DE ZILVERKONING ZATERDAG 11 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK !N HET BUITENLAND Het drama van de „Zeven Provinciën" vindt een bloedig einde. Hitier dwingt en verzet de wet. De Japanners hebben lak aan de heele wereld en gaan onverstoord hun gang. De begrafenis van het groote Fransche veiligheidsplan. Z e e-d r a m a. Het drama van de „Zeven Provinciën" is geëindigd. Vol branie had het trotsche pantser schip, door de muitérs bestuurd, Zater dag de reede van Oleh-leh verlaten en heeft ruim vijf dagen langs Sumatra's Westkust gestoomd. In onberaden geestdrift zijn de inland- sche matrozen, bij wie zich naar verluidt, ook de Europeesche „minderen" zouden hebben aangesloten, een avontuur inge gaan, waartoe ophitsende woorden en stel- stelmatige propaganda van onverantwoor delijke leiders hen hadden gedreven. Pro testeeren wilden zij tegen verfaging van hun soldij en dat protest zou klinken als een klok. Wie weet welke hallucinaties er rondgespookt hebben in de verhitte brei nen van deze menschen. Zij zouden zich aansluiten bij hun collega's in Soerabaya, het personeel van andere kruisers en tor pedo-jagers zou hun voorbeeld volgen. zij zouden de helden zijn van de revolutie Het zoii gaan als met den kruiser „Po- temkin" Arme bedrogenen, in wier verwarde koppen de gestage geniepige opruiing het besef had vervaagd van het volstrekt on duldbare van elke inbreuk op het gezag, wien raddraaiers hebben wijs gemaakt, dat zij kunnen als zij maar willen. Zoo kwamen zij tot hun dwaasheideen dwaasheid, die onberekenbare gevolgen zou kunnen hebben wanneer niet met kracht werd opgetreden. ^Aan alle kanten werden de zeestrijd krachten in de Indische wateren samen getrokken, de eenigo maatregel om de mui ters te imponeeren en hen zóó te bewe gen tot onmiddellijke en onvoorwaardelijke overgave. Zij hebben zich echter niet tij dig genoeg totbezinning laten brengen, probeerden eerst' nog te onderhandelen, door met een zekere bravoure te verwijzen naar hun eerste proclamtie. Toen scheerde een watervliegtuig; over het schip, één bom werd neergeyorpen en zij vielen, een twintigtal doodcn en verscheidene gewon de Toen gaven zij zich over. Hun zaak zal behandeld worden door den krijgsraad; er zullen gevangenisstraf fen worden uitgedeeld. Mogelijk zal dit muisje ook een stiartje hebben voor som mige autoriteiten, die den ernst van den toestand niet tijdig, hebben ingezien. Maar dat alles is het voornaamste niet. Voorna mer is, dat krachtjger wordt opgetreden om te voorkomen, dat het ondergrondsche vergif langzaam verder vreet en nieuwe avonturen voorbereidt, welke dan mis schien een nog bloediger afloop zullen hebben. Het gebeurde met de „Zeven Provin ciën" is een waarschuwing geweest, welke ter harte genomen dient te worden. i Dwingen. Er i6 beroering in de wereld, overal waar men ziet, een beroe ring, welke de ontvikkeling van den toe stand met eenige bezorgdheid doet gade slaan. Aan den eenen kant roeren zich de linksche elementen, petgeen o.a. tot uiting FEUILLETON. Uit het Eige'.sch van ALFRED WILSON BARRETT. 40) j Toen de boef onwillig bleef, tikte Baxter hem op de borst en hoorde een hol geluid. „Wat hebben we daar?" vroeg hij en zijn hand verdween onder Corkett's vest oui weldra weer met een derde étui te voor schijn te komen. „Goeie genade, de juweelen van Lady Blanche Wynter!" riep hij opgewonden. „Wei heb ik van mijn leven De onthutste schelm waagde nog een uiterste poging. „Ik wilde ze juist naar haar terugbren gen", beweerde hij. „Ik zal je dio moeite besparen", ant woordde Baxter sarcastisch en hij liet het étui in zijn eigen zak verdwijnen. Met doffe oogen. en vertrokken mond zag Corkett zijn laatste hoop verdwijnen. „Er is