EXAMENS BOEKHOUDEN VOORJAAR 1933 „FEDERATIE" en „VER. v. LEERAREN" AGENDA DONDERDAG 19 JANUARI 193a DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Jan. 1933, medegedeeld door het Kou Ned Meteor. Instituut - te De Bildtj Hoogste barometersfc.: 780.5 te Sodankijla in Finland. Laagste barometerst.: 749.1 te Seydisfjord Verwachting tot den avond van 20 Jan#: Zuidelijke tot Zuid- Zwakke tot matige Oostelijk wind, ne telig tot betrokken, einig of geen neer slag, temperatuur m het vriespunt n het Zuiden en Vesten, in het N.- Oosten lichte vorst De druksteiging in het Westen bleef nog aannouden maar op het vasteland is de barometer ook sterk gestegen. In de kern van den hoogen druk in Finland steeg de barometer boven 780 m.Men ofschoon de vorst in Duitschland. Frank rijk. België en on6 land afnam, bleef de temperatuur overal, behalve in West Frankrijk, onder 0 graden, zelfs op de Britsche eilanden is nog iets' meer vorst dan gisteren. De vochtige luchtstroom die zich boveö de koude lucht tot boven Duitschland beeft uitgebreid, schijnt niet voldoende krachtig om neerslag van be lang te geven in onze omgeving, maar ver oorzaakte een uitgebreid gebied van mist even onder 0 graden met rijpvorming. Do gisteren verwachte drukdaling in het Wes ten vertoont zich nu bij Valentia (Ierland) zoodat na een of twee dagen van tempe ratuur om het vriespunt de kans op vorst weer toeneemt. In Noord-Scandinavië is de temperatuur tot 29 graden Celsius on der 0 gedaald, bijna overal is de lucht nog betrokken of nevelig en alleen in den Golf van Biscaje waait het matig tot krach tig uit Noord We6t. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur de» middags te half drie 0.5 gr. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS tJL: Van Donderdagnamiddag 4.52 uur tot Vrijdagmorgen 7.28 uur. HOOG WATER Hnog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 20 Januari voorm. 8.21 uur en nam S.57 uürè KATHOLIEK-DEMOCRATISCHE BOND OPGERICHT. Het voorloopig Comité tot vorming van een Katholiek-Democratischen Bond had gisteravond te s-Gravenhage een vergade ring belegd, waar prof. Veraart een rede uitsprak. Voor ons, zoo zeide spr. o. m„ heeft de R. K. Staatspartij afgedaan. Jaren lang hebben spr. en zijn vrienden er naar ge streefd, het anders te maken; de R. K. Staatspartij zóó te vervormen, dat daar slechts plaats kwam voor hen, die vóór alles een staatkunde ten behoeve van de maatschappelijk zwakken zouden volgen. Het heeft niet slechts niet gebaat, het is steeds erger geworden in andere richting. Welnu dan blijft er niets anders over dan alle katholieken op te roepen voor een nieuwe organisatie om daar de levende staatkundige °cnheid te vinden. Voor die reuzetaak riep spr. de vergaderden en alle katholieken den lande op onder de leuze: „Tegenover het kapitalisme het ka tholicisme"! Na de rede werd er gedebatteerd, waar bij o. m. de heer Piet Kasteel vroeg, of prof. Veraart bereid was onder een neu tralen voorzitter en onder gelijke voor waarden met hem te debateeren. Prof. Veraart verklaarde zich volkomen bereid op dit voorstel van den heer Kas teel in te gaan. Hierna zijn de statuten van de nieuwe oiganisatie behandeld en goedgekeurd. Hierop verklaarde de voorzitter den Ka tholiek-Democratischen Bond voor opge richt. Ten slotte werd nog een crisis-program ma behandeld en goedgekeurd. STEUN AAN VERBOUWERS VAN FABRIEKSAARDAPPELEN. Wetsontwerp gereed. De minister van Economische Zaken en Arbeid, mr. T. J. Verschuur, heeft op de vragen van den heer A. Braat, lid van de Tweede Kamer, betreffende uitkeering van steungelden aan de fabrieksaardappelen verbouwers in het Oosten des lands, ge antwoord, dat hi.i, ook voor den oogst 193-2 een steunverlecning heeft beraamd. Het desbetreffende ontwerp van wet heeft reeds zijn departement