uit de radio-wereld rechtzaken VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 Programma's van Zaterdag 18 Februari. Huizen, 296 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplatcn. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.- orkest o.l.v. Joh. Gerritsen, afgewisseld met gnamofoonplaten. 2.00 Ha.fuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonplaten. I.30 Het dubbel Mannenkwartet ,.Bcl Canto'* te Haarlem. 4.50 De KR O-boys o.l.v. Piet Lustenhou- wer. 5.15 Sportpraatje. 5.30 Het dubbel Mannenkwartet „Bel Canto". 5.50 De KRO-boys. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waard. ü.40 De KRO-boys. 7.10 Burgemeester Y. Keestra van C-u- lemborg over de „Financieele banden tus- schen Rijk en Gemeente". 7.45 Sportpraatje van de R.K.F. 8.00 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud, m.m.v. Jean Janssens, Neder- landsch operette-zanger, begeleid door Fred. Boshart. 8.45 Yaz Dias. 8.50 P. Fouwels over „Handenarbeid". 9.15 Populair Concert op Cinema-orgel door Alphons Dreissen. 9.45 Microfoon-vertelsel door Wim Snit- ker. 10.00 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud m.m.v. Jcan Janssens, Neder- Landsch operettezanger. II.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VARA-uitz. 10.00 v.ra. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: J. Lemaire, voordracht; Gramo foonplaten. 12.002.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 II. Keizer: Het Europeesch Bil jartkampioenschap. 3.10 VARA-Balalaika-orkeet o!v. I. Po- warjef. 3.20 Negerleidercn door John Smith. A. d. vleugel: J. Ham. 3.30 Gramofoonplaten. 3.40 Vervolg Balalaika-orkest. 3.50 Vervolg Negerliederen. 4.00 Gramofoonplaten. 4.10 Vervolg Balalaika-orkest. 4.20 Vervolg Negerliederen. 4.30 Gramofoonplaten. 4.40 K. de Boer: Weten-willen-kunnen. 5.00 Notenkraken in woord en muziek. M.m.v. A. M. de Jong, lezing en De Noten krakers, o.l.v. D. Wins afgew. door Gramo foonplaten. 6.00 Volksliederen door de „Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers. 6.30 Orgelspel door C. Steyn. 7.00 S. S. Lantinga: Voor het Platteland. 7.30 Viool-recital door Carla Rosen. A. d. vleugel: Fr. Knapp. 7.45 SOS-Berichtcn. 7.50 Vervolg Viool-recital. 8.00 De Dorpsbarbier. 8.15 De Flierfluiters o.l.v. H. de Groot. 8.45 Toespraak door A. de Vries. 8.55 VA'R'A-Varia. 9.00 Radio-Paradox m.m.v. De Fliereflui ters o.l.v. H. de Groot. A. do Booy, zang; The Four Serenaders, accordeon; C. Doets en M. Komst, trompet; J. Evers, trombone; J. Hagenaar, celesta en xylofoon; D. Wins, piano en Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspel S. Gustard. I.20 Commodore Grand-orkost o.l.v. Mus- cant. 2.20 Debroy »Somers en zijn Band. 3.05 Ch. Sbadweli en ziju orkest. '3.50 Fred. Hartley's kwintet m.m.v. M. Careme, sopraun. 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Piano-recital L. Mackinuen. 8.20 „As it might have been" van L. Baily Radio-Programma van 150 jaar terug. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 BBC-orkest o.l.v. W. Braithwaite. 10.50 Voordracht. 1Q.5512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Baud. „R a d i o-P aria", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert.. 12.20 Concert door het Omroeporkest. 4.10 dito. 8.20 „Montmartrc", cabaret-programma o.l.v. Dorin. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 „Das Land des Liichelns'", operette van Lehar. Ivalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". I.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Concert door het Omroepor kest o.l.v. Reescn. 7.20 Oude Dansmuziek door het Omroep orkest. 