ODEN EN SATYREN PREMIE-BON DINSDAG 7 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANi TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT (Vervolg). BINNENKORT ZAL VERSCHIJNEN TWEEDE BUNDEL DOOR TROUBADOUR WINKELPRIJS f 1.50 Om onze abonnee'», die de eerste bundel kochten, te gerieven, geven wij bij inteekening op onderstaande bon, gedurende slechts enkele weken dit prachtig uitgevoerde boek voor slechts VIJF EN ZEVENTIG CENTS is er gedurende dien tijd een briefkaart ge schreven en verzonden. Dr. Hesselink, wien de bewuste kaart wordt getoond, zegt, dat deze kaart den indruk maakt -haastig te zijn geschreven. Het post stempel vermeldt 11 uur n.m. maar het kan zijn, dat de kaart pas om half één is gepost, Het stempel blijft op 11 staan, Een journalist uit Amersfoort kreeg ook verschillende anonieme brieven, zijn huisnum mer stond hierop steeds foutief aangegeven. Getuige verdacht den dominee en stuurde hem een kaart met zijn juiste adres. Na dien dag kreeg get. anonieme brieven, waarou het huis nummer goed was geschreven. De echtgenoote van den verdachte geeft en kel data op, waarvan zij zeker weet, dat haar man den dag met haar had doorgebracht, o.a. gedurende de huwelijksreis naar Königswinter Get. zegt, dat zij haar man nooit aan de brieven heeft :an schrijven. Weer zegt verd., naar aanleiding van een vraag van den president of hij verd. een hectograaf heeft dat hij drie namen zou kunnen noemen van personen, dien hij ver denkt de brieven te hebben geschreven. Pres.: Noemt u zc dan Verd.: Niet in het openbaar, ik wil ze wel op een briefje schrijven. Verdachte doet dit en laat het briefje door den bode aan de president overhandigen. Na het getuigenverhoor worden de deskun digen k décharge voorgeroepen. De Pres. vraagt hen, of zij er prijs op stellen kennis te nemen van het rapport van den desk. k dé charge, dr. van Duif en, waarir de vier desk. worden aangevallen. Dr. Schrijver: Dank u president, de deskun digheid van dr. van Dulfen is van te jongen datum, ook heeft dr. van Dulfen eenigen tijd geleden geweigerd als deskundige op te tre den, omdat hij geen schriftexpert is.... Dr. van Dulfen bestrijdt deze meening van dr. Schrijver De vier deskundigen k charge geven te ken nen, dat zij de deskundigheid van ds. van Dul- sen in twijfel trekken. Het O. M.: Op die manier komen we nooit aan een eind, morgen komt verd. misschien weer met een derde „deskundige" décharge. Het Hof gaat in raadkamer en beslist, dat het debat tusschen de schriftkundigen, na in zage van het rapport, zal plaats hebben op 13 Maart a.s. Tot dien dag wordt de behan deling geschorst. BELEEDIGENDE BRIEVEN GESCHREVEN. Een zaak zonder einde. Heb Amsterdanxsohe Gerechtshof heeft gisteren de behandeling voortgezet van de zaak van den kantoorbediende uit 's-Gra- venkage, die verdacht wordt beleedigende brieven te hebben geschreven. Op 5 Fe bruari 1931 veroordeelde de Haagsciie Rechtbank hem deswege tot drie maanden gevangenisstraf. Het Hof verminderde deze straf tot één maand, doch de Hooge Raad vernietigde dit arrest en verwees de zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam, dat na de behandeling der zaak op 26 April van het vorige jaar de stukken opnieuw in handen stelde van den rechter-commissaris voor nader onderzoek op enkele punten. In die zitting van 26 April kwam vast té staan, dat verschillende personen belee digende brieven ontvingen, die zoo geschre ven waren, dat de ontvangers elkaar on derling verdachten de anonieme brieven te hebben geschreven. Eén hunner, een siga renwinkelier, werd bovendien steeds opge beld en door de telefoon werden hem al lerlei onverkwikkelijkekheden verweten. Eens, toen de winkelier de stem meende te herkennen cn verdaehte's naam noemde, werd het gesprek plotseling afgebroken. Er werd nu een scherp onderzoek ingesteld: het handschrift van de anonieme brieven bleek indentiek met dat van verdachte, die hetzelfde papier bezat, waarop sommige brieven waren geschreven. Voorts de te lefoon