DE ZILVERKONING VRLJDAG 13 JANUARI 1933 DE LE1DSCHE COURANT OERDE BLAD PAG. 9 ÜIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 14 Januari. Huizen, 396 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Con Brio Trio met gramofoon-intermezzo. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Orgel-recital uit de Standaardorgel- fabrieken te Schiedam door Alphons Dreis- sen, met gramofoon-intermezzo. 5.15 Espcranto-nieuws. 5.30 De K.R.O.-boys oJ.v. Piet Lusben- houwer. 6.30 Journalistiek Wekoverzioht. 6.40 De K.R.O.-boys. 7.10 Prof. H. A. Kaag over „De ontwik- kelingstendenzen in het economisohe le ven." 7.45 Sportpraatje van de R.-K.L. 8.00 Populair concert door het K.R.O.- orkest o.l.v. Marinus van 't Woud m.m.v. The Columbia Three (piano, viool en ac cordeon). Pl.m. 9 uur Vaz Dia-s. 9.45 Voordachten door Aug. de Laat. 10.00 Het K.R.O.-orkest. 10.30 Voordrachten door Aug. de Laat. 10.45 K.R.O.-orkest. 11.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. S.00 Gramofoonpl. 10 00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant en de clamatie door R. Numan. 12.00 De Notenkrakers o.Lv. D. Wins en gramofoonpl. 2.15 Gramofoonpl. 2.50 Lezing. 3.10 VARA-Mandoline-orkest o.l.v. J. B. Kok en Gramofoonpl. 3.50 Causerie door P. Tiggers. 4.30 F. Barmes: Het socialisme nu. 4.50 Concert. C. Steyn (accordeon) en J. Vogel (piano). 5.10 Reportage u. h. Veiligheidemuseum te Amsterdam 5.40 Litteraire voordracht. 6.00 Friesch uurtje. 7.00 Causerie over Volkstuintjes. 7.15 Toespraak A. de Vries. 7.30 De Flierefluiters o.l.v. H. de Groot. 7.55 Herhaling S.O.S.-beriohten. 8.00 Bonte Avond. De Dorpsbarbier, VA- RA-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v. Jo Vincent (sopraan). VARA-tooneel o.l.v. W. v. Capellen. 10.00 VARA-Varia. Orgelspel door Joh. Jong. 10.30 Vaz Dias. 10.4012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.20 Commodore Grand-orkest o.l.v. Mue- cant. 2.20 Zang door H. Thorpe (tenor) en R. Richardson (bas). 2.50 Ch. Shadwell en zijn orkest. 3.50 Sydney Baynes en zijn orkest. 5.05 Orgelspel B. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.35 Lezing. 7.50 Cabaret-liedjes door Gertrude Lave- renoe m.m.v. BBC.-Dansorkest o.l.v. HL Hall. 8.05 Liedjes door Melville Kideon. 8.20 Promenadeconcert uit de QueenV Hall door het BBC-Symphonie-orkest en solisten o.l.v. Sir Henry Wood. 9.50 Berichten. 10.10 Vervolg-ooncert. 11.00—12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. R a d i o-P aria, 1724 M. 9.20 Orkestconcert. 12.20 Concert d. h. Omroeporkest. 4.10 Dansmuziek. 9.05 Gramofoonpl. 9.35 Concert door orkest o.l.v. F. Touche. Kalundborg, 1153 ML 11.301.20 Concert uit Rest-. „Dïvex''. I.502.20 Gramofoonpl. 2.504.20 Radio-harmonie-orkesfc o.l.v. li Gründahl. 7.20 ZweedsohDeensch Koorconcert int de Domkerk te Kopenhagen. 8.00 Bonte Avond m.m.v. het Omroep orkest o.l.v. Beesen en solisten. 10.2511.50 Dansmuziek o.l.v. Julian. Langenberg, 473 M. 6.25 en 7.26 Gramofoonpl. II.20 Concert door Karner-orkesb oJ.v. Spitz. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. I.55 Gramofoonpl. 4.2C Werag-Kamer-orkest o.l.v. Spitz, m. m.v. sopraan, tenor, bas en saxophoon. 7.30 Bonte Avond m.m.v. iWerag-orkeet en solisten o.l.v. Neumann. 10.05—11.20 Concert o.l.v. Wolf. II.2012.20 (Dansmuziek (Gramofoonpl.). R o m e, 441 M. 8.20 Opera-uitzending. In de pauze: Cau serie. Na afloop: Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen1. I.302.20 Omroepkleinorkost o.l.v. Lee mans. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Zang door mevr. Harvanl. 7.15 Gramofoonpl. 7.15 Gramofoonpl. r» i 8.20 Waalsch uurtje. P 9.20 Koorconcert. 9.3012.20 Dansmuziek uit St. Sauveuer te Brussel. 338 M.: 12.30 Omroepkleinorkest 0.1.* Leemans. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Concert. G. Pitsch (cello) en mej. Mad. Sury (piano). 8.20 Omroepsorkest o.Lv. J. Kumps en. declamatie. 10.30 Gramofoonpl. 10.50 Concert o.l.v. P. Moroax. II.5012.20 Gramofoonpl. Zee son, 1635 M. 6.5Ö Oratoriumconcert o.l.v. J. Roder. 7.20 Concert door Werag-Klein-orkest ow Lv. Eysoldt. M.m.v. solisten. 9.50 Berichten en hierna tot 11.50 dans muziek door Otto Kermbach on Lehmana met hun orkesten. GEMENGDE BERICHTEN DE RAMP VAN DE „ATLANTIQUE". Huldiging van de Nederlandsche zeelieden te Maassluis. Meisje overreden. Op den Rijksstraatweg WeerseloHen gelo onder Deurningen, gemeente Weer selo is gistermiddag het zevenjarig doch tertje van de familie H. door een luxe- auto aangereden. Het kind is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het zieken huis te Hengelo vervoerd. KERKNIEUWS PASTOOR J. P. G. VAN R00YEN. t In hel- St. Joan de Deo-ziekenhuis te Utrecht is gisterenavond om half twaalf overleden de Zeereerw. heer J. P. G. van Rooijen, pastoor te IJsselstein. Joh. Petr. Ger. van Rooijen werd gebo ren te Utrecht op 6 October 1878. Op 15 Augustus 1905 werd hij priester gewijd. Achtereenvolgens wet-d Z.Eerw. benoemd tot assistent te Op deii Hoorn op 9 Maart 1906; tot kapelaan te Oude Pekela op 30 Augustus 1907, tot assistent te Soest op 28 Aug. 1908, tot kapelaan te Soest op 7 Apnl 1911, tot rector van het opvoedingsgesticht Harreveld 28 Aug. 1914 en tot Pastoor te Renswoude op 4 Febr. 1921. Van 11 Fe bruari 1927 af was Z.Eerw. pastoor te IJs selstein. PROF. B. DE WOLF O.S.C. f In het klooster van St, Agatha is over leden, de Zeereerw. Zeergel. heer Bernar- dus de Wolf. Professor de Wolf was sinds enkele we ken lijdende aan bronchitis, maar de on- gesteldheid verliep gunstig, althans meen de men Woensdagmiddag dat de zieke er doorheen was. In den avond echter heeft een plotseling optredende hartzwakte een einde gemaakt aan het zoo vërdiensteLijke leven van dezen werkzamen Kruisheer. Een uur vóór het overlijden werd hij in allerijl nog voorzien van de Hh. Sacramenten der Stervenden. De Zeereerw. heer B. de Wolf werd 24 Juli 1870 te Groningen geboren. Zijn lagero studies maakte hij op het Seminarie te Cu- lemborg, destijds onder leiding der E.E. P.P. Jesuieten. Na voltooiing zijner studies aldaar trad hij in 't Noviciaat der Kruis- heeren te St. Agatha, waar hij op 1 October 1891 zijn heilige geloften aflegde. Den 15en Augustus 1895 ontving hij de H. Priester wijding. Aanvankelijk was hij als jong priester werkzaam te Uden, maar al spoedig werd hij door zijn overheid geroepen om de H. Schrift te gaan doceeren in de Generale Studies te St. Agatha. De overledene was ook zeer litterair en muzikaal aangelegd. „Msbd." UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Tea opzichte van den han del valt er weinig te vermelden. De pi ij zen blijven vrijwel op hetzelfde peil en de aanvoer neemt eerder toe dan af. In de landerijen is er tamelijk veel werk. Bijna alles extra werk wat verricht wurdt als werkverschaffmg met Steun van Rijk en gemeente, diej spitten, baggeren, sloten, enz. Toch ii er nog.wel iets nieuws te ver melden, en wel betreffende de Tegeerings- steur aan den tuinbouw. Een en ander is hiervan reeds bekend. Zoo is b.v. bepaald dat aan de bte aardappelenteelt geen toe slag verstrekt zal worden. Wel echter voor de vroege aardappelen. En de toeslag hier voor verschilt a! weer naarmate deze vroeg of laat in den zomer zijn aangevoerd ge worden. Vom die, welke b.v. geveild zijn in Juni is deze grooter dan die welke in Juli kwamen en voor Aug. is dit bedrag weer kleiner. Waar de vroegere aardappe lenteelt voor Katwijk een der hoofdpro ducten is, kan dit voor sommige nog wel een meevaller worden. Binnenkort kan men ten aanz'eD der verschillende richt prijzen meerdere