HUIZE „ST.AGNES" ZATERDAG 11 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S VEREENIGING 1924 De Tooneelclub „Adolf Kolping" nam in October deel aan het Nat. Tooneelconcours, uitgeschreven door „Vondel", onderafdeeling van den Leidschen R.K. Volksbond, bij gele genheid van het 30-jarig bestaansfeest van genoemden Bond en kwam aldaar uit met „Een gezellige kamer", 'n bekend pittig blij spel. Zondag 12 October was er weer 'n fijne samenkomst in het Gezellenhuis. 't Was wéér installatie en ditmaal traden er 26 adspiran- ten in het Kolpingsverband; hartelijk begroet door medegezien en geestdriftig toegespro ken door vice-praeses. De Tooneelclub was als altijd present. De onderafd. muziek verkeerde destijds in een crisisperiode maar de gezel E. Veere en z'n vriend J. Alofs zorgden voor passen de viool- en piano-opluistering. Het doet goed te zien, hoe gaarne de gezel (in 't algemeen beschouwd) geneigd is bij te springen, waar op 'n zeker moment hulp dringend geboden is Bovendien dwingt 'n dergelijke situatie ge woonlijk tot ingrijpende en afdoende verbe tering. Ook nu weer, want nog dienzefden avond werd met krachtige medewerking van den vice-praeses het initiatief genomen tot spoedige oprichting van een Muziekgezelschap Ook de Studieclub weerde zich dapper in die dagen. Geregeld om de 14 dagen kwam men bijeen, en genoot men van de meest va- rieerende, steeds interessante voordrachten; gehouden door sprekers van erkende be kwaamheid. Dat beloofde wat voor de toe komst. Op 9 November 'n nieuw teeken van actie; thans op het amusementsterrein: n.l. 'n Ge zellen-liefhebbersbijeenkomst van schaken en dammen, waaruit ontstond 'n voorloopig plan voor een Schaak- en Damclub. 't Was 'n recht gezellig samenzijn en schrijver dezes be waart nog altijd de aangenaamste herinne ring aan het verwarmend enthousiasme dezer jeugdige liefhebbers. Van 16 tot 23 November werd, met aller intense medewerking het 37e Stichtingsfeest gevierd. De kerkelijke inzet in St. Lodewijk als al tijd fijn en af, -mi van de openbare uitvoerin gen, resp. voor leden en donateurs, ging een buitengewone roep uit over stpk en spel. „Adolf Kolping" overtrof zichzelf als 't ware met een oog en oor boeiende uitbeelding van G. Nielen's Levensspel: „De eeuwige strijd"; gevolgd door de sensationeele klucht „De ge heime opdracht". Dat dit slotstuk, met zijn oerdwaze complicaties volmaakt afdoende was voor 'n „gezellig" samijnzijn als slot, daarvoor blijft, schrijver dezes borg, en tot zijn allergrootste voldoening dan ook, maken dergelijke „sloten" alle ancere soor- t e n „gezelig samenzijn" in ons schoone Kol- pingswerk totaal overbodig. „WAARDEERING" 't Staat weer voor de deur, ons vasten avondfeest. Gegroeid uit de traditie van meer dan veer tig jaren. Gehandhaafd, omdat wij, roomsche menschen, de ware blijheid nog eens willen doen spatten, voordat we ingaan den vasten tijd, tijd van boete, ingetogenheid en gebed. „Spattende vreugd is roomsche deugd", heb ik eens ergens gelezen; die vreugde zal dan wel bedoeld zijn in den zin van ongeveinsde, frissche, uit het hart voortkomende vreugde. En die alleen is te waardeeren en te genieten! Zotte carnavals-roes en in-domme dronke manspraktijken zijn nooit goed te praten. Dat geeft wroeging en geen voldoening, lafheid er geen fierheid, geestverminking