DONDERDAG 26 JANUARI 1933 DE I.EIDSCHE COURANT - EERSTE BT AD PA O. 3 HET DROEVIG ONGELUK OP DEN BROEKWEG. Zooalö wij gisteren reeds hebben mede gedeeld is gistermiddag op de spoorbaan nabij de Haarlemmertrekvaart een jongen door een electrischen trein gegrepen en vrijwel onmiddellijk gedood. Het slachfcofter was de 16-jarige J. v. cL N., uit de Morsohstraat. De jongen was op weg om in de pol ders te gaan schaatsenrijden. Met de fiets aan de hand passeerde hij den onbewaak- ten overweg aan den Broekweg, juist toen •uit de richting Leiden de sneltrein van 2.06 naderde. Of hij dezen trein niet tijdig heeft hoo- ren of zien aankomen, zal wel nimmer vast gesteld kunnen worden, doch feit is, dat de jongen door den trein, die ondanks rem men door don conducteur toch nog een snel heid van 60 k 70 K.M. had, werd gegrepen en weggeslingerd. Het slachtoffer kwam op het ijs van de sloot naaat de spoorbaan te recht en was vrijwel onmiddellijk dood. Het rijwiel was aan den trein blijven han gen. Een honderd meter vorder bleef de trein stilstaan. Het verkeer ondervond en half uur stagnatie. De voorgeoefenden der lichting 1933, niet bestemd voor de officiers- of de onderoffi- ciersopleiding bij het 4e regiment infante rie worden 19 Juli ingelijfd en vertrekken 2 September met groot verlof. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: V^nCTdaats-examen geneeskunde de da mes J. N. Schmidt. Den Haag; O. L. H. Groote Haar, Den Haag en H. G. van den Berg, Leiden, en de heeren C. H. Re- ring, Den Haag; H. J. M. ten Berg, Den Haag; W. C. Rensen. Den Haag; J. P. Ha ring, Den Haag; P. H. Ansingh, Den Haag; E. Jansen, Den Haag; G. R. Dekken, Den Haag; Ko Sing Poo:, Oegstgecst; C. Kramer, Monster; A. M. Laterveer, Was senaar; A. J. van Tiggele, Rotterdam. Econom. Doctoraal-examen Indologie de heer E. S. de la Fuente, Amsterdam. UIT DE OMGEVING H00GMADE. „St, Deus Dedit". Deze vereeniging hield gisteravond haar jaarvergadering ui de zaal van Café Witteman. De voorzitter, de heer Lie verse, opende de vergadering met den chr. groet, heette de leden va.n harte welkom en memoreerde in het kort, wat het afgeloopen jaar geweest is voor onze menscken. Maar, aldus spr., laten wij de hoofden hoog opgericht houden en onze oogen naar Hem, Die voor ons alles teü beste regelen zal. Spr. deelde mede, dat de secr. verhinderd is deze vergadering bij te wonen wegens zware ziekte van zijn dochtertje. De notulen en jaarverslag wer den door den penningmeester voorgelezen en onder dank goedgekeurd. Daarna reke ning en verantwoording van den penning meester. Ontvangsten 1186.10, uitgaven 1085.81. Saldo kas 100.29. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn ver slag en ook voor zijn accuraat beheer. Ook spoorde de voorzitter de leden aan hun con tributie op tijd te betalen en de volle con tributie, want degenen, die de volle con tributie niet betalen, kunnen bij de ge meente niet gaan stempelen, want de ge meente gaat er niet mede accoord om m een vereeniging met tweeërlei contribute aan te komen. Daarna werd medegedeeld uit een schrijven van het Hoofdbestuur, dat degenen, die in 1932 lid zijn geworden maar 7 weken uitkeering kunnen krijgen uit de werkloozenkas, degenen die voor 1932 kd geweest zijn krijgen 10 weken, terwijl het verleden jaar 13 weken was. Daarna benoe ming