DE ZILVERKONING ZATERDAG 4 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Hitier bestormt de kanselarij. Von Schleicher achter de schermen verdwenen. Een zonderling drie-manschap. Wat zijn hun plannen? - Groo- te beloften voor de a.s. Rijksdagverkiezingen. Storm. Wanneer een periode van vorst overgaat in dooi, gaat de gewoon lijk gepaard met storm, zeggen de meteoro logen. Meestal kunnen zij dat zien aanko men, zeggen de meteorologen, maar deze week kwamen de veranderingen spoediger dan zij verwacht hadden. Nu zien wij dat meer gebeuren; gewoonlijk gaat alles zoo snel in z'n werk, dat den weerkundigen de tijd ontbreekt om hun voorspellingen eerder te publiceeren dan na afloop van de ge beurtenissen. Zoo ging het ook niet het stormpje van deze week. Ineens kwam hij op en blies, dat het scheen alsof geen boom Let zou uit houden. Maar het duurde niet lang of het geweld Van het stormgeloei nam af, het zonnetje scheen weer en er was niets ver anderd op het aanschijn der aarde. Met politieke stormen is het niet andera. ■Sommigen zeggen, dat zij deze vooruit heb ben zien aan komen. Als zij er eenmaal zijn, denkt men dat alles tegen de vlakte zal worden geslagen, maar als zij voorbij •gedreven zijn, blijkt er weinig veranderd te zijn. Het jongste politieke stormpje was Adolf Hitler, die als een wervelwind op den ze tel van den rijkskanselier wipte, den rijks dag deed ontbinden, zijn volk toesprak door de radio en de communisten bij het nekvel greep. Wat zal ons overkomen, dacht Let buitenland? Afwachten, dc storm zal wel luwen! H i 11 e r. Het heeft lang geduurd, voordat Hitier het zoover kon brengen, maar thans ging alles van een leien dakje. Toen von Schleicher begin December aan het bewind kwam, had men groote ver wachtingen \au dezen tacticus, van de-zon zwijger, die gewoonlijk achter de schermen werkte. De verwachtingen stegen, toen het hem gelukte een vrij lange Kerstvacantie van den rijksdag te verkrijgen, welke Kerst- vacantie in Januari telkens verlengd werd. Maar von Schleicher werkte zoozeer ach ter de schermen, dat hij vorige week Za terdag plotseling geheel daar achter ver dwenen bleek. Hij had een bezoek gebracht bij den rijkspresident en dezen gevraagd om een volmacht tot ontbinding van don rijksdag. Hij kreeg deze volmacht niet en trad af. Wat daarop volgde, ging alles even snel in zijn werk. Zondag werd de voorganger Aan von Sohleicher de ex-rijkskanselier volt Papen belast met onderhandelingen tot A'orming van een meerderheidskabinet Dezo had al vroeger onderhandeld en was derkalvo Maandag reeds klaar met een vrij onverwachte combinatie n.l. Hitier von PapenHugenberg drie mannen, die elkander tot dan toe fel bestreden hadden. Het nieuwe kabinet werd met bekwamen spoed beëedigd door den president en 's avonds was er een fakkeloptocht in Ber lijn. De Nazi's juichten van geestdrift. Maar mot dat al was er nog geen par lementaire meerderheid. Daarvoor had men de hulp van het Centrum noodig en dat was bij de kabinebsvorming niet gekend. Hitler zou wel eens praten met den Cen trum-leider mgr. Kaas, maar toen deze hem een vragenlijst voorlegde cm te weten te komen, wat de nieuwe combinatie eigenlijk wilde, antwoordde Hitier daarop Woensdag FEUILLETON. Uit het Engelscb van ALFRED WILSON BARRETT. 