dinsdag 17 januari 1s33 ue leidsche courant tweede blad pag. 7 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Wator'oiding. Door de gemeerte-po- lïtie alhier is een aantal processen-ver baal opgemaakt wegens niet-aansluiting aan de drinkwaterleiding van de Stich ting „De Drie Gemeenten". Bij de eerste veroordee'ing werd een boete toegekend van 10.terwij] de Kantonrechter thans aan een ingezetene een boete heeft opge legd van 100.—. Men doet dus verstan dig aan de waterleiding aan te sluiten. HILLEGOM. Verbreeding Oosteinderbrug. In ver band met de vei breeding van de Oostein derbrug zal de vaart door die brug, zooals reeds door ons vermeld, gestremd wor den. Op voorstel van de Afd. Hillegom der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur is de termijn van aifsluiting bepaald van 15 Juli tot 1 October a.s. KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. De R. K. Middenstandsver eeniging „De Hanze'' hield gisteren haar jaarvergadering in het Parochiehuis. De opkomst was zeer goed. De voorzitter, de heer W. Caspe.s, opende de vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. J. v. Leeuwen, bleek dat in 1932 het ledental met 8 was vermeerderd. De penningmeester, de heer P. Luyten, bracht financieel verslag uit. Er was oen kassaldo van 23.31. De heeren van den Berg en Winters brachten verslag hierover uit en adviseerden tot goedkeuring. De penning meester werd dank gezegd voor zijn accu raat beheer. Voor 1933 werden tot veri- fioatiecommissie benoemd de heeren M. J. .Alkemade en Jac. Th. Remmerswaal. De begrooting voor 1933 werd na behandeling goedgekeurd. Een verslag was ingekomen van de Santoscommi&sie. De bloempjesdag had opgebracht 45.24. Aan vaste bijdra gen was ontvangen 22.70. De commissie leden, de heeren A. J. Mulder en G. Grim bergen, werd dank gozegd voor hun activi teit. De Propaagnda-vergadering werd 'vastgesteld op Donderdag 9 Februari a.s. Een bestuursvoorstel om aftredende be stuursleden voorloopig niet herkiesbaar te stellen werd aangenomen. De voorzitter trad thans af en zou dan niet nerkiesbaar zijn. Tot bestuurslid werd gekozen de heer M. C. v. d. Berg en uit het thans voltallig bestuur werd tot voorzitter gekozen het nieuwe bestuurslid, de heer M. C. v. .d. Berg, die niet aanwezig was doch die met zijn benoeming zal worden in kennis ge steld. Op voorstel der Sanfcoscommissie zal de Bloempjesdag dit jaar gehouden worden op 2de Pinksterdag. De heer C. Koelemau werd hierna als pas toegetreedn lid wel kom geheeten. Na rondvraag bracht de heer Luyten dank aan de scheidende voor zitter voor al hetgeen hij in de afgeloopen jaren voor de afdeeling had gedaan. Ook de G. A. bracht hartelijke woorden van dank aan de afgetreedn voorzitter en sprak den wensch uit dat hij, desgewenscht het bestuur met zijn adviezen zal blijven bij staan. De heer Caspers zeide zeer gevoelig te zijn voor de woorden tot hem gericht en deed de toezegging met dezelfde ijver voor de afdeeling te zullen blijven wérken. Hierna sluiting dezer geanimeerde verga dering met gebed. LISSE. Feestavond Landarbeidersbond. Onze afdeeling van oen R. X. Landarbeidersbond hield gisteravond haar jaailijkschen feest avond en als vanzelf was deze ook toegan kelijk voor de dames. De zaal was tjoavoi. Van het iLooidbestuur was aanwezig de heer J. fcjalman, die de feestrede hield. De voorzitter, de heer H. v. d. Vlugt, opende met den christelyken groet, waarna het Btrijdued spontaan werd gezongen. Hierna heette ae voorziter allen welkom en hij raadde de leden en dames aan de i-ede van den Bondsvoorzitter, gehouden op de jaar vergadering, te lezen, welke rede in het laatste nummer van het Vakblad b opgeno men. Voorts verzocht hij