VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BRAND TE AMSTERDAM. De kunst kapokfabriok van de N.V. „Vul- tex" in de Kruis laan 182 te Amsterdam is gisteravond het tooneel geweest van een feilen brand. In de kapokmakery van het gebouw, dat dertig meter lang en 15 meter breed is en slechts één verdieping heeft, was het personeel aan den arbeid^ toen plotseling de voorman achter de kast van een der motoren eon vlam omhoog zag slaan. In een oogwenk had het vuur aan den omringenden opslag medegedeeld, en geleid door de in de lucht zwevende stof deeltjes en kapokvlokken breidde het zich snel uit, volop voedsel vindend in den voorraad kapok, waarmee het gebouw als het ware was vol gestuwd. Weldra sloegen de vlammen dan ook door het met glas be dekte dak naar buiten, zoodat de dadelijk gealarmeerde brandweer, die met veel ma teriaal was uitgerukt, aanvankelijk voor een zware taak stond. Onder leiding van den hoofdbrandmeester Brunei de lloche- brune word het vuur met vijf stralen ener giek aangetast. Groote watermassas werd over de vlammen uitgestort en deze vermin derden weldra zienderoogen, zoodat men den brand reeds na een kwartier meester was en de brandwacht» zich konden bepa len tot het nablussohingswerk in de smeu lende, kwalijk riekende en hevig rookende grondstof, met welk werk nog geruimen tijd gemoeid is geweest. Van den geheelen voorraad is een derde gedeelte opgebrand. Ook het gebouw liep hier en daar schade op. Een in de ruimte afgescheiden kantoor kon behouden blijven. Verzekering dekt de aanzienlijke schade, welke het bedrijf, waarin negen man werkzaam zijn, geleden heeft. Het van verschillende kanten toestroo- mende publiek werd door de politie op een afstand gehouden. AANRANDING VAN EEN MEISJE. De dader gearresteerd. Gistermiddag is in de bosschen te De Wijk (Dr.) door do rijks- en gemeentepoli tie aangehouden K. O., verdacht van aan randing van het 7-jarig dochtertje van den heer v. d. Wetering. Hoewel de ver dachte blijft ontkennen, zijn de bewijzen tegen hem zoo overstelpend, dat men geen oogenblik twijfelt dat hij do dader van deze laaghartige aanranding is. Do man is voorloopig in do marechaussee-kazerne te Meppel opgesloten. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Gistermiddag is door douanebeambten met behulp van politie van Rekken en Ei bergen en van de marechaussee te Neede een auto aangehouden, die bij onderzoek smokkelwaar bleek te bevatten. De auto, welke een groote hoeveelheid margarine bevatte en bestuurd werd door zekeren W. uit Borculo, kwam uit Oldenkotte in Duitsehland en was was op weg naar Bor culo. W. is gearresteerd. VUURGEVECHT MET SMOKKELAARS. Uit Brussel wordt aan het „Vad." ge meld Te Stekene op de Zeeuwsch-Vlaamsche grens is het bij nacht tot een vuurgevecht gekomen tusschen smokkelaars en douane beambten. Deze laatsten wisten, geholpen door een detachement gendarmen, een bende smokkelaars te verrassen, welke talrijke stuks vee uit Zeeland over de brug van de vaart te Stekene trachtte te drijven. Er werd aan weerskanten ge schoten. Het vee werd verschrikt en holde weg. Eenige ossen en koeien geraakten te water en ook verscheidene smokkelaars kwamen in de vaart- terecht. De meesten wisten nochtans weer op het droge te komen cn te ontsnappen, maar een hun ner, die op het punt stond te verdrinken, moest door de gendarmen worden gered en werd gearresteerd, en naar de gevan genis overgebracht. Ook te Kemseke zijn op twee verschillende plaatsen gesmok kelde koeien en ossen in beslag genomen. Duizend gulden in een boterhamzakje. Toen Woensdag een der autobussen van een onderneming te Schagen werd schoongemaakt, is een zakje gevonden, dat aanvankelijk als een boterhammen zakje van schoolkinderen werd aangezien Bij nadere