stond nu onder controle werd vastgesteld, dat de winkelier eens werd opgebeld van het kantoor uit, waar ver dachte werkzaam was. Maar nog andere be zwarende feiten kwamen aan het licht. In verdaehte's inkt werd kopersuiiaat gedaan en later werd in den inkt op de brieven ook kopèrsulfaat aangetroffen, waarbij ook nog kwam, dat op zijn vloeiblad in spiegelschrift enkele woorden werden aangetroffen, die ook in de brieven voorkwamen. Bovendien ontving de sigarenwinkelier een excuus brief, waarvan het handschrift volgens des kundigen ook dat van verdachte was. Te gen verdachte, die alle schuld ontkende, jheeft toen de procureur-generaal mr. Bau- duin één maand gevangenisstraf geëisebt. Bij het voortgezet onderzoek ie nu eerst een vroegeren patroon van verdachte ge hoord, die zeide moeilijk te kunnen zeggen of verdachte tot het schrijven van deze in zeer onkiesche termen gestelde brieven in staat was. Vervolgens las do president mr. Joh. M. Jolles een brief voor van een schil der, die aan het Hof schrijft dat oen man en een vrouw te 's-Gravenhage, bij name genoemd, zich sedert jaren aan het schrij ven van dergelijke brieven schuldig ma ken. „Wat mij nu weer opvalt", 'zeide de president tot verdachte, „is, dat de letter g in deze brieven precies zoo is als u die schrijft". De verdachte verklaarde van dezen brief thans na voorlezing door den president voor 't eerst kennis te hebben gekregen; zelf had hij wel een brief ontvangen van den schilder, waarin deze hem op de hoog te stelde dat hij het Hof schriftelijk had kennis gegeven van verschillende feiten. Het Hof' heeft vervolgens de zaak op nieuw uitgesteld, voor onbepaalden tijd, om te onderzoeken of deze schilder bestaat, of hij deze brieven heeft geschreven en wat hij over de feiten zou kunnen mededeelen. „Hbld." KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS Steun aan bloembollen kweekers. Aan de orde komt: Dé. Steun aan kleine kweekers. Het is duidelijk waar te nemen, dat op de publieke tribune voor dit on derwerp meer dan gewone belangstelling bestaat, wat overigens de nadere bespre kingen wel zouden bewijzen. In een prae-advies van niet min der dan vier groote folio-vellen, opperen B. en W. de veronderstelling dat het den Raad bekend zal zijn, dat reeds verschil lende maanden door een 13-tal gemeente besturen, welke bij de bloembollencultuur betrokken zijn, overleg is gepleegd en middelen zijn beraamd om te komen, tot steunplannen van dié kweekers, welke finantiëel niet meer bij machte zijn, om hiui bedrijf te blijven financieren. Zij wij zen op een verscheidenheid van ontwer pen, plannen tot saneering van hei bollen- vak, maar blijven meer in het bijzonder 8 tils taan bij één plan, dat thans is in een stadium' van departementale behandeling dat doet verwachten, dat binnen afzien- baren tijd van rijkswege een saneerings- plan tot stand komt. De voorzitter het prae-advies van B, en W. nader toelichtende zegt: Zijn wij goed ingelicht, dan zullen in dat saneerings- plan ook steunmaatregelen worden opge nomen voor de kweekers. Echter zal de tot-stand-koming van het saneeringsplan nog wel eenigen tijd op zich laten wach ten en zullen diverse kweekers kleinere zoowel als grootere het zonder crediet- of steunverleening niet kunnen stellen. Op de conferenties van bovengenoemde gemeentebesturen wa-s men, zoo vervolgt de Voorzitter vrijwel algemeen van mee ning, dat de gemeentebesturen, in af wachting van het saneeringsplan, maatre gelen moeten treffen, om in de onmiddel lijke credietbehoefte van verschillende kweekers te voorzien. In algemeene lijnen werd overeenstem ming verkregen, betreffende de wijze van credietverleening; aan afwijkingen om trent détails, verband houdende met de plaatselijke behoeften en omstandigheden werd natuurlijk de noodige ruimte gela ten. Deze overeenstemming is van groot belang in het latere algemeene eanee- rings- en steunpla-n. Voor wat nu de onderhavige aangele genheid voor onze gemeente aangaat, gaat de Voorzitter