WIJ GAAN VERBOUWEN H. SIMONiS AGENDA WOENSDAG 18 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Jan. 1933, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 776.0 te Yardo. Laagste barometerst.: 733.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 19 Jan^: Zwakke tot matitre Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt, wellicht eenige sneeuw, tem peratuur om het vriespunt tot lichte vorst in het Zuid- Westen, in het Noord-Oosten lichte vorst. De hooge drukking in Scandinavië zet zich steeds meer vast. geholpen door her haalden sneeuwval die reeds een uitge breid gebied met meer dan 15 cm. bedekt en de vorst is nu ook in Noord-Scandina- vië streng geworden. De depressie, die gis teren over Spanje en Zuid-Frankrijk trok, ligt nu over de Middellandsche Zee en heeft de vorst hier weer hersteld, maar zij ■wordt door een rug van hooge drukking gevolgd, die weer kans op sneeuw geeft. Er zijn echter aanduidingen dat daarna weer daling in het Zuid-Westen volgt, en indien na eenigen sneeuwval de vorst aan houdt zijn lagere temperaturen te wach ten. Over het algemeen schijnen de kan sen op een aanhoudende vorst gestegen. Nog steeds is de bewolking ook in het hooge drukgebied zwaar met plaatselijke mist, ook in Frankrijk komt hier en daar mist voor, in Engeland vriest het licht en is vrij veel sneeuw gevallen, de depressie bij IJsland neemt weer af. Alleen in Zuid- Frankriik is de temperatuur gestegen maar zij blijft nog onder normaal. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 2.— gr. C. LlCHt OP VOOR FIETSERS «41.: Van Woensdagnamiddag 4.51 uur tot Donderdagmorgen 7.29 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Z«e op Donderdag 19 Jant. voorm. 7.34 uur on nam. 7.57 uur. iiiiiiiiinniiiiniHiiiiniimiiinimiinniniunimtmt Miiniiiiiinii» iiiiiiinin niniiintnn en dat is de reden dat wij MORGEN (DONDERDAGOCHTEND) beginnen, om het grootste gedeelte der voorraad weg te werken, om met Februari, na de verbouwing, met een GEHEEL NIEUWE VOORRAAD te beginnen. 482 Haar!, straat 133 Telef. 699 P.S. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om mede te deelen dat all. en pri^ia schoenwerk door ons in voorraad wordt ge houden, dus slechte schoenen behoeft U bij on6 niet te zoeken iiiiiaiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniii iiiiiiiiiiiiiiiii li i iiiiiin iiiii ui <11111111111111 oprecht belang stelt in de actueele belan gen en gebeurteniseen in en rond onze Kerk. Hij neme een abonnement voor zich zelf, of als er financieele be etselen zijn, trachte hij samenlezers te vinden, teneinde in combinatie met anderen een abonnement te kunnen bekostigen. Moge de Nederlandsche Uitgave een vaste en blijvende plaats verkrijgen in elke pastorie, in de .ees-, studie- of recreatie zaal van alle katholieke stichtingen en te- htflzen, en in c|k Katholiek gezin. Voor alle gewenschte in-ichtingen kan men zich wenden tot N.V. „L'Illustrazione Vaticana, Nederlandsche Uitgave", Leid- schegracht 18, Amsterdam C. UIT DE OMGEVING belangen der Nederlandsche Uitgave is een speciale Naamlooze Vennootschap ge vormd. Daarin is als commissaris door Rome aangewezen Galliano Peruzzi, Directeur van L.Il.ustrazione Vaticana, wonende in de Vaticaansche Stad, terwijl in Nederland zijn benoemd Mr. Dr. P. J. Witteman te Amsterdam als President-Commissaris en H. Nelissen te Bilthoven, als gedelegeerd commissaris. De rijke en belangwekkende inhoud der Nederlandsche uitgave is geheel gelijk aan de Italiaansche. Zij brengt regelmatig met foto's verluchte verslagen en artikelen over: het leven der Kerk, alles wat in en rond het Vaticaan voorvalt en wordt