verlaten. INVOERBEPERKINGEN. Vandaag treden in werking eenige ko ninklijke besluiten inzake een nadere re geling van den invoer van kousen en sok ken, tapyten, tapijtgoed, karpetten, loo- pers, kleedjes en matten, naaigaren, tafel en servetgoed, handdoeken en ander huri- houdgoecl, zoowel afgepast als aan het stuk, betideiakens en sloopen. schoeisel en leest- klaar schoenwerk, ongesmolten dierlijk vet. tarwebrood en deeg van tarwebloem of tarwemeel. De contingenteering dezer artikelen ia reeds eerder geregeld bij wetten van 39 December j.l. De besluiten en de daarop betrekking hebbende mmisteneele beschik kingen zijn afgedrukt in de staatscourant van gisteravond. HERBOUW DER ABDIJ VAN EGM0ND. Een voorbarig bericht. Het „Handelsblad" zegt te vernemen uit Egmond, dat binnen afzienbaren tijd met de voorbereidende maatregelen voor den herbouw der bekende abdij begonnen zal wordenvooreerst met de oprichting van een gebouw voor twintig paters en een kapel. Voorts herinnert het blad er aan, dat de R.-K. oudheidkundige Bernard de Bont in 1903 in het bezit van de Egmonder Kloos terhoeve is gekomenin 1908 is het ge- heele terrein aan de Benedictijnen te Oos terhout verkocht, in 1909 is de St. Adel- bort-stichting opgericht, te wier name het kostbaar historisch bezot zou worden ge steld. In 1929 hebben er reeds plannen be staan tot herbouw van deze abdij, die evenwel niet uitgevoerd zijn. Thans zullen <le maatregelen tot den herbouw dus spoe dig genomen worden. In verband met het bovenstaande kan de „Tijd" mededeelen, dat dit boricht in dezen vorm uitermate voorbarig moet we zen. Het comité, dat in dezen mede te be slissen heeft, moet zich omtrent de aange legenheid nog beraden en bet staat thans nog niet vast, welke de conclusie zal zijn van de' binnenkort te houden vergadering. Uitkceringen van de Varkenscentrale aan Rijks- of gemeentelijke keurings diensten. De Minister van Oeconomische Zaken en Arbeid heeft blijkens beschikking van 16 dezer het bedrag, dat door de Neder- landsche Varkenscentrale aan den rijks- of gemeentelijken keuringsdienst zal wor den uitgekeerd ter bestrijding van de kos ten, uit de Crisis-varkenswet voortvloeien de, vastgesteld op 5 cent per geslacht var ken, ten aanzien waarvan de betaling, be doeld in art. 6 van genoemde wet, aan den betrokken keuringsdienst heeft plaats bad Dit bedrag kan, indien in verband met de uitvoering van meergenoemde wet aan het personeel van den betrokken keurings dienst extra-uitkeeringen zijn gedaan of indien extra-personeel is aangesteld, wor den vermeerderd: a. met 5 cent, voorzoover de keuring plaats vindt betzij in een gemeentelijk of coöperatief slacbtuis. hetzij in een slachte rij, met betrekking waartoe is ingesteld een keuringsdienst van voor uitvoer bestemd vleesch, hetzij in een slachterij, waar ge middeld meer dan 170 varkens per dag worden gekeurd; b. met 15 cent. voorzoover in d-en be trokken keuringsdienst één of meer hulp keurmeester werkzaam zijn en de keu ring niet plaats vindt als onder a bedoeld; c. met '25 cent, voorzoover in den be trokken keuringsdienst één of meer keu ringsveeartsen, doch geen bulpkeurmees- ters werkzaam zijn en de keuring niet plaats vindt als onder a bedoeld. Het bedrag van 5 cent per geslacht var ken, bovenbedoeld, zal over een bepaald tijdperk met geen hooger bedrag worden vermeerderd dan met het totale bedrag, dat in dat tijdvak aan den betrokken keu ringsdienst voor extra-uitkeeringen aan personeel of voor uitkeeringen aan aange steld extra-personeel is uitbetaald. LAND- EN TUINBOUW DE 47STE INTERNATIONALE AVICULTURA TENTOONSTELLING. Een zeer bijzondere expositie. Morgen en de twee volgende dagen staan de poorten van den Haagschen Dierentuin weer open voor de Interna tionale tentoonstelling der Haagöche Pluimvee- en