WOENSDAG 8 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 IERLAND TIEN UUR STAGNATIE OP DE GOTHARDLIJN. DE SPOORWEGSTAKING. Het werk wordt hervat. De Groat Northern Railway Company maakt bekend, dat de stakende spoorweg arbeiders in zoo grooten getale het werk hervatten, dat het weer zich aanmeldende aantal werkkrachten grooter is dan waar aan onmiddellijk behoefte is. Te Belfast is de toestand thans zoo, dat men het einde van de staking als nabij beschouwt. SPANJE HOE MEN RELIGIEUSEN BEHANDELT. Naar de correspondent van „El Debate" uit Burgos meldt, is sinds eenige jaren in La Horra een Fransche congregatie ge vestigd, die daar behalve gewone lagere scholen ook een landbouwschool bestuurt. Verschillende malen reeds zijn de leden van deze congregatie, de Broeders der H. Familie, lastig gevallen. Zoo heeft men hen gedwongen, bepaalde arbeiders tot hun landbouwschool toe te laten en hun landerijen geplunderd. De vervolging der broeders heeft dezer dagen echter haar hoogtepunt bereikt. Vijf hunner en hun rector zijn in de gevange nis geworpen, wijl in de brandstoffenberg- plaats van het klooster een revolver zou zijn gevonden. Midden in den nacht verscheen een stormtroep voor het klooster, om een huis zoeking te doen. De broeder-overste maak te den militairen erop opmerkzaam, dat een der broeders ernstig ziek te bed lag en dat het klooster bovendien onder Fran sche vlag stond. De troep trok zich daarop terug maar kwam in de vroege morgen uren weer terug. De broeders werden ge dwongen ieder op zijn eigen kamer te blij ven, terwijl de militairen do huitzoeking verrichtten. Tenslotte werd hun medege deeld, dat in de kolenbergplaats een re volver was gevonden. Ondanks de uitdrukkelijke verklaring van den overste, dat noch hijzelf, noch de broeders iets van dit wapen afwisten, wer den vijf hunner en de rector van het huis, een priester, gearresteerd en in de ge vangenis geworpen. JAPAN JAPAN EN DE VOLKENBOND. Heftige agitatie voor uittreding. Op een massa-meeting te Tokio, waaraan vijfduizend persqnen deelhamen, is een re solutie aangenomen, waarin Japans on middellijk uittreden uit den volkenbond wordt geëischt. De meeting was georgani seerd door de nationale federatie van po litieke partijen. De resolutie ging vergezeld van een ver klaring, waarin het heet, dat de volken bond niet alleen bewezen heeft, onoprecht te zijn, doch dat juist het Geneefsch in stituut oorzaak is van de troebelen in het Verre Oosten, wijl het de Chineesche boy cotbeweging billijkte en wettigde, terwijl het Mandsjoekoeo's, onafhankelijkheid wei gerde te erkennen en evenzeer Japans recht op zelfverdediging. BUITENL. BERICHTEN Groote brand in België. De Brusselscke correspondent van de „Msb." meldt: In het Waalsche stadje St. Hubert, zijn zes naast elkaar liggende gebouwen afge brand en is de aangrenzende telefooncen trale geheel ontredderd. Het vuur werd aangewakkerd door een hevigen wind en het is aan de tusschenkomst van de brand weer van Namen te danken, dat niet ge heel de wijk in vlammen is opgegaan. De schade bedraagt ettelijke millioenen francs. TOENEMEND AANTAL DAKLOOZE VROUWEN IN DE V. S. Op maatregelen aangedrongen. Het toenemend aantal daklooze vrouwen in de Vereen. Staten is op het oogenblik een kwestie, die bij de bevoegde autoritei ten een onderwerp van bespreking uit maakt. Volgens het aan de daartoe aange wezen Senaatscommissie uitgebracht rap port, bedraagt het aantal zwervers in Ame rika 1 y} milliocn, waaronder vele vrouwen cn meisjes, wier aantal sneller toeneemt dan dat der mannen. De commissie wordt er in dit rapport op gewezen, dat voor de daklooze vrouwen tot dusver te weinig is gedaan. Van de genoemde 1H millioen zwerver» zijn 11 procent jongemannen be neden de 21 jaar en ongeveer 7 procent meisjes van denzelfden leeftijd. De commissie ontving