gemengde berichten ZOEKT U EEN GOEDE ZAAK? (jit de radio-wereld DE ZÏLVERK0NING MAANDAG 6 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 door passeerende auto gegrepen. Leidenaar gewond op Amsterdamschen straatweg. Uit Haarlem wordt aan de ,.Crt." ge meld: Op den duisteren Amsterdamschen straatweg is gisteravond wederom een ern stig ongeluk gebeurd. De bestuurder van een auto, komende uit de richting Amsterdam, bemerkte voor bij de spoorwegovergang van den Haar- lemmerspoorweg, dat hij den dop van den carburator verloor. Hij bracht den auto tot stilstand, waarna hij uitstapte, en te zamen met den heer G. Stigter, 38 jaar, wonende Hoogewoerd te Leiden, naar het ver loren voorwerp ging zoeken. Uit dezelfde richting naderde een twee de auto, waarvan de bestuurder voor den stilstaanden wagen moest uithalen; hij voelde een schok, stopte onmiddellijk en bemerkte tot zijn ontsteltenis, dat hij een man had aangereden, die genoemde heer .Stigter bleek te wezen. De getroffene was er zeer ernstig aan toe; hij lag bewuste loos naast den weg en bloedde hevig. Een dokter uit Amsterdam, die even later pas seerde, constateerde een schedelbreuk en verleende samen met een lid van „Snelver- band" uit Haarlem de eerste hulp. Per zie kenauto is den aangeredene in bewusteloo- zen toestand naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. De verwondingen zijn zeer ernstig, doch onmiddellijk levens gevaar bestond gisteravond niet. In den stlstaanden auto zaten nog twee dames en een klein kind. De bestuurder van den auto die de aanrijding veroorzaakte, zeide nie mand op denweg gezien te hebbenver moedelijk is de getroffene plotseling ach ter den geparkeerden auto te voorschijn gekomen en toen gegrepen. De politie heeft niettemin tegen de bestuurder proces-ver baal opgemaakt. WIELRIJDSTER botst tegen tram. Even na half zeven Zaterdagavond fiet ste op het Plein te Haarlem de 22-jarige mej. W. A. Hill uit H i.l 1 e g o m uit de richting Heemstede juist op het oogenblik, dat een tram de Tempelierstraat uit kwam. De tramwagen reed langzaam den hoek om en had volgens ooggetuigen, geen groo- tere vaart dan vijf a zes K.M. per uur.,De wielrijdster lette niet voldoende op en plot seling zag de wagenvoerder haar vlak voor zich. Een aanrijding was, hoewel de be stuurder onmiddellijk remde, niet meer te voorkomen. De juffrouw botste tegen do voorzijde van den tramwagen en viel. Zij werd door den baansehuiver nog even voortgeschoven. Het bleek, dat zij een ernstige hoofd wonde en een hersenschuding had opgeloo- pen. Per zieknauto is zij naar het Diaco- nessenhuis vervoerd. Tot Zondagavond was het slachtoffer nog buiten bewustzijn. Voor zoover uit het voorloopig onder zoek is komen vast te staan, treft den wa genbestuurder geen schuld. noodlottige val. Toen gistermiddag half drie het elfjarig dochtertje van den kunstschilder Veenen- daal uit Eemnes, naar Laren fietste en voor een achter haar rijdende auto wilde wij ken, slipte haar rijwiel. Het meisje kwam zoo ongelukkig te vallen, dat zij met een schedelbasisbreuk werd opgenomen en vn zorgwekkende toestand naar het St. Jans ziekenhuis te Laren werd vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend, voor haar loven wordt gevreesd. Het LEIDSCHWONING- en ZAKENBUREAU Q63ft voor alles gratis inlichtingen. 