DE ZILVERKONING WOENSDAG 8 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT JL'RDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN NIEUWE OVERVAL TE GEFFEN. EEN JONGEN VAN ZIJN RIJWIEL GESLAGEN. Gemaskerde boeven ontvluchten. Gisteravond heeft wederom op den Rijks weg Grave—Don Bosch een aanranding plaats gehad, waarbij de zestienjarige ar beider Remmen uit Oss door gemaskerde bandieten is overvallen. Omstreeks half zes reed de 16-jarige R. uit Oss, die te Vught in dienstbetrekking is, op zijn rijwiel op het fietspad langs den rijweg Den BoschNijmegen onder de ge meente Nuland aan de grens van de ge meente Gaffen in de richting van Den Bosch. Aan den kant van het rijwielpad ston den twee mannen met den rug naar den straatweg gekeerd. Bij het passeeren draai den beide kerels, die gemaskerd bleken, zich plotseling om. Eén hunner greep de fiets van den jongeman bij het stuur, ter wijl de andere aanrander den doodelijk verschrikten wielrijder een hevigen vuist slag op het hoofd toebracht. De jongen tuimelde van zijn fiets. Op dat oogenblik naderde een auto uit de richting Grave. Eén der bandieten be merkte den naderende auto. Hij liet zijn slachtoffer las, waarbij hij den anderen ke rel toeriep: „Los!" De beide schurken kozen daarop ijlings het hazenpad. Zij vluchtten den nabijgelegen zandweg in en ontkwamen in het schemerdonker Het slachtoffer, dat vreeselijk ontdaan was, liep naar een woning in de nabijheid, van waar men onmiddellijk de marechaussee te Geffen waarschuwde. In weinige oogen- blikken verscheen een aantal manschap pen uit de kazerne onder leiding van een wachtmeester per auto ter plaatse. De geheele omtrekt werd in alle richtin gen doorkruist. Men slaagde er echter tot op heden niet in eenig spoor van de da ders te ontdekken. De nasporingen duren nog steeds voort. Het slachtoffer was niet in staat eenig signalement van zijn aan randers te geven. DE OVERVAL OP DE OUDE VROUW. De toestand van de 73-jarige mej. B. van Dijk, het slachtoffer van den lafhartigen roofoverval op Zaterdagavond j.l. in de ge meente Geffen is nog steeds „uiterst zorg wekkend. De bejaarde vrouw heeft acht verwondingen aan het - hoofd bekomen, waarvan drie zeer ernstig. Het scbedeldek is zeer zwaar getroffen en nog steeds is men op het ergste voorbereid. Zij verliest voortdurend het bewustzijn. Ondanks haar ernstigen toestand en haar hoogen leef tijd is het slachtoffer toch nog in staat ge weest in het R.-K. Ziekenhuis te Oss, waar in zij ter verpleging is opgenomen, aan de politie en aan haar familie een zeer goed signalement te geven van den dader. Door d© marechaussee te Geffen wordt het on derzoek dan ook steeds onafgebroken in allerlei richtingen voortgezet, doch tot op heden heeft dit onderzoek nog geen enkel resultaat opgeleverd. VAN HET SMOKKELFRONT. WEER EEN SMOKKELDRAMA? Jongeman te Rucphen doodgeschoten. In den afgeloopen nacht heeft zich we derom een smokkeldrama afgespeeld. Men vermoedt althans dat zekere J. Valentijn, di© gistermorgen dood werd thuis gebracht, als slachtoffer van een smokkelzaak is ge vallen. Gisternacht sommeerden de com miezen L. en van D. een over den grens- weg Zundert-Rucphen met groote vaart rij denden vrachtauto te stoppen. Toen aan hun bevel geen gehoor werd gegeven en men blijkbaar met een smokkelauto te doen had, losten de commiezen een tiental scho ten op den wagen echter zonder zichtbaar FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 37) De Spin ging zitten; de toestand was werkelijk hopeloos, Denver, de vermeende schuldige, had zich bekend gemaakt. Dat was leelijk, maar nog leelijker was het, dat bij de vechtpartij zijn valsche pruik en baard waren losgerukt en Skinner dat ge zicht