DINSDAG 31 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND FRANKRIJK DE CRISIS TE PARIJS. Daladicr krijgt geen medewerking van do socialisten. Doladier heeft gistermiddag een onder houd van drie kwartier gehad met den pre sident van do Republiek; aan de journalis ten deelde hij luee, dat hij Lebrun van den toestand op do hoogte had gebracht en hoopte 's avonds opnieuw op het Elyséo inlichtingen te kunnen verstrekken. Hij zet te zijn onderhandelingen kaliu voort en bad 2 of 3 belangrijke, alles beheerschende vraagstukken to beotudoeren. Havas soinde gisteravond, dat do onder handelingen van Dak dier met de socialis ten mislukt zijn. Dit negatieve resultaat werd algemeen verwacht. Velen houden hot er zelfs voor, dat de besprekingen van don kabinetsfor mateur met de socialisten eLgenlijk slechts een manoeuvre geweest zijn om zioh den weg naar oen samenwerking met de groo pen van het centrum makkelijker te maken. Het. moest bewezen worden, dat het mei de socialisten niet ging. Zeer karakteristiek was, dat Daladicr weigerde tot heden op het antwoord van de mannen van uiterst links te wachten. Er was namelijk voor van daag een vergadering van het partijbestuur bijeengeroepen; de formateur ei-scht ech ter, dat de parlementaire groep Maandag avond reeds een definitief antwoord zou geven. De grootc vraag is nu of Daladicr in do middenpartijen voldoende steun zal vinden om zonder steun der socialisten een pro gram van financieel herstel te kunnen door voeren. Do partijen van het Centrum zijn vrij nauw met de rechtsoho groepen ver bonden. Zal Daladier niet zoo zeer naar rechts moeten afglijden, dat hij moeilijk heden krijgt met zijn eigen partij? SPANJE CHAOTISCH SPANJE. De syndicalisten in Andalusië dreigen. Naar dc correspondent van .,E1 Mati" uit Seville meldt, heeft het. bestuur van de ..(Jonfcderaeion nacional del trabajo" van Andalusië en Extraraadura naar aanlei ding van de jongste anarchistische onlusten een manifest gepubliceerd, waarin o.a. ge zegd wordt, dat dc anarcho-syndioalisten hun laatste kaart nog niet hebben uitge speeld en nog een ontzaglijke hoeveelheid energie in reserve hebben, om wellicht zeer spoedig een nieuwen strijd te kunnen ne- ginnen, waarvoor de. gchcele anaroho-syn- dicajistischo organisatie zal worden gemo biliseerd. Naar uit Cueeves vernomen wprdt, zijn de 'vorige week in de provincie van den zelfden naam tientallen olijftuinen door syndicalistisch*? en socialistische arbeiders gelpunderd. Ten slotte wordt uit Oviedo gemeld, dat de toestand in Asturië tengevolge van do sluiting van verschillende mijnen met den dag verergert. Naar alle waarschijnlijkheid zal het executieve oomité van het mijnwer kerssyndicaat voor (5 Februari a.s. de alge- mee nc staking afkondigen, waarbij onge veer acht en twintigduizend mijnwerkers zullen worden betrokken. Men vreest ern stig onlusten. Altaarvoorwerpen gestolen. Naar „El Mati" uit Leon verneemt, zijn uit de parochiekerk van Villa Padierua .een aantal kostbare altaarvoorwerpen en ju- weelen gestolen, o.a. eonige met cdclstco- non gesierde kronen. ROEMENIE GROEIENDE POLITIEKE ONRUST. Een volksbeweging tegen de bezuiniging. In geheel Roemenië valt een groeiende onrust onder de studenten waar te. nemen, die blijkens de ervaring meestal vooraf gaat aan belangrijke politieke gebeurtenissen. Te Jassy stelden de studenten den burge meester een ultimatum en eischten, dat een Joodsch woonhuis nabij een kerk zou worden gesloopt. Toen de Burgemeester dit weigerde, word het huis binnen een' uur door een duizendtal studenten afgebroken De gendarmen werden met een hagel van steenen verdreven. Te Braila werd het sociaal-democratische Volksgebouw door do' z.g. „IJzeeren Garde'' geheel vernield. Ook té Kijinef ontstonden ernstige onlusten. To Boekarest werden gisteren verscheidene pro testvergaderingen gehouden van ambtenaren, spoorwegperso neel. onderwijzers en professoren, waarin geprotesteerd werd tegen de in verband met het protocol van Genève opgelegde sa