DONDERDAG 26 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN LEIMUIDEN. Het ijs. Het ijs in de Drecht is vol. doende sterk om bereden te worden. In verband met bet z.g. bootenslop houde men echter den walkant. Hedenmorgen beeft ie IJsclub Werkverschaffing Leimuiden een aanvang gemaakt met het leggen van ijs banen zoowel in de richting Tolhuis als in de richting Oudewetering. De Ringvaart wordt nog steeds openge houden. De Westpias is in een gladde ge vlakte herschapen. Zoolang echter geen t>a- nen zijn uitgelegd wage men zich nog niet te ver, in verband met eventueele wind- wakken. Het Braassemermeer onder Rijnzater- woude werd reeds druk bereden. Het ij* heeft hier een voldoende dikte en ver keert in schitterende conditie. Naar andexe plaatsen wage men zich van hieruit nog niet m verband met het bootenslop ou eventueele windgaten. Crisis-comité. De collecte voor het Crisis-comité heeft de laatste week 39.31 opgebracht. De Shell heeft mede door bemiddeling van den handelaar in petroleum J. van Veen. twee honderd Liter petroleum be schikbaar gesteld voor het Crisis-comité. De olie kan worden verstrekt aan 50 van de grootste gezinnen in deze gemeente die daarvoor het meest in aanmerking komen. Een woord van dank is wel op zijn plaat*. Gisterenmorgen zetten de Burgemeester en de Pastoor hun tocht door de gemeente voort voor het ophalen van kleedingstuk- ken. Behalve de heer Angenent was thans ds. R. van der Weert-, Ger Pred. alhier, ook van de partij. Schaatswedstrijd. Op de poel fce Bil- derdam had reeds een wedstrijd in ringrij- den voor paren op de schaats plaats. De wedstrijd ging uit van de Vereeniging „Ex celsior" te Bilderdam. Het ijs was prachtig. De uitslag was als volgt 1. W. van Dijk met mej. L. Zwoegman. 2. M. Molenaar met mej. W. Rosenboom. 3. W. Kiebert met me.i. v. d. Kamp. 4. G. van Lienden met mej. M. de Vos. N00RDWIJKERH0UT. IJsclub. Woensdagmiddag had op de sloot nabij het St. Bavo-Gesticht een schaatswedstrijd voor jongens plaats, uit geschreven door de Noordwijkerhoubsche IJsclub. Er waren 98 deelnemers. De vier hoofdprijzen werden gewonnen door: le prijs 2.50: A. van den Burg P.zn. 2e prijs: 2.J. van Zeist. 3e prijs: 1.50, J. Jan sen. 4e prijs: 1.P. Duivenvoorden. Iedere deelnemer had een prijs, bestaan de uit diverse versnaperingen. Vrijdag zal wederom een wedstrijd voor de grooteren. gehouden worden, waaraan zoowel door leden als niet-leden kan wor den deelgenomen. De prijzen zullen dan wederom uit levensmiddelen bestaan, wel ke ook voor anderen verreden kunnen wor den. Het bestuur van de ijsclub zal gaarne giften voor deze wedstrijd tegemoet zien. daar de kas zoo goed als uitgeput is. Voor zitter van de ijsclub is de heer N. H. de Klerk, secretaris de heer B. Verschoor en penningmeester de heer L. van Hensber- gen. Vergadering N. V. C. Dinsdagavond vond de maandelijksche clubavond plaats van de Voetbalvereeniging N. V. C. alhier, in de zaal van café Duin en Dal. De op komst kon goed genoemd worden, een kleine veertig leden hadden de kou getrot seerd en de vrij lange wandeling van dorp naar de plaats van bijeenkomst aanvaard. Op het programma stond prijsbiljarten op de brug, welke een zeer geanimeerd ver loop had. De prijzen werden behaald door: J. J. Kroon, le prijs: vulpen; A. van Don zen, 2e prijs: sigarenkoker; H. Broekhof, 3e prijs, sigarettenkoker; J. Opdam, 4e prijs, fiesch wijn: Cnr. Broekhof, 5e prijs, boodschappentasch; H. Duivenvoorden, jfc prijs, een das; M. Heemskerk, 7e prijs, ru.