UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ODEN EN SATYREN PREMIE-BON VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 RIJNSATERWOUDE. Uitvoering ten bate van het Crisis comité. Op Maandagavond 20 Febr. a.s. 'g avonds 7.30 uur zal in het Nuts- gebouw te Rijnsaterwoude een lieMadig- lieidsconcert gegeven worden, ten bate der werkloozen van Rijnsaterwoude. te geven door het Chr. Gem. Zangkoor „Excelsior" te Leimuiden. directeur \V. Mizeé en de R. K. Gem. Zangvereeniging „Sursum Corda", dir. J. v. d. Meer. De toegangsprijs is zeer laag gesteld op 0.25. Door zeer veel ingezetenen (win keliers) is in deze medewerking ver leend door giften van allerlei aarH. Door het Crisiscomité is nog voor andere at tracties gezorgd o.a. een grabbelton waarin verscheidene mooie prijzen aan wezig zijn. Het crisiscomité heeft zich veel moeite getroost om dezen avond zoo aangenaam mogelijk te doen zijn. Gezien liet programma belooft deze avond veel goeds. We hopen dan ook dat het crisiscomité vrucht van haar werk mag zien °n dat velen die avond bezoeken om zoodoende het lot der werkloozen eenigs'zins te verlichten. Hoe meer inkomsten des te meer kan er ge geven worden. ROELOFARENDSVEEN. Tooneeluitvoering. Voor een goed gevulde zaal gaf Dinsdag-, Woensdag en Donderdagavond de R. K. Tooneel- club 8t. Pancratius alhier een uitvoe ring in de groote Pancratiuszaal. Na een kort openingswoord van kap. Ver- beem trad de tooneelclub voor het voet licht mot een tooneelspel in drie bedrij ven „Do. Laatste Tocht". Hoewel de keuze van het tooneelstuk een zeer ge lukkige mag worden genoemd, moet toch worden geconstateerd dat de spelers zich daarmede een moeilijke opgave hadden gesteld. Dat dit stuk desniette min een succes is geworden, pleit vooi1- zeker voor de capaciteiten van onze too neelclub. De uitbeelding der verschil lende rollen was zeer goed te noemen, hoewel toegegeven moei worden dat over het geheel het militaire element niet voldoende naar voren werd ge bracht. Zeer verdienstelijk spel werd gespeeld door d° hoeren Th. en B. Wes- selman respectievelijk in de rollen van Stanhope en Trotter, terwijl ook Raleigh (J. Pouw) en Hibbert (J. van Berkel) niet onvermeld kunnen blijven. Mason (C. Rietbroek), de kok dor offi cieren vervulde eveneens zijn rol voor treffelijk. De vastenavonduitvoering mag dan ook weer onder de zeer geslaagde worden gerekend en degenen, die nog eenmaal het stuk wenschen te zien, wordt aangeraden Vrijdagavond naar de zaal te gaan; zij zullen er geen spijt van hebben, terwijl de entreeprijs zeer matig is gesteld. De regie en grimee- ring berustten bij den heer J. van Ber kel en waren in zeer goede handen, ter wijl de. pauzen werden opgeluisterd door enkele leden van de vioolclub met wel willende medewerking van den pianist J. van Berkel. Uitvoering R.K. D.O.S. Na de groote successen, geboekt bij de vorige uitvoerin gen, heeft het bestuur gemeend ook dit jaar met haar vastenavondgewoonte voor het voetlicht te moeten komen en wederom een schitterend program, dus een echte D.O.S.