ZATERDAG 11 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER Voor den jjolitierechter stond terecht de student L. J. W., die bij dagvaarding ten laste was gelegd, dat hij in den nacht van 23 op 24 Februari van het vorige jaar den sergeant majoor van D. te Leiden bij een vecht partij heeft mishandeld, waardoor getuige zijn linkeronderbeen heeft gebroken en tot op he den toe nog niet geheel zelfstandig kan loo- pen. Tusschen een tweetal stokken komt ge tuige de zaal binnen en neemt op een stoel voor de tafel plaats. Getuige deelde mede, hoe een en ander is geschied. Verdachte be weerde uit noodweer te hebben gehandeld, daar hij door het publiek is lasting gevallen (De politierechter interrumpeert en zegt tegen verdachte: u zult toch ook wel eenigszins hardhandig geweest zijn). De officier van Jus titie mr. Hoekstra kwam na het hooren van verschillende getuigen tot het overtuigend be wijs. Van noodweer is volgens den officier geen sprake. Spr. eischt tegen verdachte een geldboete van f 75 subs. 25 dagen hechtenis. De politierechter onmiddellijk vonnis wijzen de veroordeelde verdachte tot f 50 subs, 50 dagen hechtenis. V >or deze zaak waren vele Wlangstellenden uit Leiden op de tribune. In de verdachtenbank nam plaats H. J. H. uit S t o m p w ij k, die bij dagvaarding ten- laste was gelegd, dat hij in den nacht van 31 December op 1 Januari onder invloed van sterken drank een ruit heeft ingeslagen van den caféhouder v. B. te Veur. De oorzaak van de vernieling was, dat van B.. toen ver dachte om een flesch je..ever vroeg, deze niet heeft willen afgeven. Verdachte kon zich niets meer van het geval herinneren. De officier, van justitie eischte tegen verdachte een geldboete van 15 subsidiair 15 dagen hechtenis. Verd. had hiertegen niets te zeggen. Overeenkom stig de eisch werd verdachte veroordeeld. De 55-jarige winkelier N. van der M,. uit R ij n s b u r g, moest terecht staan, terzake dat door den keurmeester A. in verdachte's win kel pakjes boter (margarine) werden aange troffen welke verpakt waren in gewoon wit pap'er. Verd. beweerde, dat deze daar aan wezig waren voor eigen gebruik, hetgeen de politierechter vreemd voorkwam. De officier van justitie mr. Hoekstra eischte tegen verd. een geldboete van S 150 subsidair 50 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde ver dachte tot 50 subs. 50 dagen hechtenis. BEDREIGING TE WARMOND De 28-jarige A. J. N., stucadaor te Haar lem, heeft terechtgestaan terzake dat hij op 1 Juni 1932 te Warmond J. A. Vughs heeft bedreigd met doodslag, althans zware mishandeling, door hem in het station te War mond te achtervolgen en toe te roepen: „kom er uit, dan zullen we je vermoorden". Volgens de getuigen-verklaringen bleek ver dachte met nog eenige andere personen te be- hooren tot stakende stucadoors uit Haarlem en werd V., die per rijwiel van daar terugkeer de door de stakers achtervolgd en bedreigd. Als verdediger trad op mr. Tj. Mobach, die den getuige V. de vraag stelde of hij door verdachte bij name was genoemd, hetgeen ge tuige bevestigde, De stucadoor A. G, M., die eveneens tot de werkwilligen behoorde, zeide op ongeveer 200 ^M. afstand van het station de stakers te heb ben ontmoet. Hij is daarop teruggekeerd om V., die nog bij het station was te waarschu wen. Getuige verklaarde de hierboven om schreven dreigementen te hebben gehoord. Getuige had deze niet als ernstig opgenomen. Op een vraag van mr. Mobach gaf deze ge tuige toe, zelf een geopend ■knipmes in de hand te hebben gehad. Dit was volgens getui ge nédat de dreigementen waren geuit. De stucadoor van L. uit Tilburg, was mede met de anderen binnen het station gevlucht. Onderweg heeft getuige een melkflesch stuk geslagen; naar hij meende uit zenuwachtig heid. Van L. heeft gezien dat de vorige ge tuige een mes in de hand hield. Vervolgens werden eenige getuigen dé charge gehoord, die in gezelschap van ver dachte in of nabij het station Warmond zijn geweest en verklaarden, dat zij geen bedrei gingen hebben gehoord. Wel werd er geschol- en