Ruwe handen IfSl. 11 DE ZILVERKONING DINSDAG 17 JANUARI 193i> DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG 8 GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S Oorzaak: een derde was onverlicht Zaterdag had de heer de Kok, voorzitter der Loosduinsche Groentenveiling te Loos- duinen een spreekbeurt vervuld te Vinke- veen (U.). Na afloop zou de heer P. van Zwieten, directeur der Groentenveiling te Vinkeveen, hem per auto naar Amsterdam brengen. In het plaatsje Duivendrecht kwam echter de auto in botsing met een andere tegemoetkomende auto met het ge volg, dat de auto met de beide heeren in 't water terecht kwam. De andere zat in elkaar gereden tegen 'n boom. Wonder boven wonder liep dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken af en kon de heer de Kok met 'n andere voorbijko- mendo auto zijn reis naar Amsterdam ver volgen. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een groote veewagen zonder achterlicht aan den linkerkant van den weg stond, waardoor de tegemoetrijdende auto deze niet opmerkte. De materieele schade is nog al aanzienlijk. DE ARENA-BRAND TE ROTTERDAM. Hoe de Roode Haan huishield. Omtrent den zwaren brand die gister morgen in de vroegte het varieté-gebouw „Arena" te Rotterdam in de aach legde, vernemen wij nog het vo.gende: Te half vijf heeft een stoker den brand ontdekt en reeds een kwartier later stond heel de schouwburg in laa:ende vlammen, de groote plaatijzeren koepel stortte in en op dat oogenblik was er geen houden meer aan: heel het gebouw werd tot den grond toe verwoest. De brandweer is direct met zes motor spuiten uitgerukt, doch hoewel de eerste daarvan reeds 9 min. na de melding het Stationsplein opreed, bleek ook het groote materiaal niet in staat om dezen brand met succes te keeren. Men bepaalde er zich dan ook toe het St. Josephgezellenhuis, dat naast den schouwburg gelegen is, te bevei ligen. Voor dit gebouw waren het eenige uren van angstige momenten, schrijft de „Msb." De concierge, de heer Winkel, had on middellijk na het uitbreken van -den brand de brandweer toegang gegeven door den zij-ingang waarachter een lange gang ligt, die onmidde lijk aan het Arenagebouw grenst. Vervolgens had hij den praeses, pa ter L. H. Oorsprong gewaarschuwd. Deze arriveerde al spoedig en kon onmiddel.ijk beginnen met het treffen van voorzorg- maatregelen. Allereerst werd het geheele archief naar geneden gehaald en in de kamer van den praeses gebracht, vanwaar het in geval van gevaar naar buiten had kunnen worden gebracht. Vervolgens wer den de deuren die op de gang uitkwamen gesloten, waarna de brandweer rustig haar gang kon gaan. Een paar slangen werden door de gang naar achteren gebracht waar de verbindingsdeur ligt met de bergplaats die vlak aan het Arenageboaw grenst. Van deze deur was bij aankomst van pater Oorsprong de verf al aan het bladeren en toen men haar opende kreeg men een kijkje in de van boven tot onder in de vlammen staande ruimte. Een angstig gezicht. Een brandweerman stelde zich bij de deur op om de zaal daar nat te houden. Op advies van pater Oorsprong vernielde men echter kort daarna een lantaarn waardoor men beter gelegenheid kreeg het gevaar lijke terrein te bestrijken. Alles leek goed te gaan tot tien voor 7, toen de brand zich op de boven vermelde wijze plotseling uit breidde. Toen vatte ook de daklijst van het Gezellengebouw vuur. Een rosse gloed tee- kende zich boven het gebouw af en een oogenblik dachten wij dat de zaak niet meer te houden zou zijn. De brandweer had echter onmiddellijk al de vaste straalpijp q op den machinalen ladder op het bedreigde punt gericht. Daarna werd een slang van de motor spuit naar boven geheschen. Pater Oor sprong gaf toestemming een gat in den verbindingsmuur te hakken, waarna men het vuur vanuit de flank kon aantasten. Gndanks deze maatregelen lijkt het ons ze ker dat het geze.lengebouw in de ramp