verder, B. en W. zijn over tuigd, dat ook in Voorhout momenteel ver schillende kweekers groote behoefte heb ben aan crediet, en dat zonder ingrijpen onzerzijds, tallooze kweekers hun bedrijf zullen moeten stop zetten, en een beroep zullen moeten doen op de instellingen van weldadigheid. Het eerste ontwerp-besluit behelst een machtiging van den Raad aan B. en W. om door te gaan met het verstrekken va-n credieten via de Raiffeisenbank, op kraam- contract, en verder gebruik te maken van de reeds eerder verkregen bevoegdheid om te gaan tot maximaal 15.000.Wij tee kenden hierbij aan, dat tot nu toe door de Boerenleenbank op deze wijze reeds cre dieten werden verschaft, die voor het grootste deel werden terugbetaald. Thans resteert nog een bedrag van 6000. volkomen gedekt door nota's. Het tweede ontwerp-besluit bevat een delegatie van bevoegdheid om met dege nen, wie de Bank eerder crediet versohaf- te, onder gemeentelijke borgtocht, een z.gm. continuatie-contract aan te gaan. Deze. personen waarborgden immers, dat de Bank de over 1931'32 verstrekte credieten in haar geheel zou terugontvan gen, en verkochten tot „meerdere" waar borg hun kraam, bij wijze van onderpand. Het gevolg is dus voor die kweekers, dat de bloembollen, welke in 1932 niet lever baar zijn gegroeid, en niet zijn verkocht, of geveild, dus de nieuw-gevormde kraam in „haar geheel blijft verbonden". Doch deze menschen hebben behoefte aan cre diet om in het jaar 1933 in hun levenson- houd le voorzien en de noodige bedrijfs- uitgaven te kunnen doen. De Raiffeisen bank wil hun dit crediet verschaffen, tot maximaal 70 pek van de ingeleverde nota's_ Het derde on vierde ontwerp-besluit be vatten steunregelen, voor het geval het saneeringsplan credie tve r schaf f ingsmaat- regelen inhoudt, tot participatie tot 30 pet. van 10 mille, en voor het geval dit plan niet of niet tijdig tot stand komt, zelf deze credieten te verschaffen op ruimere basis dan tot nu toe gebruikelijk. De heer Van der, Voet stelt de vraag, of wij er goed aan doen roekeloos oredie- ten te versohaffen. Want wanneer wij geen zekerheid hebben, dat het een of andere saneeringsplan tot stand komt en niet een gunstige invloed op de prijzen uitoefent zoodat het bolproduct beneden reductie- prijs verkocht moet worden, is ook de mo gelijkheid afgesloten, dat die credieten te rug betaald kunnen worden, en de ge meente daarom groote risico's loopt, het geen spr. niet verantwoord achh Wanneer spr. echter B. en W. goed begrijpt is dit voorstel een voorspel van genoemde sa- neeringsplannen. Maar hij zou dan B. en W. willen vragen of er gegronde redenen bestaan, om aan te nemen, dat ten minste een der genoemde saneeringsplannen een gunstig onthaal bij Regeering en Parle ment zullen ontmoeten. Spr. heeft nog net zooveel vertrouwen in de ingediende saneeringsplannen, dat bij verwezenlijking van deze plannen het risico voor de gemeente bij het spreken van borg bij credietverschaffing aan Bol- lenkweekers, niet zoo groot is, als wanneer er van tlie plannen niets komt. De Raad zal nuchter moeten blijven en behoorlijk moeten wikken en wegen of het verantwoord is, zulke risico's op de schouders van de gemeenschap te leggen. Want onwillekeurig komt toch de vraag naar voren of wanneer dit voorstel aan vaard wordt de werkkansen in het Bol- lenbedrijf grooter zullen worden, zoodat weer een belangrijk aantal van de nu werkloozen, een mensohwaardig bestaan in dat bedrijf kunnen vinden en de over heid door mindere werkloozenzorg ont last wordt. B. cn W. zeggen. Met het saneerings plan in het verschiet, de zwakke tenden- zen van opleving van het economisch le ven voor oogen, achten wij het verant woord, om U een complex van steunmaat regelen voor onze credietbehoevonde kweekers voor te leggen. Een wissel op de toekomst dus. Momenteel staat heel het economisch bestel op ?ijn kop en kan niet anders of wij gaan naar een nieuwe economische orde van zaken. Toen door economen van naam eenige jaren geleden gewezen werd op