- potlood; L. Steenvoorden, 8e prijs, 1 doos sigaretten; A. v. d. Burg, 9e prijs, pond tabak; G. Vermin, 10e prijs, A. Caspers, 11e prijs, J. de Haas, 12e prijs, alle drie een doos sigaretben. Na het prijsbiljarten sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering, na een op wekkend woord tot 'het bijwonen der jaar vergadering op 31 Jan. a.s. te hebben ge sproken, met den Chr. groet. SASSENHEIM. Ziekenhuis-verpleging. Gisteravond hield de prot. vereeniging Ziekenhuisfonds haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag ontleenen we, dat in de wijkverp eging ver pleegd werden 324 patiënt-en. waarvoor on geveer 10.000 bezoeken werden afgelegd. Verder werden 389 patiënten in de polikli niek behandeld, die 8421 maai werden ge holpen. Door de plaatsel. doktoren werden 171 maal in het wijkgebouw operaties ver richt en eerste hulp bij ongelukken verleend Van de hoogtezon werd door 49 personen gebruik gemaakt. In de serre voor de tubel- cu'ose-bestrijding, in huur bij het Groene Kruis, waren 11 patiënten opgenomen. Aan contributie is ontvangen 4000 aan bijzondere giften 445.—, subs, van Gemeente 600.huur en verp.eegge.den 2500.—. Geboren: Johannes Maria, z. van A. Stigter en E. E. Jansen. Johanna Mana, d. van D. van der Vis en R. C. Roos. Hedwig, d. van W. A. Rohde en G. J. van der Voort. Catharina, d. van N. Stoute en S. Krösschell. Gevestigd: A. M Elsgeest van Box meer. J. Godschalk. Hoekstraat 8. J. van Toorenburg van Amsterdam. N. S. G. Schreuder van 's-Gravenhage. A. Schoo en gezin van Texel. G. Havenaar van Voorhout. J. M. E. Brouwer van Leiden. Vertrokken: J. A, Dirieux naar Oegstgeest. G. du Croix naar Haarlem. TER AAR. Geboren: Hendrik Arnoldus, z. van H. A. van Amerongen-R iet veld. Martija, z. van W. H. Verboom-Auguetinus. Overleden: Jacoba Mulder 21 d. van J. Mulder-Schraverus. Gevestigd: A. J. Kleijn van Haar lemmermeer J. A. van Abshoven van Leiden. VOORHOUT. Winterzorg. Dinsdagavond half acht vergaderde alhier in bet Parochiehuis de onderaf deeling Winterzorg van den Ne%i. R. K. Volksbond afd. Voorhout. De voor zitter, de heer C. v. d. Meg, opende deze vergadering met den chr. groet, en wenscn- te alle leden en hunne huisgenooten pen voorspoedig 1933, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van den penningmeester, waaruit bleek, dat er over het afgeloopen jaar was ontvangen 4513.41 en was uitgegeven 4478.28, zoodat er een batig saldo was, 't welk, gevoegd bij dat van het voorgaande dienstbaar, bedroeg 425.96, voorwaar een mooi succes te noe men. Voorts kwam aan de orde het jaar verslag van den secretaris die op keurige, korte en zakelijke wijze net verloop van het afgeloopen jaar wist naar voren te brengen. Vervolgens moest een bestuursver kiezing plaats vinden, wegens het perio diek aftreden van den voorzitter, den heer C. v. d. Meij, den penningmeester, den heer P. J. van der Meij. en den commissa ris, den heer Alb. Augustmus, welke allen bij acclamatie werden herkozen, en hunne benoeming aanvaardden. Hierop bracht de beer F. van Dam ver slag uit namens de controle-commissie en deelde de vergadering mede, dat kas en boeken in de beste orde waren bevonden, waarop den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat en zuinig be heer. Nu kwam aan de beurt de bespreking van de verrassing; het voorstel van het be stuur-omtrent dit punt van de agenda werd met algemeene stemmen aangenomen.' Overgegaan werd tot de gebruikelijke rondvraag, welke een zeer vlot en aange naam verloop had, waarna de vergadering wederom door den voorzitter met den chr. groet werd gesloten. Ontspanning werkloozen. Woensdag- moddag te ongeveer 2 uur werd in het Pa tronaatsgebouw door de leerlingen der Ohr. School voor