MAANDAG 6 FEBRUARI 1933 VIERDE BLAD PAG. 12 BODEGRAVEN T.O.P. De amusemenlsvereeniging „Tot Ons Plezier" zal morgenavond in „Hotel van Haaften" haar voorjaarsuitvoering geven. Een gezelschap uit Den Haag zal dezen avond ko men opluisteren. Het belooft een pracht avond te worden! Voorjaarsuitvoering Volksbond. Gister avond gaf de R.K. Volksbond haar voorjaars uitvoering in de bovenzaal van het parochie huis. De tooneelvereeniging „Eendracht", on- derafdeeling van den R.K. Volksbond voerde 2 stukken op, n.l. „De-wraak van Jan Knip", klucht in drie bedrijven, en „De lieve rijke Rosa", klucht in één bedrijf. Na het Lof vulde zich langzamerhand de zaal met belangstel lende leden. Te even vóór acht, nadat de Jazz-Band de aanwezigen alreeds met ver schillende nummers had vermaakt, opende de voorzitter, de heer S. Steenbergen, dezen avond met den chr. groet en heette de aan wezigen van harte welkom, in 't bijzonder den pastoor en kapelaan. Het verheugde spr., dat er zoovele leden waren opgekomen. Spr. kondigde de eerstvolgende ontwikkelings avond aan op.9 Maart a.s., waarop de heer Steinmetz, lid van de Tweede Kamer, zal ko men spreken over de encycliek „Quadragesi ma Anno". Spr. uitte den wensch, dat alle leden zonder uitzondering deze vergadering zullen komen bijwonen, en wenschte allen een genoegelijken avond. Direct daarop juist zooals ieder dat altijd wenscht: niet wach ten" werd een aanvang gemaakt met het eerste stuk, hetwelk evenals het tweede onder regie stond van den heer J. ten Brink. Het was, zooals we dat van hem gewend zijn, we derom goed verzorgd; de rollen werden goed gekend. Door de aanwezigen werd naar har telust genoten van beide mooie stukken, echt iets voor een vastenavond. Auf Wiedersehen ten Brink! Na het tweede bedrijf sprak de pastoor een enkel woord. Spr. bracht hulde aan deze prachtvereeniging met niet minder dan onge veer 120 leden. Spr. vond het heerlijk zulke stoere mannen voor zich te zien, waarop we rekenen kunnen. Het is zoo mooi, hier in Bo degraven, direct van school-af op het patro naat te mogen, dan tot 25 jaar op de St. Jo- sephgezellenvereeniging en dan vereenigd te kunnen zijn in den R.K. Volksbond. Spr. uitte openlijk zijn persoonlijke raeening, en zeide zeker de tolk te zijn van de geheele vergade ring te zijn, wanneer hij de spelers hulde bracht cn feliciteerde met hun behaald succes. Men kan vanavond weer eens echt al zijn dagelijksche beslommeringen vergeten en ge nieten van het leuke spel. Steunt den R.K. Volksbond, ook nu vooral in dezen tijd. Vervolgens dankte spr. den kapelaan en geestelijk adviseur van den R.K. Volksbond voor het altijd klaar staan. Spr. bracht ten slotte zijn dank aan hel ijverig bestuur en voorzitter, en aan de tooneelclub. Spreker gaat groot op zoo'n bolwerk in de parochie als de R.K. Volksbond. Tenslotte bracht spr. hulde en dank aan den jazz-band, die altdij bereid gevonden wordt, de aanwezigen op verschillende feest avonden te vermaken. „Moge de R.K. Volks bond, indien mogelijk, nog meer bloeien en nog intenser meeleven met haar be stuur", aldus eindigde spr. HAZERSWOUDE. Uitvoering. Verleden week Dinsdag en Donderdag hield de" R.