larisverlagingen. Het protest neemt in vele opzichten het karakter aan van een volks beweging. AMERIKA DE ONAFHANKSLIJKHEID OER PHILIPPIJNEN. Niet gewenscht door de Philippinos. De leider der Philippinos, Manuel Que zon, verklaarde gisteren in een rede, dat heb veto van President Hoover te-gen de onafhankelijkheid der Philippijnen slechts door het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden en den Senaat was weggestemd, onder den invloed van Amerikaansche kapi talisten, die belangen hadden in do Cubaau- sehc suikerindustrie. Dc Philippinos waren echter vastbesloten de onafhankelijkheids- web te verwerpen. De Griep dient bestreden te worden. Meer dan ooit moet U juist nu in het belang van Uw ge zondheid uitsluitend werkelijk beproefde middelen gebruikon. Geen onbekende middeltjes, welke mis schien oud en verlegen zijn, doch bekende beproefde middelen, zooals ASPIRIN. Weigert minderwaardige namaak en ebch t AS PIRIN-T A BLETTEN en let steeds op het Bayer-kruis. ASPIRIN is uitsluitend verkrijgbaar in oranjeband-buisjes met 20 tabletten a. 70 cent en oranjezakjes met 2 tabletten A 10 ct. 776 BUITENL. BERICHTEN EEN EILAND IN VLAMMEN. Op een eilandje in do Joego-Slavische ri vier Una. nabij Bihac, is brand uitgebro ken, waardoor in korten tijd het geheele eiland in vlammen stond. Dc omgeving van besneeuwde heuvels maakte den brand tot een fantastisch schouwspel. Twintig watermolens werden geheel in do asch gelegd. Ook do houten brug, die van het eLand naar het vasteland leidt, vatte vlam en vele bewoners konden zich niet anders in veiligheid brengen, dan door van de brug in de Una te springen en zwemmende tusschen de ijsschotsen dooi den oever te bereiken. AARDBEVING IN AUVERGNE. Het seismographischo instituut te Cler mont-Ferrand heeft een hevige aardbeving geregistreerd, welke in Auvergne eenigo schade heeft aangericht. De warmte bron te Argues Chaudes schijnt bijzonder door do onderaardscho beving getroffen te zijn. De hoeveelheid welwater is sinds Zondag ochtend met 50% afgenomen en het water, dat tot nu too helder was als kristal, is plotseling troebel geworden. OOK WEER AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Tn het Noorden van Griekenland, in het bijzonder op het schiereiland Chalkydike, is wederom een aardbeving geregistreerd. Men weet nog niet of menschenlevens te betreuren zijn. DRIE DOODVONNISSEN IN BULGARIJE. Voltrokken door Komitadjis. Nabij het station Belitza heeft een troep gewapende Komitadjis een trein aangehou den, waarin drie personen zaten, die eonige maanden geleden te Svctivratsj een onder wijzer hadden beroofd en vermoord. De Komitadjis brachten de mannen naar Svetivratsj, waar zij door do revoluionnaire rochtbank ter dood veroordeeld werden. Het vonnis werd terstond voltrokken. De Komitadjis hebben dit gedaan om te toonen, dat de Macedonische revolution- nane organisatie ook in Bulgaarsch Mace donië macht heeft. UITSTELLING VAN DEN H. ROK. Te Trier van 23 April tot 3 September. De bisschop van Trior, dr. Bornewasser kondigt in het officieele orgaan van het bisdom Trier aan, dat hij bepaald heeft, dat de Heilige Rok dos Hoeren in het Hei lig Jaar zal worden uitgeste.d. De uitstelling begint Zondag 23 April en eindigt den 3en September. Voor de laatsto maal werd de Heilige Rok uitgesteld onder mgr. Korum in het jaar 1881. Waterleidingbuizen in Berlijn gesprongen. Terwijl Zondag de thermometer te Ber lijn was gestegen, daa:de gisteren de tem peratuur weer tot 7 graden beneden nul, hetgeen ertoe leidde, dat een groot aantal waterleidingbuizen sprong. Niet minder dan 51 maal moest de brandweer hulp ver- leenen, Met ijsschotsen op den Rijn afgedreven. Terwijl oon aantal jongelui uit Bacho- rach op heb ijs van den Rijn liepen, om naar een der eilandjes te gaan, geraakten de ijs- schotsen in beweging. Daar do jongens den vasten wal niet meer konden bereiken, be sloten zij in lie* water te springen en naar het eiland to zwemmen, hetgeen inderdaad gelukte. Den geheelcri nacht hebben de