onder nomen, de voornaamste en meest interes sante gebeurtenissen in 'FJome en in de ge- beele Katholieke wereld, bijzondere gods dienstplechtigheden, de werkzaamheden van het Vaticaan op godsdienstig en so ciaal terrein, het werken en strijden onzer missionarissen, de groote gebeurtenissen in de wereld met commentaren daarop van Katholiek standpunt. Geschiedkundige en kunst-critiscbe be schouwingen, met uitgezochte reproducties, over: beroemde monumenten, schilderstuk ken en beeldhouwwerken, groote figuren op gebied van historie, letteren, beeldende kunst, muziek, de onvergelijkelijke kunst schatten der Eeuwige Stad als even zoo vele getuigenissen van den adel der Ohris- te.ijke beschaving. Aan de Nederlandseh uitgave zal nog worden toegevoegd: een speciaal Neder landsche kroniek. Elke aflevering dor Vaticaansche Illu stratie is rijk ver.ucht met talrijke interes sante foto's en mooie reproducties, ook kleurendrukken. Speciale nummers bij ge legenheid van kerkelijke feesten en jubilea .worden in het vooruitzicht gesteld. Gezien de fraaie uitvoering en den om vang van dit twee maal per maand ver schijnend tijdschrift is de prijs zeer billijk 3.50 per kwartaal). Wij spraken hierboven van een beroep op de Nederlandsche Katholieken, een be roep, dat vrijmoedig gedaan wordt, daar 't wordt gedragen door den vurieen wensch van Z.H. den Paus en dien van onzen Aarts bisschop. Dit beroep geldt op de eerste plaats de katholieke en wereld ijk© autoriteiten om in deze voor te gaan door abonné te wor den en, waar hun dat mogelijk is, de ver spreiding van de Nederlandsche Uitgave krachtig te willen bevorderen. Verder geldt het iederen Katholieken Nederlander, die N00RDWIJKERH0UT. GEEN SALARISVERLAGING. Door de Kroon is verklaard dat het ge middelde peil der wedden en loonen van het personeel in dienst dezer gemeente zoodanig is, dat het niet voor verlaging in aanmerking komt. Deze verklaring is gevraagd, opdat de gemeente de wedden en loonen niet be hoeve te verlagen, op straffe anders gekort te worden in de rijksuitkeering. Wij weten niet, of ook andere gemeenten in Zuid-Holland een dergelijke verklaring van de Kroon hebben gevraagd. Noordwijkerhout is de eenige gemeente in Zuid-Holland, waaraan tot op heden zulk een verklaring is gegeven. Ziekenhuisfonds. Dinsdag 10 Jan. hield het bestuur van het R. K. Ziekenhuisfonds „St. Damianus" Parochie St. Victor, haar jaarvergadering ten huize van den secr.- penningmeester. Er werden in dit ;aar 21 personen verpleegd in de verschillende ziekenhuizen, waarvoor werd betaald 1036. Er bleef op 't einde des jaars na aftrek van alle gemaakte onkosten een saldo van 1105.67, waarvan op de Raiffeisen-bank is geplaatst 951.33, zoodat nog in kas is 154.34. Alles werd door den voorzitter in orde bevonden, waarvoor door hem aan den penningmeester dank werd gebracht. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad onzer ge meente vergadert op Donderdag 19 Januari a.s., des avonds 7.15 uur ten Raadihuize. Agenda: 1. Mededeelingen; 2. Goed keuring jaarstukken Drinkwaterleiding; 3. Wijziging kortingsbesluit veldwachter en keuringsveearts; 4. Benoeming lid commissie wering schoolverzuim (vaca ture J. W. van Hamersveld); 5. Wijzi ging begrooting. Gevaarlijke slachting. De jeugdige I slager J. W. alhier was de vorige weck behulpzaam bij het slachten van een i rund, hetwelk later bleek, lijdende te I zijn aan miltvuur. Bij die gelegenheid is W. geïnfecteerd, waardoor zijn toe- 1 stand levensgevaarlijk werd. Hij is naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Gelukkig is thans de patiënt 'buiten gevaar. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1931: 895 mannen, 874 vrou wen, totaal 1769 pers. Geboren te Zoe- termeer en elders 22 m., 23 vr., totaal 45 pers. Ingekomen 54 m., 45 vr., totaal 99 pers. Totale vermeerdering 76 m., 68 vr., totaal 144 pers. Overleden 7 m., 8 vr., totaal 15 pers. Vertrokken 101 m., 91 vr., totaal 192 pers. Totale vermin dering 103 m„ 99 vr., totaal 207 pers. Een vermindering dus van 32 m., 31 vr., totaal 63 pers. Bevolking op 31 Decem ber 1932: 863 mannen, 843 vrouwen, to taal 1706 personen. De gemeente ging dus in zielental met 63 personep achteruit. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen wis- en natuurkunde letter L. do heeren Ph. v. d. Breggen (Meppel) en B. F. J. Terpstra (Den Haag). STADSNIEUWS Leidsche Sterrewacht. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is bencemd tct obser vator bij de Sterrewacht aan de Rijksuni versiteit alhier, de heer H. van Gent. DE LEIDSCHE IJSBAAN. Heden niet geopend. Zooals wel eenigszius te verwachten was, is de baan der Leidsche IJsclub wat te vroeg geopend geweest. Het gevolg was, dat het ijs gds-te.en hier en daar vrij ern stig geleden heeft. Vannacht is er 1 c.M. ijs bijgekomen, maar wanneer de baan ne- den geopend zou worden werd het ijs er natuurlijk niet beter op. De baan blijft vandaag dus gesloten. Men hoopt vannacht op enkele c.M, ijs, zoodat er morgen gereden kan worden. Of het zal lukken. Rond het middaguur wees de thermometer 3 gr. boven null „PINKSTERZEGEN". Ook den derden avond was de Stadsge hoorzaal bevredigend bezet. En de vele bezoekers hebben gewaar deerd hst gevarieerd en uitnemend sa mengesteld program. De hoofdfilm „Pinksterzegen" heeft naar wij vei trouwen ook voor Leiden en omgeving zijn doel bereikt: dieper in de geesten te doen doordingen, wat de Graal wil, en dat de Graal op de allereerste plaats beoogt, den meisjes en jongen vrouwens een godsdienstige vorming te schenken, aanpassend aan de eischen van onzen tijd. Wij zijn daarom dankbaar voor het feit, dat in Leiden de „Pinksterzegen" is ver toond geworden. CENTRAAL ISR. WEES- EN DOORGANGSHUIS. Steun-actie te Leiden. Gisteravond heeft in het gebouw van het Centraal Israëlietisch Wees- en Door gangshuis alhier een bijeenkomst plaats gehad van een commissie, die zich ge vormd heeft ten bate van dit Weeshuis, dat een dezer dagen zoo zwaar bezocht is toen bleek, dat het geheele kapitaal ten bedrage van 112.000.door de trouwe loosheid van den penningmeester verdwe nen was. De voorzitter dezer bijeenkomst, de heer Is. Leman, lid van het Dagelijksch Be stuur van het College van Regenten, deel de o.m. mede, dat de volgende personen zitting hebben genomen in een Comité van aanbeveling, mr. A, van de Sande Bakhuy- zen, burgemeester van Leiden, wethouder T. S. Goslinga, mr. P. E. Briët, Opperrab bijn I. Maarsen, dr. J. C. M. Timmermans en de heer E. Loeb. Het uitvoerend Comité bestaat uit: Is, Leman, voorzitter mr. C. J. Goudsmit, Re- gentesselaan 33, Oegstgeest, secretaris, dr. S. E. Vlos, Breestraat 177, penningmees ter (Giro No. 1673S2), verder de dames: BlitzHangjas, M. van Kloeten—Bamber- gen, M. Lemanv. d. Waal en de heeren: R. A. Levisson, S. W. Marmsna, Victor Bloemkoper, dr. S. van Oss, M. L. van den Berg, B. Buurman, T. S. Goslinga, E. Loeb, N. Italië, mr. P. A. van Toorenburg, J. A. A. v. d. Horst en J. P. Mulder. In zijn openingswoord wees de voorzit ter er op, dat de Leidsche bevolking in den loop der jaren steed3 groote belangstel ling voor het Joodsche Weeshuis heelt be toond en het is vooral om deze reden, dat hij heeft genieend een beroep op den wel dadigheidszin van de burgerij te mogen doen. Wil