en geen frisch- beid; dat voert naar de vernietiging van den rnensch als schepsel Gods. Gij keert uw hoofd al om, nietwaar jonge man? We zijn immers jong, zoo heet het dan, cn dus Maar bedot nu jezelf toch niet! Je bent jong, dat zeg je toch? Welnu, wie verknoeit nu in vredesnaam zijn jonge leven? Geen niensch, kerel! Ja, maar.hij, en. die.... en die Juist, m'n waarde, maar.zul len „hij" en „die" zich over jou ontfermen als het met jou, bedenk dat goed, misloopt? Dén kunnen „ze" je missen, als kiespijn. Doet gij n u zoo met dezulken! Ik schrijf dit, omdat we toch moeten v deeren een feest in roomsche trant, zooals het onze is. Wij begidnen met het schoonst-denkbare, het H. Misoffer. Wij mogen neerknielen, als broeders één, om God is ons te doen leven. Wij laten de vreugde schallen, omdat we leven in de blijde atmosfeer van ons mooie, van genade overvloeiende, niet genoeg te waardeeren geloof. Gezellen, viert feest in roomschen geest! En leert zooiets waardeeren! SEVERUS. VERNIEUWING De natuur slaapt en dommelt nog in win- tersche rust wind zingt op droefgeestig-klaaglijken toon een lied. Het klinkt zoo roerend vreemd, 't is juist zigeuner-muziek, dat droomt van ver, héél verre schoone oorden. Evenals de wind zijn droevigen zang over de kale velden sleept. Evenzoo kan onze ziel tieuren, als zij zich in een toestand van ver laten eenzaamheid bevindt Doch onophoudelijk suist de wind van ons geweten op haar aan. Die ruischt, roept en dringt, om op te stij gen uit dat oppervlakkig gedoe. Alsof ons leven geen hoogere idealen bezit, dan wat arbeid, verdienste, genoegens en bevrediging ,n hartstochten. Laten we het ons zelf toch niet wijsmaken. Het is waar, er zijn enorm veel godsdien sten en richtingen. Bekijk het desnoods als nuchter Hollander, maar welk geloof kan bogen op zulk een roemrijk verleden. Hult u toch niet in een mantel van z.g. neutraliteit, wat in werkelijkheid neerkomt op naief ver schuilen van eigen beginsel. De huidige maatschappij staat in het tee ken der vernieuwing. Gij, Gezellen, wilt er aan medebouwen. Maar dan is bet eerste vereischte, naar best vermogen zelf uw geloof te beleven. Daar zit de enorme kracht, die de eeuwen met al z'n stormen heeft getrotseerd. Omdat het de leiding en stuwing heeft van Hem, die ons allen schiep; de groote Kunste naar van 't heelal. A. KOLTRO. BIJZONDERE MEDEDEELINGEN Betreflende het Vastenavondfeest. A. K e r k e I ij k e viering. 1. Zondag 12 Febr. a.s. worden alle leden verwacht t»ij de gezongen H. Mis te acht uur in de S. Lodewijkskerk. Onder deze H. Mis Algemeene H. Communie. De S. Lodewijks kerk zal dien morgen alleen voor de leden onzer Vereeniging toegankelijk zijn. 2. De antwoorden op den Priester en het Credo zullen door allen worden medegezon gen. Daartoe zal bij den ingang der kerk aan alle leden worden uitgereikt de volledige tekst van dien Zondag in het Latijn en in het Hollandsch in welke boekjes men alzoo ook vindt de antwoorden op den Priester en het Credo. 