ge deeld zou hebben als de wind niet van het gebouw afgewaaid had. Gelukkig was dit wel het geval en behalve van het blusch- water heeft het gebouw niet te lijden gehad Ook aan de zijde van de Diergaarde waarvan het Apenhuis en de Roofdieren- galerij onmidde.lijk grensden aan de ach terzijde van de plaatijzeren schouwburg- koepel, woedde het vuur zeer fel en toen de koepel instortte scheen het vrij zeker, dat deze gebouwen ook zouden worden aan getast. Voor de apen werden houten kooien ge reed gezet om de dieren, wanneer noodig was te kunnen redden. Van de roofdieren zou echter in geval van brand alleen een jonge panter gered kunnen worden en het personeel stond dan ook gereed om al de prachtige leeuwen en tijgers dood te schie ten, waartoe de directeur, Dr. Kuiper, be vel zou geven indien dit om gevaar voor menschenlevens te voorkomen, noodig zou zijn. De wind was echter van de Diergaarde af en alleen daardoor is een ramp voorko men kunnen worden. Met groote inspanning slaagde men er in het vuur te localiseeren tot de achterzijde van het voorgebouw en het ate ier. Dit laatste, dat geheel gevuld was met oude decorstukken en costumes, werd echter door het vuur aangestoken tot een reus achtige fakkel. Tot ver in de stad was de roode gloed van het vuur te zien. Eerst te 9 uur was men het vuur geheel mêester. Omtrent de oorzaak van de brand staat met zekerheid niets vast; men denkt echter aan kortsluiting in de lichtcabine. Er was tot 's nachts half vier in het gebouw ge werkt, ter voorbereiding van de nieuwe operette, die heden zou aanvangen. Ge bouw en inventaris waren verzekerd, ech ter niet tegen bedrijfsschade. Ade decor stukken van het Rotterdamsch Operette gezelschap Boskamp Van Aerschot en de groote muziekbibliotheek van den kapel meester Max de Groot zijn verloren gegaan. Door den brand zijn ongeveer 100 personen zonder middel van bestaan gekomen. Toen de brandweer, die met meer dan 20 stralen, waarvan 14 van de motorspuiten, gistermorgen inrukte, was van heel het theater niets over dan een verwrongen massa plaatijzer en enkele brokstukken muur. GARAGE UITGEBRAND. Gisterenavond is door het bijvullen van benzine in een auto, met behulp van een brandende lamp brand ontstaan in de ga rage gehuurd door den heer Kult handelaar in manufacturen, in de Teut te Amersfoort. De garage alsmede de geheele inventaris brandde totaal uit. De schade, die niet door verzekering gedekt wordt i-s aanzienlijk. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur met 2 stralen op de wa terleiding en slaagde er ben slotte in de belendende garages te behouden. VERWOEDE SMOKKELHANDEL. In verdoovende middelen. De kom,miezen en ook de militaire politie in het grensgebied zijn tegenwoordig zeer mobiel en stellen alles in het werk om de woede van den smokkelhandel eenigszins te temperen. In Nijmegen, Gennep, Venlo en andere grensplaatsen blijken heele smok kelbenden geconcentreerd te zijn, die een wederkeerigen handel op touw zetten van hier naar Duibschland en omgekeerd. In kleine auto's wordt tabak, koffie en thee uitgevoerd en wordt boter en ook morphine en cocaïne geïmporteerd. Wij vernamen, dat de kom.miezen in ver schillende huizen, waar verdachte tusschen- handelaren wonen, huiszoekingen hebben gedaan naar cocaïne en andere kostbare smokkelwaar. Deze onverwachte invallen hebben over het algemeen weinig resultaat, wijl de smokkelaars er wel voor zorgen, dat de sluikwaren bijtijds uit de onder ver denking staande huizen worden overge bracht naar veiliger oord. ^Doos 30en60ct. EEN VREEMDELING DIE WEIGERT TE ETEN. Vrijdagmorgen is door de Gemeentepoli tie te Doesburg aangehouden een ongeveer 30-jarige schilder, die voorgaf niet de Ne- der.andsche nationaliteit te bezitten. Hij gaf óp Pieter Spoor te heeten, doch bij on derzoek bleek, dat deze naam gefingeerd was. Daar de aangehoudene later ook toe gaf dat deze naam valsch was