controle-commissie. Met meerderhe'd van stemmen zijn gekozen J. Hoogeboom, P. Zoetemelk en de secr. H. Th. EUtgeest. De voorzitter deelde mede, dat wegens ziekte van het dochtertje, van Elstgeest ge stempeld kan worden in het ontspannings- locaal. Daarna bracht de afgev. naar den Bondsraad een keurig verslag uit, waarvoor hem een applaus ten deel viel. De aftredende bestuursleden nJ. J. Borst, penningm., H. F. Elstgeest, secr., en C. v. d. Ploeg werden bij acclamatie herkozen. De penningmeester dankte de leden voor het vertrouwen in hem gesteld. Vergoeding bestuur. Besloten werd aan den penningmeester te geven 25, aan den voorzitter 10 en aan den secr. 7.50 en 5 te stoiten in den Bondskas van den Volksbond. Een verzoek zal gedaan wor den aan het Hoofdbestuur om een confe rentie aan te vragen met het bestuur van den L. T. B. Nadat de vragen, die gesteld zijn, door den voorzitter naar ieders genoe gen werden beantwoord, sloot de voorzitter deze zoo goed geslaagde jaarvergadering met den chr. groet. Deze vereeniging bestaat uit 39 leden en 2 aspirant-leden. Namens de werkloozen werd nog dank gebracht aan de milde ge vers van tabak, sigaren en koffie voor do werkloozen ten gebruike in het ontspan- ningslocaal. VOORSCHOTEN. Overleden: P. Goemans 84 j. J. Boon 75 j. A. H. A. Schuss 69 j. Gevestigd: J. de Klerk en gezin van Besoeki (N.-I.). G. Dümmermann van Oegstgeest. J. Rijsbergen van Leiden. L. Bravenboer van Rotterdam. Vertrokken: A. Th. de Lange naar Bussum. W. A. Tin en gezin naar 's-Gra- venhage. R. F. A. Altman naar Haar lem. J. J. Willmes-den Broeder naar Nieuw-Her voet. E. Wolthuizen naar Sta voren. Z0ETERMEER—ZEGWAART. Ziekenhuisbulp De vereeniging „Zie- kenhuishulp" bield in het Spaarbankge- boiw haa- jaarvergadering. Zooals gewoon lijk was de opkomst der leden niet groot, slochts een 29- tal deden van hun belang stelling blijken. De voorzitter, de heer H. Nieuwenhuï- zcn. opende met een kort woord de verga dering en herinnerde er aan dat deze de 10e jaarvergadering was. Door den secretaris, den heer J. C. Kreuninger, werden de notulen dor vorige vergadering gelezen en onveranderd vast gesteld. Dezelfde titularis bracht het jaar verslag uit. Hieruit bleek ons. dat het le dental in 1932 was uitgebreid met 132 le den, en thans totaal bedroeg 3284 aantal verpleegdagen 1736, hetgeen 48 dagen hoo- ger was dar in 1931. De penningmeester, de heer B. Brin- kers Sr. bracht het financieel verslag uit. Aan contributie word ontvangen een be drag van 6662.01betaald werd aan ver- plegingskosten, vervoer, enz. 6244.26. Het reservefonds bedroeg per 1 Januari 4707.67. Tot leden der commissie van controle werden herkozen de heeren D. D. Ceelen en S. Meinsma. Mededeeling werd gedaan omtrent even- tueele aanschaffing van een ziekenauto. Dsn commissie had hieromtrent een onder zoek ingesteld. Daarbij wa gebleken, dat de kosten van onderhoud, stalling, chauf feur enz., belangrijk hoover zouden zijn dan thans voor het vervoer betaald wordt Het bestuur meende dan ook, gezien de kosten verbonden aan de aanschaffing eener auto, niet te kunnen verantwoorden, temeer, wanneer besbst een dergelijke auto noo- dig is, deze binnen een half uur hier kan zijn. De aftredende secretaris werd met alge- meene stemmen herkozen. Dc voorzitter bracht het ni et-re gel ma tig betalen van