beschouwing bleek echter, dat de inhoud bestond uit bankbiljetten, ter gezamenlijke waarde van ongeveer 1000. Tot nu toe heeft de rechthebbende zich niet aangemeld. Een 100-jarige. Op 24 Februari a.s. hoopt de ingezetene van Oude Tonge J. de Koning zijn honderd sten geboortedag te Weren. Deze honderd jarige mag zich naar omstandigheden nog in een goede gezondheid verheugen. „Je hobbelpaard heb ik aan een arm klein jongetje gegeven, dat geen vader meer had." „Hadt u hem dan niet beter vader kun nen geven?" SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddagcompetitie. Het wcdstrijdprogramnia voor Zaterdag middag luidt: le Klasse: L.R.C. 1S.C.O. 1. Terlee- de 1A.R.C. 1. 2de Klasse A.: Rijnsb. B. 2Quick B 2. S.L.F. 2—F. Pacta 2. A.R.C. 2-L.R.C. 2. 2de KI. B.: Woubrugge 1O. Clubje 1. Katwijk 1Terlecde 2. 3de KI. A.: F. Pacta 3A.R.C. 3. L.R.C. 3Woubrugge 2. Quick B. 4O. Clubje 2. 3de KI.: F. Pacta 1Quick B. 5. O. Clubje 3S.L.F. 3. J uiores: S.C.O.Terleede. Alle wedstrijden vangen te halfvier aan. Leidsche Politie Sportvereeniging. De L. P. S. V. speelde voor de compe titie te Alkmaar tegen de A. P. S. V. Het resultaat was een gelijk spel. Om den Zomerzorg-beker werd ge speeld tegen do Tramboys, waarbij de Leidsche politie met 61 won. GAAT FRANKRIJK B—NEDERLAND B NIET DOOR? De kans is groot, aldus meldt do „Sportkroniek", dat de wedstrijd tusschen Frankrijk B en Nederland B niet door gaat. De Franschen hadden voorgesteld de ontmoeting tot 10 Maart uit te stellen, doch de K. N. V. B. kon daar wegens com petitie-bezwaren niet mee accoord gaan. Het wachten is nu op de nadere beslissing van den Franschen Voetbalbond. NederlandHongarije. De „Sportkroniek" meldt, dat de beken de Belgische scheidsrechter Langenus is aangewezen als scheidsrechter voor den op 5 Maart te houden wedstrijd Nederland Hongarije. Hij is eveneens uitgenoodigd voor de ontmoeting RotterdamHon- gaarsch elftal die op Dinsdag 7 tot Woens dag 8 Maart gespeeld wordt. CRICKET AUSTRALIë—ENGELAND. Engeland wint met zes Wickets. Engeland heeft den vierden toetwedstrijd met zes wickets gewonnen en daarmee de rubber. Aldus de „As'hes" terug verdienend. De „winning hit" werd door Paynter go- maakt: een magnifieke zes op het bowlen van Mc. Cabe. Ley land heeft prachtig cricket laten zien: hij stond bijna vier uur aan bat voor zijn 86 runs, waaraan ten slotte door Mc Cabe met een goeden vang op het bowlen van O'Reilly een eind werd gemaakt. Zijn innigs telde negen vieren en éé4 vijf. De score-s van de Engelsche scores waren in totaal (voor 4) 163. ATHLETIEK VELDL00PEN GRAAF WILLEM II. Dc Haagsche At-hl. Ver. „Graaf Willem II", organiseert een drietal Nationale Wedstrijddagen om het zilveren Gr. W. II Kruisje. Deze wedstrijddagen bestaan uit twee veldloopdagen, te Wassenaar en te Schevc- ningen, benevens den Loop door Naaldwijk. De eerste veldloopdag heeft plaats te Wassenaar, op Zondag 12 Maart a.s., op t landgoed van den heer Prins. Aan dezen veldloopdag is \erbonden het Club- en persoonlijk Nederlandsch Veld loopkampioenschap over 10 K.M. Alleen zij, die aan alle drie de wedstrij- dagen deelnemen, kunnen in aanmerking komen voor het zilveren kruisje. Inlichtingen te verkrijgen aan het Secre tariaat: Dibberstraat 36, te Den Haag. KRACHTSPORT Leidsche Krachtsportvereeniging. Deze week had de ontmoeting plaats tusschen dc Leidsche Krachtsportvereeni ging en „K.D.O." Den Haag, welke ont moeting eindigde met een 71 nederlaag voor L.K.S.V. Voor L.K.S.V. kwamen uit: de Graaf, Sloos en Jagel. Het verloop van dezen wedstrijd is als volgt: le ronde: de Graaf verliest van Buchely, Sloos van Eijmer en Jagel van Schaft. 2e ronde: Buchely wint- van de Graaf, Eijmer verliest van Sloos en Schaft wint van Jagel. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de leden H. Jagel (Midden C.) en W. Sloos (Lichtgew.) zullen deelnemen aan de kampioenschappen van Den Haag 2e af- deeling. welke 18 Febr. en 4 Maart te Delft worden gehouden. In de jury heeft mede zitting het lid W. Ossevoort. SCHAKEN INTERACADEMIALE COMPETITIE. Evenals andere jaren nemen dit seizoen aa-n den wedstrijd om het Interacademiaal kampioenschap de vertegenwoordigende ploegen deel van de x\msterdamsche Stu denten Schaakclub „Philidor", dc Delftsche Stud. Sch. Ver., de Leidsche Stud. Schaak club „Morphy" en de Utr. Stud. Sch. Ver. „Lasker". Dc Leidsche ploeg, die met de bekende spelers Hamming en Rassers aan de twee hoogste borden de laatste jaren ongeslagen den wisselprijs een zilveren raadsheer, ver overde, leed in het begin van dit seizoen e-n 'onverwachte nederlaag tegen het Utrechtsche achttal .met 3 'A41/a. Dins dagavond j.l. vond te Leiden de return match plaat-s, welke door „Morphy" ditmaal met de overtuigende cijfers 6)411/2 werd gewonnen. Uitslagen van de ovrige tot dusver ge speelde wedstrijden luiden: UtrechtDelft 6' 'n1%, DelftUtrecht 35, Amsterdam Delft 5)421/ï, LeidenAmsterdam 41/2 3 1/2, DelftLeiden 08. Utrecht en Leiden hebben dus de leiding met 3 overwinningen en één nederlaag, zoo dat het mogelijk is, dat een tweetal beslis singswedstrijden zal moeten worden ge speeld. DAMMEN DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN". De uitslagen der voortgezette borden wedstrijden zijn: v. Daalenv. Bakkum 02 BoesieStipdonk 02 A. JansenW. ter Haar 20 B. Goddijnv. Bakkum 20 P. VeelenturfStipdonk 20 v. d. VeerTh. Lovink 20 A. DubbeldemanA. Bonte 02 L. SlootjesG Jansen 02 BoesieG. Dubbeldeman 20 v. d. VeerG. Jansen 20 L. SlootjesTh. Lovink 02 v. BakkumA. Dubbeldeman 02 Ph. LovinkW. ter Haar 20 BILJARTEN EUR0PEESCH KAMPIOENSCHAP GROOT BILJART CADRE. DE EERSTE DAG. Dommering en Van Vliet winnen. Onder buitengewoon groote belangstel ling werd gisteravond in den Dierentuin te Den Haag een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het Europeesc-h kam pioenschap groot biljart cadre. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de Portu- geesche gezant, de zaakgelastigde van Egypte en de Kanselier der Belgische Legatie. De voorzitter van den Nod. Biljart Bond, de lieer Sanders sprak een ope ningswoord. Een afzonderlijk begroetings woord aan alle spelers in hun landstaal sloeg geweldig in. Daar de Portugees da Mata niet ver schenen was, zal hij in dit tournooi ver- vnagen worden door den Hagenaar Van Vliet, zoodat dus drie Hollanders aan de wedstrijden deelnemen. Begonnen werd met de partij Sweering Dommering. De Amsterdammer kon maar niet op dreef komen. Na 10 beurten had hij een totaal van 92, terwijl Dommering na de 9e beurt, die hij met een serie van 129 na een acquit-stoot voor vasten bal beëindigde, een totaal boekte van 316 punten. Na een serie van 45 strandde hij met 37 op een totaal van 398. Hierdoor kreeg Sweering nog de gelegenheid een totaal te berei ken van 116. Domering maakte hierop de partij uit. Dommering - 400 12 129 33.33 Sweering (N.) 116 12 32 9.S6 De volgende partij was die tusschen de Belgen Moons Gabriels. Na de 10e brt. had Gabriels 249 tegen Moons 385. Laatstgenoemde boekte daar na een magere drie, waarop Gabriels schitterend spel liet zien en met een serie van 130 zijn totaal op 379 bracht. Moons maakte daarna de partij uit. Moons (B.) 400 12 127 33.33 Gabriels (B.) 379 11 130 34.45 Eerst om 11 uur werd een aanvang ge maakt met de partijen Davon (Fr.) tegen Joachim D.) en Van Vliet (N.) tegen Soussa (Egypte). Da vinJoachim. De Duitscher was niet bijzonder op dreef. Hij had na 21 beurten slechts een totaal van 187. Davin deed het beter. Met een serie van 98 had hij na IS beurten 336 