ZATERDAG 4 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags oin de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw JO VAN DER LAAN, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijgerlaan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOER—KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. 5 FEBRUARI. De H. Agatha. Zeer veel overeenstemming heeft deze jeugdige hei lige met de H. Agnes, wier feestdag we in de vorige rubriek bespraken. De H. Agatha leefde e>en halve eeuw vroeger, zij stierf in 251. Evenals de H. Agnes stamde zij uit ©en aanzienlijke familie en offerde op nog zeer jeugdigen leeftijd haar maagde lijkheid aan den Heer. Zij werd bemind door den prefekt, doch zij bleef standvas tig aan baar belofte houden en wees hem, ondanks al zijn beloften en bedreigingen, steeds af. Hij ontstak zoo in woede dat hij haar aan de gruwelijkste kwellingen over leverde en in de gevangenis liet werpen. Daar bezocht de H. Petrus haar en genas al haar wonden. Toen de prefekt hoorde, dat ee zoo spoedig genezen was, werd hij nog "woedender en liet haar naar den brandsta pel voeren. Juist toen het vuur ontstoken was ontstond er een hevige aardbeving; in de overtuiging dat dit een straf God» was, bevrijdde het volk de H. Aagatha. Tooh werd ze daarna weer in den kerker geworpen, maar op haar smeekend gebed, dat God haar ziel verlossen mocht, stierf ze. Ongeveer een jaar na haar sterven, ont stond er een hevige uitbarsting van den Etna. De bewoners namens de toevlucht tot haar graf. Ze namen haar sluier en gingen daarmede den vuurstroom tegemoet. Plotseling verlegde deze zijn bedding lang» de plaats hunner inwoning en de uitbars ting hield op. Na dien wordt de H. Agatha reel aangeroepen tegen vuur, en vooral te gen de uitbarstingen van den Etna, zij is ook do patroonheilige van Malta. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Jaarfeest van de afdeeling Leiden van den R. K. Diocesane Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem. Triduum, geleid door den geestelijk-ad viseur, Rector R. Reijnen. Aanvang Don derdag, 9 Februari 1933, des avonds ten 8 uur in do Kapel van het St. Eilsa- beth&zieken huis, Hooigracht. Tweede dag, Vrijdag 10 Februari 1933 dus avonds ten 8 uur. Sluiting, Zondag, 12 Februari 1933, dos morgens ten 9 uur. Gezongen H. Mis, waaronder algeipeene H. Communie. Hier na gezamentlijk ontbijt bij de Zusters vaa de Voorzienigheid, Hoogewoerd. De kosten voor het ontbijt bedragen 0.40. Hiervoor sal op Donderdagavond aan elke deelneem ster een kaartje worden uitgereikt, dat Vrijdagavond ingevuld en vergezeld van het bedrag na het einde der godsdienstoefening kan worden ingeleverd. Feestavond op Donderdag 16 Februari 1933 des avonds ten 8 uur in ,ZomerJust", Stationsweg. Programma 1. „Haar eerste dinertj e". Speelmonoloog van Salomonson. LousTula Smidtdi Vista. 2. „G e 1 d". Vroolijk spel met een tikje moraal van Pater Jos. Jansen. Vrouw Tula Smidtdi Vista. Man John Smidt. Pauze. 8. „Speelgoe d". Wat jongen piepen zingen de ouden, door John Smidt. Opoe Tula Smidtr-di Vista. Opa Johan Smidt. 