Volksonderwijs alhier een zang uitvoering gegeven, ter ontspanning der werkloozen. Vele werkloozen waren niette genstaande het mooie en aanlokkelijke weer om te gaan schaatsenrijden, opgekomen om hiervan getuige te zijn. Het geheel van dezen middag voor wat betreft de zang uitvoering was onder de eminente leiding van den heer J. van den Berghe, en mej. A. van Dijk, die hunne krachten hadden be schikbaar gesteld, om het den kinderen 'n te studeeren Het overluide applaus der aanwezigen bewees wel, hoezeer deze kin derzang in den smaak was gevallen. Hierna werd het woord gevoerd door den heer W. van der Laan, die alle aanwe zigen van harte welkom heette, en een woord van dank richtte tot den heer J. van den Berghe en mej. A. van Dijk. die zich geheel belangeloos de moeite hadden ge troost, om dezen middag van ontspanning den werkloozen te bereiden. Dat hun voor beeld navolging moge vinden. Vervolgens sprak de heer Van der Laan eenige inlei dende woorden over de film „Van Bol tot Bloem", welke film voor dezen middag voor de werkloozen dezer gemeente disponibel was gesteld. Deze film, welke zeer in den smaak der aanwezigen viel, werd van het begin tot iet einde met zeer veel interesse gevolgd. De film wae welwillend afgestaan door het oo mité voor onpersoonlijke reclame van do Algemeene Vereeniging voor Blocmbollen- ru tuur terwijl het filmtoestel, met het ge- tuidsinstrument door de Veilingvereenigiug van Hollands Bioeinu e - H'BAH bereidwillig voor dit doel beschikbaar was Het was een zeer leerzame en interessante middag voor de werkloozen. W0UBRUGGE. Bijz. Vrijw. Landstorm. In een der za len van hotel „Swama" hield de afdeeling Woubrugge van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarlijkschen propagan'da-avond. We gens ongesteldheid van den voorzitter open de de Burgemeester, de heer Boddens Ho- sang, de bijeenkomst met een woord van we.kom tot allen die het barre winterweer getrotseerd hadden, in het bijzondei tot den Generaal Zeeman. Mr. Pippel en Lt. Kares,sprekers voor dezen avond, den voorzitter der Gew. Commissie, den heer Rooyaards, de res. Majoors Boots en Apol, de res. Kapiteins Boissevain. penn. der Gew Comm., Kouls voorzitter der vereeniging v. verlofs-officieren, en Dekker, de Lts De Jong en Poortvliet enz. Spr zette daarna het doel van een Landstormavond in het kort uiteen om in een geest van kameraad schap met overbrugging der politieke on derscheiding als trouwe Oranjek anten bij een te zijn. In dit verband wees spr. op het bericht in de dagbladen dat H.M. de Ko ningin op medisch advies rust moet nemen en stelde hij voor in een telegram aan Hare Majesteit beste wenschen voor volledig her stel aan te bieden, een wensch welke door de aanwezigen met applaus werd onder streept. Nadat gezame'ijk het Wilhelmus was ge zongen verkreeg Mr. Pippei. als secretaris van den Vrijheidsbond het woord, welke in een met bezielende overtuiging uitgespro ken rede er op wees hoe m den loop der tijden Nederland nimmer een vergeefsch beroep op Oranje heeft gedaan. Met ver schillende voorbeelden lichtte spr. toe wat Nederland aan Oranje te danken heeft en eindigde met in een krachtige peraratie aan te dringen op 6teun aan het gezag wat niet alleen wettig is maar ook in ons land is gegroeid en opgebouwd. Nadat een achttal dames uit Alphen aan den Rijn op keurige wijze een lintenspel had uitgevoerd, hetwelk dusdanig in de smaak viel dat het gebisseerd moest wor den, sprak Generaal Majoor Zeeman op ge moedelijke en onderhoudende wijze de aan wezigen toe. Nadat spr. eenige persoonlijke herinneringen aan Woubrugge en Woubrug- genaren