DE Z«LVERK€NING DONDERDAG 19 JANUARI 193. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ZIJN ZOONTJE OVERREDEN. Vreeselijke ontdekking van een vader le Schagerbrug. Gistermorgen ongeveer elf uur reed de heer J. de Groot, melkrijder te Schager brug, met zijn vrachtauto achteruit van zijn erf, zomer te bemerken, dat zijn twee-jarig zoontje zich in de nabijheid van den auto bevond. Tot zijn groote ontsteltenis, zag de vader opeens, dat zijn zoontje onder do wie en was geraakt. Bijna onmiddellijk na het ongeval stierf het kind aan de bekomen verwondingen. Alvorens de heer G. van zijn erf reed, had hij zich nog vergewist, dat het terrein veilig was. Waarschijnlijk bevond het arme kind zich taen juist ach ter den auto, waardoor het voor den vader onzichtbaar is geweest. ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermiddag vond op den hoek Groote straat en Rijssonscheweg te Nijverdal een ernstige aanrijding plaats. De motorrijder W. te Nijverdal wilde nog juist links een zware vrachtauto, welke uit de richting Rijs-sen kwam, pa-ssceren. Dit gelukte niet en een botsing was niet te vermijden. Ziwaar gewond werd W. opgenomen en na voor- loopig verbonden te zijn naar het zieken huis te Almelo overgebracht. De vrachtauto, tcebehoorend aan eon eierenhandelaar lo Lcidschend m, werd licht beschadigd, even als het motorrijwiel. TREIN ONTSPOORD. Nabij het stationsemplacement Hoorn. Dinsdagavond is het locaaltreintje Hoorn—Medemblik, dat om 6.10 uit Hoorn vertrok, juist enkele honderden meters vanaf het emplacement Hoorn ontspoord, vermoedelijk tengevolge van een verkeer den wissclstind. Bij de kruising van de banen naar Enk huizen en Medemblik liepen de locomotief en de twee wagens geheel uit hun spoor. Daardoor was het treinverkeer naar en van Enkhuizen gestremd. Alleen naar Me demblik was de baan nog juist vrij. Een en ander veroorzaakte nog al stoor nis in den treinenloop. Om ongeveer 9 uur bad men na hard werken de beide wagens weer op de rails. De locomotief stond in een moeilijke po sitie naast het spoor, doch ook die hoopte men weer spoedig op gang te hebben. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De materieele schade is niet groot. Twee paarden verdronk err. - Voor het inkuilen van aardappelen op de landerijen van de wed. Uytdewilligc, gelegen langs de Mark, onder Stampers gat, voerde een der zoons een met paard bespannen wagen met stroo aan. Op een gegeven moment gleed het paard wegens de gladheid van het veld uit, met hot ge volg, dat paard, wagen en voerman in de Mart terecht kwamen. Deze laatste wist zich zwemmende te redden èn ook het paard kon, door het doorsnijden der stren gen, op het droge worden gebracht, maar de wagen op te halen ging zoo gemakke lijk niet. Een paar broers kwamen nu met twee paarden om den wagen uit de rivier, te trekken. Door bij dit werk gleed weer een paard te water, waarbij het an dere paard, dat meegetrokken werd, ook te water raakte. Allo pogingen om deze dieren, die aaneengebonden waren, te red den, mislukten, zoodat beide paarden ver dronken. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 20> 7 „Mijn beste jongen", wierp de ander te gen, „wat l.onden wij daar'nou aan doen? Het had Teder van ons kunnen overko men." „Dat maak je mij niet wijs, Sinter klaas", antwoordde Corkett woedend. „Je lui bleven ver genoeg uit de buurt, jelui drieën en' mij liet je er in loopen. En die Spin daar.... Nou, meneer Spin, kan jij jo mond niet open doen tegen een ouden ka meraad Skinner was in zijn fauteuil met zijn rug naar het groepje toe gaan zitten en rook te zijn sigaret, onderwijl in het vuur kij kend. Hij draaide zijn hoofd niet om, maar toen Corkett op hem toekwam zei hij: „Zoo, ben je weer los „Ja," riep Corkett uit; „ik heb net de twaalf maanden uitgezeten, die jij had die nen op te