-K. Vèreenigïng Ontwikkeling en Vreugd" hare gewone jaarlijkschc uitvoeringen, beide avonden was de toeloop groot, het was van het be- sluur, mede met het oog op de tijdsomstan digheden zeer juist gezien, de entrée-prij- zen iets lager dan vorige jaren te stellen. Nog nimmer had „Ontwikkeling en Vreugd" in haar 23-jarig bestaan in zooveel medeleven, der Katholieken van Hazers- woudc en omgeving mogen verheugen. Het tooneelspcl „Offerande" werd op een waarlijk onberispelijke wijze opge voerd. Evenzoo liet kluchtspel „De Nacht wacht op de Maan". Het laatste nummer de revue „De Jo-Jo- woedo" was door leden van het tooneel zelf samengesteld, maar viel om zijn bijzondere geestigheid zeer in den smaak van het pu- bliek. Deze vereeniging weet waarlijk haar le den te amuseeren cn in alles bleek, dat aan voorbereiding en organisatie geen moeit£ gespaard wa-s. Werkloozensteun. Door het. Crisis- Comité werd jl. Zaterdag aan eiken inge schreven werkloozc een extralbron van 1 uitgereikt voor brandstoffen. Het aantal ingeschreven werkloozen in deze gemeen te is thans gestegen tot 143. WOERDEN Patronaatstooneel. De Patronaalstooneel- vereeniging D. O. K., onder regie van den heer J. C. van Spanje, gaf Zondagavond een op voering van het vroolijk spel: „De man, die ■zich wreken kon". D. O. K. heeft de aanwezigen inderdaad een vrooüjken avond bezorgd. Het inleidings woord van den weleerw. pater v. d. Boezem, die de ouders en leden een preltigen avond wenschte, werd ten volle bewaarheid. We heb- bij bij deze uitvoering opgemerkt, dat D. O. K. wederom een slap verder heeft gezet op het goede pad. De opvoering getuigde van een degelijke studie van het stuk, dat in som- mige gedeelten zeer hooge eischen stelde aan voordracht en mimiek. Hoewel eenige nieuwe spelers op de planken aanwezig waren, kun nen we niet anders zeggen, dan dat D. O. K. is vooruitgegaan. Eenigen van deze spelers bleken zelfs een goede aanwinst. Te meer daar in een dergelijk stuk als werd opgevoerd de rollen op zeer juiste wijze waren verdeeld Zooals we reeds zeiden, stelt dit stuk hooge eischen. Een rol als baron, als kantoorbe diende is op een uitgeverszaak, wisselt in ko mische en dramatische momenten. Op de juiste wijze werd ze uitgebeeld, evenals die van den jongsten bediende Piet. De vertolking van de laatste rol, door L. de Bruyn, was op sommige plaatsen zelfs zeer goed. Het publiek reageerde op dc komische scènes, zooals te verwachten was: een gulle, hartelijke lach. Als we tenslotte nog de opmerking maken, dat eenige onbeteekenende minder „goed ge kozen" uitdrukkingen beter konden worden gemist, mogen we den wensch uiten, dat ook Woensdag a.s, wanneer deze opvoering her haald wordt, dit stuk een flinke belangstel ling zal trekken. Voor het ijverige werken der D.O.K.-leden is dit ten volle verdiend. Zooals we gewend zijn, zorgde het Fluitis tencorps „St. Caecilia", onder leiding van den heer W. Visser, voor de noodi^e vroolijke en pittige muziek, die bijdroeg tot het wel slagen van dezen gezelligen avond. ZOETERWOUDE (DORP). Jonge Wacht 't Was gistermiddag een grootc gebeurtenis voor de Jonge Wachters van tie drie groepen; de jongo Wachters van Warmond zouden een be zoek komen brengen op den ontspannings- t,'jd- Met bijzonderen ijver was deze komst voorbereid, de vrije clubs hadden het zaagwerk in wording tentoongesteld en ook de postzegelclub was in volle actie te zien. Bij de binnenkomst van de 27 Jonge Wachters met hun Eerw. Directeur en vijf Jeugdleiders was de jasclub in de competitiewedstrijd. Terstond werden de kaarten neergelegd en de lijsten afgesloten om aanstonds in carréformatie de gemeenschappelijke ope ning te beginnen, alles in den vorm der nieuwe methodiek. Toen kwam de zang aan de beurt en met-de Gloria uit de Missa Angelus en het Patronaatslied was de echte goede geest gekomen om aan het spel te beginnen. De tijd van scheiden kwam dan ook veel te gauw en na hartelijke dankwoorden van de Jeugdleiders voor de eer van het bezoek cn de welkome ontvangst werd gesloten in den vorm. Na het bidden van het Onze Vader en Wees Gegroet knielden allen op de rech terknie en reciteerden: „Jube Domine Be- nedicere" waarna de Eerw. Directeur den priesterzegen gaf. Na een forschen groet uit de