Voor KOUDE en IJS DCNDERDAG 26 JANUARI 1C33 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND DE 40 UREN WEEK. De conferentie ten einde. De internationale confeientie in zake de invoering der 40-urige werkweek is Woens dag na onderhandelingen gedurende 14 da gen geëindigd. De conferentie heeft een voorbereidend karakter gedragen en heelt zich derhalve beperkt tot het aannemen van een algemeen rapport, dat eerst nog zal worden voorgelegd aan den Raad van Bestuur van het Internationale Arbeids bureau. liet eindrapport der conferentie resu meert de wederzijdsché opvattingen eu geeft de afwijzende houding der werkge vers en de toestemmende houding der werk nemers weer. Het rapport der conferentie zal ook worden voorgelegd aan de Econo mische Wereldconferentie. DUITSCHLAND BOTSING IN DRESDEN. 9 dooden, 11 gewonden. In het „Keglerheim' in do Friedrich* strasse te Dresden is Woensdagavond een vergadering genouden van deu strijdhond tegen het fascisme, waar eerste luitenant b. d. Fraedrich het woord voerde. Aange zien do redenaar in deze vergadering op buitengewoon opruiende wijze ophitste, werd do vergadering door de politie ont bonden. Daar het bevel der politie tot her verlaten van de zaal niet werd nagekomen, werd door gereed gehouden geüniformeerde age/iten voor het podium een keten ge vormd, die een aanvang maakte met tiet ontruimen van de zaal, aanvankelijk zon der gebruikmaking van den gummistok. Up hetzelfde oogenblik zetten, vooral op de gaanderijen spreekkoren in: Wij blijven hier, zitten blijven" etc. Uok werd van de galerijen geworpen met bierglazen, ascü- bakken. stoelen e.d. naar de agenten, die door eenige projectielen getroffen werden. Ook in de zaal werd toen heftiger verzet gepieegd. Tegelijkertijd werd door bezoe kers der vergadering vanaf de galerij op de politie met scherp geschoten. Uit nood weer moesten de agenten toen ook ge bruik maken van de vuurwapenen. Hierbij vielen 9 dooden en voor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld 11 gewonden. OOSTENRIJK BISSCHOPPELIJK VERBOD. Nationaal-socialisrre on-christelijk. De Bisschop van Linz, mgr. dr. Gfoehler, heext in alle kerken van zijn Bisdom een herderlijk sohrijven doen voorlezen, waar in wordt verklaard, dat het lidnxaatscnap van het Nationaal-Sócialisme ónvereenig- baar is met de kenïnerken van een goed Ka tholiek, daar het Nationaal-Socialisme oe staat uit den materialistischen rassenstnjd, een onchristelijk nationalisme, een natio nalistische opvatting van den godsdienst en een zuiver schijn-christendom. IERLAND IERSCHE VERKIEZINGEN. De Valera schijnt te winnen. Zondag zijn in Ierland algemeene ver kiezingen gehouden, doch de uitslagen zijn nog niet bekend. Het ingewikkelde lersche kiessysteem van proportioneele vertegenwoordiging maakt de telling der uitgebrachte stemmen tot een langdurig werk, zoodat men niet verwacht volledige resultaten te zullen ken nen voor Vrijdagavond of Zaterdag. Do weinige bekend geworden uitslagen van de verkiezingen schijnen echter te be vestigen, dat de Valera aan de winnende hand is. Zoo heeft zijn partij in Dublin aan de universiteit den eandidaat van Cosgra- ve verslagen, terwijl ook in Dublin Noord en Zuid de uitslagen meer in het voordeel van de Valera uitvallen, dan men tot dus- vorre wel verwacht had. SPANJE ANTI-CLERICAAL SPANJE. De vroegere eigendommen van Jesuieten. Volgens een bericht van „El Debate'' heeft de president der republiek een de creet onderteekend, volgens hetwelk het vroegere Jesuietenhuis te Jerez de la 'Fron tera zal worden ingericht als iniernaat van het nationale instituut voor middelbaar onderwijs. De residentie der Jesuieten in de „calle de Zorrilla" te Madrid zal voortaan dienen als muziek-conservatorium en de vroegere Jesuietenschool in de la Plata-wijk te Je rez als „nationale school". Op een landgoed in de Benalua-wijk in Alicante, dat eveneens eigendom der Je suieten was, zal een instituut voor middel baar onderwijs worden