 12: /40180, kalf- en melkkoeien 187: 125 180, Varekoeien 201: 75120. vette ossen 208: 90210, sch. a. d. haak 2359 ct. Pin ken 17 stuks. Handel resp. stroef, matig, stroef. Vete kalveren 17: /3555, sch. a. d. h. 25100 ct. Nuchtere kalveren 246: 35, Vete schapen 1246: f 1115, Weidsch schapen 450: 910. Handel matig. Mestvarkens 572: 720. Handel traag. Biggen 663: 47. Han del matig. Paarden 7: 80190, Bokken en geiten: 6: 126. 17 Febr. Kaas. Aanvoer 53 partijen Goudsche kaas 43, Leidsche kaas 10 partijen le s. Goudsche kaas 2728,5, "2e s. 21 26. le s. Leidsche kaas 2022, 2e s. 1819 Handel Leidsche kaas kalm. LEEUWARDEN, 17 Febr. Vee. 139 En- terstiren 3080, 64 Twenter stiren 80—190 por stuk. 495 vette koeien 70—170 per stuk 3050 ct. per K.G., 1292 melk- on kalf-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3