8.40 Concert. Th. Nielsen, viool en F. Jensen, piano. 9.10 Liedjes bij de luit door Alf. Gildsig. 9.40 Piano-recital door V. Fischer. 10.0011.35 Dansmuziek uit Rest. „Lod- berg". Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramofoonplaten. II.20 Orkestconcert o.l.v. Loreris. 12.20 Concert oJ.v. Wolf. I.55 Gramofoonplaten, 4.20 Concert. 7.20 Gevarioerd programma m.m.v. We- rag-orke8t o.l.v. Eysoldt. Radio-toonecl en Gramofoonplatcn. 10.10 Dansmuziek o.l.v. Harry Risch. II.2012.20 Gramofoonplaten (Dansmu ziek). Ro me, 441 M. 8.05 Voorstelling uit een theater. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o.l.v. Lee mans. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Fr. André. 6.35 Zangvoordracht. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Fr. Andre n Ti'adio-tooncel. 10.30 Max Alexys' orkest. 33S M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Cramofoonplaten. 6.20 dito. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. S.20 Omroporkcst o.l.v. J. Kumps m.m.v. M. Dambois, cello. 10.30 Gramofoonplaten. 10.40—12.20 Concert uit Antwerpen o.l.v. P. Moreaux. Zeisen, 1635 M 7.20 „Parodicn in Wort und Ton", m.m.v. Hans Reiraann en zijn Ensemble. 8.05 Oude en Nieuwe Dansmuziek o.l.v. Otto Urack. 9.35 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door Otto Kcrmbach on zijn orkesl. AUTOMOBILIST! .Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten haagsche rechtbank. De Haagsche Rechtbank uitspraak in de zaak tegen P. J. K. uU h a z e r s- w o u d e, die op 2 Februari j.l. terecht stond van overtreding van art. 39S (licha melijk letsel door schuld). Verdachte zou op 5 October j.l. een aanrijding hebben veroorzaakt met zijn rijwiel op de Prins Hendrikstraat, en daar een zekere h. C. L. te Alphen aan den Rijn aldaar hebben aangereden, waardoor de aangeredenen geruimen tijd zijn werkzaamheden niet naar behooren heeft kunnen verrichten als ga-sfitter. Tot op heden is de aangeredene neg niet in staat zijn werkzaamheden te ver richten. De Officier van Justitie Mr. Knut tel had op 2 dezer tegen verdachte ge- ëischt een hechtenisstraf voor den tijd van 2 maanden. De Rechtbank deed uit spraak en veroordeelde verdachte tot 50.— sub. 25 dagen hechtenis. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen de gepensioneerde brie venbesteller A. T. te Valkenburg, die op 2 dezer in hooger beroep terecht stond van een vonnis van de Leidsche Kan tonrechter waarbij verdachte was veroor deeld tot een geldboete van 20.— sub. 10 dagen hechtenis, wegens het niet ver strekken van inlichtingen voor het bij werken vna het bevolkingsregister der gemeente Valkenburg. De Officier van Justitie had vernieti ging gevraagd van het vonnis van den Kantonrechter en tegen verdachte op nieuw geëischt een hechtenisstraf voor den tijd van 10 dagen. De Rechtbank veroordeelde verdachte oveieenkomstig het vonnis van den Leidsc-hen Kantonrechter. Tegen den niet verschenen A. W. R. uit Leiden, eischte de Officier van Justi- tie Mr. Asch van Wijk een gevangenis straf van 6 maanden terzake van diefstal van geld uit een muntmeter uit een pak huis in de Mirakelsteeg. Als getuige weid gehoord een zekeren C. R., die een en ander had gezien. Het feit is volgens de officier gepleegd in vereeniging met een zekeren Br., die reeds eenigen tijd geleden werd veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. Vonnis over 14 dagen. Gistermiddag stond in hooger beroep terecht C. A. M. Sn. uit Leimuiden, die bij vonnis van den Leidschen Kanton rechter was veroordeeld tot een geldboete van 25.subs. 25 dagen