3. Om de gedachte van het vormen van één groote eenheid beter te doen uitkomen, houde zich elk wat de houding betreft aan deze een voudige regel: Ieder gaat staan zoo dikwijls en zoo lang als de Priester zingt of men zelf zintH, behalve bij het Credo. Na de H. Mis wordt door allen gezongen „Englen, daalt met spel en snaren" (blz. 25) en na de luide dankzegging: „Heil'ge Joseph, trouwe hoeder" (blz. 32), B. Gemeenschappelijk ontbijt 1. De toegang tot het Gezellenhuis is aan het Pieterskerkhof. Door de kegelbaan, die als garderobe dienst doet, bereikt met de groote zaal. Hier neme allen onmiddellijk een plaats in. C. Avondfeestviering. Zondag 12 Febr. en Dinsdag 14 Febr. 1. De avondviering wordt wederom gehou den in de groote Stadsgehoorzaal. Aanvangs- uur Zondag 8 uur en Dinsdag 8, 15. De leden ontvangen het gebruikelijke aantal vrijkaar ten en wel die van de Afd. Gezellen voor Zondag-, en de afd. Gehuwden, Patroons, buitengew. begunstigers en donateurs voor Dinsdagavond. Voor ruiling bestaat bij het Commissariaat volstrekt geen gelegenheid. Extra kaarten zijn bij verschillende leden van de afd. Gezellen verkrijgbaar tegen 40 ets., alles inbegrepen. S. PETRUS LIEFDEWERK Voor kort is de gebruikelijke bijdrage van 250, ten gehoeve van onzen priester-student in de Missiën Paolo Gjini aan den Diocesa- nen Directeur afgedragen. Dezer dagen verwachten wij wederom het jaarlijksche schrijven van Paolo uit Scutari, dat dan zal worden vertaald en gepubliceerd. TURNWEDSTRIJD ORANJE—ZWART De turnwedstrijd van Oranje-Zwart tegen D. K. S. van de Gezellen-vereeniging Haar lem II, welke was vastgesteld op morgen 12 Febr. is moeten worden uitgesteld. Reden is het gemis aan een lokaal voor dezen wedstrijd Er was reeds een lokaal tot onze beschikking gesteld, maar om ziekte van de concierge is deze permissie ingetrokken. BILJARTSPEL Door den nieuw-benoemden Biljart-c saris P. Hendriks zal een ander lijstje wor den samengesteld van de Gezellen, die mogen spelen op het eerste biljart. Zij, die daarvoor in aanmerking meenen te kunnen komen, kun nen zich Donderdagavond bij genoemden commissaris aanmelden. PLAATSBESPREKEN Er bestaat gelegenheid tot plaatsbespreken zoowel voor de uitvoering van Zondag als van Dinsdag a.s. en wel Zondagmiddag van 12 tot 2 uyr in de vestibule van de Stadsgehoorzaal tegen betaling van 10 cents per plaats. VOORHOUT (Z.-H.) 885 Pension (e, 2e en 3e kSas DAMES EN HEEREN W PROSPECTUS OP AANVRAGE Directie: Zusters Franciscanessen van Veghel De toestand in Land- en Tuinbouw BUITEN RAAST DE STORM.... XI. Maatregelen tot redding van de door de cmisstorm bedreigde land- en tuinbouw bedrijven zijn gebiedend noodzakelijk. Niet alleen het levensbelang van de land- en tuinbouwende bevolking eisch ze, ook door de algemeene volkswelvaart worden ze go- vorderd. Een zoo fatale verzwakking van de -200.000 boeren- en tuindersbedrijven, als nu plaats heeft, oefent een gevoelige weer slag op tal van andere plaateen in het eco nomisch leven. Wat wordt gedaan om de algeheele ruïne te voorkomen met suc ces? Niets wezenlijks; omdat geen enkel land- of tuinbouwbedrijf, ondanks alle steunwet- ten, rendabel is. Toch moet rente en pacht, grondlasten, polderlasten, sociale lasten, onderhoud, loonen enz. worden betaald. In dit opzicht kunnen de samenspraken van prof. Minderhoud voor de radio van veel nut zijn. Hieruit komt onomstootelijk vast te staan, dat niet Nederland in „de greep der agrariërs zit, zooals we dezer dagen nog weer konden lezen in een der grootstedelijke bladen, maar dat de laud en tuinbouwbevolking sinds 1929 op on duldbare wijze is uitgebuit, gewild of niet door de stedelijk