op humoristische wijze gereleveerd had. wees hij op den taak van de B. V. L., in het bijzonder op de preventieve werk kring van het instituut met een krachtig pleidooi voor steun aan het wettig gezag. Nadat Alphensch Kwartet op zeer ge slaagde wijze hare muzika.e medewerking betoond had, sprak Lt. Karres over het nut van landstormavonden. Vervolgens vertoonde de plaatselijke leider op geestige wijze hoe de voorlooper der filmindustrie gewerkt moet hebben, hetwelk eveneens in den smaak viel. De heer Rooyaards bracht in zijn slot woord dank aan allen die tot de organisatie van dezen avond hadden medegewerkt. Na een korte pauze bleef men daarna nog een tijdje gezellig bijeen. Den daarop- volgenden morgen mocht de burgemeester telegrafisch dankbetuiging van H.M. de Ko ningin ontvangen voor de haar aangeboden wensch. Geboren: Gerardus Jacobus zoon van G. J. den Dubbelden en J. C. Straat hof Johanna Jacoba dochter van A- Broekhof en C# C. van den Berg. WASSENAAR. Gevestigd: H. Lindemann uit Duitschland. A. R. Strack uit Budapest. H. Krommenhoek uit Den Haag. Jkvr. J. Th. E. von Wei! er uit Amsterdam. J. B. Lorrewa uit Den Haag H Jaars- ma en vr. uit Den Haag. W. J. van do Werken uit Koudekerk. Wed. W. F. H. S. Pet ter geb. Harthoorn uit Den Haag. J. M. van den Brink uit Delft. A. M. M. van Rooy uit Valkenswaard. J. Grim bergen en gez. uit Lis-se. T. N. A. v. d. Wolf uit Gouda. Mr. J. L Noest en vr. uit Buitenland. E. Stifter uit Den Haag. M. de Jong uit Leende. J. C. Nell uit De Lier. J. Zwiggelaar uit Hoogeveen. K. Tegeler uit Den Haag. E. A. Biet gen uit Den Haag. Vertrokken: L. J. B. Engeln naar Den Haag. M. Helmstorff naar Deo Haag. A. de Wit naar Den Haag. J. Semmelink naar N. O. Indië. K. Bo benberger naar Den Haag. M. Lupp naar Duitschland. E. A. Cirener naar Den Haag. C. F. van Zuylen naar Gronin gen. E. Albrecht naar Den Haag. A. de Bock naar België. W. M. Schroder naar Nieuw Helvoet. W. van Deventer Jr. en gez. naar Den Haag. J. J. M. Stel ling naar Den Haag. W. L. du Mortier en gez. naar Den Haag. R. Lengfellner naar Den Haag. J. J. Beekink en gez. naar Den Haag. M, Pijl naar Den Haag. G. W. van Wijngaarden naar Katwijk a. Zee. J. Hagebeek naar Den Haag. G. Hagevoort naar Zeist. L. C. Cieselski naar Duitschland. Geboren: Adriana, d. van J. IJzer man en A. van de Graaf. Frederik .Augustinus Maria. z. van E. T. J. Mudde en C. C. A. M. Schnijder. Ondertrouwd: A. L. Visser en L. Strooker. Gehuwd: J. W. v. d. Krogt en J. H. O. M. Beijersbergen. Overleden: S. van der -Meij 65 j., vr. van J. M. J. Bak. M. Voorbacb 61 j., vr. van A. J. Rotman. A. J. M. van Went, 93 j., wede. A. M. Vermin. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. J. B. van Halderen, f Gisterenavond overleed plotseling op 51 jarigen leeftijd de heer J. B. van Halde ren. De overledene, die tijdens zijn leven een voorname plaats innam in het R. K. VereemVingsleven. was bestuurslid van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Han ze", lid van de St. Vin^ertiusvereeniging, secretaris van het R. K. Huisvestingscomité lid van de patronaatscommissie, lid van de Santos-commissie en bovendien broe- dermeester van de processie naar Keve laar. Verder was de overledene lid der com missie voor het organiseeren van winkel weken alhier en een bekende figuur in het comité voor het jaarlijks organiseeren van auto-tochten voor ouden van dagen. Een „Wilskracht-avond." De St. Jo- sephzaal was gisteravond weer geheel met belangstel'enden gevuld, hetgeen steeds het geval is. wanneer onze populaire R. K. S. V. „Wilskracht", zooals gisteravond een uitvoering