DE ZILVERKONING DINSDAG 31 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN GASVFRSTIKKING TE DEN HAAG. WEER EEN DOODE. In een perceel aan de Piet Heinstraat te Den Haag heeft zich gistermiddag een geval van gasverstikking voorgedaan, door dat waterdampen uit den stoomenden ke tel zich vermengd hadden met onver- brande gasprodutcen. tengevolge waarvan de bewoner, J. P. de N. en zijn doohter bewusteloos geraakten. Beiden zijn door den G. G. en G. D. naar het R. "fc. Ziekenhuis aan het West- emde vervoerd, waar de vader aan de ge volgen is overleden. De dochter is thans herstellende. ONDER INSTORTENDEN GROND BEDOLVEN. Toestand van het slachtoffer zorgwekkend. Bij het uitgraven van aardappelen uit den kuil op de „Brilhoeve" van den land bouwer J. Potters te Moerstraten, stond de 25-jarige landbouwersknecht A. Ga- briëls in een circa 1.5 meter groots put te werken, toen plotseling een berg bevro ren grond met een deel van den put-rand instortte, waaronder Gabriëls bijna geheel bedolven werd. Slechts zijn voeten waren nog vrijgebleven. Gelukkig waren eenige arbeiders in de omgeving werkzaam, die oD het gegil van G. onmiddellijk 'toescho ten. Met bijlen en schoppen moest de be vroren grond worden weggehakt om den man vrij te maken. En toen men hem een maal had gered, bleek dat hij het bewust zijn reeds had verloren. Dokter v. d. Kar, uit Steenbergen en dokter v. Hilten, uit Breda, die toevallig te Bergen op Zoom vertoefde, werden telefonisch opgeroepen en waren spoedig te plaatse, terwijl pas toor v. d. Brule uit Moerstraten, het slachtoffer de H.H. Sacramenten der Stervenden toediende. Het slachtoffer had een hersenschudding opgeloopen, terwijl ook de borstkas bleek te zijn ingedrukt. Hij werd naar het ziekenhuis te Steenber gen overgebracht, waar hij eerst den vol genden dag weer bij kennis is gekomen. Zijn toestand is nog zeer zorgwekkend. „Msbd." CELLULOID POP IN BRAND. Meisje aan brandwonden overleden. Het twee-jarig dochtertje van de familie Post aan den Hagelingerweg te Sandpoort was Zondagmiddag met een celluloid pop aan het spelen. Zij kwam met de kachel in aanraking waardoor de pop in brand vloog. Het meisje kreeg ernstige brandwonden en werd naar het St. Antonius Ziekenhuis te I.Jmuiden Oost vervoerd. Heel spoedig is het daar aan de bekomen verwondingen overleden. TWEE JONGENS IN EEN WAK. Een verdronken. Het ijs heeft te Kampen een slachtof fer geëischt. Twee jongens van ongeveer elf jaar raakten op den IJsel, voor den in gang van het Ganzediep, in een wak. Van de kade af werd dit waargenomen door een paar visschers, die zich met een touw gewapend naar het wak begaven. Een hunner werd het touw om het middel ge bonden. Hij sprong te water en wist de beide jongens onder het ijs te grijpen^ maar bespeurde tot zijn schrik, dat het touw in een gleuf van het ijs was vast geraakt. Hij moest toen een der jongens los laten en bracht eerst den anderen op den kant van het ijs. Deze jongen is, nadat een uur getracht was de ademhaling weer op te wekken, bijgekomen. De andere jon gen was onder het ijs verdwenen en ver dronk. SPIERINGVISSCHER VERDRONKEN. Zaterdagmiddag zijn twee jonge vis schers, de gebroeders Foppen, die aan het „spieringkloppen" waren op het IJssel- meer bij Harderwijk met hun slede door het ijs gezakt. Aan eenige kleine jongens geluk te het een der broers uit het wrak te trek ken, doch de jongste was onder het ijs ge schoten en verdronk jammerlijk. Den vol genden dag werd zijn lijk gevonden. EEN KIND IN EEN BIJT VERDRONKEN. Te Loosdrecht is het driejarig zoontje van W. v. d. V. in een bijt verdronken. GEPANTSERDE SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Inzittenden gearresteerd. Gisteren hebben de rijksambtenaren te Varsseveld een gepantserde smokkelauto in beslag