DINSDAG 31 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LISSE. St. Barbaravereeniging. Gisteravond hield do St. Barbara-vereeniging haar 30e jaarvergadering in het Bondsgebouw. De opkomst had grooter kunnen zijn. De voorzitter, de heer W. Sprengers, opende met den Chr. groet en heette allen welkom. Hij bracht een woord van dank aan het corps vaste dragers, dat wederom meermalen werd opgeroepen zijn droeve plicht te vervullen. De notulen werden gelezen en vastge steld. Hierna bracht de 2e secretaris een mooi gestyleerd jaarverslag uit, waaruit bleek dat in het afgeloopen jaar 32 leden en niet-leden vanwege de vereeniging graf waarts werden gedragen, waaronder 3 min derjarige kinderen; het ledental steeg tot' 650. Uit het jaarverslag van den penning- moester bleek, dat inclusief het kassaldo 1931, was ontvangen 2187.75 en uitgege ven 1571.61, zoodat het kassaldo be draagt 916.10. Een schrijven'van de verificateurs, do heeren A. Th. v. d. Aart en J. P. de Ko ning, waarin deze mededeelden, dat de bescheiden van den penningmeester in de beste orde waren bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester benevens de verificaters een woord van dank. Vervol gens werd de draagpenning wederom vast- gestled op 2.50. Hierna werd het gewijzigde reglement voorgelezen. De voornaamste wijziging is wol, dat verandering is gebracht in do jaarlijksche contributie. Deze zal in het vervolg bedragen tot 30-jarigen leeftijd 1.van 30 tot 50 jarigen leeftijd 2.— en boven 50 jarigen leeftijd 2.50 met dien verstande, dat wat betreft deze laat- sten, zoo zij bij overlijden nog geen 50. hobben gecontribueerd, tot dat bedrag zal moeten worden aangevuld. .Voor de oude leden blijft de bestaande contributie van kracht, zoodat de wijziging alleen geldt voor nieuwe leden. Wederom kwam ter sprake de begrafenis der kinderen van de leden. Dit blijkt een moeilijke kwestie. Na breedvoerige bespre king werd een bestuursvoorstel aangeno men om voorloopig voor één jaar de kin deren tot 16jarigen leeftijd gratis grafwaarts te dragen. Na één jaar w:eet dan het be stuur welke kosten kunnen gepaard gaan cn kan daarna de contributie worden vast gesteld. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredenden leden Hilders en van Zeist bij enkele candidaatstelling werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het. bedanken van den heer A. v. d. Meer, werd gekozen de heer A. Th. v. d. Aart, die zijn benoeming aannamen. Na de rondvraag volgde sluiting. OUDEWETERING. Hardrijderij. Maandagmiddag heeft op liet Braas>seme-rmeer alhier een hardrijde rij plaats gehad voor leden van de IJsclub „Ijsvermaak zij ons Doel". Hoewol do dooi reeds was ingevallen verkeerde de baan nog in goeden toestand. Na verschillende spannendo ritten luidde de uitslag: l.'A. Hogeboom 10.2. A. J. Möllers 7.50, 3. P. Kraan 5.4. M. van Aart 2.50- Troostprijzen: 1. KL Pecht ƒ2.50 en 2. Th. Turk 1.Na afloop van den wedstrijd werden dc prijzen uitgereikt in Hotel Klein, alwaar de voorzitter, de heer J. C. de Jong, de prijswinnaars met welgekozen woorden complimenteerde. Een der deelnemers, de heer H. Turk, had het ongeluk ten gevolge van het bre ken van zijn schaatsriem te vallen cn zich ernstig te bezeeren. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen. SASSENHEIM Werkloozen-ontspanning Donderdag a.s. zal in het K.S.A.