mededeelingen verwach ten. Burgerwacht. Op Donderdag 26 Jan. a.s. zal de Katwijksche Burgerwacht een gróote propagandavergadering houden in de groote Aula van het St. Willibrordus- College alhier. Op dezen avond zullen als sprekers optraden kapelaan Bangert te Leiden en burgemeester J. E. Boddens Hosang van Woubrugge. Yoor dezen avond zullen worden uitgenoodigd, behalve de leden, alle vooraanstaande personen in de gemeente en verder degenen, waarvan verwacht mag worden dat zij belang stel len in het doel en streven der burgerwacht of ten opzichte van dit instituut eenige voorlichting verlangen. Het is n.l. bekend, dat bij meerdere personen nog een onjuis te gedachte voorzit ten opzichte der Bur gerwacht. Men kan zioh, indien men even tueel vergeten mocht zijn, ook nog laten introduceeren. Meerdere zangkoren zullen zorgen, dat de avond eenigszins varieereud is. Eten groote opkomst wordt verwacht. Onveilig duin. Het duinterrein achter de Rijksschietbanen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn van Maandag tot Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. Eerst als de roode vlaggen zijn ingehaald is het terrein pas veilig. RIJNSBURG. Tuinbouw. Voor reuzenbloemkool ia de goede kwaliteit wordt van ƒ28.109.70 per 100 betaald. Uien gaan in prijs nog naar beneden en brengen van 2.403.80 per 100 K.G. op. Voor de laatstgenoemde prijs ifioet de kwaliteit best zijn. Breek- peen blijft goed gevraagd met goede, op- loopende prijzen, van 3.605.40 per 100 K.G. Roode kool gaat ook goed weg, al thans in de beste kwaliteit. Deze gaat voor 6.509.20 per 100, Gele aanmerke lijk lager van ƒ3.104.20 per 100, Heldo- rieknollen brengen van 4.405.80 per 100 op. De prijzen zijn beter dan in Jam 1932. In het Vereenigingsgebouw te Maassluis heeft gistermiddag onder buitengewoon groote belangstelling de huldiging plaats gehad van de drie manschappen van de sleepboot „Lauwerszee" van de N.V. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst, welke zich bij de ramp van de „Atlantique" door hun kranig optreden hebben onder scheiden. De toeloop van hen, die bij de huldiging aanwezig wilden zijn, was zoo groot, dat zeer velen moesten worden af gewezen. ön der de aanwezigen werden opgemerkt de heeren Loranchet der Consignataires Réunis, L. de Boer, scheepvaartexpert van het tweede en derde district, een groot aantal reeders en kapiteins en voorts de wethouders en leden van den gemeenteraad van Maassluis. Het huldigingscomité bestond uit de heeren C. P. I. Dommisse, burgemeester, E. Muller, vertegenwoordiger van den In ternationalen Sleepdienst L. Smit &Co., W. Thiebout, arts, J. Gaasbeek, reeder, H. W. Albertie, waterschout, J. van Deventer, bedrijfsleider van de N.V. Ver. Touwfa- brieken, H. Tersson, oud-gezagvoerder van L. Smit Co., L. F. H. Dirkzwager, direc teur van Dirkzwagers Scheepsagentuur en L. J. Mostert, gemeente-secretaris. De drie opvarenden, die de huldiging in ontvangst hadden te nemen, P. M. de Baar, A. Wijgerse en M. van Teylingen, werden met een auto van huis gehaald. Het eerst werd het woord gevoerd door den burgemeester, de heer C. P. I. Dom misse, die het Nederlandsche volk prees als handeldrijvend en zeevarend volk. Ook bij het reddingswerk op zee staat Neder land vooraan. Spr. bracht hulde aan de Nederlandsche reddingsmaatschappijen, die kranig werk verrichten. Ook het bergings werk is van belang, in het bijzonder heelt de N.V. Smit Co.'s Internationale Sleep dienst vaak van zich doen spreken. Spr. ging het jongste optreden van de aleepbooten dezer maatschappij na. Zij wa ren spoedig op de plaats van de ramp aan wezig. Drie Maassluizers hebben den moed gehad, toen de vlammenzee eenigszins ge slonken was, zich aan boord van het gloeien de schip te begeven om de trossen van de