4. „Bekentonisse n". Humoreske van Conan Doyle. Zij Tula Smidt—di Vista. HijJohn Smidt. Plaatsbespreking a 0.10 op Woensdag middag 15 Februari van half drie tot vijf uur aan de zaal van „Zomerlust waar ook introducties voor niet-leden h 0.30 ver krijgbaar zijn. Processie naar Schiedam. Twee gelegen heden staan er voor u open om de Pro cessie naar Schiedam mee te maken n.l. op Maandag 24 April 1933 onder leiding ■van Pastoor Beukers, en op D i n s d a g 25 April 1933 speciaal voor leden van den R. K. Vrouwenbond over geheel Nederland. Elke afdeeling zal met haar vaandel ver tegenwoordigd zijn. Demonstratie. De demonstratie over het waschmiddel „Persil" is uitgesteld tot be gin Maart. „SANCTA VERONICA". Voor de verschillende pakjes welke wij j.l. Donderdag op onzo nxaundol. zitting mochten ontvangen, zeggen wij de onbeken de geefsters hartelijk dank. Wat 'n vreugde is 't, dat or in deze be narde tijden nog zooveel dames zijn, die de strekking van onze Ver. goed begrijpen en daardoor de nood van de Stille Armen hel- I>en verlichten! De leden van St. Veronica doen steeds haar uiterste best om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Doch.... met de groote koude zijn er veel goederen uitgegaan en wie helpt de kast nu weder aanvullen? Zitting iedere le Donderdag van de INTERPAROCHIEELE maand van 35 uur, Pieterskerkkoorsteeg 15 (alwaar ten allen tijde pakjes worden aangenomen). JAARVERSLAG PROPAGANDACLUB „ST. CATHARINA VAN SlëNNA". Het jaarverslag van bovengenoemde on- derafdeeling zal dit jaar geen groote plaats in onze rubriek innemen. Hoewel alle contributies door de propa gandisten geïnd werden, bleef er toch een en ander van het werk liggen, door ziekte der leden, waardoor ook de vergaderingen slecht bezocht werden. Ondanks dit feit is toch verheugend te kunnen mededeelen, dat circa 26 nieuwe leden gewonnen werden. Op de leden vergadermg en de feestavond van den Vrouwenbond werd door onze club assistentie verleend. Een woord van opwekking, zoowel aan de leden van onze club als aan al onze Vi-ouwenbondleden ia hier zeker op zijn plaats. Propagandisten moeten we allen zijn, ieder in eigen omgeving, zoodat het jaar verslag over 1933 niet 25 maar 250 nieuwe leden te vermelden heeft. Wij vertrouwen dan ook op Gods steun en op de steun van u allen om de pa-opa- gandaclub groot en krachtig te maken. Het" bestuur van deze onderafdeeling bleef onveranderd en in als volgt samen gesteld: mevrouw Manders-Vermeulen, tij delijk presidente; mej. Slootjes-Zonderop, secretaresse; mevrouw Speel-Couterier, penningmeesteressemej. Tibboel. B. SLOOTJES-ZONDEROP. JAARVERSLAG „SANCTA VERONICA". Het afgeloopen jaar 1932 is voor de ver. S. V. geweest een jaar van krachtige actie en van volkomen beantwoorden aan het doel der vereen. De algemeene malaise en de verarming onder die kringen, die voor steun door S. V. in aanmerking komen, maakte een voortdurende werkzaamheid noodzakelijk. De cijfers, die onze nxag.meestes, u zoo straks zal doen hooren, zullen u aa n to o- nen, dat onze ver. haar plaats onder de Leidsche vereenigingen van Liefdadigheid niet alleen verdient, maar ook met eere inneemt. Met diepgevoelde dankbaarheid erken nen wo de prachtige hulp, die we van zoor vele dames mochten ondervinden. Zij, die op onze maandelijksche zittingen als trou we helpsters" aanwezig zijn geweest, even als zij, die thuis voor onze ver, gewerkt hebben en ons met prachtige kleedingstuk- ken hebben verblijd, zij allen hebben recht op erkentelijkheid voor haar daarwerkelijke actie. Ook herdenken we dankbaar de prettige