ook een rapport van de Southern Pacific Railroad, waarin verklaard wordt, dat. in 1932 693.457 perso nen uit de treinen zijn verwijderd, die trachtten te reizen zonder spoorkaartje. In 1929 bedroeg hun aantal 79.215. Naar schat ting der spoorwegautoriteiten bestond 75 procent van de in 1932 verwijderde perso nen uit jonge menschen tusschen 16 en 25 jaar. Rotsblok op de rails bij Brunnen. Ten Zuiden van den eersten spoorweg- tunnel tusschen Brunnen en Axenstein aan het Vierwoudstedenmeer is een rotsblok neergestort dat door den betonnen be schermingsmuur heensloeg en op den straat weg en de spoorlijn terecht kwam. Het doorgaande verkeer ondervindt een stag natie van nagenoeg tien uren. Het verkeer tusschen Brunnen en Fliielcn wordt thans uitsluitend met stoombooten onderhouden. Men schat den inhoud van het omlaaggcko- men rotsblok op ongeveer 300 kubieke me ter, waarvan ook een deel in het meer is gevallen. GROOTE VOORRAAD EFFECTEN GESTOLEN. Van een der rijkste kooplieden van Phi ladelphia, George Bartle, is Zondag een groote voorraad effecten gestolen met een nominale waarde van ongeveer 250.000 dol lar, die op het oogenblik ongeveer de helft van dit bedrag waard zijn. Een lijst van gestolen effecten werd öp de boursticker van Philadelphia naar alle aangesloten kantoren en banken geseind om verkoop van het gestolene te voorkomen. NED. 00ST-INDIE DE AARDVERSCHUIVINGEN IN SOLO. Zes en twintig dooden. Aneta seint uit Solo: De aardverschui vingen in La woe kwamen van de bergtop pen van den Genting en Nitis. In de ge huchten Gen ting en Pangonan zijn tien huizen platgedrukt. Huizen en gronden zijn door de bevolking verlaten. Het uitgra- vingswerk werd Zondagmiddag voltooid. In totaal zijn er zes en twintig dooden en twee gewonden. Het natuurrampenfonds Darma Bantjono lenigt den nood der bevolking. De vorming van een hulpcomité is in voor bereiding. NED. WEST-INDIE ER VALLEN DOODEN TE PARIMARIB0. De politie schiet op betoogers. Aneta seint uit Paramaribo: Bij een nieuwen optocht, welke Dinsdag gehouden werd met het doel te betoogën voor vrijlating van De Kom, schoot de po litie op de betoogers. Een Creool en een Hindoestani werden gedood, terwijl zestien Creolen, Javanen en Hindoestanis werden gewond. Het plein werd schoongeveegd. De betoogers trekken weg. De Javanen die weder in massa naar de stad waren gegaan, beginnen opnieuw terug te trekken naar de plantages. BINNENLAND VERLAGING VAN DE HUURPRIJZEN. De meening van de regeering. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft op schriftelijke vragen van den heer L. L. H. de Visser, lid van de Tweede Ka mer, over de van regeeringswege te nemen maatregelen tot verlaging der huurprij zen van woningen met lagere huurwaarde en van met overheidssteun gebouwdo wo ningen, geantwoord In het algemeen kan niet worden be aamd, dat, ondanks het dalen van het in komen van de arbeidersklassen, de huur prijzen van woningen met lagere huurwaar de niet dalen, maar gehandhaafd blijven. Huurdaling komt voor. Het is juist, dat hier en daar de huurprijzen stijgen. De regeering bevordert, zooveel in haar vermogen is, verruiming van den voorraad woningen met lagere huurwaarde. Verrui ming van dezen voorraad moet op den duur verlaging van huurprijzen ten gevolge heb ben. Bijzondere maatregelen zijn niet noodig. Met toestemming van het gemeentebestuur en van den minister, belast met de uitvoe ring van de Woningwet, kunnen woningver- eenigingen tot huur verlaging overgaan. Huurverlaging is reeds in eenige gevallen voorgekomen. De regeering bevestigt, dat het euvel der hoogc huurprijzen vele arbeiders heeft ge noodzaakt zich in huurvereenigingen te or- ganiseeren en door middel van huurstakin- gen vaak met succes te pogen tot ver laging van de huurprijzen te komen. Het is der regeering bekend dat de ar beiders bij