georiënteerde bevolking. Ieder van ons, boeren en tuinders, zou het zelfde kunnen vertellen, maar het is goed, dat dit door zeer vooraanstaande personen eens met feiten en cijfers wordt bevestigd Eerste eisch van billijkheid en gezonde bedrijfspolitiek zou het zijn, aan de uitmer geling der bedrijven door het grond- of hy potheekbanken. Dit is waarschijnlijk groo- ken. Zoo ooit dan dient dit thans in het bedrijfsrisico te deelen. Een moratorium voor pacht, maar ook voor hypotheea- rente zou de bedrijven gelegenheid geven weer op adem te komen. Voor de afwikkeling in gunstiger tijd kan dan een regeling worden getrohen. De no minale verplichtingen, bij hypotheckacte aangegaan, zijn niet veranderd. Maar do waarde van het geld is sinds 1929 tegenover die der goederen in het alge meen met 100 pet., tegenover land- en tuin bouwproducten nog meer gestegen. Het is deze omstandigheid, die de monsterachtige crisisgevolgen voor de land- en tuinbouw in het leven roept. Waarom wèl een crisispachtwet, geen re geling der hypotheken? De crisispachtwet kon er glad door gaan, omdat men hier te doen had met een politiek-onmachtige groep, n.l. de verpachters en de hypotheek- boeren en tuinders. Met hypotheken staat de zaak echter an ders. Het is hier niet de be'doeling om eenige hatelijkheden te lanceeren, maar om de om standigheden zakelijk en in den waren vorm uiteen-te zetten. Van de 1230 millioen gulden, welke er de Laatste 10 jaren in de hypotheekkadasters op landelijke eigendom men is ingeschreven, is 105 millioen van hy potheekbanken. iDt is waarschijnlijk groo tendeels van particuliere geld.beleggers. In dit geval zou de vermindering van rente overeenkomen met de verpachter, omdat hierook één persoon de last te dragen krijgt. De resteerende 1125 millioen, welke zijn ingeschreven, zijn eigendom van pen sioenfondsen en levensverzekeringen. Bij een regeling dienaangaande zou de last worden gedragen door meerderen. Is het nu niet rechtvaardig, dat ook andere bevol kingsgroepen hun bescheiden deel in de cri sis te dragen krijgen. Zou het zelfs niet ge- wenscht zijn, dat allen eens voelden, dat het een algemeen belang is, wanneer het op 't platteland goed marcheert? Wanneer de Nederlandsche regeering het recht heeft den verpachter te dwingen met 1 pet. vaak nog minder, genoegen te nemen, ook al gaat hij er mede ten onder, heeft dan diezelfde regeering niet het recht, om ook de hypo theekgever te dwingen iets te schikken? Het initiatiefvoorstel-v. d. Bergh, houden de bepalingen, om den rechter gelegenheid te geven, om dadelijke uitwinning te voor komen, had hier nuttig werk kunnen doen. Toch treft hier het groote principieele ver schil met de crisispachtwet, welke bestaan de vorderingen opheft. Bovendien is nu nog een nieuwe bepaling opgenomen, teneinde interestbotaling gedurende het uitstel ver plichtend te stellen. Waarom komt geen regeling tot stand voor mindere rente. Het schijnt dat de Re geering niet met voorstellen dienaangaan de durft komen, omdat hiervoor in de Ka mers geen meerderheid to verwachten is; omdat hierin hoofdzakelijk zitting hebbon woordvoerders van pensioentrekkers of toe komstige pensioentrekkers, geïnteresseer den bij levensverzekeringen of toekomstige belanghebbenden. De organisaties van andore bevolkings groepen komen op voor een menschwaar