knappen." „Mooi, poch er maar niet op", ant woordde Skinner scherp, ,want misschien krijg je er dan weer twaalf maanden bij." „O, neen. d~t zal niet gebeuren. Ik word weer eerlijk." „Mooi, zei Skinner opnieuw, en nu ver waardigde hij hem met een blik door zijn oogglas. „Dat is immers de laatste toe vlucht voor menschen. die als boef mis lukken. En jij bent een verduiveld slechte, Corkett. Ik weet niet wat je er aan den GROOTE BRAND TE ROTTERDAM. WEER ZWAAR WERK VOOR DE BRANDWEER. Hedennacht omstreeks twaalf uur is te Rotterdam een ernstige brand uitgebroken in het gebouw van de lirma Kramer en Roeder, handel in ijzerwaren en gereed schappen, geves/i-igd aan Middensteiger. Het pand bestaande uit een grooten win kel met magazijn- en kantoorlokalen en vijf verdiepingen hoog, strekt zich met het aangrenzende pakhuis uit over een diepte van ongeveer 150 Meter. Het staat in ean zeer dicht bebouwd gedeelte. Onmiddellijk naast dit pand is gevestigd het groote mo demagazijn van Esdeis, terwijl zich aan de achterzijde o.a. bevinden de houtops.ag van de firma van der Hoeven en de tabaks fabriek van Koch en Co. Een nachtwaker van Esders bemerkte tien brand het eerst, doordat hij brandlucht rook en waarschuw de de brandweer, die dadelijk met groot mate.iaal uitrukte hetgeen ook noodig was want in' een ommezien had zich in het ge bouw van de firma Kramer en Roeden een geweldig vuur ontwikke.d. Het duurde eenigen tijd, mede gevolg van den zwaren mist, vóór men pre~.es wist, waar het vuur het hevigst woed-e. Doch toen men die wetenschap had. schoot men daarmede nog niet veel op, want inmiddels had het vuur zich met groote snelheid over nagenoeg het geheele gebouw uitgebreid. Niet minder dan 7 motorspuiten en 2 drijvende spuiten, benevens een groot aantal slangenwagent» namen aan de blussching deel zoodat er met meer dan 30 stralen gewerkt werd. Het vuur raasde door de verdiepingen van het hooge gebouw. Omstreeks 1 uur stortte do zolder in eenherhaaldelijk kwamen kleine ontploffingen voor, die er op wezen welk een groote hoeveelheid brandbaar mate riaal er in deze zaak opgeslagen was. De brandweer concentreerde haar grootste macht op het behoud van het pand dor firma Esders, dat voor korten tijd nieuw gebouwd is. Te omstreeks half twee mocht men zeggen dat de brandweer daarin zou slagen, ofschoon nog een uiterst gevaarlijke vonkenregen door den vrij krachtigen wind in de richting van de gebouwen aan de Hoofdsteeg werd gestuwd. Het was toen nog niet te zeggen hoeveel opslagplaatsen en pakhuizen in het binnen terrein door 't vuur zouden worden vernieid. De voorgevel hield zich tegen de oplekken de vlammen kranig. Men kon reeds zien, dat er van wat achter dien gevel stond niet veel meer over zou blijven. De brandweer had niet alleen een uiterst moeilijke maar ook een gevaarlijke taak. Een vijftal brandweerlieden liep vrij em- stige snij wonden op bij de pogingen om door de brandgangen tusschen de verschil lende perceelen de vuurhaarden te nade ren. Bij deze pogingen moest de brandweer herhaaldelijk voor de vuurmassa's wijken. Té omstreeks kwart vóór twee verminder de het vuur aan de voorzijde zoodat de naastliggende gebouwen gespaard konden blijven, maar aan de achterzijde en midden in dit complex woedde de brand nog mei groote hevigheid voort. Omstreeks 2 uur kon de brandweer zeg gen, dat het groote gebouw van Esders ge spaard was. Urenlang heeft men moeten vechten met meer dan dertig slangen om het zoo ver te krijgen. De hoofdleiding van de blussching berustte bij hoofdman Kee- man die door verschillende hoofdlieden ter zijde werd gestaan. Dc brand heeft zoo'n geweldigen omvang genomen omdat hei vuur ontstaan is midden in het blok waar men aanvankolijk niet bij kon komen. Het mistte geweldig toen men de brandlucht gewaar werd zoodat het ontdekken van den vuurhaard