ZATERDAG 21 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING BENTHUIZEN. Meisje aangereden. Gisteravond vond op den Breedenweg te Zevenhui zen (Z.-H.) een ernstige aanrijding plaats. Een auto van de firma N.V. Za- nen en Verstoep uit Gouda reed daar naej. Spijker, woonachtig alhier aan. In zorgwekkenden toestand werd mej. S. naar het ziekenhuis te Gouda overge bracht, waar zij ter verpleging is opge nomen. Een onderzoek wordt ingesteld. HILLEGOM. Schaakclub opgericht. Gisteravond ■werd in „De Naohtegaal" een vergade ring gehouden, om te komen tot een schaakclub, omvattende de beoefenaren van dit edele spel, der gemeenten Hïl- legom en Lisse. Na een aangename gedachten wisseling werd tot oprichting beslrten en sloten ziöh staande de vergadering 15 leden aan. Na diverse discussies werd de ver- eeniging „De Uil" genaamd. Tot bestuursleden werden gekozen P. de Rooij, voorz., J. Hofkes, secretaris. P. Bol, Penningmeester; commissarissen de heer Naber en mej. de Vries. Men kan zich aals lid opgeven bij den secretaris', wonende Leidséhestraat al hier. De schaakavonden worden op Maan dag ge-houden van 811 nam. in de Nachtegaal. HAARLEMMERMEER Gevestigd: J. A. Prins, van Rotterdam, Venneperweg 460 J. H. Breman, van Am sterdam, Schinkeldijk 271 J. van Looijen- goed, van Bennebroek, Bennebroekerweg 950 p. C. Muller van Amsterdam naar Wilgen- ïaan 51 G. J. de Jong van "s Hertogenbosch naar Hoofdweg 1577 G. Zoeteman, van Haarlem naar Vijfhuizerweg 563 A. J. A. M Klijnman van Amsterdam, naar Beukenlaan 6 H. van der Zee van Amsterdam naa Hoofd weg 93 J. H. Gladpootjes, van Haarlem .Vijfhuizerdijk 18 P. Smits, van Haarlem, Kruisweg 1539 C. E. Vreeken, van Wasse naar, Aalsmeerdcrdijk 680 A, Alblas, van Steenwijk, ÏJweg 616. Vertrokken: P. van Zeijl, naar Amster dam A. Tijssen naar Dusseldorf (Duitsch- land) M. Minnaar naar Hillegom M. M. K. J. Vester naar Zwaluwe, Moerdijk M. Veenendaal naar Amsterdam P. Sammis n. Utrecht J. Bakker naar Amsterdam A. den Heeten naar Bennebroek J. Teeuwkens naar Hillegom E. G. Harsant naar Amster dam A. C. Jansen naar Heemstede A. A. Berghuijs naar Delft. Geboren: Pieter z. van J. Lanser en A. Kuperus Willem z. van A. Kamp en W. FlipseJacobus Johannes z. van J. Kamp en C. J. Wessels Geertje Margaretha d. van C. de Smeth en W. de Kwaasteniet Bas- tiaan z.. van-B. Vervloed en C. de Cloe En- gelberlus z. van A van der Voet en C. van der Linden Arie Cornelis z. van A. Snaterse én A. Sruitenburg Theodorus z. van N. van Lieshout en M. Koelemeijer Jan Cornelis z. van C. Scheurwater en H. E. Schuurman Johannes Hedrikus z. van J. A. Bos en H. J. Pieters, Ondertrouwd: N. J. van der Putte 36 en B. H. Verhaar 31 j. J. Muijlwijk 19 j. ën J. van Oosten 19 j. Getrouwd: H. W. Duwel 23 j. en M. H. Moslert 20 j. F. Stuiver 22 j. en G. A. Ferzenaar 23 j. J. W. Verhoeve 29 j. en A. Nagel 26 j. J. P. Veerman 28 j. en J Voogt 27 j. J. P. van Andel 31 j. en A. Galis 21 j. Overleden: Maatje Tanis 85 j. geh. met P. M. Buis Albertje Beenen 58 j. geh. met W. K. Wentzel. RIJNSBURG, Bloemenhandel. De trekkers zijn in de gcede stemming. Zelfs bij ©en steeds groöter wordende aanvoer worden de prijzen van verschillende soorten nog beter en zijn goed loonend vooral de witte variëteiten zijn goed gevraagd. De algemeen bekende soort La Reine b.v. bracht in de beste kwaliteiten van 30 tot 38 cent op. Prins van Oostenrijk 25 tot 30 cent, Moore 