hechtenis, ter- zaire van overtreding van art. 308 (het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld). Verdachte zou op 31 Augustus als be- tsuurder van een auto hebben gereden op de Gooweg te Noordwijk Binnen en in een bocht in aanraking zijn gekomen met den motorrijder G. C. C. uit Noordwijk. De gevolgen van de aanrijding waren van dien aard, dat de heer C. bewusteloos op den weg bleef liggen en een sleutelbeen breuk had bekomen. Verschillende getui gen werden in deze zaak gehoord. De Officier van Justitie was na het hooren van de verschillende getuigen tot het overtuigend bewijs van de schuld van den verdachte gekomen. Hij vond het vonnis van den Kantonrechter te Leiden juist ge wezen en vroeg bevestiging hiervan. Vonnis ove'r '14 dagen. Tegen den bloemenkoopman H. H., 28 jaar, wonende te Leiden, die daar in het laatst van het vorig jaar bloemen had gestolen uit een broeikas van den bloemist Kors, eischte de officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Beklaagde was al herhaaldelijk wegens diefstal veroordeeld en had reeds vele straffen uitgezeten in Scheveningen en Veenhuizen. De 30-jarige kapper P. H. W. uit Dor drecht stond terecht wegens diefstal. Op FEUILLETON. DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE ROMAN VAN AVONTUUR, door SVEN ELVESTAD. U begrijpt, toen ik dat hoorde, begon nen m ii ooren te kriebelen en vol spanning luisterde ik verder. ,,'n Groot bedrag 1" vroeg mevrouw Car- stens. „Twee duizend kronen, ten minste z.">o ongeveer". „Niet meer? Gelukkig maar. Wat denb je te doen V' „Niets. En laat jij ook niets merken. Goed beschouwd is 't niet de moeite waard dit aan de groote klok te hangen. Maar morgen zal ik er toch de politie eens bij halen." ..Dat moest je vanavond al doen als de gasten vertrokken zijn." „'k Moet cr nog eens over denken." „V erdenk ie iemand V' -Neen. Maar t ligt voor de hand, dat 't gestolen is door iemand, die vanavond hier binnen geweest is. 'n Inbraak is het eigenlijk niet lk zal eens letten op 't losse personeel. Het moet een sterke kerel geweest zijn, om het slot zonder gereed schap te forceeren." -Ken je die menschen V' „Ja, ten niinste vier van de vijf", ant woordde de majoor. „Die eene heb ik vroe ger ooit gezien, die met dat bloozende ge zicht. Zn oogen bevallen me niet en den Oudejaarsavond van het Torig jaar had hij bij een zakenvriend, den kapper B. J. H. L. to Leiden, in dienst slaapkamer inge broken en uit een geldkistje een bedrag van ongeveer 900 ontvreemd. Van het geld had hij zich meubelen, kleeren en een gouden armband-horloge aangeschaft, dit laatste als cadeautje voor liet meisje met wie hij samenwoonde. Voorts had hij zich van een spoorwegabon nement voorzien. Toen hij in hechtenis word genomen, had hij allerlei verzinsels om het bezit van die geldsom te verklaren, die echter alle bewe zen werden onwaar te zijn. De officier, die in zijn requisitoir het bestelen van een vriend een uitermate misselijke houding noemde, wees op ver- daehtes ongunstig verleden. Reeds drie maal is hij wegens gelijke misdrijven ver oordeeld. Hij achtte een strenge straf op zijn plaats en eischte een gevangenisstraf van tien maanden. Over veertien dagen volgt de uit spraak. MOORD OP ZIJN VROUW. Tot drie jaar veroordeeld. Vcor de rechtbank te Breda had zich Donderdag te verantwoorden de 42-jarige rijwielhersteller J. G. uit Tilburg, wien was ten laste gelegd, dat hij op 26 No vember zijn vrouw opzettelijk had wiUen dooden. Op korten afstand van haar had verd. een schot gelost, waardoor de vrouw zóó ernstig werd gewond, dat ze twee dagen later aan de gevolgen