gebouwd. BRITSCH-INDIE GANDHI GAAT WEER VASTEN. Gandhi heeft het voornemen te kennen gegeven weer te gaan vasten in antwoord op de weigering van den onderkoning met betrekking tot het sanctionneeren van de voorstellen inzake het toelaten van de on- aanraakbaren in de tempels. Intusschen heeft Gandhi er hierbij den nadruk op gelegd, dat hij geenszins de öe- doe.ing heeft mueilijkheden met het gou vernement te scheppen, maar alleen de her vormers wil doen begrijpen, dat druk moet worden uitgeoefend op de traagheid van de menschelijke natuur. CHINA HET CONFLICT MET JAPAN. Tech rechtstreeksche onderhandelingen? Te Nanking heelt een gewichtige confe rentie plaats tusschen Tsjang Kai Shek. Tsjang Hsoe Liang en den ex-premier Toean Tsji Joei, welke wellicht kunnen leiden tot het openen van rechtstreeksche onderhande-ingen met Japan. Intusschen duurt de strijd voort, H%t telegraafagentschap „Sjimboen Kon go'' meldt, dat de mobilisatie van het Mandsjoerijsche leger, die onlangs door de Mandsjoerijsche regeering is afgekondigd, thans gereed is. Verscheidene Mandsjoerij sche regimenten zijn op marsch van Tsjang- tsoen via Moekden naar Shan Hai Kwan, De Mandsjoerijsche troepen zijn bestemd Om de militaire actie der Japanners in de provincie Jehol te steunen. Het Japansche oppercommando deelt mede. dat Japansche bombardementvlieg tuigen de spoor.ijn van Tsing Wang Tao naar Peiping door middel van bommen heb ben vernield. Tsjing Wang Tao is daardoor geheel van het hoofdkwartier van maarschalk Tsjang Hsoe Liang afgesneden. Boycot van Japansche goederen te Nanking Volgens mededeeling van consulaire ambtenaren heeft een anti-Japansche orga nisatie te Nanking bevel gegeven, dat Ja pansche goederen op straffe van verbeurd verklaring niet mogen worden verharide d. Voorts zou in dat geval een bcete worden opgelegd van tien tot twintig maal de waarde der goederen. Tegelijkertijd heeft de organisatie de kooplieden er van in ken nis gesteld, dat alle in voorraad zijnde Ja pansche goederen moeten worden geregis treerd. AMERIKA VOOR TERUGKEER TOT DEN GOUDEN STANDAARD. Betoog van president Hoover. President Hoover heeft gisteren in het Witte Huis een verklaring afgelegd, waar in hij zeide dat cte algemeene terugkeer naar den gouden standaard het eenige red middel is uit de huidige ontwrichting van de wereldeconomie. De omstandigheid, dat verschillende staten den gouden standaard hebben verlaten, heeft een sterke verhoo ging van en invoer van goedkoope buiten- landsche producten tot gevolg gehad. Deze dumping brengt aan de Amerikaansche in dustrie en landbouw zoo groote schade toe, dat daartegen maatregeen gètroffen moe ten worden. Amerika kan zich wel is waar beschermen door verhooging der invoer rechten, doch dit zou s'echts beteekenen. dat ook de Vereenigde Staten zouden deel nemen aan het rampspesdige drijven tot verhooging der douanemuren en contingen ten. De gevols-en hiervan zouden zijn een vordere vermindering van den omzet en een lanvzame dood van het economische leven. Slechts een onmiddellüko terugkeer naar den gouden standaard kan de wereld van dezen economischen zelfmoord redden. De Kuropeesche schuldenaar-sta ten, aldus ver klaarde Hoover vo gens Reuter verder, stellen thans pogingen in het werk, cm met Amerika onderhandelingen te. openen, met het doel herziening van het oorlogsschul- aenvraagsiuk te verkrijgpn. Amerika ver lengt as tegenprestatie. «Jat juist deze sta ten door stabiliseering der valuta bijdragen tot stabiliseenng van den economischen toestand. Als de Europeesche staten dezen eisch inwilligen, zouden de prijzen op de wereldmarkt spoedig stijgen. Zou Eurcna daarentegen afwijzend staan tegenover dezen eisch, dan zou een tarie- vcnoor.'og beginnen, welke de geheele we reld moet ruïneeren. President Hoover sloot zijn verklaring met de opmerking, dat de huidige toestand buitengewoon ernstig is. Hij hoopt vurig dat Engeland en de overige landen met een gedeprecieerde valuta deze verklaring ter harte zullen nemen. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Verklaring van mgr. Ruiz y Flores. Naar uit Washington vernomen wordt, heeft de uit Mexico uitgewezen pauselijke delegaat mgr. Leopoldo Ruiz y Flores aan een vertegenwoordiger van den N.C.W.C. dienst verklaard, dat de godsdienstvervol ging in Mexico vanzelf zal doodloopen. De godsdienstvervolging, zeide de aartsbis schop, is in strijd met de belangen van iedere politieke partij, ook met de revolu- tionnaire. Tens.otte zal de vervolging een uitste kende school worden, waarin het volk leert zijn rechten te verdedigen. De geschiedenis van het absolutisme in Mexico is dezelfde als in andere landen. Het absolutisme dege nereert, terwijl het volk sterker wordt. BUITENL. BERICHTEN ONTPLOFFING IN KRUITMOLEN. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is een kruitmolen, in gebruik bij de bus kruitfabriek van Wolff en Co. te Walsrode (Hannover) in de lucht gevlogen. Twee ar beiders werden tengevolge van do felle vlammen en den ontzaglijken luchtdruk ge dood. Hun lijken konden worden geborgen. De knal was eenige kilometers ver in den omtrek hoorbaar en de arbeiders uit de omgeving waren dan ook zeer ongerust. De materieeie schade zou niet zoo groot zijn, terwijl het bedrijf ook geen stagnatie zou ondervinden. Ijsmutsen Witte Wollen IJstruien voor Dames en Heeren voor Meisjes en Jonqens 1 flC 2.37, 2.17, I.OO SkiSOkjCS, mooie kleuren, prima wol, 65, Skisokjes voor Kinderen 50, 45, Wollen IJshandschoenen in witte wol, per paar Wollen Handschoenen met lange fantasie kap Slobkousen voor Dames de beste besohutting tegen de strenge koude, 49, 25, Slobkousen voor Heeren en Kinderen, groole keu», extravoo. deellg 12.98 57 40 38 48 ir GROOTE BRAND TE BOMBAY. In de voorstad van Bombay Matoenga zijn driehonderd hutten door brand ver nield. Honderden personen zijn dakloos en hebben bovendien nog van een voor deze streken ongewone koude te lijden. Groote brand in een verffabriek. In de verffabriek van Beit en Co. te Hamburg is Woensdagavond tegen zeven uur een groote brand uitgebroken, welke zich binnen enkele minuten mededeelde aan de geweldige opslagruimten der fa briek. De brandweer verscheen met vijf wagens ter plaatse, doch moest nog meer materieel ontbieden. Met 15 slangen werd water gegeven. Sluiting van alle scholen te Keulen wegens griep. Te Keulen heeft de griep een zoodanigen omvang aangenomen, dat, teninde verdere verbreidng zooveel mogelijk tegen te gaan, alle scholen vooloopig gesloten zunon hu.- den. Alcohol hielp niet tegen griep. Twee echtparen te Crefeld Ihebben „te gen de griep" te veel alcohol gebruikt. Spoedig deden zich érnstige vergiftigings verschijnselen voor, zoodat alle vier perso nen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. De beide mannen en een vrouw zijn spoedig aan de gevolgen over leden. De vierde bevindt zich thans bui- ton gevaar. DE „SACHALIN" GEEFT WEER TEEKENEN VAN LEVEN. Bemanning aan boord teruggekeerd. Nadat geruimen tijd de radio-telegrafi sche verbinding met bet Russische stoom schip „Sachalin" onderbroken is geweest (zooals men weet, had de bemanning het vaartuig wegens een brand, welke aan boord woedde, verlaten) is te Moskou een telegram ontvangen, dat meldt, dat de be manning weer aan boord van het schip is teruggekeerd. Allen verkeeren in goeden welstand. De positie van het schip kon echter niet worden opgegeven, daar alle navigatie-in- strumenten door het vuur zijn vernield. De autoriteiten stellen alles in het werk, om de positie van het schip vast te stellen, waartoe reeds twee schepen zijn uitgeloo- pen. Bovendien bevinden zich de ijsbreker „Dobrynja Nikititsch" en een vrachtschip op weg naar het verongelukte schip. CHINA WAPENT ZICH TEGEN HET OVERSTROOMINGSGEVAAR. Onder leiding van Chineesche ingenieurs zijn in China dijken tot een gezamenlijke lengte van 5000 K.M. aangelegd, teneinde een overstrooming als in 1931, waarbij, zoo als men zich zal herinneren, millioenen