-geobuw een kaartwed- strijd worden gehouden voor de R. K. werk- loozen. Voor dezen kaartdag heeft de zaal commissie bestaande uit dc heeren Zwaan, Boekcl, Knecht en v, Schaik zich belast om hetzij giften in natura of geldelijke of fers op te halen. Zij zijn nu reeds op pad om hiermede de dag voor hen, die dage lijks vanarbeid zijn verstoken en hun tijd zoo leeg doorbrengen, zoo goed mogelijk to doen salgen. Moge die oommissie dan ook niet teleurgesteld worden bij dit sympa thieke doel, om de gezinnen hierdoor iets extra's te doen verschaffen. Elke gift is welkom. Jubileum Burgemeester. Dc Burge meester mocht bij zijn koperen ambtsjubi leum zeer vele gelukwensohen ontvangen, liet gezamenlijk gemoentepersoneel heeft den burgemeester een geschenk aangebo den, bestaande uit een staande schemer lamp cn een leeslamp. TER-AAR. L.T. B. De Afd. Ter-Aar van den B. K. Dioc. Laud Tuinbouwbond hield Vrijdag avond in het Verenigingsgebouw haar leden-jaarvergadering. Even 7 uur opent de voorzitter, de heer C. v. d. Hoorn Azn., de bijeenkomst met den Chr. groet, roept allen een hartelijk welkom toe, bijzonder aan Pastoor Bilars, die met cenige waardeerendc woorden als geest, adviseur werd geinstalleerd. De secretaris, de heer H. Markman, leest de notu.en, welke onveranderd worden goedgekeurd. Als candidaat voor het Hoofdbestuur wordt gesteld de aftredende heer C. Huig- sloot en C. Brouwer uit Lutjebroek. In de vacature ontstaan wegens het overlijden van den heer Jonkheer, wordt, besloten dit maar over te laten aan de heeren uit de Bollenstreek. Naar aanleiding van de bespreking op ie kringvergadering over dc doorgedraai de producten is alreeds oen schrijven van den L.T.B. en de Centrale Veiling gezonden naar de Regeering. De secretaris heeft een bizondere mede- deeling en zeer belangrijk: de laatste da gen heeft spr zich verschillende malen in verbinding gesteld met de Comissie, zij hebben kenbaar gemaakt dat binnen en- ke.e dagen aan de Veiling van Ter-Aar 4400.overgemaakt za-1 worden, voor uit betaling van Regeerings-steun aan de tuin ders; het restant volgt in Februari. Met applaus werd deze mededeeling be groet. Uit het zeer uitgebreide jaarverslag van den secretaris vernamen wij, dat de afd. Ter-Aar, met zijn 280 leden, de grootste af- deeling is uit ons Diocees. Door de afd. is enorm veel werk verricht aangaande dc steun aan den tuinbouw, veel bemiddelings zaken zijn tot stand gekomen. In samen werking met de Chr. B. en T.B. heeft zij dit jaar een Tuinbouw-cursus georganiseerd die van groot nut is. De penningmeester, de heer J. Volgering, doet rekening en verantwoording over do financiën; de inkomsten zijn 1341.11. de uitgaven 1250.53, een saldo van 90.58, maar er moet nog een bedrag van 140. afgedragen worden aan het Hoofdbestuur aan contributie. Dan is er op slot een tekort. Een schrijven is al reeds gericht aan het Hoofdbestuur om eenige reductie. De Gezamelijke Inkoop-commissie geeft een voordeelig saldo aan van 55.23. De controle-commissie brengt bij monde van den heer A. C. Hoogervorst verslag uit, dat de boeken en bescheiden in juiste orde zijn. Op voorstel van hen wordt do pen ningmeester gedéchargeerd. De voorzitter brengt den secretaris en penningmeester beide dank voor hun druk ke werkzaamheden en accuraat beheer. Bij het punt Bestuursverkiezing ontstond nogal eenige discussie over een vacature ontstaan in de ledenvergadering van 24 October. De heer H. v. Emmerik deed een beroep op den heer P. Hoogervorst Kzn., om toch plaats te nemen bij het bestuur. Onder applaus besteeg Hoogervorst het po dium. Verder waren periodiek aftredend de heeren H. Markman en Fr. Sassen, en een vacature wegens het bedanken van den voorzitter, den heer C. v. d. Hoorn Azn. Gij leden, aldus de voorzitter, zult het bekend zijn, wat mij noopte af te treden. Met mijn benoeming als voorzitter van de