geweldig moeilijk wa-s. Om streeks twaalf uur ontdekten verschillende brandweerlieden vrijwel gelijktijdig einde lijk waar de brand woedde. Het pakhuis waar de brand ontstaan is, is een hoog ge bouw van vier verdiepingen waarin ook zeer veel rubber was opgeslagen, is totaal verloren gegaan. Omstreeks 1 uur stortte het met donderend geraas is. Om het vuur te kunnen bestrijden, werden slangen geleid door de huizen en over de daken van de anderen kant van terecht zult brengen, maar mijn persoonlijke meening is, dat je voor geen van beide zijden een aanwinst bent." „Ik "ben niet van plan om voor jou nog langer de kastanjes uit het vuur te halen. Jij zit hier maar royaal omgeven door alle mogelijke luxe...." „Het resultaat van jarenlang en ach- tenswaardigen arbeid," interrumpeerde Skinner. „Terwijl ik niet eens aan dc centen voor een glas bier kan komen. Maar ik ga mijn leven veranderen, dat vertel ik je. En denk er aan, Spin, ik kom terug, en dein zal ik het voor jelui nog aardig heet maken." Een gemeene glans kwam er in Skinner's oogen on Coombe kwam naderbij en tracht te den jongeman te kalmeeren. „Kom, kom, je weet wie de Spin is. Je moet hem on de juiste manier weten aan te pakken. Nou hebben wa juist een ge woonweg verrukkelijk plannetje niet waar. Spin en jij doet met ons mee." „Neen, ik denk er niet aan", riep Skin- nor uit. De oude man kwam naar hem toe en praatte even vertrouwelijk met hem. „Mijn beste jongen", fluisterde hij, „we moeten hem den mond snoeren, anders gaat hij kla.npen over die Hatton-Gardon affaire." Dc Spin knarste met de tanden en met rnoe:te richtte hij zich tot den gewezen klerk. „Corkett" zei hij scherp, maar op eet minde- smrlenden toon dan tevoren, „kijk eens hier, Corkett. Ik houd er niet van af geblaft te worden maar als je je behoor lik gedrna"t. ben ik niet ongeneigd, wal voor je te doen." Coombe grinnikte geluidloos, en legde als liefkozend zijn hand. op Corkett's rug. Hoofdsteeg, door huizen en -over daken van den Middensteiger en via de pan den aan den Toerijsttuin. Al het groet ma teriaal van de Rotterdamsche brandweer was opgekomen. Er werkten zes motor spuiten, twee drijvende spuiten die in de Nieuwe Haven waren gelegd en een acht tal slangenwagens. De machinale ladder wagen was opgesteld en ook daarvan werd gewerkt. Op die manier wist men den brand in te sluiten en vanaf dat moment was het de kwestie den brand tot het pakhui» le beperken. Twee andere pakhuizen werden eveneens door het vuur aangetast en ern stig beschadigd. Men slaavd" er e r*r het vuur hier te blusschen. Een groot go- luk mag het heeten, dat men de umnagea- de panden in dezen ouden stadsbouw waar alle huizen vlak tegen elkaar aangebouwd zijn, heeft weten te behouden. De omrin gende winkels, woningen en pakhuizen, waardoor de slangen~zijn gelegd, hebben alle zeer veel waterschade geleden. Om kwart voor drie duurds de blus»;hing nog onverminderd voort. Nauwkeurig nagaan hoe groot de schade is, kan men nog niet. Er stijgen nog voortdurend vlammen uit het midden van het blok op en dikke rook wolken maken het overzicht uiterst moei lijk Het pand van de firma Kramer en Roeder is aan de achterzijde totaal ver nield, terwijl aan de voorzijde de drie bo venste etages zijn weggebrand. Het groote pakhuis aan de achterzijde waar de brand is ontstaan, is geheel ingestort. VAN HET SMOKKELFRONT. GEPANTSERDE SMOKKELAUTO IN BESLAG GENOMEN. Zwaar bewapende smokkelaars In een garage verrast; 1600 p. sigaretten- tabak in beslaggenomen. Een smokkelaar aangehouden. Het is den douane-beambten van Glad- bach mogen gelukken in den nacht van Dinsdag op Woensdag wederom een goede vangst op smokkelgebied te mogen doen. De beambten waren te weten gekomen, dat in een garage te Gladbach—Rheidt een zwaar gepantserde smokkol-vrachtwa- gen was gestald, die zeer