vijftig ke len „Voor Christus onzen Koning, God wil het, Amen", vertrokken de Warmon- ders naar hun huis en de Zoeterwoudo Jonge Wachters naar de Congregatie in de kerk van St. Jan Onthoofding. UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Een vergadering zonder burgemeester: loozenkassen, geen kolen, noch andere brand- NOORDWIJK Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging K. I. K." hield Vrijdagavond in de groote zaal van het Juvenaatsgebouw een vergadering. Als hoofdschotel voor deze bijeenkomst ver meldde de agenda: „Quadragesimo Anno door den weleerw. heer C. Watervis. De voorz., de heer W. P. B. Braun, opende de vergadering met den chr. groet en verwel komde den eerw. spreker en de leden. Hij had zich voorgesteld, dat de zaal geheel gevuld zou zijn,, dat hij het welkom had kunnen toe roepen aan de R.K. leden van den gemeente raad, aan de leden van den „L. T. B? en aan de Hanze-leden. Op een enkele uitzondering na schitterden allen door afwezigheid. Na de lezing der notulen heeft de secreta ris een applaus in ontvangst te nemen voor zijn keurig verslag. Van de L.T.B.-leden was een schrijven ingekomen, dat zij op deze ver gadering niet aanwezig konden zijn. Tevens berichtten zij, dat ze voor een bestuurszetel niet in aanmerking wenschen te komen, omdat naar de meening van den L. T. B. het bestuur niet was samengesteld zooals de oorspron kelijke opzet was. De voorzitter zeide, dat de L.T.B. op de vorige vergadering verzocht de verkiezing van een bestuurslid uit te stel len, ten einde een geschikte candidaat aan te wijzen. Vervolgens is het woord aan den spreker. Eerst bespreekt hij de verhouding van Qua dragesimo Anno tot Rerum Novarum. Hij stelt de vraag: Zijn wij tevreden over de resultaten die Rerum Novarum gebracht heeft. Rerum Novarum vroeg een spoedige verbetering van de arbeidersklasse, omdat vooral deze stand laag stond tengevolge van het liberalisme. Thans echter wordt deze stand beschermd en heeft een meer menschwaardig loon verkre gen. Hoewel de toestand nog niet naar wensch is, kunnen wij toch tevreden zijn. Het so ciale denken bij de werkgevers is echter nog primitef. In Quadragesimo Anno worden de richt lijnen aangegeven om de sociale kwestie in zijn geheel op te lossen. Spreker zette vervol gens breedvoerig uiteen, dat de zorg van de staat voor het algemeen welzijn beter gere geld moet worden. Het middel daartoe is het ontstaan en voortbestaan, alsmede het inten sieve werk van de beroepsstanden zooals in de middeleeuwen, dus samenwerking tusschen ka pitaal en arbeid. Spreker behandelde verder het laatste hoofdstuk van Quadragesimo, dat handelt over de naastenliefde, welke het middel is ter volmaaktheid en waardoor verkregen kan worden zedelijke verheffing van het individu en betere maatschappelijke toestanden. Het aandachti ggehoor was een bewijs, dat de aanwezigen zeer voldaan waren. Nog wer den enkele vragen gesteld, die door den spre ker beantwoord werden. Als bestuurslid is gekozen de heer J. Cas- pers. Van de rondvraag is gebruik gemaakt door den heer v. Buitenen. Hij zou gaarne een reglement in notvangst willen nemen. Momen teel zijn er geen reglementen voorradig. Ver der wenschte hij de vergadering geluk met den jeugdigen voorzitter, daarbij den wensch voegende, dat hij nog veel tot stand moge brengen in het belang der kiesvereeniging en der R.K. Staatspartij. Een lid uit 't Lange- veld stelde de vraag, waarom zij nimmer ter vergadering genoodigd werden en gaarne zou hij zien, dat op een vergadering een pre- senitelijst aanwezig was. De voorz. zeide, dat hierin verbetering zal gebracht worden. De voorz. restte thans nog het amen met eenige krullen uit te spreken. De eerw. spre- keer