j55.- j05.- rri) W MAATCOSTUUMS ZATERDAG 4 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 NOORDWIJK. ZILVEREN JUBILEUM SECRETARIS „BLOEMBOLLENCULTUUR". De heer C. Verwey verdiend gehuldigd. Zooals reeds in do laatste ledenver gadering van B. B. C. was medegedeeld, zou er in de afd. een jubileum te her denken zijn en wel van het 25-jarig be stuurslidmaatschap van den heer C. Ver wey, die gedurende dien tijd onafge broken de omslachtige functie van se cretaris heeft waargenomen. Wie de per soon van den heer O. Verwey kent, weet ook dat deze de door hem opgenomen taak steeds met dc grootste serieusheid ten uitvoer brengt en zoo mogelijk een ieder bij staat met raad en daad. Dat dit jubileum niet ongemerkt zou voorbij gaan laat zich begrijpen en niemand dan de heer Verwey zal "wel meer ver rast hebben gestaan, zonder zijn voor kennis opgeroepen te worden tot het bijwonen van een buitengewone alge- meene vergadering in Hotel „Het Hof van Holland" en daar in een keurig ver sierde zaal aan te treffen een buiten gewoon groot aantal leden met hunne dames, de heer Burgemeester, mevr. v. d. Mortel en de heer E. H. Krelage, voorzitter van het Hoofdbestuur van Bloembollencultuur. Deze bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer J. C. v. d. Meer die zijn genoegen uitsprak over de groo- te opkomst en allen namens bestuur en jubilaris hartelijk welkom heette. Op hoogen prijs werd gesteld, de aanwezig heid van den Burgemeester, mevr. v. d. Mortel, den heer E. H. Krelage en de besturen van de Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantenkunde en van het Holl. Bloemib. Kweekersgenootschap. Begrijpelijkerwijze bleven de notulen dezen keer achterwege en richtte de voorz. thans het woord tot den jubilaris en sprak ongeveer als volgt: Het bestuur was van meening, mijn heer Verwey, dat wij dit jubileum van onzen geachten secretaris niet onopge merkt mochten voorbij laten gaan, nu gij 25 jaar secretaius onzer afd. zijt. Een niet alledaagsch jubileum. Vandaar, dat het bestuur meende dit feit op een spe ciaal daarvoor belegde vergadering te moeten herdenken. Op te sommen, wat onze actieve secretaris voor ons in die jaren is geweest, is mij niet wel mogelijk doch overtuigd ben ik, dat ieder lid. ja ieder Noordwijker, met mij zal instem men, wanneer ik zeg, dat de heer Ver wey is geweest en nog is. je secretaris. Men zou de afd. zich ook niet kunnen indenken zonder den heer Verwey. In de Februarivergadering van 1908 werd de heer Verwey officieel gekozen om de taak van secretaris op zich te nemen en als blocmliefhebber viel het hem niet moeilijk om zich ook gemakke lijk onder de bollenkweekers te bewe gen. Deze verkiezing geschiedde onder voorzitterschap van den heer L. A. Prins. Dat dc heer Verwey steeds geweest is de rechte man op de rechte plaats zal ieder volmondig toegeven en daarom hulde aan degenen, die hem destijds tot hun secretaris hebben verkozen, de func tie welke hij thans 25 jaar vervult, waar bij hij 5 voorzitters medemaakte, waar van allen zullen moeten getuigen van een prettige en loyale medewerking van hem ondervonden. Hiervoor bracht spr. hartelijk dank. Slechts enkele feiten wilde spr. memoreeren, waarbij de ju bilaris zich zeer verdienstelijk heeft ge maakt cn wel bij de collectieve inzen dingen der groote tentoonstelling te Haarlem in 1910 en 1925, de oprichting van een Rijkstuinbouw-wintercursus. le zingen op velerlei gebied, de organisatie van twee plaatselijke voorjaarstentoon stellingen. Dan komen de oorlogsjaren, weder is de heer Verwey paraat door de oprich ting van een groentenveiling,_ door de voorziening voor brandstoffen in de be drijven, door het aanvragen van verlo ven voor dienstplichtigen, door een teelt- regeling, kortom men belde maar aan en welwillend werd inen