OVERALLS AGENDA ZATERDAG 11 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Febr. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste baromefcerst.780.4 te Blacksod. Laagste barometersfc.: 745.7 te Vardö. Verwachting tot den avond van 12 Febr.: Matige Noord-Oos telijke tot Noorde- lije wind, licht be wolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag om het vriespunt. De hooge drukking op den Oceaan bleef toenemen en zich Oostwaarts uitbreiden. Bij Ierland ligt een kern boven 780 m-M. en de hooge drukking breidt zich nog over Scandinavië uit. Bij IJsland vertoont zich een vrij diepe depressie, die hoofdzakelijk Noord-Oostwaarts trekt, maar waarvan eon gedeelte zich waarschijnlijk naar Scan- dinaviëë zal verplaatsen. Bij het afnemen van den wind en de opklaring, die nu op vele plaatsen in het hooge drukgebied ziohtbaar wordt, zal de vorst in Zweden, die nu alleen in het Noorden streng is, toe nemen en zich verder over Duitschland en des nachts ook over ons land uitbreiden. Van de verplaatsing van het hooge druk gebied hangt het af, of deze toestand slechts één dag of Langer duurt. In Ierland en Schotland kwam reeds vorst voor. Bijna geheel Duitschland had vorst. Ook in Frankrijk en Zwitserland is de temperatuur sterk gedaald. Op. IJsland begonnen de temperaturen weer te dalen. Langs het Kanaal waait het krachtig uit Noord-Oost aan de Noorsche kust is de storm bijna verdwenen. LUCHTTEMPERATUUR. Temporat"ur des middags te half drie 3.7 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.35 uur tot Zondagmorgen 6.53 uur; van Zondagnamid dag 5.37 uur tot. Maandagmorgen. 6.52 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 12 Februari voorin. 3.58 uur en nam. 4.13 uur; Maandag 13 Februari voorm. 4.31 uur en nam. 4.47 uur. DE LEIDSCHE WINKELSTAND Eenige, vooraanstaande Leidsche en Haag- sche kooplieden, hebben op de Vischmarkt no. 15, voor gezamenlijke rekening opgericht „De Leidsche Marktwinkel". Het gerestau reerde winkelhuis, heeft een smakelijk aan zien gekregen en zal zeer zeker de aandacht trekken van Leiden's publiek, daar een en an der, vooral op de Leidsche Marktdagen, weer wat meer leven op de Vischmarkt zal aan brengen. Naar de ondernemers ons verzekerden, zal in deze zaak, 'veel onder de aandacht van het Leidsche publiek worden gebracht, op het ge bied van fabriekspartijen en restantgoederen, voor prijzen, welke tot nog toe te Leiden ten ecnemale onbekend waren. R.K. Vereeniging van Gezinshoofden. Door de afd. Leiden van bovengenoemde vereenigng is aan den Raad dezer gemeente onderstaand schrijven gericht: Hirmede betuigen ondergeteekenden namens de R.K. Vereenigng van Gezinshoofden alhier, hunne instemming met het voorstel van Bur gemeester en Wethouders aan Uw College tot het verruimen van den kindertoeslag voor het gemeentepersoneel. Mocht Uw College bereid zijn, dezen toe slag nog verder te verbeteren, dan is o.i. hier mede het belang der gemeente en van zijn personeel tn zeerste gebaat, Tentoonstelling van Ex-libris. Het Ex-libris heeft zijn eigen kunst-vormen en zijn eigen vereerders, vooral in de krin gen der bibliophilen. Op dit beperkte gebied van kunstuiting is jr. den loop der eeuwen veel vertoont, waar van de tentoonstelling, welke van 1018 Fe bruari in de Templum Salomonis wordt ge houden, een merkwaardig overzicht geeft. Be halve oude Ex-libris-teekeningen is op deze tentoonsteling ook een grootc plaats inge ruimd aan de moderne ontwerpen uit alle landed van Europa. Er zijn verscheidene kunststukjes bij. Voor de opening dezer tenoonstelling welke opening gisterenmiddag plaats vond bestond groote belangstelling. Het woord werd eerst gevoerd door den heer Loeff, waarna na heer J. Schwenke, bestuurslid van den Ne- derlandschen Ex-Iibris-kring een beschouwing hield, over de groote waarde van onze speciale kunstuiting en op het eigen karakter van deze kunst. Het is niet de bedoeling deze tentoon stelling van Ex-libris populair