allen deel te ne men aan de verloting ten bate van „Herw. Levenskrocntwelke tusschen de bedrijven zal worden genouden. Na alien een genoege- lijken avond te hebben toegewenscht gal nij het woord aan den spreker, clen heer Sal man. Dezo begon met te zeggen, dat bij velen wel de vraag zal rijzen: is t nu wel een tijd om feest te vieren'! Hy vond het echter wel noodig om eens per jaar te fees ten om voor een oogenbiik de ehende van den dag te vergeten. Up zoon feestavond vinden we de huismoeders, welke wel hot meeste met de ehende te kampen hebben, al gaat het ook de mannen niet langs hun koude kleeren. De vraag rijst: wat zal de toekomst ons en onze kinueren brengen? Al is t waar, dat we leven in een tijd van vrede, nog nimmer is de strijd zoo hevig geweest van voor of tegen Christus. Dit danken we aan een stelsel genaamd het economisch liberalisme. Zoo heel gemakke lijk wordt de eliende waarin we leven ge schoven op de schouders van hen die steeds voor de belangen van de arbeiders op de bres stonden. Dat is het werk van het ver foeilijke communisme. Deze crisis is een vertrouwenscrisis, een tijd dat we onze lei ders het volste vertrouwen moeten schen ken. Wij vragen aan de jongeren: weet ge wat ge te danken hebt aan éen mr. Aalber- se, wat aan een man als onzen Bondsvoor zitter? De werkelooaen van vandaag heb ben grooter inkomen als onze vaders een veertig jaar terug verdienden bij een volle week werken. Die toen werkloos of ziek waren, waren aan de publieke liefdadigheid overgeleverd. De betere toestanden dan ken we aan onze organisaties. Het mag voor ons loch wel van beteeke- nis zijn, dat in ons land met haar christe lijke regeering het meeste wordt gedaan voor de werkeloozen. Laten we steeds, waar we kunnen, onze leiders de hand boven het boofd houden, niet enkel in de binnenka mers, doch ook in 't openbaar. In ons eigen belang moeten we niet meedoen met alle verwarring maar onze organisatie groot houden en grooter maken. Daar wordt on zerzijds veel voor de arbeidere gedaan. Laat het wantrouwen niet in uwe harten binnen, maar blijf vertrouwen in de sociale en politieke leiders en we zullen ook dezo crisis te boven komen. In 't kort liet spre ker alles wat door de organisatie bereikt was de revue passeeren en liet uitkomen, dat we dit danken aan allen die een offer in het algemeen belang wisten te brengen. Moge deze tijd de jongeren leeren begrij pen, wat de oudere generatie voor hen heeft klaar gemaakt. En moge den Gever van alle góed onze arbeid in ruime mate zegenen en Roomsck élan brengen in do harten der Katholieken, opdat moge blij ken, dat we leven in 't volste vertrouwen op de rots vian Petrus. In alle stilte werd spreker gevolgd en aan 't einde brak een dankbaar applaus los. Intusschen was de geestelijkheid, bene vens de Burgemeester ter vergadering ge komen en werden deze door den voorzitter verwelkomd, terwijl hij den spreker harte lijk dankte voor zijn mooie rede. Hij hoopte det het Godsvertrouwen en vertrouwen in de leiding er door versterkt zou zijn. Het strijkje „Sine Nomine" zorgde hierna voor muzikale afwisseling. Ver volgens was het woord aan de Tooneelclub „Nut en Ge noegen" om het drama in vier bedrijven „De Anarchist" van Reinier Ysabie uit te voeren. Van „Nut en Genoegen" zijn we ge woon goed spel te zien te krijgen. Zóo ook nu. Allen waren goed rolvast en gaven een duidelijke vertolking. Een dankbaar ap plaus was hun deeL De heer Salman droeg in de pauze het „Vrijwillige Stuiver'-lied van Herw. Le venskracht voor, wat vooral met het oog op de te houden verloting veel bijval vond. Het was een goed geslaagde feestavond en het dankwoord va© den voorzitter waa op zijn plaats. N00RDWIJK. Gemeentehuis. Door