punten. Na vervolgens tweemaal gepoe deld te hebben wist hij na een serie van 10 en van 54 de 400 vol te maken. Davin (Fr.) 400 22 98 18.18 Joachim (D.) 187 21 77 8.90 Van Vliet—Soussa. Van Vliet kwam na een slecht begin later goed op dreef en wist tenslotte te winnen. Na de 10e beurt had de Hage naar een totaal van 196. Sousa brak de 10e beurt met 60 af op een totaal van 316. Daarna kon Van Vliet zijn talenten too- nen. Na een fraaie serie van 93 kwam hij op 289 te staan. De kalm spelende Soussa strandde vervolgens op 63, daarbij zijn totaal op 379 brengende. De Hagenaar kreeg nu zijn kans, die hij ten volle be nutte. Onder groot applaus passeerde hij de 100 om met 11 de partij uit te maken. Hij had een groot applaus in ontvangst te nemen. Van Vliet (N.) 400 12 111 33.33 Soussa (Egypte) 379 11 101 34.45 De wedstrijden worden hedenmiddag voortgezet met de volgende partijen: Half twee: Sweering—Van Vliet cn DommeringJoachim. Half vier: GabrielsDavin en Moons Soussa. HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR PROFS. Conti-verbetert zijn wereld-serie-record. In de wedstrijden om het wereldkam pioenschap biljarten voor profs cadre 72i te Parijs heeft Conti voor de derde maal het wereldrecord voor de hoogste serie verbeterd met een beurt van 242. Het stond op 215 en wel in zijn partij tegen Derbier, die tot dan toe eveneens ongesla- geu was. Daar het reglement bepaalt dat de win naar van het wereldkampioenschap een voorsprong van twee punten moet hebben op nummer twee, moeten Conti en Der bier nogmaals tegen elkaar spelen. Grange bezet in den eindstand de derde plaats, Fujiware de vierde, dan volgen v. Leenrpunt, Mora, Weiss, Mar tenet, Ran- son en Adorjan. De laatste uitslagen luiden: van Leemput 300 23 81 13.04 Ranson 294 23 85 12.78 Weiss 129 10 65 12.90 Fujiware 300 11 89 27.27 Mora 300 14 162 21.42 Martenet 220 14 56 15.71 Conti 300 4 242 75.— Derbier 108 4 57 27.— PAARDENSPORT SLIPJACHT Z. H. J. V. De Koninklijke Nederlandsohe Jaclit- vereeniging houdt Zaterdag a.s .een slip- jacht in de omstreken van Noordwijker- hout en Vogelenzang. Meet om 2 uur voor den ingang van het St .Bavo gesticht te Noord wijkerhout. De jacht is verder te volgen in 't Lange veld, vanaf den bitumenweg Noord wijk-Voge lenzang nabij de boerderij Wassenaar van den heer Kerkvliet, en bij de Bekslaan te Vogelenzang. Er mogen echter op de Bekslaan geen auto's worden gestatio neerd. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Donderdag a.s. vrij houden. Ten bate van het Parochiehuis zal Donder dag a.s. een feestavond gegeven worden. Hieraan werken mede het R. K. Zang koor en de afdeeling tooneel der Sb. Josephgezellenvereen. Bovendien zullen nog extra nummers op het programma komen. Dit zal het slot zijn van de Vas tenavonduitvoeringen. Al zou het niet alleen om het doel zijn, dan gaat men natuurlijk hierheen om te genieten en een aangename avond mee te ma-ken als slot van den vastenavond. Men voorzie zich tijdig van kaarten bij eenige jonge dames die de parochianen hiervoor wel met een bezoek zullen vereeren. Men sla dit niet over. Tuinbouw. In tegenstelling met an dere jaren komt er geregeld nog flink wat groenten aan de veiling. Vaste re gel is dat in dezen t-ijd van het jaar eenmaal per week wordt geveild. Thans kan hiermede nog niet worden volstaan er. heeft nog tweemaal per week veiling plaats. Dit vanwege de flinke aanvoel-. Ook over de prijzen valt in het alge meen niet te klagen. orig jaar, in de zen tijd, was het slechter. Ook de fi- nantieele omzet was vorig jaar om dezen tijd lager. In de sloot. Donderdag is door het schrikken van de fluitsignalen van een tramtrein een met een paard bespannen tweewielig voertuig in de sloot terecht gekomen. De bestuurder G. v. d. Meij, wonende