952 FAGELSTRAAT 5, TEL. 3348 ROOFOVERVALLEN. oude vrouw mishandeld. Zaterdagavond te omstreeks kwart over zeven is een onbekende binnengedrongen in den winkel van de 73-jarige mej. Betje van Dijk te Geffen. De onverlaat heeft go- tracht de vrouw te wurgen en haar met een zwaar voorwerp, vermoedelijk een ijzeren straaf, een ernstige wonde aan het hoofd toegebracht. Badend in haar bloed ia de vrouw in elkaar gezakt. Zij verloor even wel niet het bewustzijn. Even later kwam een tweede onbekende, die eenige, voor de vrouw onverstaanbare woorden, sprak. Bei de mannen zijn toen per fiets gevlucht. Zij zijn in de richting Den Boseh gevlucht. Mej. Langene, die toevallig passeerde, heeft de oude vrouw de eerste hulp gebracht; ter wijl zij tevens de marechaussee van het mis-, drijf in kennis heeft gesteld. De brigades van Os en Geffen hebben een onderzoek aangevangen. bakkersknecht overvallen. Zaterdagavond om zeven uur is te Oss de 18-jarige bakkersknecht van den Akker door een drietal gemaskerde mannen over vallen, die hem van zijn geld, vijf guldens ongeveer, beroofden. De bakkersknecht had juist even te voren de door hem ontvangen gelden afgedragen. De daders zijn onbe kend gebleven. kleeren in brand geraakt. Zaterdagnamiddag om vier uur heeft een tuinders knecht in een broeikas aan den Kralingscheweg te Rotterdam, waar hij op een fornuis een bus vernis wilde verwar men, toen hij deze van het vuur nam, de warme vernis over zijn beenen gekregen, doordat de bodem uit de bus viel. Zijn klee- ren geraakten in brand en in zijn angst rende de man de broeikas uit, waarna een andere tuinder hem te hulp kwam en hem de kleeren van het lijf wilde rukken. Daarbij liep deze man vrij zware won den aan handen en gelaat op, zoodat hij zijn reddingspogingen moest opgeven. De brandende man is doorgeloopen en in oen sloot gesprongen, waar omwonenden hem uit hebben gered. Per auto is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij in zorgwekkenden toestand ter verpleging is opgenomen. brand in chemicaliën. De brandweer te Amsterdam heeft Za terdag een kleine, maar uiterst gevaarlijke brand gebluscht bij de N.V. Pharmaceuti- eche Groothandel v/h. Schmaltz en Werlich en D. Veen en Co. Beilingstraat 4. Op de achterplaats, grenzende aan de Beiling- sloot is een opslagplaats, gemaakt van as best cementplaten en waarin waren gebor gen aether, zwavelzuur, colodium en nog andere chemicaliën, door onbekende oor zaak brand uitgebroken. Toen do brand weer begon met water op de vlammen te werpen, begon het op het water zelf te branden. Zij heeft toen het water geven stop gezeten geseind om sohuimbluschap- paraten. Inmiddels hebben brandwachts een gedeelte van de achterplaats opgebro ken en zand op de he-ftig brandende chemi caliën geworpen. Toen de gereedschapwa gen met de schuimbluschuiiddelen was ge arriveerd, is alles met de dikke taaie schuim overgoten, waardoor het vuur verstikte. De aanwending van deze sohuimapparaten ge schiedde onder leiding van de hoofdbrand meesters Brunet de Rochebruno en ir. van Thiel. De schade door den brand aangericht is gering. Een der brandwacht» werd gewond en moest naar het gasthuis worden vervoerd. 'boerderij afgebrand. De boerderij van den landbouwer J. Wierstra te Kollum is Zaterdag afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Het vee kon worden gered. De inboedel ging geheel verloren. brand in een photografisch atelier. Gisteravond om half zes is brand uitge broken in het photografisch atelier van de firma Meyer, op den Tiendenweg te Gou da. Het vuur werd met vijf stralen door de brandweer bestreden, niettemin brand de de gehoele bovenverdieping uit. De brandweer wist het brandgevaar voor de belendende perccelen te voorkomen. De brand- en waterschade bedraagt 10000 gulden. brand in een kurkfabriek. Zaterdagavond woedde te Beekbergen een groote fabrieksbrand, welke een groot gedeelte der kerkfabriek van de N.V. Geer- dink in de asch heeft gelegd. Tegen 7 uur werd de brand door voorbijgangers ont dekt. Onmiddellijk werd de brandweer te Beekbergen gewaarschuwd, doch toen deze ter plaatse was stond ze reeds voor een groote vlammenzee. De brand was n.l. ont staan in een gebouw waar een groote hoe veelheid