dig bestaan en een rechtspositie van hare leden en terecht. Bij nog langer uitblij ven van maatregelen, die in het buitenland reeds eerder werden getroffen, o.a. pas weer een uitstelwet van executie's voorloo pig tot 31 Oct. in Duitschland (ook andere lancjen namen maatregelen), zullen ook onze organisaties meer naar buiten moeten optreden om de Regeering en Volksvertegenwoordiging op de onhoudbare toestanden te wijzen. Buiten raast de storm. De menschen van het platteland voelen zijn volle geweldadigo macht. Zij beseffen hun weerloosheid ten opzichte van dit ontzettende onheil: hun verjaging van huis en hof. Maar zij weten ook, dat hun have en goed is in handen van de Voorzienigheid. En in hun echt christenhart komt steeds dringender de bede omhoog: „Heer red ons, wij vergaan!" Wanneer de zware storm, die over ons land vaart, geheel ons volk in deze geesteshouding mocht aantreffen, dan zou voorzeker de redding niet uitblijven. v. d. WEIJDEN. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Eerste jaarverg. A.R K.A. Op Zondag 19 dezer zal de afd. Bloembollenstreek der Alg. R. K. Ambtenarenvereeniging, omvat tende de gemeenten Noordwijk, Noordwij- kerhout, Voorhout, Sassenheim, Lisse, Hillegom en Bennebroek haar eerste jaar vergadering houden in hotel Sistermans, alhier. Dit wordt tevens een feestvergade- ring. Met 18 leden voor een jaar opgericht begonnen is het ledental thans reeds ge stegen tot 38. Op de a.s. fecstvergadering, die een intiem karakter zal dragen zal door den bondsvoorzitter, de heer G. Bulten, lid der afd. een opwekkend woord worden gesproken. Het feestprogramma is schitte rend verzorgd en bij voorbaat zij hiervoor een dankwoord gericht tot de feestcommis sie. Alle R.-K. ambtenaren in Overheids dienst, welke nog geen lid der A.R.K.A. zijn, kunnen zich nog vóór deze jaarverga dering opgeven bij den afd.-secretaris, adres J. P. Gouverneurlaan 40, te Sassen heim. Laten alle leden hun collega's niet- leden aansporen, lid van onzen Bond te worden, daar dit het verlangen is van Z.H. Exc. den Bisschop. KATWIJK. Geboren: Cornells z. v. G. van Duyn en 1 de Vreugd. Cornelis z. v. L. Guijt en J. van der Plas. Maartje Marijtje d. v. G. Krijgsman en L. Groen. Pieter z. v. F. Kuijt en L. Varkevisser. Dirk z. v. C. Barnhoorn en A. Ouweband. Dirk Gerend z. v. A. de Vries en B. Meijering. Immetje d. van A. van Duijvenvoorde en C Kuijt. Jan z. v. D. Jonker en L. Hock. Krijntje d. v. D. van Duijn en M. Pronk. Cornelis z. v. K. van der Plas en G. van der Plas. Ondertrouwd: M. de Vreugd en L. Vooijs. Getrouwd: J. Hoek en G. van Dijk. Overleden: Neeltje van Es oud 81 j. wed.' van Theodorus van der Laan. Dirk Onderwater 57 j. gehuwd met W. Vlieland. Jaapje van Duijn 83 j. wed. van Klaas* van der Plas. LANGERAAR. Hallo, Graalleden! Ons program is veranderd. Zondag 12 uur bijeenkomst voor de leidsters. De leden worden nu niet verwacht. Om half- twee tot half drie in- kleeding3cursus. Allemaal present zijn hoor. Half drie tot drie uur bijeenkomst voor de ouderen. Van drie tot vier uur voor de jongeren. De clubs in de week zijn als gewoonlijk. Excelsior, Alleluja, Vooruit! N00RDWIJKERH0UT. Feestavond R.-K. Middenstandsvereeni ging. In hotel Gouwenberg alhier, hield de R.