voor zijn leerzaam betoog, de leden voor hun aandachtig gehoor hadden een dank woord in ontvangst te nemen, waarna de ver gadering met gebed gesloten werd. belangrijke agenda; en een nachtelijk uiteengaan. Vrijdagavond 7 uur kwam de Raad 'dezer gemeente in openbare vergadefing bijeen. Tegenwoordig alle leden. Afwezig de burge meester wegens ongesteldheid. Waarn. voorz.: W. van der Laan, oudste wethouder. Nadat de vergadering met gebed is geopend, houdt de voorz. een Nieuwjaarsrede. Spr. herdacht wat onder het 12\'i-jarig be stuur van den burgemeester is tot stand ge bracht. De financieele positie der gemeente is gezond; de schuldenlast gaat niet boven onze krachten. Het waterleidingbedrijf heeft geen onbevredigend resultaat opgeleverd. Door de gemeente werd ongeveer 24.000 uit gegeven om den nood te lenigen. Na deze toespraak werden de notulen goed gekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen, en een tijdroovende behandeling. Een schrijven van Ged. Staten omtrent vast stelling van bijzondere voorgevelrooilijnen voor den 's Gravendamscheweg en de Teylin- gerlaan, houdende goedkeuring dienaangaan de, wordt zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de besturen van de afdeelin- gen van den Algem. Nederl. Bond van arbei ders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivel bedrijf, alsmede van de S.D.A.P, alhier, om aan alle werkloozen en kostwinners een we- kelijksche brandstoffentoeslag te verleenen, werpt meer stof op. Liet zich aanvankelijk aanzien, dat dit adres een „hamerstuk" zou worden na het voorstel van B. en W. om dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen, en na mededeeling dat door hun college in het gevraagde eigener be weging reeds was voorzien, doordat tijdens de barre winterweken, die verloopen zijn, den werkloozen een brandstoffentoeslag werd uit betaald van f 1, toch bleek men zich hierin te vergissen, toen het lid van der Voet, het woord verkreeg en opmerkte, dat hij in het midden liet of een dergelijke daad van B. en W. wel door den ministér zou worden goedgekeurd, en of de rijkssubsidie, met het eigenmachtig verleenen bedoeld, niet in gevaar vraagt vervolgens or dit eein extra-toeslag is te door den yoorz. wordt medegedeeld, dat dit is te beschouwen als een extra-brandstoffen- toeslag, toegestaan in verband met de uitzon derlijke tijdsomstandigheden. Hierop neeft we derom de heer van der Voet de gelegenheid te baat, om te vragen, in welk stadium nu eigenlijk het goedkeuringsbesluit van de re geering verkeert, dat noodig is om de toeslag regeling, die laatstelijk door den Raad werd vastgesteld, te doen functioneeren, welk be sluit immers volkomen voorzag in het verlee nen van brandstoffenbijslag; hij meent goed te doen onder de aandacht van den Raad te brengen dat naar zijn opvatting het niet noo dig was geweest, deze extra-toeslag te verlee nen, wanneer door het college van B. en W. met dtenzelfden spoed was gewerkt om te ko men tol goedkeuring van het veranderd ini tiatief-voorstel der raadsleden Spierenburg, de Groot en v. d. Voet, als zulks geschiedde ten aanzien van het afwijzend ministerieel besluit, of althans departementale uitspraak omtrent het oorspronkelijk raadsvoorstel van dit drie manschap. Hij verwijst B. en W. er toe mede te werken, dat hier in Voorhout den socialis ten gelegenheid wordt gegeven om als el ders „open deuren in te trappen" om straks in een of ander „obscuur blaadje", waarvan hij dan iets meer vertelt, de voet te zeten in den nek van hen, die als leiders der vakbeweging maar dan christelijk georga niseerd het toch al vaak kwaad genoeg hebben. De heer Spierenburg heeft in de notulen van 28 October j.l. een toezegging van den bur