waarschijnlijk nog in dien nacht over den Rijn naar So lingen zou worden getransporteerd. De douanebeambten gingen in de nabij heid der garage op de loer liggen, om niet enkel do smokkelwaar in beslag te kunnen nemen, doch ook om de smokke laars te kunnen arresteeren. Even na middernacht naderden 3 per sonen do garage en maakten toebereidselen om met de auto te kunnen vertrekken. Toen de douanebeambten de garage bin nendrongen, wisten deze na een kort go- vecht twee cler smokkelaars die zich hevig verzetten te arresteeren. De derde, die poogde te vluchten werd door een schot gewond en aldus tot staan gebracht. Het plotselinge onverwachte binnendrin gen der beambten had den smokkelaars niet den tijd gelaten om gebruik van hun wapens te maken. Alle drie waren zij'met -«"■'-••p geladen 8 m.M. pistolen gewa pend. i^e aangehoudenen bloken te zijn een reeds lang gezochte en gevaarlijke smok- kelaarsbendo, die langen tijd aan de Ne- derlandsehe grens tusschon Venlo en Ar- cen mot 'n pantserauto, opereerde. In den wagen was 800 K.G. van Neder land afkomstige tabak geborgen. De auto was geheel met dubbele 6 m.M. staalplaten gepantserdzoowol de cabine als de motorkap en de benzine-tank wer den door deze staalplaten omsloten. De radiateur word beschut door een automatisch jaloesie-staalpantser. Er #was zelfs nog een reserve benzine-tank onder den wagen aangebracht, om bij een mo gelijk doorboren van de groote benzine tank toch benzine te kunnen toevoeren, om aldus meer kans te hebben er veilig tusschen uit te komen. Aan de achterzijde waren in de staal platen twee smalle splcetopeningen ge maakt, waardoor men geweren of revol vers kon leggen, om bij cventueele ach tervolging met vuurwapenen op de achter volgers te kunnen schieten. De gearresteerden worden er van ver- De gelaatsuitdrukking van don jongen man veranderde en er kwam weer een t_ek in, die herinnerde aan den ouden Corkett. „In orde, ik ben je man", zei hij. „La ten we dan om te beginnen eens een stuk je eten. Ik heb honger als een paard. Hoe laat dineer je, Spin?". Skinner drukte -op den knop van een electrische schel. „Om zeven uur", antwoordde hij; „maa; je hoeft niet op me te wachten." „Uitstekend. Dan zal ik nu eerst wat gebruiken en dan dineer ik straks met je." „Wij zijn gewend ons voor het dineer te klecden", merkte de ander koeltjes op. „Mijn vrouw staat daarop." „Vreeselijk Jammer, Spin, ouwe jongen, maar ik heb mijn beste snulion bij oome Jan achtergelaten. Voor dit keer moet jo dan maar genoegen nemen met een wandel toilet Skinner keek het kamermeisje, dat bin nengekomen was aan en zei: „Zet beneden wat eten klaar voor de zen „heer". „En wot wijn", riep Corkett. „Wat Bordeaux voor meneer." „Loop naar de hel met je Bordeaux," schreeuwde Corkett. „Laten we champagne nemen." „Wat champagne voor meneer", verbe terde Skinner, met een boosaardigen blik op Corkett, die achter het kamermeisje aan do kamer verliet. Cripps had zich tot nu toe niet in het ges-rek gemengd. Zijn kin was op zijn vuHe roode das gcz*kt. zijn oogen waren dichtgevallen en zijn pijp stoomde niet meer. Maar toen Corkett verdween, zat hij plotseling overeind. „Ik geloof dat ik maar met hem meega", UIT DE RADIO-WERELD Prograrrrra's van Vrijdag 10 Januari. Huizen, 296 M. Alg. programma verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schrift'ezing. Meditatie. 8.15—0.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Cello-recital L. Werner. Aan den vleugel: Mevr. H Werner-Stuiver. 12.15—2.00 Trio v. d. Horst m.m.v. J. Mo- nissen, slagwerk. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Huish. Raadgevingen. 3.30 Concert. Mevr. A. de Vink-Ver- schoor sopraan; H. Schouwman, tenor; Har. Franken, viool en A Schel.evis, piano. 5.00 Botanisch halfurtje. 5.30 Voor amateurfotografen. 6.C0 M. v. Bcrkel: Rondom de crisis-var- kenswet. 