UUNUERDAG 26 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 LAND- EN TUINBOUW VEREENIGING „DE NARCIS". In het Rrelagehuis te Haarlem, hield de Vereeniging „De Narcis" haar jaarlijksche ledenvergadering. De voorzitter de heer H. van Zonneveld, heette alle aanwezigen van harte welkom. Het speet spr zeer, geen bemoedigende woorden te kunnen spreken over de uit komsten der bloembollencultuur, in het al gemeen, spéciaal die der Narcissen teelt, want ook dit jaar is onder niet veel gunsti ger omstandigheden gewerkt als het vo rige jaar. De prijzen waren slecht, wel van dien aard, dat men er zelfs geen brood meer in verdienen kon. Het bestuur is het eens met het saneeringsplan van het Cen traal Bloembollen Comité, maar die plan nen zijn nog geen werkelijkheid. Het is nog geen wet, dus bestaat voor de uitvoe ring nog geen zekerheid. Spr. uitte de wetisch, dat het plan verbetering mag brengen in de huidige omstandigheden, ook voQr wat betreft de gezondheidstoe stand der, Nare jssenculturen. Hierop werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris voorgele zen en onder dank aan dezen onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het hoofd van den Plantenziektekundigen Diénst, zooals ver zonden aan de redactie van het Kwee kersblad, de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en het Centraal Bloem bollen Comité, waarin werd tegengespro ken de geruchten, als zoude de Planten ziektekundigen Dienst de veld keuring gaan verrichten voor 1.3.per H.A„ bene vens een schrijven over de keuring in de buitenwijken. Hierop deelde de secretarns mede, dat deze geruchten zich verspreidden over de beurs, terwijl er over werd geschreven in de bladen, en inmiddels als een vergade ring zou worden gehouden met het hoofd van den Plantenziektekundigen Dienst en de heer Maarschalk met het Centraal Bloembollen Comité en de Vereeniging „De Hyacinth". Beide heeren verklaarden, dat het nooit in de bedoeling gelegen beeft, om een dergelijke keuring te doen uitoefenen, terwijl ze zulks ook niet voor nemens is te doen, zoolang de Vereeniging „De Narcis" blijft keuren. Uit een schrijven van het Centr. Bloemb. Comité blijkt, dat de heffing van 2 cent voor het fonds voor Onpersoonlijke Re clame en Wetenschappelijk onderzoek één jaar zal worden overgeslagen. Bericht van verhindering was voorts nog ingekomen van de heeren H Bader, prof. dr. van Slochteren en H. J. Voors. Namens de controle commissie belast met het nazien der rekening over 1931, werd bij monde van den heer J. W. Eg- gink, verslag uitgebracht van de bevin dingen. Blijken dit verslag, werd alles in goede órde bevonden. Hierna volgde het verslag dat de secre taris en administrateur uitbrachten over het afgeloopen jaar, waaraan het navolgen de wordt ontleend De vereeniging telt thans 220 leden, ter wijl bij de keuringsdienst 4355 bedrijven waren aangesloten, en 21 controleurs "aan dezen diens), verbonden waren. Slechts weinig berichten van afkeuring van de voor export ter keuring aangebo den partijen zijn van den Plantenziekte kundigen Dienst ingekomenwèl een be wijs dat de keuring door „De Narcis" uit gevoerd, aan het gestelde doel heeft be antwoord. Er werd oa. op gewezen, dat het buiten land enorm veel Narcissen heeft afgeno men, en het geen klagen mag hébben over de gezondheid der bollen, terwijl uitein delijk het hebben van een gezonden kraam toch het eenige middel is, om een loonen- de teelt aan Narcisen te hebben. Tot het Narcissen-snijbloemen-contract zijn in den loop van 1932 340 nieuwe con tractanten toegetreden, zoodat thans het totaal aantal