met de zilverkleurige haren scheen t« herkennen. Een portefeuille met naam kaartje©, die Denver had verloren, beves tigde zijn vermoedens. Zijn slachtoffer was teruggekeerd in de machtige persoonlijk heid ran John Franklin, den millionair Het M>el waa uit, hij was er bij, moest S kanoer met. een gesiPoorden vloek erken nen. Pcvneend zat hij voor zich uit te staren. Wa* er dan geen uitkomst? Hij had toch bewezen een leider te zijn, een man van vindingrijkheid en kraehtmoest hij het spel nu opgeven t Plotseling stond hij ophii bond zijn metgezellen stevig me( touwen vaat en stopte ben een prop in den mond. Vervolgens doorzocht hij het vertrek, in de hoop verborgen schatten te zullen ontdekken. Eindelijk, scheen hij in een donkere kast iets van belang te vin den. Hij haalde een handvol geld te voor schijn en deed dat met zichtbaar welgeval len in een taach. Dan lagen er nog de hon derd tachtig pond in drie omgevallen sta peltjes op tafel. Ook deze raa-pte Skinner resultaat. De auto verdween snel in de duis ternis. Er werd verband gebracht tusschen de schietpartij en het feit. dat gistermorgen de ruim 20-jarige J. Valentijn uit St. Wil li brord (N.-Br.) dood met een tweetal won den aan het hoofd in de woning van zijn broer werd binnengebracht. Te St. Willi- brord is men van meening, dat het slacht offer in den gisternacht beschoten auto heeft gezeten tijdens welke schietpartij hij bij het kijken uit do cabine doodelijk is getroffen. Van andere zijde wordt echter ook nog gesproken over een mogelijk gevolg van na ijver tusschen twee elkaar vijandig gezinde smokkelaarsgroepen. Het onderzoek naar deze geheimzinnige zaak is nog in vollen gang, zoodat er nog niets positiefs over te zeggen valt. Het parket zal heden een onderzoek ter plaatse instellen en sectie op het lijk ver richten. SMOKKELHANDEL BELGIë— NEDERLAND. Smokkelauto met 2000 K.G. suiker in beslag genomen. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben de grensbeambten van het nabij do Belgische grens gelegen plaatsje Budel, in samenwerking met de marechaussee, een smokkelauto met 2000 kg. van België uit frauduleus ingevoerde suiker in beslag kun nen nemen. Zij waren ervan op de hoogte, dat dien nacht over den grensweg een smokkelauto van België zou arriveeren. Met behulp van versperring werd de weg afge sloten, terwijl de grensbeambten zich in de onmiddellijke omgeving verdekt opstelden. In razende tempo naderde de auto. Toen de inzittenden de versperring bemerkten, sprongen zij uit den wagen om zich nog tijdig in veiligheid te kunnen stellen. Do stuurlooze auto reed in volle vaart door en kantelde na eenigen tijd in een langs den weg stroomend beekje. De beambten kon den er niet meer in slagen de smokkelaars op te sporen. EEN GOEDE VANGST. Bij do grens te Glanerbrug wilde Maan dagavond een douanebeambte een auto aanhouden, welke voor een overgang, waar van de boomen neergelaten waren, stond te wachten. Juist gingen de boomen om hoog en de bestuurder van de auto gaf vol gas. De beambte sprong echter op den tree plank en sommeerde met dc revolvor in de hand tot stilhouden, waaraan de bestuur der tenslotte voldeed. Bij onderzoek bleek dat zich in de auto 1140 ponden Duitsche margarine bevonden, welke juist over de grens waren gebracht. Auto en margarine zijn in beslag genomen. AGENT DOOR KOE OP DE HORENS GENOMEN. Vanuit een taxi doodgeschoten. De omgeving van de Veemarkt te Am sterdam is gistermiddag in rep en roer ge bracht door een koe, die naar de slacht plaats gebracht moest worden en, plotse ling dol geworden, op hol is goslagen. Dit feit geschiedde nadat het beest, waarmede de drijver reeds voortdurend moeite had, op de Veemarkt een loodje aan den staart had