en wa6 V. gesommeerd om naar buiten te komen. Wegens ziekte van enkele getuigen werd daarop deze zaak uitgesteld. MISHANDELING TE WARMOND Vervolgens stond terecht de stukadoor H. v. S. uit Haarlem, die etch te verant woorden had wegens mishandeling. r M "er^achte »P I Juni te Warmond "ebben mishandeld door dezen te stompen en te slaan en voorts A. G. M., die als getuiue in de vorige zaak optrad, met een mes heVKen bedreigd. Get. M. verklaarde door v. d. S. op den grond te zim geworpen, waarna hij met een mes werd hedreigd. Hij voelde een steek en heeft zich later door een geneesheer ter plaatse doen ver binden. Verdachte ontkende en zeide dat als ge- uii e net loog hij zich moest vergissen. etuitfe L.. ook in de vorige zaak gehoord. ze.deverdoe met M. in het stationslokaal te h^ben v.rd,rhte ,tak mct cgn b|in. kend voorwern in de richting v«„ M.. die get. a°r °eder,d heeft aangetroffen. - getuigen décharge verklaarden dat ver acb»e binnen het station is geweest en at hii zich :n de n^biiheid van een op den we* „,,to heeft ongehouden. er «-Me beweerde met de e»to uit Haar- ern TTK>rio fc rfe](onien om y je 8nreken, °ch hij heeft dezen niet gezien. Ook deze zaa werd voor onbenaalden tijd uitgesteld. BRANDSTICHTING Voor de Groniprfs'-he rechtbank hebben te recht destaan d«> drie gebroeders S. I.. S. en van G., resD. directeur, vennoot en procura tiehouder van de Oro-i-rf-WW-eM-dische Bananen Company aan de Eendrachtskade te T;°;'':rfen- verdut worden van brand stichting in hun pakhuis op 10 Oct. j.l. De GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP. De Raad dezer gemeente kwam Donder dagmorgen te 10.30 uur in openbare vergade ring bijeen. Alle leden zijn aanwezig. De voorziter opent de vergadering met ge bed en houdt een Nieuwsjaarsrede. In het jaar dat voorbijging heeft ondanks den ongunst der tijden de Raad met energie zijn taak vervuld. Zelfs werd deze geprikkeld, omdat in de objecten van werkverschaffing belangrijkv' werk ook voor de toekomst dezer gemeente Werd verricht. Uw besluiten leidden er in 1932 toe. dat in het grondbedrijf sloo- ten werden drooggemaakt, geriolered, straten aangelegd, voortgang werd emaakt met de ex ploitatie van ons bouwterrein en laat ons dit direct eraan toevoegen, met welwillende mede werking van derden een resultaat werd ver kregen voor een kleine gemeente om er ja- loersch op te zijn. Het grondbedrijf was niet ongelukkig. Het kon in 1932 voor 14836.25 aan bouwterrein verkoopen. nadat in 1931'hel eerste bedrag groot 5183.75 voor de eerste vier woningen werd ontvangen. Zelfs noodzaakte de verdere uitvoering tot het zoeken van namen voor een zestal nieuwe straten. De groote werk loosheid kon alzoo eenigen uitweg vinden en bij al de moeilijkheden was dit geen geringe uitkomst. Hoe groot die moeilijkheden waren toonen de volgende cijfers. Aan steunverlee- ning uitgekeerd 7847.07; aan werkverschaf fing 11746.93, aan bijslag werkloozenkassen 116.53, aan subsidie werkl. kassen, gewone en crisisbijslag f 1700. Door de werkloozen kassen werd in totaal uitgekeerd een bedrag groot f 5202.79. Aan extra-steun werkloozen ^495. Aan subsidie Burgerlijk Armbestuur f 1487.88. Op 1 Januari 1932 was het aantal werkloozen 72 en op 1 Januari 1933: 78. Het behoeft geen betoog, dat wij een woord van deernis 'uitspreken tot hen, die wel willen werken, maar door de crisis van allen arbeid verstoken zijn en die gedwongen zijn, zich bij de gemeente te vervoegen om in hun onder houd eenige hulp te verkrijgen. Altijd al de economisch zwakkeren, zijn zij nu zonder eenige reserve veelal op directe hulp aan gewezen. Maar dit mag niet uit oog doen ver liezen, dat ook de weerstand van bijna alle anderen zonder onderscheid zeer sterk is aan getast en vaak tot moeilijkheden aanleiding geeft, waarin minder gemakkelijk kan worden voorzien, dan in die van den gewonen werk nemer. De gemeente ontving 25 pet. steun, tot een bedrag van 1398.40 voor de steunver- leneing en f 2934.23 voor de werkverschaffing, terwijl een bedrag van