kurk was opgeslagen en in deze voorraad vond het vuur gretig voedsel, waarbij nog kwam dat de sterke zuid-wes telijke wind de vlammen in hevige mate aanwakkerde. De brandweer uit Apeldoorn waaraan aanvankelijk was medegedeeld dat het een boerderijbrand betrof, werd te hulp geroepen. Met een 12-tal stralen werd het vuur aangetast, doch het gebouw waar de kurk was opgeslagen brandde geheel uit. Getracht werd een belendende plaatijzeren schuur waarin zich een groote hoeveelheid gebrande kurk bevond, voor het vuur tc vrijwaren, doch spoedig bleek dat de voor raad hierin eveneens door het vuur was aangetast en binnen korten tijd was het hierbinnen eveneens een vlammenzee. Omstreeks 10 uur slaagde men er einde- delijk in den voortgang van het vuur^ te stuiten. Een gebouw waarin de machines waren opgesteld benevens een nieuw ge bouwd gedeelte kon men behouden. Met vol macriaal moest echter den geheelen nacht door de brandwer worden gewerkt alvo rens de enorme hoeveelheid kurk was ge bluscht. Een groote menigte was getuige van dezen brand. Omtrent de oorzaak tast men in het duister, 's Middags was in de fabriek niet gewerkt. Vermoedelijk is de brand door broeiing ontstaan. Alles was op beurspolis verzekerd. de griep. De griep breidt zich in het Noorden des lands nog steeds sterk uit. Verschillende scholen, o.a. te Foxhol en Musselkanaal zijn gesloten. Ter gemeente-secretarie te Eelde was Zaterdag niemand aanwezig. De ambtena ren waren allen ziek en de burgemeester buiten de gemeente, zoodat de veldwachter op de secretarie de wacht moest houden. tachtig biggen in 0eslag genomen. Zaterdagnacht werd door de marechaus see op den Napoleonsweg nabij Grathein een in de richting der Belgische rijdende vrachtauto aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat deze een 80-tal ongemerkte groote biggen vervoerde. Op de auto en la ding werd beslag gelegd. ze» bedelaars met een auto naar karwei. Geruischloos stoof de luxe auto over het gladde asphalt van de Laan van Meerder- voort, schrijft de Haagsche „Avp.". De wa gen stopte bij de Reinkcnstraat, het portier klapte open, de passagiers stapten uit. zes bedelaars. Een luxe, zij 't dan ook een ietwat versie ten auto, bemand met bedelaars komt zelfs in dezen tijd niet zoo vaak voor. De „hoe ren" hadden overigens erg veel haast. E.k met een stapeltje papier in dc handen, posteerden zij zich op verschillende punten, in de nabijheid van hun hoofdkwartier, de a«to, en toen begon de arbeid. Die bestond hierin, dat de bedelaars-automobilisten bij Programma's voor Dinsdag 7 Febr. Huizen, 296 M. KRO-uitzending. 8.— Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.- sextet o. 1. v. Piet Lustenhouwer, niet gramofoon-intermezzo, 2.Middenstandscursus. 2.35 Vrouwenuurtje. 3.30 Mode-cursus. 4.30 Piano-recital door Zygraunt Dygat, met gramofoon-intermezzo. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Esperanto-cursus. 6.50 Kozakken-koor (Gramofoon). 7.10 Prof. dr. Alph. Steger over „Qua- dragesiino Anno". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Het K. R. O.-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 8.30 Vraaggesprek door Th. Arts met ir. C. Stevens over „Steunmaatregelen ten behoeve van de vlasteelt en de vlas-indus- trie." 9.00 Vaz Dias. 9.10 Solisten-concert m. m. v. Hans Gruys, zang en het Kfl O-orkest o. 1. van Johan Gerritsen. 9.50 Zangrecital Hans Gruys. 1C.:0 Hel KKO-crkest. 10.30 De KRO-boys oi. 1. v. Piet Lusten houwer. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzendingi, 5 30 VPRO 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 9 00 AVRO-Klein-orkest o. 1. v. N. Treep ,10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten.. 10.