gemeester ontdekt omtrent de kolentoeslag. De voorz. antwoordt, dat achteraf is geble ken, dat tijdens de trekkingsduur der werk- toeslag als hier zijn gebracht. Hij gewone, dan wel waarop hem stoffenstoeslag mocht worden verleend; hij zal rekening houden met den wensch van beide sprekers, ten aanzien van het spoed bij zetten aan het besluit van den minister. De vergadering gaat daarna over tot de orde van den dag. In behandeling komt een brief van de ge meente Kerkrade om adhaesie-betuiging aan haar verzoek aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen om vermindering van het in art. 205 der L.O.-wet genoemde percentage voor uitkeering aan bijzondere scholen en vaststelling van een eindtermijn, opdat de gemeentebesturen weten defini tief weten wanneer uiterlijk de verplichting ophoudt. B. en W. prae-adviseerden gunstig. Uit de verdediging van de houding van B. en W. door den voorz., bleek, dat deze in ver band met de door deze gemeente te betalen waarborgsom-renten sterk door adhaesie-be tuiging was. Na breedvoerige besprekingen omtrent ren te-theorieën en hypotheekwezen, wordt na stemming besloten de gevraagde adhaesie te betuigen. Met 9 tegen 2 stemmen, die der le den v. Reisen en Spierenburg. Een besluit van Ged. Staten tot goedkeuring der derde begrootingswijziging 1932 der ge- meentebegrooting, wordt aangenomen voor kennisgeving. In bespreking wordt genomen een adres van 14 bewoners van de Torenlaan die gedachtig het Paradijswoord: Fiat Lux het worde •licht het gemeentebestuur verzochten over te gaan tot plaatsing van een lantaarn op het einde dezer laan, nabij de nieuwgebouwde «vo- nignen van den heer Barnhoorn uit Lisse. Uit de besprekingen bleek, dat het adres tm- gezegeld was, en dientengevolge de bewoners niet ontvankelijk zouden moeten worden ver klaard, doch tevens kwam vast te staan, dat in verband met de tijdsomstandigheden, het ontbreken van een gasleiding, de hooge kos ten en moéilijkheden met het aan- en uitma ken, de vergadering niet zoo erg warm liep voor* de onverlichte buurt; de besprekingen gaven dan ook geen enkel lichtpunt voor de arme bewoners. Dan bereikt de vergadering een verzoek van het mede-lid van der Voet, hem te willen ontheffen van het lidmaatschap van het ge meentelijk steunorgaan als bedoeld in de rijksregeling voor werklooze arbeiders. Nadat aan den heer van der Voet dank is gebracht voor de uitstekende waarneming dezer functie, wordt in zijn plaats benoemd de heer G. Witteman. Een belangrijke agendapunt, en wel de door Ged. Staten teruggezonden gemeentëbegroo- ting voor 1933 ter aanvulling enz. wordt dan in behandeling genomen. De meeste opmerkingen l«open over pen» sioneeringsaangelegenheden, o.a. van G. Bul ten, als ambtenaar van den burgerl. stand, en mej. Diemeivan der Meer. als concierge van het gemeentehuis; 'over ongevallenwetpremie- ramingen; omtrent de raming der pachtsom men, over eenige andere ondergeschikte vorm- aangelegenheden, en dan ten aanzien van de dekking van het verwacht nadeelig slot van het waterleidingbedrijf reeds nu, en tenslotte omtrent het verhoogen van den post onvoor ziene uitgaven. Breedvoerig wordt gesproken over de ver laging der pachtsommen. Besloten wordt aan Ged. Staten mede te deelen, dat de Raad be reid is, ten aanzien van 4 van de 5 ramings- posten de raming met 25 pet. te verlagen. Dit voorstel afkomstig van het lid van der Voet, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, te weten die van Jansen, van Reisen en Spie renburg. De voorhooging van de onvoorziene uitgaven wordt mogelijk gemaakt door de verlaging van den post: vermoedelijk nadeelig slot over 1932, met 3000, waartoe wordt besloten. De overige posten komen ook in zeer