te Rijnsburg, behaalde een modderbad. Ook kar en paard kwamen in de sloot terecht en werden nogal be schadigd. LEIDSCHENDAM. ,,St. Genesius." Woensdag 15 en Donder dag 16 Februari gaf de R. K. Tooneelver- eeniging „St. Genesius" te Leidschendam met medewerking der R- K. Harmoniekapel „St. Cecilia haar jaarlijksche uitvoering in het Patronaat. Om plm. 7.30 uur opende de voorzitter van den R. K. Volksbond de feestavonden met den Chr. groet en heette allen hartelijk we.kom. Hij brengt dank aan de donateurs en begunstigers voor de van hen ontvangen steun en vertrouwt steeds op aller mede werking te mogen kunnen blijven rekenen. Hij prijst de goede samenwerking, die er bestaat tusschen „St. Genesius" en „St. Cecilia'', waardoor het mogelijk is, dat der gelijke avonden als deze, kunnen gegeven worden. Hij vraagt aller aandacht voor tooneel en harmonie, opdat allen ten volle kunnen genieten. Allereerst krijgen wij dan een keurig nummer muziek van St. Cecilia, die verder gedurende den avond onder de correcte lei ding van den heer B. van Veen met ver schillende keurige en prettige nummers de aanwezigen hebben doen genieten. Door „St. Genesius'" werd hierna opge voerd het Anti-Oorlogspel in 4 bedrijven „Gij zult niet dooden", een stuk, dat bij de aanwezigen o.i. wel in den smaak viel en dat over het geheel vol aandacht werd ge volgd. De verschil.ende rollen werden op zeer goede wijze vertolkt en zaten er best in, zoodat de spelers telkens een verdiend applaus hadden in ontvangst te nemen. Op het einde dankte de voorzitter allen voor hunne aanwezigheid en de medewer king en hoopte steeds op deze medewer king en steun te kunnen blijven rekenen tot groei en bloei der beide Vereenigingen; hij sloot dan de avonden met tien Chr. groet. Het waren een paar gezellige avonden, welke alleszins geslaagd mogen heeten. LISSE. Geboren: Cornelis Albertus Jaco bus z. van A. R. Broekhof en A. van Diemen Petrus Theodorus z. van Th. van' der Aart en A. M. Aartman Aga tha Man d. van Th. G. Onderwater en P. Tulen Franke z. van M. van Mars bergen en I. van Veen Petrus Chris- tianus Nicolaas z. von J. A. Wissels en A. C. Baars Willem z. van G. A. Ka merman en M. Dekker Alida Petro- nella d. van J. Rewijk en C. de Lange. Gevestigd: II. J. Oostveen van Wassenaar. Vertrokken: F. J. A. van dei- Eerden naar Breda H. G. Dames naar Aalsmeer M. G. S. Vos naar Hengelo. Andere bladen schrijven: VERRASSEND EERHERSTEL. De a.r. Standaard driestart Nu ook-de Eerste Kamer, met de stem men der sociaal-democraten alleen tegen, aan de wijziging der Tarwe wet haar goed keuring gehecht heeft, is daarmee de omme keer van het grootste deel der oppositie bezegeld. Heitig wa-s, op enkele sporadische uit zonderingen na, in het voorjaar van 1931 de linkerzijde tegen de Tarwewet gekant. Wie zich nog eens vermeit in de invec tieven, waarmede destijds het onzinnige plan van Ruys werd bestookt, staat ver steld over de lichtvaardigheid, waarmee allerlei booze gevolgen als onafwendbaar den volke werden voorgespiegeld. De Kamers van Koophandel in Amster dam en Rotterdam stelden zich aan de spits van de oppositie tegen het wangedrocht, dat den landbouw geenerlei profijt en aan de andere bedrijfstakken groote schade moest berokkenen. Twee jaren heeft nu de wet gewerkt, en wij voegen er aan toe: zegenrijk gewerkt. Ook vroegere tegenstanders konden zich bij de behandeling in de Tweede Kamer niet onttrekken aan de erkentenis, dat het menggebod in de practijk was meegeval len. De heer Boon, een der voornaamste op posanten tegen het aangenomen stelsel, sprak het bij de behandeling in de Tweede Kamer openlijk uit: „Nu wil ik erkennen, dat de werking van de wet beter is geweest, dan ik destijds heb verwacht." (blz. 1905). En zijn medebestrijder