on- voorzichtigen op het eiland doorgebracht en eerst nadat het ijs weer was vastgeraakt konden zij naar uphis terugkeeren. Schapen in Spanje door wolven verscheurd. Door de hevige houde in Spanje worden' de wolven uit het gebergte naar de dalen gedreven, waar zij dc kudden aanvallen. Reeds meer dan 100 schapen zijn door do wolven verslonden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij zeggen het adres van het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist? -Antwoord: Raamweg 7, den Haag. LAND- EN TUINBOUW STEUNMAATREGELEN TUINBOUW 1933. „Consequente doorvoering van teeltbeper king en handhaving van min. prijzen onder goede controle zal veel leed kunnen voorkomen". Gisterenmiddag werd in het Jaarbeursge bouw to Utrecht een buitengewone alge- meeno vergadering gehouden van het Cen traal Bureau van de Veilingen in Neder land. Het doel van deze vergadering was net bespreken van den algemeenen toestand van den tuinbouw in verband met den voor 1032 verleenden regeerings-steun en met de voor 1933 te nemen maatregelen. In zijn openingsrede zeide de voorzitter, do hoor F. V. Valstar, dat de vraag, hoe de tuin/bouw in deze ongekbnd donkere en moeilijke tijden zich zal kunnen staande houden en zioh er door heen kan slaan, een vraag is van het allergrootste belang, een vraag, waarover wij ons hebben te De raden en waarover wij met elkaar tot over eenstemming moeten komen. Bedriegen de vooruitzichten niet, dan zullen de moeilijkheden voor het jaar, dat wij zijn ingetreden, nog toenemen. Spreker wees op den emstigen toestand in den tuin bouw. Er is geen tak van tuinbouw of hij heeft een beroep moeten doen op den steun der regeering. Een gelukkige uitzondering noemde spieker het fruit, speciaal het har de fruit. Het verwerken van onze appelen tot vloeibaar fruit is een lichtstraal voor do Nederlandsch fruitkweekers, waarvan de groote waarde nog niet is te schatten, maar waarvan zeker wel dit vaststaat, dat het een nieuw en zeer belangrijk perspec tief voor onze fruitcultuur opent. Komende tot de économische zorgen zei- de spr., dat de wereld haar economischen ondergang tegemoet rent, zonder dat het, naar het schijnt, mogelijk is haar bij dien doodenrit tot staan te brengen. Men gaat. ondanJos den dringenden noodzaak op den verkeerden weg halt te houden om terug te keeren, voort met het om hals brengen van den internationalen handel. In den loop van 1932 hebben meer dan 50 landen hun tarieven verhoogd; meer dan 20 sta ten hebben naar het wapen van contingen- teering gegrepen; 15 landen namen ten aanzien van het geldverkeer met andere landen deviezenmaatregelen. De export van onze tuinbouwproducten is in 1932, niet in het minst onder den druk van geweldig hooge, deels prohibitief wer- kendo invoerrechten, in vergelijking met 1931 teruggegeven van 66 millioen gulden op 48 millioen, hetgeen een teruggang be- teekent van bijna 28 procent. Vergelijken wij den export van 1932 met dien van 1930 omdat 1931 door den val van het En- gelsohe pond en clo Duitscho deviezen- maatregelen reeds zeer ongunstig was be- invloed dan is de teruggang zelfs 27 mil lioen gulden, of 36 procent. De teruggang van onzen tuinbouwexport naar Engeland bedroeg in 1932 tien pro cent in vergelijking met 1931 en 2S pro cent in vergelijking met 1930. Spr. hoopte, dat door onderhandelingen een verbetering zou worden bereikt omdat wij de Engelsche markt niet missen kunnen en niet voor den Nedcrlandsoheii tuinbouw verloren mogen laten gaan. Daarna wees de heer Valstar op den groo ten achteruitgang van onzen tuïnbouw- uitvoor naar Duibschland. 