Centrale Vei. mg, wat veei werk vraagt, ben ik besloten als voorzitter van den L.T.B. af te treden. Vele jaren heb ik pleizirig samen gewerkt, ver ga ik niet van U scheiden, want in de veiling ontmoet ik U allen te rug. Met beide functies zou men gemakke lijk in botsing komen. Eerst heb ik het met onzen Geeste.ijk Adviseur besproken, en na deze besprekingen kon hij er werke lijk mee instemmen, dat ik heenga. Vooraleer tot stemming werd overge gaan, vonden sommigen het wel wenschelijk dat gezien de vele landbouwzaken die aan de orde zijn nog een landbouwer in het bestuur wordt benoemd. De aftredende Bestuursleden Markman en Sassen zagen zich herkozen en als nieuw lid werd gekozen, na een tweede stemming, de heer Adr. van Zwieten. Met groote meerderheid van stemmen werd de heer J. Volgering gekozen als voorzitter. Deze nam zijn benoeming aan. dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld, vroeg de medewerking van allen en hoopte zoo de vereeniging in goede banen te leiden. De contributie werd voor dit jaar vast gesteld op 5.De heer W. Fransen wilde de contributie regelen naar het aantal roeden land, doch dit schijnt te struikelen op enorme gecompliceerde administratie. Om nu het tekort te dekken zal 40 cent af gehouden worden. Als voorstel voor de Algemeene Verga dering. bracht het bestuur naar voren, de richtprijzen te handhaven van 1932, die het bestuur bekend zijn, a.s zijn ze wel nog niet officeel, daar de Minister de goedkeu ring moet geven. Twee bestuurleden zijn aangewezen tot afgevaardigde naar dc Algemeene Verga dering. De heer C. Markman had gehoord dat de veiling 5% inhoudt van de aanstonds uit te kceren steun. Heeft zij daar het recht toe? De voorzitter zegt, dat de veiling wel haar kosten terug zal willen hebben, die gemaakt zijn tot uitwerking van de Tuin- bouw-steunwet, maar hoeveel dit bedragen zal, is nog niet bekend. De heer A. C. Hoogervorst wilde via de organisatie een schrijven lichten naar het Gemeentebestuur t-ot vrijstelling van huis slachting. Aangenomen. De heer A. Verlaan vraagt, wat te doen staat, daar de Gemeente ophoudt met steunuitkeering? Het dag. bestuur zal een conferentie aanvragen met B. en W. De heer Joh. Rckelhof laakt de houding van den voorzitter van de Centrale Veiling, aangaande liquidatiezaken. De voorzitter zegt, dat hij nog nooit zijn houding over deze zaak in het openbaar heeft uiteengezet, doch de heer Rtekelhof wil dit nu eens in deze bijeenkomst be$pre- enk. De Pastoor kan niet begrijpen het ver band tusschen den en de 2 vei.ingen, die in liquidatie zijn. Deze zaken moet men bespreken op de veilingvergadering, de L.T.B. heeft hier niets mee te maken. Dc heer H. v. Emmerik wil heelemaal niet van schuldenmenging weten. De secretaris, de heer H. Markman, neemt de gelegenheid te baat een woord van dank te brengen aan den scheidenden voorzitter, a.ies offerde hij op voor den L.T.B. Wij als bestuur hebben pleizierig sa mengewerkt. Gij zijt geroepen naar een andere plaats, wij hopen dat gij daar het verdiende loon zal oogsten. De voorzitter dankte den heer Markman voor zijn waardeerende woorden; hij zal al tijd b.ijven strijden voor den L.T.B. Hierna sluiting met den Chr. Groet. WASSENAAR. Hardrijderij. Maandagmiddag hadden op de vijver achter het huis „De Pauw" ue ijsbaan van de Wassenaarsche IJsvereeni- ging nog twee wedstrijden plaats in hard rijden, een voor jongens tot 15 jaar en één voor mannelijke personen tusschen 17 en 35 jaar. Dc uitslag van den eersten wedstrijd was: 1. W. van ltijn, 2. P. Knijnenburg, 3. G. de Leeuw, 4. P. Westgeest, 5. T. de Roo, 6. G. Kusters, 