6.30 A. J. Hedwig: Grondverbetering in den tuin. 7.00 Literair halfuurtje. 7.45 Kampvuur met de Wartburg-Keur- greeppad vinders. 8.15 NOR V-Dameskoor mot orgelbegelei ding. 8.30 Causerie door G. W. C. Vunderink. 9.00 Vervolg Koorzang (met pianobegel.). 9.15 Vervo g causerie. 9.45 NCRV-Kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk m.m.v. J. v. Ginkel, klarinet 10.25 Vaz Dias. 11.1511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA. 12 00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VITO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VFRJO. 10.15 Gramofoonplaten. 11.10 Kookpraatje P. J. Kers Jr. 11.40 Declamatie F. Nienhuys. 12.C0 AVRO-K einorkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Gramofoonplaten, 2.30 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 4.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant. 4.50 Voor de jeugd. 5.30 „De Notenkrakers" o.l.v. D. Wins. (3.15 Orgelspel J. Jong. 7.00 Lezing over S'owjet-Rus'and. 7.20 De Flierefluiters o.l.v. H de Groot. 8.00 2de Oecumenische Vredesdienst uit de Ev. Luth. Kerk te Amsterdam m.m.v. het Jeruzalemkerkkoor. 10.15 Prof. Dr. H. J. Jordan: De natuur. 11.0012.00 Gramofoonplaten (VARA). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel B. Mason. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.10 Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 4.50 Concert door het Sylvan Trio m.m.v. E. Coleman, alt. 5.35 Kinderuurtje. dacht eenige weken geleden bij het pas- seeren van de grens met een smokkelwa- gen een douane-beambte te Waldfeucht ernstig te hebben gewond. Heden zullen do aangehoudenen reeds terecht staan. SMOKKELARIJ VAN OPIUM. Kort nadat Zondag het s.s. „Meliskerk' aan de Merwehaven te Rotterdam arriveer de, werden door de rivierpolitie een Chi nees en een Duitscher gearresteerd, die vau boord komende, een partij opium onder hun kleeren verborgen hielden. Bo.dc mannen werden naar het bureau van do rivierpo litie overgebracht. Bij een nader onderzoen kwam spoedig vast te staan, dat de Duit scher de opium van een anderen Chinees, die zich nog aan boord moest bevinden, bromde hij opstaande. „Ik heb al wat ge geten, maar ik heb een heel bijzonder soort maag, die past zich zeldzaam gemak kelijk aan." „Goed", zei Skinner, „en 't was mis schien maar boter, dat jij ook ging Coom-. be om dien jongen bruut in de gaten te houden. Als hij oen slok wijn op heeft, stijgt hem dat misschien naar do plaats, waar zijn hersens dienden te zitten, en dan kon hij zijn mond wel eens wat te ver open doén. Um don mond van den ouden man ver scheen weer een geluidlooze grijns. „In orde", stemde hij toe. En hij volg de Cripps' onvaste schreden naar bone den. HOOFDSTUK XV. Terwijl zijn gasten de kamer verlieten, bleef kapitein Skinner op het haardkleed je staan, den rug naar hot vuur en de oogen op den vloer gericht. Op zijn voor hoofd waren diepe rimpels en een boos aardige uitdrukking verwrong zijn heele gezicht. Dc tegenstelling tusschen zijn war me omgeving en de winterwereld buiten schonk hem geon schijn van troost. Inte gendeel. het had er veel van of het laatste uur de buitenwereld ruw op hoift was ko men losstormen. •Eerst was Olive hem zoo waanzinnig ko men herinneren aan dat ongelukje in Hat- ton Garden, jaren terug; en toen was die vervloekte Corkett weer teruggekomen met zijn dreieementen om een eerlijk mensch te worden en hem in den steek te laten. Hij zou hebben kunnen lachen om dien schurk zoo handig als hij overi gens zijn plannen had helpen uitvoeren, als er dat ellendige ongelukje maar niet tus- 6.20 Berichten. 6.50 Schumann's Pianomuziek door A. do Lara. 7.10; 7.25 en 7-BO Lezingen. 8.20 BBC-orkest m.m.v. Norah Gruhn, sopraan, o.l.v. Jos. Lewis. 9.20 Beriqjiten en lezing. 9.55 „Ghcstt at Solberga'\ wintersprook- je naar S. Lagerlüf door M. H. Allen. 