genomen. De wagen, die van te voren gesigna leerd was, werd door twaalf ambtenaren opgewacht. Toen hij niet stopte openden de ambtenaren het vuur. De auto reed in razende vaart door om een paar honderd meter verder echter te stuiten op een over den weg gelegden telefoonplaal. Na dat de auto ook nog een schutting had vernield, mocht het den ambtenaren ge lukken, den wagen tot stilstand te bren gen. De inzittenden werden gearresteerd en de auto in beslag genomen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. IJsfeestcn. Maandag hield de IJsclub „Leeuwenstein" een hardrijderij met hin dernissen gecostumeerd onder het perso neel der firma M. van Waveren Zoon. Aan den start verschenen 40 deelnemers. De wedstrijd had een zeer geanimeerd ver loop en er is naar hartelust gelachen bij het nemen der diverse hindernissen. De prijswinnaars waren: Eerste-prijs mooiste costuum N. Brussee-H. Vermeulen. 1. J. Hoogkamer, 2. G. Bol, 3. M. Jongbloed, 4. M. Wilhelmus, 5. W. Lemmers, 6. IT. Witte- naar, 7. J. Seysenaar, 8. H. v. d. List, 9. O. Koppers. Een woord van hulde verdient het comi té, dat zooveel moeite heeft gedaan om de diverse wedstrijden te doen slagen. Des avonds was op de Staven nog een ge costumeerd feest, georganiseerd door het „tramcomité" dat ook goed geslaagd is, al werd het op het einde een waterballet. Goed gezien was het van de politie om de duizendkoppige menigte niet op het ijs toe te laten. 0ok hier is hartelijk gelachen wanneer een der deelnemers een bad nam. De prijzen werden behaald door: 1. S. Cor- bee. 2. de Wilde, 3. de Vries, 4. D. v. d. Linden, 5. G. Stassen, 6. J. Buckens. Woningbouw. Door den heer W. Ver- mey alhier worden 15 kleine burgerwoon- huizen aan de Meerstraat gebouwd. Abonnementen Elec. Tram. Nu het kantoor der N. Z. H. T. aan de Remise is opgeheven worden de abonnementen op de electrische tram HaarlemLeiden alhier verkrijgbaar gesteld bij de Sigarenhande laar H. van der Zande aan de Hoofdstr. alhier. Oratorium. Een Hillegomsch koor zal op 14 Febr. „Die Schöpfung" van Jos. Haj'dn uitvoeren onder leiding van den heer O. J. de Koning Jcz. alhier. De Haar- lemsche Orkestvereeniging zal het koor be geleiden, terwijl een viertal solisten van elders zullen meewerken. Het belooft een mooie kunstavond te worden. KATWIJK. Geboren: Dirkje, d. van J. Klinken berg en D. Schaap. Hendrioa, d. van H. van der Plas en T. Nijgh. Lena, d. van A Guijt en J. Vlieland. Leendert, z. van H. Ouwehand en A. Schaap. Maarten, z. van M. van der Plas en 1. Guyt. Dira, z. van C. Guyt en D. van Rijn. Jacoba Catharina, d. van J. Compeer en C. Knij- nenburg. Buisert, z. van T. va Beeien en G. van Beelen. Huig, z. van B. de Haas en W. van der Plas. Ondertrouwd: T. van Duyn en M. Houwaart. T. Schaap en K. Erhart. Getrouwd: D. Kwak en C. van Dis sel. M. Schaap en W. van Duyn. A. Jonker en N. de Jong. Overleden: Ewoud Pieter de Jong, 3 j., z. van A. de Jong en W. Kuyt. Necl- tje Peeman 57 gek. met A. Durie-ux. Cornells Haasnoot 3 j., z. van C. Haasnoot en C. van Duyn. Cornelia Marijtje Mud- do 41 j., geh. met M. Slingerland. Pieter Schaap 82 j., wedr. van P. Kuyt. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Donderdagavond te 7.30 held de R.-K. Volksbond te Leidschendam hare jaarvergadering in het Patronaat. De voorz. opende de vergadering met het voorgeschreven gebed en heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den geest, adviseur, burg. Keijzer en het bestuur der K.J.M.V. Hij was verheugd over de zoo groote opkomst en wenschte allen nog een Zalig Nieuwjaar en sprak een woord van aanmoediging in deze zoo treurige tijdsom standigheden. Onder begeleiding der Harmonie werd door allen het strijdlied gezongen. De no tulen worden ge-dezen en na een kleine wij ziging onder dank goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat een bakker hier ter plaatse 4 tulbanden heeft geschon ken voor de werkloozen. De werkloozen moeten een rebus oplossen en de 4 tulban den zullen onder de goede oplossers worden vrloot en de winnaars kunnen de tulban den in ontvangst nemen bij den voorzitter. Ook deelt de voorz. mede, dat de bond eens in de maand mag collecteeren. Bij de bestuursverkiezing worden de hee- ren J. de Langen, W. Romijn en H. Rol- vink herkozen, terwijl de heer J. de Lan gen wordt herkozen als voorzitter. De heeren danken voor het in hen ge stelde vertrouwen. Wij krijgen dan keurige en uitgebreide verslagen van den secretaris, en den pen ningmeester, over bet Moederfonds cn „Hulp in Nood". Do heeren hebben allen dank van den voorzitter en een verdiend applaus der vergadering te acoepteeren voor hun vele en aocurate werk. Tot kasverificateurs van den Bond wor den benoemd de heeren J. de Winter en J. Groenewegen, voor het Moederfonds de heeren W. van Heiningen en J. Tempels en voor „Hulp in Nood" de heer Adri. Lange- veld. Vragen voor de vragenbus waren niet in gekomen, terwijl do rondvraag niets bij zonders bracht. Hierna had do gratis verloting plaats, waarbij bet prettig toeging; een goede be kende had voor deze verloting nog 30 pond spek beschikbaar gesteld, waarvoor het bestuur bem hartelijk dank bracht. Onder dank voor de opkomst en met een opwekkend woord sloot de voorz. de ver gadering met het gebruikelijke gebed. Vermeld zij nog, dat de Harmonie „St. Cecilia" de vergadering op aangename wij ze opluisterde met eenige keurige muziek nummers. N. 0. L. 0. Ongeveer een jaar gele den werd alhier opgericht de neutrale Ont spanningsvereniging N. O. L. O., zioh ten doel stellende de beoefening van alle tak ken van sport. De zaak werd zeer grootsch opgezetmen huurde groote voetbalterrei nen 500), een kapitale villa, welke met inbegrip van vuur, licht en huur op ruim 3000 per jaar kwatm te staan. Men orga niseerde feestavonden enz., het ledental liep op tot ruim 300 en men leefde, of niets kon deren. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 1 Februari. Huizen, 296 M. N.C.R.V.-uitz. Drentsche Radio-dag. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Geref. Evang. Zangkoor te Assen o. l.v. R. Benes. 9.00 Zang door Mej. M. Fesman mjn.v. A. F. de Braai, piano. 9.30 Causerie door Y. Wielinga. 10.00 Vervolg zang en piano. 10.15 Piano-recital A. F. do Braai. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert door „Advendo'* te Die ver o.l.v. T. L. Snoeren. 12.15 Concert Ohr. Muziekvereeniging „Oranje" o.i.v. K. Moed en Geref. Evang. Zangkoor o.l.v. R. Benes, m.m.v. W. J. Kei zer, declamatie. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Causerie door Ds. M. Uytenhoudt. 3.30 Causerie door J. Lotgering. 4.00 Orgelconcert. H. Pylman m.m.v. het koor „Soli Deo Gloria" o.l.v. IT. Beumer. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Vervolg orgelconcert m.m.v. Zang koor „Meppel" o.l.v. H. Scholben. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door de Chr. Zangvereeni- gingen „God is ons Lied". „Kapelkoor" en „ImmanueP. Sprekers: Mr. Dr. R'. H. Ba ron De Vos van Steenwijk. Declamatie: S. Kamminga en G. R einders. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VAR A-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: VARA-K.einorkest o.l.v. Duchant, Dr. Klin kenberg, lezing, Gramofoonplaten en V.A. R.A.-tooneel o.l.v. W. v. Cappelien. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonplaten. I.45 Pauze. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Cabaret m.m.v. F. Bel infante, cello; J. Carlquist, banjo en guitaar; L. Cohen, viool; L. Contran, piano; P. Loewer, fluit en C. steyn, piano, orgel, accordeon. 7.00 Actueele causerie. 7.