tijd roovende bespreking, terwijl het geheel met algemeene stemmen wordt aangenomen als voor elke opmerking afzonderlijk door B. en W. werd voorgesteld. GEMEENTERAAD VAN TER AAR VOORSCHOTEN „Van bol tot bloem". Naar wij vernemen zal hier a.s. Woensdagavond 8 uur in het ge bouw voor Christelijke Belangen onder aus piciën van de afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur de mooie propagandafilm voor het buitenland „Van bol tot bloem" ver toond worden. Deze film, die 's middags om 6 uur gratis voor de werkloozen gedraaid zal worden, geeft een mooi beeld van het specifiek Hol- landsche bloembollenvak. In deze film zijn verschillende z.g. versnelde films opgenomen, zoodat u b.v. in eenige minuten een hyacin- thenbol zijn wortels als slangen in het water glas ziet uitschieten en even later in bloei ko- FAILLISSEMENTEN De Gemeenteraad kwam onder voorzitter schap van den burgemeester, jhr. de Muralt, in openbare zitting bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer Apeldoorn. Na opening sprak de voorzitter een rede uit. Spr. memoreerde dat de inkomsten 'van land- en tuinbouw allertreurigst zijn ge weest. De steunverleening enz. aan werkloo zen en behoefligen heeft dan ook in het vo rige jaar ongeveer 12.000 gevraagd. Hij eindigde met een beroep op de leden, de wethouders, den gemeente-secretarie en alle overige ambtenaren om hem ook in het belang van de gemeente te blijven steunen met hun toegewijden arbeid. Overgegaan werd tot behandeling van de in gekomen stukken, o.a.: Verzoek crisis-comité om over te gaan tot instelling van een B. crisis-comité. Waar dit echter een extra^ uitgaaf van de gemeente zou vorderen besloot de raad hierop niet in te gaan. Schrijven der gemeente Hardenberg om adhaesi'ebetuiging aan een tot de regeering ge richt adres betreffende verlaging grondbelas ting. B. en W. adviseerden hierop afwijzend te beschikken, doch de raad besloot na repliek van de heeren v. d. Weijden en Kroon met alg. st. om adhaesie te beluigen. Verzoek caféhouders vragende verlichting van personeele belasting. De voorz. achtte het wel mogelijk hen eenigszins tegemoet te komen, doch dan pas in het volgende jaar. Gerenvoyeerd naar B. en W. Adres van „Gemeentebelang" verzoekende aanleg van een weg PapenveerKorteraar. De voorzitter vond het beter eerst de andere plannen (Langeraarsche weg en een weg naar de veiling) uit te voeren. De raad sprak zich in beginsel uit voor 't aanleggen van een ver bindingsweg met Korteraar, doch stelde' zich overigens op het standpunt van den voorz. Schrijven van de R.K. Kiesver. vragende om degenen die in moeilijke financieele omstan digheden verkeeren hun schuld wegens afge nomen electrische stroom en water kwijt te schelden. B. en W. stelde zich op het stand punt, dat iels dergelijks onuitvoerbaar is. Surséance van betaling: Gevraagd door C. G. v. d. Poll, handelaar in bouwmaterialen, H i 11 e g o m. Bewind voerder: Mr. T. A. M. van Löban Seis. Kruis weg 63, Haarlem. Uitgesproken: A. H. van der Geest, handelsagent, Sas-« senheim; cur. mr. H. W. A. E. Averbeck- Leiden. W. H. Schmal, handelende onder den naam Bloemisterij W. H. Schmal, S t o m p w ij k; cur. mr. L. Spreij, Leiden. G. den Hartog, zonder beroep, Aarlan- der veen, gem. Alphen; cur. mr, H. Bur-< gersdijk, Leiden. J. C. Vink, Grad.zn., bloembollenkweeker, N o o r d w ij k, Pickerstraat 53; cur. mr. G. H. E. Nord Thomson, Leiden. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel! 5de Klasse, 13de Lijst Trekking van Maandag 6 Februari 1933 HOOGE PRIJZEN 25 C00.1621 1000.— 1910 2951 4612 15384 400.— 6241 6592 18909 19371 200.— 5682 6830 9692 12723 15524 17657 100.586 1635 1874 2621 2854 3400 3910 5106 5895 6850 7721 8305 9161 10959 11205 12352 13815 15451 17067 18722 20320 20904 Prijzen van 70.