menschen door verdrinking en hongersnood om het leven kwamen, te voorkomen. De aarde, welke hiervoor is gebruikt, zou voldoende zijn om een dam van een meter hoog en een meter dik viermaal rond de aarde op te werpen. Sir John Hope-Simpson, de directeur-ge neraal van de nationale commissie tot le niging van den nood tengevolge van de overstrooming heeft verklaard, dat zoowel het ingenieurswerk als de uitvoering uit sluitend is verricht door Chineezen Het werk is ongeveer in een jaar tijd volbracht. Midden in de kolen en toch cokesgebrek. Te Hattingon in het Ruhrgebied, in het hartje van het grootsto Duitsche steenko lenbekken, heeft men zich door gebrek aan cokes genoodzaakt gezien een drie tal openbare lagere scholen te sluiten. Hoe wel vlak bij Hattingen groote hoeveelhe den brandstof zijn opgeslagen, kan de ge meente zich deze niet aanschaffen, daar haar hiertoe het noodige geld ontbreekt. Hattingen is den staat reeds groote bedra gen schuldig en het binnenkomende geld is dringend noodig voor werkloozen- en ar- mensteun, alsmede voor loonen en salaris sen. De vrees is gewettigd, dat binnen af- zienbaren tijd ook de middelbare scholen moeten worden NED. BOLLENEXPORT NAAR DE V. S Een correspondent van de „Telegraaf" schrijft uit New York: Deskundigen in den bloembollenhandel hebben in Nederland reeds over een cen traal verkoopkantoor in New York gespro ken. Zij beweren dat het onmogelijk is. Ex perts in dien handel, in New York, zelf ver kondigen echter dat het zeer wel mogelijk is. Toen wij vroegen, welke onoverkomelijke moeilijkheden door de Nederlanders be doeld werden, 'zei een onzer zegslieden na lang beraad: „Zij bedoelen zeker, dat er veel te veel soorten bloembollen zijn eti dat iedere handelaar er zijn eigen huishou delijke methodes op na houdt, om zijn bol len kwijt te geraken. Ik geloof dat de con currentie, onderlinge naijver, wantrouwen en heb „laat ieder zijn eigen potje maar koken", de hoofdoorzaken zijn. Noem het gebrek aan samenwerking, een houding iio uit den tijd is. Ik zie geen andere z.g. on overkomelijke bezwaren of het zou de kwes tie van geld, beter van kapitaal zijn, om een dergelijk kantoor met pakhuis te finan- cieeren". Hier gaan de deskundigen nog een stap verder. Zij meenen dat een coöperatieve "vereeniging, zooals die besbaat in de Am. vruchten- en citrus-industrie, evengoed mo gelijk is voor de bollenindustrie, speciaal voor den verkoop daarvan in de V. S. Het is natuurlijk veel eenvoudiger om een plan te verwerpen, dan è'r een ander voor in de plaats te stellen. Er zijn, zoo vertelt men ons hier, vier of vijf honderd of nog meer bloembollensoor- ten, dure en goedkoope. De eene soort ko «t 1 it 20, de andere 50 dollar per duizend stuks. De eene firma verplicht zich, om de invoerrechten voor den Am. importeur vooruit te betalen, de ander doet dit niet. De een geeft 3 of 6 maanden crediet, de ander 9 tot 12 maanden. Iedere reiziger schijnt er een eigen methode op na te hou den om zijn klant te bedienen. Een groote centrale kan zich met dergo- lijke individueels gebruiken niet afgeven. Het eerste gevolg zou dus zijn, dat de bói- lenhandel zjjn individualiteit zou inboe ten. Een Am. deskundige vindt 500 bollen- soorten een „nuisance" (onding). Die ge looft dat de handel er wel bij zou varen, wanneer het aantal soorten dat door de V. S. geïmporteerd wordt, terug gebracht werd op ten hoogste dertig soorten. Die bollen moeten een handelsmerk krijgen. De naam van de organisatie moet evenals de in den kleinhandel verkrijgbare doozen met bloembollen gepatenteerd worden. Iedere kooper moet onmiddellijk kunnen zien, dat hij de beste bollen van de beste Ned. fir ma koopt en dat bedrog onmogelijk is. Nederlandsche deskundigen zeggen dat men den. bollenhantlel niet kan vergelijken met de Californische Fruit Corporations. De Am deskundige zegt: Levert de bewij zen, dat de Nederlandsche bollen-expor- teurs een artikel bezitten, dat niet op de zelfde of eendere wijze coöperatief