dit streven vaak stuiten op den tegenstand van de plaatselijke organen. Dat het streven van de arbeiders alleszins te waardeeren zou zijn, laat de minister aau het subjectieve oordeel van den steller van de vraagj hij wenscht de plaatselijke orga nen vrij te laten, naar omstandigheden te handelen. Het is niet duidelijk of wordt gedoeld op maatregelen tot huurverlaging of op maatregelen betreffende huurdersstakin gen. De eerste kunnen alleen betrekking heb ben op woningen van woningbouwvereeni- gingen cn gemeenten; met particuliere wo ningen heeft de regeering geen bemoeienis. De tweede laat de regeering aan de plaatselijke autoriteiten ovei\ Of er aanlei ding zal zijn voor overleg met huurders- vereenigingen, kan a priori niet worden gezegd. Wat de bouwvereenigingen van ar beiders betreft, indien daarmede bedoeld worden vereenigingen, die met steun, krach lens de Woningwet verleend, gebouwd heb ben, is overleg met de besturen in zake huurverlaging bij voorbaat verzekerd. Op het oogenblik zijn geen bijzondere maatregelen in overweging. VERANDERING VAN ONZE BODEMCULTUUR. De heer A. van Wijnen, voorzitter van desn Bond van Kaasproducentep, schrijft aan de „N. R. Crt.": Talrijk zijn en steeds talrijker worden de stemmen, die ook voor ons land de self supporting bepleiten. Speciaal op het ter rein van onze bodemcultuur hoort men en luider de theorie verkondigen: we heb ben een teveel aan zuivelproducenten, aan groenten enz. én we hebben daarnaast een temin aan tarwe, rogge, voedergranen zoo dat we deze artikelen in groote hoeveel heden moeten invoeren. De oplossing is dus: minder zuivel en minder groenten en meer van die andere zaken en een groot deel der moeilijkheden, waarmede we nu kampen, is uit den weg. Door den eenvoud van deze redeneering pakt ze on willekeurig de eenvoudige lieden, die bij de productie van bovengenoemde produc ten zijn betrokken en uitzien naar een op lossing om op een of andere wijze weer tot loonende productie te komen. Maar is het probleem wel zoo eenvou- dig Deze vraag wordt ook wel in kringen van voorstanders van produet ie wijziging gesteld, maar dan op deze wijze: is het wel zoo eenvoudig, om gegroeide produc tiemethoden te veranderen, den land- en tuinbouwer andere productievormen voor te schrijven bijv. door grasland door ak kerland te vervangen. Het zijn dus vooral de practische bezwaren, aan de uitvoering verbonden, welke nog een punt van dis cussie uitmaken. De wensohelijkheid, de nuttigheid wordt onder de bespreking meer en meer als een axioma aanvaard. En toch is er een andere zijde, welke voor alles diende bezien te worden. Bij de moeilijkheden, waarin de Ned. bodemproductie is gekomen, staan twee dingen voorap. De producent moet een eenigszins loonenden prijs krijgen m. a. w. de bodemcultuur als belangrijke factor in het oeconomisch bestaan van Nederland moet gehandhaafd worden en daarnaast moet dit aan de schatkist of aan den Ne- derlandschen burger zoo min mogelijk of fers vragen. Hoe staat het nu met de aangeprezen eenvoudige oplossing van ophouden met de productie van wat hier niet noodig is en uitbreiding van de cultuur van wat we hier behoeven? Wanneer het grasland in akkerland wordt herschapen komt er tarwe, rogge, voedergraan. Maar., tarwe, rogge en voe- dergraan van de waarde van de wereld markt. Het eerste deel van de taak, den boör een loonende productie te bezorgen, is hiermede dus niet bereikt. Om die loo nende productie te krijgen moeten deze producten boven den wereldmarktprijs uit gehaald worden, wat kan door een tarwe- wet, door invoerverboden en invoerrechten en andere maatregelen. Maar dan begint hier ook weer direct het offer voor de schatkist of voor den burger) zoodat deze verandering nog allerminst aan het twee de, het zoomin mogelijk lasten opleggen aan de burgerij, tegemoet komt. Nuchter