1622 ct. Brilliante Star 1014 ct., Flamingo 1824 ct. Prosperity 2328 ct. Rose la Reine 30 36 ct., Gele Prins 33—44 ct. La Reine max. 3238 ct. Mon Tresor 2829 ct. Wit© due max. 913 ct. El Toreador 2335 ct. King of the Yel'ow 20—25 ct. Allard Pierson 30—37 ct. William Cop land 2634 ct. Victor de Oliviere 35 43 ct. Mr. Tubergen 2532 ct. Cram. Brilliant 1215 ct. Narcissen per 100 0.801.30; Hya cinten 3.105.20. LISSE. De inbrekers gevat. Het Is de politie al hier gelukt om de inbrekers, die in het filiaal van den heer Z. aan den Heereweg hebben ingebroken te achterhalen en een groot gedeel te van de gestolen goederen in beslag te ne men. De daders, genaamd de H. en S. uit Hil legom, zijn gevlucht, nadat zij lont geroken hadden dat de politie hen op spoor was. In Breda zijn zij evenwel gevat en naar hier over gebracht. Het is voor de politie alhier een aar dig succes. Bazar. B. en W. dezer gemeente hebben aan het Bestuur van het St Joseph-Aloysius Patronaat alhier vergunning verleend tot het houden van een bazar op 27, 28 en Januari a.s. ten bate van de kas van het Patronaat. Middenstandsvereeniging. In deze ge meente is opgericht een Christelijke Midden standsvereeniging, onderafdeeling van de Ver- eeniging van den Christelijken Handeldrijven- den en Industrieelen Middenstand in Neder land. Verloting. B. en W. dezer gemeente heb ben aan de Eerw. Zusters van de St. Agatha- scholen alhier, vergunning verleend tot hel houden van een verloting op 22 Februari a.s. ten bate van het Missiewerk. 0EGSTGEEST. Personalia. Den 29sten Januari zal het 45 jaar geleden zijn, dat de heer Jac. Hoogervorst Hzn. tot organist der R. K. kerk werd benoemd. Ontsporing. In de bocht bij het Groe ne Kerkje ontspoorde hedenmorgen te half negen een montagewagen van de N. Z. H. Het tramverkeer HaarlemLeidon ondervond hierdoor eenige vertraging. De politie. Door de politie alhier wer den over het jaar 1932 700 processen-ver baal opgemaakt en wel, 12 wegens oplich ting, 32 diefstal en strooperij, 10 belecdi- ging, 3 vernieling, 3 valschheid in ge schrifte, 4 verduistering, 4 mishandeling, 2 openbare scherinis der eerbaarheid, 1 om- kooping, 2 binnentreden van een woning, 3 wegens brand, 23 Wetboek van Strafrecht (gewone overtredingen) 3, 298 Motor en Rij wiel wet, 85 plaatselijke verordening, 46 maximum-snelheid, 32 wegenbelasting en rijwielbelasting, 32 leerplichtwet, 18 Ar beidswet, 5 Woonwagen wet, 5 drankwet, 4 Rijnlandboezemwateren, 6 openbare ver- veormiddelen, 4 winkelsluitingswet, 4 vis- schérijwot. 2 vlceschkeuringswet, 4 trek- hondenwet, 1 loterijwet en 1 spoorwegre glement. Uit andere gemeenten kwamen 9 proces sen-verbaal binnen om alhier de verdach ten of de getuigen te doen hooren. 166 aanrijdingen hadden plaats, waarbij één persoon werd gedood en een groot aantal in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. In totaal kwamen 5 doodelijke ongeval len voor. Aan 47 personen werd nachtverblijf ver schaft. In 1173 gevallen werd door de politie assistentie verleend. KATWIJK. Geboren: Johanna d. v. G. Vooïjs en J. de Jong. Louise d. v. C. van der Plas en C. Schaap. Arie z. v M. van Dijk en N. Parlevliet. Hendrika Wilhelmina d. v. L. Dompeling en J. Huisman. Corne lia Jannetje d. v. W. Aandewiel en C. van der Plas. Ondertrouwd: J. Hoek en G. van Dijk. Getrouw d: Jacob Zwaan en G. van Duijn. Overleden: Gerrit van Duijn 7 da gen, z. van J. van