/RIJDAG 13 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. HET JUBILEUM VAN JUFFROUW TOOS. Iedereen beijverde zich om haar ijver en toewijding te prijzen. Het heext mej. 'loos Schelleken» gisteren bij geiegenneid van haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan de R. K. rar. scnooi waarujk aan blijken van waardeering en belangstelling niet ontbroken. Reeds vroeg tijdig ïu den somberen ochtendnevel was van de R. K. Par. school en onderwijzers woning net nationale dundoeic ontplooid om ais het ware de vreugde en waardee ring te vertolken van onderwijzers en leer lingen bij oit teest vail de geachte col lega en onderwijzeres. JL>e dag werd ingezet met een H. Mis in do Parochiekerk, bijgewoond door onder wijzers, leerlingen en veie Parochianen. Ook de Burgemeester liet van zijn tegen woordigheid blijken. Ongeveer hau eit werd mej. Toos Schel- lekens in de St. Josephschool door het schoolbestuur, het onderwijzend personeel, leerlingen en oud-ieerlingen op spontane wijze hulde gebracht. Voorafgegaan door eon kleurrijke kinderstoet werd de jubila- resse de zaal binnengeleid. Bij haar binnen komst zongen de leerlingen mej. Toos een welkomstlied toe. Onder de talrijke aandezigen waren o.m, <le Deken, de beide Kapelaans, Kerk- en Schoolbestuur, benevens de heer de Blauw, inspecteur van het L. O. De heer J. C. Bockling, hoofd der R. K. Par. school, sprak een kernachtig openings woord, waarin hij de verschillende aanwe zigen op deze huldigingsdag van de emi nente onderwijzeres welkom heette. Vervol gens gat spr. het woord aan den voorzitter van het Schoolbestuur, den hoogeerw. De ken. Spr. zegt: vandaag is het feest van me juffrouw Toos. Er bestaat ©en ridderorde voor moed, beleid en trouw. Indien spreker dit kon, zou hij deze willen overhandigen aan de jubilaresse, want er is een groote dosis moed noodig, om gedurende *25 *aar kinderen hooger op te voeren dan tot ob jecten voor andere onderwijzers. Aan het beleid van mejutirouw Toos zal wel niemand meer twijfelen. Ook de trouw die de jubilaresse aan den dag heeft ge legd, trouw aan het onderwijs, trouw aan de school van Alphen a. d. Rijn; de vele jaren van arbeid zijn daarvan voor ons het beste bewijs. Spr. gedenkt zulks dankbaar cn brengt mej Toos hulde voor al hetgeen zij gedurende 25 jaar voor onzo school heeft gedaan. Zij verdient deze hulde namens het schoolbestuur. Ook de kinderen waardeeren haar, want zij houden het meest van juf frouw Toos. Het schoolbestuur heeft ge meend het hierbij met te moeben laten, doch ook door een stoffelijk blijk van zijn waardeering te moeten getuigen. Aan de jubilaresse werd hierop een gesloten cou vert met inhoud overhandigd. Do heer J. J. C. Bökling sprak een hul digingswoord namens de jeugd. Spr. Kan dit zonder reserve doen. Welk kind kan zich indenken de school zonder juffrouw Toos. Spr. gaf eenige schetsen uit het le. ven van de jubilaresse, prees vooral hare werkzaamheid, wilskracht en warme liefde vooral voor het minder gegoede kind en besluit zijn woorden met een hartelijke ge- lukwensch aan de jubilaresse, onder aan bieding eener ganglamp en bloemen. Ook aan de huldiging door de leerlingen der verschillende klassen was ongetwijfeld de meeste zorg besteed. Achtereenvolgens verschenen de verschillende groepen ten tooneele of in de zaal, om op vaak ontroe rende wijze door zang en declamatie de hun zoo na aan het hart gelegen onderwijzeres hun heilwenschen kenbaar te maken. Nog werd gesproken door den heer H. v. d. Putten, hoofd der R. K. U.L.O.