gekregen. Na den drij ver een duw te hebben gegeven, ging de koe er met groote vaart vandoor on rende zeer tot ontsteltenis van het publiek, dat naar alle kanten uiteen stoof, den Cruqius- weg op en vervolgens naar de Borneokade. Daar trachtte een agent van politie het dolle beest tot staan te brengen, met het gevolg, dat hij tot drie keer toe op de ho rens genomen en tegen de straat werd ge smakt. Ofschoon zeer ernstig bezeerd, riep de agent een in de nabijheid zijnde taxi aan, waarin ook een collega plaats nam. De auto ging daarop achter het beest aan, dat tusschen de sporen van de Borneokade be kneld raakte, zoodat de agenten gelegen heid hadden de koe neer te schieten. De gewonde agent heeft zich naar huis moeten begeven. bij elkaarhet was wel niet zoo heel veel, maar het zou toch te gek zijn om te laten liggen. Daarna bracht hij zijn verfomfaai de kleeding in orde, maakte zijn twee me deplichtigen weer los, die juist teekenen van leven begonnen te geven en slenterde nonchalant het huisje uit. Van do kant van John Franklin, Ken sington Gardens Avenue dreigde het grootste gevaar; welnu, hij zou John Franklin gaan opzoeken. Deze stap was uiterst gevaarlijk, maar het was de eenige weg, die een betrekkelijke veiligheid bood. Mogelijk zou Franklin naar rede luisteren, en zoo doende er van afzien dat oude zaakje aan het rollen te brengen, temeer waar lij zelf openlijk beschuldigd werd van n oord, tenzij hij het tegendeel kon bewijzen In ieder geval was het te probeeren en van deze gedachte vervuld stapte Skinner vroolijk en welgemoed naar het huis van Franklin, den millionair. Daar wachtte hem echter een teleurstel ling. Een deftige huisknecht deelde hem mede, dat meneer Franklin niet thuis was en een minuut of tien geleden het huis verlaten had, doch de boodschap had ach tergelaten. dat alle boodschappen en cor respondentie naar de „Grange", Garden- hurst moeten worden doorgezonden. Skinner bedankte den bediende en ging heen. Op straat gekomen, dacht hij zijn verder plan uit. Dien avond kon hij echter niets meer doen, dus ging hij maar naar huis terug. Het was na middernacht, toen hij b:j zijn villa kwam er stond een hel dere maan, zoodat hij de omgeving goed kon opnemen. Niemand van zijn kornuiten scheen hem achtervolgd te hebben. Hij opende de voordeur en trad zacht naar biniftm. De beele villa was in duisternis WEER EEN BRAND TE AMSTERDAM. In bergplaats van motorbooten en kano's. Een agent van politie, die aan den Am- steldijk te Amsterdam ter hoogte van Halfweg 't Kalfje surveilleerde, zag om streeks tien uur, dat er brand was aan den anderen kant van den Amstel op den Ouderkerkerdijk. Daar staan wintei'vcrblij- ven van de motorbootcn en kleine vaartui gen, die des zomers den Amstel bevol ken en aan liet water dikwijls zulk een feestelijk aanzien geven. De agent waar schuwde de brandweer aan den openbaren brandmelder op den hoek van Trompenbur gerstraat en Amsteldijk. De betrekkelijk korte tijd die verliep tusschen hot ontdek ken van den brand en het afdrukken van de brandschel was reeds voldoende om van den kleinen brand een groote to maken. Het terrein waar de uitgestrekte loodsen vol met vaartuigen staan is minder ge makkelijk te bereiken. Met do pont aan de Zuider Gasfabriek moesten de brandweer wagens worden overgezet. Toen de eerste wagens van de brandweer voorreden had 't vuur al groote uitbreiding gekregen. Het was ontstaan in de bergplaats van motor booten van den heer J. Drent welke dezo ongeveer 40 meter diepe loods gehuurd heeft van den heer J. F. K. Harms, die daar in een belendende loods een oven groote bergplaats heeft van kano's en roei vaartuigen. Herhaaldelijk werden ontplof fingen gehoord van de