Duijn en M. van Bee-_ len. Jacob Schaap 92 j. wedr. van M. v. d Boon. Cornelis van Leeuwen 82 j. ge huwd met M. Binnendijk. TER AAR. Graalwachten. Zondag a.s. uit de Hoogmis bijeenkomst van de leidsters, des namiddags van 2 tot 3 uur club voor de kleinen en van 3 tot 4 uur voor de grootèn. Maandagavond van 79 uur naaiclub voor de kerk, Dinsdag zang van 79 uur. Woens dagmiddag handwerken voor de kleinen van 3.305 uur, voor de grooten van 7—9 uur. Des morgons" om 7 uur Algemeene H. Communie voor alle Graalleden. Zaterdag vin 6.30—7.30 en van 7.30-9 uur toonecl resp. voor de kleine afdeeling en grooten. Excelsior, Alleluja, Vooruit. VOORHOUT. Maria-Congregatie. Door de dames congregatie tooneelvereen. „Het vrcolijk Christendom" werd Woensdag- en Don derdagavond een uitvoering gegeven. Voor een overvolle zaal heette de wel- eerw. heer J. H. van den Hoek, geest, adviseur, der vereeniging, alle aanwezi gen van harte welkom, terwijl hij allen een genotvollen avond toewenschte. Om klokslag half acht ging het doek open en kwam voor het voetlicht het tooneel- spel „Maria's macht te Lourdes", welk spel door deze dames-tooneelisten op keurige wijze werd vertolkt; zonder eenige uitzondering hebben allen dit stuk op voortreffelijke wijze naar voren ge bracht, hetgeen het handgeklap na ©Ik bedrijf wel bewees. Zeer zeker komt voor deze uitvoering een woord van hul de toe aan de dames van Werkhoven en van Sohooten, die met onvermoeiden ar beid alles in he* werk stelden, om hef de meisjes in te studeeren. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden, waarvan de opbrengst zou i dienen ter dekking van de gemaakte on- kosten. Na afloop dankte de geest, adviseur j voor de belangstolling en meende dat j ook ©en woörd van dank aan de toó- neelspeelsters hen niet mocht worden j onthouden, terwijl èen dankwoord aan j de Jozefgezellen werd gericht voor de I bereidwilligheid, om de helpende hand j te bieden bij het maken van het tooneel. j De muzikale medewerking was voor deze avonden in handen van mej. M. van der Hulst, die zeer zeker het hare er toe heeft bijgedragen, om de vroölijke stemming er in te houden, door het spe ler van vee! nieuwe muz ek. Wij kunnen nu na afloop niet anders dan constatecren. dat dez3 nog 'eugdige dames-tooneelvoreen. veel succes déze beide avonden heeft geoogst. Muziekvereeniging. Door Burge meester en wethouders is aan de R. K. Muziekvereeniging vergunnnig verleend tot het houden eener loterij op de op komst zijnde Fancy Fair. Inmiddels kunnen we nog mededeelen, dat zeer vele prijzen voor de Fancy Fair reeds i zijn opgehaald langs de huizen, doch I steeds blijft de gift 'in natura zoowel als I die welke in specie gegeven wordt, bij het bestuur van harte welkom. Vergeet vooral het goede doel niet; ook het werkloozencomitó zal uit de opbrengst mede profiteeren. WARMOND. I In tremoriam J. Kroon. De coöpera tieve Spaar- en Voorschotbank voor land en tuinbouw alhier verliest door het over- lijden van den heer J. Kroon.een hoogge acht bestuurder. In 1902 richtte hij met anderen, genoemde instelling op, diende haar met toewijding tot 1921 als bestuurs lid en na het overlijden van den heer J. T. Kouwcnhoven in dat jaar, als voorzitter van het bestuur. Hij zag de instelling steeds groeien en in beteekenis toenemen, wat zeer zeker voor een groot deel aan zijn voorzichtig heid en zorgzaam beleid te danken is, nooit was hem