overleed. Conform den eisch van het O. M. werd ver dachte veroordeeld tot drie jaren gevange nisstraf met aftrek van preventieve hech tenis. ZIJN GROOTVADER VERMOORD. Dader en medeplichtige tot resp. 12 en 10 jaar veroordeeld. Gisteren werden door het gerechtshof te Leeuwarden de 18-jarige A. M., timmer man, en de 19-jarige H. M., bakkersknecht, beiden uit Musselkanaal, veroordeeld resp. tot 12 en 10 jaar gevangenisstraf wegens moord op zekeren E. Huiting te Wessing- huizen, grootvader van A. M. A. M. had den man met een beitel tal rijke steken gegeven en hem hiermede afgemaakt. Dit gebeurde in den nacht van 29 en 30 Juli van het vorige jaar, terwijl H. M. daarbij behulpzaam was. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. Tot 10 jaar veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank deed gis teren uitspraak in de zaak tegen een 50-ja- rigen man, tegen wien het O. M. wegens poging tot doodslag vijftien jaar gevaoige- nisstraf had geëischt, cn veroordeelde hem tot tien jaar gevangenisstraf wegens po ging tot doodslag cn mishandeling. In den nacht van 11 op 12 Mei van het vorige jaar was do man binnengedrongen in de slaapkamer van de vrouw, waarmede hij vroeger verloofd was en die to Amster dam woonachtig is. Toen zij wakker schrok, merkte zij, dat een indringer zich in haar kamer bevondeen oogenblik la ter voelde zij, dat een hand haar keel om klemde. Zij trachtte zich los te rukken, doch de man gaf haar met een hamer een aantal slagen op het hoofd. Op haar hulp geroep schoot de vader van het meisje te hulp. Ook hij kreeg een paar slagen op het hoofd. Toen bet eindelijk gelukte licht te maken, was de indringer gevlucht. Het meisje had in hem echter met tamelijk groote zekerheid haar vroegere verloofde herkend, die haar nog herhaaldelijk lastig viel na zijn ontslag uit de gevangenis op 1 Mei j.l. Verdachte verklaarde voor de recht bank, dat hij zich van het gebeurde niets meer herinnerde. De psychiater dr. H. J. Overbeek achtte verd. toerekeningsvat baar; de rechtbank achtte dan ook geen termen aanwezig werd. in een bijzondere strafgevangenis te plaatsen. gehcelen avond doet hij al, of hij overal tegelijk wil kijken." Waarachtig' Krag, de majoor bedoelde mij. De situatie begon 'n beetje benauwend te worden, en ik heb in beraad gestaan, of ik naar hem toe zou gaan om me bekend te maken. Maar op 't zelfde oogenblik verlieten zij elkaar en terwijl de majoor wegging, fluisterde hij z'n vrouw toe: „Spreek er met niemand over." Intusschen waren een paar minuten ver streken. Misschien rijf. Bij de buffetten in de benedenverdieping, waar koffie ge presenteerd werd, was bijna niemand meer. Maar op de tweede verdieping ging het echt vroolijk toe. voortdurend lachsalvo's en applaus. Trybell was in volle actie ei\ viel blijkbaar in den smaak. Juist toen na een lachbui 'n oogenblik van stilte intrad, hoorden wij een door dringenden angstkreet, ergens in het huis. Het scheen vanuit de hoekkamcr te ko men, in den zuidelijke vleugel van het ge bouw. En direct na dezen kreet 'n luide knal van 'n revolverschot. Na t schot weer de angstkreet. Een vrouwenstem gilde: ..Hij doodt me Dan werd alles stil in 't huis, tol. op eens 'n oorverscheurend gillen en tieren losbarstte. Terwijl ik naar den zuidelijken vleugel rende, keek ik op m'n horloge. Het was precies zeven dertig minuten na elf." „U kunt zich indenken", ging Helgesen verder, ..dat na "t schot "n geweldige pa niek ontstond. Hel geluid drong door tot op de tweede verdieipixg, waar Trybell do meesten kostelijk amuseerde. Maar op eens kwamen ze allen naar beneden ge rend, ora