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m.rn. v. A. Moszkowski, viool. 7.58 Herhaling SOS-berichten. 8.00 Lezing. 8.20 „Een vijand van muziek", operette van R. Genée m.m.v. het VA'RA-orkest; E. de Haas, sopraan; M. Plooijer, tenor en J. Lammen, bas. Leiding: P. Tiggers. 9.20 Derde bedrijf „De vliegende Hol lander" van H. Heijermans. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappelien. 10.25 Vaz Dias. 10.30 Orgelspel Joh. Jong en Gramofoon platen. II.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. Door onvoldoende administratieve ken nis der bestuurders was do administratie zoodanig, dat men niet kon constateeren, of men zinkende of drijvende was. De con trolecommissie op den penningmeester heeft deze controle zelfs nooit uitgeoefend, ofschoon dit elke 3 maanden geschieden moest. Plotseling werd e'naam N.O.L.O. gewij zigd in S. D. O., dit was de voorbode voor de verdere debacle. Het ledental liep steeds terug, thans nog maar circa 150 met een contributie-op brengst van circa 40.per week. De boksafdeeling werd wegens de hooge kos ten opgeheven. De voor kort opgerichte zangafdeeling is na het bestaan van eeni ge weken weer opgeheven en thans is ook de huurovereenkomst van de clubvilla ont bonden wegens de onmogelijkheid om deze verplichting langer na te komen en is deze 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 L. Kemp en zijn Piccadilly-orkest, I.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor scholen. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Dan Godfrey m.m.v. L. Godowsky, viool. 5.50 Orgelspel R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Spaansche Pianomuziek. 7.10; 7.30; 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 BBC-Symphome-concert uit de Queen's Hall m.m.v. orkest, koor cn solis ten o.l.v. A. Boult. 10.45 Muzikale causerie. II.05—12.20 Roy Fox en zijn Band. „Radio-Part 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Orgelspel. I.25 Concert door het Omroeporkest. 7.40 dito. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert door een orkest o.l.v. Wolff. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit Rest. „Wivex*. 2.204.20 M. Hansen's orkest. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.208.20 KalmanLchar-Conccrt door het Omroeporkest m.m.v. soliste o.l.v. Emil Reesen. S.50 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 9.35 Kamermuziek. Kwintet A gr. t. op. 114 (Forellenkwintet), Schubert. 10.20—11.50 Dansmuziek o.l.v. Kai Julian. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 11.20 Concert uit Frankfort o.l.v. W. Cas par. 12.20 Concert o.l.v. Kühn m.m.v. Piano soliste. 4.20 Concert uit München o.l.v. Klos. 7.20 „Musik urn Susi", operette van Grün Dirigent: Eysoldt. Rtegi: Anheisser. 10.0511.20 Dansmuziek uit München. Ro m e, 441 M. S.05 Voorstelling uit een theater. Brussel, 503 en 338 M. 508 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Massenet-concert o.l.v. Walpot. 6.35 Viool-recital. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. D. Defauw. 10.3011.20 Max Alexys orkest. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Kamermuziek door solisten. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Sonateconcert. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Zee sen. 1635 M 6.55 Concert door Michael Schugalté en zijn orkest. 7.50 Lezing. Koorzang. 8.50 Causerie. 9.30 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Paul Godwin en Theo Bayo met hun orkesten. laatste overgegaan in handen van particu lieren, welke het gebouw zullen exploitec- ren als feest- en vergadergebouw. Door onvoldoende leiding en zakelijk itt- zicht zal deze zoo grootsch opgezette in stelling spoedig ten gronde gaan. R0EL0FARENDSVEEN. Hardrijderij. Op heb Braas-semermecr hadden Maandagmiddag wedstrijden plaats voor de leden van de IJsclub „Wilhclmi- na". De verschillende ritten hadden een spannend verloop. De uitslag luidt: lo pr. Jac. v. d. Meer, 2e pr. J. Kennis. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 30) De oude man wachtte op het perron en het duurde niet lang, of hij zag de lange gedaante van Denver uit een coupé stap pen. Direct liep Jaikes naar hem toe. „Meneer Will", klonk het verheugd. „Ziezoo, Jaikes", daar ben ik weer, zooals je ziet", zei Denver en hij gaf Jai kes hartelijk de hand. „Is alles in orde? Kan ik ongehinderd naar de „Grange" gaan „Ja meneer, komt u haar mee, alles is in orde. Ze waren nog niet op, toen ik weg ging, ik denk dat ze nu wel-aan het ont bijt zullen zijn." Denver wandelde naast Jkikes door de laan die naar de „Grange" voerde. „En hoc is het met mijn vrouw?" vroeg Denver. „Maakt zij het goed en de kinde ren „Zs maken het allen best", stelde Jaikes hem gerust, maar ik ben toch zoo blij dat u gekomen bent, meneer Will. Ik moest u schrijven, ik kon het niet langer uithou den. Die oom Samuel heeft mij leelijk in het nauw gebracht. En dan nog dat geld, dat u haar anoniem uit Amerika gezonden hebt." Met een onderdrukte glimlach, vroeg Denver wat er met dat geld wa-s. „Toen we honger en armoede leden,- bleef het uit en nu we in rijkdom en weelde le ven, komt het zoo maar op de proppen, en ik kan haar met den besten wil niet uitleg gen, waar het eigenlijk vandaan komt. Toe, meneer Will, verbergt u 't toch niet langer voor haar", smeekte de oude man; „laat zij toch weten dat u leeft." Denver wendde het hoofd, al begreep hij wel dat het moeilijk voor Jaikes was. ,Doet u het toch, meneer Will,.... maar wacht, ik zal haar gaan halen." Zij stonden binnen het hek, in het park en Jaikes was al op weg. Met een paar vlugge stappen haalde Denver hem echter in, en hield hem toen bij zijn arm vast. „Stop, Jaikes, ik wil beslist nit hebben, dat je haar haalt," zeide hij resoluut. Jaikes keek zijn meester wanhopig aan. „Meneer Will, u dacht dat u haar geluk kig maakte, door haar op de „Grange" te laten tcrugkeeren, is het niet?" „Heb ik haar dan niet gelukkig ge maakt?" Waar ontbreekt het haar nog aan." „Wel.... meneer Will...." stamelde Jaikes, „huiselijk geluk bestaat niet alleen in het bezit van vier muren met wat meu bels er in, huiselijk geluk daar hoort lief de bij. U was het die haar dat gaf, doch nu is ze alleen in haar huis.... zonder geluk, zonder liefde." Een treurige uitdrukking kwam op Den ver's gezicht, maar hij schudde weer het hoofd. „Ik zal je vertellen, Jaikes, waarom mijn vrouw niet mag weten dat.ik leef; cn als ik je dat verteld heb, Jaikes, mag je nooit weer over deze zaak spreken. Gisteravond was ik vlak bij het huis, bij de rivier, waar Coombe woont." „Wat!" riep de oude rnatn, „bedoelt u dezelfde, die mevrouw pp straat wilde zetten?" „Dezelfde, Jaikes!" Ik heb hem do laat ste maanden steeds gevolgd en bespied, vanaf het oogenblik dat ik in hem den man herkende, die mij in den bewusten nacht in Geoffrey Ware's kamer binnen liet. Zooals een drenkeling zich aan een stroohalm vastgrijpt, zoo heb ik mij vast geklemd aan de hoop, iets te zullen ont dekken, wat, wat ik nietwaardoor be wezen zou kunnen worden, dat ik dien misdaad niet heb begaan." Jaikes keek hem vol spanning aan. „Och, meneer Will, wat zou mevrouw dan geluk kig zijn riep hij. „Alle nachten ga ik daar heeneens pro beerde ik in het huis binnen te dringen, doch tevergeefs. Toen ik gisteravond thuis kwam, vond ik jouw brief met je dringend verzoek om mij aan haar bekend te maken. Ik las je brief telkens over en hoe meer ik trachtte mijzelf voor te houden, dat het in haar belang was verborgen te blijven, hoe meer mijn hart naar haar verlangde. Toen kwam ik op het idee haar mee