iéts te veel, waar het gold de belangen der bank te behartigen en steeds was hij op zijn post om die belangen te verdedigen. Damclub. De kortelings opgerichte Warmondsche Damclub gaf gisteravond een simult-aanavond voor hare leden en ge- noodigden. Simultaanspeler was de heer T. Bergman uit deze gemeente, welke zich hierbij als een zeer sterk speler deed ken nen. Van de 12 spelers tegen wien hij te kampen had, won hij 8 partijen, tegen 2 remise en 2 verloren partijen. De jonge club kan met voldoening op dezen eersten clubavond terugzien, daar, gezien de nog weinige bekendheid met haar bestaan, de belangstelling zeer be vredigend was. Z0ETERMEER. GEMEENTERAAD. In voltallige vergadering kwam de Raad onzer gemeente op Donderdagavond 1.1. ten KUadhuize bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Secretaris: de heer C. P. Blaauwhof. Na de gebruikelijke opening dec.de de voorzitter mede van bet Gemeentebestuur van Stompwijk bericht te hebben ontvan gen, dat de Raad dier gemeente heeft be sloten het weggedeelte in den weg Zoeter- meer Leiden, gelegen onder de gemeente Stompwijk, kosteloos aan de provincie over te dragen. Hierna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd vastge steld. Mededeeling werd gedaan van een mis sive van Ged. Staten van Zuid-Ho.land, houdende de toepassing van een tijdelijk© korting op de jaarwedden van Burgemees ters, de Wethouders, de Secretarissen, de Ontvangers en de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand met ingang van 1 Jan. 1932; schrijven van de Ministers van Binn. Za ken en Financiën met bericht voor deze gemeente geen teimeti zijn gevonden ©en tijdelijke korting op de jaarwedden niet toe te passen. Voorgelezen werd hét proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger dd. 15 December 1932; verzoek om adbaesie-betuiging van de Gemeente Ambt-Hardenbeig om bij de Re geering en de Tweede Kamer der Staten Generaal er op aan te' dringen het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in verband met de tijdsom standigheden te verminderen. De voorzitter lichtte het voor en tegen toe. Op het verzoek, werd afwijzend be-. schikt met de stemmen van de heeren G. L. de Groot, J. A. Duinisvéd en A. G. Scheer vóór adhaesie-betuiging. De jaarstukken van de Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" werden, nadat hier over inlichtingen waren gevraagd en door den voorzitter waren verstrekt, goedge keurd. In de kortingsbesluiten voor den veld wachter en keuringsveearts werd bepaald, dat de tijdelijke korting zal ingaan op 1 Januari 1933. In de vacature J. W. Hamersvelt werd benoe«id tot lid der. Commissie tot Wering van Schoolverzuim de heer A. G. Scheer, met 3 stemmen. Op den heer M. Bos wer den 2 stemmen uitgebiacht en 2 stemmen blanco. Door B. en W. waren de heeren A. G. Scheer en M. Bos op de aanbeveling ge plaatst. Na toelichting van den voorzitter werd tot wijziging van de begrooting, dienstjaar 1933 beslot-en. Bij de rondvraag informeerde de heer Bos of de rijksregeling voor de steunuitkee- ring^n goedgekeurd was. De voorzitter ant woordde hierop ontkennend, doch zou zich met de betrokken autoriteiten in verbin ding stel en. Tor sprake werd gebracht de gladheid bij vorst van het geteerde gedeelte van den Voorweg met verzoek om tijdig zand te strooien. De voorzitter zeide in deze dilli- gent te zijn en voor den volgenden winter andere maatrevelen