- 100 210 223 372 651 722 070 1317 1359 1371 1401 1554 1574 1705 1774 1786 1814 1866 1963 2035 2059 2211 2214 2271 2416 2445 2792 1563 2906 2926 2979 3080 3182 3255 3324 3338 3399 3490 3611 3655 3685 3733 3821 3865 3946 3983 4071 4151 4442 4529 4638 4905 5173 5244 5311 5351 5357 5435 6705 5843 6039 6375 6495 6676 6778 6786 6883 7000 7133 7137 7446 7517 <689 7741 7758 7831 7935 8080 8157 8213 8235 8368 8406 8446 8513 8546 8576 8760 8902 8907 9055 9202 9210 9268 9440 9506 9611 9637 9651 9714 9746 9782 9823 9837 9848 9863 9908 9964 10102 10165 10207 10302 10337 10380 10406 10576 10738 10774 10944 11096 11148 11165 11183 11204 11228 11386 11662 11668 11689 11722 12009 12248 12265 12460 12509 12539 12573 12598 12650 12711 12729 12793 13049 13102 13132 13141 13385 13388 13497 13567 13686 13830 13852 13939 13963 14044 14068 14105 14203 14213 14286 14306 14327 14435 14468 14586 14605 14662 14690 14701 14762 14823 14950 14993 15058 15060 15070 15137 15440 15496 15502 15564 15596 15696 15821 15850 16897 15962 16079 16274 16359 16404 16504 16522 16662 16832 16908 16964 17084 17294 17364 17549 17591 17703 17716 18158 18248 18257 18325 18402 18510 18565 13639 18798 18633 18873 19073 19350 19523 19650 19704 19774 19783 19873 19988 20008 20170 20313 20523 20635 20640 20657 20803 20892 20898 NIETEN 3 63 78 119 197 227 246 263 277 283 361 397 400 4b5 418 458 490 506 616 518 560 583 625 631 663 666 684 685 840 854 861 770 806 817 913 930 waarmede de raad instemde. Ook verzocht gemelde kiesvereeniging om het venten Zondag te verbieden bij de R.K. kerk. B. W. deden hierop de toezegging binnenkort met een ontwerp-verordening in den raad te zullen komen. Verzoek van eenige bollentrekkers om v loopige steun voor hun bedrijven. De voorz. stelde voor om, nu de betreffende wet zoodlang op zich Iaat wachten, deze men- schen alvast te helpen. De raad besloot hier toe met algem. stemmen en op voorwaarden in de vorige vergadering vastgesteld. De raad verklaarde zich bereid om mede werking te verleenen aan het R.K. School bestuur tot aanschaffing van meubelen voor de school. Voorschotten op de uitkeering krachtens de L.O.-wet werden toegekend aan de besturen der Bijz, scholen en tot leden der plaatselijke commissie v. Schooltoezicht benoemd mej. Baarspul en de heer G. v. d. Hierna volgde de rondvraag. De heer Kroon herinnerde aan het destijds door den Raad aan den burgemeester gerichte verzoek om geen vergunning te verleenen tot het geven van uitvoeringen e.d. op Zondag, waarvan den laatsten tijd weer afgeweken wordt. Ver schillende andere raadsleden zagen eveneens gaarne in deze zelfde lijn gevolgd. De heer v. d. Weijden heeft heelemaal geen bezwaar om des Zondags een uitvoering te geven en zou gaarne willen dat de v zijn inzicht veranderde. Het gaat hier om het „beginsel" zegt de voor., mijn persoonlijk' meening is anders, doch ik handel in den geest van mijn gemeentenaren. De heer v. d. Weijden vestigde de aandacht op de Vijfgatenbrug die, als zij 's avonds wordt geopend niet voorzien is van een schuwingslantaarn, terwijl de heer v. .'liet het wenschelijk achtte dat de wakken in het ijs voortaan door de gemeente worden afgezet. Tenslotte bracht de heer v. Vliet nog ter sprake de Willem de Zwijgerherdenking en verzocht den burgemeester te willen bevorde ren dat deze dag op een gepaste wijze ook in Ter Aar worde gevierd, vooral ook op de scholen. Hierna volgde sluiting. 