benzinetank in de motorbooten. Hemelhoog sloegen de vlam men uit het dak en spoedig daarop was ook de winterberging van booten van den heer P. IJsselstein een prooi van het vuur. Over een oppervlakte van 40 bij 25 meter stond tegen half elf alles in lichterlaaie. De roode gloed was tot ver in de stad zichtbaar. Tientallen auto's en honder den fietsrijders en voetgangers spoedden, zich in de richting van de vlammenzee, zoodat weldra aan den Amstedijk een file van auto's en een zeer talrijke publiek het vernielend werk van het vuur aanschouw de. De brandweer kreeg al meer en meer versterking. De drijvende motorschuit „Jan van der Heyden" Lag reeds voor den wal en goot met zes stralen raassa's water op het vuur. Door motorspuiten werd nog met 8 stralen gewerkt. Het was zeer moeilijk werken voor de brandweer omdat zij het vuur niet kon omsingelen want aan den achterkant was de grond zoo drassig, dat het onmogelijk was daar materiaal te bren gen. Ten slotte brande het juist aan den achterkant het felste. De werkplaatsen van de bovengenoemde firma's die daar gele gen zijn benevens de kleedkamers op een hoogere verdieping werden door hot vuur verteerd. Tegen elf uur begon de brand weer terrein te winnen cn was het wel ze ker, dat de motorbootenbergplaats „De Werf 't Jacht" zou behouden blijven. De opslag- en bergplaatsen van de hoeren Harms en Drent zijn zoo goed als geheel in vlammen opgegaan. Van den lieer IJssel stein kon een goot© loods aan den achter kant met veel moeite behouden blijven. Naar schatting zijn ongeveer 15 motorboo ten en daaronder zeer mooie, benevens een 200-tal kano's en andere roeivaartui gen gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Brand in spoorweg-werkplaats te Haarlem. Gisteravond omstreeks half negen werd brand ontdekt in een deel van het complex gebouwen der Centrale Werkplaats van de Nederlandsche Spoorwegen gelegen aan den Oudeweg-Amstcrdamsche Vaart, te Haarlem. De brandweer was spoedig ter plaatse. Bij het onderzoek bleek de brand to woe den in een gebouwtje, waarin een verhar dingsoven staat. Do vlammen sloegen weldra uit het dak, doch met een drietal stralen op de water leiding was men na een half uur het vuur meester. De oorzaak van den brand is on bekend. gehuld met uitzondering van de hall, waar een klein lampje brandde. Olive en de be dienden waren dus zeker al naar bed. Na even aandachtig te hebben geluis terd, liep hij onhoorbaar naar zijn studeer kamer, hij draaide het licht aan en'legde de tascb met het geroofde geld op zijn schrijftafel. Met een snellen blik overtuig de hij zich, dat de blinden gesloten waren, zoodat niemand hem van buiten af zou kunnen bespieden. Toen opende hij do tasch en begon den inhoud nauwkeurig na te tellen. Hij glimlachte tevreden, toen hij de bankbiletten bij elkaar raapte en in zijn binnenzak deed verdwijnen. Vervolgens ging hij naar de trap en riep zacht pen paar maai: „Olive, Olive!" Even daarna hoorde hij zachte voetstappen. Skinner ging naar zijn studeerkomer terug en na enkele minuten verscheen Olive Skinier gekleed in een peignoir. Zij bleef op den drempel staan en keek haar echtgenoot vragend aan, maar toen ze juweelen op dc tafol ontdekte, schrok ze heftig pn de kleur week uit haar wangen weg „Wat i& er, Herbert1?", vroeg ze zacht. „Doe die deur dicht" was zijn eenig ant woord. Olive keek haar man met angstige oogen aan, maar zijn gezicht was als een masker. Zc sloot do deur en kwam na derbij. Er is iets gebeurd, Herbert zeg me toch wat er is Haar man mompelde iets onvers aan- baars en voor het eerst probeerde hij haar onderzoekenden blik ie ontwijken. „Ep.t ergste wat gebeuren kon is ge beurd Denver leeft Dog!" Ze slaakte een kreet en drukte dc hand tegen haar borst. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 9 Februari. Huizen, 206 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00-12.00 KRO, Hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Voor dc vrouw. 4.00 Bijbellezing met muzikale medewer king 5.00 Cello-recital door Beinicr BreBser. Aan den vleugel: G. Beyler. 5.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Causerie door J. J. Adriaanse. 6.45 Knipcursus. 7.00 Journ. weekoverzicht door C. A. Crayé. 7.45 Nod. Chr. Persbureau. 8.00—10.30 Concert door de Arnhemsche Orkestvereen. o.l.v. Jaap Spaanderman m. m.v. Mevr. A. do 'RViok-van Leeuwen, zang. 8.309.00 en 9.15—9.45 Causerie door Mr. Dr. J. Schokking. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Ca. 9.15 Vas Dias. Hilversum, 1875 M A VRO-Uit zending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplateii. 10.30 Concert. J. P. v. d. Wijngaart, viool cn J. Wagenaar, piano. 11.00 Knipcursus Kinderklceding. 11.30 Vervolg concert. 12.00—2.15 Het Ensemble Rentmeester. 2.30 Vioolrecital Boris U. d. vleu gel Egb. Veen). 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen door Mevr. A. v. Dijk. 4.30 Pianorecital door G. Verhey. 5.00 Verhalen voor grootere kinderen door Mevr- A. v. Dijk. 5.30 AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep. 630 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Hans Bund en zijn orkest m.m.v. Iréne Ambrus en Luigi Bernauer, zang. 9.00 Clinge Doorenbos. 9.20 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. Geza Frid, piano. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Genremuziek door het Omroepor kest. 10.55 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.0012.00 Hans Bund en zijn orkest. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. VRACHTAUTO BESCHOTEN. Gelukkig afgeloopen. Gistermorgen werd er bij den burge meester van de gemeente Megcn, aangifte gedaan door den expediteur van E., te Horsscn, dat gisternacht omstreeks half- vier zijn vrachtauto, komcudc vaji Osscn- drccht cn op weg naar Horsscn, op den smallen Maasdijk tusschen de dorpen Ma- charen en Megon door onbekenden van zeer nabij beschoten is. Do kogels hebben geen doel getroffen. Slechts door volop gas to geven zijn de inzitenden behalve de bestuurder bevonden zich nog in den auto de zoon en do dochter van den expediteur er in geslaagd» aan hun belagers te ont komen. Mot gevaar voor hun loven zijn do inzittenden in dolle vaart over den smal len dijk naar het overzetveer te Megen ge reden, waar zij aan den veerknecht hun nachtelijk avontuur medodoelden. Gister morgen hoeft de politie een onderzoek in gesteld, hetgeen evenwel tot op heden geen resultaat heeft opgeleverd. „Tel." „Denver leeft.... neen, maar dat is niet mogelijk." „Hij leeft en ik heb hom met eigen oogen gezien', aiitwoordc Skinner. „Hij is ona op het spoor gekomen en weet alles Ze wankelde en zocht steun aan het ta felblad. „Heb ik p;et altijd gezegd, dat alles nog eens zou u'tkomen 1" Skinner's mond vertrok nijdig. „Schei nu maar uit inet je gepreek en luister naar me; als je rok maar één vergissing begaat, ben ik verleren. Zal je alles doen wat ?k je zeg De ruwe toen, waarop hij sprak, deed haar de lianen in de oogen komen. ..Herbert.. stamelde ze, „je weet toch dat „Houd je preeken nu maar voor je, zal je me gehoorzamen?", viel hij haar barsch m de rede. „Natuurlijk zal ik alles doen wat wilt hijgde ze. ,als ik jou e* mee redden kan." Skinner wees naar de op ta'el liggendo juweelen. „Zie je die stoenen? Zoolang die veilig zijn, ben ik .et ook. Worden zij gevonden, dan ben ik er bij. Begrijp je mij De jonge v.cuw boog het hoofd. „Ja" zei ze zacht. Skinnor liep nu naar ren gelakt .Tn- pansch kastje, waarvan hij de deurtje opende daar borgde hij de juweelen in, bloot hot kastje cn gaf dc sleutel aan zijn vrouw. „Iuer ljeb jo dm sleutel", sprak hij na drukkelijk, als >v'haar de boodschap goed in te prenten. Ztodra ik dit hun* verlaten heb, haal je de juweelen daaruit en naait ze vast tusschen je kleeren Daarna loop je naar Lcwisham, neemt don eersten trein 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel R. Foort. 