en verder ook alle inlichtingen weigerde te geven, werd de man voorloopig in het arrestanten lokaal ondergebracht. Herhaa de malen is Vrijdag aan dezen vreemdeling, die overigens ook zeer zon derling doet, voedsel aangebeden, doch steeds weigerde hij zich te voeden. Zelfs de gebakken visch, waarop hij volgens zijn zeg gen anders dol was, kon hem niet bekoren. Ook heden bleef de man bij zijn zonder linge houding. Zijn naam enz. kon men niet uit hem krijgen en voedsel kon men niet in hem krijgen. Na overleg met het Parket te Arnhem is besloten den aangehoudene naar Arnhem over te brengen, waar de officier van jus titie hem zal verhooren. Mocht ook daar het resultaat nihil zijn, dan zal deze zonderling wel ovei de grens gezet worden. „Vad.'' BEDROG MET PREMIEBONS. Belgische firrra's slachtoffer. Drie Nederlanders gearres teerd. „Het Laatste Nieuws" meldt: Men weet dat het stelsel van premiebons in pakjes sigaretten groote uitbreiding heeft genomen. In verband hiermee is de Luikscke politie een uitgebreid bedrog op het spoor gekomen. Enkelen tijd geleden kreeg een Luikscke drukkerij het bezoek van een Nederlander, die beweerde te handelen namens een be paalde Belgische firma en die een groote hoeveelheid premiebons bestelde om in pakjes sigaretten te steken. De bestelling werd aanvaard en er werd een eerste le vering gedaan. De rest moest volgen. Dat zulks nog al belangrijk was zal men begrij pen als men weet dat 1500 kilo papier moest worden verwerkt ord de fijne premie bons te drukken. De betrokken sigarettenfabiiek stelde echter spoedig vast jiat zij nooit zoovele doosjes sigaretten had verkocht als er pre miebons werden ontvangen en zij waar schuwde de rechterlijke politie te Luik. Het "was niet gemakkelijk de drukkerij te ontdekken waar de premiebons werden vervaardigd. Want zoodra men, door de vergelijking van de echte met de valsche premie bons tot de ontdekking was geko men dat men inderdaad met een bedrog op groote schaal te doen had, was men op zoek gegaan naar de drukkerij waar de bons 'konden gedrukt zijn. Men slaagde er toch in en in deze drukkerij werden vier matrij zen in beslag genomen, die voor de firma een waarde vertegenwoordigen van 330.000 fr. De reeds geleverde valsche premiebons vertegenwoordigen een som van 200.000 fr. voor de betrokken firma, die besloten heeft bij de indiening, geen bezwaren te maken, daar vele rookers te goeder trouw kunnen gehandeld hebben. De rechterlijke politie slaagde er in nu ook de bedriegers zelf te ontmaskeren en dezen bleken Nederlanders te zijn. De Ne- derlandsche politie werd gewaarschuwd en men vernam spoedig dat zij drie Nederlan ders in hechtenis genomen had. Aan Nederla-ndsche zijde zal worden on derzocht of ook in Nederland geen bestel- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 18 Januari. Huizen, 296 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang door Annie de Zeeuw-Slieren- drecht, sopraan, m.m.v. Ro van Hessen, piano. 12.15 Kwintetconcert o.i.v. P. v d. Hurk. 2.00 Gramofoonplaten. 2.304.30 Cnocert. G. Beths en L. de Graaf, viool en P. Halsema, orgel en piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor Friesche kinderen. 6.30 Engelsche les. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Mandoline-Ensemble „Onder Ons3', 0.1.v. L. A. Kluin. 9.00 Ds. F. G. Petersen: Voortvaren. 9.20 Gramofoonplaten. 9.3011.00 Amsterdamsch Salon-orkest o. 1.v. D. H. Ph. Kiekens, ca. 10.10 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAR A-programma. 10.00 vm. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: 1. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cap- pe-len. 2. „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins. 3. Gramofoonplaten. 12.00 VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duchant en Gramofoonplaten. I.45 Zenderverzorging. 2.C0 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „De Flierefluiters3' o.l.v. H. de Groot. 