Tegen GRIEP WOFNSDAG 25 JANUARI 1533 DE LEIDSCME COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Wit-Gele Kruis. Deze vereeniging hieid haar le jaarvergadering op Maandag 23 Jan. in café Leenders te de Kwakel. De vergadering was slechts matig bezet. De voorzitter, Pastoor de Grijs, opent de ver gadering en memoreert nog eens de op richting der voreeniging op 15 Maart 193*2. Dit de verslagen net volgende: Door de Eerw. Zusters werden 127 ge zinnen bezocnt, terwijl te zameu 3120 be zoeken werden algelegd waarvan 1500 iti de Kwakel, 1040 in Uitüoorn en 580 in ie Hoel. Bovendien werd in 2G gezinnen gra tie kraam verpiegmg verricht, waar dan *2 keer per dag moeder en kind geholpen wer den; 250 weer werd geëlectriiiceerd, 3 zie ken werden vervoerd naar ziekenhuis, 7 doouen afgeiegd, 109 keer gebruik gemaakt van de hoogtezon en 105 baden genomen. Uitgeleend werden 219 stuks. Uit al deze cijiers blijkt dat de vereeni- ging reeds heel wat presteert. De beide Eerw. Zusters hebben dan ook meestal de handen vol. De voorzitter doet nog eens een beroep op de parochianen van de Kwakel om de vereeniging te steunen. Er zijn thans 413 gezjnnen als lid inge schreven, waarvan 130 in de Kwakel. Er werd vastgesteld dat er nog tot 1 Maart gelegenheid zal bestaan om zich als lid aan te melden; daarna is men per ka lenderjaar 2.50 inlegge.d veischuldigd. welk bedrag eerst betaald moet worden, eer men recht krijgt op verpleging. Er zijn altijd nog menschen die meenen, dat men nog wel lid kan worden als men de verpleging noodig heelt, maar dat zou natuurlijk zeer onbillijk zijn ten opzionte der andere leden. Alleen van de zxeaen kan de vereeniging niet bestaan, vandaar bovenstaande maatregel. Uit de finantiën is gebleken, dat de ren te van 't kapitaal 't welk het Kerkbestuur van Uithoorn ge.eend heeft, is betaald en bovendien 100 is afgelost. Daarbij is er 300 besteed voor uitbreiding van maga zijn voorraad. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de inkomsten dit jaar grooter zijn. Van de ge meente Mijdrecht is reeds toezegging ont vangen voor subsidie, terwijl dit ook is aangevraagd aan ae gemeente Uithoorn. Een woord van dank werd gesproken uo» mej. v. lol. penningmeesteresse, en den heer Meerendonk secr., voor hun goed w- heer. De altredende leden van de Kwakel, mevr. Graven en de üee-r VV. v. d. Burg, werden bij acclamatie herkozen. Hierna sluiting. HILLEG0M. Het ijs. Het behoeft niet gezegd, dat ook hier van de ijssport wordt genoten. Jammer dat het bestuur der Hillegomscoo IJsclub de gelegenheid voorbij heelt laten gaan een goede kunstbaat) te hebben. VV e hebben die gehad, maar ook in dezen is gehad éen leelijk woord Verschillende, poi- sorien zijn dan ook reeds door het ijs go- zakt, en 3t heeft heel weinig gescheeld, of reeds was een kind verdronken. Er zit geen doorzettingsvermogen in het bestuur der Hill. IJsclub en nu zijn we sinds' 2 jaar dat we een vereeniging hebben zonder baan. Diverse breede slooten vertoonen wakken, terwijl bij de bruggen het ijs ge heel onsterk is. De Vossevaart wordt druk bereden de Leidschevaart hier en daar, de Breede Sloot was Zondag nog onbetrouw baar en in 't Kanaal varen nog de sche pen, zij'het met moeite. Van wedstrijden is nog geen sprake, wat heel jammer is. Voor- zicntigneid blijft geboden. Arbeidscontract. De organisaties van werklieden