Burgemeester en Wethouders is toege aten als volontair ter Secretarie de heer C. A. Baron Bentinck te Den Haag. B. en W. Naar wij vernemen is bij de taakverdeeling in het College van Burge meester en Wethouders aan den nieuwbe- noemden wethouder toegewezen de afdee ling Openbare Werken en Gemeente Be drijven. Deze zal als zoodanig spreekuur houden iederen Dinsdagochtend van 11 tot 12 uur. Hinderwet. Doqr Burgemeester en Wethouders is een vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan de N.V. Ba- taafsche Import Mij. te Den Haag voor het plaatsen van een benzine-installatie met een ondergronds reservoir en een boven- grondsche aftapinrichting bij het perceel van den heer P. Brouwer aan de Voor straat. Tuinbouw. De afd. Noord wijk verga derde in „Royal" onder leiding van den heer H. de Boer, die op deze 1ste vergade ring in 1933 de beste wenschen uitsprak voor de leden en de afdeeling. Spreker hoopt, dat allen lid zullen blijven en zich de gepaste ontspanning van het lidmaat schap zullen blijven veroorloven. De notu len worden gelezen en vastgesteld. De in gekomen stukken werden voor kennisee- ving aangenomen. De voorzitter hield dan een causerie over namen van bloemen en vd-nten, een oogenschijnlijk nogal droog onderwerp, wat echter door den voorzitter op een prettige wijze werd behandeld en waarin toch weer iets te vinden was voor de practijk. Ot> 17 Februari zal de exposi tie plaats hebben van de Hyacinthen die door de leden thuis zullen worden gebroeid hetzij als hüisbroei of als kasbroei. De in zendingen van liefhebbers en van vaklui zullen apart worden beoordeeld. In elke groeo zullen 3 prijzen worden beschikbaar gesteld waarvan de le prijzen'zullen zijn wisselbeker. Deze zullen kunnen worden gewonnen door 2 maal achtereen of 3 maal in de vijf jaren te zijn gewonnen. De jury leden zijn de heeren: C- Lindhorst, Gerrit Vink en C. A. v. Paridon. Ook zal men vrije inzendingen kunnen plaatsen en daartoe zullen ook niet leden voor in de gelegenheid worden gesteld. Aan dezen zullen als prijzen diploma's worden toegekend. Een commissie van controle werd benoemd en dit zijn de heeren W. Bosman en A. van Went. Een zeer interessant werhrie volgde. Er waren een massa takken en twijgen meegebracht en nu was het de kunst om ze allen te nou- men naar de boom of struik waarvan ze afkomstig waren. Den voorzitter gelukte het op slechts een klein aantal na om ze op naam te brengen en het waren er wel van 200 tot 250 soorten. Over dubieuse ge vallen spraken,de tuinbazen een woordje mee, waardoor men ten slotte toch de naam wel vond. Besloten werd om dit jaar ook weer een Lathyrustentoonstelling te organiseeren. Daar eenige leden bezwaar hadden om zelf het zaad te laten kiemen en afharden, werd besloten om de deelnemers plantjes te verschaffen. De heer Weekerink heeft zich met de zorg er voor belast. Nadere bijzonderheden zal men later vaststellen. Hierna keuring en verloting der aanwe zige bloemen en planten waarna sluiting. 0UD-ADE. Tooneel. Donderdagavond 7 uur 15 zal de afdeeling tooneel der Maria-Con- gregatie hare jaarlijksche uitvoering ge ven, voor hare leden met ouders en an dere parochianen. Evenals vorig jaar zijn er diverse stukken ingestudeerd, zoodat het geheel een gezellig avondje belooft te worden, N00RDWIJKERH0UT GOmeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het op nieuw vaststellen van de schoolgeldveror dening. 3. Schrijven van Gedeputeerde Staten ter zake van de begrooting, dienst 1933. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders ter zake van de pachten van het Grondbedrijf, dienst 1933. 5. Vaststelling van de aan de bijzondere schoolbesturen over 1933 te verleenen voorschotten op de vergoeding ingevolge artikel 101 der L. O. Wet 1920. 