RICHARD WAGNER UIT DE OMGEVING VERZILVEREN VAN COUPONS WOENSDAG 8 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 De schepper van het muziek-drama Maandag 13 Februari a.s, is het vijftig jaar geleden, dat Richard Wagner te Venetië overleed. Deze groote dramati sche componist bij uitnemendheid, werd den 22en Mei 1S13 te Leipzig geboren, zijn vader was politie-beambte en overloed toen Wagner nog geen jaar oud was. Zijn moeder sloot kort daarna een tweede hu welijk, met den tooneelspeler Ludwig Geyer uit Dresden. Ook dit huwelijk was niet van langen duur, daar Geyer reeds in 1821 overleed, zoodat do opvoeding van het vrij talrijke gezin geheel op de schou ders van Wagner's moeder kwam te rus ten. Gedurende zijn jeugd woonde Wagner te Dresden, waar hij de Kreuzschule be zocht. In 1827 ging hij naar Leipzig, waar hij het gymnasium doorliep en later aan de Universiteit studeerde. Aan de Univer siteit wijdde, hij zich vooral aan de philo sophic en aestebhiek. Opmerkelijk is het wel, dat in zijn jeugdjaren niets deed ver moeden, dat Richard Wagner van een bij zondere muzikale begaving was. Zijn nei ging voor de muziek ontwaakte eerst lang zamerhand, toen hij de universiteit be zocht. Hij wendde zich toen tot den orga nist Müller om onderricht, terwijl hij bij den beroemden cantor van de Thomaskir- che, Weinlig, de harmonieleer en het contrapunt bestudeerde. De eerste werken van Wagner, welke in dien studietijd ont stonden, zijn eenige piano-composities, alsook eenige ouverturen en symphomën. Uit dit tijdperk van Wagner dateeren ook enkele fragmenten van een opora-oompo- sitie „Die Hochzeit" getiteld, waarvan de componist ook zelf de tekst dichtte. In 1833 verliet Wagner Leipzig en be gaf zich naar Würzburg, waar zijn oudere broeder Albert als tooneelspeler, zanger en regisseur aan het stedelijk theater werkzaam was. Hier schreef Wagner zijn eerste tooneelwerk ,,Die Feen", hetwelk fi Duitschrromantische operastijl is ge houden. Eerst vijf jaar na zijn dood word dit werk voor het eerst te Münohen uitge voerd. In 1834 werd Wagner de betrekking van kapelmeester van het Stedelijk Thea ter te Maagdenburg aangeboden, vaar zijn Opera „Das Liebesverbot", slechts één enkele, en dan slecht voorbereide cn verzorgde, opvoering beleefde. Ook te Koningsbergen en te Riga was Wagner als kapelmeoster werkzaam. Te Konigsbergen trad hij in het huwelijk met de tooneelspeelster Minna Planer, die hem later in zijn kommervolle jaren trouw ter zijde stond. Des ondanks was zijn huwe lijk met haar niet gelukkig, daar de nuch tere alledaagschheid van Frau Minna, niet in staat was den kunstzinnigen ge dachtegang van haar echtgenoot te volgen. Tenslotte kwam het dan tot een scheiding tusachen beide echtgenooten, waarna Frau Minna haar laatste levensjaren in Dres den doorbracht, waar zij in 1866 overleed. De eerste jaren na zijn huwelijk waren voor Wagner de moeilijkste van zijn le ven. Van Riga trok hij over Londen naar Parijs, waar hij naam wilde maken als componist. Hier leed hij gebrek en kom mer en vond een karig bestaan door het verrichten van allerlei minderwaardigen muzikalen arbeid. Hij had gehoopt te Pa rijs roem en aanzien te verwerven, doch hoe bitter werd hij teleurgesteld. In den grootsten nood beëindigde hij te Parijs zijn opera Rienzi, waaraan hij reeds in Riga was begonnen. Eenigen tijrl later schreef hij in enkele weken „Fliegcnde Hol lander". Eerst genoemd werk werd in 1842 voor het eerst onder leiding van den com ponist zelf in Dresden uitgevoerd en maakte er zulk een grooten indruk, dat Wagner tot hofkapelmeester werd be noemd. Tot in 1840 bleef hij in deze be