-avond te organiseeren op Maandag •20 Februari en Dinsdag 21 Februadi tel kens te 7.30 uur in café „De Vierheemskin- deren". Onder bekwame leiding zal een groot kluchtspel worden vertolkt, getiteld: „Een paard op zolder". Eenige nieuwe spe lers zullen hierin medewerken. Dus houdt U allen deze avonden vrij, daar beide avonden publiek zal worden toegelaten. U zult verbaast staan, wat D.O.S prstcert op het tooneel. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met uien, waarvan on langs zulk een goede verwachting was, loopt het mis. De prijs gaat in dalende lijn zoodata zelfs voor de beste kwali teit niet meer dan 2.80 tot 3.10 per 100 K.G. wordt betaald. Ook voor gele kool loopt de prijs naar beneden, 1ste soort brengt van 3.10 tot 4.50 per 100 op, roode, iets meer gevraagd gaat voor 6.30 tot 7.40 per 100. Breekpeen, alhoewel ook iets zakkende in prijs, gaat nog goed weg voor 6.tot 9.10 per 10o K.G. Spruiten brengen van 9.tot 13.per 100 K.G. op. Selderieknollen in de beste soort van 4.60 tot 5.80 per 100. SASSENHEIM. Geboren: Adri, z. van G. van der Heiden en A. Kleer. Hester, d. van H. L. Boter en G. Duthler. Theodorus Ja cobus? Petrus, z. van TI. J. A. van der Meij en M. M. Hoogervorst. Anna Theodora en Petrus Gerardus, dochter en zoon van G. C. Turk en W. M. Meeuwisscn. Gehuwd: A. van Biezen, 19 j. en G. P. de Groot, 19 j. Overleden: H. G. Rouwendal, 49 j. echtg. van G. H. Heijnes. Gevestigd: C. van der Hoeven van Leiden. C. van den Akker van Leiden. N. Bovenga van Idaardcradeel. G. C. Bosma van Haarlem. Vertrokken: M. C. Bouwmeester naar Leiden. A. Th. Elsgeest naar Wa teringen. G. Ivortekaas naar Purmerend. G. Klein Bronsgeest naar De Bildt. WARMOND. Personalia. Gisteren bracht de mu- ziekvereeniging „St. Matthias alhier een serenade aan den heer H. Schölvinck bij gelegenheid van zijn benoeming tot Burgemeester van Nootdorp. Na een pit tige marsch feliciteerde de voorzitter den nieuwen burgemeester met zijn be noeming, waabij hij memoreerde het vele, dat de heer Schölvinck als oud hoofdbestuurslid voor de vereeniging had gedaan. Do heer Schölvinck dankte den voorzitter voor zijn felicitatie, als mede de leden voor de door hen ge brachte hulde. WASSENAAR. Gevestigd: Ev. L. Dutsche, b.d. uit Katwijk, Gr. Hoefijzerlaan 40. N. James, onderwijzerijs uit Ned. Indië, Pr. Fred.laau 11. H. L. Heigl, R.K. Üostenr. d.b. uit Den Haag, Schouwweg 59. A. J. v. d. Krogl, R.K. uit Voorschoten, Persijnlaan 7. H. J. Keijser, R.K. Auto-leen uit Den Haag, Louisestraat. 64. K. Kellner, R.K. Duits-cko d.b. uit Den Haag, van Z. v. N. straat 41. E. Gelking, R.K. Duitsche d.b. uit Bochum, Wilhelminalaan 7. Vertrokken: H. J. Oostveen naa-r Lisse, Stationsweg 32. S. M. Tappe naar Den Haag, Gr. Hertoginnelaan 34. E. J. Bouwman en gez. naar Meerkerk, Dorps plein C4. F. Mulder naar Den Haag, Loudonstraat 3. A. van Vegten en vr. naar Den Haag, 3de v. d. Boschstraat 28. Mr. C. R. Benthem Sijpkens naar Den Haag Frankenstraat 20. H. Kiers, geb. Cam- menga, naar Den Haag, Trompstraat 320. M. C. Engel naar Amsterdam, Prinsengr. (Vereen, v. Ziekenverpl.). J. A. Gre?e naar Nice. C. E. Westgeest naar Zoeter- woude, Vliet E 4. Geboren: Reinerus Jacobus, z. van R. J. Laarman en J. v. d. Kroft. Alida, d. v. L W. de Groot en M. J. de Wit. Jo- han Marijn, z. v. A. J. Oudheusden en F. P. van Amstel. Jacobus