te maken, doch wel meer bekendheid eraan te geven aan de kringen, die hiervoor in aanmearking komen In kringen van boekenvrienden zal deze klei ne, maar uitgelezen show zonder twijfel be langstelling trekken. DE HEROPENING VAN HET GEOLOGISCH INSTITUUT Omtrent de plechtigheid der opening van het Geologisch Museum kunnen we nog het vol gende mededeelen. Na de rede van prof. Escher werd, gelijk gemeld, het woord gevoerd door den rector- magnificus, prof. dr. J. Huizinga, die namens den acaderoischen senaat zijn gelukwenschen uitsprak»- Spra. wijst vervolgens in de eerste plaats op het feit, dat er de laatste jaren, ook on der invloed van Amerika, misschien veel ge sproken wordt over de verhouding Hooge- school tot Maatschappij, misschien wel wat al te veel, In dit verband wil spr. er op wij zen, dat als men thans over dit onderwerp zou spreken en men zou vragen: wat doet de we tenschap voor de maatschappij, -wij kunnen wijzen op het Geologisch Instituut alhier. In de tweede plaats, aldus spr., wordt meer en meer belangstelling gegeven voor de ge schiedenis, het vak, waar spreker zich in het bijzonder mee bezighoudt. Doch de geologie heeft ook een geschiedenis; en al bestaat er een groote kloof tusschen de geschiedenis, die spr. doceert, en de geschiedenis van de geolo gie, die meer de exacte geschiedenis voor zich heeft, voelt spr. zich toch met prof. Escher als historicus verwant en het doet spr. genoegen prof. Escher als collega-histo ricus te kunnen begroeten. Hierna sprak de heer W. Gaade als praeses van de philosophische faculteit. Namens de chemici bood spr. aan prof. Escher ter gele genheid van dezen dag een droogstoof voor 't laboratorium aan. Vervolgens trad de hoogbejaarde oud-hoog- leeraar in de geologie en de eerste hoog leeraar in de geologie aan de Leidsche uni versiteit prof. dr. K. Martin naar voren. Al staat het niet op het programma, dat ik hier het woord zal voeren, aldus spr., toch wil ik gaarna van deze gelegenheid gebruik maken om hier eenige woorden te spreken. Spr. her innerde er vervolgens aan, dat het vijf en vijf tig jaar geleden is, dat hij het professoraat in de geologie aanvaardde. Het was toen nog een klein college en spr. herinnerde zich nog heel goed met welke uiterst bescheiden middelen hij in het toenmalig Museum van Natuurlijke Historie moest werken: zes houten kristalmo dellen, met touwtjes bijeengehouden en overi gens ook zeer gebrekkige hulomiddelen. In Delft was het toen niet veel beter. Als men bij Koloniën een paar mijningenieurs noodig had, dan werden deze klaargemaakt. Verge lijk daarmede thans eens welk een geweldige vooruitgang er gekomen is. Spr. hoopte dat van het Instituut te Leiden als van die van elders groote kracht moge uit gaan, niet alleen voor vermeerdering der ken nis. maar ook tot verheffing van het volk. Hierna bood prof. Escher aan den architect Robbers en aan den bouwkundig-ambtenaar Evertsen een album aan van het nieuwe en vernieuwde gebouw, waarna het nieuwe Insti tuut bezichtigd werd. Zilveren jubileum Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer H. Stuifzand in betrekking kwam bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo alhier. Des morgens werd de jubilaris op het prïvé- kantoor ontvangen, waar hij allereerst door den directeur den heer J. W. IJdo Ezn. in hartelijke woorden werd gecomplimenteerd, waarbij spreker gewaagde van de groote plichtsbetrachting en werklust van den jubi laris. Spreker hoopte mede in het belang der N.V., dat de jubilaris nog vele jaren bij de firma werkzaam moge zijn. Mede namens de commissarissen overhandigde de directeur hem een enveloppe met inhoud. Hierna bood de heer N. G. Spaargaren namens het college van commissarissen zijn welgemeende goluk- wenschen aan. Zoowel de heer Van der Worm, de vroegere chef, als de tegenwoordige, de heer Blote, complimenteerden den jubilaris, waarna eenige ververschingen werden rondgediend. De jubi laris dankte daarop