verkocut kan worden. Geeft feiten. Niet om nutie- looze vergelijkingen te maken, doch om te laten zien, op welke wijze men de verkoops methoden hier aanpast, zei hij: De laatst opgerichte Pineapple Producery Corpora tion heeft een pluk van 5 millioen kisten met evenveel „carry-over" van 1931. Zij ver eenigen zich om fnuikende concurrentie te verhinderen, den omzet te vergrooten, on- reëelen handelaars het leven zuur te ma ken, „overlapping" (iets dubbel doen) te voorkomen, algemeene exploitatiekosten te verminderen, kwaliteiten prima te houden, voor gezamenlijke rekenijig te ad ver teer en, verzendingen te uniformeeren en transport en assurantiekosten te verlagen, credieben te stabiliseeren en ervaringen op ieder ge bied mee te deelen aan de leden van de nieuwe corporatie. De hoofdzaak was, om niet in conflict te komen met de bekende antitrustwetten der V. S. die onderlinge prijsregelingen en het monopoliseeren van den handel op strenge straffen verbieden. De advertentiecampagne voor ananassen is geraamd op één millioen dollar en wordt bestreden door 2 pet. van den omzet te heffen. Onze zegsman beweert, dat er vol gens zijn meening geen bezwaar zou be staan om voor den Ned. bloembollenhandel hetzelfde te doen. Hij gelooft dat die han del meer gebaat zou zijn met een dergelijke corporatie dan met de 200 of meer reizi gers, die thans de 48 staten afloopen en 3 millioen gulden kosten, om 8 millioen K.G. bollen en nog minder te verkoopen. Geen onzer zegslieden neemt het stand punt in, dat hij er aJles van weet. Zij spre ken uit ervaring en gelooven, zooals reed» gezegd werd, dat de oude methoden, hoe lang zij ook beproefd werden, geen ver hooging van den omzet in de V. S. en Ca^ nada hebben opgeleverd. Wat er op gevon den moet worden, om dit doel te bereiken is bijzaak. De hoofdzaak is, dat men in Ne derland breekt met het „superiority com plex", d.w.z. het aannemen van een supe- rieuro houding, alsof men alles alleen weet en iedere poging van outsiders, om de schit terende Nederlandsche bloembollenindu®- brie aan een ruimer veld in de V. S. te hel pen, a priori afwijst. Veel erger wordt het wanneer sommige .leiders' in die industrie beweringen lanceeren, alsof zij, die d'fc werk hier doen en gedaan hebben, uit. eigenbelang handelen. Die veronderstelling moest achterwege gebleven zijn, omdat zij door niets gestaafd wordt. Het doel van onze zegslieden is om den Nederlandschen bollenexport naar de V. S. van S millioen per jaar op ten minste 22 millioen te brengen of meer. Zij geloo ven, dat zoo'n cijfer te bereiken is, wanneer de Nederlandsche belanghebbenden voor een groot en winstgevend doel te vinden zijn Men weet in Nederland hoe coöpera tie kan werken. Laat men dus niet begin nen" met elkaar figuurlijk af te maken, doch vrede stichten en met „bloemen spreken". Eenige jaren geleden heeft het grootste advertentiekantoor der V. S. het volgend© advies, dat hier sterk besnoeid is, uitge bracht. De A P kettingwinkel-maatschap pij bezit 18.000 winkels over de V. S. Di© maatschappij wilde in haar winkels bollen verpakt in doozen verkoopen, 12 of 24 stuks. Niet meer dan enkele soorten. De omslag van de doos vertoont de kleur van den bol en draagt een gepatenteerden naam. Het advertentiekantoor meende, dat een som van 500.000 dollar voor het eerste jaar vol doende zou zijn -„to put the Dutch bulbs over!" Het plan werd van de hand gewezen.... doch men kwam ook met niets anders op de proppen. Mocht men ooit tot een der gelijke campagne overgaan, dan dient er een centrale verkooporganisatie te bestaan. Ziehier in een paar woorden de conclu sie onzer zegslieden. „De verkoop-tegen stand (sales resistance), die thans tegsn de Ned. bollen hier bestaat, moet op een of andere deugdelijke manier overwonnen worden. De reizigersmethode, die 3 millioen gulden per 8 millioen K.G. kost, heeft dien tegenstand nooit overwonnen. Door adver- teeren hebben de Amerikanen zoowel den auto als tandpasta populair