te zien wat er gebeurd was. VERDUISTERING BIJ DE R.E.T. In den laatsten tijd zijn verscheidene gevallen van fraude voorgekomen bij het Rotterdamsche Trambedrijf de R. E. T. Een dezer gevallen heeft de Rotterdam sche rechtbank gisteren te behandelen ge kregen. De 49-jarige P. A. N., ontslagen klerk van de R.E.T.M. zou zich van Juni tot December hebben schuldig gemaakt aan verduistering van ongeveer ƒ1185 door knoeierijen met de loonlijsten van het personeel van ds afdeeling Weg en Wer ken. Verdachte legde een volledige beken tenis af. Nadat de arbeiders op de loon lijsten hadden geteekend voor do bedra gen, die zij aan loon en overwerk te vor- dern haden, veranderde verdachte de aan overwerkgeld uitgekeerde bedragen. Soms bedroeg die verandering wel 50 per week. Bij een controle is de fraude ont dekt. Uit het verhoor van verdachte bleek, dat hij in 1914 als poetser in dienst geko men was van de R. E. T. M. Door eigen energie had hij zich weten op te werken tot klerk bij de afdeeling Weg cn Werken en verdiende nu een jaarsalaris van 2500. Hiervan zou verdachte, die gehuwd is, maar geen kinderen heeft, behoorlijk heb ben kunnen leven, als hij niet. in de verlei ding was gekomen om veelvuldig café's te bezoeken. Na het gtuigenverhoor, dat betrekking had op de wijze van administreeren en controle en op de uitbetaling van loonen aan de werklieden, die verklaarden nooit een cent te weinig te hebben ontvangen, heeft het O. M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, er op gewezen, dat de loon lijsten als bewijs van de uitbetaling moes ten dienen. Volgens het O. M. heeft ver dachte zich schuldig gemaakt aan verduis tering als ambtenaar en het eischte 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger, mr. l. Weijl, pleitte op juridische gronden vrijspraak en vroeg subsidiair een voorwaardelijke straf. Plei ter verzocht verdachte op vrije voeten te stellen, doch dit verzoek werd door de rechtbank niet ingewilligd. SWEEPSTAKE-LOTEN. Bakker vrijgesproken. A. H., van beroep bakker te Amsterdam, stond voor het kantongerecht te Apel doorn terecht, omdat hij in een café te Apeldoorn Sweepstake-loten had ver kocht. Verd. zeide niet te weten, dat dit verboden was. De inspecteur van politie H. F. Clasie, als getuige-deskundige gehoord, deelde mede dat de consul-generaal te Dublin hem verzekerd har, dat bij de trekking van deze loterij vrijwel hetzelfde systeem gevolgd zou worden als bij de Grand Na tional in Maart van het vorige jaar. De ambtenaar bij het O. M. achtte deze verklaring voldoende. Hij eischte 50 boe te of 50 dagen hechtenis en verbeurtverkla- ring der in beslag genomen loten. Verder de in beslag genomen 30 ten behoeve van de Rijksschatkist te stellen. De kan- tnorechter was van meening dat de con sul-generaal het verklaarde niet uit eigen wetenschap heeft en sprak verd. derhalve vrij met teruggave van geld en loten. 'jf /Y\ n i 1 D li 1 I 1 „Kom naar binnen, lafaard. Ook de majoor had 't schot gehoord en even vóór mij stond hij voor de hoekka- mer. Samen stapten we binnen en roken direct kruitdamp. „Sluit de deurriep de majoor me toe. Ik begreep z'n bedoeling: hij wilde niet, dat z'n gasten alles zouden zien, alvorens hij zelf wist, wat er eigenlijk gebeurd was. Op 'n stoel lag 'n jong meisje, buiten bewustzijn, de armen slap neerhangend, de beenen uitgestrekt. Carstens boog zich over haar neer. „Dat is Maja", zeide hij. Z'n stem klonk ernstig, 'n weinig trillend, doch overigens wist hij zich volkomen te beheerschen. Hij schijnt 'n sterk zenuwgestel te hebben. Hij luisterde naar haar ademhaling en voelde