6. Reclames tegen belastingen. OUDE-WETERING. Baggeren op het Braassemenreor. Wij lezen het volgende in de Meerbode: Voor het Kantongerecht Haarlemmermeer moést terecht staan de baggerman P. L. de J. uit Oude-Wetering. omdat hij in het Braassemermeer had gebaggerd. Het eigenaardige van het geval was, dat hij een toestemming had van Rijnland en van den Staat der Nederlanden, die eigenaar is van het Meer. De baggermenschen hadden echter een verbaal uitgelokt in verband met bet feit, dat de gemeente Leiden meent ook aan spraken op het Meer te kunnen maken en daarom ook nog eens een gulden por maand opeischt. Leiden schijnt het jacht en vischrecht te hebben of het heeft zich dat eens toegeëigend.' want het Meer ligt. geheel buiten bedoelde gemeente. Op de toestemming van Rijnland komt nu en dan ook geen enkele bepaling meer voor, waarin staat, dat aan Leiden ver gunning zou moeten worden gevraagd. Het O. M. acht het feit als zoodanig be wezen, doch vroeg ontslag van rechtsver volging, waarmede de rechter zich ver- eenigde, zoodat Leiden in het vervolg van het Braassemermeer minder profijt zal hebben dan vroeger." Ongetwijfeld zullen vele baggerlieden uit de omgeving met belangstelling van dit vonnis kennis nemen. R1JNZATERW0UDE. Pltrlrrveevereeniging. De Rïjnzater- woudsche Pluim veevereeniging hield in Café de Boer alhier haar 7e jaarvergade ring. De heer van Tol opende als voorzitter deze vergadering, welke zeer s-echt bezocht was, waarover hij zijn spijt uitsprak. De no tulen van de vorige jaarverga<ier:ng werden door den secretaris, den heer S. J. Visser, voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer W. Dorrepaal, bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar had den bedragen 8026.75. De uitgaven had den bedragen 8040.36. Alzoo eer. nadee'.ig saldo van 13.61. Hét vorige boekjaar sloot met een nadeelig saldo van 44.20, zoodat in aanmerking genomen den slechten tijd de vereeniging toch nog iets vooruit gegaan is. Op de spaarbank bevindt zich nog een bedrag van 92.57. De boeken en beschei den liggen bij den penningmeester ter in- zaeg voor de leden. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek dat de vereeni ging 88 leden telt. In het afgeloopen j-aar waren geveild 16785 eendeneieren met een gemiddelden prijs van 2.90 per 100, 250000 kippeneieren met een gemiddelden prijs van 3.40 per 100. Hierna volgde bestuursverkiezing van 2 aftredende leden i.l. de heeren G. P. van der Meer en H. fl'-sen boom. Beide heeren werden bij acclamatie herkozen en namen hunne benoeming aan. Alvorens tot de rondvraag over te gaan bracht de voorzitter dank aan den heer de Boer voor het gratis beschikbaar stellen van zijn zaal voor de veilingen. Voorts bracht spr. dank aan de heeren Dorrepaal en de Rijk voor hun groote activiteit en toewijding aan de veiling. Voorts wildé spr. de leden er aan herinneren om de eieren klaar te zetten voor den ophaler. Dit be spaart hem veel tijd. Tevens drukte hij de leden op het hart toch vooral schoone eieren te leveren, dit verhoogd de produc tie-opbrengst aanmerkelijk. Van de rondvraag werd een schaars ge bruik gemaakt. Na aan de aanwezige leden een sigaar en een vrije consumptie te heb ben aangeboden, sloot het bestuur deze ge animeerde vergadering. roelofarendsveen. Filmavond, Maandagavond werd, uit gaande van den R. K. Volksbond alhier, de film „Kentering" vertoond. De belang stelling in de zaal was groot, en dege nen, die deze film zijn gaan zien behoe ven hiervan geen spijt te hebben. Het is een zeer leerzame en mooie film" en de Encycliek Rorum Novarum komt in deze film geheel tot uiting. Bovendien laat deze film duidelijk uitkomen de kentering welke na de uitvaardiging van deze en cycliek in de wereld is gekomen. Diefstal. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren V. alhier, die den laatsten tijd verschil lende rijwielen ontvreemd heeft, welke hij na ze van verschillende onderdeelen als lantaarn, bagage-drager e. d. te hebben ontdaan weer op dezelfde plaats neerzette als waar hij ze had weggehaald. Bij huis zoeking werd een groot aantal onderdee len in beslag genomen. sassenheim. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Uitvoering werken werkverschaffing). 4. Sluiten geldleening. 5. Wijziging be grooting 1932 en 1933. 6. Verkoopprijs grond aan de Beukenlaan. 7. Crediet aan kleine kweekers. Rectificatie. Het bericht in ons blad, als zou de heer Baggen hebben bedankt als secretaris-penningmeester van het Cri sis-Comité is volkomen uit de lucht gegrepen. Het heeft ook nooit in de be doeling ge'egen van den heer Baggen voor zijne functie te bedanken. TER-AAR. Uitvoering Wit-Ge!e-Kruis. Groot is het aantal vereenigingen, dat zich mot de misdeelden in onze samenleving bezig houdt, groot zijn ook de uitgaven, die der gelijke vereenigingen doen, maar, helaas, in deze moeilijke tijden zijn de baten zoo ingekrompen, dat vele Ver. andere midde len moeten beramen, om toch alles goed te laten verloopen, aan alle verplichtin gen te kunnen voldoen. Zoo was het ook gestold met onze Wijkverpleging „Het Wit-Gele-Kruis". Zij belegde een liefda digheids-uitvoering, deed een beroep op de Parochianen. Zondagavond was de zaal „vol", toen de heer Post dozo bijeenkomst opende met een woord van welkom, na het uitspreken van Chr. Groet. Medewer king verleende de vanouds bekende „R. K. Zangerskring" onder leiding van den heer G. Mourits, en den humorist C. Ver kerk en mej. Verkerk. De R. K. Zangerskring bracht een paar kwartetten ten gehoore, o.a. De Zangers- marsch en Mijn Vaderland, het publiek be wees terstond haar instemming door Mtet spontaan applaus. Nu kwam de heer Verkerk op de plan ken, met bege'eiding van piano door mej. Verkerk. Mooie voordrachten met zang, leuke moppen, kortom de zaal stond puur te schudden van het lachen. Werkelijk de heer Verkerk frischte ons weer eens op, bracht een lollige stemming in de zaal, we genoten. Mej. Verkerk, die de populaire muziek gced in haar macht heeft, maakte het pu bliek telkenmale aan het meeneuriën en zelf zong zij ook verschillende mooie lied jes. Intusschen was de Pastoor gekomen, die verwelkomd werd door den heer Post, spr. stelde het op hooge prijs dat de Pas toor zijn sympathie betoonde aan deze vereeniging, want ondanks familiebezoek, wil de Pastoor toch gaarne eenige uurtjes hier vertoeven. De Kapelaan was door kerkelijke bezigheden verhinderd. Verder kregen we de Zangerskring weer op het podium. De heer Mourits kondig de de te spelen nummers aan, was telkens zoo bereidwillig een korte uitleg te' ge ven van het stuk, en we genoten fijn. Werd er niet gebulderd met de „Wijnproevers, Daan met de Haan, de Plakkers"? Al zijn deze nummers vroeger jaren gespeeld, nu nog vallen zij in de smaak. In de pauze werd, als gewoonlijk bij liefdadigheids-uitvoeringen, een verloting gehouden, en de „Haan" van Daan werd op z'n Amerikaansch verkocht. Wij geloo- ven wel, dat gezien het aantal loten die verkocht zijn, zoo'n dergelijk spelletje de kas aardig spekt. Na de pauze trad de heer Verkerk nog eenige malen op, en de Zangerskring bleef ook niet achterwege, waarna de heer Post overging tot sluiting. Spr. gevoelde zich verplicht een woord van dank te brengen aan de „Zangerskring" en den heer Mou rits, voor hun belangelooze medewerking, en dan niet te vergeten aan de dames, die zoo bereidwillig