derden groot 5624.28 werd terugontvangen en van Dorpsbelang 285.03. Van de totale hulo aan de sociale zwakeren 1409.8$ en 1487>8 is 22897.77, kwam terug een som groot f 4332.63 is 18565.14. Verder werd aan materialen voor het grondbedrijf uitgegeven een som groot 8425.53 en overigens f 3852.07. Spr. gaf deze sprekers, opdat men den indruk zou zien ver sterkt van de beteekenis, die ons grondbedrijf heeft voor de kansen om onze steunverlee- ning zoolang mogelijk vol te houden. Zonder geld geen hulp, geldt ook voor ons. Spr. bracht in dit verband dank aan de verschillen de comité's. Met een opwekking tot vertrouwen op God besloot spr. zijn rede. Na applaus van de leden bracht wethouder Splinter namens den Raad een woord van hul de aan den burgemeester. Vervolgens worden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voorz. deelt daarna mede den uitslag van de gehouden aanbesteding van het straat werk. Het werk is gegund aan de heeren H. D. van Osnabrugge en A. Verdoes voor de som van 15 pet. per M2. Ingekomen zijn: de rekening van de muziekvereeniging „De vote" over 1932. Op voorstel van den voorz. wordt besloten dit stuk tot een volgende ver gadering aan te houden, omdat dan verwacht kan worden, dat ook de rekeningen van an dere vereenigingen die subsidie aanvragen, zi'-i binnengekomen. Een schrijven van den Min. van Binnenl. Zaken, dat slechts aan de uit de kas trekken de werkloozen een brandstoffenbon kan worden gegeven, waar dit in verband met de gezinsomstandigheden en gezinsinkomsten be slist noodzakelijk is. De voorz. zegt, dat B. en W. in verband daarmede hebben bepaald, dat zij, die geen kinderen hebben en zij, wier g3ziusi"ko"m«len, buiten het bedrag der kas, meer dan f 6 per week bedragen, niet voor een bon in aanmerking komen. Een verzoek van het bestuur der Bijz. School om een voorschot od de vergoeding over 1933. Dit wordt ingewilligd. Hierna volgen- nog eenige stukken, welke al1°n voor ke-oisgeving worden aangenc gemachtigd om met verificatie en finan cing van Ned. Ge- te gaan terzake van ,n het gemeentelijk Verder wordt de het centraal bureau cieele adviezen der meenten een contract ai de jaarl-'ks'-he controle grondbedrijf. Het ophalen van vi Aan de orde is thans: „het ophalen van asch en vuilnis". De voorz. zegt, dat F. Blom daarvoor on- brand is tijdig ontdekt en gebluscht, zoodat de sporen van poging tot brandstichting wa ren achtergebleven. Gevonden werd een lange strook houtwol gedrenkt in olie langs een dakluik en in de buurt van een aantal kisten met brandbare artikelen als matten en hcutwol. Ook bevatten verschil'pnde openin gen in den zolder brandbare stoffen. Verdachten ontkenden alle drie. Er werden 29 getuigen gehoord, van wie 6 décharge. De genoemde feiten werden door het verhoor bevestigd. Tevens verklaarde de accoutant Bolhuis, dal het onderzoek van de boeken had uitgewezen, dat de zaak den laatsten tijd steeds achteruit ging. Er was dringend be hoefte aan bedrijfskapitaal. Bovendien bleek, dat de brandverzekering was opgezegd en dat de hedrijfsveizekering ook na eenige dagen zou aMoopen. Verdedigers waren mr. M. Levie en mr. G. L. P. Warburg. Eisch tegen alle drie gebreeders 2 jaar ge vangenisstraf. gevraagd heeft ingeschreven voor de som van 449 per jaar. Naar aanleiding van dit stuk is het onderhavige punt in de vorige ver gadering aangehouden. B. en W. hebben den voorz. opgedragen met den tegenwoordigen aschophaler over het geval te spreken en hem te vragen of hij bereid zou zijn het ook voor 9 per week te doen. De Raad moet thans uitmaken of openbare inschrijving wensche- lijk is. B. en W. stellen voor het werk aan M. C. van den Ing (den tegenwoordigen asch ophaler) op te dragen voor 4 9 per week tot einde 1933. De heer de Haas wil de kwestie behandelen los van de personen en is voor pu blieke aanbesteding, hetgeen door hem wordt voorgesteld. De voorz. acht het in dit stadium noodig, dat tot een geheime zitting wordt overgegaan. Na heropening der openbare vergadering wordt over het voorstel van den