trekking werkzaam. Deze functie liet hem veel vrijen tijd tot componoeren en zoo ontstonden zijn opera's Tannhauser en Lo hengrin. Tengevolge van zijn levendige deelne ming aan do revolutionnairo beweging van 1849 was Wagner gedwongen Dresden te verlaten en zijn toevlucht te zoeken in Weimar, waar het hem met behulp van Liszt, dien hij inmiddels had leeren ken nen, gelukte naar Parijs to ontkomen. Later vestigde hij zich te Zurich, waar hij jarenlang verbleef. Te Zürich schreef Richard Wagner zijn groot muzikaal-wijsgeerigo boeken, zooals „Die Kunst und die Revolution", „Das Kunstwerk der Zukunft", cn „Opcr und Drama". Met deze worken zocht Wagner in wijde kringen de eischen, welke aan een muziekdrama moesten worden gesteld, bekend te nxaken. In den aanvang van de vijftiger jaren dichtte Wagner „Siegfrieds Tod", „Die Walküre" en tenslotte „Das Rheingold", waarop hij het geheel in stafrijm gezette gedicht „Der Ring der Nibelungen" pu bliceerde. Eenige, jaren later toen de composities van „Das Rheingold" en „Die Walküre" en gedeeltelijk ook „Siegfried'' voltooid waren, ontstond deels in Venetië deels in Zürich het hooglied van „Tristan und Isolde". LISSE. Volksbond. Gisteravond hield de af- deeling van den Ned. R. K. Volksibond haar 32ste jaarvergadering. Zoo ooit, dan stond deze nu wel in 't teeken der belangstel ling. De opkomst was zooals we ze in geen jaren hebben medegemaakt. Wat de oor zaak wa« van deze groote belangstelling weten we niet, doch we vermoeden deze ce moeten zoeken in de bestuursverkiezing. Voor de vijf aftredende bestuursleden wa ren niet minder dan 10, zegge tien, oandi- daten ingediend waaronder 4 der aftreden den, welke reglementair candidaat zijn. Hoe het tenslotte zij, de opkomst was schitte rend. De voorzitter, de heer C. Schrama, open de de vergadering met den chris tel ij ken groeten heette allen welkom. Hij zeide, dat we wel onder zeer droevige omstandighe den nu onze jaarvergadering hoüden. Ver leden jaar hoopten we, dat een volgende jaarvergadering in een béter teeken zou staan wat het economische leven betreft. Helaas, de toestand ie slechter. Ook op geestelijk terrein, al is dit gelukkig in Lis se niet het geval, is de toestand niet rooskleu rig. Spreker herinnerde aan hetgeen ds. Hoogerhuizen heeft uitgekraamd j.l. Zater dagnamiddag voor de Radio tegen Rome en tegen al wat Roomsch is. Van deze verga dering moet hiertegen een protest uitgaan naar do K.R.O., opdat zij stappen zal doen dat zoo iets niet meer voorkomt. Een luid applaus bewees de instemming van do ver gadering. Wat op het huidige oogenblik ih Indië gebeurt is een nieuw bewijs van do chaos en ontevredenheid welke er op do wereld heerscht. Nog wees spreker op de komende Tweede Kamerverkiezing" en spre ker spoorde de leden aan, ook al zijn er redenen tót ontevredenheid tegen het hui dige Regèêringsbewind, we toch als één man moeten stemmen op de candidatên der R. K. Staatspartij. Hierna werden door den 2en secretaris de notulen gelezen, en na een kleine bemerking van den heer J. Mesman vastgesteld. Hierna deed de pen ningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer. Hieruit bleek, dat naast een ontvangst van 6956.23 een uitgave viol te boeken van ƒ0033.75, zoodat er een voordeelig saldo viel te boeken van 322.53. Namens de commissie van verificateurs bracht de heer L. O. Elfering rapport int, waaruit bleek dat alles punctueel in orde wa-fr. De voorzitter dankte den penning meester voor zijn accuraat beheer en hij uitte de wenscli, dat hij dit omvangrijke werk nog jarert in gezondheid moge waar nemen, hetgeen de vergadering mêt applaus onderstreepte. Vervolgens bracht de secretaris z ij li jaar verslag uit waarbij gevoegd Warén do werk zaamheden der diverse önderafdèelingón. Thans is aan de orde de bestuursverkie zing. Aftredend waren de heeren J. P. v. d. Hulst, le secr.J. de Jong, 2c voorz.; H. Elfering, Jac. v. d. Zwet en L. v. Dijk, commissarissen. De vier laatsten waren wederom gecandideerd, terwijl de heer J. P. v. d. Hulst had bedankt. Voorts waren nog candidaat gesteld de heeren P. v. d. Lans Mz., W. v. d. Reeu Hz., Jos. v. Riet, P. G. v. d. Laan, B. Verdoorn cn Jan v. d. 