en patroons in het bollenbedrgf hebben geconfereerd over het contract, dat opgezegd is. De patroons willen de loonen verlagen en de tarieven der fondsen ver minderen. De werklieden wezen dit af. Uit beide groeepn is een commissie gevormd, om een onderzoek in te stellen naar de fond sen. KATWIJK AAN DEN RIJN. |js> Op het buitenwater, kan hier nog niet gereden worden. Het ijsvermaak b*- paait zich nog tot de binnenvaarten. Op een gedeelte hiervan is ook de IJsclub reeds in actie. Voorzichtigheid blijft nog gebo den. N00RDWIJKERH0UT. Feestavond Congregatie St. Victor. De 2e feestavond van de Maria-Congrega- ties der St. Wtor-parochie is evenals de eerste van Maandag goed geslaagd. De zaal was wederom geheel bezet. Zoowel de dra matische episode „Stille moed" en de k.ucht ..Er loopt een streepje door"' werden als op den eersten avond goed vertolkt. De zangvereeniging zorgde tusschen de bedrij ven weer voor afwisseling, hetgeen door het publiek ten zeerste werd gewaardeerd. In de pauze werd evenals Maandagavond ten bate van de congregatie een verloting gehouden. De leden van de beide congregaties kun nen met genoegen op de twee feestavonden terugzien. K- J. M. V. De Katholieke Jonge Mid- denstanusvereeniging „St. Aloysius", alhier, heild Maandagavond een barer cursusavon den. Als spreker had moeten optreden de heer Mr. F. J. H. Bach, Directeur van het Centraal Hanze-Pureau in het Bisdom Haarlem, met als onderwerp: „Pub.iek- rechteiijke bedrijfsorganisatie". De heer M. van Emmerik, voorzitter, opende den avond met den Chr. groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de we eerw. heer kapelaan Minnebo, Moderator der Vereeniging en het Bestuur van den L.T.B. Hij deed mededeeling dat Mr. Bach we gens dringende redenen niet aanwezig was. doch dat in diens plaats ais spreker van dezen avond zou optreden de heer J. Mol, ambtenaar van het Centraal Hanze-bureau. Hierna gaf hij direct het woord aan den heer Mol. Deze begon met zijn verontschuldiging aan te bieden, dat de heer Mr. Bach dezen avond verhinderd was. Op zeer verdienste ijke wijze zette spre ker vervolgens uiteen dat voor den Katho lieken Middenstand in de toekomst pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie noodig en nuttig zal zijn. Hij toonde met verschil lende voorbec den aan dat door de z.g. vrije organist; t:e niet of bijna niets bereikt is. Wanneer echter wettelijke regeling, wel ke toch bedeeld wordt, zal zijn uitgevoerd zal het moge ijk zijn allerlei misstanden o.a. de vrije vestigingsmogelijkbeid. cadeau- stlesei, korting- en bonnenstelsel, vliedende winke 6, oneerlijke concurrentie, afbeta lingssysteem e.d. tegen te gaan, waartoe de overheid thans niet in staat is. Als er pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie komt. zal in overleg gewerkt worden. Met oen opwekking vooral tot de jonge ren om in de toekomst mee te werken tot verwezen ijking van dit ideaal dat ook door den Bisschop Mgr. Aengenent en door Paus Pius XI in zijn encycliek Qua- dragesimo Anno1' wordt aanbevolen, ein digde spreker zijn met grooten aandacht gevolgde rede. De Moderator, kapelaan Minnebo. dank te den spreker voor zijn schitterend en he1- dcr betoog en sprak er zijn ontstemming over uit. dat het bestuur van de olaatseh'jke Hanze niet tegenwoordig was, ofschoon we' een uitnoodiging voor deze vergadernig was uitgedaan. Hij bracht een woord van lof aan bestuur van den L.T.B. welke wel aanwezig was en hierdoor toonde be lang te stellen in het werk van de K.J M V. De voorzitter sprak hierna een kort dank woord. waarna sluiting met den Chr. groet vo'gde. Arbeidsbemiddeling, Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan thans als ge heel werkloos ingeschreven: 335 'andarbei ders. 6 opperlieden. 