Maria, z. v. J. C. Hoogcveen en A. A. v. d. Helm. Maria, d. v. P. van Hoven en J. Keijzer. Leo Gerard, z. v. T. Broere en W. F. van der Linden. Maarten z. v. J. C. v. d. Boon en G. Blijlcven. Overleden: C. E. Leeuwendal, 79 j. wed. van A. Donker. J. Knijnenburg, 51 j. vr. van C. Noordover. H. M. van der Klein, 61 j. wed. van P. J. H. Brouwer. Henriëttc P. van der Lek, 74 j. ongeil. Ondertrouwd: M. J. Altrog en E. Schobersberger.G. de Jong en J. M. Donders. A. L. Teepe en H. de Waal. ALHPEN AAN DEN RIJN. Botsing. Gisterenmiddag omstreeks 1.15 uur is op den Oudboornsche weg een auto bus van den N.A.L. van den dienst Ter AarLeiden in aanrijding gekomen met een luxe auto, besturd door H. J. uit Hil- legersberg. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Het verkeer werd ter plaatse geheel gestremd. Op last der politie werd een kraanwagen ontboden uit de garage van den heer Jac. Boot, die de N.A.L.-bus terzijde van den weg plaatste om het ver keer te heretellen. Beide wagens moesten later met de kraanwagen worden wegge sleept. Geboren: Antonius z. van K. A. Vreulink en G. Janszen Aloysius Johannes z. van N. J Verkley en C. M. Suidgeest Agatha Eve lina Maria d. van C. W. van der Louw en H. Maas Ryer Frederik z. van M. de Leeuw en H. J. Barth Sophia d. van J. Broekhui zen en B. van Vliet Levina Hendrica d. van A. Vrolijk en P. van der Lip A. d. van Zw. Naber en A. C. Siegert Johanna Mar- garetha d. van P. Cornelis en J. C. Koenekoop Lena d. van J. Jongeneel en W. Lekx Pieter Anthonie z. van P. A. de Rijk en C. A. Hoogeboom Alida d. van J. Beider en A. van der Drift. Getrouwd: J. Kleinveld 26 j'. en H. W. Creteer 19 j. Overleden: Maria van der Giessen 79 j. echtgen. van C. Pannevis Engeliena Lomina Bakker 1 j. Gevestigd: van Zoeterwoude: C. M. v. d. Voort, dienstbode, Steekterweg 81 Zwam- merdam: P. Beens, echtgen. van E. P. J. Beu- mer, Lindenhovenstr. 33 Woubrugge: G. van Vliet en dochter, Ringdijk 4 van Woerden: G Kamping, Steekterweg 204 Stad-Delden: Melis Lieftink, horlogemaker, Dwarsstraat 3 Oegstgeest: Na van Doorn, dienstbode, Le liestraat 20 Leiden: P. P. van den Burg,, dienstbode, Hoorn 298 Arnhem: J. Verha gen en gezin, filiaalhouder, Bloemstraat 6 Hazerswoude: N. den Houdijker, dienstbode, Oudsh.weg 120 Zoeterwoude: G, van Bem- melen, Oranjestraat 43 Stompwijk: J. A. oBef, veehoudersknecht, Hoorn 334. Vertrokken: naar Bussum, Badhuislaan 51: J. J. A. Peerdeman De Bildt, Over- boschlaan 61: M. van Muiswinkel Boskoop, Reyerskop 5: W. Tijsterman en gezin Voor burg, Willemstraat 1: A. Buitelaar Amers foort, Weversingel 44: G. J. ten Doeschot Wassenaar, Windlustweg 19: J. M. van Hof wegen Meerssen (L.), Hoogveld weg 6: J. Ubachs Maarseveen, Diependaalscheweg 6: E. Stok en echtgen. AARLANDERVEEN. Stille Omgang opgericht. Woensdag avond was er een bijeenkomst van de parochianen alhier om toi stichting te ko men van een vereeniging van den Stillen Omgang. Aanwezig waren Pastoor ITogeveen, en Pastoor v. Dijk van Nieuwkoop en vei- dcr een goed gevulde zaal. Een voorloopig bestuur had zich reeds gevoi-md, met als voorloopig voorzitter de heer Th. Verhage, die deze bijeenkomst opende en 't doel dezer vergadering uit eenzette. Door Pastoor v. Dijk