'Zwet Cz. Uitgebracht werden 196 geldige stemmen. Hiervan verkregen L. v. Dijk 131, H. Elfering 146, J. de Jong 130, P. v. d. Lans 62, W. v. d. Reep 30, Jos. v. Riel 52. P. G. v. d. Laan 55, B. Verdouw 93, Jac. v. d. Zwet Cz. 122 cn J. v. d. Zwet Cz. 54 stemmen. De vier aftredende leden werden dus bij eerste stemming herkozen, terwijl herstemming moest plaats hebben tusschen P. v. d. Lans en B. Verdoorn. Hiervan werl bij volgende stemming gekozen de heer B. Verdoorn met 125 stemmen. De voorzitcr feliciteerde de herkozenen en het nieuw gekozen lid en hij hoopte, dat allen zouden medewerken de afdeoling tot grooteren bloei te brengen. De voorzitter doelde hierna mede, dat de heer Andries- flon op 3 Maart a.s. een spreekbeurt zal er- vullen en voorts dot Kap. Tabink a.s. Vrij dag namiddag to 3 uur oen uiteenzotling geven zal voor de wprkloozon over Quadra- gesimo Anno. De Geest. Adviseur, Kape laan Schotten, drong er op aan, dat allen deze lezing zouden komen hooren on trach ten alios goed in zich op to nemen, opdat do arbeiders daardoor slagvaardig worden. Voorts deed Z.ecrw. eenige modedeelin- gen inzake do te houden retraite voor do werkloozon welke alhier zal worden gege ven van 20 tot 24 Februari. Hij drong er op aan, dat zooveel mogolijk werkloozen aan deze retraite zullen deelnemen. Bij do rondvraag dankte do heer P. Ivoonien als parochiaan van de H.H. Engelbewaarders het bestuur voor hare activiteit om bij hot Veertigurengebed aldaar met de vaandel» in de processie tegenwoordig te zijn en voorts dankte hij namens do werkloozon voor de steun tot dan toe genoten. De heer S. Langelaan dankte namens II. L, voor het geven van de gelegenheid om op de feest vergadering een verloting te houden. De heer A. Bóil vroeg, of het Gemeentebe stuur geen stappen zou kunnen doen om te komen tot huurverlaging, omdat het voor velen bijna onmogelijk is de huur te be talen. De voorzitter meende dat het Ge meentebestuur daaraan nl heel weinig zal kunnen doen zoolang we geen HmlfCom- missies hebben. Hij meende, dat men zich het bofte zou kunnen wenden tot onze Kamérafgevaardigde, den heer A. J. Loer akker. Nadat do voorzitter ook nog had aangespoord tot het bijwonen van de re traite, sloot hij de vergadering met'den christelijkén groet. Steunplan. Heeren Gedep. Staten van deze provincie hebben bij hun besluit van 31 Januari j.l. goedgekeurd het door den Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 11 Ja nuari 1933 vastgestelde steunplan ten behoeve van noodlijdende blotmbollenkweekéfs in de deze gemeente. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert morgenmiddag om 2 uur. Onder werpen ter behandeling: lo. Vaststelling van het kohier hondenbelasting, dienstjaar 1933. 2o Verhooging van het subsidie van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade. 3o. Be noeming van voorzitter, leden en plaatsver vangende leden voor de stembureaux ter ver kiezing van leden voor de Tweede Kamer, de Provinoiale Staten en den Gemeenteraad. 4o. Wijziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1932 en 1933. 