onderteekenaren bedraagt 6026. Het contract werd door 86 personen opgezegd, de meesten omdat zij geen nar cissen meer teeien. Aan de controle op de naleving van het contra-ct is goed de hand gehouden. De commissie van toezicht heeft 20 gevallen van overtreding behan deld, waarvan 13 stuks een boete werd opgelegd. Ondanks de afwezigheid van den admi nistrateur, heeft hij gezorgd, dat een keu rig verslag werd uitgebracht over de be plante oppervlakte met Narcissen, en over de algemeene gezondheidstoestand. Elk der voornaamste handelssoorten zijn af zonderlijk gerubriceerd, zoodat van elke soort bekend is hoeveel R.R. er meer of minder in '31 /'32 werd geplant, hoeveel R.R. vrij van ziek is geweest, hoeveel licht aangetast is geweest en hoeveel onge schikt voor export werd verklaard. Globaal genomen is de narcissenteelt ingekrompen met 6 pet. De grootste inkrimping werd aangetroffen bij de soorten als Omatus. Emperor, Sir Wattkin, Golden Spur '0 Princeps. Gelukkig is het overgroote deel te velde staande, vrij van ziek bevonden. Voor zoover de partijen te velde zien zijn bevonden, is daarop een nauwlettende con trole gehouden. Het meerendeel is aan een warmwaterbehandeling onderworpen, één gedeelte is voor de broeierij bestemd ge worden, terwijl uit een klein gedeelte frau duleus leverbaar is geraapt. In totaal 19 gevallen heeft het bestuur een boete opge legd, wegens het frauduleus rapen van le verbaar, uit afgekeurde partijen. Ook op de veilingen is door de controleurs streng toezicht gehouden en uitgeoefend, op de daar aangevoerde narcissenbollen. Alles is in het werk gesteld om aan de buitenland- sche afnemers de gezondheid van het arti kel Narcissen te kunnen waarborgen. Dank zij de keuringsdienst van de Ver eeniging „De Narcis", en het scherpe oog vap de controleurs van den Plantenziekte kundigen Dienst, kunnen zij over de ge zondheid van fcet artikel narcissen alleszins tevreden zijn. Vervolgens kwam aan het woord de penningmeester, die verslag uitbracht van het gevoerde financieel beheer. De reke ning sloot met een bedrag van ƒ63251.71, aan ontvangst- zoowel als aan uitgaafzijde. Eenige discussie ontstond nu over ver schillende posten, die stonden in het tee- ken van bezuiniging. De rekening gaf echter een bezuiniging aan van 20 pet., zoo dat ten slotte de cijfers werden aanvaard onder voorbehoud, dat de gebruikelijke ac countantscontrole en de financieele-contro- le commissie, bestaande uit de heeren J. P. de Bruijn, J. W. Eggink en Van der Heij den, de saldi in overeenstemming met het uitgebracht verslag zouden bevinden. Wegens het verplicht aftreden van de bestuursleden de heeren H. van Zonneveld, 0. de Wreede en Chr. Eggink Jr., werden gekozen de heeren G. Zandbergen, van Ter Weege, G. van Zanten, Hillegom, en Ant. Bergman, Sassenheim. De laatste als lid van het hoofdbestuur der Algem. Ver. van Bloembollencultuur, overeenkomstig de statuten. In de vorige ledenvergadering werd 'voorgesteld, de contributie voor de leden te verlagen, omdat het getal aange slotenen bij den keuringsdienst dat niet aangesloten is als lid te groot is. Men aoht het gewenscht, dat er meer aangeslotenen bij den Keuringsdienst toetreden als lid. Teneinde dit te bevorderen, werd nu de contributie met alg. stemmen vastgesteld op 1.per jaar. Over het voorstel om de keuringskosten voor 1933 te bepalen op 4 cent per R.R. ontstond een lange discussie. De heeren Philippo, Verdegaal en Van Til drongen sterk op verlaging der kosten aan. Op de onkosten, zooals de loonen der controleurs moest nog meer bezuinigd worden, al za gen zij dien maatregel