11.15—12.00 Geraldo's orkesten do Savoy Hotel Orpheans. Radio-Paris, 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Concert door het Krettly-orkest, 6.50 en 7.40 dito. 8.20 „Manon", opera van Massenet. Or kest en koor o.Lv. E. Cohen. (Gramofoon platen). Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Concert uit het. Bellevue- Strandhotel. 2.20—4.20 Radio-Harmonie-orkest oJ.v. Gröndah.. M.m.v. Y. Ohrt, piauo. 7.30 Koor- en orgelconcert. 8.45 Vioolsoli met pianobegeleiding. 10.0510.30 Concert door Mandoline-Trio (guitaar-mandoline-luit). L a n g e n b e r g, 473 M. 0.25 Gramofoonplaten. 11.20 Concert o.l.v. E. Klosz. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Werag-orkest o.Lv. Kühn m.m.v. Vioolsolist. 7.35 Radio-toocel. 8.35 „Worüber Völker lachen'' m.m.v. tooneelartisten. 9.55 Werag-koor o.l.v. Zimmerman. 10.2011.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05 Gevarieerd concert. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Vervolg concert. Brussel, 508 e n 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.uv. André. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Kumps. 9.20 Concert door Dameskoor. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 De Bocck-Concert o.l.v. J. Kumps. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.i.v. André. 9.20 „Damiaan Cantate" met muziek van Em. Wambach. 10.3011.20 Gramofoonplatenconcert. Zeesen, 1635 M. 6.35 Concert door orkese o.l.v. Mich. Schugaltó. 7.20 K. G. Sell: Worüber man in Ameri ka spricht. 7-35 Vervolg concert. 7.55 Weensche Humor. 8.35 Piano-recital door A. Schnabel. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Con cert door orkest o.l.v. Fo.ix Lehmann. voor oen flinke bolooning van boord zou brengen, waarna zijn opdrachtgever later deze partij zou verkoopen. Op de mededce- lingcn van den Duitscher ging de rivierpo litie nogmaals op ondorzoek uit, en arres teerde vrij spoedig een 51-jarigen Chinees, dio eveneens naar het politiebureau werd overgebracht. Gistermorgen rceda stond het drietal voor den politierechter terecht. De oude Chinoea werd veroordeeld tot een boete van 25 auba. tien dagen hechtenis de andere tot 20 boete subs, vijf dagen hechtenis cn de Duitscher tot 100 gulden subs, tien dagen. De drie mannen werdon, nadat zij hun boete hadden betaald, ter beschikking van den Vreemdelingendienst gesteld, die zo zoo spoedig mogelijk buiten de grenzen zal laten brengen. „Tel." schen zat do blunder in zijn heele loop baan. Zou hij dan nooit over die kwestie van Halton Garden heenkomen? Hij wou dat allen, die er iets van wisten, dood waren Olive niet, maar zijn bendedie zal vende, oudo, schijnheilige Coombe, die sme rige vuile Cripps, die stomme aap zon der hersens, die ze spottender wijs den Hertog van New York noemden. Zoo lang zij nog op do aarde rondwandelden, be stond er weinig kans op verwezenlijking van zijn droomen oin den „Spin" vaarwel te zeggen, die een doel van zijn bestaan was geworden en zich ergens veilig te ves tigen als een gezien landheer. Geërgerd koek hij op toon er op de deur geklopt werd. „Kom maar binnen", hoorde hij zijn vrouw tegen iemand -/.eggen. „Hier is mijn man. Zeg het hem zelf nianr." „Wie is dut nu?" riep Kkinnor woedend. „Kom binnen en doe de deur toe. Wat is er aan de hand „Herbert hier is dio arme vrouw, die in dat oude krot bij het tuinmanshuis woont." antwoordde Olive. Skinner richtte den blik op de vrouw, die met zijn vrouw, verlegen en aarzelend was binnengekomen. Van haar gebogen hoofd kon hij weinig onderscheiden, maar wel zag hij haar armelijke, zwarte kleeren: ze maakte een zielipe. i indruk. Ze was nog jong. vond hij, eu ze had betere dagen ge kend. „Wat wou u". vroeg hij kortaf. rordt vervolgd]»

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9