5o. Ingekomen stukken en mededee- lingen. V e r t ro k k e n: A. M. C. de Jong naar Alphen a. d. Rijn J. C, Hoogenboom naar Voorhout J. P. Zoet naar Ter Aar M. van der Veer naar Ter Aar A. L. Jansen naar Renkum M. Th. van der Zwet naar Druten M. A. van der Zwet naar Ter Aar J. L. Rietbroek naar Hazerswoude C. P. van Leeuwen naar Leiden, K. Edskes cn gezin naar Haarlem. Gevestigd: P. Clement van Haarlem mermeer A. E. Schalk van Sassenheim P. C. van der Meer van Bergen (N.H.) Th. W. de Vries van Utrecht J. W. de Goeij van Gouda C. J. van Rijn van Leiden A. C. Lubbe van Oegstgeest P. van Segge- len van Voorhout. RIJNSBURG Bloemenhandel Zelfs met een zeer groo ten aanvoer liepen de prijzen den laatsten tijd op en konden zich geregeld tamelijk goed handhaven. De vraag voor buitenland is goed cn draagt er veel toe bij dat het bedrijf op heden winst geeft. De bollen laten zich boven dien dit seizoen zeer goed trekken. De prijzen waren per dozijn: La Reine 7642 ct., Cra- moisie Brilliant 1520 ct., Salvator Rose 30—35 ct., Pelikaan 44—50 ct., Couronne d or .3240 ct., Gele Prins 4045 ct., William Copland 1720 ct., Prins van Oostenrijk 16 20 ct., Bartigon 3035 ct., Victoir d'olivierre 3540 ct., Tubergen 3241 ct., La Reine Max 33—39 ct., William Pitt 32—36 ct., Golden King 4016 ct., El Toreador 3744 ct.. Ver- millioen Brillanl 1215 ct., Flamingo 2532 ct., Ibis 2738 ct., Gris de lin 812 ct., Pros perity 2532 ct., Narcissen per 100 0.80 1.90, Hyacinthen Z2.904.70 per 100. ROELOFARENDSVEEN Voetbalvereen. D.O.S. Het eerste elftal der R.K S. V. D.O.S. behaalde j.l. Zondag het kampioenschap der 2de klasse D. van den Diocesanen Haarlemschen Voetbalbond, cn blijkens publicatie van dezen Bond wordt D. O.S. officieel eerste klasser, zonder promotie wedstrijden te spelen. De vereenigng D. O. S. bestaat thans 6 ja ren en mag zich in een steeds toenemende groei van leden en donateurs verheugen. Mo menteel komt D.O.S. uit met 4 elftallen, en is de grootste dorpsvereeniging uit het dis trict Leiden. Het 2de elftal heeft ook zeer goed werk geleverd cn op 't oogenblik staan ze in het midden van hun afdeeling, doch er moeten nog 6 wedstrijden worden gespeeld, waarvan 4 thuis. Het derde elftal slaat boven aan, en het zou ons niet verwonderen, als ze na af loop der competitie het kampioenschap in de wacht sleepten. Ook het vierde verricht aar dig werk, en al kon hel beter, het bestuur zal over hen zeer tevreden zijn. In verband met het kampioenschap van D. O. S. I is er a.s. Donderdagavond om 8 uur een bijeenkomst in het clublokaal. SASSENHEIM Volksbond-uitvoering. Maandag- en Dins dagavond hield onder groote belangstelling bovengenoemde bond zijn jaarlijksche feest avond. in het K.S.A.-gebouw. De voorz,, de heer J. Kortekaas, opende met een woord van welkom, in 't bijzonder aan de dames, die in zoo grooten getale waren opgekomen. Spr. wijst haar bij deze gelegen heid op de noodzakelijkheid van het organisa tieleven. Spreker vertrouwde, dat het mee leven van de dames in 't vervolg zoo moge zijn, dat alle mannen naar de gewone verga dering „gestuurd" worden. Vervolgens ver welkomde spr. de tooneelvereen. St. Pancra- tius, welke deze avonden voor de leden zal optreden cn de muziek, welke de gemoederen der aanwezigen in een opgeruimde sfeer zal brengen. Als we tegenwoordig de tering naar dé nering meten, dan constateeren we. dat voor matige ontspannign en genot niets kan overblijven, daarom heeft het bestuur ge meend de aanwezigen een consumptie te moe ten offreeren (applaus). Verder wenschl spr. de aanwezigen een genoegelijken avond, waar na door allen het Strijdlied werd gezongen. De penningmeester van