liever niet geno men. Het bestuur wees er op, dat de loo nen reeds met 20 pet. verlaagd zijn, en het wel bereid was, de loonen nog eens onder de oogen te zien, maar zij niette genstaande dat, hetgeen verstandige poli tiek zoude achten het keuringsgeld te ver lagen. De secretaris merkt op, dat de loonen der controleurs net voldoende zijn, en zij alles in het werk hebben gesteld, om de vele bedrijven zoo te verdeelen, dat geen nieuwe krachten beheofden aangesteld te worden. Door verdere loonsverlaging zul len zij op steun aangewezen zijn geduren de de wintermaanden. Komt het met de standing der vereeniging overeen, dat de loonen der controleurs zoodanig gesteld worden, dat zij in den winter op de open bare kas zijn aangewezen. Door samen werking met de Vereeniging „De Narcis", is het mogelijk, op een economische wijze de controleurs een bestaan te geven, maar het geheele jaar door is er geen werk. Het is toch van belang, dat er een vast corps controleurs bestaat, daarom dienen de sa- larieeringen zoo te zijn, dat er een zekere continuïteit in zit. Bovendien moet er re kening mede gehouden worden, dat er min stens 10 pet. narcissen ingeplant is, en dat er wel gerekend mag worden op 10*pct. kwade posten, hetwelk betcckent eei ver- minderde ontvangst van 8000. Wegens het verspreid liggen der bedrijven, ,?^1, al is er iets minder geplant, het werk van de controleurs niet veel minder zijn, want de slechte tijden werken er toe mede, dat er niet zooveel zorg aan de ziektebestrijding besteed wordt, en dan is scherpere con trole onmisbaar. Er is flink bezuinigd, en nu zal nog met veel beleid gehandeld moe ten worden, om de eind-rekening volgend jaar sluitend te maken. Dc heer J. Philip po was van meening, dat wanneer -de keu ringskosten op 3 cent worden gesteld, men de tering naar de nering zal moeten zet ten. We moeten allen naar beneden. Be sproken werd, om voor de gezonde kra men een lager tarief te stellen, omdat daaraan niet zooveel controle-werk behoeft verricht te worden. Een ander opperde het denkbeeld, om 3 cent te heffen, en wan neer noodzaak mocht blijken, dan 1 cent na te vorderen. De voorzitter voorzag in al deze voor stellen groote moeilijkheden. Hij was van meening, dat er van het navorderen weinig of niets terecht zou komen, en dat het niet gewenscht is tweeërlei tarieven er op na te houden, omdat dan pas met de feitelijke inning begonnen kan worden, als de con trole is afgeloopen. En zoolang kan bet geld niet gemist worden. Bij een verla^ ging tot 3 cent beloopt men de kans, mid den in het seizoen, geld tekort te komen. De bestuursleden hebben al reeds eerder borgtocht geteekend van eenige duizenden guldens die latei keurig is afgelost, maar hij betwijfelt, of de bestuursleden en de nieuw-gekozenen, nu in deze tijden een der gelijke verplichting zouden willen aanvaar den. Ten slotte werd het bestuursvoorstel, om de keuringskosten voorloopig op 4 cent per R.R. te stellea, met alg. stemmen goedge keurd. De heer J. Valkering richtte een woord van dank tot den scheidenden voorzitter, dio penodiok mce-st aftreden. Nadat de nieuwe bestuursleden zullen geïnstalleerd zijn, wordt uit en door dat bestuur, een nieuwen voorzitter gekozen. Hierna werd deze langdurige vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten. Uit den tijd der hieróglyphen„Hé zeg, hoe spel je jacht" 2 Met één of twee hon den 1" „Hoe heb ik het met jou Frits? Drie weken getrouwd en nou al een blauw oog V' „Jawel, maar dit blauwe oog heb ik bui ten het huwelijk opgeloopen." Wat anderen er van zeggen Uit den Gemeenteraad van Sassenheim. Met