een belooning van duizend pond uitgeloofd voor het terugvinden van dir juweelen", merkte hij spijtig op. „Ook de moeite van dit in ontvangst te nemen, zal ik je besjjaren", verklaarde de detective met een schamper lachje. Corkett probeerde het over een anderen boeg te gooien. „Ik zal u precies vertelen hoe alles ge beurd is", begon hij gen wee, „het is eigen lijk ongelukkig voor iheeh.... dat ik- is gekomen in de betreurenswaardige ge schiedenis van de muiterij in de Indische waterenaan den anderen kant gaan de tegenovergestelde uitersten tot een activi teit over, welke niet minder onrustbarend is. Zoo is Hitler met een vaartje en met echt Duitsche grondigheid bezig den boel naar zijn hand te zetten. De Rijksdag werd verleden week ont bonden, nu moest de Pruisichp Landdag volgen. Deze wilde evenwel zichzelf niet ontbinden en in de commissie van drie, welke volgens de Pruisische grondwet tot ontbinding bevoogd is, was geen meerder heid te vinden. Geen nood, men wist een meerderheid te scheppen. Bij noodverordening werden alle be voegdheden welke nog aan de Pruisische regeering waren gebleven, overgedragen op den rijkscommissaris voor Pruisen von Papen. Op grond van deze verordening ging derhalve von Papen zitten op den stoel van minister-president Braun, oen der leden van de commissie van drie, en aldus werd een meerderheid bereikt. De Landdag Werd ontbonden. Even te voren waren reeds alle gemeenteraden in Pruisen ontbonden. Blijkbaar is het de beoeding van de nieuwe machthebbers om zich in den kortst mogelijken tijd meester te maken van het geheele bestuursmechanisme. Daar door zal eenerzijds bereikt worden, dat men de naar machtsuitoefening en naar baan tjes hunkerende partijvrienden tevreden stelt; anderzijds, dat men de gelegenheid krijgt ook in geestelijk opzicht krachtigen invloed uit te oefenen op de groote massa. Hoe men zich die geestelijke beinvloeding voorstelt blijkt o.m. uit een typischen maatregel, doorden burgemeester van Dessau genomen, die boeken van Trotzky, van Remarque en soortgelijke schrijvers uit de gemeentebibliotheek heeft doen verwijderen. Alle werken van communisti sche en pacifistische strekking moeten worden vervangen door nationalistisch ge tinte boeken. Een dergelijke maatregel spreekt boek- deelen en geeft een duidelijk inzicht in de bedoelingen van de leiders, die thans de teugels in handen hebben genomen en er blijkbaar naar streven om zichzelf en hun politieke en sociale inzichten voor langen tijd de overheerschende rol toe te bedee- len. De pers is Maandag ook gemuilband door een zeer vèr-gaande verordening, terwijl de vrijheid van vergadering even eens beperkt is. Met deze wapens in de hand kan de regeering-Hitler gerust den verkiezingsstrijd' ingaan. Op 5 Maart a.s. zullen de verkiezingen voor Rijksdag en Pruisischen Landdag plaats vinden. Japansche lak. Een andere bron van onrust in het Oosten is de houding van Japan tegenover China. Men kan te Genève nog zoo naarstig zitten peinzen op middelen om het conflict bij te leggen, Japan praat heel zoetsappig mee, maar in Mandsjoerije wordt de af faire op den ouden voet gewoon doorge Baxter maakte aan zijn praatjes een einde door de hand op zijn schouder te le8SeI1- v t „Ja, ja, ik weet jer alles van, hoor! Je bent een diep beklagenswaardige en veron gelijkte jongeman, dood-onschuldig, maar het is toch maar het beste dat je even met mij meegaat I" Corkett wierp nog een laatsten hulpe- loozen blik om zich heen, maar hij besefte dat er geen uitweg was en gaf zich gewon nen. „Ik zal u als een lam volgen, teemde hij, „maar die buit is niet van mij, geen stuk er van; het is allemaal van den Spin". De detective knikte. „Daar zullen we het straks wel over