1.05 Gramofoonplaten. I.35 Sted. Orkest Birmingham o.l.v. L. Heward. 2.20 Voor de scholen. 3.26 Vesper. 4.10 Voor de scholen. 4.25 Emilio Colombo cn zijn orkest. 5.35 Kinderuurtjo. ü.20 Berichten. 6.50 Mozart's viool- cn pianosonates. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Ring o'Roses', jazzopcretto niet muziek van G. Daeblitz. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 John Johnson en zijn orkest. II.0512.20 Dansmuziek door het BBC- Dansorkost o.l.v. Henry nail. „Kadio-P&rn*, 1724 U. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 7.40 Orkestconcert. 8.20 Radiotooneel. 9.50 Pianorecital door L. Kartun. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert uit hotel Angleterre. 2.20 Pianorecital. 2.204.20 Concert uit rost. „Wivex". 7.30 Opera-, operette- en walsenconcert door het Omroeporkest o.l.v. Mahler m.m.v. solisten (o.a. Herbert Ernst Groh, tenor). 9.5011.50 Dansmuziek o.l.v. Kai Julian, L a n g e n b e r g, 473 VI. 6.25 Gramofoonplaten. 11.20 Concert door orkest o.l.v. Dolezcl. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten 4.20 Concert o.l.v. Wolf. 7.20 Gevarieerd, programma o.l.v. Spitz. 9.501120 Concert o.l.v. Wolf. Ro m e, 441 M. 8.05 Symphonieconcert o.l.v, O. Szita. 10.15 Berichten. Brunei, 508 en S33 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkost o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 dito. 8/20 Omroeporkest o.l.v. Kumps. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Omroepklcinorkcst o.T.r, Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 VL 7.20 „Iobende Schallplatten'', programma samengostold door M, Dey. Muzikale lei ding; Spitz. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door O. Joost en zijn orkest. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS Heer des huizes tot inbreker: „O, dat treft juist goed. Kunt u dit blikje sardien tjes even open makpn." naar het Charing Cross Station en «tapt in den ochtendtrein voor Parijs. Ga daar naar liet oude adres. Ik zal zoo spoedig mogelijk bij jo komen, maar denk er aan wat er op net spel staat. Ala zo je vervol gen, ontdoe je je van de kostbaarheden laten ze je in vredesnaam niet snappen, met alles bij je. Schrijf mij vooral niet. Zoo, dat is alles, heb je me nu goed be grepen Tranen weldon in dc oogen van de jon ge vrouw zij hunkerde naar een beetje harlolijkhoid en was bedroefd en angstig. „Bedoel je dus, dat ik je niet weer zal zien?", vroeg ze, een snik onderdrukkend. Skinner kec-k haar aan. „Niet eerder dan over een paar weken", sprak hij, iets vriendelijker nu en hij drukte haar een vluchtige kus op hot betroando gezicht. „Tot ziens." Snikkend kuste ze hem terug. .Dag Her bert. o, wees toch vooral voorzichtig." „Wees jij maar voorzichtig, bekommer je maar niet om mij. Kan ik dus op je re kenen vroeg hij nogmaals. Zij knikte beyesfcigend. „Do juweelen zul len niet gevonden worden", verzekerde zo hem. Skinner streek haar even over de wan gen en zei: „Goed zoo, ik zal heuseh nog eens wat aan je hebben!" Plotseling schrokken ze op een zacht gefluit klonk vnn buiten tot. hen door. „Dat zal Coombe wel zijn", verklaarde Skinner. „Ga, nu, Olivc cn doe jo plicht, zoodra ik weg ben." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9