mr. Oud voegde er aan toe: „Inderdaad hebben de gevolgen, die wij vreesden van de monopolistische positie van de maalindustrie, zich niet voor gedaan in de mate als wij indertijd hebben gevreesd". Alleen de saciaal-democreten bleven on vermurwbaar, maar vrijzinnigen en vrij zinnig-democraten gingen over heel de li nie overstag. Verrassend is het eerherstel! N00RDWIJKERH0UT. Uitvoering N. V..C. Maandag 20 Febr. des avonds 7.30 uur zal de R. K. Voetba-1- Ver. N. V. V. haar eerste uitvoering hou den ter gelegenheid van het 1-jarig be staan in Café „Duinrust" van den heer Gouwenberg. De feestavond is toegankelijk voor leden en junioren (met ouders), dona- teurs en begunstigers der vereeniging. Kap. Bangert, Geestelijk Adviseur der D.H.V.B. (district Leiden) zal een rede houden, ter wijl naast voordrachten en declamatie, en kele leden op zullen voeren „Voetbal-Hen- kie", kluchtspel in drie bedrijven. Het ge heel wordt opgeluisterd door- schitterende muziek. Nog een be.perkt aantal kaarten voor belangstellenden zijn verkrijgbaar bij het bestuur en 's avonds aan de zaal. Komt allen OUDEWETERING. Tooneeluitvoering. Gisteravond had in Hotel van den Bösch alhier de Vas tenavond-uitvoering plaats van de R.K. Tooneel vereeniging „St. Theodulfus. De zaal was uitstekend bezet. Opgevoerd werden een tweetal stukken vaan vroo- 1 ijken aard, namelijk „De Held van het Witte Doek", een klucht in drie bedrij ven en „De Zelfmoordenaar" een blijspel in een bedrijf. Daverend is er gelachen om de malle situaties in het eerste stuk zoowel als om de staaltjes van vriende lijke brutaliteit in het tweede stukje. De avond is dan ook omgevlogen en uit stekend voldaan konden de talrijke be zoekers te ongeveer middernacht huis waarts keeren. Bij de sluiting van den avond wees de voorzitter er op, dat met deze uitvoering de vereeniging haar 10e seizoen had besloten, daarbij de hoop uitsprekende, dat de inwoners van Oudewetering in de toekomst de ver eeniging zullen blijven steunen, opdat haar voortbestaan verzekerd zij. De pianomuziek van den heer A. Fangmann droeg mede bij tot verhooging van de vroolijke stemming, terwijl de grimee ring van den heer Franssen goed ver zorgd waas. De costumes waren gele verd door de fa. Hoppezak te Leiden. Bijzondere Vrijw, Landstorm. Voor do afdeelingen Oudewetering, Nieuwe- wetering en Huigsloterdijk van den Bij- zonderen Vrij willigen Landstorm is in overleg met den iteer Burgemeester van Alkemade een plaatselijke Landstorm- Commissie ingesteld. Als voorzitter de zer commissie is aangezocht dokter A. van der Bij lij, als penningmeester de heer Jos. Penning de Vries en als secre taris de heer L. Kool, lanadstormleider te Nieuwewetering. Burgemeester L. H. M. J. Vosters is bereid gevonden het Eere-voorzitterschap der commissie te vervullen, terwijl eerw. heeren pastoor J. J. H. Raken, ds. J. B. Geerling, ds. W. van den Bos en den heer J. van lterson hunne medewerking hebben toe gezegd door het lidmaatschap der com missie te aanvaarden. Bovendien heb ben de plaatselijke leiders ambtshalve zitting in de commissie. In verband met een en ander is thans een bijeenkomst belegd op Vrijdagavond 17 Februari des avonds te half aoht uur in Hotel van den Bosch, alhier, tot wel ke bijeenkomst de leden van bovenge noemde afdeelingen het hunne vrouwen of verloofden gratis toegang hebben. De commissie zal worden geinstalleerd door den voorzitter der Gewestelijke Landsbormcommissie dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer der Staben- Generaal, die bovendien een toespraak tot de vrijwilligers zal houden. Verder zal de avond worden gevuld met de ver tooning van enkele films, een en ander begeleid door nationale muziek.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10