verschillende sleepbooten te bevestigen. Spr. bracht hulde aan deze drie mannen voor hun roemrijke werk. Niet alleen* de trossen van een Nederlandsche sleepboot werden vastgemaakt, maar ook die van de •buitenlandsche. Spr. wees ten slotte op de ontberingen, welke de mannen hebben geleden. Zij heb ben alles in het werk gesteld om te redden wat er te redden viel. Vervolgens sprak de heer E. Muller na mens de directie van L. Smit Co.'s Inter nationalen Sleepdienst. Spr. bracht hulde aan de bemanningen van de „Lauwerszee' „Witte Zee" en „Roode Zee", die niet allen aanwezig konden zijn. Speciaal richtte hij woorden van hulde aan het adres van de drie opvarenden van de „Lauwerszee", die de trossen hebben vastgemaakt. Uit dankbaarheid overhandigde spr. ieder van hen een spaarbankboekje. Daarop nam burgemeester Dommisse nogmaals het woord en bood den drie man nen de zilveren medaille der gemeente Maassluis aan. De heer Muller dankte namens de be manning, waarmede de plechtigheid was ge ëindigd. Er waren tal van gelukstelegrammen bin nengekomen, oa. van de gemeenteraad van Egmond aan Zee, welke gisteren in verga dering bijeen was. Voor den aanvang der plechtigheid kwam een Fransch zeeofficier den zeelieden com plimenteeren. Botsing tusschen de blauwe tram en een bierauto. Gistermiddag is in het Oosteinde te Voorburg nabij het viaduct een vracht auto van de „Phoenix" bierbrouwerijen in botsing gekomen met de blauwe tram. De vrachtauto werd zoo goed als geheel ver nield. ook de tram heeft vrij belangrijke materieele scfiade bekomen. De chauffeur bleef ongedeerd, de auto moest worden weggesleept. Door een paard geslagen. Te Drunen is de 14-jarige zoon van den landbouwer v. S. -door een paard aan het hoofd getroffen. Terwijl hij met het dier langs den weg liep, passeerde een auto en werd het paard schichtig. Het paard rukte zich los en bracht zijn geleider een slag met een der achterbeenen toe. De jongen werd getroffen aan de onderkaak en zakte bewusteloos ineen. Door voorbijgangers is hij in een naburig huis binnengedragen, vanwaar hij, na verbonden te zijn, per auto naar huis vervoerd is. Het paard was reeds op eigen gelegen heid naar stal gedraafd. AUTOHELER GEKNIPT. Door toeval in handen der politie gevallen. Naar het „Hbld." meldt, is het Donder dag aan de Duitsche Kriminalpolizei mo gen gelukken den aanvoerder van de auto helers te arresteeren, die zooals wij eenige weken geleden meldden talrijke in de groote Duitsche steden gestolen per sonenauto's in de omgeving van Venlo ons land binnensmokkelden om ze hier te gen een zacht prijsje te verkoopen. De thans aangehoudene bleek te zijn W. Schön, eigenaar van de werkplaats, waar in de wagens een zoo grondige verande ring ondergingen, dat zij vrijwel onherken baar waren, zelfs voor de eigenaars. Toen men de bende op het spoor was gekomen en het te Dusseldorf verblijf houdende rooversnest leeggehaald had kon men tien personen arresteeren. Het hoofd der ben de, de thans aangehoudene Schön, kon destijds echter ontkomen en de politie ge raakte elk spoor van hem bijster. De arrestatie geschiede thans louter door toeval. Wegens een moord werden n.l. verschillende personen aangehouden, on der wie ook Schön, die echter met deze zaak niets te maken bleek te hebben. Bij zijn uitlevering aan de politie-gevangenis heeft men pas gemerkt, welk een zeldzame vogel men gevangen had. DE SUIKERSMOKKELARIJ. Autolanding aangeslagen. De smokkelhandel in suiker heeft aan de Brabantsch-Belgische grens aanzienlijke afmetingen aangenomen. De activiteit der ambtenaren tegen dezen smokkel is echter tot op aanzienlijken afstand der rijks grens vergroot. Ten bewijze daarvan moge gelden, dat te Leende, nabij Eindhoven, een smokkelauto met 1200 K.G. suiker door de ambtenaren is aangeslagen. Ook de auto werd in beslag genomen. Als een bewijs hoezeer ook buiten de grensstreken de winstkansen, aan den smokkelhandel verbonden, aantrekkings kracht uitoefenen, meldt men ons van de Zuidelijke landsgrenzen, dat dezer nachten bij de smokkelarij per vrachtauto van varkens een chauffeur werd aangehouden, die afkomstig bleek uit de Zuid-Holland- sche gemeente Giessendam. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 15) Door uitputting overmand, zonk hij te rug, verdoofd, half wezenloos, zijn kraag over de oogen getrokken cn hij sloeg ner gens acht meer op, dacht nergens meer aan en het drong zelfs niet tot hem door, dat zij de plaats van bestemming be reikt hadden, toen. de chauffeur hem aan de jas trok. Het gezicht van de treinen, het gefluit der locomotieven brachten hem weer tot bewustzijn; het gaf hem nieuwen moed. Die treinen beteekenden voor hem de kans op ontsnapping voor hem lag de red ding en ontkomen zou hij terwille van Nelly. Denver hoefde niet lang te wachten, daar kwam de trein al aan. Hij kon zijn ongeduld niet bedwingen en hij loosde een diepe zucht toen het sein van het ver trek gegeven werd en de trein zich lang zaam in beweging zette. Drie minuten later, nadat de Noorder express Euston had verlaten, reed een auto snel tot voor den ingang van het sta tionsgebouw twee mannen sprongen er uit. Terwijl de eeue afrekende met den chauffeur, begaf de ander zioh haastig naar den controleur van het perron, die nog met een portier stond te praten. „Is de express weg?" vroeg hij. De beambte knikte. „Ja, drie minuten geleden, vertrokken." Sam Baxter beet nijdig op het eindj'e sigaar, dat hij tusschen de lippen geklemd had „Dat is een strop," zeide hij, meer in zichzelf dan aan den controleur. „Gister avond ontsnapte de Spin en nu hijIn gedachte liep hij even heen en weer op het perron. „Hebt umischien een heer gezien in een bruine overjas, bruiuo hoed en een valies bij zich?" vroeg hij naar den controleur te- rugkeerend. „Een beetje donker uiterlijk, met een baardje en een snor?" Baxter knikte. „Ja". De beambte keek in de richting, waar heen Denver's trein vertokken was. „Die kwam drie minuten geleden door deze deur", zei hij; „hij heeft de express genomen. Hij had een kaartje eerste klas voor Liverpool. Hij zit in het eerste rij tuig van den trein". „Waar stopt de trein het eerste sta tion T' „Rugby, negen-vijf-en-dertig." Baxter dankte den mau en begaf zich direct naar het telegraafloket. Daar gaf hij het volgende telegram af: „Van Sam Baxter, Scotland Yard. Poli- tie-bureau, Rugby. Vang 9.35 express op; arresteer Wilfred Denver, eerste rijtuig van den trein ongeveer dertig, klein© donkere baard en knevel, bruine hoed en bruine jas. Verdacht van moord." Toen ging hij terug naar het perron om zijn metgezel op te zoeken.' „Komt in orde, verklaarde hij. Ze zullen hem in Rugby wel inpikken," HOOFDSTUK XII Hij was ontsnapt! Dat was Wilfred Den ver's eenige gedachte, toen de trein hem wegvoerde uit Londen naar bet wijde ach terland, weg van die verschrikkelijke nachtmerrie van drank en bloed en ach tervolging. O, die opluchting, dat de snel le trein hem iedere seconde verder van zijn vijanden verwijderdede heerlijkheid van de buitenlucht, die de open ramen bin nenstroomde, het vredige bewustzijn te le ven Het was een heldere morgen. In de velden waren ze bezig het gras te maaien, mannen en vrouwen en kinderen werkten daar vlak bij hem. En zij konden hem niet zien en ze hadden er geen idee van dab hij een opgejaagde misdadiger was. Zenuwachtig begon hij zich te ontklee- den, deed das boord en hemd uit. Toen opende hij het valies, dat de oude Jaikes hem had gegeven; hij haalde er de zee- manskieeren uit en trok deze aan. Een haastige blik in een handspiegel overtuig de hem dat