zul.en worden genomen. Hierna sluiting. ZEGWAART. Sportterrein. In een vergevorderd sta dium van voorbereiding zijn de plannen van den heer C. Veelenturf om sportterreinen aan te leggen achter café „de Jonge Prins''. Bedoeling is belegenheden te maken voor voetballen, korfballen en andere takken van sport, zoomede voor een ijsbaan. Z0ETERMEER—ZEGWAART. Voetbal. De Voetbalvereen. „D.O.S." alhiór is van haar terrein aan den Zeg- waartschen weg verhuisd naar een terrein aan den Voorweg en zal aldaar voorloopig haar wedstrijden spelen. Bedoeld terrein is het oude speelveld van de inmiddels ont- bondene voetbalvereniging „L.D.O.". VOORSCHOTEN. Volksbond. Het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond heeft in overleg met den Pastoor besloten om een zaal open te stel len, te beginnen op Maandag 23 Januari a.s. waar de werklooze leden ontspanning kun nen vinden. Het zaaltje zal geopend zijn van 10-12 uur 's morgens en van 2-5 uur 's middags. Des morgens zal gratis koffie en des-mi Idags thee worden verstrekt. Belang stellenden, die het een of ander willen schenken tot versnapering, kunnen dit doen bezorgen bij den heer B. Lam-boo, Burge meester Vernédepark, alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Adres aan den Raad. Door de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" werd aan der» Raad der Gemeente het navolgen de verzoek gericht: De R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" te Alphen aan den Rijn, in vergade ring bijeen op dertien Januari 1933, vernomen hebbende dat aan Uw College in de vergadering van 23 Januari a.s. ©en ontwerp zal worden aangeboden ter behan deling en aanneming, waarin, naast andere wijzigingen van de salarissen der ambte naren, beambten en werklieden in dienst der Gemeente, ook de kindertoeslag tot op de helft zal worden teruggebracht, geeft als haar meening te kennen, dat de kindertoeslag een mooi beginsel bevat, immers de steun aan het met kinderen ge zegende gezin, dat in de laatste jaren de overheid van land, provincie en gemeente algemeen het toekennen van een kindertoeslag als een der factoren van een goede salarisregeling is gaan beschouwen, dat daarom ook bij de landswege toege paste kortingen op de salarissen van perso nen in 's Rijks dienat de kindertoeslag on aangetast werd gelaten, van meeuing zijnde' dat de overheid, en vooral een Christelijke overheid, indien het eenigszms mogelijk is, dit mooie ele ment in de salarisregelingen behoort te handhaven, verzoekt Uw College met alle aandrang deze halveering der kindertoeslag niet te aanvaarden. Postduiven-tentoonstelling. Door de Postduivenver. „De Gevleugelde Vrien den werd gisterenavond op de bovenzaal van het hotel „De Vergulde Wagen" haar üe Nationale postduivententoomsielling ge opend. Als steeds mag deze tentoonstelling er zijn, het aantal inzendingen ove;treft die zelfs van vorige jaren eu bedraagt niet min der dan 362. Het bestuur heelt alles in het werk gesteld om het interieur der tentoon stelling zoo smakelijk mogelijk aan te klee- deii, waardoor de ruime zaal waarover hot bestuur thans de beschikking heeft, wel het hare bijdraagt. De ïnzendiugeu van uit alle plaatsen van. ons land zijn zeer over- zicntelijk opgesteld. De tentoonstelling- commissie samengesteld uit de heeren II. 5. Mens voorz., H. Bauer, le secr.-pen- ningin., P. G. Borgers 2e secr.