samenwerking met onze zusterver. „Hulp in de huishouding De Baby", waarbij 't ons mogelijk was ook 't onze bij te dragen in die gevallen, waar genoemde ver. niet in kon voorzien. Met meer vertrouwen dan ooit bevelen we u onze ver. aan. Zij, die behoefte moch ten gevoelen tot werkelijk practische lief dadig werk, vinden hiertoe in Sancta Ve ronica de meest geëigende gelegenheid. Juist nu, onder de huidige zorgvolle le vensomstandigheden, is een actie als de onze, boven alles noodig en nuttig. Ter versterking van onze kas namen we het besluit tot het organisecren van een verloting waarvoor momenteel de loten a 025 verkrijgbaar zijn. Ook hiervoor roe pen we dringend uw aller steun in, omdat de offers, welke aan onze kas gesteld wor den, steeds grootere omvang aannemen. In 't bestuur onzer ver. bestaat door het bedanken als secr.es. van mej. v. Teijlin- gen een vacature. Haar functie wordt tij delijk waargenomen door de voorzitster. Verdere veranderingen vonden niet plaat», zoodat het bestuur thans bestaat uit: mevr. Pollmann, voorzitster; vacant, secretaresse; mej. Catijn, penningmeesteresse; mevr. Jongmans lsle magazijnmeesteressemej. Bayer, 2de magazijnmeesteresse. Dankbaar gedenken we de adviezen en daadwerkelijke belangstelling in ons werk door onzen geestelijken Adviseur Rector Reijnen. Ten slotte herdenken we de prachtige uit voering door mej. Kortman en haar en semble ten bate van onze ver. gegeven, wel ke uitvoering onze kas een batig saldo van pl.m. 260.opleverde. Met een opwekking tot alle dames, ons te willen blijven steunen, opdat we met ons mooie werk voort zullen kunnen gaan, mee- nen wij dit overzicht te moeten beëindigen. Jaarverslag van het magazijn van de onderafd. van den R. K. Vrouwenbond „Sancta Veronica". Daar het jaar 1932 .weer ten einde is en wij met volle moed 1933 zijn ingegaan, zoo hopen en wenschen wij dat de belangstel ling voor onze vereeniging en voor de zit tingen nog steeds drukker mag worden en GESCHIEDENIS DER ST. J0SEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING 1924. Twee maanden later eind September kwam uit Keulen het doodsbericht van onzen Generaal-Praeses, Mgr. Franz Schweitzer, den tweeden opvolger van Va der Kolping. Vanzelfsprekend, dat ook onze Vereeniging bij het Generaal-Praesi- dium van hare deelneming deed blijken. Een heel opvallende gebeurtenis, die in en buiten de Vereeniging groote verrassing wekte, was ongetwijfeld de verschijning (op 1 October) van een uitgebreid en met zorg saamgesteld Jaarverslag der Leidsche Gezel.en vereeniging, loopend van 1 Juli 1923 tot 1 Juli 1924. Dit verslag was metterdaad een welspre kend getuigenis van de stuwende werk kracht, uitgaande van den Vicepraeses, Ka pelaan G. J. Kemperman, en bezielend al len, die aan de samenstelling hadden mee gewerkt. De welwillende lezer zal begrijpen, dat een uitvoerig exposé van genoemd verslag op deze plaats niet wel doenlijk is. Gaarne brengen wij de volgende hoofd punten kort en bondig naar voren, aange zien zij ook „geschiedenis maken'". Voor eerst de Onderafdeehngen, die elk hun eigen jaarverslag in dit boekje publiceer den. Een uitnemend figuur maakte zeer zeker de Tooneelclub, die o.m. gewaagde van deelname aan wedstrijden. Ook Studie club, Bibliotheek, Retraiteclub en Sb. Pe trus Liefdewerk gaven volop getuigenis van hun