contributie ter tafel, welke hij tresclireef aan de werkloosheid of andor- zins. De vergadering wees in verband hiermede op het royeeren, waar dan dc achterstallige premie ten laste komt van de bode. Naar aanleiding hiervan kwam een be stuursvoorstel ter sprake, n.l. dat zij, die wegens schuld geroyeerd worden en zich later weder als lid willen laten inschrij ven, eerst de achterstallige contributie aangezuiverd moet worden en anders niet weder als lid kunnen worden aangenomen. Aan het einde der vergadering feliciteer de de heer A. J. Bos de vereen, vooral het bestuur metden 10-jarigen werk tijdeen vereeniging, die zooveel zorg en kommer voorkwam en hoopte, dat deze nog lang in 't belang van de ingezetenen mag blijven bestaan. De voorzitter dankte voor de felicitatie en sloot hierna de vergade ring. I Jswcdstrijri. Door de IJsvereeniging alhier werd Woensdagmiddag een hardrij derij op schaatsen gehouden voor heeren. De baan was uitgezet op het water den Schenkel en 250 M. lang. Een 17-tal personen namen aan den wedstrijd deel[ Na spannende ritton werden de prijzen gewonnen door de heeren: le prijs 20J J. van Duyvenbode; 2e prijs ƒ10.— W. Duyvenbode; 3e prijs ƒ5.— W. Westbroek Gzr».4e pr. 2.50 J. Knoppers en een troostprijs van 2.50 C. Dontje. Hardrijden voor mannen: 1. M. Verlaan; 2. G. C. v. d. Weijden; 3. B. Freyee; 4. H. Janmaat. De prijzen voor deze wedstrijd beston den uit levensmiddelen, die verreden wer den voor behoeftige menschen uit do ge meente, Do winnaars kregen oen ham of ©en zij spek on bovendien ieder een gul den. Verüer kreeg iedere deelnemer 4 k pond varkensvleeaoh, zoodat in totaal een 32 behoeftigen een buitenkansje had den. De vieeschleverantie had de heer D. de Wit, hem bij loting toegewezen. Het ligt in de bedoeling van het IJsolub- bestuur a.s. Vrijdagmiddag wederom wed strijden le organi.seereu. De paartjes z|illen dan hun beurt krijgen en wel voor schoon- en ringrijden. We zien, dat do IJsclub al haar mogelijke moeite doet de vorstperiode te benutten. Maar laten we dan ook in zien, dat zij zonder geld niets tot stand kan brengen. Wordt das lid zoo men net nog niet is en betaalt de contributie. Z0ETERW0UDE (H.-R.). IJssport Gisteren was het bestuur van IJssport op onderzoek naar gesohikte banen, om te komen met plannen voor een hardrijderij op Donderdag. Wegens de ge vaarlijke toestand van het ijs kon het be stuur hiertoe niet besluiten. Vastgesteld werd, ijs en weder dienende, op morgen Vrijdag een hardrijderij om geldprijzen te houden des nam. te half twee uur voor in woners van Leiderdorp en Zoeterwoude Hooge Rijndijk. Meerdere plannen zijn reeds in voorbereiding en zulleh nader wor den bekend gemaakt. Do Graal-uitvoering. De graalwaoht „Meerburg" komt als een ware voorposten afdeeling de rij van uitvoeringen openen in dezen vastenavondtijd. Zundag a.s^ wor den niet alleen allen, die hierin belangstel len maar ook degenen, die nog twijfelen verwacht in het Patronaat. Daar zal een keurig programma worden afgewerkt. Het belooft een mooie avond te worden. De meisjes zullen ons laten zien ..Wat zij willen." Ook zal een fragment uit „Pinksterze gen" worde gegeven. Excelsior, Alleluia,. Vooruit! Berichten reeds geplaag in een gedeelte onzer vorige opname. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Een jongen vermorzeld. Hedenmiddag was een jongmensch aan het schaatsenrijden op de slootjes langs den spoorbaan in den Broekpolder in de nabijheid van de Haarlemmertrekvaart. Om aan de andere zijde van den spoorbaan te komen. 6tak hij de rails over, juist toen de trein van 2.05 uit Leiden naai Haarlem na derde. De jongen werd gegrepen en vermor zeld. Zijn identiteit is nog niet vastgesteld. ZEGWAART. Aanrijding. Op den hoek van de DorpsstraatStationsstraat had een aan rijding plaats tusschen een wielrijder en een vrachtauto. De wielrijder kwam te val len met het hoofd op het trottoir. Hij moest naar zijn woning worden overge bracht en zich onder doktersbehandeling stellen. Het rijwiel werd gedeeltelijk ver nield. De autobestuurder treft geen schuld. Begin van brand. Door kortsluiting is Woensdagmiddag pl.m. 4 uur brand ont staan in een der af deelingen van de melk fabriek van de N.V. „Zeelandia". Door spoedig ingrijpen van de brandweer kon de brand tot de brandende afdeeling wor den beperkt. Gelukkig zal geen stagnatie in het bedrijf hierdoor plaats hebben. UIT DE RIJNSTREFF AARLANDERVEEN. IJssport. Woensdagmiddag hield de IJssport vereeniging alhier een hardrijder jj op de Schenkels. Hiervan werden prijswin naars wedstrijd voor grooten: M. v. Vliet ls4e prijs 7.50, S. v. Kreumngen 2de prys 6.—, j. v. Winkel 3de prijs 5.—, C. Koenekoop 4de prijs 4.—, Z. v. d. Berg 5de prijs 2.50, A. Luiben 6de prijs 2.—, O. de Ouden 7de prijs 1.50. Van wedstrijd voor jongeren: L. v. Kreuningen lste prijs 6.—, C. de Roos 2de prijs 4.60, B. Aardman 3de prijs ƒ3.—, B. Mo; en 4de prens ƒ2.50, P. Koene koop 5de prijs ƒ2.—, P. v. Kade 6de prijs 1.50, R. Groen in 't Woud Az. 7de prys 1.25. Van deze wedstrijden werden aan de prijswinnaars voor deze bedragen bon nen verstrekt, waarop men levensmiddelen of brandstof kon verkrijgen. NIEUWVEEN. IJswodstrijden. Woensdagmiddag wer den op de ijsbaan wedstrijden gehouden, uitgeschreven door de altijd actieve Nieuw- veensche IJsclub. Alles had een alleraan genaamst verloop. De gure Oostenwind was wel vervelend, maar za>0 geen kans het volk van de baan te houden. De uitslagen waren: Hardrijden voor jongens: l. J. v. d. Vlugt; 2. Th. Kapel; 3. C. Uijttewaal; 4. J. Ver kerk; 5. J. Wijfje. Ringrijden voor meisjes: 1. J. van Straa- ten; 2. B. Rijlaarsdam; 3. L. v. Amerongen; 4. Cl. Brink; 5. M. v. d. Breggen; 6. A. Hii- ders. De prijzen voor de kinderen bestonden uit luxe voorwerpen. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden den bloemist W. Fr. de K. te Leiden, we gens het een gewoonte maken van het koopen van goederen met het oogmerk om zonder volledige betaling zich het bezit ervan te verzekeren, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De 25-jarige expeditieknecht J. G. M. te Leiden, die zich te verantwoorden heeft gehad wegens diefstal van rente- zegels, welke hij door middel van braak had verkregen, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Vrügesoroken werd de reiziger J. L. van der V., te A 1 p h e n a. d. R ij n, die terecht gestaan heeft verdacht van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. LAATSTE BERICHTEN AMELAND GEïSOLEERD. Uit Hollum wordt gemeld: De postboot Nes—Holwerd heeft heden morgen tevergeefs getracht den vasten wal te bereiken. Op een kwartier afstand van Holwerd moest de boot terugkeeren. Tengevolge