gemaakt. Con centreert uw krachten. Laat mannen die geen partijpolitiek kennen plannen bera men en voorleggen. Laat hen met uwe be sturen de zaken met koele hoofden en zon der vooroordeelen bespreken. Voorloopig blijft het embargo en het hoogere tarief be staan. Zoekt dus naar nieuwe middelen" zegt men hier. Melk in Amerika in groene flesschen. Een scheikundige, verbonden aan een Amerikaanschen staatslaboratorium, heeft proeven genomen met flesschen van ge kleurd glas voor het bewaren van eet- en drinkwaren en is tot de conclusie gekomen, dat grasgroen of zwart glas het bederf het beste tegen gaat. De scheikundige Bteld© voedingsmiddelen, in verschillend gekleur de glazen flesschen en potten, bloot aan zonnestralen en ontdekte, dat de voedings middelen in ongekleurde glas het snelst bederven, terwijl geel of blauw-groen glas niet zoo goed bleek als grasgroen of zwart. Vermoedelijk zal derhalve binnenkort van regeeringswege worden bepaald, dat melk in groene flesschen moet worden ver kocht. Ook andere eetwaren kunnen het best in groene flesschen of potten worden bewaard. Koninklijke kleinzoon solliciteert naar post van radio-omroeper. De kleinzoon van den koning van Zwe den, Lennart Bernadotte, heeft gesollici teerd naar de betrekking van omroeper bij de Zweedsche Radio Omroep Maat schappij. Hij is een van de honderd gegadigden naar deze betrekking. KATWIJK AAN DEN RIJN. Persona ia. De heer P. v. d. Gugten C. Az., alhier, behaalde het diploma voor Engelsche Handelscorrespondentie, uitge geven door de Ver. v. Leeraren m de Han- de.swetenschappen. Schade. De heer C. v. VI. te Rijneburg reed in het Veereinde met zijn vrachtauto H 66084 een lantaarn omver. Hij zal de schade, die niet gering is, moeten vergoe den. HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te houdt een openbare vergadering op Vrij dag 27 Januari 1933. Te behandelen onder werpen: 1. Vaststelling der notulen van de vergadering van 17 November 1932. 2. In gekomen Stukken. 3. Conversie leeningen voor het Waterleidingbedrijf. 4. Garantie- verhooging der leeningen voor het Electri- citeitsbedrijf HillegcmLisseSassenheim. 5. Contract stroomlevering door de gemeen te Leiden aan het Electriciteitsbedrijf H'l- legomLis>seSassenheim. 6. Verzoek steun van heb Rijk aan kleine kweekers. 7. Me- LISSE. Harddraverijvereeniging. Gisteravond hield de Harddraverijvereeniging „Lisse en Omstr.'' haar 36ste Alg. Vergadering in Hotel „De Witte Zwaan". De opkomst was, gezien de weersomstandigheden, zeer goed te noemen, hetgeen de voorzitter, de heer C. Langeveld, in zijn. openingswoord memo reerde. De secretaris bracht verslag uit der ge houden harddraverij. Hieruit bleek, dat, on danks den ongunstigen tijd, de vereeniging den dans ontsprongen is. De draverij is prachtig geweest, hetgeen zeer zeker te danken is aan hei zeldzame weder. De baan werd bezocht door ruim 1500 bezoe kers. Het aantal leden bedraagt 248. Hierna vo.gde jaarverslag van den pen ningmeester. Ontvangsten 3364.12 uitga ven 3379.90, alzoo een batig saldo van 2385.28, inclusief saldo vorig jaar over 2401.06. Voor beide verslagen werd een woord van dank gebracht door den voor zitter. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heeren Fr. v. d. Vlugt, L. Schoorl en J. v. d. V.ugt, welke commissie bij monde va nden heer v. d. Vlugt de be scheiden in orde bevonden verklaarde. Aan de orde was bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van de heeren Th. F. v. Rijn, J. H. ten Hagen, L. v Grie ken en J. v. d. Meij Gz. en wegens vertrek van den heer H. Verdegaal. De aftredenden werden herkozen. In plaats van den heer H. Verdegaal werd gekozen de heer G. Vreeburg, die zijn benoeming aannam. Van de rondvraag werd door ve.schiilen- den gebruikt gemaakt en door den voorzit ter voldoende beantwoord. Na een ver.cting van prachtige kamer planten, werd deze vergadering door den voorzitter met een woord van dank geslo ten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6