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. m. m. van Cort de Lange—Van Rijn (sopraan) 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 AVRO-kamerorkest o. 1. v. N. Gerharz m. m. v. „The Holiandia Tree" (accordeon). 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital door H. Sztompka. 4.30 Radio Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Mevr. A. van Dijk. 5.30 Jeugdhalfuur VPRO, 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 RVU. 7.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. N, Treep, m. m. v. Grethe Weynschenk-Hogenbirk (so praan) en Billi Mayer (piano). 9.30 Hans Bund en zijn rkest m. m. v. Irène Ambrus en Luigi Bernauer (zang). 11.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Gramofoonmuziek. D a v e n try, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10,50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.05 Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant. voorkeur alleen-loopend e dames aanklamp ten en deze een.versje aanboden, natuurlijk tegen betaling. „Prijs naar goeddunken"'. Behalve met het Koninklijke wapen, prijk te het papier met deze merkwaardige vol zinnen: „Smartkreet van een werkloo- ze", „Voor slechts éénmaal". „Ver geet mij niet'' en beschrijft in roerende be woordingen het tragisch lot van twee ge liefden, die door den strijd om het be staan van elkaar weg moeten gaan. Het is echter niet zoo wanhopig als het begin doet vermoeden, want in het laatste couplet deelt de dichter mede: „Als ik terug kom voer 'k je blij van zin, dra als mijn bruidje het paradijs der liefde in'*. De tekst is van 2.20 Voor de scholen. 4.45 R. Tapponier's orkest. 5 .35 Kinderuur. 6.20 Berichten, 6.50 Mozart's viool- en pianosonates. 7.10 Franstrlie conversatie. 7.10 Radiot-Militair-orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell, m. m. v. F. Phillip® (bariton). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9,40 Eerste deel van „Hassan", spel valt J. Flecker. Bew.: D. Glasby. 11.15 12.20 Dansmuziek door Lew Stong en zijn band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert d. h. Krettly-orkest. 7.40 dito. 8.20 Radiotooneel. 9,15 Kamermuziek m. m. v. kwintet, piano, viool en cello. Kalundborg, 1163 M. 11.201.20 Concert uit het Bcllevue- Strandhotel. 2.204.20 Mogen Hansen's orkest. 7.209.20 Radiotooneel. 9.35 Scandinavische muziek door hefi Omroeporkest o. 1. v. Roosen. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Ritz" o, 1, v. O. Lington. L&ngcnberg, 473 M. 6.25 en 10.40 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert o. 1. v. Wolf. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door het Dresdener Strijk kwartet. 7.20 Gevarieerd programma, 8.20 Weragorkest o. 1. v. Boschköttcr m m. v. piano en viool. I Rome, 441 M. 8.05 Gevarieerd concert m. m. v. vocale en instrumentale solisten. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Vervolg concert. 10.15 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 meter: 12,20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Geestelijke muziek. 8.20 Borodinc-concert o. 1. v. MculemanS 9.20 Omroeporkest m, in. v. klarinet-so- lits. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 338 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. I. v. Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Meidemans. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1, v. Leemans 8.20 Bonto Avond m. m. v. orkest, solis ten en Toonecl-Ensemble. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Z o e s e n, 1035 M. 7.20 Dansmuziek door Orag-kleinorkesb o. 1. v. E. Wieken m. m. v. E. Runde en zijn orkest, 8.20 Radiotooneel. 9.05 Causerie. 