-school. Ook deze spr. bracht hulde aan de jubi- leerende onderwijzeres voor de wijze, waar op zij haar taak heeft vervuld. Spr. wijst met voldoening op de prettige samenwer king met mej Toos gedurende al dien tijd ondervonden. Spr. besluit met den wensch, dat de jubilaresse nog lange jaren in het belang van het onderwijs mag werkzaam zijn. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den heer de Blauw, inspecteur L.Ö., die in welgekozen woorden ook namens het Rijksschooltoezicht de jubilaresse met haar jubileum complimenteerde. Namens het onderwijzend personel sprak daarna de heer H. v. Berkum om in gevoel volle bewoordingen waardeering en sympa thie uit te spreken voor do jubileerende coi- lega onderaanbieding van een eetservies. Mej. Toos bracht hierna met een kort Woord dank aan alen, waarop de heer J. Allart namens oud-leerlingen nog een har telijk woordje sprak tot de oud-onderwij zeres en den dank der oud-leerlingen ver tolkte door de aanbieding eener lamp en een tweetal schilderijen. Hiermede behoorde deze spontane hul diging der jubilaresse tot het verleden en werden de vele belangstellenden in de zaal aanwezig in de gelegenheid gesteld haar persoonlijk te complimenteeren. Geboren: Gijsbertu» Maria, z. van G. Ivleijn en M. J. Beuk. Adrianus, z. van A. van de Weerd en J. A. de Lange. Agatha Alida, d. van G. A. Lourens en J. Wansipk. Jacobus, z. van J. M. Lepoc- ter en C. Bonnet. Overleden: E. E. Stoof 69 j., echt genoot© van G. van Scherpenzeel (overle den te Ter Aar) J. van Leeuwen, 74 j., wendr. van W. de Jeu (wonende te Rijswijk) R. van Varik 80 echg. van O. van Eijk. A. van Dijk 37 j., echtg. van A. van Zoomeren (overleden te Leiden). Gevestigd: Johannes de Weerd van Leerdam. Anna M. C. de Jong van Al kemade. Marritje van Dijk van Zoeter- woude. Alid^ M. Niekerk, wed. J. B. Koster van Bodegraven. Johannes Ubachs van Meersen. Elly Bartel van Sêdelsberg. Vertrokken: Teuntje A. de Jong naar Bloemendaal-Vogelenzang. Maria Altona naar 's Gravenha-ge. Pieter de Bruin naar Rotterdam. BODEGRAVEN. Volksbond. Jaarvergadering van den R. K. Vo.ksbond afd. Bodegraven—Zwam- merdam op 12 Januari half acht in het Pa tronaat. De voorzitter, de heer S. Steenbergen, opende de vergadering met den Chr. groet en heette alle aanwezigen van harte wel kom. De voorzifter schildert in groote trek ken het afgeloopen jaar, hetwelk voor vele leden een moei.ijk jaar is geweest, doch 6pr. spoorde hen aan op den goeden God te blijven vertrouwen. Door allen werd hier na het Bondslied gezongen, waarvan de 6olo's werden verzorgd door den heer B. v. Rijn. Hierna werden de notulen, welke door den secretaris ,den heer C. Groenendijk Sr., waren verzorgd, voorgelezen, we.ke on veranderd werden goedgekeurd met dank aan den secretaris. Er was een schrijven binnengekomen van het Centraal Bestuur, als aankondiging voor de Centrale Raadsvergadering. De voorzitter deelt mede, dat door het fonds „Hulp in Nood" aan 41 leden vloesch is verstrekt en aan 10 personen rookartike len. De toonee!elub houdt 5 en 6 Februari haar voorjaarsuitvoermg. Er zullen 2 stuk ken worden opgevoerd Er wordt