de fout, door een groote groep van belanghebben den met name de werknemers, van ïne- dezeggingsoliap bij het*productieproces uit te sluiten, daar dit zou leiden tot groote verwarring op het gebied der economie, en bovendien een groote onbillijkheid in hield werden die theoriën door de werkge vers over het algemeen met spot en hoon ontvangen. Waar diende het voor te veranderen? Het ging toch zoo goed? De arbeiders be hoefden bij het productie-proces niets te zeggen te hebben. Zij hebben met de be- drijfsuitkomsten niets te maken. Zij lie pen geen risico's. Hun belangen waren veilig. Nu het desalniettemin toch fout geloopen is, nu blijkt, dat de werknemers wel belang hebben bij het voortbrenging en verdeelingsproces hebben, getuigen die dozijnen millioenen werkloozen en de bollenstreek is helaas niet misdeeld nu tracht men de schuld te werpen op de werknemers en hun organisaties, met te betoogen, dat door hooge loonen en so ciale lasten de productiekosten te hoog geworden zijn. Is dat rechtvaardig? Is dat juist? Ik durf hier volmondig te zeggen, dat dit er glad naast is. Ik vraag daarom nogmaals en met nog meer klem, staan tegenover de risico's van d© gemeente bij credietverschaffing kansen, dat ook de werknemers van deze credieten mede zullen profiteeren, doordat zij weer emplooi in bollenbedrijf kunnen vinden Want die werklooze arbeiders zullen wel niet „zulke nijvere" werkers zijn als waar wij nu voor in het touw zijn, maar toch durf ik gerust zeggen, dat de depri- meerende invloed, welke deze toestand op hun beurs heeft, ook niet gering is. Ook die menschen stellen zich aanhoudend de vraag, waarom ben ik op zoo'n wreede wijze uit het productieproces gestooten? gende vragen: le. Is er kans op verwezenlijking van het een of ander saneeringsplan? 2e. Hoe zal bij credietverschaffing de toestand worden opzichtens loon ea werkkans in het bollenbedrijf? 3e Voor welk een bedrag wil de ge meente nu maximaal garant zijn? Wanneer spr. geen bevredigend ant woord op deze vragen krijgt, zal hij op risico af, dat hij, evenals een collega- raadslid in een andere gemeente, als on? Christelijk te worden gekwalificeerd, te gen deze voorstellen stemmen. Het lid Spierenburg, die krachtens zijn ervaring als lid uer raadscommissie tot cre- dietverstrekking aan kweekers, het ont werp-besluit belicht, meent in aansluiting op de woorden van den voorzitteer, dat het risico voor de gemeente, door het kraamverband niet zoo groot is. De voorzitter, antwoordt dat B. en W. meenen, wanneer het saneeringsplan komt het risico voor de gemeente ook kleiner wordt, naar mate dit plan meer of min der goed functioneert, ook al zouden de gegeven credieten niet kunnen worden overgeheveld naar het rijk. Uitvoerig zet spr. de geschiedenis van het Saneerings plan, van welker tot-s tand-koming hij in andere kwaliteiten zulk een groot aandeel hoeft gehad, den raadsleden uiteen. Hij laat uitkomen, dat door te voorzien in di verse credietbehoeften van kweekers ook werknemers zijn gebaat; waarschuwt te gen roekeloos credietverschaffen; en stip pelt den zwaren gang naar armenzorg uit. Het bleek ons, dat er in het saneerings plan een plaats is toegekend aan de werk nemersorganisaties, en kans op deelname van die lichamen in de uitvoering van dat plan zeer klein is. De voorzitter duidde op zeer duidelijke wijze de taak der armbesturen aan, het continuatie-recht, en de economische ge volgen van credietverschaffing: grootere betaalscapaciteit, verruimde arbeidsgele genheid, betere voortbrengingsverschijn- selen. Aan het lid van der Toet merkt hij ten slotte op, dat wel degelijk de continuatie- acte besproken is, doch het ligt niet op zijn weg, het verhandelde in geheime ver gaderingen openbaar te maken. Het lid Van der Voet repliceert; hij is niet geheel bevredigd, immers het com plex van ondernemingen niet de afzon derlijke bedrijven ziet geen kans tot be hoorlijke honoreering van den arbeid; hij zou gaarne zien, dat het groote rijkssa- neeringsplan rekening