34) Hebt. u ook een paar cent vooj mij, me neer, ik heb zoo'n. honger?", vroeg hij op meelijwekkenden toon. Corkett. scheen uit zijn droom to ont waken. „Neon, dat heb ik niet, maar kan jij ine ook vertellen, of hier iemand woont., die Coombe heet?" Denver's oogen schitterden, maar hij hield het hoofd voorovergebogen en mom pelde iets onverstaanbaars. Corkett staarde naar hem en kwaon toen met zijn gezicht vlak bij Den\-er's oor. „Woont hier in de buurt ook een hande laar in scheepsbenoodigdheden, die Coom be heet?", schreeuwde hij. Denve. schudde het hoofd. ..Dickie heeft geen tehuis", zei hij met toonlooze stem. Corkett grijnslachte. „Zeg, ben je wel good snik. Woont Coombe hier ook in de buurt, Coombe!" schreeuwde hij nog eens. Eindelijk scheen het tot Denver door te dringen. Hij knikte bevestigend. „Coombe, ja, ja, Dick kent hem", zei hij met een onnoozel lachje. „Witte haren, roode neus, bril, aardige man, incneor Coombe." „Ja precies, dat is 'm", zei Corkett, „en waar hangt hij ergens uit?" Denver aarzelde. „Diok mag niet vertel len geef Dick kwartje en brief, hij zal die naar Coombe brengen." Corkett knikte. „Ik begrijp het al, de oude kerel verbergt angstvallig zijn met rijksdagontbinding, omdat „het onmo gelijk gebleken was om een meerderheid te krijgen". Mgr. Kaas kreeg geen antwoord op zijn vragen, waaruit begrijpelijker wijze de conclusie getrokken werd, dat het Hitier niet om overeenstemming te doen was. Hitler had er inderdaad alle belang bij om thans nieuwe verkiezingen te forceeren, omdat hij munt kan slaan uit de golf van geestdrift, welke er is losgebroken AJ de genen, die tot nu toe geaarzeld hebben, zul len bij zich zelf denken: „Kom, laten we het maar een» met Hitier probeeren. Be roerder kan het tooli al niet worden!" Bo vendien heeft Hitier thans de maoht in handen en kan hij heel wat doen om eigea propaganda een tikje effectiever te doen zijn dan die van zijn tegenstanders. De re geering zal er bijv. thans niet aan denken om het semi-officieele leger der S.S. en S.A. mannen te belemmeren in hun activiteit, terwijl het van den anderen kant een klein kunstje is, om demonstraties van commu nisten en socialisten te verbieden met het oog op de publieke veiligheid. Hoewel Hitier het speciaal niet begre pen heeft op de communisten en men reeds bezig is met huiszoekingen in hun gebou wen, zal de regcering toch wel zoo verstan dig zijn om van het materiaal, dat him bij deze huiszoekingen in handen valt, pas Q3 de verkiezingen gebruik te maken. Want de communisten zijn de beste bestrijders van Let socialisme, zooals de socialisten dat zijn van het communisme, en het is niet verstan dig deze vijandschap door onberaden stap pen in vriendschap te doen verkeeren. De plannen. De regeering-Hitler staat er bij de a^s. verkiezingen van 5 Maart oiigetivijfeld gunstig voor. Zij heeft abe voordeelen van haar positie als regeerings- partij, zonder de nadeelen daarvan te on dervinden. Want. daden heeft zij nog met gesteld, zij zit nog propvol klinkende be loften. In vier jaar moet de Duitsche landbouw er boven op zijn en binnen diezelfde vier jaar zal ook de werkloosheid in de Duit sche industrie tot het verleden behooren! „Binnen vier jaar moet de Duitsoho boer voor goed aan de ellende ontrukt zijn; bin nen \rier jaar moet de werkloosheid voor goed overwonnen zijn", roept Hitier uit. Dat is niet mis, de