nogal heel wat geredeneerd over hetgeen wordt ver staan onder het woord: introducé. Er wor den verschillende voórstelen gedaan waar bij tenslotte besloten wordt, dat de uitvoe ringen toegankeliik zijn voor de leden met huisgenooten of verloofden. De voorzitter doet mededeeling aangaan de het verkoopen van het buffetinventaris, bi jart, queues, biljartballen aan de con cierge van het patronaat. De voorzitter, die zich met den concierge m verbinding ge steld had, deelde mede. dat deze concierge er wel toe geneigd was, mits. dat hij het bodeschap over mag nemen van den Volks bond. Verschillende leden maken hierom trent hun verlangens kenbaar. Besloten wordt het bodesohap niet over te doen. Te vens, op voorste', van den heer Rhijn. wordt besloten de inventaris niet te verkoopen. Op voorstel van het bestuur wordt hierna weer besloten, te trachten de inventaris voor 175.— over te doen. De secretaris, de heer Groenendijk, geeft hierop een keurig verzorgd jaarversla e, waaruit we het volgende ontleenen: Er traden 15 nieuwe leden toe. 6 oersonen ver trokken uit de gemeente of bedankten, 2 leden zijn overleden. 2 'eden geroyeerd. Op 31 December 1932 bedroeg het leden aantal 120 (115 in 1931). De R. K. Volksbond bezit 71 donateurs(tnces). Er werden 11 be stuursvergaderingen en 9 ledenvèrgaderin- gen gehouden. Dc tooneelelub gaf 3 uitvoe ringen. Door den Geestl. Adviseur werd een retraitec'ub 'ooeericht. waarvan thans 35 personen lid zijn. De penningmeester brengt verslag uit van de boeken, waaruit we het volgende ontleenen: Ontvangsten 860,66; uitgaven 881.35; saldo f 228.90: verlies 249.50; tekort 2Ö.R9. Tótaal batig saldo op 31 December 1932 317.38. De heer Boere brengt financieel verslag uit van het fonds „Hulp in Nood'*. We ont leenen er het volgende aan: Ontvangsten 219.96; uitgaven 198.72; saldo 23.24; saldo over 1931 48.32. Totaal batig saldo 71.66. De heer Groep brengt verslag uit van de Centra'e Volksbank. Dit luidt aldus: in 1932 is ingelegd f 374.07, terwijl uitgegeven werd 491.94.Alzoo in 1932 117.87 meer uitgegeven dan ingelegd. De heer G. v. d. Molen brengt namens de kascommissie verslag uit van het nazien der boeken, welke door de kascommissie in o.rde zijn bevonden. De voorzitter brengt de verschillende sprekers hartelijk dank voor hun werk in 1932. Na de pauze, waaronder de leden getrac- teerd werden op een kop koffie, wordt overgegaan tot bestuursverkiezing. Perio diek aftredend zijn de heeren C. Groenen dijk. A. Wolsdijk Wzn. en Adr. Ouwendijk. Na gehouden stemming worden dezelfde heeren herkozen, die ook wederom hun be noeming aannemen. Bij de verkiezing van een lid der kas commissie, vacature G. v. d. Molen, die reglementair mot herkiesbaar is, wordt ge kozen de heer A. Rietveld, welke de be noeming aanvaardt. De begrooting 1933 wordt hierna aan de vergadering voorgelegd en onveranderd aangenomen. Bij de rondvraag worden door verschil lende aanwezigen vragen gesteld van on dergeschikt belang, welke allen naar genoe gen door den voorzitter worden beantwoord De heer Wolswijk Tzn. spreekt een enkel propagandistisch woord over de Altaar- wacht. De heer Roos bevee't de Volkskrant nog eens aan. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorzitter de aanwezigen voor hunne opkomst, in het bijzonder den Geest. Adv. en sluit de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Radio-distributie. Het radio-distribu tiebedrijf on onze gemeente zal binneu- kort oficieel worden geopend. De centrale is gevestigd Koningstraat 5. De centrale is ingericht voor 3 program ma's. In de eerste plaats worden volledig de programma's van Huizen en Hilversum door gegeven en wel van 's morgens 8 tot. 's avonds 12 uur. Over de 3de lijn wordt een buitenlandsch programma doorgege ven. Dit zal worden samengesteld uit de uitzendingen van de beste buitenlandsch© stations. In de centrale staan dus 3 ontvangtoe stellen, Philips' fabrikaat, van de aller nieuwste constructie.' Verder 3 krachtige versterkers, die voldoende energie leveren voor honderden luidsprekers. Naar wij vernemen zal de opening plaats hebben op Zaterdag 21 Jan. a.s. Geboren: Carl Friedrich Anton, z. van J. W. Tuis en A. J. Niemeijer. Jo hanna Jacoba, d. van C. W. Voorn en F. A. van Zoest. Ondertrouwd: H. E. Molenaar 49 jaar en P. M. Schouten 21 j. Gehuwd: J. W. de Braijn 25 j. te Zwammerdam en E. J. Zeeuw 23 j. Gevestigd: N. Schoonhoven van Amsterdam. A. J. van Dieijen van Woer den. G. C. Stoof van Wilnis. M. van der Voorst van Alphen aan den Rijn. E. Werkhoven van Willeskop. G. uit de Bosch van Utrecht. B. Hemken van Zwammerdam. J. Both van Nieuwkoop. J. M. van Velzo van Driebergen-Rijsen- berg. S. van Veen van Hoorn. Vertrokken: A. M. Niekórk weduwe Koster, naar Alphen aan den Rijn. Hen drik Pranger naar Beilen. B. O. van Beek, naar Zegveld. BOSKOOP. „Herwonnen Levenskracht". Woens dag j.l. heelt het plaatselijk comité van „Herw. Levenskracht'' onderafd. van don R. K. Volksbond, een propaganda-avoud gehouden. De zaal was geheel bezet met leden en genoodigden, waaronder wij o.a. opmerkten de plaatselijke geestelijken, dok toren en besturen van velschillende orga nisaties, waaronder ook het bestuur van het Groene Kruis. De heer P. van der Staak, voorzitter van het PI. Comité, opende dezen avond mot den chr. groet, verwelkomde de ledea en gonoodigden, waarna hij in korte woorden het doei en streven van „Herw. Levens kracht" uiteen zette. Spreker wee-s er op, dat vooral in aezen tijd vele arbeiders door de werkloosheid aan ondervoeding lijden, waardoor het gevaar voor den „witte dood" een veel grooterën omvang aanneemt. Spre ker spoort de aanwezigen aan, om mede te werken, het leed van alle lijders aan deze zoo gevreesde ziekte 'te verzachten, door uitzending naar het sanatorium. De film welke hierna werd vertoond, werd met do meeste aandacht "gevolgd. Door den heer Haver uit Utrecht werd een pittige rede gehouden. Spreker toon de aan, hoe in 1919 door het R. K. Vakbu reau het initiatief werd genomen om zelf te gaan zorgen voor de gevreesde ziekte der T. B. C. Spreker memoreerde tevens hoe in 1918, 14000 sterfgevallen waren van T B. C., terwijl na 1012 jaren werken d't cijter daaide tot 6500. In 20 jaar tijcis zijn plm. 2500 patiënten verpleegd. Menig huis. vader en moeder is weer hersteld aan nok gezin teruggegeven, menig kind weer her steld naar huis gezonden. Verder consta teerde spreker, dat een patiënt in het gunstigste geval een bedrag van 650 ko3t buiten de nazorg enz. en spoorde daarom de aanwezigen aan, mede te werken voor de vrije stuiversactie, voor welke actie bil jetten waren uitgereikt. De collecte vvelKe hierna gehouden werd bracht