hij er inderdaad anders uitzag. Ny moest zijn baard er nog aan gelooven. Hij nam zijn zakschaar en na eenige minu ten was er maar weinig gelijkenis meer tusschen den ouden Wilfred en den man in den spiegel. Met en zucht van verlich ting ging hij zitten- En toen hij langen tijd het leken hem wel jaren in zijn volle lengte op de bank uitgestrekt had gelegen, dronk hij weer de vrijheid in en den zonneschijn en het frissche groen van het landschap, waar hij doorheen snelde met het vreug- dige gevoel van iemand, die pas een ope ratie heeft ondergaan en zich er over ver heugt, dat hij nog leeft en weer meester is over zijn daden. En terwijl de trein zich zoo voortspoed de en stations en steden begon te passee- ren, kreeg de angst hem opnieuw te pak ken. Hij was ontkomen aan zijn vervolgers, inderdaad dat was een feit; hij was vrij maar hoe lang? Veronderstel, dat ze ge seind hadden hem aan te houden! Dat zou dan eeftvoudig beteekenen dat hij ge vangen was als een rat in een val. Waar was de eerste stopplaats ook weer, hadden ze hem gezegd RugbyHij moest dat sta. tion als naderen en in Rugby stonden ze hem op te wachten. Ja, daarvan was hij nu zeker. Hij voelde dat het telegram om hem op te vangen, verzonden moest zijn hij zag de politie al, die het station zon afzetten. De locomotief floot en de trein ver traagde zijn vaart. Anstig sprong hij over eind. Dan moesten ze vlak bij een station zijn. Zou het Rugby wezen?" Hij keek door het coupéraampje. Zij re den nu door een hollen weg in een steile helling. Voor hem lag het open land. Hij opende het portier klemde zioh vast aan den armlus bij het raampje en keek naar blinkende rails. Niemand scheen hem te zien. Nu kon hij zijn kans waarnemen, nu of nooit. Zou hij er uit springen Hij moest-. Beter en korte, vlugge dood, dan dat an dere. Hij huiverdee keek even om, klemde de tanden op elkaar en sprong. Weer een nachtmerrie, nog meer droo- men, waarin Geoffrey Ware's verstijfde beschuldigde gelaatstrekken te voorschijn kwamen en Wilfred Denver herkreeg het bewustzijn, terwijl hij gekneusd langs de spoorweg lag. De trein was reeds uit het gezicht verdwenen en niemand had zijn ge vaarlijken tprong blijkbaar opgemerkt Hij was gekwetst, maar bij leefde en wem in «staat te loopen. Er was nog hoop en opstaande strompelde hij na een vluggen blik om zich een te hebben geslagen, weg. Hij bleef uit de buurt van huizen en dorpen, verkoos voetpaden boven den groe ten weg, kroop bier en daar weg in bos- schen en struikgewas en zocht de een zaamheid, welke hem het veiligst leek. Maar tegen den avond, toen honger en dorst hem begonnen te kwellen en zijn been, dat er leelijk aan toe was tenge volge van zijn val, hem begon te hinderen, ging hij toch verlangend uitzien naar lan delijke herbergen hier en daar, naar de weggedoken huisjes en strooien daken, on vrijwillig geraakte hij zoo op de drukkere wegen. „Ik moet het er op wagen, dacht hij ton laatste en hij keek naar het weggescholen portiek van een landelijke herberg, die hij nagenoeg uitgeput bereikte. „Ik kan geen voet meer verzetten. Laat ze daji maar komen en me meenomen. Ik moet wat rusten." Aan de eene zijde van den ingang stond een bank; nauwelijks in staat -zoo ver te komen, sleepte hij zich er heen en zonk er afgemat op neer. Een verward gebrom klonk hem in de ooren; anders hoorde hij niets. Langzaam, heell angzaam begon het ge brom een meer bepaalden vorm aan te nemen, het werd het geluid van mensche- lijke stemmen, hij hoorde gearticuleerde woorden. Ma.r hij vond het niet de moeite waard te trachten ze te verstaan. Maar wat was dat? Hij ging rechtop zitten en dwong zichzelf te luisteren. Toen sprong hij ineens overeind want zijn eigen naam hoorde hij noemen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9