te ne men naar Nevada de stad die ik heb doen verrijzen, waar iedere man zijn leven voor mij veil heeft, waar ieder kind eerbied wordt ingeprent voor den naam John Franklin. Een half uur lang wel heb ik plannen zitten maken, plannen voor een gelukkige toekomst met haar en de kinde ren weg, weg van het verleden, vrij, veilig en geëerd, in vrede levend met de ge- heele wereld. O, Jaikes, ik was toch zoo gelukkig, ik kon van opwinding niet in slaap vallen en mijn laatste gedachten waren: „Morgen zal ik haar zeggen, dat ik leef, morgen zal ik haar in mijn armen nemen, en haar gelukkig maken." „En dat zal gebeuren ook, meneer Will, dat zal gebeuren", riep de oude man ze nuwachtig, „laat ik haar nu dadelijk gaan halen." Er lag iets gebiedends, iets ernstigs in Denvers stem toen hij vervolgde: „Eindelijk, viel ik in slaap, in een diepe slaap. Weet je wat dat is Jaikes een moor- denaarslaap. Het is in zoo'n slaap, dat het geweten wakker wordt, het geweten dat de ziel aan den schandpaal Jiluistert en mec- doogenloos striemt; 't is alsof men op een bed met spijkers ligt, dab geweten, 't is als een processie van duivels, 't is of er duizend schuldige spiegels mijn ellendige schuldige „ik" weerkaatsen. Slaap, Jaikes, spreek er mij niet van. Er is niets ergers dan de slaap van een moordenaar. Zoo heb ik de laatso vier jaren moeten sla pen. Ik viel dus gisteravond in slaap, en droomde, dat wij in Nevada waren, en wij zaten op een troon, zij en ik, het leek een groote rechtszaal en men bracht een man voor mij, van moord beschuldigd,-• en toen ik het schuldig voor hem w.ilde uitspre ken, verrees Geoffrey Ware uit zijn graf en staarde mij aan, staarde naar mij als op dien noodlottigen nacht, zooals hij mij steeds zal blijven aanstaren, tot ik sterf. En toen was het of hij mij bij de keel greep jij ellendeling, hoe durf je te veroordeelen 1 En toen was het of mij hij de keel greep en omlaag sleurde, en we worstelden en vochten als beesten, lang héél lang. Einde lijk had ik hem vast, onwrikbaar vaat. En toen zag ik uit den hemel een groote bee- nige hand naar beneden grijpen. Zij greep naar mij, do klauwen knelden zich om mijn hart en sleurden mij in de ge rechtszaal terug, voor den rechter en die rechter was Geoffrey Ware. Ik smeekte om genadetevergeefsEn de hand greep me weer als een roofvogel zijn prooi cn zette mij bij den galg, en teen voelde ik alles onder mij wegglijden. Ik viel viel en word opeens wakker 1" Gedurende dit lange verhaal, was Jaikes Denver als gebiologeerd blijven aanstaren. Eindelijk, toen Denver zweeg, schoen hij uit zijn verdooving te ontwaken „O, houd op, meneer", riep hij. Denver vervolgde echter met wanhopige stem. „Toen besefte ik, dat deze droom be doeld was als een waarschuwing: dat als ik ooit zou trachten om een schuilplaats te zoeken, dit mij nooit zou gelukken, en ik nopit rust, vrede en veiligheid zou vinden. Kortom er zal voor mij geon uitweg zijn." Toen zwegen de beide mannen. Denver was geheel ontdaan en zijn schouders schokten. Jaikes kon niets zeggen of doen, om dit groote verdriet van zijn meester to verzachten. Hoe lang ze daar stonden wisten zc geen van beiden, maar werden eensklaps door een hoog stemmetje tot dc werkelijkheid terug geroepen. „Jaikes!" Do oude man schrok, en Denver wendde zijn somber gelaat af toen kleine Cissy over het .grasveld op hen kwam afstormen. „Wie is dat, Jaike»?", vroeg zij. „Oh, bent u het", vervolgde ze hem vol vreugde her kennend. „Komt u ons in ons nieuwe huis opzoeken? Maar wat scheelt u toch, me neer, u huilt? Bent u verdrietig?" Zijn hart klopte onstuimig, hij legde zijn arm om het slanke meisje en gaf het een hartelijke kus. „Neen, nu jij er bent, ben ik niet onge lukkig, hoor Cissy (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9