het Weeshuies zijn mooie taak in dezelfde mate en op dezelfde wijze ook in de toekomst kunne blijven vervullen, dan is het absoluut noodzakelijk, dat het thans geleden verlies hersteld wordt. Spontaan zonden reeds verscheidene stadgenooten een bijdrage in. Voorts deelde spreker mede, dat de Vereeniging voor Ontspanning en Ont wikkeling, samengesteld uit het personeel der Nederlandsche Rotogravure Maat schappij onmiddellijk nadat de ramp, die het Weeshuis had getroffen, bekend was had aangeboden een avond van klein kunst te organiseeren. De heer Backer had kosteloos de Graanbeurs voor dit doel ter beschikking gesteld, maar het bleek al spoedig, dat er voor dezen av'ond zóóveel belangstelling bestond, dat naar een groo- tere zaal moest worden, omgezien. Deze uitvoering zal thans worden gegeven op Woensdag 1 Februari a.s. in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Medewer king verleenen onder meer Stella Fontaine de gevierde cabaretière, Tholen en v. Lier met hun nieuwste chansons, Larettee Otto v. Donkersgoed, O. Dissedorp, Barendini en ten slotte de N.R.M. 'zangclub en The Rotocolor Players. Ten slotte werd besproken op welke wijze de steunactie hier ter stede gevoerd zal worden. Behalve de grootere bedragen, die men hoopt, dat op gironummer van den heer Vies (167S82) gestort zullen worden, overweegt men ook nog een z.g. één-gul- dens-actie, waarover in een volgende ver gadering nadere mededeelingen zullen worden gedaan. Comité van actie R.-K. Jongeren Vredes- bond afd. Leiden. Bovengenoemd comité heeft besloten zijn actie nog meer intensief te ontwikke len. Het heeft thans een circulaire ontwor pen, waarin doel en streven van den R.-K. Jongeren Vredesbond duidelijk wordt aan gegeven. Belangstellenden in het Vredeswerk wordt verzocht, zioh tot een der onder staande adressen te wenden, alwaar be doelde circulaires verkrijgbaar zijn. Het Comité van Actie, F. H. M. KOK, Sophiastraat 67a. W. H. A. SPENDEL, Zoeterw. Singel 80. M. L. HERUER, Willemstraat 17. R.-K. Vrouwenbond. Zooal3 reeds medegedeeld zal morgen avond te 8 uur in de Kleine Stadsgehoor zaal de jaarvergadering van de afd. Lei den gehouden worden. Als candidaten voor het bestuur zijn ge steld: mevr. J. WitteHessels (aftredend, herkiesbaar) en mej. G. van Deone, welke door het bestuur candidaat zijn gesteld, r. H. CollaHueber, mej. M. L. J. van Es, mevr. L. Meijersvan Baal en mevr. B. Simonis—Kortekaas. In de pauze zullen eenige geschenken, welke welwillend ter beschikking van het bestuur zijn gesteld, worden verloot. Lidmaatschapskaarten moeben aan den ingang getoond worden. Spoorweg Ontiioudersvereeniging. Men deelt ons mede, dat de afdeeling Leiden van bovengenoemde vereeniging van 24 tot en met 28 Januari a.s. een groo te drankweertentoonstelling heeft, iets iws op dit gebied daar verschillende apparaten mechanisch bewogen worden. Voor dit goede doel, immers door nuchter heid wordt de veiligheid op straat en het reizen per trein, tram en bus bevorderd, verleenen verschillende firma's hun mede werking. Zoo stelt de firma Peek en Clop- penburg gratis het perceel Breestraat 78 80 ter beschikking, de firma de Vries en Stevens neemt de installatie voor zijn re kening en verzorgt de gramophoon met geluidsversterker. De erve de Wed. van Nelle schenkt koffie en thee terwijl de fir ma F. v. d. Kloot de melk daarvoor be schikbaar stelt. De heer Jan de Nie van „Het Haardenhuis" een kachel, de firma B. Zijlstra brandstoffen, het Notarishuis stoelen en tafeltjes voor de theeschenke- rij en het bloemenmagazijn „Tuinlust" van B. Eradus bloemen en planten. Ver schillende firma's stuurden