hebben. Begin maar met zoo snel ah je kunt door dat raam te stappen." Hij hield zijn revolver op zijn gevangene gericht toen hij zelf door het venster klau terde. Een oogenblik later waren ze bei den in de duisternis verdwenen. HOOFDSTUK XXIX. Het was een stralende zomerochtend; de tuin van de „Grange" was een klein para dijs van kleur en geur. Nelly, in een luch tige. smaakvolle witte japon, liep met on rustige passen het grasveld op en neer de rusteloosheid die haar kwelde, vormde een pijnlijke tegenstelling met de vredige heerlijkheid van den prachtigen morgen. Haar zenuwachtige vingers speelden met een kanten zakdoekje, haar mondhoe' cn trokken nerveus en ze had ook alle reden om in een toestand van spanning en op winding te verkeeren: ze was geen een zame weduwe meer, haar man zou tot haar terugkeeren. als uit den doode herrezen., ieder oogenblik kou ze zijn voetstappen zet alsof er geen Volkenbond was. Japan heeft lak aan de heele wereld. Do jongste phase van de Japansche ge- wcldspolitek, waarbij oorlog gevoerd wordt, zonder „oorlogsverklaring" is het offensief in de provincie Jehol. WannSer ook deze provincie „gezui verd" zal zijn van de Chineesche „bandie ten", zal de bezetting van geheel Mands joerije voltooid zijn. Wanneer het Japan gelukt om de be sprekingen te Genève tot dien tijd te rekken, dan spreekt het vanzelf, dat geen macht ter wereld in staat is Japan uit Mandsjoerije te krijgen. -En dan zal Japan waarschijnlijk toeschietelijker gaan wor den teneinde alsnog te trachten een oplos sing te vinden, natuurlijk met behoud van Mandsjoerije en het laat zich denken, dat men dan eerder geneigd is'om to zeggen: Alia, vooruit dan maar, er is toch niets meer aan te doen. Aan den anderen kant blijken den laat sten tijd de mogendheden, vertegenwoor digd in de commissie van XIX, niet van zins, om de grondslagen van het Volken bondsconvenant te laten verdoezelen en schijnen zij voet bij stuk te willen houden Eigenrichting behoort moreel te worden veroordeeld, conform de terzake aange nomen houding van do commissie-Lytton. Gaat men thans, zoo oordeelt men blijk baar, ten opzichte van het conflict in het Verre Oosten schipperen met de Bondsbe- ginselen, dan verliest men *zijn recht van spreken, wanneer zoo straks wellicht een soortgelijk geval van eigenrichting zich dichter bij huis mocht voordoen en de steeds ernstiger wordende toestand in Etiropa sluit zulk oen mogelijkheid aller minst uit. Ontwapening. Dat do kansen van de Ontwapeningsconferentie er met al de bovenvermelde gebeurtenissen niet be ter op worden, is begrijpelijk. De vorderingen van deze conferentie zijn toch al moeizaam genoeg. De besprekingen van de laatste dagen hebben weer eens aan het licht gebracht, dat do oude moeilijkheden onverzwakt voortbestaan. Frankrijk wil een verster king van het handvest'van den Volken bond; het wil de leden van den Volken bond verplichten tot hulp aan den aange vallene, een verplichting die, zooals men weet, niet bestaat. Maar Engeland's be zwaren daartegen, die tijdens de beraad slagingen van de Groote Vijf in het duister waren gebleven, komen nu weer voor den dag. Engeland vindt dat het ver genoeg gegaan is in het aangaan van verplichtin gen. Het geeft opnieitw te kennen, dat het verder niets van dien aard meer op zich wil nemen. Nu zijn de omstandigheden in Oost-Azië een reden te meer om Engeland af te schrikken. De Fransche plannen' zouden het daar een buitengewoon gevaarlijke taak op den hals schuiven. De Franschen voelen dat bezwaar ook wel, en stellen dus voor een dergelijke overeenkomst voorloopig al leen tot Europa te beperken. Engeland heeft echter geen lust, zijn te Locarno aan vaarde verplichtingen nog te versterken; déze