belangstelling en hoogachting heb ben wij de rede gevolgd van onzen Burge meester, in de j.l. gehouden Raadsvergade ring, waarin uitkwam een zuiver mede.even met de bevolking. Met genoegen lazen wij het Raadsverslag verder, om te komen tot aan het punt „Cre- diet voor Kweekers". Daar kwam Mijnheer v. Zonneveld aan het woord en deze heer begreep niet waarom zoohi plotselinge haast werd gemaakt met een plaatselijke regeling. Ook vroeg hij, of er op gelet wa«, dat de noodige inkrimping plaats had. Een meer Christelijke vTaag had het o.i. geweest, wanneer dit iüaadslid had gevraagd, of die kweekers hun bollenkraam goed hebben ge mest etc. Meent de heer v. Z. het soms ook al te kunnen stellen zonder Christendom? Ten minste, de redeneering was ö.i. zuiver mate rialistisch. Het frappante is nog wel, dat hij zijn Collega den heer S. niet op de vingers tik te, toen deze beweerde, dat er reeds een twintigtal kweekers door het Crisis-Comité worden gesteund, en zoodoende wel in staat worden gestled, hun kraam uit te breiden of te behouden. Dit toch is met eën Crediet geheel an ders, omdat men dan lasten op zich'neemt, zoo dat er van uitbreiden geen sprake kan zijn, temeer daar een eventuéêle Commissie dit wel als een der voorwaarden zal stellen. De heer v. Z. weé't,althans diende te weten, het bestaan van het hedèndaagschè plan en dat daar saüeering in ^voorkomt, en misschien wel meer, dan hem over een paar jaar lief is, o.i ten minste. Mogelijk denkt de heer v. Z. meer om zijn eigen belangen, dan om een grooten groep, kweekers en zoo kan hij dan zijn eigen zaak nog productief maken in den Raad, door alles maar af te wachten en op den langen baan te helpen schuiven. Drie heeren hebben gemeend om de Rijksregeling'maar af te wachten (er is al twee jaar op hulp gewacht), ofschoon een ieder weet dat wat van het Rijk moet komen niet zoo vlug gaat. Gezien en gehoord dat het Rijk niet on sympathiek staat tegenover het ingediende plan, had men zeker gehoopt, dat er geen gezochte uitvluchten meer waren in de Ge meente Sassenheim, welke Gemeente zeer zeker het zwaarst is getroffen geworden, vanwege haar groote narcissen-cultuur. Intusschen, dank zij den heer Bader, wethouder, zal het voorstel over 14 dagen opnieuw worden behandeld, en we zullen hopen op succes?? Namens eenige belangstellende Kweekers, A. v. Dorp. Dank. Voorhout 26-l-'33. Mijnheer de Redaoteur. Verleen ons s.v.p. een plaatsje in het al hier zoo veel gelezèn~blad „de Leidsche Courant", waarvoor bij voorbaat onzen dank. M. de Red., niet in de gelegenheid ge weest zijnde onze dank te betuigen ter plaatse waar zuLks voorzeker gepast maar ook verplicht geweest ware, voelen ver schillende bezoekers van 't Parochiehuis alhier, die Woensdagmiddag 1.1. hebben kunnen genieten van de zang der kinderen van de Christelijke school, onder leiding van den heer van Berghe, hoofd dier school, maar ook voor 't zoo belangloos aangebo den filmwerk „Van Bol tot Bloem" door de plaatselijke afd. Bloembollencultuur, zioh gedrongen openlijk hunne dank te be tuigen ten eerste aan meester van Berghe met zijn kinderkoor, ten tweede aan de afd. Voorhout van Bloembollencultuur, die ons in de gelegenheid gesteld hebben dit schit terende filmwerk te zien en te bewonderen, ten derde den heer W. van der Laan, voor zijn duidelijk inleidend woord over ge noemd filmwerk, maar ook een woord va-n dank aan 't Comité voor werkloozenzorg alhier, op welks verzoek dit alles is kun nen geaueten. Want er is werkelijk genoten door de aanwezigen, en wij spreken dan ook den wensch uit dat wij nogmaals op een dergelijke manier verrast mogen worden. U, Mijnheer de Red., nogmaals dankend .voor de gelegenheid ons geboden om de zoo dure plicht van dankbaraheid in uw geëeTd blad te vervullen, verblijven wij Eenige werklooze bezoekers. Geachte Redactie. Gaarne zou ik het „G. S."