heer De Haas gestemd, hetwelk wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 6 tegen 1 stem. Vervolgens is aan de orde het voorstel van B. en W. om het gemeenteland voor 1 jaar onderhands te verhuren aan P. Vromesteijn, voor 70 per H.A. De heer de Haas wenscht opneming van de voorwaarde, dat het land niet onderverhuurd mag worden, wat in het afgeloopen jaar is geschied. De voorz. zegt. dat het verbod van onderverhuur in het contract voorkomt. De heeren van Leeuwen en de Graaf zeggen, dat Vromesteijn het land in 1932 niet heeft onderverhuurd, doch vee heeft aangenomen om te weiden, hetgeen niet gelijk is aan onderverhuren. Het voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Hierna wordt, op voorstel van B. en W. met alg. stemm. besloten aan gebroeders A. en N. Mol bouwgrond te verkoopen voor een bedrag van 7900, de helft te betalen direct en de andere helft in 1934 of zooveel eerder wan neer de grond in gebruik wordt genomen. Eenige wijzigingen in de begrooting worden aangebracht. Alsnu is aan de orde dc benoeming van leden voor de stembureaux voor de verkie zing van leden der Tweede Kamer der St. Generaal. Na herhaalde stemmingen worden benoemd voor het eerste stemdistrict, waarvan de burgemeester ambtshalve voorzitter is, de heeren C. de Graaf en G. Groenendijk en voor het 2e stemdistricf de heer M. P. Splinter, voorzitter, en voorts als leden de heeren A. Roest en I. J. Klaver. Als plaatsvervanger voor den burgemeester wordt benoemd de heer A. v. Leeuwen en als plaatsvervangers der andere leden de heeren D. de Haas en L. A. J. Konin. Als plaatsvervangend voorzitter voor slemdistrict II wordt benoemd de heer B. G. Corts en tot plaatsvervangers van de leden de heer J. G. Meerburg. Bij de rondvraag informeert de heer Groe nendijk naar reden, waarom P. van der Hceven het toezicht niet meer uitoefent bij het grondbedrijf. De voorz. zegt dat dit eendeels komt, omdat van der Hoeven niet geregeld bij de werkverschaffing mocht werken en ander deels dat een meer technisch onderlegd per soon bij het werk voortdurend aanwezig moet zijn, nu de gemeente-opzichter noodig is bij de bestrating van den weg in Achthoven, Voorts vraagt de heer Groenendijk of de aannemers persoonlijk moeten straten. De voorz. zegt, dat dit de bedoeling is. De heer Klaver dringt er op aan, wanneer advertenties geplaatst moeten worden, dit in de 3 te Leiden verschijnende dagbladen te doen. De heer de Graaf spreekt over een trot toir lans de huizen tusschen Kalkbrug en Bruggestraat. De voorz. merkt op. dat dit straatgedeelte van de gemeente Leiden is. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter is de burgemeester. Na opening der vergadering door den voorz. met gebed wordt het nieuw benoemde lid van den Raad, den heer J. van der Sterre, door den secretaris binnengeleid, om als zoodanig beëedigd te worden. De heer van der Sterre legt in handen van den voorz. de vereischte eeden ingevolge de Gemeentewet af, waarna hij als lid van den Raad zitting neemt. De voorz. wenscht hem geluk en me- mroeert zijn vroeger lidmaatschap en ver trouwt op een aangename samenwerking. De heer van der Sterre dankt den voorz. voor het gesprokene eö zegt zich bewust te zijn de moeilijke en verantwoordelijke taak, welke hem thans wacht en vertrouwt daarbij op Gods hulp. Hierna worden de notulen der vorige verga dering gelezen en ria een opmerking van den voorz. goedgekeurd. Vervolgens -geeft de voorz. lecture van eeni ge ingekomen stukken en doet mededeeling van een ingekomen verzoek van den heer R. Dorrepaal, waarbij deze vergoeding vraagt voor door de gemeente in de hem toebehooren- de perceelen gelegde riolen voor den afvoer van straatwater. De voorz. stelt voor dit adres in handen te stellen van B en W. voor praeadvies, waartoe na een vraag van den heer de Jong wordt besloten. Voorts deelt de voorzitter mede, dat B. en W. eén onderzoek hebben doen instellen naar de verontreiniging van slooten. Het ligt in de bedoeling om met de betrokken polderbesturen te overleggen om tot