7. L. Grevers, 8. T. van Hel mond, 9. A. Nell, 10. G. Hoek, 11. R. de Borst, 12. A. Breedveld, 13. G. Slats, 14. A. Klisters, 15. D. van Leeuwen De uitstag voor de grooten was: 1. A. van Leeuwen, 2. P. Clemens, 3. P. West geest. Troostprijs R. Zijlstra. Des avonds te S uur had in Café Beijers- bergen de uitreiking der prijzen plaats. Nu het vrijwel zeker is dat dc ijspret dit maal gedaan is, is een woord van waardee ring voor het bestuur van de Wassenaar- sohe IJsvcreeniging zeer zeker op zijn plaats. Gedurende de afgeloopen week was het practisoh dag en naoht in touw om te zorgen dat reeds des morgens ondanks dat tot half elf des avonds de baan werd be reden, dezelfde baan schoongemaakt en ontdaan van scheuren op de weer frissche liefhebbers kon wachten. Door het organiseeren van diverse wed strijden, en vooral door het verlichten van de baan met het muzikaal opluisteren met versterkte gramofoonmuziek, heeft de Was senaarsche IJsvereeniging velen aan zioh verplicht. Auto omgeslagen. Door de gladheid van den weg slipte op den Deijl een auto, bestuurd door den heer P. uit Hilversum en sloeg om. De bestuurder bekwam geen letsel. Do auto werd licht beschadigd. Geslipt. De heer B. alhier slipte op den Langen Kerkdam met zijn rijwiel en reed tegen een boom aan. Tengevolge daar van werd zijn Linkerarm op twee plaatsen gebroken. Dr. Hubbeling verleende de eer ste hulp, waarna de man per ziekenauto van den heer Goema-ns is overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. WARMOND. Hardrijderij. Onder énorme belang stelling, er waren ongeveer drie en een half duizend toeschouwers, heeft op het Poel meer alhier de groote nationale hardrijde rij plaats gevonden. Er waren niet minder dan 58 deelnemers uit alle oorden van het land. Voor de rijders verkeerde het ijs in een uitstekenden toestand doch voor de kijkers was het een waar waterballet. Er werd dan ook tijdens den wedstrijd bij wijze van grap medegedeeld, dat na afloop van de hardrijderij een groote zwemwedstrijd zou plaats vinden. Wij weten niet of'dezen wedstrijd doorgang heeft gevonden, doch wel weten we dat verschillenden moesten zwemmen of zij wilden of met. Wat de wed strijd zelve betreft, er was van zeer goede sport te genieten en vooral de Friezen toonden dat zij heer en meester waren op het ijs. De organisatie was uitstekend, zoo dat alles een geregeld verloop had het geen, gezien het weer en het ijs, van groot belang was. Na vele spannende ritten bleek dat de uitslag was als volgt: le prijs Terp stra uit Olde Boornen, 2e prijs Molenaar uit Joure, 3e prijs van Vliet uit Hazerswou- de, 4e prijs Zwetsloot uit de Kaag. Bij dit ijsfecst heeft zich een zeer verheugend ver schijnsel voorgedaan, want door het onver moeide streven van den voorzitter der ijs- club, den heer H. van Hulst, is een verzoe ning tot stand gekomen tusschen het oe stuur van de oude IJsclub en het thans be staande bestuur en was de heer Alb. Ouds hoorn als oud-voorzitter bereid de prijzen uit te reiken Het behoeft voorzeker geen betoog, dat deze verzoening met gejuich werd ontvangen en men kan er nu van overtuigd zijn, dat bij een komende vorst periode weer heel wat moois te genieten zal zijn. Otter gevangen. In de bijkeuken van de woning van den heer v. d. Willik alhier was op een onverklaarbare wijze een otter verzeild geraakt, en hield zich op achter de centrale verwarming Het duurde een heele poos voor men het beest bemachtigd had cn het bleek een lengte hebben van niet minder dan 1 y~ Meter. De honger heeft het dier waarschijnlijk naar het land ge dreven. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHR 1ST! A AN HUYGENS (uitr.) arr. 29 Jan. te Sa bang. JOH AN DE WITT (thuisr.) pass. 28 Jan. Gibraltar. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) vertr 29 Jan. van Sabang. POELAU TELLO vertr. 28 Jan. van Batavia naar Amsterdam. TABINTA (uitr.) arr. 29 Jan. te Sabang. TALISSE, (uitr.) arr. 29 Jan. te Tand jong Priokf KON.' H0L!_ LL0YD. KONINGSBERG (uitr.) arr. 29 Jan. van Amsterdam te Antwerpen. KON. NED ST00MB MIJ. MARS arr. 29 Jan. van Alexandrië te Salonica. TITUS (uitr.) arr. 29 Jan. te San Juau. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN arr. 27 Jan. van Batavia te Port Natal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (uitr.) arr. 29 Jan. te "Zanzibar. HOLLAND-AM ER I KA LIJN. BEEMSTERDIJK, Newport News-Rot terdam vertr. 28 Jan. 12 uur 1075 m. W. van Bishops. Vrijdagavond te 7.30 kwam de Baad der Gemeente Stompwijk in Openbare Verga dering bijeen. Voorzitter burgemeester W. Keijzer; Se cretaris de heer Trapman. Aanwezig alle leden, behalve de heer van Dam. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notmen na een vraag van den heer de Lange inzake vacantiebonnen en na toelichting door den voorzitter, on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Proces-verbaal van kas- opneming Gemeente-Ontvanger. Goedkeu ring Ged. Staten geldleening van 86.000. Uittreksel verslag Tweede Kamer, waarbij mededeeling is gedaan van de Gemeente Stompwijk betreffende verzoekschrift in zake grensregeling 's-Gravenhage, enz., de stukken wordën voor kennisgeving aange nomen. Voorstel van B. en W. niet over te gaan tot benoeming van een controleur. (Steun regeling werkloozen). De heer Bloemheuvel zegt, dat het hem spijt, dat de heer Willemse niet aanwezig is, daar deze ook voorstander was van een contro.eur. Hij is van meening, dat hier een controleur noodig is. Do heer Vink merkt op, dat nu Veur het niet doet, hij het ook met wenscht ten doen voor Stompwijk, doch B. en W. dragen de verantwoording. Hij blijft. hiervoor de aan dacht vragen van B. en W. en vertrouwt, dat zij, als het noodig is, ook een controleur zullen aanstellen. Het yoorstel wordt dan z.h.st. aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling cener praecario-verordening wordt eveneens z.h.s. goedgekeurd. De heer WiLemse komt dan ter vergade- ring. V oorstel van B. en W. tot tijdelijke kor ting op de wedden en loonen van Gemeen- tepersoneel. De voorzitter vindt het overbodig deze zaak hier opnieuw te behandelen, daar deze z.i. in de gecombineerde vergadering vol doende is besproken en het personeel onder het toen genomen besiuit vrijwel allen val len. De heer Bloemneuvel zet in deze zijn standpunt uiteen en verklaart thans tegen de loonkorting te zijn. Dè man. De heer Vink sluit zich aan bij de woor den van den heer Willemse, gesproken in het georganiseerd overleg. Nu komt de heer Bloemheuvel vertellen, dat hij tegen de loonkorting is, ofschoon hij in de commissie met het voorstel der geheele commissie accoord ging en toen wel voor de loonkor- ting was. Hij is dus wel gauw van meening veranderd, doch dit gebeurt meer in de S.D.A.P. Hij citeert een verslag van de ver gadering van j.l. Dinsdag in de „Vooruit", waarin volgens dit blad de heer Bloemheu vel de man is geweest in den Raad, die a.les doet voor de werkloozen, en waarin andere leden als harteloos en nietswaardig worden doorgesteld. Hij vindt het kinderachtig, dat als men in de Commissie het" eens is ge worden in een zaak, men dan zoo gauw verandert. Aan de hand van de verschenen indexcijfers zet de heer Vink duidelijk uit een de stijging en da.ing van