13 timmer'ïeden, 1 me taalbewerker 3 betonwerkers, 9 metselaars, 1 kistenmaker, 1 schilder, 1 voeger, 1 trans portarbeider, 1 mandenmaker. Overgep aatst. De eerw. Priorin van het Dominicanessenklooster alhier, is door haar overheid overgeolaatst naar het St. Martinus-Gesticht te Naaldwijk. Stempelen werkloozen. De werkloozen worden verzocht voortaan hunne gree^e stempe kaarten te laten stemnelsn in het ontsnanningslokaal aan de Kerkstraat in plaats va nop het raadhuis. De ambtenaar van de steunverleening zal in dit lokaal op deze fde da een en uren als in het raadhuis zitting houden. R0EL0FARENDSVEEN. Muziekuitvoering. Wanneer men een uitnoodiging krijgt van het bestuur van de muziek vereeniging ..Door Gunst Verkre gen" van Nieuwe-Wetering, gaat men er al tijd gaarne heen, omdat het pubHek weet dat genoemde vereeniging steeds een pro gramma'geeft. dat werkéHjk de moeite waard is. En zoo was het ook Dinsdag avond in de zaal van hotel „de Vier Heemskinderen''. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer J. Spring in Veld. werd het muziekprogramma, dat stond onder de bekwame leiding van den heer C. de H*an uit Leiden, geopend met een vroolijke marseh Vivat Europa. De nummers werden zonder uitzondering zeer mooi weergege ven en de me odie kwam in alle stukken goed tot uitinsr. Vooral het tweede nummer van het programma, waarmede de vereeni ging den eersten prijs heeft a-ehaald in de eerste afdeeling van het laatst gehouden concours, werd mooi en zuiver weergege ven en oogstte een welverdiend applaus. Het laatste nummer Werkstaking der mu zikanten vond aleemeenen bijval. Nadpt bet muziek programma was afge werkt bracht ende leden van de muziek vereniging ten tooneele een blijspel in 3 bedrijven ..De adjudant van Hare Majes teit". Dit vroolijke snel bracht do lach spieren der aanwezigen danig in beweging en het r>ub iek heeft zich dan ook kostelük geamuseerd. De rollen werden zeer goed vertolkt, zoodat het aoolaus na elk bedrijf da^ cok wel verdiend was. Aan het slot van den avond dankte de voorzitter de donateurs voor den onder-, vonden steun, en wekte de andere aanwe zigen op. zich a*6 donateur van de vereeni ging on te geven. St. bracht dank aan den directeur voor ziïn bekwame leidine en het deed hem genoeven van den heer de Haan to hebben vernomen, dat deze zeer voldaan was over het muzikale eredeelte De gri- meenne was in h"nden van den heer Hon- pezak uit- Leiden, die door zijn grimeerkunst het succes van den avond mede heeft hel pen verzekeren. Voldaan keerden allen huiswaarts. Het ijs. Het ijs is alhier en omgeving nog zeer onbetrouwbaar doordat de vaar geul op de meeste plaatsen is opengehou den. De polderslooten zijn echter bevaar baar. Het Brasemmcrmeer ligt nagenoeg dicht, doch de vaargeul is geheel open. Het ijs is op de groote vaarten dan ook niet te vertrouwen. Tochten kunnen dan ook nog niet worden gemaakt. R1JPWETEER ING. Lezing. Morgenavond zal m café v. Benten