van het late getij, kon zij Ame and ook niet meer aandoen, zoodat zij op de Wadden is vastgeloopon. Er zijn twee passagiers aan boord. Hiermede ia Ame land geïsoleerd. Gisteren kon de postboot, hoewel met voel vertraging, door hot ijs, 's morgens van Ameland varen en 's avonds terugkeeren. Als de vorst nog doorzet zal Awe'aad voor schepen niet meer te bereiken lijn. G0EREE 0VERFLAKKEE GEÏSOLEERD. Uit Niouwe Tonge wordt gemeld: Door den ijsgang is de postboot, welke anders om 9 uur op het eiland Goeree Ovorf akkee aankomt, hedenmiddag tegen half 2 nog steeds niet gearriveerd. Het eventifeele vervoer van zieken naar zieken huizen wordt hierdoor ten zeerste belem merd. Er worden thans pogingen aange wend, om de beschikking te krijgen over een militair vliegtuig uit Soesterberg, spe ciaal ingericht voor het vervoer van zieken, om van het kleine noodlandingaterrein te Dirks and-Schagen de zieken naar Waal haven le vervoeren. WERKTIJDENBESLUIT VOOR APOTHEKEN. Door den R. K. Apothekors Assisten- tenbond St. Lucas, is aan Zijne Excel lentie den Minister van Handel, Arbeid en Nijverheid, een request gezonden, waarin wordt gewezen, dat van apo.he- kerszijde op verschillende wijzen getracht wordt stemming te maken tegen de door Z.Exc. aangekondigde in werking tre- dmg van heb Werktijdenbesluit voor apotheken; dat getracht wordt handteo- keningen te verzamelen van worknomers, die zich tegen de invoering van gencemd besluit zouden verklaren, daartoe aan gespoord door bedreigingen en scheeve voorstelli i ~en; dat het percentage ad 97 pet. van de Noderlandsche apothe kers genoemd in het request van de Ned. Mij, ter bevordering der Pharmacie aan H. M. de Koningin niet beslist, dat een zoo groot percentage zich togen de invoering van het besluit zou verzetten; dat de goedwillende onder hen z:ch niet verzotten tegen de invoering van het be sluit, terwijl van de zijde, waar misbruik van de tot heden genoten vrijheid ge maakt wordt het grootste verzet komt: dat tegen de bijna algemeen ingevoerde Zondagnacht- en avondsluiting bergen van bezwaren van apothekerszijde wor den aangevoerd, terwijl thans de slui tingsregeling tot genoegen van patiënt, werkgever en werknemer fnnctionneort. Met het vertrouwen in het beleid van Z.Exc. wordt de invoering van de soe pele doorvoering van het werktijd ar be sluit voor' apotheken tegemcet gezien, overwegend dat bescherming door do overheid ook in de apotheek in vele ge vallen dringend noodig is. Dreigend arbeidsconflict Gisteravond heeft de R. K. Textieïarbei- dersbond St.. Lambertus vergaderd inzako het dreigend conflict bij de N.V. v. Vlissin- gens Katoenfabrieken te Helmond, liet voorstel van den rijk&bemiddelaar zal m dier voege worden gewijzigd, dat do loons verlaging in twee termijnen zal worden toegepast. Eén loonsverlaging van 5 pcu treedt onmiddellijk in werking, terwijl een tweede loonsverlaging van 5 pot. over twee maanden zal ingaan. Voor aabeiders, die slechts 24 uur of minder por week worken, treedt in het geheel geen loonsverlaging in. Waarschijnlijk wordt dit voorstel ais aangenomen beschouwd, waardoor dit con flict is vermeden. BIOSCOPEN. Casino: Volwassonen. City: Luxor: Trianon: MARKTBERICHTEN KATHOLIEKE FILMS EN TUSCHINSKI. Hedenmorgen om half elf had voor een groot aantal genoodigden in het Tu- sohinski-theater