-lid t. H. even antwoord geven op zijn laster. Bij voor? baat mijn dank. 't Lijkt- mij niet sterk om iemand op der gelijke manier te belasteren. Zooal6 be kend, werd mijn medewerking verzocht, om een damclub op te richten, hetwelk 8 J uni '32 plaats vond." Op verzoek om de lei ding te nemen, heb ik, na op de eerste verg. bedankt te hebben, op de 2de verg. op aller verzoek het voorzitterschap geac cepteerd. Ik bepaalde mij tot het aanwijzen van zwakke of foutzetten, gaf een betere voortzetting aan, op grond van de mij be kende theorie. Alle „G. S.'Meden waren mijn vrienden, speciale vrienden bezat ik niet. M. de R., als het t. H. niet afschrikt leugen en laster te schrijven, behoef ik dat zeer zeker niet om de waarheid te publi- ceeren. Welnu, het bestuurslid J. trachtte het mede-bestuurslid v. D. aan mij verdacht te maken, wat niet gelukte, waarna t. H. hetzelfde deed, wat de veronderstelling wekt dat hij dit van J. overnam. Toen sprak ik: Als het dan noodig is, dat v. D. er uit moet, zullen we dit op een schappelijke manier probeeren, wat niet is gedaan! Het 10-tal, dat tegen „Ontw." Lisse uit kwam, was gerangschikt volgens den bor denwedstrijd, welke niet als officieel kon worden beschouwd, omdat de eene speier snel de ander niets m spelkracht toenam. De opzettelijke fout die J. maakte was, dat hij den „G. S.'Meden voorstelde als zou ik de spelers willen plaatsen. Dat J. dit verkondigde was niets dan eigenbelang, daar hij in de komende wedstrijden zijn plaats niet kan handhaven. Kon ik nu ais voorzitter een voorstel, dat n.1. aangeno men was, opgeven voor J.'s eigenbelang. Neen immers? Toen heette het, dat ik een eigenwijs persoonbelaaig wilde doordrijven. Men zeide toen dat clubgeest ook een clubbelang is. Goed maar.... wie had om den clubgeest moeten denken, wie frau deerde- Moet ik een voorstel in het belang der club opgeven als J. den clubgeest als beschermmiddel gebruikt om zijn belang te dienen? En dan, M. de R„ het is onbe grijpelijk hoc t. H. durft schrijven, waa-r hij het juist was, die getracht heeft mij voor „G. S." te behouden, omdat z.i. „G. S." nooit weer een leider, die de ciub zoo op voerde, zou krijgen en nog meer van dat moois. Hoe rijmt t. H. dit met zijn laatsten zin, ais zou de Jeu's bedanken de grootste dienst zijn die hij „G. S." bewees? Met dien laatsten zin vangt u uw zelf als woordbre ker! En weer was het t. H., die op de laat ste bostuursverg. zeide: Nu dan behoeven we den bedankbrief, waarin de Jeu zijn aftreden motiveerde, niet te behandelen, daar worden we toch niet wijzer van, m. a. w. daar krijgen we hem toch nietmee terug. Dat ik op minder faire wijze „G. S.'Meden tracht te winnen, is evenals de rest laster. A. G. DE JEU, Voorzitter T.E.P. Steenschuur 17, Leiden. (Van Rédactiewege ingekort). In Leiden gevestigd: J. Almekinders, dienstbode, Oegstgees- terlaan 3. M. Th. van Amsterdam, dienstbode, Wasstr. 3. A. A. F. Asjes, Rapenburg 115. M. W. Beijerinck, Plantsoen 9b. A. G. Blom, verpleegster, Rijnsb.weg 10. W. J.. de Bruin, hulp ia de huish., Heeienstr. 87a. J. van Die-«t en fam., conducteur, v. d. Duijnstr. 16. Chr. M. G. Donkersloot, Roodborststr. 2-9. A. Dmtgenius, le Luit. lnf„ Haarlem- merstr. 