Ir. P. Verhoeven een lezing hou den over Vee voedering. Vooi nadere bij zonderheden zie advertentie in Hit num mer. Duizenden hebben reeds vroeger de ver rassende werking van Akker's Abdijsiroop bij griep-aanvallen ondervonden. Door haar hoeststillende werking, haar ziektekiem- dood x le eigenschappen, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsor ganen is ae bekende, van ouds geprezen AkKER'S Abdijsiroop het beproefde middel in griep-tijd. Overal verkrijgbaar In flacons vanaf f 1,-, RIJNSBURG. B'oorrenhandel. De sterke vorst bracht wel eenige stagnatie in den handel, vooral die. voor binnenland. Dit neemt niet weg dat de prijzen toch nog goed zijn, voor som migen soorten zelfs zeer goed. Betaald zijn per 100 Narcissen 0.000.75. Hyacinthen 4.20—5.40, Tulpen fer dozijn: Copland 20£8 ct.; William Pitt 6070 ct., Victor d'Olivierre 4051 ct., Oostenrijk *2028 ct. Moore 1217 ct., Flaminga 1620 ct., Rop9 lalleine 2432 ct., Gele Prins 2838 ct., Brilliant Star 10—14 ct.. King of the Yellow 1924 ct., Cram. Brilliant 10—14 ct., Pros perity £026 ct., El Doreado 2531 ct., Al lard Pierson 2834 ct. SASSENHEIM. Personalia. De heer Fr. Vercouteren is geslaagd voor het door Let Instituut voor Handelswetenschappen te Lelden gehoudoft praktijkexamen in Boekhouden. WARMOND. Groote plannen der IJsclub. Donderdagmiddag om half 2 zal op het Poelmeer een groove wedstrijd plaats bin den om levensmiddelen, waarbij aan lederen deeiiiemer een prijs is gegaiandeerd. De deeinemers kunnen zich omgeven tusschen 9—12 uur bij den heer Uitfcenboogaard. Vrijdag om nalf 2 heeit op ihet Poelmeer een groote wedstrijd plaats voor de leden van de IJsclub, om geldprijzen, evei.eens op te geven bij den heer Uittenboogaard van 912 uur. Maandag, 30 Jan., des namiddags 2 uur heeit de groote Nationale Ha.drijderij op de korte baan (Poelmeer) plaats met prijzen van 75.40.—, 20.—, 10.(Voor nadere bizonderheden verwijzen wij naar een advertentie) Het ijs. De Kagermeren zijn nog niet berijdbaar wegens de vele wakken. Van daag ,zou begonnen woruen met het afzet ten der windgaten. WASSENAAR. IJsvreugde. Ook ter plaatse wordt van de ijspret ten volle .genoten. Hoewel het groote water niet direct betrouwbaar va't te noemen, wordt er danig genoten op de vele vijvers die Wassenaar biedt. Vooral de vijver achter het Raadhuis „De Paauw'' die. dank zij de goede Zyorgen van de Wa&se- naarsehe IJsverecniging, xn goeden staat verkeert en wordt gehouden, heeft veel af trek. Op het programma staat voor Woensdag avond 7 uur een gecostumeerd IJsfeest, ter wijl Donderdag, ijs en weder dienende des middags een wedstrijd zal worden ge houden in schoonrijden voor paren. Vanaf Woensdag zal de vijver worden verlicht. Om de gezelligheid nog meer te verhan gen wordt versterkte radiomuziek, ver zorgd door den heer C. J. v. d. Kleij al hier uitgezonden. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Gewe-te'ijke Oranje viering. In het Beursgebouw was door mej. Schenk, secre- tarese van hot Nationaal Comité „Wilhel mus van Nassouwe" een bijeenkomst ge vormd om te komen tot een streek Oranje viering ter gelegenheid van de 400ste ge boortedag van Prins Wdlem. In principe besloten de afgevaardigden van Woerden. Alphen, Nieuwerbrug, Zwammerdam en Bodegraven daartoe mede te werkente vens o-n eeo ve-t*-en'-no-d:~er te zetten naar de nationale huldiging te Delft. Be gin Februari zal over de plannen verder worden beslist. „St. Lodewijk." Ledenvergaderingder begrafenisvereeniging „St. Lodewijk" op Dinsdag 24 Jan. in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer A. de Vos, opende de vergadering met den chr. groet en heette de leden van harte welkom in het bijzon der den zeereerw. beer pastoor. De notu len worden door den secretaris, den heer J. Hoeks voorgelezen en onveranderd goed gekeurd met dank aan den secretarns. Me degedeeld wordt, dat 64.bet batig saldo was over 1932. Dit zaldo zal aan de 4 charitatieve vereenigingen worden ge schonken, n.l. Wit-Gele Kruis, St. Vincen- tius, St. Elisabeth en het Armbestuur. Als penningmeester was eertijds de zeereerw. heer pastoor Keet. Bij acclamatie wordt pastoor Lühn gekozen als penningmeester. Bij de rondvraag merkte de heer van Rossum op, dat er dikwijls te weinig dra gers zijn, of dat de dragers te laat komen. De voorzitter zegt toe. zijn best te doen dit euvel uit den weg te ruimen. De voorzit ter verzoekt den correspondent van de „Le;dsche Courant"' hier vooral melding van te willen maken: dus leden, als het uw beurt is: weest tijdig op de plaats van be stemming De zeereerw. heer pastoor spreekt er zijn vreugdé over uit, dab hier in Bodegraven zoo'n mooie dragersver- eeniging aanwezig is, om dan ten slotte nog de geheele kas aan de charitatieve ver eenigingen te schenken. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de aanwe zigen voor hun opkomst; spr. verzoeLt de leden, dat ieder lid voor zich, propagan dist van de dragersvereeniging zal zijn, op dat alle mannen van de parochie lid zullen worden. Op de gebruikelijke wijze wordt de vergadering hierna gesloten. WOERDEN. Hardrijden. De uitslagen van de gis termiddag gehouden wedstrijden op de baan in hardrijden waren: 1ste prijs 10 D. v. V iet, 2e pr. 7.50 C. Verkaik, 3e pr. 5 J. Bouwhorst. Er werd 160 M. verreden. Volksbond. Zondagavond had de bui tengewoon goed bezochte jaarvergadering plaats van den R. K. Volksbond. De voor zitter hield een korte openingstoespraak, waarin hij de leden een Zalig Nieuwjaar wenschte. Tevens wees hij op de belangrijk heid van het jaar 1933 omdat wederom verkiezingen zu len plaats hebben. Hierna gaf de penningmeester een over zicht van de financieele toestand der ver eeniging. Het totaal der ontvangsten op 31 Dec. 1932 bedroef 1309.93 der uitgaven 1371.39, derhalve een nadeelig saldo. Met het saldo van vorig jaar van 720.03 en de kasreserve van 1058.01 bedraagt het to taal bezit der vereeniging j 1716.61. De penningmeester wordt, nadat de con- tro'e-commissie verslag uitgebracht heeft, dank gebracht voor zijn keurige boekhou ding. Bij het punt Mededeelïngen zegt de voor zitter dat de uitvoeringen van den Bond zullen gegeven worden op Zondag 12 Febr. en Woensdag 15 Febr. Vermoedelijk nog deze week zal een ge combineerde vergadering werden gehouden met den Christelijken en Modernen Vak bond ter bespreking van eenige punten. Het jaarverslag van den secretaris geeft aan, dat de Vo'ksbond op 1 Jan. 1933 163 leden telde, op 1 Jan. 1932 146 leden, dus een vooruitgang van 17 leden. De begroeting, skibende met een bedrag van 1385 «9, wordt na eenige opmerkin gen eoedvekeurd. De bestuursverkiezing brengt alle aftre de-ten weHpr~m in hun fuTtee terne n.l. J. B'ankenstein. J. F"te1orid