DE ZILVERKONING MAANDAG 9 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 VIER PERSONEN VERMOORD. Het huis in brand gestoken. Naar uit Zolkiew (Oost Galieië) wordt gemeld, zijn in den nacht op Zondag in de omgeving van Klodno eenige tot nu toe onbekend gebleven personen het huis van den koopman Feld binnengedrongen. Zij vermoordden de gehecle uit voer personen bestaande familie, plunderden de woning, staken het huis in brand en ontkwamen niet een rijken buit in onbekende richting. De vier slachtoffers van den roofoverval heeft men gevonden nadat de brand was geblucoht. Slechts hun verkoolde lijken kondén worden geborgen. DORPSOPROER IN ITALIË. Drie dooden, vier gewonden Het officieels Italiaansche Stefanï- agentsehap meldt uit Salerno: Wegens go- schillen van plaatselijk karakter trokken 300 personen uit de gemeente Monte San Giacomo na eenige demonstraties naar het raadhuis in de aangrenzende gemeente Sas- sano. Daar vielen zij een wacht van cara binieri aan, gooiden hen met steenen en beschoten hen. Een onderofficier werd ge wond, een der carabinieri zwaar gewond. De aangevalenen zagen zich genoodzaakt van hun schietwapens gebruik te maken. Drie dooden en vier gewonden vóelen er, waarna de orde volkomen hersteld was. De aanvallers zijn gearresteerd. R00VERS IN HOLLYWOOD. Filmster bestolen en bedreigd. De filmactrice Betty Compson is beroofd van juweelen, die volgens haar aangifte 60.000 dollar waard zijn. Gisteren weigerde zij onverwachts dc politie inlichtingen te ver-schaffen, die tot opsporing van de roo- vers zouden kunnen leiden. Zij zou het besluit tot- deze houding heb ben genomen na een telefoongesprek, waar in men haar dreigde, „dat zij voor een rij- toert-jc zou worden meegenomen". Belijnsche wisselvervalscher gearresteerd. De Professor in de economie Uormano, die tot dusver werkzaam wa-s aan de Har- vard-Univcrsiteit, te Cambridge in de Ver- ecnigdo Staten, is geïdentificeerd als de door de Duitsc-he justitie gezochte wissel vervalscher Isaac Lewin, en door de politie gearresteerd. De vervalsching en door Le win gepleegde verduisteringen dateeren uit de jaren 1923 en 1929 en staan in verband met het bankroet van de Berlijnsche ban kiersfirma Löwenbcrg en Co., het bekende bankhuis Unter den Linden. De arrestalie heeft in universiteitskringen groot opzien gebaard. De zwendel-affaires van den toeu- inaligen Berlijnsche bankier Le-win belie pen volgens Duitsche opgaven tusschen de •100.000 en één millioen Mark, volgens Ame- rikaansohe opgaven ongeveer drie millioen Mark. Toen de Berlijnsche justitie de zaak op het spoor kwam, konden Lewin, zijn vennoot Ba-ppa-port en zijn procuratiehou der nog tijdig uit Berlijn vluchten. De arrestatie van Lewin heeft in Ber lijnsche bankiershuizen groot opzien, ge baard. Bomaanslag op Moskee te Delhi. V. D. meldt uit Bombay dat Zaterdag in de beroemde moskee te Delhi een bomaan slag is gepleegd. Do daders hadden twee bommen in de moskee gelegd en één voor den ingang. Deze laatste ontplofte, waar- duor twee Hindoes werden gewond. De beide andere bommen konden worden ver wijderd zonder tot explosie te komen EEN MERKWAARDIGE BEKEERING. De apotheker Bruno Paud Rothschild te Speyer (Spiers) die uit een oude Joodsohe familie sta-ftule, kwam voor ongeveer vijf jaren in het huis van Therese Neumann te Konnersreutih. De indrukken, die de jonge Rothschild in het huis der gestigmatiseerde ontving, wa ren van zoodauigen aard, dat hij het Ka tholieke geloof omhelsde en theologie ging studeeren. In Juni 