26a. Chr. W. Fischer en iam., winkelchef, H. Morschweg 88. P. VV. Ger- retsen, ingenieur, Warmonderweg 21. H. B. Groehyde, kruidemersbed„ Haarlemmer weg 8. L. F. M. Groftie en fam., off. v. Gez. N. O. I. leger, Oegstgeesterlaan 32. J. J. Heemskerk, dienstbode, Witte singel 89. W. F. Henzen en fam., metaalbew., Middelstegr. 34. G. Huisman en fam., tram beambte, Nipponstr. 18. J. Keereweer, meubelmaker, Pr. Steynstr. 19a. J. M. de Leeuw en fam., autoverhuurder, War monderweg 51. H. van Leeuwen fabraj-b,. St. Aagtenst-r. 21. C. E. E. Lely, gouver nante, Rijnsb.weg 127. P. Luiten, dienst bode, Hoogewoerd 30. K. Mantel, ge zaghebber, Merelstr. 7. Mas Agoes, Me- relst. 46. J. A. L Meijers, manufactu- rier, Haarlemmerstr. 96100. Wed. J. M. H. Groffie-Monde, pensionhoudster, VerL Munnikenstr. 2. J. E. Mulock Hou wer, Plantsoen 9a. E. Nenstiel, hulp in de huish., Rijnsb.weg 96. Af. Nijs en fam., wagenvoerder, Sophiastr. 74. T. Olden- burger, dienstbode, Maredijk 151. C. H. van Onzen, dienstbode, Pasteurstr. 2c. F. J. van Oosten, chef kruidenierszaak, Morschstr. 13. N. A. Pel, J. de Witbstr. 37. Wed. AL Kret-PeTrin, naaister, War monderweg 51. M Pruss, dienstbode, Hooigr. 40. A. Rodenburg, dienstbode, L. Rijndijk 6b. P. van der Tas, H. Rijn dijk 31. C. C. van Valkenburg, Steen- schuur 18. J. Verweerd, LL. verpleegster, Rijnsb.weg 10. A. B. Vinoente, ine. le vens verz., Fr. v. Mierisstr. 9. H. J. Vis ser, Haarlemmerstr. 268. H. H. Visser, Korte Mare 14a. P. Visser, Plantsoen 9b. A. P. de Vries, pater, Haagweg 13. D. Waaning en fam., ambten. N. S., H. Morsch- weg 80a. C. E. Wester, ged. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. AL P. de Winde, Oegst geesterlaan 29. M. Th. M. Witters, Be schuitsteeg 3C. van der Woerd, dienst bode, Rapenburg 122. W. van Woersem. dienstbode, Rijnsb.weg 27. Uit Leiden vertrokken: J. A. van Abshoven, Ter Aar, B 68. S. Warga-van Amerongen, Rotterdam, Ged. Slaak 47. J. H. Banen, Zoeterwoude, Vrouwensteeg E 47. R. F. van Bebber en Fam., Voorburg, Kon- Wilhelminalaan 308. M. P. van den Berg, Duinzichtstr. 33. N. B. C. de Boer, Den Haag,Bentinckstr. 132. J. H. Brommet, Utrecht, Handel- straat 35. J. M. E. Brouwer, Sassenheim, Wilhelminalaan 2. A. Braun, Duisburg, Baustr. 15. J. Bijland, Lisse, Narcissen- straat 34.L. AL Chaudron en Fam„ Haar lem, Kennemerstr. 9c rood. C. W. H. van Dam, Arnhem, Catharinasingel. N. Brinksma-Doevendans. Rotterdam, Kats- hoek ISa. E. Effert, Den Haag, Berken- boschblokstr. 41. K. Effert, Den Haag, Berken'boschb^okstr. 41 M. van 't Zelfde- Fakkel, Katwijk, Voorstr. 12M. R. Ger- lach en Fam., Cöln. K. A. Göktg, Oegst- geest, v. Assendelftstr. 1. S. de Graaff, Schiedam, Marastr. 65a. T. J. Heetvelt, Den Haag, Bezuidenhoutscheweg 152. C. A. Borger-Horst, Den Haag, Stadhou dersplein 120. R. A. J. Houwert, Den Haag, Stadhouderslaan 136. N. H. de Klerk en Fam., Leiderdorp, v. d. Va'.k Boumanw. 44. F. J. Koet, Voorburg, v. Heurnstr. 110. P. J. de Koker, Haarlem mermeer, Venneperweg 1037. P. J. Brui- nine-Lindo en Fam., Oegstgeest, Warmon derweg 64. J. P. Marlet, Warmond, Hee- renweg A 12. J. Meilof, Voorburg, Esse- steynstr. 155. W. Meilof en Fam., Utrecht Merwedekade 197bis. F. van der Minne, Middelburg, L. St. Pieterstr. F 51. G. Paschen, Rotterdam, Persoonshaven 167. G. A. J. Rodenburg, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 34. J. Kfijsbergen, Voorscho ten, Leidschestraatw. 170. W. J. Schef- fer en Fam., Haarlem, L. Annastr. 46 rood. D. Schellingerhout, Woubrugge, B 144. K. Sekijt, Duitschland. C. K. van Soest, Alphen aan den Rijn, Zuideinde 30. C. J. M. I. Spoorenberg, Den Haag, v. Beuningenstr. 35. B. Struijk, Ammerzo- den, No. 153. M. Struijk, Ammerzoden, No. 153. T. Swart en Fam., Zaandam, Zuiderkerkstr. 