vraag is maar, hoe hij dat klaar denkt te spelen. En naast dit opbouwende gedeelte van zijn program heeft Hitier nog een afbre kend gedeelte. „Veertien jaar Marxisme hebben Duitsch- land geruïneerd, één jaar bolsjewisme zou Duitsohland vernietigen", zoo luidt het in Hitiers oproep tot het Duitsche volk. „De nationale regeering zal met het cultureele, politieke en geestelijke nihilisme een on- barm-harti-gen strijd voeren. Duit-schland kan en mag niet in een anarchistisch com munisme ten onder gaan". Is het wonder dat de doorsnee Duitscher bij zich zelf denkt: „Potstausend, dat moest eens waar zijn!" Het buitenland is natuurlijk minder gauw geïmponeerd door groote woorden en wacht op de daden. Daarbij ziet het met bezorgd heid in het hart den heer Hugenberg klim men op den zetel van Economische Zaken en Landbouw. Dat beteekent autarchie. SPORT OVERZICHT. Nu de vorstperiode weer achter den rug schijnt te zijn om plaats te maken voor een voorjaarsweertje (voor hoelang?), ko men de voetballers weer los en met nicu- Aven moed wordt weer voortgewerkt aan de afwerking van de programma's. Voor Leiden en omgeving is een groot programma samengesteld. In de eerste klasse G. mag de wedstrijd S. J. C.—D. H. L. wel als de belangrijkste beschouwd worden. Van veel bcteekenis in dit verband kan zijn 'hoe de gedwongen rustperiode is benut geworden. Er zouden wel eens gekke uitslagen kunnen vallen, zooals in het begin van een competitie. We durven ons bijna aan geen voorspelling wagen, doch meenen toch, dat S. J. C. niet geheel kansloos is op een gelijk spel. De dag van morgen is hier voorts van belang en ook voor de bezetting van de laatste plaats. Immers, wint T. Y. B. B. van Leonidas, hetgeen niet denkbeeldig Santpoort wel zal verliezen, afgeloopen. In de 2e klasse O is voor de derde maal vastgesteld de wedstrijd Leiden—Excel sior. Het „driemaal is scheepsrecht" moge ook hier toepassing A-inden en: moge Lei den zich den ernst van haar positie ten volle bewust zijn, dan hebben we nog eenige hoop, dat het dreigende degradatie- gevaar afgewend wordt. Lisse krijjt het thuis niet gemakkelijk tegen Wilhelmus, welke club vermoedelijk wel met de punten zal gaan strijken. Teijlingen geven we in Wassenaar legen Blauw Zwart niet veel kans, Avant de Wassenaarsche club heeft den laatsten tijd aardig werk verricht. R. K. S. V. „TEIJLINGEN". Na het ijsvermaak komt de voetbal weer aan het woord. Om het voetbalspel en de athletiek in stand te houden, is toch zeker aller medewerking noodig en wij vragen ons wel eens af: wordt die medewerking wél gegeven? Daarop moeten Avij onmid dellijk antwoorden: neen. Hoe komt. dat? Op de eerste plaats: de leden zelf kunnen zoo gemakkelijk Aveg- blijven van een wedstrijd, alsof het huil niet aangaat. Zij voetballen voor hun plei- zier, maar denken niet aan hun vereeni- ging! Moge dit eens veranderen, dan zijn wij een stap in de goede richting! Was het voorheen, in den goeden tijd, moeilijk een voetbalvereeniging financieel in stand te houden, thans is het bijna niet te doen. Wanneer men zegtik heb geen geld en steun geen R. K. Sportvereeniging! Wij weten wel, dat het voor ieder een moeilij ke tijd is. maar toch nog niet onmogelijk om met elkaar wat bijeen te brengen voor de katohlieke sport te Sassenheim. Daarom heeft liet bestuur besloten om binnen en