steeds door hem bijgestaan en geholpen. Last not least, willen wij in herinnering brengen de or ganisatie van het zoo 'schitterend ge slaagde Florapark 1932, waartoe de ju bilaris wel het leeuwendeel heeft bij gedragen. Daarom dank namens bestuur cn leden hiervoor cn dat het u gegeven moge zijn nog vele jaren met eenzelfde opgewekte geest als secretaris der afd. c.p dezelfde prettige wijze werkzaam te mogen zijn in het genot van een goede gezondheid en omringd door allen die u dierbaar zijn. Als blijk van waard ee ring bood spr. namens de afa. den jubilaris een prach tige fauteuil aan (applaus). Ook mevr. Verwey werd nog in deze hulde betrokken door aan haar aan te bieden een lamp, een attentie zeker op zijn plaats, want ook zij heeft toch trouw haar man terzijde gestaan cn zich hiervoor vele moeilijkheden getroost, waarvoor haar namens dé afd. harte lijk: dank werd gebracht. Op 't' laatste moment kwam men nog tot de ontdekking, dat de afd. thans nog een jubilaris had en wel in de per soon van den -heer J. H. Lindhout, wel ke eveneens 25 jaar bestuurslid is. Van harte werd deze geheel onverwachts ge complimenteerd met dit feit cn werd hem een prachtige rooktafel namens dc afd. aangeboden. De heer Krelage sprak hierna namens het H. B. zijn dank uit voor do gelegen heid hem geboden hier aanwezig te zijn, nu een zoo'u verdienstelijk man als do heer Verwey jubileert. Spr. wees er op het voor iedere vereeniging noodzakelijk is, dat do onderdeelen gezond zijn, het welk men vindt als het beheer zooals men bij den heer Verwey geaiigen kan en waarvoor hem deze avond dan ook terecht hulde is gebraoht. Spr. felici teert den jubilaris, doch ook de afd. en spreekt den wensch uit, dat de heer Verwey nog vele jaren met eenzelfde energie, voor de afd. werkzaam moge zijn. De heer H. de Boer sprak nog namens de Ned. Maatschappij van Tuinbouw een kernachtig speechje tot den jubilaris, waarbij hij het parool „Laat bloemen uw tolk zijn", bevestigde door het aan bieden van een bloemenmand. Ook tot den heer Lindhout, van origine een krui- denkweeker, richtte deze spr. het woord met een gedicht van Hondius over de kruiden. Spr. hoopt dat deze kruiden teelt meer en meer in eer hersteld zal worden, vooral wat betreft een kruid vooral voor deze moeilijke tijd: „patiën tie" (geduld). Spr. wenschte ook dezen jubilaris van harte geluk en overhan digde hem eveneens een bloemenmand. De heer J. H. Lindhout bracht hierna nog de felicitaties over* aan den heer Verwey namens het II. B. G., dat even eens zijn waardeering uitsprak met een bloemenhulde. Felicitatieschrijvens waren ingekomen van de heeren L. A. Prins, H. Ruigrok Sr. en Jr, J. Braun en D. L. Grullemans. Hierna bracht de heer Verwey verslag uti over het financieel beheer van het Florapark 1932, waaruit wij aanstippen dat de inkomsten waren 33477.17 en het voordeelig saldo is 4051.29. De voorz. had reeds meerdere malen dank uitgebracht, tot degenen, die heb ben medegewerkt dit schitterend resul taat te behalen, doch drukte nogmaals gaarne de Tentoonstellingscommissie, den Burgemeester en den gemeenteraad voor de groote medewerking ondervonden. Aangaande de gunstig financieele uit slag deed het bestuur een voorstel dm de leden der afd. dit jaar vrij te stellen van contributiebetaling, hetwelk een som beloopt van pl.m. f 1200.en het. resteerende bedrag op de bank te plaat sen om eventueele buitengewone uitga ven in de toekomst zooals deelname aan de groote tentoonstelling in 1935 te Haarlem te bestrijden. Dit voorstel vond aller instemming. Na een korte pauze, waarbij aan al len een tweetal consumpties werden ge presenteerd, verkeeg de heer Verwey het woord die zeer getroffen dank braolit voor de waardeerendo woorden tot hem gericht, hij had zich niet kun nen indenken dat het