reclame-artike len voor de grabbelton. De tentoonstelling is geopend van 's morgens 10 tob s' avonds 10 uur. Toegang 10 cent. Handelsregister K. v. K. Opheffing 502Ó. Fabriek van bon bons en suikerwerken „Nova", Leiden, Wolsteeg 6. Vereff.: H. J. Leemans, 's-Gra- venhage. W ij z i g i n g. 488. Firma D. Sala en Zonen. Leiden, Breestraat 114b en c. Han del in lijsten, spiegels en kunsthandel. De d.d. 13 Januari j.l. ingeschreven opgave dat de handelszaak is opgeheven, is abusie velijk geschied. Deze opgave had moeten luiden: De handolszaak van de firma D. Sala en Zo nen, is d.d. 28 December 1932 overgeplaatst naar 's-Gravenhage, Noordeinde 28a. Gisteravond werd in de Nutszaal de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de afd. Leiden van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Na het openingswoord van den voorzit ter, dr. W. Emmene, werden de notulen en het jaarverslag door de secretaresse, mevr. O. Emm ens, gelezen. Aan dit verslag ontleenen we het volgende: Op het verzoek van het bestuur aan B. en W., om bij de afgifte van het belasting- billet voor de honden tevens aan de hou ders van honden omstreeks 1400 door de betrokken ambtenaren te doen uitrei ken de groene circulaire, werd afwijzend beschikt. Besprekingen met de betrokken autoriteiten en met de dieienartoen werden, gehouden over de opening van een Polikli niek voor huisdieren in het Marktgebouw op de N. Beestenmarkt. Het resultaat was, dat op 1 November 1932 de Polikliniek kon worden geöptnd. Het bestuur hoopt, dat in Oegstgeest een dergelijke inrichting in het leven geroepen zal worden. Op Ende geest en in het Leidsche Hout werden 3 voederbakken voor vogels geplaatst. Er werd een bijeenkomst van een twintigtal leden gehouden, om, wat in deze tijden zeer noodig is, middelen te beramen, ten einde de vereeniging te versterken. Ge tracht zou worden nieuwo leden te werven en oen collecte te houden, waarvoor de toe stemming van gemeentewege werd ver leend. Deze actie eindigt 31 Jan. 1933. Het bestuur heeft te Voorschoten eveneens een actie, om nieuwe leden te werven, ingeleid. In Oegstgeest werden pogingen aangewend, om een tijdelijken stal voor de paarden in te richten, wat mislukte. Daarna heeft het bestuur door persoonlijke bezoeken en door advertenties getracht, een stal te huren, wat ook mislukte. In de kampen van Oegst geest en Leiden werd een Kerstuitdeeling gehouden aan Jcinderon en dieren. Bij deze gelegenheid maakten de bewoners van het Leidsche kamp er het bestuur op attent, dat de stal nog niet gesloten was, wat zo zelf nu met matten, planken en hooiprop- pen moesten doen, terwijl de stal ook te klein was. Aan verschillende paarden wor den bovendien ijzers gegeven en balen hooi, stalling werd vergoed voor een ziek paard. Aan het jaarverslag van den penning meester, den heer H. van Poelgeest, ont leenen we, dat de ontvangsten en uitga ven bedroegen 987.89 met een batig saldo van 25.76. Sinds dén aanvang der crisis is de con tributie met 200 teruggeloopen, terwijl het ledenbal nog dalende is. In verband met de verhoogde hondenbe lasting werd besloten een afwachtende hou ding aan te nemen, aangezien hierw>«~ Gemeentelijke Aankondigingen Waarschuwing. De Commissaris van Politie hier ter stede geeit belanghebbenden in overwe ging, alvorens in relatie te treden met Alexander Joseph Ranzenhofer, geboren te Weenen, 14 Maart 1881, vertegenwoordiger, wonende te Wiener-Neustadt, zich om in lichtingen te wenden tot de afdeeling Re cherche, Bureau van Politie, Zonneveld- straat alhier. Tegen Ranzehofer, die er zijn werk van maakte Nederlandsche firma s leveringen aan vreemde regeeringen