9.40 Berichten en hierna tot 11.20: Xo- ragorkest o. 1. v. Horst Platen. Ferry. Is dat wat of is dat niets? Er waren heel wat dames, die met tranen in de oogeti, eenige muntstukken deponeerden in do gretige handen van den ongelukkigen min naar. Er werd „gewerkt" van 9 tot 2. Toom verzamelden de ongelukkige minnaars zich met volle bundels weer in hun hoofdkwar tier, de auto. De heeren vlijden zich in de mollige kussens vermoeid, doch tevreden dat hun zware daktaak wederom ten einde was. Dc motor werd aangezet en snel ver wijderde de auto zich in iïe richting van do Loozerlaan naar het woonwagenkamp, waar zij thuishooren. De wereld wil bedrogen worden.... FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 35) Denver greep hem bij den arm en knik te dankbaar het hoofd. „Dank u wel, baas, dank u Dick erg blij 1" „Vooruit dan maar' en Coombe trok Denver naar de trap, „dezo kant op, ik zal je wijzen waar je slapen kunt." Boven gekomen, opende Coombe de deur van eon klein kamertje, waar in een hoek een stroomatras lag met een wollen deken, maar Denver lett© er niet ophij was in het huis, was nu zelf een van de bende, hun knocht, hun oppaser, nu was zijn groo te kans eindelijk gekomen. Voorgevend dat hij doodmoe was, liet hij zioh dadelijk op zijn slaapstee vallen en de oude man verwijderde zich met de me- dedeeling, dat hij kon blijven slapen tot ze hem noodig hadden. Toen Denver de voetstappen van den ouden man op de trap hoorde kraken, sprong hij vlug overeind. Hij voelde, dat er een soort crisis op til was, die mannen had den iets bijzonders vanavond, waaraan de brief van den ex-boelchouder misschien niet vreemd was. Hij moest en zou weten, wat er ging gebeuren. Hij trok zijn schoenen uit en sloop zacht naar de deur. Zou Coombe die op slot heb- jen gedaan? Neen, ze was gelukkig open. let. ingehouden adem draai e knop om, toen liep hij op zijn teenen ver der. Het vertrek waar dc mannen zaten, was spaarzaam verlicht door een kaars, die grillig schaduwen op de muren too- verde, maar haar volle lichtschijnsel wierp op de gezichten van het drietal, dat om de tafel gezeten was. Ze spraken luid, alsof ze ruzie hadden, meende Denver, maar hij kon nog niets van het gesprokene verstaan. Behoedzaam sloop hij langs het trapportaal, bevreesd door eenig geluid de aandacht der mannen te trekken. Hij was vastbesloten ieder woord op te vangen en zoo een aanwijzing to krij gen wat zij in hun schild voerden. Eens klaps werd het doodstil. Denver drukte zich tegen den muur aan. Er werd mét steeds dezelfde tusschenpoos op de deur geklopt. Opeens klonk Cripps' stem: „Daar heb je dien verduvelden Hertog van New York". Coombe lachte zenuw achtig. Scherp luisterde Denver toe. Die Corkett was dus het wachten moe geworden en kwam in eigen persoon antwoord halen. Des te beter. Nu zou hij iets te weten ko men van de onderlinge verhouding van die schurken. Hij ging voorzichtig een paar treden de trap af. „Laat hem maar binnenkomen", klonk de effen stem van Skinner, anders gaat hij nog herrie maken ook Denver was nu onder aan de trap. Hij kon van daar de deur zien en ieder woord, dat er gesproken werd, duidelijk verstaan. Maar hij had alle kans om ontdekt te wor den en het edele driemanschap stond voor niets, als dat gebeurde. Ten einde raad tuurde hij om zich heen. Onder de trap zag hij een donker gat, een soort open kast waarin hij zich zou kannen verschuilen en in betrekkelijke veiligheid alles, wat zioh in de kamer afspeelde, zou kunnen hoo- ren en zien. Het oogenblik benuttende, waarop de zwaar gegrendelde buitendeur met veel' lawaai geopend werd, sloop hij naar de donkere kast en zette zich met een zucht van verlichting te luisteren. Toen hij op de steenen vloer neerhurkte, stootte hij met de hand tegen iets kouds en hards. Tot zijn vreugde merkte hij, dat het een zwaar breekijzer was. HOOFDSTUK XXV. De zware deur gin:» open en Corkett stapte naar binnen. Hij