zijn iedere maand de oontributie op te halen, en ook hier deze avond hun medewerking getoond hebben, met het aanbieden van lootjes# Ook bracht spr. dank aan hen. die de verschillende mooie prijzen gegeven hebben voor de ver loting, en naast den heer Verkerk met Mej. voor hun optreden, de Parochianen onze hulde, voor hun steun aan de Ver eeniging geschonken. Na het uitspreken van den Chr. groet gingen wij midder nacht voldaan huiswaarts. WARMOND. Jubileum van den Pastoor. Op 30 Januari a.s. zal het 12H jaar ge leden zijn dat de zeereerw. heer A. J. Ou- dejans werd benoemd tot Pastoor dezer gemeente. Hoewel wij nog wel voldoende ge'egenheid zullen krijgen om op dit ju bileum nader terug te komen, mocen wij toch thans reeds zeggen dat de Pastoor zich gedurende dien tijd bij een ieder heeft bemind gemaakt door hulpvaardie- heid en toegankelijkheid en vooral de zieken, wier trouwe bezoeker hij is, zul len dezen dag zeker niet. onopgemerkt voorbij laten gaan. Volksbond. Onder buitengewone be langstelling had in Hotel de Stad Rome een algemeene vergadering plaats van den Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Warmond welke vergadering stond onder leiding van den heer J. Hogenboom. Te ruim acht uur opende deze de bijeenkomst met een woord van welkom^ Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgele zen en onder dankzegging zonder op of aanmerkingen vastgesteld. Eveneens wei a zonder opmerkingen vastgesteld een keu rig door den Secretaris samengesteld jaar verslag. Vervolgens was achtereenvolgens het woord aan den Penningmeester, den penningmeester van het Ziekenfonds en de onderafdeeling Hulp in Nood. De ontvangsten en uitgaven bedroegen resp. 826.49 en 868.02, 389.32 en 571.30, 130.42 en 105.22. Waar de rekeningen en bescheiden van genoemde heeren in volkomen orde waren bevonden, werden zij gedéchargeerd voor het door hun ge voerde beheer onder dankzegging voor de accurate zorgen aan hun functie be steed. Conform het voorstel van het Bestuur Andere bladen schrijven: AMSTERDAM WELTERT. En de „moderne" organisatie is gelaten! Zonder overleg te plegen met de orga nisaties was een 100 man der afdeeling be plantingen van publieke werken te Amster dam ontslag aangezegd. Het is ingetrokken, maar nu gaan er op dezelfde wijze tegen 1 Februari 1933 ruim 50 man de laan uit. De soc. dem. wethouder, onder wie deze tak van dienst ressorteert, kan er niets aan doen. Maar de organisaties der ambtenaren hebben gevraagd om bij noodzakelijke af vloeiing, van gemeentopersoneel deze re gels te volgen: a. zij, die zelf wenschen af te vloeien; b. zij, die 35 of meer voor pen sioen geldige dienstjaren en den leeftijd van 60 jaar bereikt hebben; c. zij, die in tijdelijken dienst zijn, met inachtneming van dezen diensttijdd. zij, die de minste dienstjaren hebben. Er is toen aan de ambtenaren gevraagd, wie wilde heengaan: 30 meldden zich aan. Het verhaal dat nu de Ar ka, het orgaan der Kath. Ambtenarenvereeniging in zijn nummer van 7 dezer geeft is schoon: „Dat gaf ongetwijfeld hun, wien ontslag 1 was aangezegd, moed. Maar in de 8 Decem ber gehouden vergadering der centrale commissie voor georganiseerd overleg bleek reeds, dat op 15 November van de 53 aangezegde ontslagen er 49 gehandhaafd bleven, echter met dien verstande dat het ontslag niet, zooals eorst was aangezegd, zou ingaan op 1 Januari 1933, doch 1 Fe bruari 1933. Toen gevraagd werd, waarom de door de organisaties in haar schrijven aan burgemeester en wethouders aangege ven lijn niet gevolgd werd, luidde het ant woord, dat de kwestie van deze ontslagen reeds te ver gevorderd was en dat boven dien burgemeester en wethouders hun be voegdheid ten deze toch niet uit banden konden