werd 't mirakel van Amsterdam in 1345, verhaald en het ontstaan der vereering heden ten' dage, waarom thans duizenden menschen Am- sterdamsche straten in gebed doorkrui sen. Door Pastoor Hoogeveen werd gespro ken over de stichting der vereeniging en de hulpvaardigheid daarbij genoten van Pastoor v. Dijk. Een reglement werd voorgelezen en goedgekeurd. De jaarlijksche contributie bedraagt 30 ct. Voor overleden leden zal een H. Mis worden opgedragen. Dat er interesse voor deze vereeniging bestaat, bleek hieruit, dat 53 personen zich als lid opgaven. Een bestuur werd ge kozen bestaande uit de heeren Th. Ver hage, Th. Herr, Th. v. Veen, H. Sloot haak en J. Rozenstraten. Tot vooriztter werd gekozen de heer Th. Verhage. Alle gekozenen namen him benoeming aan. Bij de rondvraag werd nog voorgesteld om met autobussen naar Amsterdam te reizen, hetwelk werd aangenomen. In eigen parochie zal dan vooraf gelegen heid wezen het lof bij te wonen. Door den heer Verhage werd deze goi vergadering gesloten. BODEGRAVEN. Koperen jubileum van den Landstorm. In verband met het 12 jarig bestaan van den B.V.L. afd. Bodegraven werd op Dinsdagavond j.l. een groote Propaganda- Vergadering gehouden in Hotel van Ros- sum. Te ruim 7 uur opende het Muziekgezel schap onder leiding van den heer J. Kui pers met een marsch „Wien bleibt Wien", waarna door den Voorz. Dr. S. Beye deze vergadering werd geopend. In zijn ope ningswoord werd door den voorz. alle aan wezigen hartelijk welkom geheeten, in het bijzonder Z.Ex. Luit Gen. L. F. Duymaer van Twist, voorzitter der Nat. L.S. Comm., Mr. H. Smeenge, Lid der Eerste Kamer, Mr. H. J. Pippel, secr. Vrijheidsbond, Ma joor J. P. Boots, Comm. L.S. Korps „Zuid- Holland-West", de heer L. G. Royearis, voorz. Gew. L.S. „Zuid-Holland-West", Kapt. G. F. Boulogne, Majoor K. A. van Schelven, leider der Nat. L.S., Comm. Luit. D. J. Karres, secr. L.S. Comm. „Zuid-Hol land-West", de Burgemeesters van Bode graven en Zwammerdam, pastoor A. W. J. Lühn en andere autoriteiten. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot. Een woord van dank -m hulde bracht de voorz. aan den pl. leider, den heer C. v. d. Veer, die dag en nacht gewerkt heeft om deze vergadering zoo goed mogélijk te doen slagen. In verband met deze bijzondere tijdsomstandigheden is de B.V.L. onmisbaar. Spr. hoopt dat het tot revolutie nooit zal-komen; echter moe ten we paraat blijven. Met spanning hebben wij den afloop gevolgd van de „Zeven Pro vinciën. Men ziet uit deze muiterij van do „Zeven Provinciën", dat er achter de scher men hard wordt gewerkt. De B.V.L. moet steeds actief blijven; propaganda voor dit Instituut moet steeds gevoerd worden en financieele steun mag ook niet achterblij ven. Na het zingen van 2 coupletten van het „Wilhelmus" verklaarde de voorz. de vergadering voor geopend. Hierna werd het woord verleend aan Z. Ex. Luit Gen. Duymaer van Twist. Met Ja- verend applaus werd spr. begroet.. Spr. achtte het een eer tegenwoordig te zijn bij het 12 Y; jarig bestaan der B.V.L. afd. Bo degraven. In donkere tijden, zooals tha.is, is een elkander ontmoeten noodzakelijk. Door zich aan te sluiten bij de B.V.L. heeft men een goed werk verricht. Men lcomt op voor gezag