geeft. Een Wilskracht-avond is nu eenmaal de groote attractie geworden voor de zeer tal rijke vereerders van onze mooie sportver- eeniging. Deze belangstelling is bovendien ten volle verdiend, want deze avonden, onder kundige leiding van den bekwamen directeur, den heer P. Zuidam, bieden steeds elk wat wils. Het programma was ook thans weer met zorg samengesteld. De avond werd met een openingswoord door den voorzitter, den heer C. Y. Ponsioen, aangevangen. Na het gebruikelijke wel komstwoord, bracht spr# dank aan den Deken, eere-voorzitter der vereeniging, aan directeur en leden voor hunne medewer king om deze uitvoering, waarvan de baten ten goede komen aan het R. K. crisis-co mité, te doen slagen. Ook de zeer talrijke aanwezigen bracht spr. dank voor hun te genwoordigheid. De uitvoering van het zeer uitgebreid en varieerend programma liep dezen avond Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen burgemeester der gemeen te. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd v&stgo- steld. Aangezien het de eerste vergadering ia in bet nieuwe jaar voelt de voorzitter zich gedrongen een enkel woord te spre ken. Spr. wenscht den leden van den Raad voor 1933 alle goeds toe. Wanneer we naar het afgeloopen jaar terugzien dan is er voor optimistische beschouwingen geen plaats. Wanneer we echtor de radioredevoerin gen beluisteren en de artikelen in de cou ranten lezen dan is er weer meer reden tot optimisme. Spr. zal zich niet aan voorspel lingen wagen. Hij wil met berusting en gelatenheid de toekomst afwachten. Spr. wijst er op dat in het afgeloopen jaar ter plaatse een cri sis-comité is opgericht. Juist in verband met de strenge koude is spoedige hulp in een aantal gezinnen dringend noodzakelijk. Het bestuur van het Crisiscomité zal ai het mogelijke doen om de ergste nooden ie lenigen. In gelukkige omstandigheden. Tot nog toe heeft onze gemeente in zeer gelukkige omstandigheden verkeerd. De gemeente bevond zich bij vergelijking met de omliggende gemeenten in een zeer be voorrechte positie. De groote werkloosheid waarvan onze gemeente zoo ruim zijn deel krijgt met bijna honderd werkloozen, kosten schatten gelds. De toestand wordt langzamerhand on houdbaar. Zoowel Rijk, provincie als gemeente gaan de belastingen maar steeds hooger opvoeren. Spr. hoopt dat 1933 een kente ring ten goede zal- brengen. De grootste economen zeggen dat het diepste peil bereikt is, voorloopig zullen we op dat peil blijven staan. Spr. hoopt echter dat er spoedig meer werk zal ko men voor de arbeiders. Ten slotte wenscht de burgemeester den leden van den Raad een gezegend 1933 toe. Dat God u de kracht moge geven om de belangen der gemeente op de ware wijze te behartigen. Spr. hoopt dat als het in den Raad tot critiek mocht komen, het steeds opbouwende critiek zal zijn. Met eensgezindheid moeten vooral in dezen zoo moeilijken tüd. de gemeentebelangen be hartigd worden. De voorzitter doet o.m. mededeeling van de navolgende invekomen stukken. Schrijven van den Directeur van de Ste delijke Urhtfabrieken fce LeHen waarin me degedeeld wordt dat op 6 Maart a.s. mot de kabellegging nabij de Amstolsluizen een aanvang zal worden gemaakt. Voor dit werk zal een tiental werklooze arbeiders worden gebruikt. De voorzitter doet mededeeling van het rapport tiaar aanleiding van de gehouden opneming van kas en boek bij den vemeen- te-ontvanger door Ged. Staten. De Raad besluit voorloopig nog niet tot de aanschaf fing van de door Ged. Staten gewenschte brandkast over te gaan. Aan de Bizondere school met don Bijbel wordt een voorschot verleend op de %or- goeding ingevolge artikel 101 d°r L. O.