een bedrag van ruim 49 te sa/men. Door eenige dames werden enkele zang nummers ten gehoore gebracht. Na oen woord van dank aan alle aanwezigen, cn aan allen die haduen medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, volgde slui ting mot den chr. groet. HAZERSW0UDE. De Hanze weer opgericht. Na een rede van den heer J. Mol te Den Haag is een afdeeling der Hanze weder opgericht. Er is eon commissie benoemd, die de ver- dero voorbereidende werkzaamheden zal uitvoeren, bestaande uit de heeren C. de Boor, Joh, de Boer, F. J. KouwenhovoD, G. Spierenburg on C. J. Vreeburg. Geboren: Leonardus Adrianus, z. van Th. P. Rotteveel en Th. van Vclzen. Maarten Cornelis, z. van L. van Gaaien en G. van der Stoel. Petrus Frederikus, z. van J. M. Boting en W. van Rhijn. Overleden: Joh. G. van Egmond 72 j« Levenl. aangeg. kind van M. Bijlsma en T. Voenstra. NOORDEN. i Kiesvereeniging. Woensdagavond heeft de R. K. Kiesvereeniging haar jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer Th. Mourits, opende met een woord van wel kom en den christelijken groet. De secreta- j ris las het jaarverslag, waaruit bleek dat het ledental iets was teruggegaan. Ook do notulen werden gelezen en zonder op- of aanmerking onder dank vastgesteld. Uit j het financieel overzicht bleek, dat do kas sloot met een batig saldo. Het bestuursvoorstel tot aanvulling van heb reglement werd met algemeene stem men goed gevonden, j Bij de candidaatstelling Tweede Kamer werdon niet algemeene stemmen gesteld de heeren A. J. Loerakker en G. W. Karüp- schöer; de heer M. P. v. d. Weijden werd met ongeveer de helft der aanwezige stommen gesteld en daarna werd nog 'ge steld de heer J. P. de Brabander te Utrecht met op één na alle aanwezige stemmen. Hierna sluiting. j Kind door een rat gebeten. Een an- I derhalf-jarig kind van Joh. Schalkwijk I werd de» nachts in het ledikantjc zoodanig door een.rat gebeten, dat verbinding door de wijkverpleegster moest plaats hebben." KOUDEKERK. Loop der bevolking. "Werkelijke bevol king op 31 December 1931 961 m. en 892 vr. Totaal 1853. Vermeerdering gedurende 1932 door geboorte 30 m. en 17 vr., door ves tiging 44 m. cn 63 vr. Vermindering gedurende 1932 door sterfte 12 m. on 9 vr„ door vertrek 43 m. en 60 vr. Gebeele vemindering 55 m. en 69 vr. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 19 m. en 6 vr. totaal 13. Be volking op 31 December van 1932 980 m. en 6S6 vr. Totaal 1S66. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria, d. v. J. R. Overdijk en A. v. d. ZeeuwMaria Gerne, d. v. N. de Bruin en M. Koolwijk. Agatha Cor nelia Frederika, d. v. J. Plug en A. F. v. Leeuwen. Maria Catbarina, d. v. J. Ver ver eA S. Lens- Franciscus, z. v. F. de Jong en E. v. d. Steen. Jan Lofcsy Benja min, z. v. A. v. d. Willik en C. A. M. Groo- tendorst. Anna Jacoba Maria. d. v. B. F. A. Kohschlte Brobhaus en M. X B. Roozen. Gehuwd: H. v. d. Meij jm en M. de Beer jd. P. J. de Graaf jm en M. C. Hooger.vorst jd. J. A. Otten jm en C. G. Verberg jd. P. J. Strijk jm en J- de Gunst jd. A. van Polanen jib en 1*. Spie renburg jd. Overleden: C. Cornet zn. 18 j. M. J. de KierDevilee wed.e 67 j. W. D. A. Devilee, z. 3 j. Kiesvereeniging. Gisterenavond hield de R. IC. Kiesvereeniging haar gewone jaar vergadering in het café van don heer Lie- verse alhier. Do vergadering was slechts matig bezocht, zooals dit gewoonlijk hot geval is. Wanneer zullen toch do kath. kie zers het belang van de kiesvereeniging eens gaan inzien? Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen. Uit het jaarverslag bleek, dat de verecniging thans 75 betalen de ledon telt. De boeken en verdere bescheiden van den penningmeester werden nagezien door de heeren A. Zuidwijk en Jac. Koot Czn. en in orde bevonden. Hem werd dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Vervolgen» had de bespreking plaats voor de candidaatstelling voor de Tweede Kamer en na onderlinge discussie werden genoemd en gesteund de heeren Kamp- schöer en van der Weijden. Na de gebruikelijke rondvraag die wei nig zakelijks opleverde, werd de vergade ring op de gewone wijze door den voorzit ter gesloten. ZEVENHOVEN. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs staan thans 40 wcrkloozen landarbeiders ingeschrevenop 30 Dcc. 1932 waren er 4S ACADEMIELIEUWS LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proofschrift, getiteld „Ex- cerpta agnelliana, The ravennate libcr pon- tifiealis as a source for the history of art" de heer H. L. Gonin geb. te Stellenbosch (Zuid-Afrika). Berichten reeds gepiaa.t in een gedeelte onzer vorige opname LEIDEN. Handelsregister K. v K. Nieuwe inschrijvingen. 6138. J. Roos, Oegstgeest. de Kempenaerstr. 99. V^schhandel. E.: J. Roos, Oegstgeest. 6137. Admiraal. Katwijk aan Zee, Zuid straat 63 en 65. Vischhandel en bloembol lenteelt. Venn.: IT. Admiraal, Noordwijk aan Zee; P. H. Admiraal, Noordwijk aan Zee; J. C. Admiraal. Noordwijk aan Zee en Th. Admiraal, Noordwijk aan Zee. TELEGRAMMEN OUDE GRANAAT DOOR HOUTVUUR ONTPLOFT. Vijf zwaar gewonden. PARIJS, 13 Jan. (V.D.). Een ernstig on geluk geschiedde gisteren te Villers-Bre- tonneus in de nabijheid van Amiëna. Tuin- arbeiders, die in een park van een oud kas teel aan het werk waren, hadden hout en takken op een hoop gelegd en 6taken deze in brand. Vijf arbeiders, die hun middag maal wilden gaan gebruiken schaarden zioh om het vuur, toen plotsejing een explosie volgde en al-e vijf arbeiders zwaar gewond bicven liggen. Uit het onderzoek bleek, dat juist op de plaats, waar het houtvuur go- stookt was, een nog uit den wereldoorlog stammende niet ontplofte granaat in den grond was gedrongen, die thans door de hitte van het vuur tot ontsteking kwam. De vijf s.achtoffeis zijn naar een zieken huis overgebracht, waar men voor het be houd van het leven van drie dunner vreest Zijn vrouw vermoord omdat zij een slecht huishoudster was. NEW YORK 13 Jan. (V.D.) Te Marshall in den staat Illinois stond een jonge lee- raar, Herbert Moore, terecht wegens moord op zijn vrouw in Augustus j.l. Hij verklaar de dat zijn vrouw hem altijd geirriteerd had door do rommeligo wijze, waarop zij het huishouden voorde. De keuken stond altijd vol met vuile borden en het echtpaar had herhaaldelijk ruzie over het huishou den. Tijdens een van deze ruzies had Moore toen zijn vrouw gedood. Het Fransche vliegtuig „Arc-en-Ciel" te Port Etienne geland. PARIJS 13 Jan. (V.D.) Het Fransche vliegtuig „Arc-en-Ciel", dat gisteren te 10.30 uur van het vliegveld Istres bij Mar. seille is gestart om te pogen het wereld- lange-afstandsrecord te veroveren, is in den afgeloopen nacht te 2.36 uur Franschen Tijd te Port Etienno aan de westkust van Afri ka ten oorden van Daka vlot geland. Het vliegtuig mag pas starten voor het eigenlijke lange afstandstraject over het zuidelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan, nadat het Fransche Ministerie voor Luchtvaart zijn toestemming daartoe heeft gegeven. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 13 Jan. 1933 Industrie: Alg Kunstz. Unio Bprkel» Patent Calvé Delft crt.v. A Kucbenm Accoust Ned Ford Philips Gom. Bczll Um Lever Petroleum: Kon OU» Perlok Rubber: A'dam Ruhber Deli Bat. Rubbor Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vuarl Ned. Scliocpv Unio Oude Boot Mijnbouw: Boetoa Alg Exploratie Mi Suiker: H V A'dam Vorstonlundon Java Cultuur N I S U. Tabak: Deli Mij. Seuembah Deli Bat. Tabak Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Atn» Ga» A Electr Bethlehem Steel Cities Servico Central Public. Continental OU Gen Aviation Int Nickel Kennecotl Copper Milwaukee Id Href Keesport Tin Piatt North Americao Nevada Shell Union United St Leather Union Pacifio Wabaub Tidewater Ass Oil United Si Steel 23i/a 67 >»/u 118i/a 130 V, 113'/, 150 V, 84»/, 05V, 27 V, 81/, >»s/8 15»/, 1«'/| 158V, 181/, 14V, 5»/, 2% 16 V, O'/l, 6'/, 3»/, t 10»/, 2 8 V, 50»/, 81V, 2»/, '28»/, 112'/, 158'/, 641/, 181/, 15'/, 16'/! 3'/, 8'/, av, s 'he WlSSELNOTEEnTOGEN (AMSTERDAM} (Officieel). Berlijn 39.12 f'onden g.33 New Vork 2.49.02 P"ri", - 9 72 Bru"«l - 34.30 Zwitserland 47.91 Milaan 12.741 Madrid 20.3Sl/o Us|o 43.05 Kopenhagen 43.25 Stockholm 45.57l/? Weeneo 34.50qóra. Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 pet. i| MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Jan. Vee. Aanvoer: 536 runderen, 109 kalveren, 1005 sohapen, 483 varkens, 741 biggen, 7 paarden, 4 veulens*, 4 bokken en geiten. Prijzen: 9 stieren 90 215; 109 kalf- en melkkoeien 130193, handel stug; 162 varekoeien 80140, handel matig; 251 vette ossen en kooien 12.5230, schoon aan do haak 2560 cent handel stug; 5 Pinken; 16 vette kalveren 3060, schoon aan de haak 30100 cent cn 93 nuchtere kalveren 47, handel matig; 715 vette schapen 1216, en 350 weideschapen 10—12 handel matig; 485 metvarkons 7—20, handel vrij goed; 741 biggen 4.00—6.50, handel vrij goed; 7 paarden 75—220; 4 veulens 40—65, 4 bokken en geiten 36. Kaas, Aanvoer 63 partijen. 51 partijen Goudsche en 12 Leidsohe kaae. Besteed werd voor: lo soort Goudsohe aaa.s f 28—» 31 en 2c soort 2727; le soort Leidscho 2324 on 2o soort 2022 per 50 kg.; Handel voor Goudsche en Leidsohe kaas matig. ZEVENHOVEN, 12 Jan. Eierenv«iling. Aanvoer 3727 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.004.50 per 100 stuks, kaa6 25 cent per pond; kool 7 cent per stuk, worst 25 oent per pond; bananen 15 cent per stulc. W0UBRUGGE, 12 Jan. Eiorenveiling. Aanvoor 1780 stuks Prijzen: kipponeieren 3.003.50, eendeneieren 3.20*1.00 j>er 100 stuks; iDotcr 1A0—1.56 per kg. ROELOFARENDSVEEN, 12 Jan. Groentenveillng Andijvie 1.403.90, sla 1.405.50 per 100 krop, sla vellen tl97 cent per kist. BODEGRAVEN, 12 Jan. Eierenveillng. Aanvoer 0878 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3 40—3.80, bruin 3.50*1.00, kuiken- eieren 3.10—3.60 en eendeneieren 3.20 —3.50 per 100 stuks. FIETSRIJDER! „Wil 't fietsen op den rijweg mijden. Als ge een fietspad kunt berijden"

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3