had gehouden met de groote sociale rechten van de werkne mers en met de economische mogelijkhe den ter vervulling ervan. Hij stelt don Raad de vraag, als door middel van het saneeringsplan inderdaad een opleving ontstaat, door de productieleiders niet Over de eerste bundel schreef het bekende tijdschrijft „Boekenschouw": „Soms was het een courantenberichte, soms een algemeen tijdverschijnsel, maar altijd iets, dat de belachelijke of ergerlijke zijden van tegenwoor dige menschen typeert, waardoor de dichter, juister eigenlijk, daarom nog niet geringschattenderrijme laar, tot zijn „Oden en Satyren" geïnspireerd werd. Meermalen scho ten we onwillekeurig in ©en plotse- lingen lach bij het lezen van een rake, geestige satvre, in eens op springend na een onschuldig, humo ristisch aanloopje. Gaarne aanbevolen" goedkoopere arbeidskrachten uit andere streken, waar het nog beroerder is dan hier, in dienst zullen worden genomen, en dringt aan op waarborgen ter beveiliging van de belangen der bloemistarbeiders uit deze streek. Ook bevreemdt het spr„ dat wanneer er zoo weinig risico aan credietverleening verbonden zit, de Banken dit dan niet zelf wensohen te dragen, maar trachten af te wentelen op de schouders van de ge meenschap. Deze laatste opmerking geeft den voor zitter gelegenheid om zijn uitgebreide ken nis te ontplooien ten aanzien van de his torie van het Bankwezen. Interessant is het te vernemen, hoe de Bankpolitiek werk zaam is in het gecompliceerde finantieele leven, en hoe voornamelijk de verhouding is gegroeid tusschen de overheid en de Centrale Boerenleenbanken in Nederland. Na nog eenige andere sprekers te heb ben te woord gestaan, wordt overgegaan tot de artikelsgewijze behandeling. Punt 1, weid met algemeene stemmen aangenomen. Punt 2, Nadat do heer van R eisen me dezeggenschap verkregen had voor een raadscommissie bij het verschaffen van credieten, wordt dit besluit aangenomen doch met de stem van datzelfde lid tegen, omdat hem omtrent een bedrag van 4300.iets niet naar den zin was. Punt 3. Een voorstel om de 40.000. waarvan hier sprake is naar de idee van het lid van Reisen te halveeren, wordt verworpen; (yferigens aangenomen als door B. en W. voorgesteld Punt 4. Wordt uitgesteld tot de volgen de vergadering. Electriciteits-voorziening Bergamolaan. De bewoners van de Bergamolaan had den om aansluiting op het electrische net verzocht, de gemeente was hierin tege moet gekomen, een kabel was. gelegd, na dat met de. adspirant-afnerners een over eenkomst wss aangegaan. Opeens ontstaan er grieven. Er blijkt, dat de bestaande gasleiding in hunne woningen volgens be paling der Reglementen van de Stedelij ke Lichtfabrieken te Leiden, moet wor den overgenomen, terwijl zij dan nog door middel eener huurleiding de huis-installa tie moeten bekostigen, en dat, zooals zij beweren, terwijl is toegezegd dat de aan sluiting geenerlei kosten voor hen zou medebrengen. De Lichtfabrieken ook niet mal, eisclicn volgens de bestaande regeling, dat indien de electrische installatie niet door of vanwe ge den bewoner wordt aangelegd, de be staande gasleiding wordt overgenomen. Nu wil het geval dat de bewoners van ge heel deze laan in hoofdzaak werkloozen zijn. B. en W. schijnen hunne moeilijkhe den te hebben aangevoeld, om „voor de zen keer" de kosten van het overnemen der muntgasbinnenleidingen, voor reke ning der gemeente te nemen, opdat de perceelen dan op de gewone wijze van een huurleiding kunnen worden voorzien. De Raad blijkt het met B. en W. na gerekte besprekingen, niet geheel eens te zijn, waarom uiteindelijk wordt bepaald, dat de gemeente aan de Lichtfabrieken de electrische leiding voor deze menschen zal betalen, en terug zal vorderen van belanghebbenden. De bod© van het Wa terbedrijf zal worden belast met dc in ning van een wekelijksch bedrag. De Raad besloot om in te gaan op het voorstel van het Nationaal crisis-comité, om aan het plaatselijk sub-comité B, 60.000 te verleenen, zijnde 50 pet. van het totaal te