en vrijheid en men is niet be vangen door slapheid en moedeloosheid. Hierna volgde de installatie van 3 nieuwe leden van de Plaatsel. L.S. Comm. Door de heer L. G. Royaards, voorz. Gew. L.S. Comm. „Zuid-Holland West" werd een kort woord gesproken tot den Zeereerw. heer pastoor Lühn en de heeren v. d. Dyck en van Niekerk. Bij de B.V.L. wordt niet gevraagd naar welke richting of godsdienst, als men instemt met het doel en streven van dit Instituut. Dit siert de B.V.L. Spr.. rioht zich vervolgens tot de 3 nieuwe leden van de PI. Comm. en spreekt den wensch uit dat ook zij hunne beste krachten zul len geven om dit Instituut te steunen. Pastoor Lühn dankt hierna den heer Royaards voor de gesproken woorden. Hec is spr. een groote vreugde deze vergadering bij te wonen, üm eensgzind en vriendschap pelijk met elkanaer om te gaan wordt door spr. op hoogen prijs gesteld en Z.Eerw. geeft tevens de verzekering met kap. ?an Kessels mede te zullen werken voor de be langen van Vorstenhuis, Nederland en Kerk. Door de Dames Niekerk en Veerman met piano-begeleiding van den heer Kui pers werden hierna gezongen „Zondag morgen" en „Gruss aus Maria". Hierna stelde de voorz. voor aan Z.Ex. Minister Deckers het navolgende telegram te zenden „De Aid. Bodegraven van de B.V.L. met Generaal Duymaer van Twist op volle sterkte ter herdenking van 12 K jarig be staan in Jaarvergadering bijeen, biedt Uwe Excellentie op 50sten verjaardag haar beste wenschen aan tot heil van volk en Neder land." Vervolgens had de uitreiking plaats van Brevetten en prijzen van de gehouden schietwedstrijd. Door Majoor Boots werd met een koort woord de brevetten uitge reikt als: Koningsschutter aan S. Terlouw, C. van Duureu. Scherpschutter aan H. Bergsma. Van de gehouden schietwedstrijd be haalde de navolgende heeren prijzen: le pr. Ie kl. C. v. d. Veer, le pr. 2e i£i. A. v. d. Boon. 2e pr. le kl. J. J. Hoogen- doorm 2e pr. 2e kl. C. van Duuren. 3e pr. 2e kl. W. Burggraaf. 4e pr. 2e kl. J. Luuring. 5e. pr. 2e kl. A. Domburg, le pr. 3e kl. L. v. d. Heuvel. 2e pr. 3e kl. J. C. v. Zoest. 3e pr. 3e kl. H. Bergsma. Voorts werd aan J. J. Hoogendoorn een Medaille uitgereikt als hoogste schutter v. h. Gewest. Na deze uitreiking werd het woord ver leend aan den heer M. H. J. Pippel, Secr. Vrijheidsbond. Revolutie is niet denkbeel dig volgens spr. en er rust dienaangaande oen zware plicht op de B.V.L. Niet alleen het gezag moet gehandhaafd blijven ook onze nationale heiligdommen en goederen moeten bewaakt en bewaard worden. In de Pauze die hierva volgde, werden door enkele dames oranjestrikjes verkocht, vervaardigd door mej. Stekelenburg. De opbrengst hiervan bedroeg 39.90. Na de pauze trad als spr. op de heer Mr. H. Smeenge, lid der Eerste Kamer. Door den voorz. werd hierna dank ge bracht aan Z.Ex. Duymaer van Twist en den heer Mr. Smeenge voor de gesproken woorden en voor hunne tegenwoordigheid op deze propaganda-vergadering. Door Luit. D. J. Karres werd hierna een 4 minuten speech gehouden. Spr. is dank baar dat op deze vergadering alles1 één m geest is, niettegenstaande ook hiér vele moeten wij in alles zijn en bij de B.V.L. is het dan ook volle melk. Met een opwekkend woord eindigde spr. zijn speech. Nadat ook de heer M. A. Verkerk (Gouda) een kort woord had gesproken werd door den pl. leider, den heer C. v. d. Veer een slot woord gesproken, waarin hij dank bracht aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond. In het bijzon der de verschillende sprekers en ook net muziekgezelschap en de zang onder leiding van den heer Kuipers. Hierna sluiting der vergadering door den voorzitter. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heei C. Kooy, slaagde voor het praktijk-examen Engelsche handelscorrespondentie. Mej. M. Agteraf, leerares aan de R.K. Jongensschool alhier, is benoemd tot onder wijzeres aan de R.K. School te Wassenaar. N. C. R. B. De Nederlandsche Centrale Reddingsbrigade, afd. Bodegraven, maakt be kend, dat een medische cursus zal worden ge houden op Dinsdag 21 Februari in hotel Oude- jans. Een droge cursus op 2 Maart in hotel Oudejans. N. K. B. De N. K. B. winkeliers zullen a.s. Dinsdagavond een tentoonstelling houden van hare artikelen. De beide daaropvolgende dagen zal de beurs geopend zijn van 25 uur en van 7—10 uur. Bouwen. Aan G. de Jong is door B. en W. vergunning verleend tot verbouwing van het woonhuis van H. Oudshoorn; aan W. Mulckhuyse tot verbouwing van de bakkerij van W. C. Roest; aan A. Ooms tot uitbreiding der garage van L. Steenbergen en aan P. de Jong voor den bouw van drie woonhuizen in Buitenkerk. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente staan 119 personen als werkloos inge schreven. Schaakclub. Mr. Oskam van Rotterdam speelt Vrijdagavond een simultaan-wedstrijd in het beursgebouw tegen 20 leden van de schaakclub „Bodegraven". Aanvang 7.45 uur. Geboren: Petrus Wilhelmus Maria z. van P. W. M. van Niekerk en C. M. Moons Wilhelmus Jacobus z. van C. J. Vink en H. A de Wit. Ondertrouwd: K. yan der Poorte 24 j. en A. van Hesse 20 j. W. Hoogendoorn 24 j. en R. van Dijk 22 j. Getrouwd: E van der Beek 28 j. en L. W. van Rijn 26 j. Gevestigd: G. van der Smit z. b. van Zwammerdam H. J. Hilgers en gezin, schip per van Zwammerdam. Vertrokken: K. Völlmeh naar Rotter dam C. Verduijn naar Hillegersberg W. Spreij naar Amersfoort H. van Leeuwen naar Leiden P. D. van der Wilt naar Zwam merdam. BOSKOOP. Tooneeluitvoering. De tooneelclub St. Genesius, onderafd. van de St. Jozeph- gezellenvereeniging, heeft Dinsdag en Woensdag j.l. haar jaarlijksche vasten avond gegeven in het R.K. Verenigings gebouw. De geestelijk adviseur, kap. Hofstede, verwelkomde de aanwezigen, waarna de regisseur, de heer van Vliet, een korte uiteenzetting gaf van het op te voeren stuk „De Goudmijn", een tragi-comedie in drie bedrijven, naar het gelijknamige Vlaamsche spel van Jac. Ballings door Steph. van Quyk. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de opvoering van dit stuk goed geslaagd is. Het is een spel, dat nu eens tragisch, dan weer door den een of andere „zet" naar het komische overhelt. En hierin schuilt juist een groote aantrekkelijkheid. Over het na de pauze ogevoerde blij spel ,,'n Rustig uurtje", zullen wij niet veel zeggen. Het werd zeer goed gespeeld Wij betreuren het alleen, dat er hoege naamd geen strekking in zit, iets wat bij heel veel blijspellen het geval is. Een woord van lof