21 procent in vergelijking met 1931 en zelfs bijna 44 pro- oent in vergelijking met 1930. „Daarom eischen wij van de rege^ring aldus spreker dat zij haar passiviteit bij de onderhandelingen met het buiten land laat varen, omdat het dulden van steeds nieuwe en steeds meer belemme ringen, tenslotte zonder daartegen ver weer te bieden, met het oog op ons volks belang niet langor te verantwoorden is. In dien wij ons de vraag stellen, wat voor den tuinbouw een eerste levensvoorwaarde is. wat er gebeuren moet om zijn bestaan voor do toekomst weer mogelijk te maken, dan moet voorop worden gesteld: de grenzea weer open, althans de tarieven naar bene den t-ot een zoodanig peil. dat ze den in voer niet totaal onmogelijk maken". Hoewel spreker bewondering kan heb ben voor de pogingen van de Nederland- sclio regeering om den weg naar een vrijer ruilverkeer tuesohen do volken' terug te vinden Oslo en Ouchy meende spre ker dat het verweer tegen de tariefsbelem- mcringen veel te slap is. Wij moeten >ns recht om te exporteoren opeiscken, want het is een reoht en geen gunst als wij van hon, voor wie wij onze deuren open laten, eischen, dat voor ons de ramen en deuren niet gesloten worden. In een wereld, waar op handelspolitiek gebied de loer van „oog om oog- cn tand om tand" in toepassing wordt gebracht, is geen andere uitweg, dan die veil rechtmatig verweer. Intussohe'n, met de mogelijkheid, dat het de regeering zal gelukken op zeer korten termijn meer vrijheid voor onzen export te verkrijgen, mag niet wordon gerekend. Bij de beantwoording van do vraag wat voor 1933 voor do instandhouding van den tuinbouw noodzakelijk is moet rekening honden met de werkelijkheid een gebieden de eisch zijn. Die werkelijkheid is, dat bet er met de aizetmogelijkhcid van ons pro- ducht slecht voorstaat. Van de steunregeling voor den tuinbouw zou spr. willen zeggen: dankbaar, maar niet voldaan. Aan de steunregeling voor 1932 kleven vooral twee bezwaren, ten eerste dat hot bedrag van vijf millioen te klein is om daarmede do finaucicele moeilijkheden op te heffen, waarin de tuinbouw is go- raakt, waarom het bestuur bij de regee ring dan ook heeft aangedrongen op een verhooging van den toeslag voor 1932 en ten tweede, dat de steunregeling voor 1932 eigenlijk geen steunregeling is, maar een geldelijke tegemoetkoming na de geweldige verliezen, welke in het jaar 1932 zijn gele den. De heer Valstar behandelde daarna de vraag, wat er dan voor 1933 lüoet gebeu ren. De groote vraag is in welken vorm de regeering steun zal moeten verstrekken. Geen toeslagregeling meer, tenzij het geen wij niet hopen het straks zou blij ken, dab andere, meer constructieve po gingen tot redding en instandhouding van den tuinbouw niet hebben gebaat. Het be stuur wensoht geen toeslagregeling niet alleen omdat het de waarde van andere steunmiddelen veel hooger schat, maar ook omdat het niet mogelijk is een toeslagre geling vooraf in uitzicht to stellen, aange zien het dan niet te voorkomen zou zijn, dat daarvan misbruik wordt gemaakt. Bovendien, indien voor de komende ja ren, en in ieder geval voor 1933, geen an dere middelen dan een toeslag op het pro duct zouden worden ter hand genomen, dan zou, in een toestand als waarin het tuinbouwbedrijf nu is geraakt, de onder gang vau den tuinbouw toch niet zijn af te wenden. Een krachtig middel om den tuinbouw voor ondergang te behoeden is, naar de mèening van het bestuur, de handhaving der minimumprijzen. Do ondervinding in het afgeloopen jaar heeft geleerd, dat hot onder de huidige omstandigheden dringen de noodzaak is dat er maatregelen wor den getroffen, die het handhaven van mini mumprijzen waarborgen. Naar sprekers meening zijn minimumprijzen alleen te handhaven, indien daarvoor een vergoeding wordt betaald, zoodat het product eigen dom der veiling wordt. De producten mogen niet buiten de veiling om tegen lagere prij zen tooh op de markt komen. Spreker wees erop, dat verschillende veilingen reeds den wenschelijk geachten ïrunimumprijs aan de kweekers betalen indien en voorzoover hun product voldoet aan bepaalde gestelde eischen. In Noord-Holland is men met steun van de provincie door de bekende regeling van het In- en Verkoopbureau ook dien weg reeds ingeslagen. Een dergelijke regeling is voor het geheele land en alle veilingen noodig. Dat kost gold, maar wij moe ben en mo gen daarvoor geld over hebben, omdat dit geld, als het wordt gebruikt, tooh