in het vooruit zicht te stellen en op die wijze reflectan ten wist te bewegen tot afgifte van gelds bedragen z.g. voor reiskosten van Weenen naar Nederland, werd proces-verbaal opge maakt ter zaJte oplichting. Na beëindiging van het gerechtelijk on derzoek is hij over de grenzen des Rijk» gezet. Thans is gebleken, dat Ranzehofer op nieuw contact zoekt met hier te lande ge vestigde lirma's. Spreekuur Directeur Geneeskundigen Dienst. Burgemeester en Wethouders van Leidon •brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het spreekuur van den Directeur van. den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst, tot het aanvragen van versterkende middelen, enz., ditmaal zal worden gehouden op V rij d a g 20 J a~ nuari a.s., des namiddags van 24 uur, in het gebouw Breestraat No. 119. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Januari 1933. LEIDEN. Woensdag, Jaarvergadering „De Hanze", Den Burcht, 8.30 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Eigen Huis 8.30 uur. Woensdag. Generale repetitie Con Amore „Das Lied von der Glocke", Stads- gehoorzaal, 7.30 uur. Donderdag. Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Kleine Stadszaal 8 uur Donderdag, Con Amore, uitvoering Das Lied von der Glocke, Stadsge hoorzaal, 8 uur. Donderdag. Genootschap van den Stillen Omgang, „Clubhuis St. Anto- nius", 8.15 uur. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseering. St. V incentiusgebouw, HoogL Kerkgracht 32 89 uur. Zaterdag Uitvoering „Litteris Sacrum", Schouwburg, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Jan. a.s, waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 1' en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. niet veel klachten waren binnengekomen. Getracht zal worden in Oegstgeest een polikliniek op te richten, zooals in Leiden I reedis bestaat, terwijl tevens besloten werd j de paardenstallen te Leiden en Oegstgeest te verbeteren. Na1 rondvraag volgde sluiting der verga dering. Bij de politie is een handwagen gedepo neerd, welke onbeheerd op de Hooigracht is gevonden. De eigenaar wordt verzocht zich op het bureau te melden» Dr. H. K. Cohen, toegelaten als privaat docent in de gesc...edenis der pharmacie, zal zijn openbare les geven op Donderdag 19 Januari, des namiddags te 4.15 uur in het Kleinnauditorium der Leidsche Universiteit. Do collecten gehouden ten bate der R. K. Werkloozen na de voorstellingen van „Pinksterzegen" in de Stadsgehoorzaal heb ben opgebracht 77.90. Uit Leiden vertrokken. P. van Berkel, Voorburg, Heurnstraat 110. S. O. W. van Berkum, Stoinpwijk, Westvlietweg 141. H. I. Beijer, Heide- nau, Bergstr. 18. J. Broesma, Hilversum, 3e Oosterstraat 1. S. C. Broersma, id. id. B. G. M. yan Cleef, Zwolle, Dedemer- dwarsstr. 2. W. A. W. Couwenberg, Am sterdam, Warmoesstr. 175. O. Forreri, Den Haag, Stevinsstr. 138. C. Franken, Den Haag, Scheeperstr. 130. H. Hiller, Recklinghausen, Richardstr. 54. A. M. den Hollander, Alphen aan den Rijn, Gnephoek 70. E. Holtslag, Den Haag, Loosduinschk. 11. C. M. Kostering en Fam., Oegstgeest, Sumastraat 2. S. Lantermann, Wassenaar, Narcisl. 29. H. J. Leugering, Oegstgeest, Endegeester- straatweg 16. H. Mantheij, Wanne Eickel C. M. A. L. van Noort, Heerhugowaard, Middenweg D39. J. J. Oliemans, Den Haag, Laan van Meerdervoort 672. J. H. Ressing, Heemtede, Bronsteeweg 82. Wed. J. J. PauwSchrumpf, Delft, Hop- hteeg 51. J. G. van der Son, Noord wijk, Langeveld 29. P. J. Poolstra, Groningen, Tuinbouwstraat 46a. H. Stahl, Bochum, Bergerstraat 23. Veenstra, Amsterdam, I Koniginneweg 257. H. Zandvliet, Hei-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2