6.00 Verkeerspraatje. 6.30 R'.V.U. 7.00 Actueele causerie. 7.20 Concert. Mej L. Wijngaarden, alt viool; Sam Tromp, viool; Jan Aerts, cello; Mevr. M. Rapp-Janowskaja, zang en Cor Steyn, piano. 7.55 Herhaling SOS-berichten. 8.00 Lezing. 8.20 VAR A-orkest o.Lv. H. de Groot, m. m.v. Mevr, Rapp-Janowskapa, zang. 9.00 Julius Ceasar, spe. van Shakespeare m.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cap-' pellen. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. üaventry. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MaoLcan. 1.05 Leonardo Kemp's orkest. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scho.en. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfroy m.m v. Tamianka, viool. 5.05 Orgelspel R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. lingen zijn gedaan van valsche premiebons. Men heeft nu ook vernomen dat de be driegers de verzamelaars van bons opspoor den en dan tegen lagen prijs hun de ontbre kende bons verkochten om een premie te kunnen bekomen. INVAL IN EEN COMMUNISTISCH HUIS. Twee inspecteurs van de Centrale Re cherche te Amsterdam, de heeren Posthu- ma en Haye en de inspecteur van het bu reau Raampoort, hebben gisteravond met eenige rechercheurs en agenten een inval gedaan in een perceel aan de Lauriergracht bij de Lijnbaansgracht, hetwelk in gebruik is bij het Werkloozen Strijd-Comité en dat als het centrum kan worden beschouwd va o 6.50 Schumanns Pianomuziek door A. de Lara. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-Theater orkest m.m.v. Patr. Rossborimgh, piano, o.i.v. S. Robinson. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Proloog, 2de acte en Epiloog van „Hoffmann's Vertel.ingen", van Offenbach. 10.55 Piano-recital Cecil Dixon. 11.2012.20 Dansmuziek. Radio-Paris. 1724 M. 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert. I.25 Vervolg concert door het Omroep orkest. 7.40 Concert door het Omroeporkest. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert door L\Assoc. des Concerts Lamoureux o.l.v. Y. Boutnikoff. Kalundborg. 1153 M. 12.051.20 Concert uit Rest. „Wivex'3. 2.204.20 L. Prei'.'s orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 7.05 TAdio-tooncel. 7.20 Moderne Operettemuziek door or kest en solisten o.l.v. Reesen. 8.50 Gramofoonplaten van Caruso. 9.10 Vierhandige Pianomuziek. 9.50 Russische Opera-muziek door het Omroeporkest. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. II.20 Concert door orkest o.l.v. Reinecke. 12.20 Concert o.l.v. Wolf m.m.v. mezzo sopraan 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. R. Merten m.m.v. alt. 7.20 Zie Zeesen. 8.20 Weragorkest o.l.v. Buschkötter. 9.5011.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.05 Tooneeluitzending. B r u s s e L 508 e n 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 Bra-hms-concert (Kwartet en piano). 7.20 Zangvoordracht. 8.20 Gramofoonplaten. 8.35 Vroolijke Gramofoonplaten. 9.20 Sel. „La i'Lle de Mme. Angot", van Lecocq. 338 M.12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Gramofoonplaten. Sel. „Paljas", Leoncavallo. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur te Brus sel. 6.50 Willie Lewis en zijn orkest. 8.20 Omroeporkest m.m.v. Vocaal kwar tet o.l.v. Des. Defauw. 1.30 Gramofoonplaten. 10.5011.20 Concert trit Antwerpen o.Lv. Paul Moreaux. Zeesen, 1635 M. 6.55 Concert door orkest o.l.v. Krüger. 7.20 Herdenking van de stichting van het Duïtsche Rijk. 8.20 Weragorkest o.l.v. Buschkötter. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Con cert doro orkest o.l.v. Henrich. de communistische cel van de Jordaan. Het benedenlokaal en de beletage van het huis in kwestie, dat zeer smal is, worden ge bruikt voor het houden van vergaderingen; de overige ruimte wordt niet benut. Het doel van den inval was, te onderzoeken of in dit perceel dingen gebeurden of zaken aanwezig waren, die een ingrijpen der po litie noodzakelijk zouden kunnen maken. Bij het binnentreden constateerde men, dat eenige ma-nnen in vergadering bijeen wajen, die, ofschoon zij zich over het on verwachte bezoek zeer verwonderd toon den, geen enkele poging deden, om zich daartegen te verzetten. Ook het verdere onderzoek, dat in het huis werd ingesteld, leverde geen enkel bezwarend feit op, zoo dat de politie weer onverrichterzake kon terugkeeren. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. Als beroep bleek het den kapitein stel lig heel winstgevend. Als leider van de bende viel het leeuwenaandeel van den buit hem toe en als er bij de leden wel eens oneenigheid bleek over zijn part, dan wist hij zijn ijzeren wil te doen zegevie ren en zij gehoorzaamden Wat waren er niet een fraaie voorwerpen té vinden in de heerenhuizen van zijn voorname vriendenEn hoe veel beter kon kapitein Skinner die gebruiken, dan dat nutteloos in het bezit blijven van hen, die het er best zonder konden stellen. Paarlen colliers waren hem het. meest welkomdie konden losgeregen worden en spoedig van de hand gedaan, zonder dat er veel kans op herkenning bestond- Evenzoo was 't met diamanten, robijnen, smaragden enzoovoort Gouden voorwerpen verdienden eveneens de aandacht, gesmolten brachten ze een goeden prijs op. Zilver versmaadde de Spin behalve in zeer bijzondere omstandighe den en zelfs dan nam hij het alleen al» wijze van gunst jegens den eingenaar als 't ware. Want hij had er toch eigenlijk maar last van. Zoo kwam kapitein Skinner vooruit in de maatschappij. Als uiterlijk teeken van zijn welstand en tevens om een onverdacht blijk van de degelijkheid van zijn bestaan ^te geven, had hij nu een mooie villa te Bromley in Kent genomen, waar hij rus tigjes woonde, wanneer zijn beroepsplich. ten hem niet elders riepen. Hij was met een heel aardig meisje getrouwd. Olive Menzies, maar na haar huwelijk was ze tot de ontstellende ont dekking gekomen wat het „beroep" van haar echtgenoot was. Het had haar leven veranderd van een hemel in een hel van ellende en vrees. Toch had ze, 'nooit ge wankeld in haar trouw jegens den man, die haar zoo misleid had. Ze hield zelfs nog van hem. Na de vlucht van haar echtgenoot en zijn doodsbericht in verband met het spoorwegongeluk, was bij Nelly Denver alles hot huis uitgesleept, deels ter vol doening van de rekeningen van de vele schuldeischers, die als een zwerm gieren op haar waren afgekomen. Zij stond zonder een cent op straat, wanhopig en geteekend met het brandmerk van de misdaad van haar man. De weduwe van den moordenaar val» Hatlon Garden Aldus wezen de menschen haar aan. Soms hoorde zij die wreede woorden en commentaren er bij en dat was meer dan haar dapper hart verdra gen kon. Vergezeld van haar kinderen en den trouwen Jaikes, die absoluut weigerde haar te verlaten, trok zij naar een ander deel van Londen, waar men haar niet ken de en waar zij trachtte eeu bestaan te scheppen. Een poosje hield zij zich bezig met les gevenhet werd armoedig betaald, maar toch voldoende; op een kwaden dag kwam haar naam in het geding, een verontwaar digd werkgever zegde haar den dienst op en zij vluchte weg uit die omgeving. Toen ging het al slechter en slechter; het les geven liep spaak en ze werd ziek Toen ze eindelijk weer hersteld was, verhuisde ze naar een ellendig, bouwvallig huisje in Bromley, eigendom van kapitein Skinner. Zoo stonden de zaken op een winterdag, drie en een half jaar na de verdwijning van Wilfred Denver. Vanuit de ramen van het comfortabele, wei-ingerichte land huis „De Beuken", Bromley gezien, leek de buitenwereld verre van aanlokkelijk. Het grasveld voor het huis was wit, de boomen langs de oprijlaan waren wit en het landschap verder op was al even wit. Het geschitter van de versoh-gevallen sr-eeuw deed pijn aan de oogen, de wind blies koud en nu en dan gierden de buien langs