H. i. N., de heer Franken, verkreeg hierna het woord en deelde mede. dat deze instelling voor dezen avond in plaats van collecte met bus. een kleine verlo ting heeft georganiseerd. Voorts bracht spr. een verslag uit, wat de commissie geeft aan versterkende middelen en brandstof voor be- hoeftigen. Dal deze woorden en cijfers inslag vonden, bleek, want er waren loten tekort. Beide avonden hebben dan ook bruto 70 op gebracht- Het muziekgezelschap „Jack Fun ny", uit Lisse wist de stemming le verhoogen met aardige nummers en bekende dansmuziek Dan was het woord aan St. Pancratius voor een tooneelspel in drie bedrijven, getiteld: „Een Oudejaarsavond", door Melle Dikema. Het is een heele aanpak voor de leden van de nog zoo jonge vereeniging om zulk een stuk te laten hooren en spelen, en het moet gezegd worden: zij hebben zich van den besten kant lalen zien. De rollen zijn door eiken speler naar best vermogen vertolkt. Zij hebben de aanwezigen door hun spel geboeid en er is gelachen en.... gehuild. Het voert ons te ver de inhoud van het stuk le vermel den. Het is een succes geworden voor St. Pah: cratius, wat bleek uit het daverend applaus na elk bedrijf. Gedurende de pauze werd de verloting gehouden en muziek ten gehoore ge bracht. Na de pauze werd een klucht gespeeld waarbij onbedaarlijk werd gelachen om de nuchtere onnoozelheid van den huisknecht Joerlsse. den vondeling in dienst bij een kas telein, aie tenslotte erfgenaam werd van een overleden oom. Hierna was het sluitingsuur aangebroken. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM De Raad dezer gemeente kwam giste renmiddag te 2 uur in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: de heeren Van Zonneveld en Van Breda. Het jubileum van den burgemeester. Er stonden bloemen op tafel ter her denking van het koperen ambtsjubileum van den Burgemeester. Vóór de vergadering een aanvang nam, richtte het oudste Raadslid, wethouder H. Bader, het woord tot den Burgemeester. Toen u benoemd was, aldus spr., werd u do opvolger van een hoogstaand burge meester, een man van hooge standing en een edelman van het zuiverste water. Met verwachting werd de blik naar u gericht, komende uit hot Zuiden, eon geboren en getogen Brabander en Roomsch daarbij, Spoedig ontpopte u zich als eon Burgemees ter die voor allo ingezetenen steeds met raad cn daad wildo klaar staan en bleek u dc rechte man op de rechte plaats te zijn. Gij zijt een man van breode lijnen. Wat u op touw zette was af. Ik wil niet zeggen dat u naar do laatsto 1000 guldon kook, maar dan ook haaldo u er uit wat or m zat. Burgemeester, u zijt onkreukbaar eerlijk en toch is de laster u niet gespaard geble ven. Maar het zal u goed gedaan hebben dat dc gekecle Raad dit alles met dc groot ste verontwaardiging eenparig heeft afge wezen. Onder uw bestuur is voor ons mooie dorp veel goeds tot stand gekomen. Electri- eiteit, waterleiding cn zweminrichting, aan leg van wegen cn lanen cn niet in het minst de bouw van het Gemeentehuis. De alge- meenewaardeering die voor dit laatste bestaat, ondanks de slechte tijdon die wij thans meemaken, pleit voor de inwoners van Sassenheim cn het vertrouwen dat door hen in het Gemeentebestuur wordt gesteld. Natuurlijk zijn wij het in do afge- loopen periode niet altoos in alles met u eens geweest, hoe zou dit mogelijk zijn? Maar ook daarbij bleek steeds dat het be lang van de Gemeente uw drijfveer was. Hoe hebt gij ook daarbij steeds uw stand punt weten to verdodigon en door uw vast houdendheid do meeningen voor u weten te winnen. Gij hebt de weeldejarcn meege maakt als nooit te voren en thans de cri sisjaren zooals wij die