-K. Middenstandsveveeniging een feestavond. De zaal was keurig met bloe men versierd. Aanwezig waren de zeereerw. heer pas toor Quant en de edelachtb. heer burge meester en kapelaan Dekker. De avond werd geopend met zingen van het bondslied, waarna optrad de be kende humorist, de heer Bos, uit Heem stede. Het woord werd gevoerd door den bur gemeester en kapelaan Dekker. Nadat aan het einde van den avond een koffie maaltijd was gebruikt sloot de voorzitter den avond met den chr. groet na een dankwoord gebracht te hebben aan al de- geneD die hadden meegewerkt om het feest zoo gezellig to doen slagen. Hij bracht een speciaal woord van dank aan den heer J. v. d. Burg, als voorzitter van het feestcomité. 1e Winteruitvoering van de R.-K. Har monie. Zondag en Woensdag a.s. zal de Harmonie „St. Jeanne d'Arc" alhier, haar eerste winteruitvoering geven in de groote zaal van het café Brama. Na een negental muzieknummers zal gevoerd worden een kluchtspel in één drijf „Moppie de Ongeluksvogel" en het transformatiespel in 1 'bedrijf „Artisten- bloed." Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der arbeidsbemiddeling stnan thans als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 344 landarbeiders, 5 opperlieden, 15 timmorlie- den, 1 metaalbewerker, 3 betonwerkers, 6 j metselaars, 1 kistenmaker, 1 schilder, 1 voeger, 1 transportarbeider, 1 mandenma- kr. Totaal 379. De werkloosheid onder de landarbeiders begint iets te verminderen, daar enkele bloembollenbedrijven wederom arbeiders te werkgesteld hebben. RIJNSBURG. Bloemenhandel, Waarschijnlijk door de groote aanvoer waren de prijzen van sommige soorten iets lager. Toch mag zëgd worden dat deze in het algemeen nog zeer goed en loonend zijn. De volgende prijzen werden betaald per dozijn: Moore 1418 ct., Gele Prins 34—39 ct., Prins van Oostenrijk 1621 ct., Victoir d'Olivierre 3438 ct., Goudvink 3S44 ct., Grand due 3034 ct., Theeroos 2834 ct., Bartigon 3S ct-, La Reine 339 ct., Generaal de Wet 20—25 ct., Witte Valk 38—44 ct., Vuurbaak 3338 ct., Flamingo 23—30 ct.. Couronne d'Or 40—46 ct., William Pitt 40 46 ct., William Copland 1620 et., Le Notre 703S ct., Prosperity 2026 ct., Bril liant Star 1317 ct., Narcissen per 100 0.55-0.80, Poeticus Ornatus 0.600.75, Hyacinthen 3.805.20 per 100. KALENDER DER WEEK SEPTUAGESIMA. ZONDAG 12 Febr. Zondag Septuagesi ma. Mis: Circumdederunt Geen Gloria. 2e gebed v. d. zeven H. H. Stichters; 3e voor den Paus (wegens den verjaardag zijner kroning). Credo. Prefatie v. <L Allerh. Drie- ëenheid. Kleur: Paars. Met de gelijkenissen van Ohristus (Evan gelie) en van den H. Paulus (Epistel) her innert de Kerk er ons aan op dezen eer sten Zondag van voorbereiding op den H. Vastentijd, dat wij ons moeten inspannen en moeite getroosten om den prijs te be halen, nl. een onvergankelijken kroon in den hemel. Die inspanning en moeite moet hierin bestaan, dat wij ons lichaam kastij den en dienstbaar maken (aan den geest- Epistel). Omringd van de doodende harts tochten onzer bedorven natuur uit ons zei ven hiertoe niet in staat, moeten wij den Heer aanroepen. Hij is onze sterkte, onze toevlucht. (Introitus; Gebed). Hij is onze Helper, die den armen mensch uit de diep- tae zijner zondigheid om hulp smeekend, niet vergeet (Graduale; Tractus). Daarom met vertrouwen wederom den weg der boete betreden. God zal ons, om wille van Zijn door Hem geslachtofferden Zoon ver- hooren