weer m de zakken der tuinders terugkomt. Uit den aard der zaak zal de vraag zijn, ook al ziet men allerwege de noodzakelijkheid van een fondsvorming voor het handhaven der mi nimumprijzen in, waar dat geld vandaan moet komen, wie het geld zal moeten op brengen dat voor het handhaven van rede lijk minimumprijzen noodig is. Aan dat fonds moeten allen bijdragen. Iedere tuin der door een, zij het gering, percentage van zijn omzet. De landelijke organisatie door een bijdrage uit de rerservekas en de regeering moet bijspringen door den aan den tuinbouw toegedachtcn steun voor 1933 in de eerste plaats te verleenen voor de handhaving van de minimumprijzen. Strenge controle op de ter veiling aange voerde producten is bij dezen maatregel eerst eisch, waarbij moet worden voorko men dat minderwaardige producten toch aan de markt komen. Tenslotte besprak de heer Valstar heb vraagstuk van de beperking der cultuur, waarvoor speciale maatregelen noodig zijn. Het is de hoogste tijd, dat do regeering maatregelen neemt tegen speculatieve teelt van producten in sommige landbouwstre ken, waardoor de beroepstuinbouw ver moord wordt. Daarom zal nu reeds moeten komen vost te staan, dat een eventueele toeslag in ieder geval zou moeten worden beperkt tot een bepaald percentage van iedere aanvoer over het jaar 1932. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!'* KATWIJK AAN DEN RIJN. IJsfeest. Nog juist bijtijds is heb aan het bestuur van de IJsclub mogen gelukken een geanimeerde wedstrijd op het ijs te houden, en wel een ringrijderij .voor paren. Er was flink wat liefhebberij voor niettegenstaande het ijs er niet aanlokkelijk uitzag. Men heeft, misschien gedacht dat het goed was er nog van te halen wat er van te halen wrs. Een 25-tal paren reden mee. Na een span nende strijd werden winnaars: 1. Sophie van TolCor van Sohie; 2. Tina Lane Leo Lange; 3. Netje Lange—Aric Grim bergen; 4. Mario FennesNic. Fennes; 5. Gretfta Fennes—Adriaan Luyten. Er werd ook goed gereden hetgeen door alle aanwezigen werd op prijs gesteld. VOORSCHOTEN. Hanze Zondag j.l. vierde de R.-K. middenstandsvereeniging „De Hanze" haar patroonsfeest.. Des morgens had een alge- meene H. Communie plaats, waarna een gemeenschappelijk ontbijt in het R.-K. Vcreenigingsgebouw. Na het ontbijt begaf men zich naar de Hoogmis. Des avonds werd aan de leden een feestavond aange boden in café-restaurant „Overbosch" met medewerking van den heer P. Seheyer, hu morist en de jazz-band „The Noisy Fel lows", die druk bezocht was. De heer G. Sohrama. opende den feestavond met een toepasselijk woord, waarna liet Hanze-lied werd gezongen. Verschillende vermakelijk heden waren aanwezig o.a. het rad van avontuur, die vele gelukkige prijswinnaars maakte. Het optreden van den humorist bracht de lachspieren der aanwezigen ge stadig in beweging en liet was reeds zeer laat alvorens de aanwezigen aan scheiden dachten. Het was een echt genoeglijke en schoone feestavond. HET INVALLEN VAN DE DOOI. Met heb invallen van do dooi in. den voormiddag van Maandag is een periode van prachtig vriesweer afgesloten, die aan de schaatsenrijders veel genot heeft ver schaft. Met het oog op de ontberingen, die zulk een koude weerstoestand aan den slechtbedeeldo oplegt, is het maar geluk kig. dat de natuur een weersverandering heeft gebracht. Deze vorst-periode, welke den 14den Januari begon, heeft 17 dagen aangehouden en doet in lengte alleen on der voor die van 1917, toen het van 19 Januari tot 9 Februari, dus gedurende 22 dagen vroor. Gedurende de laatste twin tig jaren kwamen hier geen zulko langdu rige perioden van strenge vorst in dezen tijd van het jaar voor. De nu geëindigde is op eert na de koudste der laatste twintig jaren geweest. Voor degonen, die geregelij do plaatso- lijke verschijnselen vergeleken hebben met de dagelljksehe berichten over den alge meenen weerstoestand in Europa, kan deze dooi geen verrassing zijn. Er is dan hier ook eonige malen op gewezen, dat vrij spoedig een stijging van do temperatuur te verwachten was. Reeds Donderdag stond het voor de meteorologen vast, dat de afbraak van het groote vorstgebied in Europa begonnen was. Het ging er om, dat het gebied van hoogen druk over Midden- Europa langzaam leeg stroomde. Aan de Noordzijde werd het begrensd door een broeden Westelijken, relatief warmen lucht stroom, die reeds eerder de vorst uit Skandinavië had oen verdwijnen. Nu is wel regel, dat. in zoo'n geval het gebied van hoogen druk zich naar Z.