nooit gekend hebben. Moge God geven, dat, wanneer oenmaal uw zilveren jubileum gevierd wordt, de welvaart reeds lang weer zal zijn terugge keerd. Dankwoord van den Burgemeester. Do Burgemeester zeide geen oogenblik email gedacht te hebben, dat dozo vergade ring zóó zou worden ingeleid. Hot was zijn uitdrukkelijke wensoh geweest., dat het ju bileum niet gevierd zou worden. Daarom bad hij zich, in dezen zwaren tijd, aan feestelijkheid onttrokken. Maar het had hein toch verheugd, dat op den 26cn Ja nuari zoovele geluk wen sohen aan hom wa ren binnengekomen. Het was een dag van herinneringen, een dag waarop mon eén terugblik slaat op dc jaren dat men met hulp van O. L. Heer heeft mogen werken in het belang dezer gemeente. En op den morgen van zijn feest heeft spr. gebeden, dat het Sassenheim in de toekomst goed zal mogen gaan. Spr. kan zich begrijpen, dat. hij, als eerste katholieke burgemeester, door het anders denkend© deol dor bevolking met eoirigo gereserveerdheid is ontvangen. Het is steeds zijn streven ge woest de striktate onpartijdigheid te beoefenen. In de afgeloopen jaren is er voel tot stand gebracht. Maar als dat zoo is, ligt dit niet aan den voorzitter maar aan den llaad, die met zijn vele weroldreizendo menschcn een flinke kijk heeft gehad op do zaken der gemeenschap. Spr. heeft in den Raad gevonden een wcderzijdsch vertrou wen. Woliewaar werden nu en dan-do de gens gekruist. Allen zijn wij menschon laten wij vergeten cn vergeven wanneer men elkaar pijn cn leod hooft berokkend. De vele bewijzen van sympathie hebben spr. goed gedaan. Dat sterkt oen mensch in zijn voornemens voor do komende jaren. Het was zeer zeker een bizondor voor recht, dat in do afgoloopen periodo do wel vaart langs allo kanalen hierheen stroom de. Er is voel gewerkt met hot beschikbare geld zonder dat in verhouding do schuld noemenswaardig is verzwaard. Die bizon- doro welvaart danken wij aan Gods zegen, zooals op de klokken van het Raadhuis is ingegoten: „Dank aan den Gever van allo goeds. Dankbare herinnering aan goede jaren". En dezo dankbare herinnering aan den Gever van allo goed» zal ons altijd bij blijven. Persoonlijk hoeft spr. in zijn ambt veel waardeering gevonden maar ook droef heid. In den strijd des levens wordt oen mensch gelouterd. Spr. heeft zóó zijn ambt vervuld, dat hij ieder reeht in do oogen durft kijken. Bij do uitoefening van zijn ambt heeft spr. getracht zich niet bóven do gemeento te stellen, maar do eerste dienaar van do gemeenschap te zijn om daaraan zijn werk kracht te geven. Do burgemeester besloot zijn dankwoord met do hoop uit te" sproken, dat in het tweede tijdperk van zijn ambtsvervulling de samenwerking met rand en gemeento even harmonisch moge blijven cn dat dc welvaart mogen tcrugkecren, om dienst baar gemaakt to worden tot oer van God en tot welzijn van Sassonheim. Hierna werd overgegaan tot afhandoling der agenda. Wegens uitbreiding der bevolking moest voor do N.V. Electrieitoitsbodrijf oen vier de commissaris worden benoemd. Geko zen werd de heer Bader. Besloten werd tot het geven van oonige toeslag op de beorophaling. Verzoek voorzitter van „de Auugeklcodo Bloem" om gunstig advies aan don Minis ter voor bapvergunning tijdena tentoon stelling. Dc voorz. gelooft niet dat dc/.o vergunning binnen het mam van de Drank wet mogolijk is. Er is reeds vergunning verleend voor zwak-alcoholische dranken als bier, port enz. Spr. hoeft grooto sympa- thio voor „do Aangekleedo Bloem", maar spr. ziet do noodzakelijkheid van speciale vergunning niet in. B. en W. willen zich onthouden van het geven van advies. Do heer Speelman hield een warm plei dooi