verbetering van dezen toestand te 'geraken. Wat het dempen van enkele slooten betreft zegt de voorz., dat dit stuit op de groote bezwaren der eigenaren, die zich zullen voordoen bij het maken van afscheidingen, welke ze willen doen komen voor rekening van de gemeente. De heer Van Egmond tot wethouder benoemd. Alsnu komt aan de orde punt 4: benoeming van een wethouder.. Na stemming blijkt, dat op den heer van Egmond zijn uitgebracht 4 stemmen, blanco 1 stem en op de heeren V^in der Sterre en de Jong elk 1 stem, zoodat de heer van Egmond is benoemd. Op een vraag van den voorz. of deze de benoeming aanneemt, antwoordt hij bevestigend en dankt de leden, die hem heb ben gestemd. De voorz. hoopt, dat de heer van Egmond een even aangename samenwerking zal bevor deren als zijn voorgangers, die tijdens spre kers burgemeesterschap zitting hebben gehad. Na toeliohting door den voorz. worden hier na eenige besluiten tot wijziging van de be grooting dienst 1932 en 1933 vastgesteld. De verordening regelende de verdeeling van werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand, wordt hierna gewijzigd in dien zin, dat een bepaling zal werden opgenomen waarbij wordt voor komen, dat bij eventueele opvolgers van de tegenwoordige ambténaren van den burgerlij ken stand de verordening telkens opnieuw "worden gewijzigd. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat het de wensch van den Raad was om telken jare de vergoeding aan J. J. van Doorn voor con trole straatverlichting opnieuw te bepalen. B. en W. stellen voor hem over het afgeloopen jaar een gratificatie toe te kennen van 150, daar de werkzaamheden tot volle tevreden- beid zijn verricht. De heer van der Lee zou dit op de helft willen stellen, daarentegen is de heer Lieverse van oordeel, dat hem een bedrag van 50 wel toekomt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Het voorschot voor het Bestuur der Ned. Herv. School alhier, ingevolge art. 101 der L. O. wet' 1920 wordt hierna vastgesteld op 1346.80. De kwestie der drie huizen. Thans is aan de orde het beroep van Joh. Groen te Rotterdam van hel besluit van B. en W.t waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoeke om vergunning tot bouw van drie woonhuizen. De voorz. zegt, dat B. en W. hun standpunt te dezer zake niet gewijzigd hebben. De heer de Jong staat eveneens nog op het zelfde standpunt als in de vorige vergadering, dat vergunning ondanks de Bouw- en Woning- verordening mogelijk is. Spreker betreurt de afwijzende houding van B. en W. en merkt nog op, dat destijds aan den heer van Diggele wel vergunning is verleend, ondanks het feit, dat bij dit pand minder ruimte achter aanwezig is. dan bij het onderhavige plan het geval is. De heer van der Sterre wijst op de moge lijkheid tot het verleenen van dispensatie ingevoge de Bouw- en Woningverordening. Spr. is over het algemeen voorstander om de verordening in een plattelandsgemeente als deze soepel toe te passen. In het onderhavige geval zit spreker prak tisch geen bezwaar en betreurt eveneens het afwijzend besluit van B. en W. De heer van Egmond wijst nog op een an dere woning in deze gemeente, waarachter in het geheel geen ruimte is. De heer van der Lee onderstreept het stand punt van de vorige sprekers en betreurt het genomen besluit voor Groen, die reeds zijn spaarpenningen in deze affaire heeft gestoken De voorz. antwoordt, dat de Raad geen be voegdheid heeft toestemming te verleenen, zoo lang dit strijdig is met de bestaande veror dening. Dat vroeger wel eens van de verorde ning is afgeweken is thans geen reden om daarop door te gaan. De ruimte achter de woningen is volgens de verordening nu eenmaal onvoldoende, terwijl het niet aangaat de ruimte voor de woningen te benutten instede van de ruimte daarachter. Wat den financieelen toestand van den heer Groen betreft, doet deze niets ter zake. Wil de Raad alsnog vergunning aan Groen verleenen, dan zal spreker deze ter vernieti ging aan de Kroon voordragen. De heer Lieverse vraagt nog of art. 18 der verordening