vruchtbare actie. Laatstgenoemd Lief- derwerk publiceerde tevens het jaariijksch dankschrijven van den Albaneeschen Stu dent der Gez. Vereeniging, Pavlo Gjni. Ook het Ziekenfonds „Cornelius Musius" en het Steunfonds „Hulp in Nood" gavep welsprekende verslagen. In één woord, alle Onderafdeelingen demonstreerden, voor een ieder zichtbaar, hoe zij gezamenlijk de vier Kolpingsdeviezen Godsdienst, Arbeidt zaamheid, Vroolijkheid en Eensgezindheid tastbaren vo,rm gaven. Vervolgens werd de gestadige groei van liet ledental aangetoond; het samenstellen der nieuwe ledenlijstéi en de speciale in deeling der leden in Afd. Gehuwden, On- gehuwdeu en Adspiranten, allen onderver deeld in de eigen parochies. Ook werd vast gesteld, dat ook voor de Ongehuwde Gezel len voortaan een verplichte maandelijksche vergadering zou gehouden worden. Ziedaar heel in 't kort het bewijs gele verd, dat het voorgoed ernst was geworden met de practische beleving van het Kol- pingsprogram in de Leidsche Gezellenver- eeniging. WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. *1 Onze rubriek is vooral bedoeld tot lee ring en leiding der St. Joseph's Gezellen en dat niet alleen voor de „stadsehe Gezel len". Vandaar dat we deze rubriek ook ter- een nuttig hoekje willen maken voor de honderden Kolpingszonen uit Leiden's wij den omtrek. Ook zij kunnen er het hunne uit halen, ten dienste van eigen leven en ten dienste van anderen. Niet dat wij aan deze rubriek een zekere pretentie van onderwijs wil'en toekennen, maar alleen omdat wij, ais zonen van den grooten Kolping, met elkander voejing moe ten houden. Van ons immers wordt meer gevraagd dan van onze voorouders ja zelfs meer dan van onze 0L_<;rs. Aller ei gesprek ken hoort men, „nieuwe'" ideeën worden ons aangeprezen, lectuur van velschillend genre komt onder onze oogea. De bedoeling van Ivolpmg was. en is nog steeds het kenmerk der Sb. Joseph's -Ge- zellen-Vereeniging, om de jongemannen in den rijperen leeftijd klaar te maken voor hun taak als Katholiek, als hmsvadet en als vakman. Er zijn immers twe? kenmer ken. die onze vereeniging geheel doordrin gen n.l. de gezinsgedaebte en de religieus- getundeerde beroepsgedaehte. En hei zijn het resultaat nog grooter mag zijn. Mooht hot jaar 1932 voor vele een ongun stig jaar zijn geweest, zoo mogen wij zeg gen is het buiten onze verwachtingen voor ons een zéér gunstig jaar geweeet en kunnen wij onze voldoening uitspreken over de velo en keurige stuks die dit jaar vervaardigd zijn. 45 maal mochten wij in verschillende ge zinnen h-ulp bieden met verschillende klee- dingstukkeu en de onderafdeeling van don R. K. Vrouwenbond „de Hulp in de Huis houding" konden wij 15 maal behulpzaam zijn. Het aantal kleedingstuks dat dit jaa-r is uitgegeven bedraagt 750 stuk», 't Vorig jaar 253 stuks, du-s 497 stuks méér als ver leden jaar. Zeer dikwijls werden wij ver raat door 't toezenden van verschillende stuks, dit jaar zijn er 226 stuk» cadeau ge geven. Vervaardigd door ons eigen mate riaal en onze trouwe medewerksters zijn 587 stuks gemaakt Gelukkig kunnen wij zeggen is onze kas nog niet leeg, wat thans nog aanwezig is bedraagt 458 stuks. Mogen wij met aller medewerking in 1933 s-teeds in staat zijn aan alle aanvragen om hulp te voldoen. deze twee eigenschappen, die Dr. Oass. Hent-zen O.F.M. deed uitroepen: 'Bestond