Konijnenvereeniging „Avi- cultura". Ditmaal wordt deze expositie gehou den in samenwerking met de Rotter- damsohe Pluimvee cn Konijnenvereeni ging, welks secretaris, de beer de Milde, tevens tentoonstellingssecretaris is. Deze tentoonstelling is de 17ste in het •17ste bestaansjaar der vereeniging. Dit, ondanks er vorig jaar geen expositie werd gehouden. In een vroeger jaar 6chijnen er evenwel eens tweemaal ge- exnoseerd te zijn. Hoewol dc tijden het anders zouden doen verwachten, mag deze 47ste een zeer bijzondere expositie genoemd wor den. Het aantal inzendingen toch beloopt 3000, waaronder 1200 kippen. De opzet van deze tentoonstelling, hoewel uiterlijk niet veel verschillend van vorige, mag uitstekend geslaafd heeten, wanneer men weet, dat de in schrijvingen voor hande's-stands de ver wachtingen van het bestuur hebben over troffen. Zij scheppen vooral aan den ingang der tentoonstelling tevens een geze'ligen sfeer. De firma P. Sluis is daar in de eerste plaats met een electrische kunst moeder van de nieuwste vinding, n.l. met geheel glazen dak en wanden. Hier door kan men zien hoe het er onder de kunstmoeder toegaat. Daardoor heeft men een kijk op de kuikens, kortom deze kunstmoeder, de eerste op het vaste land van Europa van dien aard, is een ideaal voor de kuikenfokkerij. Er is plaats voor 300 ééndags-kuikens. De firma Sluis exposeert voorts een prachtig model stadskippenhok, met electrische lichtinstallatie. Een juweeltje! Maar thans de expositie. Als steeds nemen de Leghorns een flinke ruimte in beslag. Er zijn er 118. Daaronder mag genoemd worden de wit te Amerikaansche Leghorn jonge haan van den heer G. J. Vos. De Weïsummers en Barnevelders zijn elk door 47 nummers vertegenwoordigd. Een pracht exemplaar jonge haan van F. v. d. Akker is van de Barnevelders wel de mooiste: Dit beest won vorig jaar den zilveren Londen Excursie-beker De Nederlandsche Kui (hoenderclub heeft ook gezorgd voor flinke inzendin gen; een klasse op zich zelf is die dor zwarte Kuifhcenders. De keurmeester vertelde ons, dat hij in jaren niet zulk een mooie collectie te keuren heeft ge had. In het bijzonder roemde hij de hen van den heer K. Fookens. 50 Ancona's zijn op het appél, hetgeen een zware strijd zal geven om de prach tige emdaille, uitgeloofd door den Mi nister van Economische Zaken en Ar beid. De Minorca's zullen hebben te_ strijden om den zilveren Wisselbeker, uit^elo-fd door de Directie van het Kon. Zool. Bot. Genootschap. Wvandottes zijn er, als steeds, in een geweldig aantal: 181. Behalve tal van Eereprijzen zijn in deze klasse niet min der dan 6 zilveren Wisselbekers uitge loofd. Een interessante klasse is die der Rhode Islands Reds, waarvoor steeds zeer groote belan^steMing bestaat. Dit jpor wprd door de Directie van - de „Haagsche Courant" een gToote zilveren Wis^elbeker uitgeloofd voor de beste in zending in dit ras. De klassen in deze af deeling waren zoo groot, dat zij, tereinde den strijd iets minder zwaar te maken, moesten word gesplitst. In totaal zullen een 80- tal dezer roode orachtdieren den strijd met elkaar aanbinden. Verme'din" dienen voorts de Yoko hama's en Phoenix-hoenders. Hce vreemd het ook klinkt, in ons water land is het aantal watervogels dat men als revel op de tentoonstellingen ziet, zeer gering. Deze keer kunnen wij echter tevreden ziin. Er zün zelfs Bergeenden en Ttaliaan- sche Knobbelganzen te bewonderen. Een keurcollectie van 400 Dwerghoen- ders 's aanwezig in a'le moge.ijke variaties. Bijna van ieder groot kippenras is het dwergras vertegenwoordigd In aantal w:-"ten het verre de Wvan- dot te-kriel en. Een gvo' t aantal inzenders hebben hierin de grootste klassen tesamen gebracht. Genoemd mogen verder worden de Java- krielen, terwijl de co'lectie Japansche krie len, de z.g. Chabo's, op