bestuur zooveel werk van dit jubileum zou maken, te meer daar toch alles in samenwerking is tot stand gekomen, wat hem deze avond wordt aangerekend, terwijl hij het zijne vooral ten opzichte van ten toonstellingen gaarne als liefhebber had bijgedragen. Evenals de voorz. liet hij enkele feiten uit de voorbije tijd de revue passeeren en komt als laatste feit aan het Florapark, hetwelk zijns inziens voor een groot gedeelte zoo goed is geslaagd door de stuwende kracht van den voor zitter. Spr. bracht dan nog dank voor de attentie zijn echtgenoote gebracht, ook aan den heer Krelage en aan de besturen der Ned. Maatschaopij en H. B. G. voor hun waardeerende woor:len en hun attenties, hem aangeboden. Spr. vertrouwt, dat de aangename relaties met H. B. en genoemde corporaties ook in de toekomst bestendigd mogen blijven. Hij dankte voor de zeer groote belang stelling op dezen avond, waardoor deze nog lang in zijn geheugen in dankbare herinnering zal blijven voortleven. Spr. hoopt, dat het hem nog gegeven moge zijn, nog vele jaren a-fd.-secretaris te kunnen zijn. Ook de heer Lindhout dankte voor de hem onverwachte hulde, waarna allen de jubilarissen persoonlijk kwamen compli menteeren, waarna ae voorzitter het of- ficieele gedeelte onder dank sloot. Hierna werd nog door Ir. Scisick de film van de Ned. Maatschappij vertoond, een zeer interessante film waarin onze schoone Flora's' kinderen in alle soor ten en in al hun schoonheid werden ver toond, waarbij het interessantste was een wandeling door liet Florapark 1932 en de ontwikkeling van plant en bïoem. Deze film vormde een zeer passende aanvulling op dezen goed geslaagden huldigingsavond, waarop de afd. van B. B. C. met genoegen kan terugzien. VOORHOUT Rome-film. Zondag 5 dezer wordt 's avonds om 7.30 uur in het Parochiehuis door toedoen van de Derde-Orde-Vereeniging ter plaatse een filmvoorsteling gegeven: De Padua-Rome- film, die zijn ontstaan te danken heeft aan het gehouden 7e eeuwfeest van den H. Anto- nius. Wij vernamen, dat voor niet-leden nog eenige plaatsruimte beschikbaar is, voor hen die niet behooren tot de volgende corporaties: de Derde Orde, de St. Jozefgezellenvereeni- ging en de leden - an het Patronaat. Aanmel ding kan plaats hebben bij den heer H. J. Ves- ter, tot Zondagochtend en daarna bij den heer Vlasveld, Hoofdstraat alhier. Zij: „Zeg, lieveling, heb ik misschien niet teveel zout in de soep gedaan Hij: „Neen kindje, heelemaal niet. Maar misschien is er een beetje te weinig soep in het zout gedaan." ALPHEN AAN-DEN RIJN Jubileum. 10 Febr. a.s. hoopt onzen plaatsgenoot de heer A. Groenendijk zijn 25- jarig jubileum te herdenken als boekbinder en cartonnagewerker aan de inrichting van de fa. N .Samsom N.V., alhier. Middenstand. In hotel „Centraal" werd de jaarlijksche algemeene vergadering gehou den van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand, onder voorzitterschap van den heer D. Raaphorst Sr. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze, gaf een kort overzicht over de slechte economische toestanden en eindigde met den wensch, dat spoedig een beperking zal komen der thans geldende bepalingen die de vrijhandel vrijwel schier onmogelijk maken. Uit de notulen van den secretaris stippen wij aan de gevoerde actie door dc vereeniging in samenwerking met de „Hanze" .gevoerd, betreffende de ver hooging van de gas-, water- en electriciteits- tarieven. Uit de notulen bleek voorts, dat thans overal op het licht en waterverbruik wordt be zuinigd, en wel zoo zelfs, dat verschillende le den mededeelde dat hun rekeningen nu nog lager waren dan voor de verhooging der tarie ven. Verschillende leden brachten nogmaals hun bezwaren naar voren dat dc overheid haar sociale taak zoo slecht begrijpt, dat zij de be drijven gebruikt voor belastingdoeleinden. Aan het bestuur werd opgedragen te onderzoeken of hierin nog verandering gebracht kan worden door Ged. Stalen op dit gedeelte der begroo ting te wijzen en de nadéelige gevolgen voor de gemeentebedrijven en voor de ingezetenen uiteen te zetten. Indien het bestuur hiertoe zal voergaan zal zij tevens samenwerking zoeken ook voor wat de rioolbelasting betreft. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m. dat, doordat de verschillende vakvereenigingen als lid toetraden de vereeniging thuis ruim 180 middenstanders omvat. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren D. Raaphorst Sr., L. Honselaar en W. v. Galen allen herkozen. In verband met het 10-jarig bestaan der vereeni ging op 22 Nov. 1933, werd een commissie be noemd voor het organiseeren van een feeste lijke herdenking. Verschillende bezwaren en wenschen geuit bij de rondvraag door de le den, zullen door het bestuur worden onder zocht. Later vernamen wij nog dat in de later ge houden buitengewone bestuursvergadering met algemeene stemmen werd besloten de gas-, water-, electriciteits- en rioolbelasting zooals die werd aangenomen bij de gemeentebegroo- ting 1933, onder de aandacht van Ged. St. te brengen en aan genoemd college de bezwaren zoo mogelijk in samenwerking met andere cor poraties kenbaar te maken. De KRO. zoekt medewerking. Naar aan leiding van den voorgelezen brief van Z. H. j Exc. den bisschop van Haarlem betreffende de Kath. Radio Omroep wordt allerwege een groote actie gevoerd om de katholieke luiste- j raars niet alleen, doch alle Katholieken te be- wegen, door een kleine of grootere bijdrage den j KRO. te steunen. Als inzet hiervan zullen morgen na de H. Missen brochures worden uitgereikt, waaraan een inteekenbiljet is beves- tigd en nu is het zeer zeker zaak, dat de bro- i chure die men in ontvangt neemt, niet wordt verscheurd of weggeworpen. We raden ieder aan eens rustig door te lezen wat de KRO. be- teekent ter verbreiding der katholieke ideeën onder ons katholieke volk. We twijfelen er dan niet aan, of velen zullen zich gedrongen gevoe len den Kath. Omroep te steunen. We kunnen nog mededeelen, dat de uitgereikte brochures binnen enkele dagen aan huis zullen worden teruggehaald. BOSKOOP VERDUISTERING OP GROOTE SCHAAL Poging tot zelfmoord. Gistermorgen heeft de 26-jarige H. T. kan toorbediende bij de Rotterdamsche Bankver- eeniging, alhier, zich van het leven willen be- rooven, daar hij verduisteringen had gepleegd, welke tot een totaal bedrag van f 11 a 12.000 zijn opgeloopen. Men deelt ons het volgende hieromtrent nog mede. Reeds Donderdagavond werd H. T. vermist en allerlei veronderstellingen werden gemaakt. Vrijdagochtend heeft hij zich bij de politie te Den Haag aangemeld, waar hij verklaarde van het wandelhoofd te Scheveningen in zee ge sprongen te zijn om zich van het leven te be- rooven. Door de sterke onderstrooming is hij echter meegetrokken naar het strand, zoodat zijn poging mislukle. In zijn radeloosheid heeft hij zich hierna bij de Politie aangemeld, en een volledige bekentenis afgelegd. Uit zijn verklaring blijkt, dat het ontvreem den van de bedragen, welke aanvankelijk klein waren, reeds gedurende een achttal ja ren is geschied, en tot nu toe opgeloopen is i 11 a 12.000. T. is tot deze verduisteringen overgegaan daar z'n sa laris gering was en hij zich hierdoor geen luxe kon veroorloven. Tot brasserijen is hij echter niet overgegaan. Door het afgeven van een valsch deposito van 3200, hetwelk Vrijdag geïnd zou worden, kwam hij tot de gevolgtrekking dat zijn ver duisteringen ontdekt zouden worden, zoodat hij gepoogd heeft aan deze schande te ontko men door zich het leven te benemen, welke po ging mislukt is. In den loop van den ochtend is hij naar Boskoop overgebracht, waar hij des