M. v. Prooy- en. J. de Lange en D. Smolders. B" de rond.vraae vernamen we nog. dnt de film ^ente-nne* hoogstwaarschijnlijk ook naar Woerden komt. Wat anderen er van zeggen De onbewaakte overwegen. Mijnheer de Redacteur, ik bun woest. Dat heb ik van de treinen: die dag aan dag. uur aan uur, minuut aan minuut, in woeste vaart bewaakte en.... onbewaak te overwegen nasseeren. alles vermorze- le**d wnt hun i*1 den weg komt. Gisteren Maandag gaf de krant ■>**eer t^-ee v°n die vermorzeltegs^evllen: Een meisje doixGc-eHen .bij Doetinchem een iongeman bij HeTo. Het ira** is ts begonnen en zij zijn niet de uerstc slachtoffers. En men behoeft veelszins een nrofeet te zijn om te voors^e'len. d"t vóór het einde van '23 vele tientallen docden en gewon den zielen volgen. Want het Spoorwegbestuur denkt er niet aan de onbewaakte overwegen onder bewaking te stellen. Integendeel, van gevaarlijke, tot nu toe bewaakte overwegen zie Nootdorp wordt de bewaking ongeheven. En bovendien staat het bestuur der Ned. Spoorwegen op bet zonderlingen stand punt. dat het publiek mear moet leeren om voorzichtig te zijn en uit te kijken. En aangezien drt bestuur, naar z'n eigen meening, veel meer verstand heeft dan het publiek, beeft dat bestuur maar te decreteeren en daarmee uit. Toch ben ik zoo vrij met die machtige heeren van meening te verschillen. Ik huldig het eeuwenoude christelijke standpunt, dat n;emand het recht heeft, ook het bestuur der Snoorwegen niet. het leven zijner medemenschen te benemen of ook maar onnoodig in gevaar te brengen. En voorts, dat genoemd bestuur ver plicht is rekening te houden met de zede- Ikke wet. met de moraal, die spreekt van: gij zult niet dooden. Mogelijk zal men tegenwerpen, dat ik te ver va dat ik in bovenstaande regelen het bestuur der Ned. Snoorwegen beschul dig van moord en doodslag. Inderdaad doe ik dat en daar is alle reden voor. Want het moet nu, na eenige jaren erva ring met de onbewaakte overwegen, voor iedereen tooh wel duidelijk zijn, dat het standpunt van het bestuur der Snoorwe gen: „het publiek moet bet maar leeren", een heel zonderling, een ongemeen dwaas standpunt is. Het publiek heeft nu leergeld genoeg betaald in den vorm van dooden en ge wonden ik heb ze nooit geteld bij honderdtallen. Dat moest nn maar eens uit zijn. En als het (economisch) belang der Spoorwegen zich daartegen verzet, dan is het van christelijk standpunt bezien ik aarzel niet dat hier zeer positief neer te sobrijven absoluut ongeoorloo f d met dat verzet ook maar eenigermate rekening te houden. Hier staan ongelijkmatige grootheden tegenover elkaar en dan is elke vergelij king uit den booze. M.a w.: als er gevaar dreigt voor men- schenlevens, moe en economische belangen niet in bet geding worden gebracht. Met dank voor de plaatsing, Wassenaar, 23 Januari '33. Ik zou de aandacht willen vestigen van B. en W. der gemeente Wassenaar, of zij wel weten, wat werkloos zijn is naar aan leiding van de zinsnede van den Voorzitter uit het raadsverslag van 18 Januari 1933 n.i.: „Niet alleen voor de slachtoffers is die toename verschrikkelijk maar ook de over heid, die er macheloos tegenover staat. Wel wordt veel leed verzacht door het Crisis-Comité, dat uitstekend werk verricht" Dat is wei waar misschien voor den Mid denstand, maar niet voor de werkloozen. Zou het voor 't Crisis-Comité nu zoo be