zich zelf reeds een bezoek aan de tentoonstelling waard is. De Engelsche Vechtkrielen zijn tegen woordig 30 in getal, een echt ras voor den sportfokker. Onder de Japansche Kr:elkrulveren mo gen we noemen een exemplaar van den heer Huneus uit Baarn. De Roodbonte Sabelpootkrieien. welke jarenlang in verval zijn geweest, zijn nu ook weer aanwezig en *n prima conditie. In een zijzaal en boven vindt men de duiven. De Sierduiven openen met een 209-tal vertegenwoordigers van het Nationale Ras, de Hollandsehe Kropper. In deze klasse is de Zilveren Medaille uitgeloofd van H.K.H. Prinses Juliana. De mooiste oud-Holl. Kropper zal be loond worden met de Zilveren Medaille van H.M. de Koningin. 175 dieren zijn in deze klasse ingeschreven. De Engelsche duivenrassen zijn ook zeer goed vertegenwoordigd. De Show-Homers zien wij als steeds in goed kwantum op on zen show. maar deze keer zijn er zelfs een flink getal Exhibition Homers. Een zeer kostbare zending Boecharysche Trommelduiven is op hetappèl. Voor de eerste maal is er een groote in zending Oud-Hollandsche Tuimelaars. De Engelsche Eksterclub verschijnt met 100 inzendingen, inderdaad een mooi succes Ook de meeuwen, een zeer interessant ras met kleine snave tjes en karakteris tieken kop, zijn in voldoende kwantum present. Hoewel het aantal postduiven niet zoo groot is als verwacht werd, vergoedt de kwaliteit van het ingezondene dit weder. De Hollandsehe Kropperclub houdt een clubshow, die de aandacht we' waard is. Genoemd mag ook worden een zeer bij zondere Wit roek doffer van den heer Hen ry Rey. In de groote tent zagen we allereerst en kele groote kippenrassen Van de Buff Or pingtons noemen we een jonge hen van mr. H. W. J. Sannes; van de Minorca's, die alle zeer goed zijn een jonge haan van P. de Droog. Over de inzendingen der konijnen niets dan lof. 400 is een mooi aantal. Bovenaan staat ook hier het Nationale ras, de Hol- lnders, met 80 dieren, met een bijzonder exemplaar van den heer P. M. Siffels, di rect gevo.gd door kleine Pooltjes het ras voor den jeugdigen liefhebber. Waar de Polen-club een clnbshow houdt met 64 die ren in acht klassen, mag men hier wel iets bijzonders verwachten De beste Duitsche Polen-fokkers, de heer Michael Hein ein uit Buschlay am Main was op de tentoon stelling aanwezig en uitte zijn bewonde ring voor deze inzendingen. Ook onder de Havannah-klasse vindt men de beste dieren uit het land. terwijl de Engelsche Biljian Hairs wel een kleine, Bij voldoende deelname zal voor AFGEWEZEN CANDIDATEN een SPECIALE REPETITIE CURSUS worden gehouden. ELK EXAMEN GESLAAGDEN - EIGEN METHODE Aanmelden uitsluitend aanstaande Zaterdagavond 91/? uur. 1112 Bureau v. Boekhouden J. A. JANSEN, Nieuwsteeg 4a, Leiden maar exquise collectie vormen. Van de Black and Tans noemen we voorts de fraaiste jonge ram van B. Span en de fraaiste jonge voedster van G. C. Boer, van de Lothanngers mooie inzendin gen van L. J. Karstens en J- de Boer. De Vlaamsche reuzen (haaskleur) zijn in ongekende kwaliteit aanwezig, terwijl ook onder de witte heel goede exemplaren zijn. Een acht-en-twintig tal Cavia's sluit deze interessante rij. Een aantal buitenlandsche inzendingen uit Engeland, Duitschland en België heb ben deze tentoonstelling weer met recht het praedicaat „Internationaal" verleend. De te winnen prijzen zijn tentoongesteld in de étalages van de firma Meddens aan den Hofweg. Iets geheel nieuws is de afdeeling „slacht pluimvee"waarmede het Bestuur van „Avi- cultura" beoogt de kip, als consumptie-arti kel, meer populair te maken, zooals zij dit bij onze buren iD België en Frankrijk reeds lang is. Zeer veel belangstelling bestaat er voor deze af dee ing, waarover we misschien na der nog meer kunnen mededeelen. De 's-Gravenhaagsche Vakschool voor Meisjes heeft schotels bereid van de meest eenvoudige tot de meest luxueuse en geeft daarvan een zeer interessante demonstra tie. Op deze tentoonstelling zagen we voorts enkele adspirant-keurmeesters bezig, die practisch examen moesten af egcen. Zaterdagmiddag te 4 uur zal de tentoon stelling bezocht worden door den Italiaan- schen gezant bij ons Bof, terwijl ook weer bezoek verwacht wordt van Z.H.K. Prins Hendrik. BelangsteUende wijzen we er op. dat de tentoonstelling Zaterdagavond niet ge opend is. STADSNIEUWS E. H. B. 0. Dinsdagavond hield de Eerste Leidsche E. H. B. U.