niet gewijzigd kan worden, waar op de voorz. antwoordt, dat de Raad in ver band met het algemeen belang geen vergun ning mag verleenen. B. en W. gronden hun bezwaren op praktische overwegingen, afge zien nog van de juridische zijde dezer kwestie De heer Lieverse zegt, dat vroeg of laat de verordening toch gewijzigd zal moeten wor den en vraagt of dit thans niet mogelijk is. De voorz. antwoordt dat binnenkort voorstel len tot algeheele wijziging zullen worden ge daan, doch dat thans bij een eventueele wijzi ging aan B. en W. het recht niet ontnomen wordt om zich tegen een bepaalde beslissing te verzetten. De heer de Jong krijgt den indruk alsof hier altijd maar geknoeid zou zijn met de toepassing van de Bouw- en Woningverorde ning, doch ziet zulks niet in. De voorzitter merkt op, dat hij het betwijfelt of de heer de Jong dit beoordeelen an, daar hij geen ken nisneming van de betrokken bouwplannen krijgt. Bovendien heeft spreker dergelijke uit drukkingen niet gebezigd. Alsnu brengt de voorz, het besluit van B. en W. in stemming, dat verworpen wordt met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Slegtenhorst en Kok. De voorz. deelt mede hel besluit van den Raad niet te zullen uitvoeren, lo. wegens in strijd met de wet en 2o. wegens in strijd met het algemeen belang en ter vernietiging voor de Kroon te zullen voordragen. Een voorstel van B. en W. inzake vaststel ling der rooilijn voor te bouwen woning voor den heer F. van Veen, wordt na een vraag van den heer Lieverse goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer de Jong of de korting op de hoogere salarissen thans slechts 5 pet. bedraagt hetgeen de voorz bevestigt, doch dat er een nadere regeling in bewerking is. Daarna sluit de voorz. de vergadering. KERKNIEUWS Retraiten Middenstand. In het. St. Cleracneretraitenhuis te Noordwijkerhout wordt van 18—21 Februari een retraite gegeven voor Jonge Midden standers, en van 1114 Maart een retrailo voor heeren Middenstanders. Deze laatsto te rvervanging van de retraite, welke op 26 Februari zou beginnen. (De vergoeding bedraagt, ƒ10.—). Aamnel* ding bij do Directie, (tel. 604S). WILT U IETS WETEN? Vraag: Wat is de vertaling van „B«- talo ne venco"? Antwoord: Het zal beteekenen „Geen strijd zonder overwinning", doch overwinning wordt in het Esperanto „venko", dus met een k geschreven. STOOMVAARTBERICHTEN KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU BRAS (uitr.) vertr. 10 Febr. van Antwerpen. TAJANDOEN (uitr.) arr. 10 Febr. te Batavia. TANTMBAR (thuisr.) vertr. 10 Fobr. van Genua. KON. NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON vertr. 10 Febr. vart Amsterdam naar Guatomala. ARIADNE arr. 10 Febr. van Alexandria te Patras. BACCHUS vertr. 10 Febr. van Amster dam naar Malaga. BARNEVELD (uitr.) arr. 10 Febr. te Valparaiso. ,COTTICA (thuisr.) wordt 11 Febr. voorm. 10 uur te Plymouth verwacht. COSTA RICA vertr. 10 Febr. van Am sterdam naar West-IndiëS. CRYNSSEN vertr. 8 Febr. van Barba dos. FAUNA vertr. 10 Febr. van Palermo n. Tarragona. JASON vertr. 10 Febr. van Amsterdam naar Antwerpen. PERSEUS vertr. 10 Febr. van Amster dam naar Kopenhagen. TRITON arr. 10 Febr. can Rotterdam to Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND (thuisr.) vertr. 10 Fobr. nam.' 3 uur van Duinkerken. KON. PAKETV. MIJ. N. ZEELAND arr. 8 Febr. van Melbour ne te Batavia. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIJKERK (thuisr.) pass. 10 Febr. to Ouessant. HOLLAND-OOST-AZIë-LIJN. OUDERKERK (uitr.) arr. 10 Febr. to Manilla. ROTTERDAMSCHF LLOYD. DEMPO (uitr.) vertr. 10 Febr. nam. 1' uur van Marseille. SIBAJAK. (thuisr.) vertr. 10 Febr. de» middags 12 uur van Cowes. STOOMVAART MIJ. 0GEAAN. ANTENOR, Japan Rotterdam, arr. 10 Febr. te Sjanghai. MENESTHEUS airr. f) Febr. van Bata via I. v. Amsterdam te Londen. EMZETCO LIJN JONGE ELISABETH Rott.—Mostaga- nem pass. 7 Febr. Gibraltar. JONGE ELISABETH vertr. 4 Febr. van C'astellon naar Valencia. Gladde banden: SLIPGEVAAR

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15