voor de hem gebrachte hulde. Hierna had de ontvangst in de drukkerij plaats, waar de jubilaris bij monde van den chef, den heer Blöte, namens het geheele per soneel werd gelukgewenscht en hem een blij vend aandenken aan dezen dag werd aange boden, welk geschenk vergezeld ging van een mooi uitgevoerde oorkonde, geteekend door den heer Th. Verbiest, MAATKLEERMAKERIJ M. KL00TS. Met ingang van heden is de heer M. Kloots, Cobetstraat 47, die jarenlang als hoofdcoupeur bij de Mij. „De Faam" werk zaam was, &en eigen maatkleermakerij be gonnen. We behoeven hierover eigenlijk niet veel te schrijven. De bekwaamheden van den heer Kloots als coupeur zijn vol doende bekend, dat we ieder gerust een bezoek ten zijnen huize kunnen aanbevelen. Daarbij mogen we de verzekering geven, ■dat de heer Kloots uitsluitend 1ste klas werk aflevert en dat hij dus vanzelf spre kend slechts 1ste klas stoffen gebruikt en dit zoo veelzijdig mogelijk, d.w.z. voor ci viele en sport-kleeding, voor uniformen en ambtgewaden. Reeds in 1916 verwierf de heer Kloots een onderscheiding voor het vervaardigen van uniformen, hetgeen zijn capaciteiten voldoende bewijzen. De stalen- collectie laat tenslotte duidelijk zien, dat de heer Kloots zijn Engelsche stoffen van prima huizen betrekt. Wo wenschen hem bij zijn ondernemen veel succes. Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden. Woensdag 15, Donderdag 16 en Vrijdag 17 Februari a.s. houdt de Afd. „Leiden en Omstreken" van bovengenoemde vereeni ging een tentoonstelling in de Kleine Stads- zaal (ingang Aalmarkt) te Leiden. De Burgemeester, mr. A. v. d. bande Bak- huyzen, heeft zich welwillend bereid ver klaard Woensdagmiddag 3 uur de tentoon stelling officieel te openen voor genoodig- den en leden, terwijl hij tevens het voorzit terschap op zich heeft genomen van het Eere-Comité, waarin zitting hebben geno men de volgende dames en heeren: dr. P. C. van Andel, Direct. Chr. H.B.S., R. Boer, Dir. Mij. voor Toonkunst, A. L. Boot, Insp. v. d. Dir. Belastingen, ir. A. G. Boesman, Industrieel, dr. D. E. Bosselaar, Rector Gymnasium, mr. F. D. L. Briët, Lid der Eer ste Kamer der Staten-Generaal, D. ten Gate Brouwer, voorz. v. d. Kamer v. Kooph. en Fabr. voor Rijnland, mevr. prol. H. Cleveringa-Boschloo, mevr. prof. dr. B. D. Eerdmans-de Holl, voorzitster v. d. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, prof. Jlir. mr. W. J. M. van Eysinga, Lid v. h. Intern. Hof van Justitie, prof. dr. P. H. G. van Gilse, Hoog leeraar in de Neus-, Keel- en Oorheelkunde, Eere-Voorzitter der Afd. Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, Lid der Eerst Kamer der Staten-Generaal, Oud-Burgemeester van Leiden, mevr. J. Hannivoort-Adriani, J. W. Henny, Voorzitter van de Ned. Dag bladpers, mej. P. F. H. E. van Hilie, Prae ses V. V. S. L., Prof. P. C. T. van der Hoe ven, A. Homulle, Deken en Pastoor van Leiden, dr. M. D. Horst, Dir. Gem. Ge- neesk. Dienst, prof. dr. J. Huizinga, Rector Magnificus der Leidsche Universiteit, mevr. prot. C. ldema-van Gaasbeek, mevr. dr. C. Jorissen-Versteeg, mevr. B. Kamp-van As sen, mevr. prof. H. Kmbbe-Tavenraat, prof. mr. R. Kranenburg, Lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal, prof. dr. N. J. Krom, dr. J. C. S. Locher, Pred. Ned. Herv. Ge meente, mr. P. A. Pijnacker Hordijk, Dijk graaf Hoogheemraadschap van Rijnland, mr. A. J. Romijn, Weth. v. Soc. Aangelegen heden, prof. dr. Ph. S. van Ronkel, Voorz. Mij. voor Letterkunde, Luit.-Kol. H. Roose boom, Garnizoenscommandant, mevr. P. de Ruiter-Schagen van boelen, dr. J. O. van Schalkwijk, Dir. Gem. H.B.S., mevr. prof. J. Snouck Hurgronje- van Oort, mr. A. F. L. M. Tepe, Weth. v. Onderwijs, mevr. prof. S. G. de Vries-de Vries, J. v. d. Werk, Praeses L.S.C. Wat is nu de bedoeling van deze S.H> Tentoonstelling? Wij kunnen niet beter doen dan hieronder te laten volgen, wat er alzoo van onze vereeniging uitgaat: le. Onderwijs aan slechthoorende kinde ren (scholen met huisv es.ting te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam). 