-wet 1920 ad 500.—, terwijl aan de R K. school een voorschot op dezelfde vergoeding wordt verleend ad f 2000. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij- zcer vlot van stapel. Er werd goede sport te zien gegeven, en elk nummer werd met een verdiend applaus beloond. Het staaf- zwaaien door dames muntte uit door re gelmaat en getuigde van goede training, zoomede de oefening aan hoogrek door heeren. Ook de verschillende standen wer den correct afgewerkt en mochten een lui den bijval verwerven. Alles bijeen geno men mogen Directeur en leden op een zeer geslaagden avond bogen. Het Alphensch muziekgezelschap „The red sincopaters", luisterde den avond door menig keurig nummertje op. Deze avond zal er ongetwij feld toe hebben bijgedragen, om Vrijdag a.s. weer een volle zaal met belangstellen den te trekken, wat we èn Wilskracht èn Crisis-Comité gaarne toewenschen. Bevroren kranten. Gisterenmiddag kwam de courantenbezorger J. van Oeve- ren van 'n natte kermis thuis. Toen hij in den Nessepolder zich over het ijs van de Gouwe wilde begeven, zakte hij er door. vm O. wist zich niet zonder moeite te be vrijden en kwam or met een nat pak af. Bij omwonenden werd hij van droge klee- ren voorzien. Schaatswedstrijd. Gisteren werd aan 's Molenaars een wedstrijd op schaatsen georganiseerd om levensmiddelen, waaraan door 26 personen werd deelgenomen. Ook op den Rijn nabij 's Molenaars werd gis teren begonnen met een gedeelte daarvan in te richten voor een ijsbaan, welke des avonds zal worden verlicht. Hoewel de scheepvaart, als is het dan ook met moeite nog wordt onderhouden, werd gisteren reeds hier en daar schaatsen gereden. Ook de veerdiensten per roeiboot over den Rijn werden gisteren gestaakt. AARLANDERVEEN. Tooneelultvoering „Eüsabe hv«-een* Dinsdagavond hebben de dames van de naaikrams „Elisabeth", onderafdeoling van de Derde Orde alhier, voor de eerste maal met groote voldoening opgevoerd het too- neelspel „Het Offer van de Missiezuster", in vier bedrijven door J. Timmermans C.ssR (oud-Missionaris). Men is van deze dames een goede pres tatie gewoon, wanneer hst betreft een of fer van de parochianen. Dit ligt nog in het geheugen van de bazar-tentoonstelling ven waarin eenige opmerkingen worden gemaakt aangaande de begrootiug 1933. B. en W. stellen voor aan de gemaakte opmer kingen tegemoet te komen. B. en W. stellen voor om ook do laatst© belastingverhoogingen nog in de begroo ting tot uitdrukking te brengen. Het eind resultaat ia dat onvoorziene uitgaven met ruim 1400 omhoog gaan. De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Tot onderwijzoree in de nuttige handwer ken aan de o.JL school wordt met algemee ne stemmen benoemd No. 1 der voordracht mej. A. Turkenburg te Ter Aar en wel met ingang van 1 Jan. 1933. Do jaarwedde wordt door den Raad vastgesteld op 200 per jaar. Op voorstel van B. en W. wordt de wo ning thans verhuurd aan den heer O. J. Klaren met ingang van 1 Febr. a.s. ver huurd aan den heer H. Bon, Rijksveldwach ter alhier, voor 8.50 per week. De heer Bon heeft verzocht de gang in zijn woning te willen doortrekken. B. en W. geven in overweging hier niet toe over te gaan. Wil de heer Bon verbeteringen anabrengen, dan moet hij die maar op eigen kosten doen. De Raad kan zich hiermedo vereeni gen. Ingekomen is 'n schrijven van B. en W. van Ambt Hardenberg waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan een tot do regeering gericht verzoek, waarin er op aangedrongen wordt, het bedrag der be lastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen te verminderen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Voor een dergelijke actie leent zioh de Ver. van Ned. Gemeenten veel beter. De heer Visser is doordrongen van de noodzakelijkheid om tot vermindering van de lasten voor de landbouwers over te gaan. Hij zou wel adhaesie willen betuigen. Zijn voorstel wordt echter niet voldoende ondersteund en komt niet in stemming. De voorzitter zegt dat B. en W. dezelfde over tuiging hebben als de heer Visser. De zaak wordt alleen niet op de juiste wijze aan gepakt. Het voorstel van B. en W. om geen adhaesie te betuigen wordt daarna aange nomen. Vastgesteld wordt nog een Raadsbesluit tot wijziging van de begrooting dienst 1932. De felle koude. Aan het plaatselijk Crisis-comité wordt in verband met de felle koude die thans heenscht een subsidie toegestaan van *400. De voorzitter zegt, dat, waar noodig, zoo spoedig mogelijk geholpen zal worden. Reeds hedenmorgen is hulp verleend in on geveer 15 gezinnen. Spr. doet nog een be roep op de offervaardigheid van* alle go- meentenaren. Veel oude kloedingstukken zijn reeds binnen gekomen. Aan meer ie echter dringend behoefte. Wie iets te mis sen heeft die geve spoedig. In zijn kwali teit als voorzitter van het Crisis-comité dankt do burgemeester den Raad voor ie verleende subsidie. De heer Rietdijk dankt den Burgemees ter namens den Raad voor de bij bet begin van de vergadering gesproken woorden. Hij wonscht den Burgemeester en het aocreta- riepereoneel Gods bestan zegen toe. Hij 'S er van overtuigd dat van Burgemeester en seorctariepcrsoneel zeer veel geëeischt wordt op het oogenblik. Dat God hen de kracht geve om hun taak met lust. kracht en opgewektheid te vervullen. Hierna sluit de voorzitter do vergadering. van vorig jaar enz. Altijd tracht men door vlijtige banden uit te munten, om maar zoo nijverig mogelijk te kunnen zijn te genover de arme gezinnen. Ook nu weer hebben de dames een re cord geslagen. Allereerst is dit te danken aan de leiding, welke de dames genieten van de eerw^ zuster Gerrnina. en de ver dere religieuzen van de St. Joannes Stich ting. Daarnaast hebben zij een goedo steun aan het bestuur van de Derde Orde al hier. De heer Th. Herr, is als regisseur en voor do decoratieve beschilderingen een bekwaam vakman. Door Pastoor A. J. M. Hoogeveen werd deze feestavond geopend Het stuk „Het offer van de Missiezuster" beide den geheelen avond de talrijke aan wezigen. In de stilte in de zaal hee-schto gespannen aandacht. De dames verdienen dan ook zeker alle lof voor zoo'n prestatie en we twijfelen dan ook niet of men zal voor de tweede opvoering welke is as. Donderdag wederom plaats heeft, voor een goed gevulde zaal spelen. Voor do grimeering, piano- en vioolmu ziek verdient een woord van lof gebracht aan de heeren Th. Herr, G Stichter en A. Vork. Als finale gaven de daiflcs nog een zang nummer op marsehtempo. De Pestoor bracht dank aan allen, die hadden mede werkt tot dezen schitterend geslaagden avond en bracht hulde aan do dames, die voor do eerste maal voor het voetlicht tra den. Zijn wensch is. dat het tooneeVezel- schap van de naaikrans nog lange in do rij der R. K. vereenigingen zou staan. Voorts werd door hem nog een woord van dank gebracht tot dee eerc-gasten Dr. W. v. d. Wind en Mevr. v. d. Kreke voor hun aanwezigheid en belangstelling. HAZERSW0UDE DORP. Autobusdienst 1 Febr. a.s. zal in wer king treden de autobusdienst H~ze-swou- deBenthuizenGelderswoudeWcinoori —Leiden. Standplaats is Ilazerswoudo R.K. Kerk. FIETSRIJDER! ,,Wil 't fietsen op den rijweg mijden, Als ge een fietspad kunt berijden'*

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7