-penningm. en G. Thomasse commissaris, heeft onge twijfeld eer van haar werk met het organi- seeren van deze tentoonstelling. De keu ring werd verricht door de keurmeesters, de heeren A. Unterhorst uit Rotterdam en P. J. v. Daalen Haarlem, die vol lof wa ren over de kwaliteit en kwantiteit der vogels. De tentoonstelling die vrij toegan kelijk is zal heden Zaterdagavond worden gesloten. Hieronder laten wij volgen de voornaamste bekroningen. Schoonheidsklassen. KI. 1 oude doffers: 2e pr. G. P. J. Boer; 2e pr. W. W. K. Hoek stra; kl 2 oude duivinnen: -2e pr. VV. J. Noordman, le pr. F. W. v. Staalduinen; kl. 3, jonge doffers: 2e pr; C. P. J. Boor; le pr. F. W. v. Staalduinen; kl. 4, jonge duivin nen: le pr. en 2e pr. F. W. v. Staalduinen. Vliegklassen, kl. 5, oude doffers boven 750 K.M.: 2e pr. H. Dijsselbroek; 2e pr. id.kl. 6, oude dui vinnen boven 750 K.M.: 2e pr. F. Ots, le pr. id.; kl. 7, oude doffers 450 K.M.: le pr. W. K. Hoekstra, 2e pr. P. G. Borgers; kl. 0, oude duivinnen boven 450 K.M.: le pr. J. v. d. Aa, 2e pr. C. W. Blok; kl. 9, oude doffers boven 150 K.M.: le pr. W. Verkerk, 2e pr. P. G. Borgers; kl. 10, oude duivinnen boven 150 K.M.: le pr. Jac. Hogenfes, 2e pr. G. Stappor; kl. 11, dof fere onbevlogen: 2e pr. H. Bauer, le pr. P. G. Borgers; kl. 12: duivinnen boven 150 K.M.: le pr. R; P. de Graaf, 2e pr. W. K. Hoekstra; kl. 13, jonge doffers boven 100 K.M.: le pr. C. P. J. Boer, 2e pr. P. G. Borgers; kl. 14, duivinnen boven 100 K.M.: 2e pr. Jac. Hogenes, ie pr. N. v. d. Rijt; kl. 15, doffers onbevlogen: le pr. Adr. v. Hui ten, 2e pr. C. P. J. Boer; kl. 16, duivinnen onbevlogen: le pr. R. P. de Graaf, 2e pr. C. J. v. Bommel. Wisselbekers: Nr. 1 gewon nen door H. Dijsselbloem van Uithoorn; nr. 2 J. v. d. Aa Uden N.-Br.; nr. 3 W. Ver kerk Uithoorn; nr. 4 C. P. J. Boer Goudt en nr. 5 door Odr. v. Huiten Breda. Een lauwertak, uitgeloofd door de Postduiven- vereen. „De Blauwband" alhier, gewonnen door H. M. Hulscher voor hoogste bekro ning uit Alphen a. d. Rijn; eij medaille aangeboden door het L. Dagblad voor de hoogste bekroning in kl. 5 tot en met 16 door J. v. dL Aa te Uden N.-B. AARLANDERVEEN. Uitvoering D. S. S. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging D. S. S. haar jaarlijkscüe uitvoering voor donateurs en genoodigdea. De zaal van v. d. Berg was flink bezet. Het program was voor dezen avond saamgesteld uit muziek en humor. De voorzitter van D. S. 6. gaf na de ope ning, waarbij hij allen een pleiziërigeu avond toewenschte de verdere leiding aan de heeren H. v. d. Wel, pianist, en J. Spaanderman, humorist. Voor afwisseling zorgde D. S. S. met haar muzieknummers, welke gedirigeerd werden door den heer C. v. Dam- De heeren v. d. Wel en Spaan derman waren voor deze plaats niet vreemd. Men wist van hen een goed pro gram te zullen ontvangen, omdat zij meer dere malen hier ter plaatse de veresnigin- gen teikens met ©en nieuw program dien- den. Men heeft dan ook dezen avond uit bundig kunnen lachen om de verschillen de typeeringen van den heer Spaanderman D.S.S. kan op een goedgeslaagden avond terug zien. BODEGRAVEN. De Graalwacht. De Graal is opgericht met 58 meisjes en 12 leidsters. Voorloopig i3 vastgesteld al gemeene H. Communie voor de Graalmeis- jee, elke Donderdag. Einde Februari ©en Graalavond, met zang, tooneel, declamatie enz., waaraan alle Graalmeisjes mogen meedoen. Voor verloofde meisjes een- kook-club, voor groote meisjes een handwerkclub. 