2e. Nazorg en vakopleiding. (Dr. Johan Sassefonds). 3e. Lipleescursussen, ook voor volwasse nen. 4e. Arbeidsbemiddeling met Centraal Bu reau te Haarlem en 19 plaatselijke comitó's. 5e. Bestrijding der kwakzalverij op oor- heelkundig gebied. 6e. Tentoonstellingen van- hulpmiddelen. 7e. Voorziening van hoortoestellenCen traal Magazijn te Soest en proefkisten op 35 plaatsen in Nederland; op 5 plaatsen in Ned. O.-Indië; op 1 plaats in Ned. W.- Indië. 8e. Instrumentenfonds ten behoeve van on- en minvermogenden. 9e. Bevordering aanleg kerk- en groeps- telefoons. 10e. Rijwielschilden en draa-gpenningen. He. Exploitatie van het Rust- en Ont spanningsoord voor Slechthoorenden: „Ons Landhuis" te Lunteren. 12e. „Anna Fonteinfonds' ten behoeve van het verblijf van on- en minvermogen den op „Ons Landhuis". 13e. Gemeenschappelijke uitstapjes en reisjes. 14e. Gezellige bijeenkomsten. 15e. Voordrachten met lichtbeelden en groepstelefoon. 16e. Tooneel en Pantomimeclubs. 17e. Orgaan der Vereeniging:,, Naar het volle leven". 18e. Kindercourant: „Vergeet me niet". 19e. S.H.-zakkalender. Het voornaamste wat wij willen? Dat is: de slechthoorenden, jong en oud, rijk en arm voor onze mooie beweging winnen en met of zonder hoortoestel of met de kunst van het afzien van den mond (liplezen) brengen in het volle leven. Als we ze maar eenmaal gewonnen hebben, dan worden ze bezield en gesterkt door het goede voor beeld van hunne medeleden, die reeds den weg hebben afgelegd van de diepste duis ternis en neerslachtigheid naar het hoog ste licht van herwonnen levensblijheid en levensmoed. Maar wij willen eveneens belangstelling wekken bij de goedhoorenden, omdat hun steun, zoowel daadwerkelijk als financieel, voor ons mooi en menschlievend werk on misbaar is. Slechthoorenden, in uw eigen belang; goedhoorenden uit een menschlievend oog punt, wij wachten op u en rekenen op uw komst. De tentoonstelling is voor het publiek ge opend: Woensdag 's avonds 710 uur, Don derdag en Vrijdag 's morgens 1012, 's mid dags 35, 's avonds 710 uur. Zie ver dere bijzonderheden en mededeelingen in de advertentie in dit blad. Winkeldiefstal. Terzake van diefstal van een actetasch in „De Bijenkorf" te Den Haag, is door de Haagsche politie gearresteerd een 41-jarige inwoonster van Leiden. De fcasch werd op haar bevonden. Gistermiddag is de 71-jarige D. S. bij de Bolwe-rbstraat op de Hoogewoerd door een vrachtauto aangereden, toen hij met een handwagen de straat overstak. Hij liep een wonde op aan het hoofd en een paar gekneusde ribben. Hij werd ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BIOSCOPEN. Luxor. De filmregisseur W. S. van Dijke, die zich reeds naam wist te verwerven met zijn „Tra der Horn", is met zijn nieuwe Afrika-film „Tarzan" nog dieper in het hart van Afrika gedrongen en laat ons daarvan wondere schoonheden zien. Met een expeditie, aangevoerd door James Parker, een Engelschman, die zich speciaal toelegt op den ivoorhandel, voert de filmre gisseur zijn toeschouwers door de oerwouden van Afrika, met al haar schoonheden van ondoordringbare bosschen, wilde dierenpracht, gewoonten en zeden van de inboorlingen enz. James Parker, die vergezeld is van zijn dochter (Maureen O'Sullivan) en zijn compa gnon Harry Holt (Neil Hamilton) heeft ge ruchten gehoord over het legendarische oli fantenkerkhof en gaat op weg om dit te zoe ken. Door bijna onderdoordringbare wouden, langs steile bergpaden en diepe afgronden be reiken zij den Berg des Doods. Hier ontmoeten zij een groep groote apen, aangevoerd door een blanke. Deze rooft Jane Parker en voert haar mee naar zijn schuilplaats. Na eenigen tijd wordt Jane door haar va der teruggevonden, maar zij kan Tarzan (Johnny Weismuller) den blanken aapmensch, niet vergeten. De expeditie wordt aangevallen door Pygmeeën en Jane Parker en Holt wor den in een gorillakuil geworpen. Tarzan, ge waarschuwd door