den levens standaard. Wanneer nu hier een korting van 3% wordt voorgesteld, dan kan er z.i. geen sprake van zijn, dat dooi deze kor ting zoo n zware druk wordt gelegd op de menschen. Hij vraagt zich af, hoe het mo gelijk is, als deze dingen nu met cijfers vaststaan en men op een vergadering een eenparig besluit neemt, hoe men dan zulk een draai kan nemen. Hij merkt op, dat er partijen zijn, welke spreken met 2 monden, hij wil dit hier niet zeggen, want dit is be- ieedigend, doch wel wil hij zeggen, dat er partijen zijn, welke door zoo iets propagan da willen maken. De heer Bloemheuvel zegt. dat de heer Vink wel een ei ge tegenstander der S.D. A.P. is. Hij merkt op. dat de heer Vink en ook andere heeren der Commissie met draaierij omgaan; deze hebben zelfs 2 maal gedraaid en wel bij het vastrecht tarief en de verlaging van den electnciteitsprijs tot 27 cent, wat ook eenparig op de Commis sievergadering besloten was. De heer YVillemse: Üp de commissiever gadering is den heer Bloemheuvel er wel terdege op gewezen, dat hij misschien van bovenaf bevel zou kunnen krijgen, dat hij tegen dit voorstel zou moeten stemmen, doch de heer Bloemheuvel heeft het voor stel toch ondersteund. U had toch in de commissie uw stem kunnen wijzigen't gaat toch niet aan in 14 dagen zoo te verande ren en nu tegen het besluit m te gaan. De heer Vink merkt op, dat de heer Bloemheuvel zonder meer over het door hem gesprokene is heengegaan en niets heeft weerlegd; alleen haalt hij dingen aan, welke hier niet te pas komen en schimpt op de regeering en tracht zijn figuur te red den, door evenals kwajongens de commis sie ook van draaierij te beschuldigen. Ook de heer de Lange verklaart, dat de heer B. op de Commissievergadering hem persoonlijk heeft gezegd voor de loonkor ting te zijn. De heer Bloemheuvel zegt dan nogmaals, BINNENDIJK arr. 2S Jan. van Rotter dam te N. Orleans. BOS' ^IJK arr. 30 Jan. van Rotter dam te Boston. LOCHGOIL, Rotterdam-Vancouver ver trok 27 Jan. v. Punta Arenas (C.R.). MOLIèRE, Vanc.-Rotterdam, vertr. 30 Jan. van Havre. STOOMVAART MIJ. OCEAAN ACHILLES, Japan-Rotterdam arr. 28 Jan, te Marseille. DOLIUS, Java-Amsterdam vertr. 29 Jan. van Singapore. PATROCLUS, Japan-Rotterdam, vertr. 23 Jan. van Penang. VAN STOMPWUK dat de andere heeren ook draaien, doeh weerlegt niets; de S.D.A.P.'er sloeg hier wel een pover figuur. Nadat de heer Willemse de door den heer Bloemheuvel z.g. draaieiij der Commissie heeft wcer.egd, wordt het voorstel z.h.st. aangenomen; alleen de heer B. stemde tegen. Het voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een bedrag overeenkomstig dc circulaire van het Nationaal Crisis- Comité dd. 15 December 1932, wordt na een opmerking van den heer Hoogeveen z.h.s. aangenomen, evenals het voorstel tot wij ziging der verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging der veldwachters. Bij de voorstellen van B. en W. naar aan leiding van ingekomen verzoekschriften ter bekoming van vergoeding krachtens het be paalde in art. 13 der L.O.-wet 1920 vraagt de heer Vink inlichtingen betreffende het verzoek Hoogedoorn. De heer Willemse zegt, dat uit het rap port van den Opzichter blijkt, dat als kin deren over de een© brug gaan het beneden en als zij over de andere brug gaan het boven de 4 K.M. is; hij vindt dit wel een beetje ver gezocht en wil het verzoek in- wil igen. Meerdere heeren voeren hierover nog het woord, doch de voorzitter antwoordt geen consequenties te willen gaan scheppen, laat de menschen maar in beroep gaan en laat Ged. Staten maar uitspraak doen, dan we ten we hoe of