kele dagen de Sassenheimers eens met 'n bezoek te vereeren om een kleine bijdrage voor een groot getal katholieke jongens, welke toch ook geen geldmiddelen hebben. Wij rekenen er dan op, dat men dan niet wordt weggestuurd, doch een ieder iets zal bijdragen. Voor a s. Zondag gaat Teijlingen I naar Blauw ZAvart I te Wassenaar, vertrek per fiets om 12.30 uur vanaf K. S. A. Moge deze wedstrijd zijn zooals wij ge woon zijn tusschen deze twee vereenigin- gen. Dan zijn wij van een prettigen strijd verzekerd. Teijlingen II dat aan bloedarmoede lijdt zal den strijd aanbinden met R. W. D. I om 2.30 uur op het Sporthof te Sassenheim. De Junioren trekken per autobus naar protectionisme en contingenteering. Eu waar blijven we dan met onze Landbouw- artikelen? Intusschen is het nog niet zoover. Prac- tisch regeeren is nog wat anders dan pro clamaties opstellen. Als de storm geluwd is, valt het gewoonlijk nog wel mee. Stompwijk om daar S. N. A. I te ontmoe ten. Om 12.30 uur vangt de wedstrijd aan, zoodat om 11 uur wordt vertrokken. R. K. Sportvereen. „Leiden". Leiden I ontvangt morgen Excelsior I uit Schiedam. Een zware wedstrijd voor de Leidenaars; alleen wanneer er hard ge- Averkt wordt is een succesj-e niet uitgeslo ten. Aanvang 2 uur. Leiden II moest op bezoek bij St. Ber nard us I, doch het terrein aan den Groe nendijk is afgekeurd. Leiden III speelt aan den Kanaalweg tegen Kolping Boys I. We wachten nog steeds op jullie eerste overwinning. Pakt morgen de zaken serieus aan, dan is er iets te bereiken Komt allen op, ge weet er alles van wanneer er met 8 of 9 man be gonnen moet worden Aanvang 2.30. Leider W. Visser. Beide Juniorenelftallen spelen op het Sportpark om half 1. Leiden I tegen Fore- holte I en Leiden II tegen S.M.O. II. Wedstrijdprogramma vodr a.s. Zondag. Ie klasse A: CaesarSitt. Boys; Valkenburg—VVH; KNV—RKVVL; Vol hardingKimbriaRKONSMarsana KerkradeChévremont. Ie klasse B: KolpingBrabantia RAC-WIK; RK8VVG. Zwart. Ie klasse C: Venlo—BeSt Vooruit; DEV-SVB; WilhelminaGennep. Ie klasse E: PH--Denekamp; Vosjn NEO. Ie klasse F: Volendam—De Meer; FortitudoVICW.lskraoh^-VVZ. Ie klaëse G: TYBBLeonidas; GDA Graaf Willem; SJCDHL; DONK— Santpoort; Spartaan—HBC. 2e klasse O: LeidenExcelsior; Lis- se—Wilhelmus. Blauw ZwartTeijlingen; PFC—Spartaan; Gr. Floris—Lenig en Snel. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „D. 0. S." Voor DÓS I staat morgén een belang rijke wedstrijd op het programma, AW I uit Veur zal de gast zijn. Indien DOS de zen wedstrijd gelijk speelt is het kampioen schap een feit. Het zal echter aanpakken zijn van begin tot einde, want AVV is niet mis en haar plaats op de ranglijst is ze ker goed te noemen. Het zal daarom aan spanning niet ontbreken; aanvang half 3. DOS III gaat naar Wassenaar om BI. ZAvart III te ontmoetten. Wint DOS de zen wedstrijd, dan neemt ze tevens de lei ding in deze afdeeling. Aanvang half één. R. K. Sportvereeniging „S. M. C." Na een gedwongen rust van eenige we ken hopen wij, dat onze spelers weer met vernieuwde kracht hun respectieArelijke competities af zullen Averken. Voor a.s. Zonclag zijn er twee wedstrij den vastgesteld beide op het S.M.G.