cn zakelijk gezien ligt het vraagstuk zoo, dat het alleen maar de vraag is, welk artikel het diepst onder productieprijs ligt en welk artikel dezen het meest benadert en dan speelt het hee- lemaal geen rol, welke dezer producten in het binnenland kunnen worden verbruikt en welke moeten worden geëxporteerd. Financieel blijft het voor het Nedcrland- sche volk in zijn geheel volmaakt gelijk. Maar is de aanbevolen weg dan wel een voudig en zoo verkieselijk? Met heb tot heden gevolgde productie systeem, waarbij zich groote export cn import ontwikkelen, ontwikkelde zich ook een groot apparaat van handel en distri butie. Dit handelsverkeer en vervoerswe zen heeft welvaart gebracht, steden groot gemaakt, kapitalen tot zich getrokken. De nieuw voorgestelde, zoo eenvoudig lijkende productie voor eigen gebruik brengt bier een radicale wijziging en enorm verlies. De overgang dus tot autarkie bij de bo demproductie brengt den genadeslag aan veel, wat op het tegengestelde, het ruil verkeer, is ingesteld. En aan dit alles kan nog worden toege voegd de groote goodwill, die ligt in de voor onze producten door eeuwen heen veroverde plaats op de wereldmarkt, een goodwill, die reddeloos verloren is. wan neer we eenigen tijd het terrein moeten verlaten. Wanneer we van dit alles de rekening opmaken, dan is wat eenvoudig leek niet eenvoudig meer. Dan blijft er maar één oplossing van het vraagstuk en dab is deze rekening opzetten: welke producten geschikt voor productie op Nederland- sohen bodem liggen het langst of het hoogst op do wereldmarkt. Men betrekt in dit rekensommetje de Nedcrlandsche han dels- en vervoersbelangen en de bovenge noemde goodwill en men ziet dan, welke productie aan het Nederlandsche volk tij delijk het meest zal kosten. En die reken som kan men ook onze naburen aanraden, wanneer er onderhandeld moet worden. Zoo gesteld, is het vraagstuk niet meer zoo eenvoudig. Mag men het echter an ders stellen? Tenslotte nog een enkele opmerking. Men zal zeggen, alles goed en wel, maar wanneer men de exportartikelen heelo- maal niet meer kwijt kan? Zeker, wanneer intensieve strijd voor onze exportbelangen dit kan voorkomen; wanneer geldelijke offers den export niet meer vermogen gaande te houden, dan ja moet aanvaard worden, wat niet meer is te vermijden. Maar pas ook dan alleen. Er zijn er die dit feit al beslecht achten, lang zelfs voor men er aan toe is. En er zijn er ook velen, die te gemakkelijk zich bij voorbaat bij deze noodlotstcmming neerleggen. HET NIEUWE KIESSTELSEL. In ons nummer van gisteren citeerden we enkele cijfers uit de „Nederlander", die zich bèklaagde, dat door aanneming van het amendement-v. d. Bergh de grootste partijen eenig voordeel hadden en de mid den-partijen daarvan de dupe werden. Dat het oude stelsel niet billijk was de monstreert „De Morgen" nog eens met de cijfers te geven, welke iedero partij per zetel in 1929 moest behalen. Voor iederen zetel hebben toen namelijk moeten leveren: De 0. S. P. vergadert en vecht. Gisteren heeft de O. S. P. ccn vergade ring gehouden to 's Gravenhago in Musica. Er waren zoowat evenveel communisten in dc zaal als leden der O. S. P. cn toen do spreker, do heer K. van Staal, zich tegen de R. V. O. cn W. A. C. keerde, brak een storm los onder dc communisten.Een ze vental debaters tegelijk meldde zich uit deze gelederen en al verzette dc heer Van Staal zich eerst hardnekkig, hij werd ge dwongen het debat toe te staan. Dit debat, heeft na eonigo oogenblik- ken zich ontwikkeld tot een fiksche klop partij op het podium, wuariu stevige mep pen zijn uitgedeeld. Van de vergadering is verder niets meer terecht gekomen. PROF. VAN BAREN, t Te Wageningen is overleden professor J. van Baren. Do overledene was op 19 April 1975 te Rotterdam geboren. Na het onderwijzers examen tc hebben afgelegd, werd hij