aan de spelers mo gen wij niet onthouden. Een gezellig strijkje heeft er veel toe bijgedragen om de gezelligheid van deze avonden te ver- hoogen. Gevestigd: J. Verbeek, Zwarte weg 21. W. P. Groeneveld, Puttekade 139. H. v. d. Made, Puttekade 75. NIEUWKOOP Bazar Crisis-comité. Gisteren is de bazar in hotel Het Vliegende Paard, georganiseerd door het crisis-comité, ten bate van de kas, door den burgemeester der gemeente geopend. Om 3 uur waren alle leden van het comité en enkele genoodigden aanwezig en sprak de burgemeester een kort woord tot inleiding, ge tuigde van zijn waardeering voor het werk der vereeniging in het afgeloopen jaar ten behoeve van de crisis-slachtoffers verricht, en richtte zich daarbij zeer bijzonder tot den voorzitter, secretaris en penningmeesteresse, den heer de Graaf en den heer en mej. Bots. Spreker wenschte het moderamen geen koperen jubi leum toe, doch hoopte niettemin, dat het zich, zoolang de crisis mocht duren, aan zijn ideëele taak zou blijven wijden. De bazar werd den eersten middag druk be zocht. Geboren: Joannes Petrus, z. van C. Eijs en P. van Leeuwen. Overleden: M. Oostendorp 78 j. wed. van C. de Horde. ZOETERWOUDE. Jonge Wacht Op den laatsten Zon dag en Maandag van de Vastenavond d.i. 26 en 27 Februari wordt in het patronaat een uitvoering gegeven. Deze traditie is nu dertig jaar oud, maar toch zal deze keer de opvoering een bewijs leveren van frisch leven in het jeugdwerk. De nieuwe plannen van kernvorming de kernen heeten „de Jonge Wacht" zijn vastgelegd in vormingswelten. De Jonge Wachters zullen nu in hun leekenspel dab door den Eerw. Directeur geschreven is onder den titel „Dit is on ze Wet" bekendheid geven aan hunne idealen die nu zoo mooi zijn omschreven en nog mooier zullen worden uitgebeeld. De eerste avond worden de ouders en alle bestuursleden van de standsorgani saties uitgenoodigd, terwijl de tweede avond uitsluitend de donateurskaarten geldig zijn. „Sint Paulus". De Propagandaclub „St. Paulus" zal op Dinsdag 23 dezer in het Patronaatsgebouw het derde lustrum vieren. Als feestredenaar zal optreden Prof. Dr. H. v. Rooyen O. S. Cr. BINNENKORT ZAL VERSCHIJNEN TWEEDE BUNDEL DOOR TROUBADOUR WINKELPRIJS f 1.50 Om onze abonnée's, die de eerste bundel kochten, te gerieven, geven wij bij inteekening op onderstaande bon, gedurende slechts enkele weken dit prachtig uitgevoerde boek voor slechts VIJF EN ZEVENTIG CENTS Over de eerste bundel schreef het bekende tijdschrijft „Boekenschouw": „Soms was het een courantenberichtje, soms een algemeen tijdverschijnsel, maar altijd iets, dat de belachelijke of ergerlijke zijden van tegenwoor dige menschen typeert, waardoor de dichter, juister eigenlijk, daarom nog niet geringschattenderrijme laar, tot zijn „Oden en Satyren" geïnspireerd werd. Meermalen scho ten we onwillekeurig in een plotse- lingen lach bij het lezen van een rake, geestige 6atyre, in eens op springend na een onschuldig, humo ristisch aanloopje. Gaarne aanbevolen" Ondergeteekende wenscht te ontvaagen 1 exemplaar van de Tweede Bundel „ODEN EN SATYREN" door TROUBADOUR voor den prijs van f 0.75, Naam: Woonplaats: N.V. DE LEIDSCHE COURANT

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12