-ter- rein. SMC III speelt om 12.30 uur tegen St. Bernardus III. Wat deze wedstrijd bren gen zal, is voor ons een vraag. Laten de spelers elkander goed verstaan in het sa menspel en zuiver plaatsen niet op zich zelf spelen of laten spelen, de achtérhoede goed opstuwen mee opdringen bij een aan val, daar hangt veel van af en wellicht een verrassing. Daarna speelt SMC II om 2.30 uur tegen Foreholte I. De spelers van het tweede zullen het bovenstaande eveneens gelezen hebben en ieder voor zich zelf eens goed inprenten. SMC'ers, toont je van je besten kant. onderschat uw gasten niet. maakt er een mooi fair spol van en zorgt dan ook tevens, dat de puntjes thuis blijven. R. K. Athl. en Sportver. „Rood-Wit". V o e t b a 1. Na de rustige Zondagen der laatste Aveken zal morgen de competitie wder A'olledig draaien. Om half 3 speelt het eerste in Sassen heim tegen Tcylingen II. De thuisclub zal zeker alles in 't werk stellen om de punten binnen te halen. Dus R.W.D.-ers aanpak ken. Do reserven van Kolping Boys komen op 't Sportpark op bezoek, om revanahe te nemen op de zware nederlaag aan 't Ka naal. Onze jongens onderschatten deze te genstanders dus niet! Het eerste Juniorenelftal heeft een zwa re taak in Voorschoten. Onze Boys weten wat zij aan deze tegenstanders hebben. De tanden dus op elkaar, zet alles op alles, dan moet de uitslag gunstig zijn. Het tweede gaat de Ooegstgeestsohe Sportclub K.F.C. een bezoek brengen. Na de goede resultaten der laatste wedstrijden hebben we goeden moed, dat de uitslag ook bevredigend is. Als slot spelen 3 en 4 voor de competi tie tegen elkaar. Afd. Athletiek. Seniorleden, die iets gevoelèn om de jurycursus te volgen Avelkè gegeven wordt door den heer G. v. Oerle, gelieven zich op te geven aan heb secretariaat Morschweg 6. De kosten zijn 25 ct. per avond en per persoon. De vast gestelde avond zijn: Dinsdag 7 Febr. behandeling: Inrichting terrein. Dinsdag 21 Febr. behandeling: Taak van de Juryleden. Dinsdag 7 Maart behandeling: Mate riaal en vragen. Wandelsport. Voor morgen staat een wandeling op het programma voor de groepen II en III (van 14—18 jaren). De afstand bedraagt thans 15 K.M. Een. mooie training dus voor de. a.s. Puzzle- wandeling, die over 30 K.M. zal loopen. De groepen verzamelen om half drie aan de Doezastraat (klok) en gaan langs de Heerenstraat, den Zoeterwoudscken weg en den Vrouwenweg over de Lammebrug op Zoeterwoude aan. Door het dorp wordt geloopen langs den Schenkelweg en den Nieuwe weg naar de Weipoort. Vandaar naar den Hooge Rijndijk om langs Wilhel- mina-bru-g eri Utreclitsche brug Aveer de stad te bereiken. We hopen op een groote deelname, voor al nu het ijs niet als spelbreker kan op treden en de zomer en de tijd voor groote marsohen waaraan alleen goed-getrainden kunnen deelnemen, hoe -langer hoe meer nadert. R. K# Sportvereen. „Foreholte". Na 3 weken vorst, zal dan morgen de voetbal weer gaan rollen. Het ziet er ten minste uit, of de winter voorloopig uitge regeerd heeft. Foreholte I trekt naar War mond om SMC I te ontmoeten. De War- monders zullen het Foreholte lastig genoeg maken. Niet ontmoedigd 1 De kleine kans op het kampioenschap is nog niet verke ken, te meer daar de twee concurrenten, Adolf Kolping en Meerburg, elkaar ont moeten. Vertrek naar Warmond per fiets vanaf Parochiehuis half twee. De reserven gaan de .verre reis naar Santpoort VI maken. Om kwart voor een per auto vanaf Parochiehuis. De wedstrijd op Voorhout werd een magere 21 over winning voor de onzen. De