18. J. W. Koet-Tendeloo en Fam., Voorburg, v. Heurnstr. 110. - E. H. de Visser-Vermond en Fam., Den Helder, Emmastr. 5. A. Walczaa, Oegst geest, Rhijngeesterstr.weg 6. H. G. de Water, Lisse. Engelenbrug 374. J. van 't Zelfd, Katwijk, Voorstr. 12. A. Zwanen burg en Fam., Haarlem, Tulpenstr. 42rood. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse 8e M]st Trekking van Donderdag 26 Jannarl 1933 HOOGE PRIJZEN 1000.— 1545 bl03 8706 12357 16605 17027 400— 3471 9373 I 200.664 800 2984 6985 7373 10890 20767 100.— 2093 2643 5206 9004 11705 12111 12517 13184 14814 16734 17554 PrUzen van 70. 61 65 80 112 242 324 330 854 359 375 385 916 923 957 1001 1080 1093 1115 1154 1170 1565 1708 1775 1902 1917 2054 2099 2131 2325 2341 234ö 2350 2491 2569 2593 2689 2762 2827 2858 2863 2972 2992 3022 3113 3141 3161 3188 3208 3310 3313 3488 3523 3730 4021 4045 4086 4147 4244 4413 4533 4644 4733 4845 4862 4900 5140 5175 5233 5389 5475 5603 5654 5692 6960 599& 6024 6155 6651 6663 6709 6788 6810 6953 7125 7442 7605 7609 7663 7734 7754 7784 7829 7832 7852 7872 7926 7927 8030 8102 8361 8370 8573 8779 8951 9011 9193 9219 9221 9372 9436 9491 9556 9588 9776 97Ö8 9857 9873 9941 9949 10142 10152 i0236 10445 10720 10773 10933 10981 11041 11078 11095 11166 11167 11241 11290 11513 11548 11580 11631 1163S 11751 12018 12250 12280 12369 12662 13798 12886 13009 13012 13037 13080 13126 13255 13274 13339 13539 13662 13754 13776 13979 14088 14094 1433J 14359 14497 14600 14714 14 722 14898 15091 15202 15323 15406 15422 15437 15450 15534 15539 15653 15685 15800 15803 15807 15928 16008 16053 16101 16154 16179 16323 16339 16407 16680 16684 16798 d lbd-s-i 17078 17169 17356 17369 17578 17678 17691 17752 17925 17935 18221 18273 18279 18379 18380 18489 18492 18498 18538 13637 18714 18811 18831 19025 19049 19180 19340 19438 19466 19762 19915 19953 19981 £0047 20103 20228 20233 20291 20312 20350 20529 .0751 20777 20810 20858 20909 NIETEN 129 141 194 203 232 239 310 316 345 389 404 420 439 442 512 591 678 767 765 904 917 924 961 998 1016 1062 1366 1638 1850 2296 2620 2927 3131 3378 3731 4009 4207 4476 4723 4889 5172 5410 5623 5926 6162 6995 6681 6P03 7156 7450 7558 7688 9916 80 20 8936 R>59 8fi85 1074 1370 1646 1979 2302 2641 2985 3211 3404 3754 4075 4252 4478 4773 4890 5181 5476 5691 5940 6179 6403 6726 6916 7161 7460 7581 7694 7921 80"0 8260 8516 87(10 1206 1552 1728 2121 2349 2746 3073 3233 3513 3835 4137 4358 4580 4913 5020 F314 6519 5P50 6093 6198 6771 7017 7271 6041 5n54 5375 F363 5553 5696 7798 7981 7989 8135 8179 8739 8984 8504 8^85 809/7 8331 16075 16977 1«n"3 l«n°1 16969 1*"*3 16473 1647R 16491 16405 16697 16666 1*001 1 I6OO9 I6003 1«996 1799^ 19996 17041 17?99 17114 17119 17125 17136 17140 17143 17161 17164 17176 17230 17245 17253 17308 17343 17345 17377 17431 17436 17441 17443 17456 17457 1/530 17550 17616 17619 17621 17636 1"715 17847 178°3 17974 18007 ie018 18058 18238 18251 18298 18307 13392 8407 18411 18403 18459 18533 13557 18558 18581 18643 18649 18662 18680 18685 18819 18835 18857 18936 18942 18950 18951 189p4 18993 19071 19201 19327 19353 19360 19375 19459 19509 19519 19595 19601 19641 19652 19655 19667 19689 19731 19750 19758 19814 19820 19325 19895 19905 19907 19903 19931 19987 20002 20135 20191 2C204 20254 20256 20257 20304 20316 20323 20330 20374 20376 20392 20494 20495 20518 20542 20644 20649 203"6 20676 20682 20775 20841 20854 20861 20330 2f>924 E„„E Veibetering 5e kl. 7e lijst: 5885 m. z. 5885 met ƒ70; 9339 met /70 m. z. met niet.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8