had een opzichtig geruit pak aan, een lichtgekleurde hoed op en beige handschoenen in de hand. Het was een „verbeterde uitgaaf" van den Cor kett, dien Denver vier jaar geleden op dien Derbydag had ontmoet. Oogenschijnlijk had hij zich verbeterd, zoo niet innerlijk, dan toch uiterlijk. Over zijn linkerarm droeg hij de regenjas, die hij had aange had, toen hij op de werf tegen Dick was aangebotst. Zijn rechterhand speelde met een rottinkje. Hij keek Coombe, die hem binnenliet, met een goedkeurend glimlachje aan. Toch trokken zijn mondhoeken zenuw achtig, toen hij naar Cripps en Skinner keek. Er was iets gedwongens in zijn hou ding, dat hij, ondanks zijn voorgegeven onverschilligheid, niet kon verbergen. „Hoe gaat het, jongens", riep hij„zoo, beste Spin, oude vriend, blij' je weer te zien Skinner keek hem met vernietigende blikken aan. „Het spijt mij, dat ik hetzelfde niet van jou kan zeggen. Wat moet je eigenlijk?" „Geld, vriend, liefst veel", antwoordde Corkett en hij ging op tafel zitten met een air van zelfbewustheid, trachtend Skinner recht in de oogen te zien. Er kwam echter een gemeene trek in diens gezicht en met snijdende stem vroeg hij: „Wat heb je met die laatste 20 pond ge daan „Wat denk je?" Skinner fronste de wenkbrauwen en hij keek een oogenblik naar de opvallende kleeding van den jongeman. „Ik zie, dat je wCer bij mijn kleermaker bent geweest", snauwde hij. Corkett's gezicht verhelderde en hij keek met zelfgenoegzaamheid naar zijn geruite broek. Toen wendde hij zich glim lachend tot Skinner. „Ja en vindt je me niet mooi Ik zei hem, dat hij alles maar op jouw rekening moest zetten. Dat is toch goed, hoop ik, beste kerel Skinner knarste met de tanden. ,Pas op, ellendeling, je zult wel gauw een toontje lager zingen Toen keerde Corkett zich naar Coombe die, zenuwachtig van den een naar den ander had staan kijken. „Beste, oude Sinterklaas", begon Cor kett. „Jonge vriend sprak de oude en hij gaf hem een hand, terwijl hij met zijn fletse oogen naar Skinner's tronie keek, „jonge vriend, hoe maak je het?" Maar Skinner keerde den ex-boekhou der met een kwaadaardigen ruk zijn rug toe. „Wat heb je met dien dooven idioot ge daan snauwde hij. „Die is boven, hij was zoo moe als een hond en is dadelijk op zijn stroozak neer gevallen", antwoordde Coombe. „Laten we dan direct alles afhandelen", beval Skinner, een sigaret opstekend „Waar is de geld trommel Cooinbe's gezicht betrok. Angstig keek hij naar zijn aanvoerder cn liep met aar zelende schreden naar dc schoorsteenman tel. Uit een nis trok hij een ijzeren geld- trommel te voorschijn. „Hoeveel?", vroeg Skinner, Coombe's be wegingen met een grimmig gezicht vol gend. „Honderd tachtig." „Honderd tachtig pond maar voor al dat tafelzilver? Dan had ik het net zoo goed op Sir George's buffet kunnen laten lig gen." Coombe zei niets, maar verdeelde do goudstukken in drie gelijke stapeltjes. Toen hij daarmede gereed was, gaf hij een sta peltje aan Skinner cn een aan Cripps, wien hand er als een bankschroef omheen sloot. „En hiermee is deze zaak afgehandeld", verklaarde de oude man opgelucht, alsof er een zware last van hem afgewenteld was. Skinner keek hem met een loerenden blik aan. „Accoord', zei hij en hij sloeg de beenen over elkaar en leunde achterover in zijn stoel. „En nu, mijn waarde vriend, moet j© mij eens vertellen waar de juwcclen van Lady Blanche gebleven zijn?" Coombe werd spierwit om zijn rooden neus bij deze onverwachte vraag. Hij was totaal in de war en keek zijn compagnon besluiteloos aan. „Eh.... jakijk eens beste jongen, ik ebvond het veiliger om ze niet hier to laten en daarom heb ik ze maar meegeno men naar mijn huis in Gray's Inns Road." Skinner lachte minachtend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9