-O.-Europa, verplaatst. Wanneer dit nu ook gebeurd was, zouden wij veel spoediger sterke dooi hebben gekregen, maar doordat ook over Zuid-Europa de luohtdrukking sterk daal de kon het gebied van hoogen druk niet verplaatsen. Het werd als het ware vast gelegd over MiddenEuropa, waar het is ge bleven totdat de omringende depressies verreweg het grootste gedeelte van zijn lucht-inhoud boven den druk van 760 mM. daaruit hadden afgezogen. Maar juist door dat het tot het laatste stand hield bleef de vorst, bij ons zoo lang duren. De gere gelde baromoterdaling was echter een zeer duidelijke aanwijzing, dat de vorst binnen korten tijd moest ophouden. Reeds Zaterdag was het een aanwijzing, toen overdag de temperatuur zoo sterk steeg, dat de kentering was begonnen. De aanvoer van koude lucht uit het Oosten was geëindigd. Wel vroor het in do beide volgende nachten weer op, maar dat was hoofdzakelijk een gevolg, van de nachte lijke warmte-uitstraling en niet, zooals de voorafgaande dagen, van aanvoer van koude lucht. Maandag is een warmere luchtstroom in. de hooge luchtlagen naar het Vasteland doorgedrongen. Van liet koude luchtkussen over Midden-Europa bleef toen noamaar een dimne schil over, die ternauwernood tot 700 meter hoogte reikte. De aanraking van den warmen luchtstroom met deze koude luoht daaronder veroorzaakte toen regen, die aanleiding gaf lot liet ontstaan van gladheid. In ons land is de koude lucht geheel door do warme verdrongen zoodat de tem poratuur tot oukele graden boven hot vriespunt steeg. Daarmede is de vorst voorloopig voorbij, want of er spoedig op nieuw vorst zal komen is, gezien het feit, dat in het Westen de storingen toenemen, twijfelachtig. Waarschijnlijk zal Midden-Europa de vorst grootendeels verliezen. Misschien zal zij in het Noorden nog stand houden* Do eerstvolgendo dagen zullen ons wel laten zien in welke richting de algemeeue weers toestand zich verder ontwikkelen zal. (Nadruk verboden). IJswedstrijden. De IJsclub Nootdorp Veen weg, afdeeling van den Zuicl-Hol- landsohen Ijsbond organiseerde gisteren wedstrijden te Nootdorp op de korte baan, waarvan de uitslagen luiden; 3. J. Duive- bode, Zoetermeer, 2. J. van der Marei, Nootdorp, 3. G. Kneppcrs, Zoetermeer. Troostprijs L. Wooning, te Blijewijk. VOORHOUT. Gemeenteraad. Vrijdag 3 Februari a.s. zal des namiddags om half acht in open- bare vergadering bijeenkomen de Raad de- zer gemeente, teneinde te behandelen de volgende agenda-punten: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken en niededoelingon. 3. Voorstellen van burgemeester en Wethou ders inzake steun aan-kleine kweekers. 4. Electriciteitsvoorziening der Berjpmolaan. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om voor het eerste halfjaar 1933 een bedrag van 60.beschikbaar te stellen aan het Kleedingcomité, voor do verstrek king van kleeding, schoeisel, beddegoed. enz. enz. Het Rijk zal dan eveneens over dat tijdvak ƒ60.— bijdragen. 6. Wijziging der begrooting van het Waterbedrijf van het dienstjaar 1932. 7. Besloten zitting. Werkloozen-comité. De opbrengst va a de tweede inzameling der collectricen voor boververmeld comité, langs de huizen der ingezetenen bleek opgebracht te hebben 117.70. Dat men met de milde gaven zoo voort moge gaan, opdat de werkwijze vau het comité in geenerlei opzicht stagnatie ondervinde, en zij dus haar werk op de zelfde wijze zal kunnen blijven voortzetten KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS UIT DE OMGEVING

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6