namiddags een verklaring aan de directie van genoemde bank heeft afgelegd. Hedenochtend is hij wederom naar den Haag overgebracht. KOUDEKERK Werkloosheid. Bij het agentschap der Ar beidsbemiddeling alhier, waren op 31 Jan. in geschreven 154 werkloozen, waarvan 126 ge heel en 28 gedeeltelijk werkloos. Geboren: Cornelis z. van- W. dc Vries en B. de Jong. BODEGRAVEN De Graal meldt: Steeds komen er nog leden bij. Prachtig! En tóch verwachten we er nog meer. Meisjes, niet te lang aarzelen, hoor! Helpt mee, van 't begin af, onze Graalwacht groot te maken. ïn de week van 12 Februari beginnen de ver schillende clubs. Achter in de kerk komt 'n biljet en, als de leden daar even naar willen kijken, weten ze precies, wanneer 't hun avond is en hoe laat 't begint. Graalleden, jullie ijveren toch allemaal voor nieuwe leden? Als ieder er eens een bij won? Tóch zou 't kunnen! Probeer 't maar.... Ex celsior, Alleluja, Vooruit! WOERDEN. V.E.P. Morgen zal V.E.P. I te gast zijn bij E.H.M. II te Hilversum. Voor V.E.P. II is de wedstrijd vastgesteld Fortitudo IIIV.E.P. II te Culemborg. Het eerste zal ter dege moeten oppassen om beide punten niet te verliezen. Geslipt. Gistermiddag is een luxe auto, bestuurd door mej. W. K., te Rotterdam, in de Pannenbakkerijen geslipt, waardoor een trapje omver werd gereden. iHerop bevond zich een dochtertje van den heer Z. Het kind werd tegen den grond geslagen en naar binnen gedragen. De gevolgen voor het kind bleken later niet van ernstigen aard te zijn. Nadat de auto nog een hek had vernield kwam hij tot staan. Er was slechts geringe materieele schade. Tooneel. De Patronaatstooneleclub D.O.K zal morgen en Woensdag a.s. (voor donateurs en belangstellenden) een opvoering geven van een vrpolijk spel in drie bedrijven, getiteld: „Oe man, die zich wreken kon" door Louisvé. Muzikale medewerking geschiedt door 4 flui tistencorps. ZEVENHOVEN Kiesvereeniging. Donderdagavond hield de R.K. Kiesvereeniging een ledenvergadering in het bondsgebouw 's avonds om 7 uur. De voorz. heette allen welkom in het bijzonder den burgemeester en den heer M. P. v. d. Weijden. spreker van dezen avond. De presen tielijst vermeldden 58 namen. Hierna las de secretaris, de heer A. J. de Groot H. Pz., de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd met dank van den voorz. werden goedgekeurd.. Tevens kwam het jaarverslag van den secretaris aan de orde, waaruit bleek, dat het ledental thans 228 be draagt. De voorz. bracht den secretaris dank voor zijn uitgebreid jaarverslag. Thans volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer W. Kerkho ven, met als eindcijfer een batig saldo van 119.23. Tot verificateurs werden benoemd de hereen B. J. Straethof, M. Blom en M. de Groot. Na onderzoek verklaarde eerstgenoemde alles in beste orde te hebben bevonden. De voorz. bracht dank aan den penningmees ter voor zijn accuraat beheer en de verifica teurs voor hun moeite. Hierna gaf de voorz .het woord aan den spreker, den heer M .P. v. d. Weijden, die op zeer duidelijke en overtuigende wijze den nood toestand op het platteland uiteenzette, en de achterstelling van het platteland op velerlei gebied, daarbij duidelijk latende uitkomen de algemeene belangen van het platteland. Spreker bracht hierbij naar voren, dat ge streefd moet worden naar invoerrecht op het graan om daardoor de landbouw rendabel te maken, waardoor inkrimping veehouderij, in krimping grove tuinbouw en vermindering van de werkloosheid op het platteland zal worden verkregen. Hierbij kwam duidelijk uit, dat de belangen van den landarbeid, den ne ringdoende, den vakman op het platteland evenwijdig loopen met die van een loonende productie van land- en tuinbouwproducten. Na het einde van de rede mocht de spreker een hartelijk applaus van de vergadering in ontvangst nemen. Hierna volgden verschillende vragen, welke allen naar genoegen door den spreker wer den beantwoord. Hierna dankte de voorz. de spreker voor zijr gehouden rede en al de aanwezigen voor hun tegenwoordihgeid, in het bijzonder den burgemeester, en sloot de vergadering met den christelijken groet. Wat anderen er van zeggen Het ontspannigslokaal voor kath. werkloozen. Alphen a. d. Rijn, 3-2-33. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw blad voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank. Als voorzitter van de comm. van toezicht, in het ontspanningslokaal, moet mij toch een» een dankwoord van 't hart. Want als er één is, die weet wat in Alphen voor de R.K. werkloo zen worde gedaan, kan ik gerust naar voren treden. Dagelijks voor niemendal een ontspan ningslokaal welwillend beschikbaar gesteld door den zeereerw. deken; 's morgens een kop koffie; 's middags thee en vrij tabak, alles van wege het R.K. Crisis-comité. Eens per week een wedstrijd veelal met de kaart, waar deze week zoo'n deelname voor was, dat de kleins zaal van het patronaat te klein bleek te zijn en de groote zaal met het grootste genoegen door den zeereerw. deken werd aangeboden. Gisteren draaide de Witte Film en werden door de medewerking van den heer v. Leun door het bestuur van de Witte Film 50 kaarten voor de werkloozen beschikbaar gesteld, met de mededeeling, bij een volgende voorstelling weer zooveel kaarten, voor degenen, die nu niet konden. Morgen wordt er door een mil- den gever aan ruim 100 werkloozen ieder een wittebrood en een half pond worst uitgereikt. Wat al is gedaan zoowel op geestelijk of stof felijk terrein wil ik niet verklaren, anders nam dit te veel ruimte in. Een paar grepen: wekelijks een geestelijke lezing, maandelijks een recollectie enz. Dus u kunt denken als ik hier een woord van dank breng, ik dat doe namens vele, ja zeer vele werkloozen uit het ontspanningslokaal. U, mijnheer den redacteur, nogmaals mijn hartelijken dank. A. W. v. HEMERT. Voorz. Comm. van Toe zicht Ontspanningslokaal. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO (thuisr.) vertr. 2/2 v. Belawan. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, (uitr.) vertr. 3/2 v. Per- nam buco. KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES, Valencia n. Rott,, pass. 3/2 's midd. 12 uur Eastbourne. AGAMEMNON, arr. 3/2 v. Amst. te Hamburg. AJAX arr. 2/2 v. Danzig te Stettin. AMAZONE arr. 3/2 v. Harnb. te Amst. AURORA vertr- 3/2 v. Rott. n. Barcelona. BARNEVELD (uitr.) vertr. 1/2 v. Callao. BRION vertr. 3/2 v. Amst. n. Bordeaux. EUTERPE vertr. 3/2 v. Amst. n. Gothen burg. MER'OPE vertr. 3/2 v. Messina n. Cata nia. ORPHEUS vertr. 3/2 v. Rott. n. Tanger. PLUTO vertr. 3/2 v. Amst. n. Kopenha gen. POSEIDON (uitr.) arr. 31/1 te Paramo- ribo. SIMON BOLIVAR (thuisr.) 5/2 v.m. te Plymouth verwacht. TRITON arr. 3/2 v. Valencia te Lissabon KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 2/2 v. Kaapstad n. Pt. Natal. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BINNENDIJK vertr. 1/2 v. N. Orleans n. Rott. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN. ARENDSKERK (uitr.) arr. 2/2 te Dairen. GAASTERKDd'K (thuisr.) pass. 3/2 Vlis- singen v. Antw. n. Bremen. OUDERKERK (uitr.) arr. 3/2 te Singa pore. ZUIDERKERK vertr. 3/2 v. Rott. n. Dairen. ROTTERDAMSCHF LLOYD. BLITAR (thuisr.) arr. 3/2 te Londen. KOTA TJANDI (thuisr.) 3/2 Sagres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX arr. 31/1 te Osaka. SARPEDON vertr. 3/2 v. ïÜott. n. Glas- EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY arr. 1/2 v. Algiers te Valencia. JONGE ELISABETH v. Rett. n. Algiers, pass. 2/2 Dungenoss. JONGE JACOBUS, v. Rotterdam u. Ge nua, pass. 2/2 Gibraltar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14