kunnen het reeds dwingen zich tegen ziin zin opnieuw in continentale avonturen te steken. Het groote Fransche plan is derhalve dood, morsdood. Onze gedelegeerde, minis ter Beelaerts van Blokland heeft zich er eveneens tegen verklaard. Het stelde den eisch dat men met een werkelijke verla ging der ontwapening zou beginnen. Hij hooren naderen, zijn gestalte bij het groo te hek zien verschijnen. Zooals hij verzocht had wachtte ze hem in den tuin Jaikes was naar het station gedaan om hem van den trein te halen. Waarom had hij toch gewild, dat ze hem hier zou wachten, zoodat ze de eindelooze minuten moest tellen, die hen nog van el kander scheidden? Gesteld dat hij zijn plannen op het laatse oogenblik had ver anderd, of dat iets hem verhinderd had uit Londen te vertrekken AVat zou hij toch al dien tiid gedaan hebben sedert dien vreselijke Donderdag, nu vier jaren geleden? Waarom had hij het zélf gedaan En wat was er gebeurd, dat hij opeens die rol liet varen Alles was even ondoorgrondelijk en duister Daar klonke,n voetstappen en stemmen in het laantje. Zij rende naar het hek. Daar was Jaikes en een paar passen ach ter hem een groote slanke man, met zilver wit haar. Do zorgen hadden in zijn gezicht diepe rimpels gegroefd en hij verbleekte toen zij hem aanzag. Hij breidde zün ar men uit toen hij op haar toekwamWas het heusch werkelijkheid; geen droom, waaruit zij straks ontgoocheld zou ontwa ken „Nellwas alles wat over zijn lippen kwam; en toen sloot hij haar in zijn armen en kustte haar onstuimig. „O. Will", snikte ze, met moeite spre ken door de wilde ontroering, „zeg niets, laat mij je alleen maar aankijken enuithuilenmijn hart breekt." Haar woorden stierven weg in harts tochtelijk schreien Zachtjes hield Wilfred Denver zijn vrouw tegen zich aangedrukt, geduldig Wachtend tot. haar hartbrekend snikken zou bedarenzijn blik rustte op maakte zich de zeer gewaagde stelling niet eigen, dat ontwapening op zich zelf reeds veiligheid beteekent: als de harts tochten eenmaal ontketend zijn, vecht men desnoods met de vuisten, als er geen gewe ren, bajonetten en kanonnen meer zijn. Maar een eerlijke en loyale ontwapening zal het sentiment van onveiligheid, dat wellicht de ernstigste bedreiging voor den vrede vormt, aanmerkelijk verzwakken en langs dien weg er toe leiden, dat betere betrekkingen tusschen do volken tot stand komen. Werkelijke ontwapening, univer seel doorgevoerd, maakt ook met één slag een einde aan den wedloop in bewapening, welke niet alleen gevaarlijk is voor den vrede, doch ook tot een onvermijdelijkon fi- nancioelen ondergang voert. Wij zijn het er allemaal gloeiend over eens. Maar do verwezenlijking zal nog wel even op zich laten wachten. Bij Pijn 4" in hoofd en ledematen, alsook bij Kies pijn en gevatte Koude, Rheumatische pij nen, Griep, Influenza "en vastzittende Hoest, zullen 2083 Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. SPORT VOETBAL I. V. C. B. OVERZICHT. De resultaten der wedstrijden van den afgcloopen Zondag hebben er niet weinig toe bijgedragen om de spanning aan den kop dezer afdeeling te doen toenemen. Niet minder dan zes clubs Btrijden thans om de leiding en het is nog niet to voor zien wie tenslotte de eindzege zal behalen. Vrij zeker is het, dat S. J. C. morgen haar positie niet verstevigt, wijl TYBB op bezoek komt. Zonder do kracht der Haarlemmers te willen wegcijferen moeten we de Noordwijksehe club in staat ach ten te winnen, vooral nu ook DHL door haar geslagen ie. De concurrenten van SJC, behalve Leo- nidas, hebben het morgen heel wat zwaar der. Leonidas toch kan op eigen terrein wel winnen van GDA, maar de vier overige clubs komen tegen elkaar uit nl. DHL te-i gen HBC cn Graaf Willem tegen