later assistent bij de polytechnische school (o Delft. In 1903 Averd hij ingenieur aan <lo Rijks Landbouwschool te Wageningen. Se dert 1918 was de overledeno hoogleeraar aan. de Landbouw Hoogosoliool to Wage-' ningen. „Als jullie het touw stuk wilt hebben, hier is ccn schaar hoor." stemmen de Katholieke Staatspartij 33.386 de S. D. A. P33.529 de Anti-Revolutionnairen 32.652 de Christelijk-Historischen 32.231 de Liberalen 31.138 de Vrijzinnig-Democraten 29.854 de Staatkundig-Gereformeerden 25.569 de Hervormd-Gereformeerden 35.931 de Communisten 33.770 dc Plattelanders 34.805 Floris Vos 39.955 Wat blijkt hieruit? Dat de groote par tijen en de éénmansfracties bijzonder veel hebben moeten opbrengen voor één ze tel, hetgeen door hot stelsel dTIondt ver andert. Men kan dus met evenveel recht verwijt gaan doen aan de woordvoerders der middelgroote fracties, dat ze het gel dende stelsel wilden handhaven, om hun bevoorrechting in stand te houden. Immers de Katholieken behaalden per zetel 700 stemmen meer dan dc anti-rev., 1100 meer dan de Christcl.-Histt, 2100 meer dan de liberalen, 4100 meer dan de Vrijz. en .bijna 8000 meer dan de Kerstia- nen. Als men dit nu eens omslaat over 30 zetels, dan komt men tob geweldige ge tallen. En nu vragen we: is dit dan een eer lijke verdeeling? Vast staat, dat al krijgen dan de groote partijen tengevolge van do invoering van het stelsel d'Hondt oen zetel meer, zij per zetel niet voordeeliger uit zijn dan. de andere partijen. Hoe kan men in 't licht van deze cijfers dus volhouden, dat aanneming van het amendement-van den Bergh een onrecht was tegenover kleine partijen? L'ILLUSTRAZIONE VATICANA. Het eerste nummer der Nederlandsche Uitgave. Het nummer opent met. eenige belang wekkende aanteekeningen van den Hoofd redacteur Delia Torre over den Heiligen Remigius, waarvan op 13 Januari het veer tiende eeuwfeest herdacht is. Belangrijk is de aankondiging, dat L'Il- lustraziono Vaticana voortaan in een voer- tiendaagsch beknopt overzicht den lezers objectief juist zal voorlichten over de meest bcteekcnisvollc gebeurtenissen en situaties in de wereld op politiek en so ciaal terrein. Er wordt alzoo vanuit Rome een zicht gegeven op den wereldtoestand en zulks zal geschieden op een wijze, dat de lezers daardoor ongetwijfeld een helder denkbeeld krijgen van de groote politieke en sociale problemen Monseigneur Gino Borghezio, Scriptor van do Vaticaanschc Bibliotheek, heeft in het feit, dat geweldige werken van straten aanleg en huizenbouw bezig zijn op ver scheidene punten het aspect van Rome te verandoren, aanleiding gevonden om in een geillustrcerd artikel ecu serie platte gronden van Rome onder den loupe te ne men, welke het kostbaar bezit zijn van de Yaticaansche Bibliotheek. Jules Repond, oud-kolonel van de Pau selijke Zwitsersche Lijfwacht, brengt in herinnering, dat de Prins van Wales, toen deze op 27 Mei 1918, na door Z. H. Paus Bcnedictus XV ontvangen te zijn, deelnam aan een maaltijd, die te zijner cere door den Engelschen gezant bij den Heiligen Stoel gegeven werd, op do vraag wat hem bij zijn bezoek aan het Vaticaan het meest had behaagd, spontaan antwoordde: „De Zwitsersche Wacht." Het exposé, dat de schrijver over de historie van do Zwitser sche Lijfwacht geeft, zal vooral de lezers, die Rome hebben bczooht en doze bewa kers van de buitenpoorten van het Vati caan hebben bezien, bijzohdpr interessee ren. De bekende Engelscho Jezuiëten-Pater C. C. Martindale schrijft onder den titel van „Katholieke Cultuur en Engelsche Mentaliteit" een beschouwing over het ka rakter van het Engelsche volk. Twee prachtige kleuren-reproducties ver- hoogen in hooge mate do groote aantrek kelijkheid van dit variante, rijk geïllus treerde nummer. (Correspondentieadres: Lcidsche Gracht 18, Amsterdam). Woningbouw te Amsterdam. Hot bouwen van 252 woningen, 3 win kels mot woning, een waschhuis ca., een rijwielbergplaats, een kantoor 'met verga derkamer, en diverse ruimten ten behoe ve van de centrale verwarming cn centrale warmwatervoorziening, op twee terreinen aan de Achillesstraat, het Olympiaplcin, de Herculesstraatj den Olympiawcg en do Speerstraat te Amsterdam, onder archi tectuur van ir. H. T. Zwiers, is door do Am'sterdamsoho Woningbouwvereeniging „Ons Huis" onderhands opgedragen aan do N. V. Gewapend Betonbouw „De Kond or" te Amsterdam voor de somma van 1.089.000.