en helpen (Stilgebed), Zijn aan schijn weer over ons laten lichten d.w.z. Hij zal weer zijn voor ons de Goedertiere- ne, de Barmhartige. (Communio). N.B. Vanaf Septuagesima tot aan Pa- schen wordt op de Zon- en Feestdagen in plaats van het Alleluja met vers de Trac tus gebeden. MAANDAG, 13 Febr. Mis v. d. H. Am*n. dus, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Hei ligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit De H. Amandus bestuurde de Kerk van Maastricht en predikte onvermoeid aan de naburige volken het H. Evangelie. DINSDAG, 14 Febr. Mis v. d. H. Valen tinus, Priester-Martelaar: In virtute. Ge beden als gisteren. Kleur: Rood. De priester-Martelaar Valentinus maak te zich buitengewoon verdienstelijk voor de gevangen Christenen, die hij bezocht, troostte en de H. Communie bracht Kei zer Claudius liet hem gevangen nemen. On bevreesd beleed Valentinus zijn geloof in den éénen God, Schepper van Hemel en aarde. Overgeleverd aan den rechter As- terius bad Valentinus, op verzoek van den rechter, tot God om he* 1i"v' lr* verkrijgen voor de stiefdochter van den rechter. Het gebeu van vuouu..-5 verhoord. Daarop liet Asterius vele ge vangenen vrij en bekeerde zich met ge heel zijne familie tot het ware geloof. Do Keizer liet daarop den H. Valentinus en de nieuw-bekeerden onthoofden. WOENSDAG, 15 Febr. Mis v. d. H.H. Faustinus en Jovita, Martelaren: Salus autem. Gebeden als op Maandag. Kleur: Rood. Faustinus, priester en Jovita diaken, broeders van elkander, oefenden het leeraars-ambt uit met grooten zegen. Ge bracht voor keizer Hadrianus, die juist zich to Brescia, hun geboortestad zich bevond, belijden zij onverschrokken hun geloof aan Jezus Christus, den Zoon van God, tijdens welke belijdenis het afgodsbeeld van de zon vanzelf in stukken viel. Overgeleverd aan de leeuwen, later weer aan het vuur, bleven zij ongedeerd. Ten slotte zijn zij meermalen gefolterd én gegeeseld en is hun het vleesch uit het lichaam gescheurd, maar zij bleven standvastig, waardoor vele hei denen zich bekeerden. In Brescia zijn zij onthoofd. DONDERDAG 16 Febr. Mis van den vorigen Zondag: Circumdederunt. Geen Gloria, 2e gebed A Cunctis; 3e voor alle overledenen (Zie het eerste Requiemformu lier); 4e naar keuze v. d. priester. De Tractus wordt niet gebeden. Kleur: Paars. VRIJDAG 17 Febr. Mis als gisteren. Het gebed voor de Overledenen wordt niet ge boden. SATERDAG 18 Febr. Mis van de H. Maagd op Zaterdag: Salve 2e gebed v. d. H. Simeon, Bisschop-Martelaar; 3o tot den H. Geest; 4e voor den Paus. Prefatie van Maria (invullen: En U om de vereering). Kleur: Wit. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles aU in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. Z. Joannes van Triora, Martelaar: ln vitute. Kleur: Rood. DINSDAG. Mis v. d. Z. Joanna van Va- lois, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. H. Valentius, Martelaar: Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d Z. Andreas van S-sgni, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. H.H. Faustinus en Jovita, Marte.aren; 3e v. d. overbrenging van het lichaam v. d. H. Antonius. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Philippa Ma- reria, Maagd: Dilexisti. 2e gebed A Cunctis, 3o naar keuze v. d. priester/Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10