wat. Het. voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Een verzoek is ingekomen van den plaat selijken raad, bestuurdersbond van Leid- schendam-Voorburg en S.D.A.P., afd. Leid- schendam om huurtoeslag voor werkloozen, inzake aftrek verdienste der vrouw, enz. De heer Bloemheuvel licht dit verzoek toe en zet een en ander uiteen. De heer Willemse zegt, dat hij, gezien de langdurige werkloosheid, er niet tegen is, dat den Minister wordt verzocht om eenige huurtoeslag voor werkloozen. De Commis sie, aldus de heer Willemse wil gaarne medewerken een verzoek tot den Minister te richten om huurtoeslag, mits de steun- normeii niet naar beneden worden gebracht en aan de steunnormen niet wordt getornd. De Voorzitter zegt. dat de normen van 9.op 11.zijn gebracht, doch dat geen huurtoeslag wordt gegeven; hij wil gaarne een verzoek doen. De heer de Lange antwoordt nog den heer Bloemheuvel, die heeft gezegd, dat op de vergaderingen enz. de S.D.A.P. niet gaarne wordt toegelaten en noemt dit een grove leugen, daar het de schuld der S.D. A.P. zelf is. Hij zal altijd gaarne medewer ken huurtoeslag voor de werkloozen te ver krijgen. De heer Bloemheuvel blijft aandringen op huurtoeslag, enz. Allesbehalve netjes en verre van zakelijk. De voorzitter zegt, dat B. en W. steeds gaarne hun volle medewerking ver'.eenen in het belang der werkloozen, doch dat B. en W. niet altijd de noodige medewerking krijgen. Hij deelt mede, dat hij Donderdag een vergadering heeft gehad met den Be stuurdersbond enz. waarin een en ander werd besproken en alle samenwerking werd toegezegd en alles koek en ei was en reeds Vrijdagochtend werd er een pamflet rond gestrooid, waarin juist alles andersom wordt gezegd en verschillende raadsleden worden aangevallen, als zijnde harteloos voor de werkloozen. Hij vindt dit alles be halve netjes en verre van zakelijk en dege lijk. De heer Vink zegt, dat men zich van dat pamflet niets moet aantrekken. Hij is dank baar voor de medewerking van B. en W., doch men moet zich nog geen illusies gaan scheppen, want hij is niet zeker, dat huur toeslag zal worden gegeven. Hij bespreekt de toeslag op de kolenbons met het oog op deze barre koude en vraagt B. en W. hun best té doen een toeslag te krijgen voor de werkloozen. Hij antwoordt ook den heer Bloemheuvel nog nader. De heer Willemse: de heer Bloemheuvel is niet eerlijk, op de Commissie verklaart hij, dat hij vergt, dat de menschen voor hun geld werken en hier zegt hij het juist an dersom, zeker met het oog, dat verschillen de zijner partijgenooten onder het publiek aanwezig zijn. Wat het pamflet betreft, moet or uit de Commissievergadering ge kletst worden, dat kan niemand anders doen dan de heer B., anders kon er in het pamf.et met over gesproken en geschimpt worden; hij is steeds voor alle hulp aan de werkloozen en wil dan in een pamflet niet beklad worden. Er worden dan nog lange en heftige be sprekingen gevoerd, waarin vooral de S.D. A.P.'er Bloemheuvel wordt becritiseerd, die deze critiek op niet erg overtuigende wijze weerlegde. De voorzitter doet de toezegging alle mo gelijke stappen te zullen doen ter verkrij ging van huurtoeslag en toeslag op k^1 voor de werkloozn. Hierna sluiting. MENELAUS, Japan-Rotterdam arr. 29 Jan. te Singapore. MENESTHEUS, Java-Amsterdam pass. 29 Jan. Gibraltar. NELEUS, Batavia-Liverpool arr. 27 Jan. te Havre. PHRONTIS, Liverpool-Java, vertr. 23 Jan. van Padang. ROTTERDAMSCHE LL0YD. GAROET (uitr.) pass# 29 Jan. Pantel- laria. KOTA AGOENG (uitr.) pass. 30 Jan. Kaap del Armi. KOTA BAROE airr. 29 Jan. van Rot terdam te Hamburg.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10