haar den pols. „Ze leeft nog", mompelde hij toen. Maar opeens kwam hij op me tocge- stormd „Man, staat toch niet te gapen als oen rund haal liever direct 'n dokter". ,,'t Lijkt me beter", antwoordde ik, „eerst den moordenaar te vangen." Ik wees naar deu vloer, waar 'n kleine browning lag, het blauwige staal flitsend cn glanzend onder 't electrisch licht. Achter de deur hoorden wij de ontstel de uitroepen der toegesnelde gasten. U weet, Krag, dat ik 'n cursus gevolgd hob van 't Roode Kruis. Ik had al direct gezien, dat het meisje enkel maar in zwijm lag, mogelijk door den schrik, en dat ze hoegenaamd niet gewond was, laat staan vermoord. Ik liep om wat koud. frisch water te ha len en kalmeerde intusschen de gaston 'n beetje. Ik zei hen, dat alles 'n onverklaar baar misverstand was cn dat cr eigenlijk niets ernstigs was voorgevallen. Toen de jonge dame weer tot bewustzijn gekomen was, vernam ik, dat zij 't kamer meisje van mevrouw Carstens was. Ver suft sloeg ze de oogen op, staarde dan vol angst en ontzetting naar den muur en deed hartstochtelijke pogingen om te vluchten. De majoor moest haar met geweld te genhouden. Blijkbaar had zij iets beleefd, da* haar de hevigste angststuipen op 't lijf joeg. Bedaar eerst maar eens 'n beetje daar is niets met je gebeurd, trachtte dc majoor haar gerust te stellen. Vertel on« liever eens, wat er voorgevallen is...." Hier brak Helgesen z'n relaas even af. Hij krabbelde met 'n podloot 'n vluchtig schetsje op papier en schoof dit Krag toe. ,,'l Is noodzakelijk, dat u de ligging van de hoekkamer 'na nader l>esehouwt. Die ligt daar waar ik 'n kruisje gezet hpb. Daar heeft zich 't drama afgespeeld. Ach ter de deur links stonden de gasten do deur rechts geeft toegang tot 'n slaapka mer, doch was den geheelen avond geslo ten geweest. Op die deur bleef Maja wijzen en snik te angstig: „Daarlangs daarlangs." Ze stond weer op 't punt in zwijm tc vil len, maar de majoor beurde haar stevig op. en schudde haar 'ns flink. Daarlangs verdween hij, fluisterde zij sidderend. Wie vroeg de majoor. Die man, die man, die geschoten heeft. Ah, eindelijk Carstens keek me even aan. Kijk daar eens even?t verzocht hij. Tk stapte op dc deur toe. Doze was gesloten. De sleutel stak aan den binnenkant. Dc deur was dus aan de- zou kant afgesloten geworden en dc sleu tel stak nog in 't slot. Ik draaide mij om naar Carstens en zei M'n waarde majoor, kijk eens hierDu deur is van hieruit afgesloten geworden en door een gesloten deur kan niemand verdwijnen.' Maar ik heb '1 gezien, hij ging door die deur, beweerde liet meisje stamelend. Ilebt U gezien, dal hij dc deur open maakte 1 Neen, dat niet. Opeens was hij verdwe nen. Hij stond voor die deur en was weg. Toen viel ik in onmacht. Maar daarvóór, wat is er toen gebeurd vroeg do majoor. Ik was hier binnen gegaan om op te rui men en 'l koffieservies mee le nemen, ant woordde het meisje. Ik dacht dal er nie mand meer hier was en opeens stond er iemand vóór me. Een man „Ja, 'n groot-c. zwarte kerel, met den hoed diep in de oogen en 'n overjas aan. Zij beschreef 't uiterlijk van den man nader. Vroeger bad zij hom nog uooh gezien, noch bij Carstens, noch ergens anders. Hij had een zwarten baard, kleine oogen en droeg 'n gouden lorgnet. Hij kon onge veer vijfendertig jaar oud zijn cn was goed gekleed. Opeens bedreigde hij haar met een re volver en zei: „Als je je ook maar even durft (e bewegen of om hulp roept, schiet ik je neer. Toen gilde ze voor de eerste maal. U weU wel, hoe vrouwen zich in 'n dergelijke positie gedragen. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11