1010 1023 1025 1033 1140 1156 1176 1280 1368 1390 1419 1438 1512 1520 1528 1580 1613 1620 1645 1683 1689 1891 1998 2023 2095 2104 2171 2213 2221 2250 2294 2333 2381 2390 2403 2418 2421 2542 2580 2582 2645 2714 2804 2834 2888 2908 2997 3013 3023 3113 3138 3146 3247 3285 3292 3335 3337 3401 3407 3432 3447 34b6 3482 3495 3510 3584 3606 3655 3705 3732 3746 3753 3809 3824 3915 3931 3943 3989 3991 4108 4169 4212 4263 4331 4343 4393 4444 4450 4494 4513 4524 4531 4537 4600 4605 4620 4622 4653 4683 4735 4742 4817 4824 4840 4934 4946 4955 4970 4990 6006 5056 5060 5089 5107 5115 5156 5215 52S0 5237 5258 5295 5373 5403 5427 5429 5433 5434 5489 5512 5545 5552 5597 5686 5687 5718 5728 5747 5756 5794 5333 5835 5864 5877 5890 6897 5911 5917 5963 5977 6053 6083 6089 6136 6150 6177 6203 6228 6256 6290 6325 6341 6353 6359 6378 6398 6410 6422 6424 6442 6500 6518 6533 6535 6551 6660 6708 6732 674.1 6749 6769 6799 6814 6839 6847 6896 6905 6910 6943 6966 6969 7003 7012 7073 7074 7083 7105 7112 7119 7163 7170 7194 7213 7260 7264 7276 7309 7351 7371 7432 7454 7475 7480 7544 7554 7557 7639 7656 7765 7771 7783 7790 7795 7812 7834 7851 7862 7866 7929 7969 8035 8046 8105 8112 8114 8117 8127 8134 8232 8241 8259 8266 8300 8306 8335 8339 8345 8362 8401 8408 8414 8423 8432 8490 8532 8552 8558 8603 8645 8652 8677 8718 8741 8746 8757 8763 8773 8817 8822 8874 8910 8917 8950 8998 9021 9023 9042 9048 9198 9203 6230 9247 9281 9332 9415 9468 9471 9500 9533 9560 9609 9610 9704 9709 9734 9749 9759 9779 9781 6816 9830 9880 9883 9910 9917 9957 9958 9969 9977 10047 10049 10055 10094 10113 10193 10232 10243 10375 10420 10478 10577 10612 10652 10653 10663 10690 10756 10762 10779 10799 10812 10895 10917 10950 10977 10983 10993 11017 11024 11098 11116 11193 11260 11279 11387 11430 11470 11476 11561 11599 11602 11652 11673 11701 11716 11729 11753 11759 11807 11837 11843 11846 11870 11917 11922 11925 11972 12001 12036 12080 12081 12086 12100 12108 12150 12167 12185 12212 12243 12246 12260 12341 12393 12401 12475 12487 12521 12540 12564 12583 12585 12586 12613 12615 12636 12653 12766 12784 12797 12853 12869 12900 12959 13014 13032 13033 13040 13050 13076 13101 13187 13214 13227 13260 13276 13293 13306 13317 13422 13428 13432 13433 13435 13461 13468 13519 13532 13562 13571 13648 13659 13746 13766 13732 13804 13814 13839 13867 13901 13952 13977 14032 14036 14058 14099 14134 14139 14176 14201 14204 14215 14233 14278 14285 14308 14388 14406 14451 14460 14478 14479 14499 14540 14544 14574 14691 14695 14699 14712 14798 14807 14809 14868 14904 14946 14962 15006 15015 15036 15046 15099 15113 15158 15189 15210 15255 15331 15369 15383 15386 15389 15405 15434 15470 15472 15488 15540 15549 15559 15570 15573 15582 15603 15665 15680 15689 15690 15704 15766 15771 15816 15881 15921 15947 16011 16027 16032 16047 16060 16110 16145 16151 16257 16363 16368 1640- 16452 16459 16538 16636 16644 16657 16676 16692 16728 16784 16797 16881 16888 16897 16906 16937 16942 16963 16974 17022 17025 17037 17068 17075 17095 17159 17167 17229 17273 17290 17293 17295 17301 17310 17403 17469 17479 17519 17529 1^541 17544 17580 17583 17592 17593 17617 1J646 17653 17727 17787 17799 17809 17813 17830 1'833 17903 17904 17965 17967 17977 17998 18008 18009 18040 18049 18067 18079 18188 18192 18319 18326 18348 18414 18415 18449 18518 18531 18590 18627 18636 18641 18577 18698 18713 18718 18725 187o0 18817 18874 18913 18940 18967 18985 18995 19087 19119 19128 19190 19216 19275 19305 19322 19354 19358 19472 19505 19535 19547 19554 19565 19591 19607 19612 19623 19644 19744 19761 19787 19812 19845 19851 19914 19916 19936 19938 19965 19976 19993 20036 20038 20063 20068 20114 20164 20178 20183 20202 20234 20353 20397 20412 20436 20464 20552 20584 20621 20701 20710 20726 20755 20929 20936 20940 20971 20973 t m Vemeterlngen 5e klasse, 12e lijst: 14531 m. -. 14532: 15217 m. z. 15270.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12