stand op de ranglijst is gunstig to noemen. De Junioren I brengen een bezoek aan Leiden I Jun; om half een begint de wed strijd. Een overwinning jongens? De stand wordt volgende week geplaatst. Foreholte II Jun trekken er ook op uit. die gaan om 2 uur den strijd aanbinden tegen NVO I Jun. Voor de Benjamins wordt dit een zware partij, doch de huid zoo duur moge lijk verkocht. Geen enkele thuiswedstrijd a.s. Zondag. De stand in de 4e klasse E (bijgehouden tót en met 15 Jan. 1933) luidt: Adolf Kolping I 8 7 1 399 15 Nubia I 9 4 3 2 28—15 11 Foreholte I 7 4 1 2 248 9 K. Boys I 8 3 2 3 16—17 8 Meerburg I 4 2 2 108 4 SMC II 6 3 3 6—13 3 Leiden III 5 -2 3 323 2 KFO I 5 5 6—39 In de Res. 4e klasse PP zijn de cijfers: Foreholte II 8 6 1 1 27—13 13 Onz. Gez. IV 8 5 1 2 55—11' 11 TYBB VI 7 4 2 1 23—11 10 DiSS IV 5 4 1 18—9 9 VVF II 8 4 4 24—31 8 Vogelenzang III 9 1 3 5 1629 5 NVC IV 7 2 5 11—33 4 Santpoort VI 10 1 9 1754 2 spoor", mompelde hij. „Nu goed, schreeuw de hij tegen Denver, „ik ga in een herberg een brief schrijvenga maar mee, oude dwaas, dan mag jij hem den brief bren gen." Denver's hand trilde ditmaal werkelijk, toen hij met de hand aan zijn hoed tikte. „Dank u, meneer, dank u wel", sta melde hij. Zou zijn hoop eindelijk verwezenlijkt worden HOOFDSTUK XXIV. Met een kloppend hart, den brief van Corkett in de hand houdend, spoedde Dcn\rer ricb naar de winkel op de werf. Zijn scherp A'erstand zei hem, dat hij ge schaduwd Averd. Inderdaad sloop de ex- boekhouder, die hem óf niet vertrouwde, óf zoo gauw mogelijk wilde weten waar Coom be zich ophield, achter hem aan. Denver deed echter, alsof hij hiervan niets merkte en toen hij bij de winkeldeur kwam, boorde hij stemmon, maar van bet gesprokene was niets te verstaan. Toen hij aanklopte, verstomde het geluid, terwijl het lichtschijnsel, dat hij door een reet kon waarnemen, plotseling verdween. Weer klopte hij en na geruimen tijd vroeg iemand: „Wie is daar?"' Denver klopte opnieuw, nu harder. „Hier is doovc Dick", riep hij, „ik heb een brief voor meneer Coombe, laat mij alsjeblieft binnen. Even daarna ging de dour open cn Coombe verscheen met een brandende kaars, zijn wit gezicht goed zichtbaar te gen den donkeren achtergrond. „Ik heb een brief voor je, baas een me neer vroeg naar je adres. Dick wilde dat niet zeggen, zei dat hij brief zou meene men. Dick kwartje gekresen van meneer," Al sprekende trachtte Denver de deur in te komen, maar C'oombe bleef in zijn volle breedte voor den ingang staan. ,,'t Is goed, geef mij dien brief maar en blijf even Avachten", sprak de oude man. Hij duwde de deur dicht, toen Denver hem den brief overhandigde, maar hij zet te vlug zijn voet tusschen de deur. De oude man deed geen verdere moeite hem terug te dringen, maar bleef achter de- deur slaan om den brief te lezen. „Het is een brief van den Hertog van New-York" hoorde Denver hem zeggen. „Van dien vent?", klonk het van binnen. „Wat moet die nu weer?" „Geld moet hij hebben", antwoordde Coombe norsch, „en hij schrijft dat we hem niet netjes behandelen en ons per se vanavond wil spreken doove Dick moet op antwoord wachten!" Denver hoorde den ander een verwen- sching mompelen. „Zeg hem, dat hij naar de pomp kan loopen, Schiet nou op, Coom be, laten we de zaak verder afhandelen." Coombe deed de deur wat verder open. „Ik zal eerst