de Gezeken-Vereeniging niet, dan moesten we haar stichten!" Allereerst dus wil onze vereeniging ka tholieken, en dan nog wel voor 100%. Kol ping zelf zei reeds: de godsdienst vooraan; want het is de godsdienst, die ons lev^n be- invioed en vormt. Daart-oe immers benutten wij de voordrachten over godsdienstige vraagstukken, Eucharistischen Geest, Lee- kenapostolaat e.a.; we worden aangespoord tot de veelvuldige H. Communie, die de bron is van alle geluk en vrede; we wor den gebracht tot dat prachtmiddelde re traite. De godsdienst nummer één is geen sinecure, doch werkelijkheid. Trouwens, dat brengen van een echt-godsdienstig leven door bouwen aan de godsdienstige vorming is het groote doel der Gez. Ver. S. M. 4e STUDIECLUB-BIJEENKOMST. Dinsdag j.l. kwamen de Canisianen in de bovenzaal bijeen. De 2e voorzitter opende met gebed en een woord van welkom, waar na de secretaris de notulen las, die onge wijzigd werden geteekend. De mededeelingen waren: le dat op 2e Pinksterdag een excursie gehouden zal worden naar Rotterdam; 2e dat op Donder dag 2 Maart een bijzondere vraagavond wordt gehouden met als onderwerp: De Bedrijfschappen volgens Quadragesimo Anno; 3e dat behalve „Het Schild'' eerlang nog een ander leerzaam tijdschrift onder de leden zal circuleeren. Hierna was het woord aan den secretaris der club, die zou spreken over „Filmtech niek". Hij begon met ons te herinneren aan de z.g. wajangpoppen, die vooral in C-hina en Japan de eerste, uiterst primitieve licht beelden gaven. A-ilengs ontwikkelde het zich en zoo stond al gauw vast, dat met snel draaien van beelden voor len-s een sober idee kwam van beweging. Dit bewe gen der beelden werd door spr. uitvoerig behandeld, waarbij met zelf-vervaardigde lichtbee.den een iaée werd gegeven van den enormen groei der filmtechniek tot wat deze thans is. De klankfilm samenstellen eischt heel wat werk meer en spr. gaf ons een toelichting op de vraag, hoe de taal- omzetting plaats heeft. Aan het einde van zijn vlotte en kundige lezing uitte hij den wensch, iets te hebben bijgedragen tot ont wikkeling der leden. De 2e voorzitter dankte voor het keurige werk, waarna rondvraag en sluiting volg den. RETRAITECLUB „ST. CLEMENS". Wij herinneren er aan dat sparen voor de retraite een der beste daden is van een goed Gezel. Want dat geld komt de ziel ten goede. Dat we allereerst voor de ziel hebben te zorgen is vanzelfsprekend. Zij is het waar digste deel van den mensch als gelijkenis met God. We besteden dus aan onze ziel den grootsten zorg! En dat sparen? Dat is het juist, wat U zoo ongemerkt brengt tot de retraite, tot de dagen van geestelijke verheffing. Iedere week legt ge een klein bedrag uit uw zak en deponeert dat bij onzen penningmees ter. Als dan Kerstmis nadert, hebt ge al leen maar te zorgen voor een paar vrije dagen, wanthet geld is er dan al. De diepste oorzaak der maatschappe lijke ellende is het gemis van een gezonde godsdienstig-zedelijke basis. Daarom aller eerst godsdienstige vorming! En onze Paus noemt een der beste middelen voor die vor ming: de retraite. Gezellen, grijpt dat middel en spaart ervoorHet Bestuur. STUDIECLUB „ST. PETRUS CANISIUS" Telkenjare orgamseeren wij een groote zomer-excursie voor de leden der Studie club. Vorig jaar gmg de reis naar Hilver sum en Apeldoorn. Voor dit jaar hebben wij vastgesteld een excursie naar Rotterdam, met bezoek aan de Gez. Ver. Rotterdam I, rondvaart door de havens en bezoek aan het vliegveld Waalhaven Dit zal dan gebeuren Mei, 2e Pinksterdag. De kosten zijn hoogstens 4.waarvoor wij aanraden te sparen bij onzen penningmeester, F. de Keuning. Het Bestuur. BIZ0NDERE MEDEDEELINGEN. betreffende het Vastenavondfeest. A. Kerkelijke viering. 