Cheeta, een aapje, dat zeer aan Jane gerecht is, komt hen met een kudde olifanten te hulp. Een van de olifanten wordt gewond en gaat op weg naar het olifanten kerkhof, om daar te sterven. Parker, die even eens gewond is, dringt er op aan het dier te volgen en zoo slagen zij er in het doel van hun tocht te bereiken. De vermoeienissen zijn te veel geweest voor den gewonden man en hij moet het bereiken van zijn levensdoel met den dood bekoopen. Jane besluit met Tarzan in de wildernis te blijven en Holt gaat terug naar de kust om een nieuwe expeditie uit te rusten, die de groote schatten aan ivoor zal vervoeren. Hij is overtuigd, dat hij bij zijn terugkomst kan rekenen op de bescherming van Tarzan. Natuurlijk komen er in de film wel onlo gische dingen voor en doet het stomme optre den van Tarzan, die geen taal verstaat noch kan spreken, vreemd aan, maar op andere mo menten doet hij de toeschouwers ijzen, b.v. in zijn gevechten met de wilde dieren, zijn zweef vluchten door de bosschen, zijn wedstrijden roet krokodillen, enz. Een film, die alleen voor volwassenen toelaatbaar is. In het voorprogramma gaat de film „Meyer en Co.", een klucht, die somwijlen doet schud den van het lachen. City. Een groot gedeelte van het Orionjournaal is nog gewijd aan den afgeloopen winter. Er zijn schitterende opnamen bij, waardoor men zich aan Noordpool verplaatst kan denken. Van het uitgebreide programma vermelden wij „Op den drempel des dood" met de lenige Richard Talmadge in de hoofdrol. Dit jongmensch beleeft tal van sensatie-volle avonturen bij het ontriiaskeren van een uit gezocht stelletje schurken, die zijn vaders fa briek benadeelen. Daarbij bevindt hij zich berhaaldelijkin een situatie, die men met eenige dichterlijke vizie inderdaad omschrijven kan als „op den drempel des doods". Het loopt natuurlijk goed af en een niet onaardige jongedame maakt het einde meer dan bevre digend. Daarna een cowboy-film „Zijn eer gewro ken", waarin een pootige juffrouw optreedt, die in letterlijk en figuurlijke beteekenis „de broek aan heeft", zooals men dan wel eens pleegt te zeggen. Deze in cow-boy costuum gestoken jonkvrouw knokt een niet gewenschte minnaar onder de tafel, dat het een lieve lust is. Door deze ietwat smakelooze vertoo ning moeten wij een voorbehoud voor vol wassenen maken. Hierna komt er nog een valsche munters- afaire op het doek, waarvan de veelbeloven de titel luidt: „Vervaarlijke tegenstanders". Van de ongeoorloofde munterij zien we niet veel, maar de hoofdzaak is de heer William Desmond, filmspeler van beroep, in de gele genheid te stellen zijn athletische bekwaam heden tentoon te spreiden, wat hij dan ook naar behooren doet. Ook hier is de belooning zoet. Voor liefhebbers van de bicepskultus is er deze week in City wel het een en ander te genieten. Casino. Moesten we de vorige week het programma afkeuren, voor deze week kunnen we het vol mondig aanbevelen. „Es wird schon wieder besser" is een aller aardigste rolprent vol pit en humor, boeiend van begin tot eind. „De zoon der witte ber gen" met den koenen bergbeklimmer Louis Trenker, als de alpengids Hans Turi in de hoofdrol, alsmede met de sympathieke Renate Muller, die erin optreedt, doet voor de eer ste niet onder, al is deze film dan ook met haar mooie berglanglandschappen vol sneeuw en ijs en spannende ski-wedstrijden van een geheel ander genre. Deze beide Ufa-filnw vormen met het voor- gramma, waarin o.a. ook ae 2'jitsche Katho liekendag te Essen voorkomt, een mooi ge heel, waarvan ieder zonder onderscheid naar hartelust van zal kunnen genieten. Trianon. De hoofdfilm, die deze week wordt ge draaid, vertoont zulk een ontwrichting van huwelijkstrouw, eindigend met zelfmoord, dat wij een bezoek aan dit theater deze week moe ten ontraden. LEIDEN. Zaterdag, Zweefvliegdemonstraties Leid sche Zweefvliegclub, terrein Maal drift (Wassenaar), 2.30 uur. Zaterdag, Uitvoering Leidsch Gymnasias- tenbond, Leidsche Schouwburg, 8.15 uur. Maandag, Debatvergadering Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Dinsdag, Jaarvergadering Ned. R. K.'Volks- bond, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Conferentie, Eigen Huis, 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: de Graaff, Kortmann, Polak, Renaud. en Timmermans. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genbolz. TeL 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotneken wordt van Maandag 6 t-ot en met Zondag 12 Fehr. a.s. waarge nomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18. Tel. 523. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 3de der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskerk Gezongen H. Mis waaronder plechtige Algemeene. H. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen Engelen daalt met spel en snaren (bladz. 25) en na de luide dank zegging H. Joseph Trouwe Hoeder, bladz. 32 uit de liederenbundel, waarna in het Gezellenhuis gemeenschappelijk Ontbijt, waarbij wordt gezongen het Vlaggelied. Kaarten ruilen kan alleen onderling ge schieden bijvoorbeeld na het ontbijt. Geen zitting ,6t. Joseph spaarkas, geen bibliotheek. Te 8 uur in de Stadsgehoorzaal feest avond voor de Gezellen met hun ouders. Er' zijn nog een beperkt aantal kaarten te verkrijgen a 40 cent bij den Huismeester. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur Damclub de 2 sleutels onderlin ge wedstrijden. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Dinsdag is de zaal voor de leden geslo ten. Te 8.15 uur feestavond voor Donateurs ook voor dezen avond zijn nog kaarten te verkrijgen a 40 cent. Woensdag te 8 uur gezellige bijeenkomst voor allen die hebben medegewerkt aan het welslagen van ons vastenavondfeest. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Brandstichter bekent. De winkelier J. L., die was aangehouden in verband met den brand in zijn winkel aan de Heerengracht 92, heeft bekehd den brand gesticht te hebben. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 96. N.V. Koninklijke I Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens, 1 voorbeen J. C. Zaalberg en Zoon, Leiden, I Vestestraat 22. De statuten zijn gewijzigd. 2643. P. Vos, Leiden, Kraaierstraat 3, winkel in groenten, aardappelen en fruit. Uittr. E.: P. Vos, Leiden, d.d. 1 Febr. 1933. Gemeenteraad. De heer Coster heeftjde volgende motie ingediend: „De Raad spreekt de wensche- lijkheid uit, dat. indien de subsidie van het Leidsch muziekcorps vervalt, Burgemees ters en Wethouders zuilen bevorderen, dat aan hen, die 25 jaren en langer bij het mu ziekcorps zijn, een gratifioatie wordt gege ven". En het voorstel: „Ondergeteekende stelt voor, om in de verordening op de heffing van een belasting op openbare vermakelijk heden in dien zin te wijzigen, dat waar ge lezen wordt een vloeroppervlakte van 50 M2 te veranderen in 60 M2 en waar gelezen wordt 100 M2 te veranderen in 120 M21'. In blauw, khaki, bruin en wit, 4.75, 3.95, 3.75, 3.50, 3.10 2.28 MUZIEK. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Het Concert van 16 dezer zal ons brengen de gevierde Russische Celliste Raya Gar- bousova. Met medewerking van bare zuster zal zij geven werken van Haydn, Reger, Veraccini, enz.. Wij twijfelen niet, of het zal voor de le den weer een mooien avond zijn. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds gebouw geopend vanaf 7 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonds van 6.308 uur Bondsge bouw, Steenschuur 15. Maandag. Vergadering dagelijks be stuur R. K. Volksbond, 8.15 uur. Dinsdag Jaarvergadering R. K. Volks bond 8 uur, zaal 6. Dinsdag. Ledenvergadering „St. Ra phael" 8 uur, zaal 1 en 2. Woensdag. Ledenvergadering „Een dra cth", 8 uur, zaal 6. Donderdag. Repetitie Vondel 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.30—8.30 uur. Opening Huisvlijt tentoonstelling 's mid dags te 3 uur, Bondsgebouw Steenschuur no. 15.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2