zwaarlijk zijn, voor eik gezin, waarvan de man werkloos is, één H.L. kolen per week te geven. Of weet het Crisis-Comité nog niet, dat elke werklooze pas tweemaal één bon voor 1 H.L. ko en heeft gekregen van de gemeente Wassenaar en één keer een ingezetene (Raadslid) 99 stuks Bruin kool Briketten cadeau gegeven heeft per gezin, waarvoor ik uit naam van alle werk loozen bedoelden ingezetene hartelijk dank zeg. Daar staat tegenover dat de gemeente Den Haag e ke week één gulden geeft voor kolen; hier te Wassenaar twee bonnen voor 1 H.L. in de vier maanden. Of is het gemeentebestuur in de veronderstelling, dat een werklooze wel zelf kolen kan koo- pen van de steunge den? Mijn gezin bestaat b.v. uit 5 personenman, vrouw en 3 kinde ren, wat een gemiddeld gezin is. Nu zal ik eens een voorbeeld geven wat van 13.50 steun gekocht kan worden. le 4.50 buur, 2e 1.38 fondsen, 3e 2.50 brood, 4e 1.64 melk 5e 2.33 kruideniers waren, 6e 1.00 groenten en aardappelen dat is alles te samen 13.35. Nu zijn nog noodzakelijke behoeften, electr. licht, gas, boter, vet of spek, schoen werk of k ompen, en kleeding, waarvoor dan 15 cent overblijven. Als ik de huur maar trouw betaal en de fondsen, dan is er overigens zeker niets noodig. 's Morgens en 's middags stempelen en uren in de rij staan en dan aanhooren van andere werkloozen: heb je nu al een kolen- bon gekregen? Neen, bezuinigen? Om nog even terug te kernen op het Crisis-Comité te Wsssenaar. Ik lees nooit •ten: Steunt den Middenstand; want ,als 'n een vers.ag van volledige uitgaven of in komsten, maar wel elke week leer je Steunt het Crisis-Comité. Zouden ze niet beter de advertentie kunnen veranderen en dan zet ten: Steunt de Middenstand, want als een werklooze bij het Crisis-Comité komt, wordt hij van den een naar den ander ge stuurd voor wat gejragen kleedinvstukken. Van het CrisisrComïté in Den Haag lees ik elke week een vers'ag. Zoo staat er in de Haagsche Courant van 20 Januari: Hulp aan de Middenstand 150.406; Werklooze arbeiders 105.591. De werkloozen van Den Haag krijgen groenten van het Crisis-Comité, maar daar is te Wassenaar zeker geen geld voor. Bij voorbaat mijn dank voor de plaats ruimte in uw blad. Een Wassenaarsche werklooze. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. TABINTA (uifcrj arr. 23 Jan. te Sjang hai. TAWALI arr. 24 Jan. van Amsterdam te Macassar. KON NED ST00MB MIJ. ASTPEA arr. 23 Jan. te New York. BR ION arr. 23 Jan. van Amsterdam te Bordeaux. FAUNA. Cadix naar Genua pass. 24 Jan. te Gibraltar. MARS arr. 24 Jan. van Havre te Alexan- drië. TRITON arr. 24 Jan. van Savona te Gandia. KON H0LL LL0YD. BAHIA (uitrt) vertr. 21 Jan. v. Santos. KON. PAKETV. MIJ. LE MATRE, Batavia-Kaapstad vertr. 23 Jan. van Port Louis (Maur.). N. HCLLAND veitr. 2*2 Jan. van Bata-* via naar Samarang. N. ZEELAND vertr. 23 Jan. van Sydney naar Singapore. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHKATRINE, Vanc.-Rotterdam, arr 23 Jan te Liverpool. MO'LTERE, Pacifickust naar Rotterdam pass. 22 Jan. St. Michael. HOLLAND—00ST-AZFE LIJN. MEERKERK (thuisr.) arr. 24 Januari te Singapore. SEROOSKERK (thuisr.) pass. 23 Jan. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN MELAMPUS arr. 22 Jan. van Hamburg te Bremen. „Kerel, proficiat, ik zie, dat je je een auto aangeschaft hebt".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12