te Amsterdam de vcr- tconing plaats van de eerste film, ver vaardigd door de nieuwe R. K. Film- maatschappij „Eidophoon". Vertoond werd de film „Das Meer ruft" en daarna nog enkele fragmenten uit de film „Das Lied der schwarzen Berge". Wij komen morgen nader terug op deze vertooning, welke- een groot suc ces is geworden. Onder de aanwezigen bevonden zich H.H. Exc. mgr. Jansen, aartsbisschop van Utrecht en mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem, alsmede tal van geestelij ken en wereldlijke autoriteiten. URK IN HET IJS. Het IJselmeer rondom Urk is vol drijfijs. De postverbinding me» den wal heeft met veel vertraging plaats, via Kampen. De verbinding met Enkhuizen is sindS gisteren opgehouden. Als de vorst blijft aanhouden is de verbinding met Kampen over een dag verbroken en zal de post per vliegtuig moeten worden overgebracht. SCHIERMONNIKOOG GEïSOLEERD. Als gevolg van het feit dat de veerboot, die den dienst onderhoudt tusschen Schiermonnikoog en Oostmahorn, wegens den zwaren ijsgang niet meer kan varen, is het eiland Schiermonnikoog geïsoleerd. TELEGRAMMEN JAPAN ACHT ZIJN UITTREDEN UIT DEN VOLKENBOND ONVERMIJDELIJK LONDEN 26 Jan. (V.D.) Volgens Engel- sohe berichten verklaart men van welin gelichte zijde te Tokio, dat het Japansche kabinet van meening is, dat het uittreden van Japan uit den Volkenbond onvermij delijk ia. DE UITSLAG DER IERSCHE VERKIEZINGEN. N!et verwacht succes van De Valera. DUBLLN 26 Jan. (V.D.) De verkiezings uitslagen, voorzoover dio hedenmorgen vroeg bekend waren, toonen een blijkens de persstemmen der laatate dagen door de meeste bladen 'niet verwacht succes voor de partij van minister-president Do Va lera. Het gedeeltelijke resultaat, dat j morgen bekend was, geeft reeds 19 zetels voor De Valera, 7 zetels voor Cosgrave, de Onafhankelijken 4 zetels, de Arbeiderspar tij 1 zetel en Centrum en Onafhankelijke Arbeiderspartij tot nog toe geen zetels. De meeste candidaten van de partij van De Valera zijn in 6temmental vooruit ge gaan. De Valera zelf kreeg in zijn kiesdis trict Cork een kleine meerderheid van on- stemmon bij de vorige verkiezingen. De vice-president van den Ierschen Dail O'Kelly werd evenals de Iersche minister van financiën Lema-ss herkozen. De leider der oppositie Cosgrave heeft in zijn kiesdis trict' Cork een kleine mcrederheid van >n- geveer 2000 stemmen op de oandidaat van de partij van De Valera. Te Dublin wer den ongeveer 70.000 stemmen op de Repu blikeinen en 57.000 stemmen op de partij van Cosgrave uitgebracht. Gisteren en vannacht werden gedurende de telling der uitgebrachte stemmen do stembureau* door militairen bewaakt. GOUDA, 26 Jan, Voe. Aangevoerd in totaal 693 stuks, waarvan 124 alachtvar- kena. Vette 13—14 cent en Londensohe 10 12 cent per pond. levend met 2 pot. korting 337 magere varkens 8—1G, 340 biggen 3 6, 2 runderen, 62 nuchtere kalveren 4 —6, 3 schapen, 6 bokken en geiten 25 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 80 paprtijen. Prijzen? Ie kwal. met rijksmerk 2830, 2de kwaL 2627, zwaro 31. Handel matig. Boter. Aanvoer 480 ponden. Goeboter 8590 cent en weiboter 80—85 cent per pond. Handel vlug. Eieron. Aanvoer 72500 partijen. Prij— ten: kippeieren 3.75—4.76 en eenden eieren f 3.50 per 100 stuks Handel vlug. VOORSCHOTEN, «5 Jan. Vollng V. P. V. Prijzen: kiopeneieren 3.70—4.70» per 100 stuks; kippen 1.25—1.45. kenij- nen 1.00—1.20, hanen 0 80—1.00 en dui ven 12 cent per stuk. LEIDEN, 25 Jan. Groentenveüing. Per 100 stuks: roodekool 4.00—8.