Sant poort. Wat het resultaat zal zijn. Wio zal het zeggen? We zullen op den uitslag maar niet vooruitloopcn, omdat deze slechts te gissen is. In de 2e klasse O heeft Leiden rust. T Is wel n;et bepaald noodig, nu er reeds verscheidene weken niet gespeeld is, doch de Leidenaars zijn meerdere wedstrijden voor op Spartaan en Lenig en Snel en 'V zou goed zijn, indien dio eerst werden in gehaald. Excelsior handhaaft haar positie aan den kop door van Graaf Floris te winnen, terwijl Wilhelmus do punten op do Spar- taan-resorvon kan behalen. Lisse heeft het niet te moeilijk tegen Lenig en Snel, maar de Hagenaars zullen toch ongetwijfeld hun best doen om meer punten te verzamelen. Blauw Zwart werkt zich langzamerhand omhoog, maar of zij tegen P. F. C. in Poeldijk een kans hebben betwijfelen we toch. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Ie klasse A: KimbriaChèvremont RKVVL—RKONSKNV—Valkenburg; Vol h a rd ingK e rkradeV VIICaosar Sitt. BoysMars ana. Ie klasse B: KolpingRAC. Ie klasse F: De MeerDEM; Limvio VVZ; VolendamV5C. het lieve gezicht, dat hij zoo lang en smar telijk had gemist. De oude Jaikes had zich afgewend en veegde met een grooten bonten zakdoek zijn betraande oogen af. Toen wilde hij zich in de richting van het huis verwijde ren, maar Denver zag het cn vroeg half fluisterend: „Waar ga je heen Jaikes?" „Ik ga eens naar den barometer kijken", antwoordde hij met verstikte stem „Ik geloof dat hij eindelijk op mooi weer staat Nell's snikken minderde langzamerhand en Denver leidde haar liefdevol en voor zichtig naar de bank onder den kastanje boom, hun oude plekje waar zij hem haar liefde had geschonken. Het leek hem op dit oogenblik of dit gisteren aan den dag was gebeurd. Hij ging zitten en trok haar op zijn schoot.ze scheen hem zóó klein en tenger, dat het was alsof hij Cissy vast hield, zooals toen in die ellendige hut. Eindelijk hield het schreien geheel op en Nelly bleef roerloos tegen hein aange leund. „Goed zoo kindje, je tranen hebben je opgelucht", zei hij opgewekt. „Nell, ik heb je tooh zulk een nieuws te vertellen Denk eens aan, Nell, ik heb dien man niet ver moord. Ik ben onschuldig!" Zij maakte zich haastig los uit zijn om arming, ging rechtop zitten en keek hem met eroote verwonderde oogen aan. „Will" ze schreeuwde het bijna uit, ..is het werkelijkkun je hot bewijzen?" „Ik heb het bewezen en weldra zal de heele wereld het weten „Oh Will, hoe heb ik dan toch ooit kun nen denken dat je schuldig was Maar je had het mij zelf gezegdO, lieveling, het lo klasse G: DHL—HBC; Leonidas GDA; DONKSpartaan; Graai Willem IISantpoort; SJCTYBB. 2 o klasse O: ExcelsiorGraaf Flo ris; Lenig en SnelLisso (2.30 uur); PFC Blauw Zwart; Spartaan IIWihelmus. R. Sportvereeniging „Leiden". Leiden I heeft Zondag rust. Leiden II speelt om half één op het Sportpark tegen St. Bernardus. Neemt het Zondag niet to gemakkelijk. De puntjes kunnen niet ge mist worden. Leiden II is de gast van Foreholto I uit Voorhout. Natuurlijk zijn morgen allen pre sent, alleen dan is er een kansje. Vertrek 11,30 uur van Haarlemmervaart per fiets. Aanvang 12.30 uur. Leider: Sim. Brakol. Leiden I Jun. spelen op het Sportpark tegen Foreholte I. Denkt om jullie mooie kans. Aanvang 2 uur. Leiden II .Tun. gaan op bezoek bij de S.M.C.-Jun. Dat wordt oen zware wedstrijd, jongens. Trekt er je niets van aan. Je doet je best en wie weetAanvang - uur (Op do aanschrijvingen staat vermeld 12.30 uur, d.w.z. 12 uur). Vertrek 11.15 uur por fie'-*- van Haarlemmervaart. Leider: J. H. Pom- po. A.s. Maandagavond 7.30 uur clubavond in den R. K. Volksbond. Aller opkomst dringend gcwenscht. Do lotenhoudcr.s wor den er aan herinnerd, dat dan tevens af gerekend kan worden. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „0. 0. S.M Voor D.O.S. II staat morgen een in teressante wedsta-ijd op het programma-. Do reserves gaan naur Leidon om daar tc 2.30 uur R.W.D. I te ontmoeten. R.W.D. be hoort momenteel tot de kopclubs in dezo afdeeling, zoodat ze onze reserves een war me ontvangst zullen bereiden, om daar door hun kampioenskans tc behouden. Wc achten ochter onze reserves best in staat een gelijk spel te bewerken. De wedstrijd D.O.S. III-S.N.A. II is om ons onbekende redenen uitgesteld. D.O.S. IV ontmoet om 2.30 uur Alphcn- sche Boys II. Wij raden de D.O.S.-spelers aan goed aan te pakken, want een paar puntjes kunnen zc best gebruiken. R. K. Sportver. „N. V. C." Voor morgen zijn er 3 wedstrijden vast gesteld. N.V.C. I gaat naar Stomp wijk waar S.N.A. I wel voor 'n warme ontvangst zorg zal dragen. N.V.C. bezet op de rang lijst geen hooge plaats. We verwachten dus, dat er met vuur gostroden wordt, en dat er minstens 1 puntje naar Noordwij kerhout komt. N.V.C. II speelt thuis tegen Blauw- Zwart II uit Wassenaar. Dit elftal kreeg Zondag de eerste nederlaag tc slikken. Zal dit 'n nieuwe worden? We kunnen van 'n spannenden wedstrijd verzekerd zijn. Aanvang 2.30 uur. N.V.C. III heeft rust, terwijl N.V.C. IV eveneens 'n thuiswedstrijd speelt en nel tegen Vogeclnzang 3. Dit kan door on zo jongens gowonncn worden mits ze van be gin af flink aanpakken. Aanvang 12.30 uur. Onze junioren «pelen thans weer niet voor do competitie, aangezien cr geen wed strijd is vastgesteld. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Voor a.s. Zondag zijn do volgende wed strijden vastgesteld: Het eerste elftal moet. te 12.30 uur op bezoek te Leiden, alwaar het ten strijde moet trekken tegen den kampioen der afdeeling Leiden 2. Dit be looft voor do onzen zeker een zware strijd te worden, daar do Leidenaars zeer zeker al hun best zullen doen om andermaal een overwinning te behalen. Het derde ontvangt to 2.30 uur bezoek van „Adolf Kolping" 2 uit Lange raar, ook voor de jongens van het derde zal hot uit kijken wezen, daar do Kolpirigbroedors ook een zeer goed figuur slaan in deze compe titie. De junioren krijgen to 1J.30 uur bezoek van het jun.elfta! der sportver. „Meerburg", daar dit reeds de derde maal is dat deze wedstrijd is vastgesteld, zullen wij hopen dat dezo nu doorgang zal vindon. is alsof ik droom. Als ik naar jo gezicht kijk, vraag ik me af, og het waar kan zijn?" „Vind je mij dan zoo veranderd?" „Ja, cn toch ook weer niet. Voor mij zul je altijd dezelfde blijven, altijd mijn Willneon lieveling jc bent niet veran derd." Er kwam een zachte weemoedige lach in zijn oogen om haar vleiende bewondering. Toen vroeg hij: „En de kinderen Nellkleine Ned en Cissy?" „Die zijn nog op hun kamer.het i« nog zoo vroeg. Laten wc maar gauw naar zc toegaan." Zij stond op om hem mee naar binnen te nemen, maar het was al niet meer noodig, want van den kant van het huis klonk eensklaps vroolijk gelach en toen ze opke ken zagen zo Jaikes komen aanloopcn. aan iedere hand een kind. Hij word haast ondersteboven getrokken door zijn kleino dartelo metgezellen en rood van inspan- niiis smeekt hij hrn om genade. .Zachtjes aan toch jongejuffrouw', hijgde hij, „kalm een beetje jongebper Ned, dat is net mijn oude rheumatiekerige arm waar je zoo aan trekt trek hern niet uit het lid, kleine rakker „Waar is nu die verrassing, die je voor ons had?" vroeg Cissy vol gespannen ver wachting. Maar toen ze het tweetal in den tuin in 't oog kreeg, bleef het meisje met een ruk stilstaan en gaf een gilletio van pleizier. Zc had „dien aardigen meneer'' herkend Ing liep zij op hem toe op den voet gevolgd door Ned. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13