de vensters. Maar binnen brandde een lekker vuurtje en verspreidde zijn warmte door de kamer. Kapitein Skinner zat voor de haard in een ruimen leunstoel een tijdschrift te lezen, terwijl hij zijn voe ten behaaglijk koesterdeop een klein ta feltje naast hem stond een doos sigaretten. Skinner was niets veranderd sinds dien dag, meer dan drie jaar geleden toen zijn pad dat van Wilfred Denver kruiste. De grijze haren aan de slapen leken niet tal rijker te zijn geworden en hij zag er nog even forsoh en knap uit. Volmaakt op zijn gemak in zijn luxueuze omgeving, leek het wel of hij geen oog had voor het booze weer, dat buiten heerschte. Op een stoel bij het raam van de kamer zat een jonge vrouw, niet veel meer dan een kind, zwaarmoedig te staren naar de witte wereld vóór haar. Met haar min of meer Italiaanseh type en open gelaatstrek ken had ze een zeer aantrekkelijk gezicht; een zekere gemelijke uitdrukking kon dat niet verijdelen. Zorg en ontevredenheid stonden geschreven in oogen en mond. Na de vallende sneeuwvlokken een paar minuten te hebben gadegeslagen, zuchtte de jonge vrouw en wendde haar hoofd naar den haard. „Herbert", zei ze, „je meent 't toch niet heusch om die arme vrouw en haar kinde ren uit dat hutje te zetten bij het tuin manshuis." „Tooh wel", antwoordde Skinner, zonder op te kijken en hij strekte de lan«»e beenen, die hem onder de leden van zijn bende den naam van de Spin hadden bezorgd, dich ter naar het vuur. „Och. Herbert waarom toch?" ,,'t Zijn armoedzaaiers," antwoordde Skinner geïrriteerd. „Een van die kinderen ligt te sterven en ik kan het niet hebb.en, d~t menschen op mijn landgoed gebrek lijden en doodgaan." „Maar wat moeten ze dan beginnen? Waar moeten ze naar toe?" De man haalde de schouders op. „Een paar mijl verderop staat een heel werkhuis", grijnsde hij. „Laat dat stel daar maar heengaan." De jonge vrouw stond op en kwam dich ter bij het vuur. „Werkelijk, Herbert", begon ze ,,0, ga maar niet redeneeren, Olive", zei Skinner humeurig. „Die vrouw kan haar huur niet betalen en dus moet ze maar gaan." „Maar het is heusch haar schuld niet dat ze arm is." „SchuldSkinner zette zijn monocle reert. „In Engeland is het geen kwesf,*e van schuld om arm te zijn. 't Is een m:s- daad. Dat is ook de re-'en waarom ik rijk ben. En zijn lippen krulden zich tot een kouden glimlach. „Rijk?" riep Olive met een huivering. „Oh, als ik er aan denk, hoe jij aan geld gekomen bent, dan benijd ik de armste werkvrouw haar korst brood en haar slok water." Skinner klapte zijn tijdschrift dicht, legde het op tafel en zette do topoen van zijn vingers tegen elkaar. Spottend schud de hij het hoofd. „Dat is waanzin. M'n lieve Olive, alle le vende schepselen azen op elkaar. De eend eet de worm op, de mensch eet de eend op en dan eet de worm den mensch weer on. Dat is de groote wet van de natuur. Mijn beroep is even goed als elk ander.... totdat ze me ontdekt hebben 1" Die filosofie stond bet meisje tecen. Ze kreeg een kleur en ze antwoordde hef- tig: „Als je zoo praat, haat ik je! Jouw be- roeo, och kom. Inbreken en.... moor den Hoewel zij het laatste woord haast fluis terend gesproken had, sprong Skinner op, zoodra hij het hoorde. Ruw greep hij haar bij den arm. „Als je me nog eens aankomt met die vervloekte geschiedenis, dan zal ik ja, dan z?l ik iemaar hij voltooide zijn zin niet. Hij liet haar arm los en zonk terug in ziin fauteuil. „Kom, wees nu niet zoo dwaas, Olive", zeide hij zacH, op langzamen toon. „Doe dat nu niet meer,-dan ben je lief vrouwtje." Olive wreef haar arm, waar zijn vingers haar zoo fel geknepen hadden en keek hem met een ontstelden blik a?n. Zij liet haar stem ook dalen: „Het schij~t. dst je nie* hee'ema-d doof bent voor de stem van je geweten." „Ik wenschte waarachtig wel, dat ik ai en toe doof kon wezen voor jouw stem." (Wordt vervolgd,.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8