Dick w egsturen." Teleurgesteld baldo Deiwcr zijn vuist-en, maar toon hoorde hij plotseling iets, dat zijn hart sneller deed kloppen. „Verduiveld, die doove kwartel kunnen we net goed gebruiken om hier op te pas sen. Daar lijkt hij mij geknipt voor!" „Hij is stokdoof en idioot op den koop toe, ze zouden nooit iets uit hem kunnen krijgen", verklaarde Coombe. „Zoo'n soort korel moeten we net heb ben", hoorde Denver den ander zeggen. „Laat 'm eens binnenkomen, Coombe, we moeten hem eerst bekijken." Nu was dan het groote oongeblik geko men. Zou hij zijn rol tot het einde toe kun nen blijven doorspelen Hij stond tegen over twee uiterst gevaarlijke schelmen. Als zijn zenuwen en zelfbeheersehing hem nu maar niet in den 3toek lieten Coombe gooide thans de deur verder open en Denver strompelde naar binnen. Aan een tafel, die in een spaarzaam ver licht vertrek, half winkel, half pakhuis stond en die A'olgepropt stond met kisten en kratten, zaten twee mannen, de Spin en Cripps. Zij hadden een regiment glazen en flesschen voor zioh staan. Aan het cene einde van bet vertrek bevond zich een trap, die naar de bovenverdieping leidde achter de trap bevond zich een steenen gang. Instinctmatig richtte Denver's blik zich op de Spin, die in onberispelijk avondtoilet gekleed was Deze keek hem door zijn mo nocle scherp onderzoekend aan. „Hoe heet je vroeg Skinner na een poosje. Denver tikte aan zijn pet, lachte idioot, doch gaf geen antwoord. Skinner fronste do wenkbrauwen en AToeg luider nu: „Zeg, hoe heet je?" Denver keek onnoozel do winkel rond. „Ja, baas", antwoordde hij. Cripps, die even to voren al met Dick had kennis gemaakt, kwam tusschenbeide. „Zeg, hoe heet je, stomme idioot", schreeuw do hij, terwijl hij zich over de tafel naar hem toeboog. „Hij zit in de herberg", gaf Denver on verstoord ten antwoord, „zal ik hem gaan halen Skinner glimlachte. „Wat oen pracht- nummer zou die kerel zijn als getuige, ik zou hem wel eens tijdons een kruisverhoor w illen meemaken." „Moet Dick antwoord brengen?", vroeg Denver. Skinner schude het hoofd. „Luister, je zoekt een baantje, is 't niet? Een baantje", schreeuAvde bij. Denver knikte bevestigend en klapte van vreugdo in de handen. „Baantje? Ja, baas, Dick zal hard Averken, zal alles doen wat baas zegt-, vloer boenen, boodschap pen doen, alles....!" „Die man is er net zoo eentje als jij", wendde Skinner met een spotlach tot Coombe, „hij doet letterlijk alles, om als fatsoenlijk inan aan do kost te komen." „Zullen we hem dan maar nemen?", vroeg de oude man. „Dick is trouw als hond", ver\rolgde Den ver, hen angstig aankijkend. „Zal overal volgon, nooit wogloopen." „Dat zal je voor den duvel niet", lachte Skinner. „Het zou jo niet bepaald beko men. Hij lijkt me de meest geschikte ke rel, die we kunnen krijgen, zullen we 'fc maar probeeren, Coombe „Wat zegt baas nou?", vroeg Denver, terwijl zijn hart heftig bonsde. Skinner schudde het hoofd. „Ik ben schor van het schreeuwen, vertel jij het hem maar, Coombe." De oude man kAvam op Denver toe en, terwijl hij zijn keel sohreapte, schreeuwde hij: „Je kunt hier blijven om op te passen als wij weg zijn en hier blijven slapen Ave zullen je er negen gulden in de week voor geven", en de oude stak negens A'ingcrs op om het Dick duidelijk to maken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10