1. Zondag 12 Febr. a.s. worden allo leden verwacht bij de Gezongen H. Mis te a c h t uur in de St. Lodewijkskerk. Onder deze H. Mis Algemeene H. Communie. De St. Lodewijkskerk zal dien morgen alleen voor de leden onzer Vereeniging toegankelijk zijn. 2. De antwoorden op den Priester en het Credo zullen door allen worden medegezon gen. Daartoe zal bij den ingang der kerk aan alle leden worden uitgereikt de vol ledige tekst der H. Mis van dien Zondag in het Latijn en in het Hollandseh en in welke boekjes men alzoo ook vindt do antwoorden op den Priester en het Credo. 3. Om de gedachte van heb vormen van één groote eenheid beter te doen uitkomen, houde zich elk wat de houding betreft deze eenvoudige regel: Ieder gaat staan zoo dikwijls en zoo lang als de Priester zingt of men zelf zingt, behalve bij het Credo. Na de H. Mis wordt door allen gezongen ..Englen, daalt met spel en snaren" (blz. 25) en na de luide dankzegging: „Heil'ge Joseph, trouwe hoeder", (b.z. 32). B. Gemeenschappelijk Ontbijt. 1. De toegang tot het Gezellenhuis is aan het Pieterskerkhof. Door de kegelbaan, die als garde-robe dienst doet, bereikt men de Groote Zaal. Hier neme elkeen onmiddellijk een plaats. 0. Avondfeestviering. Zondag 12 Febr. en Dinsdag 14 Febr. 1. De Avondviering wordt wederom ge- houden in de Groote Stadsgehoorzaal. Aan- vangsuur Zondag 8 uur en Dinsdag 8.15. De KALENDER DER WEEK VERSCHIJNING DER H. MAAGD TE L0URDES. ZONDAG 5 Febr. Vijfde Zondag na Drie koningin. Mis: Adorate. 2e gebed van de H. Agatha, Maagd en Martelares. Credo. Prefatie van de Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Tarwe en onkruid groeit er in het Rijk Gods. D.w.z. in de Kerk van Ohristus zijn goede en slechte menschen. (Evangelie). De goeden moeten de slechten verdragen en hebben in hen een ge.egenheid de naasten liefde te beoefenen- (Epistel). De slechten trachten dikwijls het goede voorbeeld der deugdzame'n te verstikken gelijk het on kruid de tarwe. Bidden wij daarom Gods hulp en bescherming af in den strijd tegen het slechte voorbeeld. (Gebed; Stilgebed). De heilige Geheimen door ons gevierd mogen ons een waarborg zijn (Postcommu- nio) dat God ons zal heipen. MAANDAG 6 Febr. Mis v. d. H. Titus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed van de H. Dorothea, Maagd en Martelares; 3e voor den Paus (wegens den verjaar dag zijner keuze). Kleur: Wit. De H. Titus, bisschop van Creta wa« een leer.ing en metgezel van den H. Paulus en den grooten Apostel bijzonder dierbaar om zijn ijver in het verkondigen van het H. Evangelie en 6m zijn gétrouwheid. DINSDAG 7 Febr. Mis v. d. H. Romaldus, Abt: Os Justi. Kleur: Wit. Dë H. Joannes is de stichter van de Ca- malduensen-Orde. Hij stierf in 1027. WOENSDAG S Febr. Mis v. d. H. Joan nes de Matha, Belijder: Os Justi. Kleur: Wit. Met den H. Felix Valois stichtte de H. Joannes de Orde van de Allerh. Drieëen- heid tot vrijkoop van slaven. DONDERDAG 9 Febr. Mis v. d. H. Cyril- lus van Alexandrië, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: in medio. 