-brigade de le ledenvergadering. Dr. E. Renaud ging in zijn welkomstwoord de verschillende werkazamheden xn de af- geloopen maanden na en sprak er zijn vol doening over uit dat verschillende ledeu reeds hulp hadden moeten verieenen bij voetbal- en schermwedstrijden,' brand en m het City-theater dienst hadden gedaan. Er was reeds oveneg gepleegd met den Gem. Geneeskundigen dienst, politie en brandweer. Alle openbare instellingen wordt door volgenden alarmdienst kenbaar gemaakt: Dr. E. Renaud: dag 3245, na-cht 3245, adres: Lammenschans weg 30. J. Rietbergen, dag 1220, adres: Sumatrar- straat 1. H, Treur Jr., dag 457, na-cht 1837, adres: Hansenstr. 44. A. v. d. Voort, dag 2078, nacht 207S, adres: Haagweg 1. E. Steenhuisen, dag 1228, adres: Witte Rozenstr. 3. A. N. Dieben, dag 1783, nacht 1783, H. Rijndijk 166. De hulp der brigade is kosteloos. Verzoeken hiertoe te richten aan dr. E. Renaud, Lammenschans weg 30. Bij ver schillende diensten zijn de leden kenbaar aan het dragen van 'n witte band met oranj'e kruis. Rijksmuseum van Oudheden. Het voorjaarsprogramma der Archaeolo- gische lezingen en cursussen van het mu- I seum luidt als volgt: 31 Januari: Prof. dr. K. Preisenda-nz j (Karlsruhe, A us der Welt des spatantiken I Zauberwesens. J 14 Februari: Dr. G. Weiter (Aegina), Asklepios. I 28 Februari: Dr. J. H. Holwerda, Op - zoek naar Lugdunum Batavorum. 14 Maart: Dr. W. D. van Wijngaarden, De obelisk in de Egyptische kunst. 28 Maart: Prof. F. Mayence (Brussel), Les fouilles d Apemée de Syrië. 11 April: Dr. J. H. Holwerda, De sarco- I phaag van Simpelveld. j Mogelijk worden deze beide lezingen I omgewisseld. I Zij, die één of meer lezingen wenschen bij te wonen, gelieven zich daartoe op te geven vóór 25 Januari a.s., hetzij schrifte lijk bij de Directie of door hun naam te teekenen op de daartoe bij den Museumpor tier gereed liggende lijst. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben benoemd tot secretaris der Commissie van Advies voor Sociale Zaken, den heer C. J. van der Lelie, Hoofdcommies ter gemeente-secretarie al hier, zulks in de plaats van den heer Mr. J. Draaijer. (Mr. J. Draaijer, oud-ambtenaar dezer gemeente, reeds lang te 's-Gravenhage woonachtig, genoot in genoemde functie een bezoldiging; de nieuw benoemde se cretaris zal denzelfden arbeid in dienst tijd verrichten). De Directeur van het P. T. T.-kantoor vestigt er do aandacht op dat de bus bij Wernink's betonfabriek aan den Hoogen Morschweg met ingang van 23 Januari a.s. op werkdagen viermaal gelicht zal worden op de volgende tijdstippen: 8.10, 15.10, 19.10 en 23.uur. LEIDEN. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Kleine Stadszaal 8 uur Donderdag, Con Amore, uitvoering Das Lied von der Glocke, Stadsge hoorzaal, 8 uur. Donderdag. Genootschap van den Stillen Omgang, „Clubhuis St. Anto- nius", 8.15 uur. Donderdag. Zitting R. K. Eeclasseering. St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32 8—9 uur. Zaterdag Uitvoering „Litteris Sacrum", Schouwburg, S uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Jan. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 1 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. DE HANZE. Gisteravond hield de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" haar jaar- lijksche algemeene vergadering in den Burcht, onder voorzitterschap van den Th. Bergers. Dezte heette de aanwezigen hartelijk wel kom en sprak een korte Nieuwjaarswensch tot de leden, waarin hij hun alle goeds in geestelijke en tijdelijke zaken voor 1933 wenschte. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer G. v. Deene, ge lezen, worden onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken, welke hierna aan de orde kwamen, waren talrijk, doch leverden niet veel stof tot bespreking op. Drie nieuwe leden der afdeeling werden door den voorzitter geinstalleerd. De secretaris, de heer G. J. v. Deene, bracht vervolgens het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend. De vrees, welke de secr. in zijn vorig jaarverslag uitte, dat '32 niet rooskleurig zou zijn, werd bewaarheid. Het spook der werkloosheid, en de gevolgen daarvan, heeft zijn terugslag op de middenstandsza ken doen gevoelen. De belemmering bij den uitvoer treft ons volk zeer. In dit ver verband wijst spr. echter op de succes volle pogingen der K. v. K., welke eenig licht brengen. Toch zullen velen met angst en vreeze de toekomst tegemoet zien. Daar moet ge holpen worden. Zeker, er zijn crisiscomité's opgericht, doch het valt zwaar daar terecht te komen. Ook het hoofdbestuur heeft zulks inge zien en er wordt getracht een stamkapi taal te vormen. Ook het bestuur der af deeling heeft 'als gevolg hiervan een be drag voor hetzelfde doe-1 trachten te reser veeren en daarvoor wordt aller financieele steun gevraagd. Spr. wekt dan op om in 1933 alle ener gie te gebruiken om de malaise te boven te komen. Het ledental liep, niettegenstaande meerdere de gelederen kwamen verster ken, iets achteruit en bedraagt thans 270. Het verslag geeft hierna een overzicht over de werkzaamheden en vergaderingen in het afgeloopen jaar. Aan het slot memoreert de secretaris het heengaan van den voorzitter, den heer Th. Bergers. Onder eerbiediging van dit be sluit zegt de secretaris den voorzitter har telijk dank voor alles, wat hij voor de ver eeniging gedaan heeft. De voorz. bracht namens de vei'gadering hartelijk dank aan den secretaris voor zijn keurig verslag, waarna het woord was aan den penningmeester, den heer Perquin. De ontvangsten en uitgaven bedroegen 2833.68, het batig saldo bedraagt ƒ511.01. De voorz. onderstreept de woorden van den penningmeester, dat het bestuur zui nig is geweest. Dit is echter noodig, om dat men niet weet wat de toekomst zal vragen. Na een woord van dank aan den pen ningmeester werden tot kasnazieners be noemd de heeren Waals, Colla en A. Ber gers. De voorz. brengt hierna den geest. adv., rector Reynen, dank voor zijn werk voor de vereeniging in het afgeloopen jaar en hij wenscht zijneerw. ook voor dit jaar alle goeds. Hierna kwam de begrooting 1933 aan de orde. Veel discussie leverde dit punt niet op, waarna zij z.h.s. werd vastgesteld op een bedrag van 3211.11. De post onvoor zien is 111.11. Vervolgens kwam de verkiezing van een voorzitter aan de orde. De heer Ber gers zeide, dat er een tijd van komen ep gaan is. Den tijd van gaan achtte spr. thans voor zich gekomen. De secretaris las hierna een ingekomen schrijven voor van den heer Schrijvers, die hulde bracht aan den scheidenden voor zitter en er aan herinnerde, dat het de heer Bergers geweest is, die destijds het voorzitterschap op zich heeft willen ne men, toen niemand voor deze functie be reid werd gevonden. Deze briefschrijver beval voor de functie van voorzitter aan den heer J. J. M. Meyers, welke candida- duur ook door den heer G. Pollmann werd aanbevolen. De heer Westerman beval den heer H. Simonis, de heer v. d. Holst den heer G. Molkenboer aan. De heer Westerman wees er bij zijn

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2