vóór, de heer A. Warnaar oen warm pleidooi tégen, do heer Verkley wilde de gemeente geen advies laten gevon, de heer Bifivsohops achtte het beate gunstig aan don Minister te advisocrcn. Woth. Warnaar meende dat het 't boste standpunt is niets te adviseeren; dan blijft de vrede onder do burgerij en daarmede de eensgezinde samenwerking voor do tentoon stelling het bost bewaard. Besloten werd niets to advisocrcn. Hierna ging de Raad in geheime zitting tor bespreking der sleunrogolingen. STOMPWIJK V oor jaarsuitvoering. Dinsdagavond hield het fanfarecorps „Juliana" in samenwerking met de tooneelclub „St. Tarcicius" een voor jaarsuitvoering :n café „Het Blesse Paard". Onder de aanwezigen zagen we burgemeester Keijzer en het dagelijksch bestuur dor ge meente. De avond was een afwisseling van muziek en tooneel. De muzieknummers voldeden zeer. Jammer het harde gepraat tijdens de num mers, wat vooral bij „Fantasie op motieven van Schubert" hinderlijk aandeed. Wat het tooneelspel betreft, weten wij, dat „St. Tar- cisius" het beter kan, doch hieraan zal niet vreemd zijn de korte tijd, waarin de twee stukken geleerd moesten worden. In het 6tuk „De adjudant van Hare Majesteit", een vroo- lijk spel in 3 bedrijven door J. Grosveld, ging het eerste bedrijf niet erg vlot, de twee vol gende bedrijven, lispen beter. Na de pauze werd een klucht van J. Gros veld „Onder de paraplu" opgevoerd, waarin enkele rollen zeer goed vertolkt werden. Over het geheel genomen was het een avond van vroolijk spel, wat zeer in den smaak van het publiek viel, een avond die crisis en zorgen op den achtergrond stelt en vroolijkheid en lach brengt. De muzikanten en tooneelspelers mochten dan ook een dankbaar en spontaan applaus oogsten. Aan het slot van den avond sprak burge meester Keijzer een woord van dank aan het fanfarecorps met den directeur, den heer B. v. Veen, dankte eveneens de tooneelvereen. voor het mooie en vroolijke spel, die de ma laise doet vergeten, en vrooijkheid geeft en wenschte hun toe wat zij verdiencni Donder- avond een stampvolle zaal. De grime was door den heer Hoppezak uit Leiden keurig verzorgd. VOORHOUT Derde Orde. Zondagavond werd in het feestelijk versierd Parochiehuis, de algemee- ne jaarvergadering gehouden. Als bêstuurs- leden traden af de heeren P. L. van der Hulst cn H. J. Vester, die reglementair niet meer herkiesbaar waren en in wier plaatsen gekozen werden de heeren G .M. Prins cn F. Ange- Winkelsluiting. Koninklijke goedeuring werd verkregen op een gemeentelijke verorde ning, waarbij aan winkels waar in hoofdzaak wordt verkocht, brood, koek, suikerwerk, cho colade, fruit cn tabaksartikelen, toegestaan is deze artikelen op de Zondagen die vallen in het tijdvak van 21 Maart tot cn met 31 Mei te verkoopen van des voormiddags 9 tot des namiddags 8 uur. Kappers- en barbierswinkels mogen in hel tijdvak van 1 Mei lot cn met 30 September, op de eerste vijf werkdagen van de week geopend zijn van 5 uur voormiddags tot 9 uur namiddag, doch na 8 uur namiddags uitsluitend voor het verrichten van kappers- en barbierswerkzaamheden. Het venten, ver koopen en te koop aanbieden van afgesneden bloemen, op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen wordt toe gestaan op de Zondagen, welke vallen in het tijdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. Voorwaar belangrijke afwijkingen van de gewone bepalingen der Winkelsluitingswet, waarbij verschillende be langhebbenden zeer gebaat zullen zijn! Druttc„Arm becêljc, 't vnlt nint mei zon'n groote trap op tp klimmen, hé Sjouwer: „Zeg uwes dat wel, juffie

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11