geven, te meer waar het een dienst belang kon zijn om bijvoorbeeld iemand met 35 pensioen jaren te handhaven. Doel der inkrimping van het personeel i» toch om tot vermindering der personeels lasten te komen. Doch als men dan ziet, dat bijvoorbeeld een 62-jarige ambtenaar, die zich vrjjwi.lig voor afvloeiing aange meld had, gehandhaafd wordt en een 58- jarigo collega, wien men dus gedurende 4 jaar langer wachtgeld moet uitkeeren, ont slagen wordt; als men ziet, dat een 45-ja- rige ambtenaar met 15 dienstjaren (wien men dus gedurende 15 jaren wachtgeld moet uitkeeren) nog kort geleden door den directeur voor zijn werk geprezen ontslagen wordt, terwijl gehuwde vrouwen gehandhaafd blijven, ja, dan vraagt men zich toch af, wat er hier eigenlijk aan de hand is. En als men ziet evenals bij de kwes tie beplantingen dat „Het Volk", dat an ders van elk geval van weiteren zoo goed op de hoogte is, over dit geval in alle talen zwijgt, ja dan gaat men toch twijfelen. Naar wij vernemen zal op aandrang der christelijke en neutrale organisaties deze zaak opnieuw in een voorvergadering der centrale commissie besproken te worden. (De moderne organisatie schijnt wonderlijk gelaten bij dezen gang van zaken te zijn). In den sociaal-democratischen hoek schijnt alles te kunnen, als men maar niet aan de loonen van het overheidspersoneel komt. Want dat heeft de Federatie verboden op straffe van ontslag Ja, als sociaal-democraten weiteren, i* het ook niet alles! werd besloten aan de afdeeling Hulp in Nord uit le kas een bedrag beschikbaar te stellen van 100.welk bed'ag uit sluitend gebruikt zal worden voor onder steuning van die werkloozen, die liet zwaarst getroffen zijn. Voor dit mooie doel zal op 29 Januari a.s. een uitvoering worden gehouden, waarvan de opbrengst eveneens ten goede zal komen aan Hulp in Nntd. Na eenige discussie werd op voorstel van den hoer Moei kerk beslo ten dat de entreeprijs voor deze uitvoe ring voor werkloozen, tegen overlegging vin hunne werkloozcnkaarL, znl worden gebaheerd en gebracht op 0.25 Hierna werd overgegaan tot verkiezing van 4 bcsmuislcder wegens periodiek? aftreding van de hperen Hogenboom, fiikkia?, Mes- kers en Zevenhoven. Door de ledon wa ren candidaten voor doze vacatures in gediend do heeren Derriks en P. v. d. Kerkhof. Na een verwarde stemming bleek dat gekozen waren do heeren Zevenho ven, Hogenboom, Derriks en Móskers. Thans vond een stemming plaats voor een Voorzitter, waarbij na oen herstemming tusschen de heeren Dorriks en Hogen boom werd gekozen de heer Derriks. De scheidende Voorzitter had een woord van hartelijken dank in ontvangst te nemen voor alles, wat hij, vooral in deze moeilijke tijden voor de vereeniging had gedaan, terwijl de nieuwo Voorzitter een woerd van gelukwensch had in ontvangst te ne men. Hierna deed de Voorzitter nog ver schillende mededeelingen meer den inter nen aard der vereeniging betreffende waar onder een mededeeling, dat het in de be doeling ligt, gezien het feit dat de parti culieren zoowel als de woningstichting „Warmunda" op een daartoe gericht ver zoek niet tot huurverlaging wenschen over te gaan, een 25-tal arbeiderswoningen te bouwen. Dit voorstel zal nader worden uit gewerkt waartoe bereids een commissie in het leven is geroepen. Bij de gebruikelijke rondvraag hield do heer den Dunnen nogmaals een krachtig pleidooi voor den Volkskrant. Hierna werd deze zeer geanimeerd© bijeenkomst gesloten, nadat eerst de Voor zitter nog had medegedeeld, dat dit jaar de encyc'.iek-viering te Warmond zal wor den gehouden, waarbij de Pastoor toe stemming had verleend om deze te doen. plaats vinden in den tuin van de Pastorie»

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7