—. TREFFEND STERVEN VAN EEN SCHILDER Voor eenige weken hebben wij, aldus do „Maasbode'' het overlijden gemeld van Peter John Arcndzon, een in Engeland zeer bekend etser van Nederlandsche afkomst. Over zijn levensloop was het door ons gepu bliceerde bericht wol heel sober en daar om maken wij van een ons geboden gele genheid gebruik om over dezen begaafden land- en geloofsgenoot nog wat meer tc ver tellen. Pictcr Jan Arendzen is in 1846 to Am sterdam geboren, waar hij zijn artistieke opleiding genoot aan do Rijksacademie. Een geëtst portret van den directeur, den heer Royer, vestigdo in 1808 het eerst, de aandacht op dit jonge talent. Arondzen ging voort zich in dezo techniek tc bekwa men en maakte portretten o.a. van den toenmaligen bisschop van Haarlem. Met zijn etsen verwierf hij zich op tentoonstel lingen vele onderscheidingen in binnen- en buitenland. In de jaren tachtig stak hij naar Enge land over. Het schijnt, dat hij in betrekking stond tot den toen reeds aldaar ge vestig den Nederlandschen schilder Alma Tadoina, Arendzen heeft zich vooral toegelegd op het maken van etsen naar schilderijen van oude Hollandsche meesters. In den tijd, dat de ontwikkeling van de foto-rncchanischo reproductie-techniek nog in do kinderschoe nen stond, was dit etsen „naar do schilderij vaneen belangrijke tak van do grafi sche kunst en Arendzen mot zijn buitenge wone vakbekwaamheid heeft er zich een groote reputatie mee verworven. Hij be zocht do landhuizen "van Engelscho aristo craten om werken uit hun schilderijencollec ties na te etsen; hij was voor dergclijken arbeid zelfs gast van koning Erward VII op Windsor Castle. In dc laatste jaren voor den oorlog arbeidde hij aan een groot ver zamelwerk: „Masterpieces of Dutch Art in England", dat opgedragen is aan den her tog van Westminster en dat bij Obach Co. te Londen verscheen. Oorspronkelijk werk van hem is er niet voel. Buiten de prooven uit zijn jeugd vin den wij een geëtst portret genoemd van Jan Brom uit 1908 en een „Onze Lieve Vrouw, Sterre de? Zee" in opdracht van de Engelsche regeering geschilderd voor ecu kerkje to lie do Soin, als herinnering aan dc redding van zeelieden, wier schip onder den oorlog werd getorpedeerd. Peter John Arendzen, zooals hij in hco vaderland van zijn keuze heette, was een zeer bescheiden man. Met do medaljes, die hij op tentoonstellingen verwierf, liet hij zijn kinderen spelen, zoodat hij zich later verontschuldigen moest, dat hij zo niet allo meer terug kon vinden! Stichtend is het relaas van zijn dood in December j.l Do vier zonen van den heer Arendzen zijn allen priester gotvordoji en werkzuum in verschillende parochies van Londen. Toen nu hun vader ziek lag en do 86-jarige het einde voelde naderen, vroeg hij als bijzondere gunst, dat hij nog een maal ccn H. Mis zou mogen bijwonen. Mot permissie van don aartsbisschop van West- minster heeft toen de oudste zoon father Leo Arendzen aan ccn geïmproviseerd al taar in do ziekenkamer do mis mogen le zen, waarbij de andere zoons en dochter» tegenwoordig waren. De zieke heeft met groote godsvrucht het H. Misoffer gevolgd. Bij hot ,.Itc misna est" lag hij zeer stil en toen de familieleden zich over hem heen bogen bleken do levensgees ten geweken.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7