ïb, savoye- kool 2.40—6.40, groenekool 1.50—4.00 prei 2.004 50, selderie 2.00—3.20. knol 6eMehrie 2.40—5.per 100 kg.: kroten gek. 2—4, witloof 11—20, boerenkool 6^-12. uien 2—4, worte'en 20, sprui ten I f 13'90. spruiten II 7—11. Molkveüing. Verkocht om gedurende de week van 30 Januari tot 6 Februari *33 per dag te leveren 28570 liter melk. Hoog ste prijs 6.80, laagste prijs 6.— per 100 liter. KOUDEKERK (Rijndijk), 25 Jan. Eierenveifing. Aanvoer 4980 stuks. Prijzen kippeneieren 3.80—4 30. kuikeneieren f 3.50—3.80 en eendeneieren 3.804.10 per 100 stuks, boter 65—71 cent en kaas 2533 cent ner pond. BOSKOOP, 25 Jan. Bloemenveiling. Rorrn per bn8 van 10 stuks: Butte-fly 1.70—1.80. Wilh Kordes 2.09—280. Aug Noack f 1.30—1.80. Lady Stuart 0.5O— 1.50; Cera sus rosea 2.40—3.30, Prunus triloba I 31—54 cent, idem II 15—27 cent» Seringen Stempmnnn I 60—90 cent, idem II 30—50 cent. LOOSDUINEN, 25 Jan. Groentenvoi'lng prei 3.90—5.40. selderie 3.70—4.40. an- diivie 0.63 nepr kist, boerenkool 82—95 cent ner 7 kg. R0»=' 0FARENHSVEEN. 25 Jan. R'oe- rrenvellinq. Fred Moore 13—16 rent Prins van Oostenrijk 20 cent, Rnse G-isde'in 11 cent. Due de Berlin 13 cent. Will. Omland 7—12 cent. Vict d'OHveira 21 cent, Zeno- be* 37 rent per dozijn. VEUR—L'DAM. ?5 Jan. Vriie voi'ing. On de heden gehouden vrije veiling in o"fó Hot Eiland werden omgevoerd: 1»819 Kt>- peneieren 4 00—4.70 per 100 stuks: kip pen 0.50—1.10 per stuk, konijnen 0.70^ 1.85 ner stuk. ZOETFRMEER—ZEGWAART. 25 Jan. Elerenveiflnfi. Aangevoerd 3000 stuks. Prij zen kippeneieren 3.85—4.55 en eenden eieren f 4 05 ner 100 stuk*. Do Poddin-gsbrigade verzoekt de houder* van Üsladders deze, met het oog op moge lijke i'songelukken, voor gebruik gereed te leggen. VOETGANGER! „Oogen en ooren altijd open! Niet ondoordacht maar over- loopen!'* W18SELNOTEFRI N»SFN f AMSTERDAM) (Niet officieel.) Berlijn 39.181 /2 Londen 3.45 New York 2.48l%6 Parijs 9711/, Brus8®' 34 54 Zwitserland 47.12 Milaan 12.73 Madrid 20.42 Ü8|o 43 35 Kopenhagen 42 50 Stockholm 43, Weenen Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De handel op de Amsterdamsclie effec tenbeurs was stil en het zonderlinge was, dat daar niet voel boursbezoekors om treurden, want voor hedenmiddag stond de huldiging xan den heer G. W. A. v. Laer WCzn. op het programma in ver band met zijn succesvolle bemoeiingen voor den Ned. Schaatsenrijdersbond. Daarbij was er maar weinig nieuws, dat de onder nemingslust kon prikkelen. Alleen in Duit> sche Obligaties ging begin beurs wat om, waarbij de koers zich iets hooger stelde in verband met dc rede van den Engclschen Minister van Financiën, inzake het ver drag van Lausanno. Kon. Olies waren ge heel onveranderd, de handel op de Parij- sche beurs lag volkomen stil, daar de ma- kolaars aldaar staakten als protest tegen de nieuwe belastingvoorstellen. Industriec- len iets vaster. Aku's liepen 1 pet. op. even als Philips. Unilevers onveranderd. Cultuur waarcen prijshoudend zonder meer, even als Scheepv. en Mijnw. Amorikanen ga^ ven weinig bijzonders te zien. De Ncder- landsohe Obligatiemarkt was vast

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3