39 April Ludwinaspel in Schiedam, waaraan alle meisjes mogen deelnemen. KOUDEKERK. Ontspanning werkloozen. Naast de cur sussen voor de werkloozen in deze gemeente die om beurten worden gehouden door den heer burgemeester Kwint, de beide predikan ten en de heer Slroo, onderwijzer aan de Herv. School alhier, zal de ontspannings-commissie, waarvan de burgemeester voorzitter is, ook eenige dagen per week een cursus geven in figuuurzagen en snijwerk. Waarschijnlijk zal de commissie voorloopig ook éénmaal per week een vertooning geven met lichtbeelden. Voorts ligt het bij de commissie in de be doeling om na afloop van hel winterseizoen 'n tentoonstelling te houden van "t door de werk- oozen gemaakte snij- en figuurzaagwerk. Ondertrouwd: E. Legemaat 51 j. te Saest en J. Reijneveld 47 j. Overleden: Jacoba Spijker 74 j. wed. C. F. IJdo. Gevestigd Grietje de Vos van Al- phen aan den Rijn Catharina Zeilstra van Bodegraven Gerrit Dorrepaal en gezin van Hazerswoude. Vertrokken Ma rijtje Dorrepaal naar Woubrugge 'Maria Hcrmina van de Wetering naar Alphen aan den Rijn Johanna Georgina Kaspers naar Sleeu- wijk Catharina Johanna Braedeveld naar Loosduinen Gerardus Vos naar Breukelen Pieter Zeilstia naar Leider dorp Quirina Wilhelmina Straver naar Alkemade Dirk Griffioen naar Alphen aan den Rijn. Geboren Jan Pieter, zoon van Pie ter van der Horst en Gerritje van Essen. NIEUWKOOP. Ondertrouwd: G. J. Blommesfcein 28 j., wonende te Jutphaas en E. S. Nieu- wenhuizen 22 j. Getrouwd: W. Bouwman 25 j., wonen de te Kamerik en H. van Dam 23 j. NIEUWVEEN. Een rat op de „electrische stoel". Vrij dagmorgen van vijf tot half tien was in de gemeente geen stroom verkrijgbaar. Bij onderzoek vond men in het transformator- huiSjC een doode rat met bebloede kop. Het beest was door een gat in de vloer itl het huisje gekomen en werd voor straf ge- electrocuteerd. ZEVENHOVEN. Ziekenhuisfonds. Dezer dagen hield de Ver. Ziekenhuisfonds haar jaar vergadering in heb caie van den heer Jb. Smit. Om 8 iiur opende de voorz., de heer G. v. Trigfc, de vergadering met een hartelijk welkom, gaf het woord aan den secr. voor het le zen der notuieu, wélke onveranderd werden vastgesteld. Hierna gaf de secr. zijn jaar» J versiag, waaruit bleek dat het ledental iet» is vooruitgegaan en dat 12 patiënten zie kenhuis opname hebben gehad met geza menlijk 176 ligdagen. De voorz. zegt dank j voor zijn juiste weergeving. Het jaarver- i slag van den penningiu. gaf aan, dat 1933 I een voordeelig jaar is geweest voor de kas: j 100 zijn wij vooruit gegaan. Het batig saldo bearaagt thans 1258.23. Tot verifi- j cateurs werden aangewezen de heeren O. i J. van Veen en P. G. v. d. Bijl, die ünn i functie aannamen.. Bestuursverkiezing. De aftredende heeren dr. Lucardië en L. S. Slingerland werden herkozen en namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag werd nog besproken het vervoer der zieken per auto. Ook hierin werd een bevredigende oplossing gevonden. Daarna sloot de voorz. met dank voor de gemoedelijke bespreking de vergadering. LEIDERDORP. Gevaarlijk ijs, Van bevoegde zijd© worden de sportliefhebbers in deze ge- gemeente gewaarschuwd. Het ijs op de buitenwateren van Leiderdorp ziet er mooi uit, maar is onbetrouwbaar. „U doet mij aan iets denken, wat ik bijna vergeten had. Ik meet nog een doos- l ie eramofoonnaalden hebben".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10