bedeelen bedrag voor klee ding, schoeisel en beddegoed. De eerste wijziging van de begrooting van het waterbedrijf over 1932, wordt zeer critisch onder de oogen gezien, doch kan genade vinden. Met- algemeene stemmen Ondergeteekende wenscht te ontraagen 1 exemplaar van de Tweede Bundel „ODEN EN SATYREN" door TROUBADOUR voor den prijs van f 0.75, Naam: Adres: Woonplaat©: N.V. DE LEIDSCHE COURANT LETTEREN EN KUNST Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitg. der A. V. Petrus Canisius. De Februari-aflevering van het Schild opent met een mediteerend artikel van Jan Taal over „De Kloppende Heiland", naar aanleiding van de Schriftuurwoorden: „Zie, Ik sta aan de deur en klop. Als iemand naar Mijn stem luistert en de deur open doet, zal Ik bij ihem binnenkomen en avond maal met hem houden, hij met Mij". Er zit inderdaad een treffende gedachte in, te denken, dat de Heiland, die met zoovele en zoo groote gaven tot ons komt, ons hart voor Hem gesloten vindt en dan niet heen gaat, doch- kloppende smeekt om binnen ge laten te worden. Bij de uitwerking van deze gedachte heeft den schrijver jooral voor oogen gestaan de figuur van den Grooten Bekeerder, die tot de menschen komt met de Heilsboodschap des Geloofs. Vervolgens zet rector A. Roozon zijn ar tikelen-serie voort over Christian Science. Na de persoon van de stichteres besproken te hebben, zet de schrijver thans voor- zoover dat bij een dergelijke onnavolgbaar verwarde leer mogelijk is de stellingen van deze z.g. Christelijke Wetenschap uit een. Hoe hij het geduld gehad heeft, om al deze onsamenhangende uitspraken, die elkaar dikwijls tegenspreken en zich in elkander verwarren als in 'n kluwen, uiteen te rafelen en te rangschikken tot een zoo goed mogelijk geheel, is haast onbegrijpe lijk. De „Maasbode" noemt dé studie van rector Roozen de beste uiteenzetting van Christian Science, welke het blad kent en beveelt aan, deze artikelen in brochure vorm uit te geven. Inderdaad getuigen deze Schild-artikelen van een gedegen studie en zou een uitgave in brochure-vorm zeker verantwoord zijn. Na de uiteenzetting van de Christian Science-begrippen over God, de wereld, den mensoh, Jesus Christus, het Zwg. geestelijk zintuig en het gebed, zal in een volgend artikel een waardeeringsoor- deel van Katholiek standpunt worden, toe gevoegd. De gewezen vrijdenker en ex-anarchist A. v. B. zet zijn herinneringen voort aan ver se hillende personen en toestanden uit vrij denkerskringen, speciaal van de Dageraad, welke herinneringen de moeite van het le zen wel waard zijn. J. Lammertse Lz. behandelt de gerucht makende zaak tegen den Zevenhovenschen predikant dr. J. G. Ubbink, die van zijn kerkelijke bediening in de Gereformeerde kerk is afgezet, omdat hij zich hield aan het protestantsche beginsel, dat van geen onfeilbaar leergezag wil weten. Het bloed kruipt evenwel waar het niet gaan kan en de practijk dwingt eenvoudig allen, die het gezag der Kerk versmaad hebben, tot de inconsequentie, zelf voor onfeilbaar leer gezag te spelen, wil men niet afdrijven m hopelooze versplintering. Het orthodox Protestantisme za-1 moeten kiezen tusschen het verworpen leergezag en de splijtzwam der individueel© exegese. De rubriek „Op den Uitkijk" bevat o.a. interessante gegevens overgenomen uit de „Maasbode", die deze op haar beurt ont leende aan de „Germania" omtrent de actie der Godloozen in Rusland. Ten slotte de Vragenbus, Boekbespreking en Correspondentie. wordt bepaald, dit stuk vast te stellen, zooa-ls het werd aangeboden. Bij de rondvraag wordt door het lid v. d. Voet verzocht drang op den Minister uit te oefenen, in zake de goedkeuring omtrent de steunregelingsverordening; hij geeft voorts in overweging, den bode van het Waterbedrijf aan te stellen als Ge meentebode. Het lid Witteman verzoekt nog plaatsing van straatlantaarns aan de Bergamolaan. De geheime vergadering volgt hierop. Inmiddels was het circa 3 uur 's nachts geworden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7