2e gebed van de H. Apodonia, Maagd en Martelares. Credo. Kleur: Wit. De H. Cyrillus is de grootste tegenstan der geweest van den ketter Nestorius, die de wezenlijke Godheid van Christus loo chende. In heerlijke geschriften heeft Cy rillus Christus' Godheid en daarmee samen hangend ook Maria's Goddelijk Moeder schap verdedigd. VRIJDAG 10 Febr. Mis v. d. H. Scholas- tica, Maagd: Dilexisti. Kleur: Wit. De PI. Scholastica was het hoofd van een klooster, waar gevolgd werd de regel van den H. Benedictus, haar broeder. Jaarlijks bezocht Benedictus zijn zuster. Eens ge beurde het, dat. na het gewone jaarlijksche onderhoud Benedictus vóór het invallen van den nacht wilde teruggaan naar zijn klooster. Hierin werd hij verhinderd door zijn zuster, die door haar gebed van God verkreeg, dat het hevig begon te stormen en te stortregenen. Toen het dag geworden was kon Benedictus weer naar zijn klooster terugkeeren. Drie dagen later stierf Scho lastica, wier sehoone ziel de H. Benedictus in de gedaante van een duif naar den he mel zag gaan. ZATERDAG 11 Febr. Feestdag van de verschijning van de Onbevlekte Maagd aan Bernadette te Lourdes. Mis: Vidi. 2e gebed voor den Paus. Credo. Prefatie van Maria (invullen: En U om de Onbevlekte Ontvan- ;enis). Kleur: Wit. Vandaag herdenkt de H. Kerk de ver schijningen van de „Onbevlekte Ontvange nis" aan Bernadette. Achttien maal is de H. Maagd aan het nederige herderinnetje verschenen. Den eersten keer op 11 Febr. 1S58, den laatsten keer den 16en Juli 185S. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van heb Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed van de H.H. Petrus Baptista en XXII Gezellen, Martelaren; 3e van de H. Agatha. DINSDAG. Mis van de Z.Z. Rizzerius van Mucia, Egidius Maria v. d. H. Jozef en An- tonius van Stroncone, Belijders: Confitean- tur. 2e gebed van den H. Romualdus. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. lenen ontvangen het gebruikelijke aantal vrijkaarten en wel die van de Afd. Gezellen voor Zondag, en de Afd. Gehuwden, Pa troons, Buitengew. Begunstigers en Dona teurs voor Dinsdagavond. Voor ruiling be st" c. bij het Commissariaat volstrekt geen gelegenheid. Extra-kaarten zijn bij verschillende leden van de Afd. Gezellen verkrijgbaar tegen 40 ets., alles inbegrepen. Plaatsbespreken Vastenavondfeest. Er bestaat gelegenheid tot plaatsbespre ken zoowel voor de Uitvoering van Zondag 12 als van Dinsdag 14 Febr., in de Vesti bule van de Stadsgehoorzaal Zondag 12 Febr. van 12 tot 2 uur. Recht van voor bespreken hebben uitslui tend de Commissarissen en de ieden van de Tooneelclub en de Symphonic. Dit kan alleen gebeuren Vrijdagavond a.s. en wel voor niet meer dan vier plaatsen. Maandvergadering Afd. Gehuwden. De maandvergadering van de Afd. Ge huwden wordt gehouden Dinsdag a.s. te half negen. Gezien de mooie groei op de eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar ver wachten wij ook dit maal weer een Linke belangstelling. Maandvergadering Afd. Gezellen. De maandvergadering van de Afd. Gezel len wordt gehouden op Dinsdag 21 Febr. a.s. te kwartier voor negen. Op de bijeenkomst van Maart a.s. zal we derom de verkiezing plaats hebben voor het Commissariaat.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6