1932 ontving hij de H. Priester wijding en werd daarna kapelaan te Ar- berg, een dorp in den Oberpfalz, niet ver van Konnersreuth. Kort vóór Kerstmis stierf zijn vader en toen hij op de terugreis van de begrafenis op den avond van den 24sten December het station Neurenberg passeerde, overleed de pas 33-jarige geestelijke aan een beroerte. Hij werd, op zijn tijdens zijn leven geuit verlangen, te Konnersreuth begraven. Bij de begrafenisplechtigheden, die onder groote deelneming plaats hadden, bevond zich ook Therese Neumann, gezeten in een rolstoel. DE GEVAARLIJKSTE TEGENSTANDER ONSCHADELIJK GEMAAKT De nieuwste rol van generaal Ma. Vrijbuiter, seserteur, doodgewaand, krijgsgevangen Peking (K.W.P.). Toen enkele maanden geleden bericht werd dat gen. Ma overleden was, werd dit bericht heel sceptisch opgenomen: want reeds al te vaak was deze wensch bij de Japanners de vader der gedachte geweest. Generaal Ma was hun grootste en meest gehate en hardnekkige tegenstander. Het bericht van zijn dood had in Tokio een geweldig uitbundige vreugde ten gevolge: maar spoedig bleek dat Ma niet dood was. Wel verscheen hij niet meer ten tooneele, maar men had hem gezien en deze raadselach tige man bleef een voortdurende bedreiging. Thans is het raadsel eindelijk opgelost. Zoo als uit de telegrammen reeds is gebleken, werd generaal Ma in Tomsk in Siberië geinterneerd tegelijk met de Chineesche troepen onder ge neraal Supingwen en die zich op neutraal ge bied hadden begeven, en wier uitlevering door Rusland werd afgewezen. Onder een valschen naam had generaal Ma tegelijk met hen de grens overschreden. Men beschouwde de generaal steeds, als een mystieke figuur. Reeds vanaf zijn prille jeugd heeft hij met Chineesche generaals en Mongoolsche bandietenbenden gevochten. On geveer 42 jaar geleden werd hij als zoon van een arme boer geboren. Tot zijn 18e jaar hielp hij zijn vader om het land te bewerken van hun kleine boerderij. Toen stelde hij zich aan het hoofd van een bandietenbende van 50 personen en trok daarmee naar Mandsjoerije Uit deze kleine bende groeide het groote le ger dat de generaal berucht maakte. Toen be stond zijn voornaamste taak om tegen de an dere Chineesche generaals te vechten, waar van het volk het slachtoffer werd Tot het tijdstip dat Japan een inval in Mandsjoerije deed was generaal Ma gouver neur van de provincie Heiliurgkiang: hij was niet beter of slechter dan de andere generaals. Zijn leger was slechts in staat om een guerilla- oorlog te voeren. Toen het conflict tusschen China en Japan uitbrak en Japan de stad Moekden binnen rukte en het arsenaal aldaar plunderde, ver bood generaal Tsjang-Hsue-Liang om tegen stand te bieden. Deze generaal hoopte altijd nog dat de Volkenbond zou ingrijpen. De Ja panners bekommerden echter zich niet om den Volkenbond: ze kochten enkele generaals om en veroverden zonder eenigen tegenstand het zuidelijk gedeelte van Mandsjoerije. Toen de Japansche troepen Taitkar nader den waar zich de Chineesche generale Staf bevond scheen alles verloren te zijn, toen plot seling een jong generaal verscheen die mede deelde ondanks alle verbodsbepalingen den strijd tegen Japan te zullen aanbinden. Gene raal Ma concentreerde zijn troepen aan de Nonni-rivier en nam daar een versterkte stel ling in: maar na een verwoeden strijd in groot verband werd de jonge generaal verslagen. Deze strijd had in ieder geval bewezen dat de Chineezen toch ook konden vechten. Dat was het sein tot een algemeen verzet voor geheel Noord-Mandsjoerije. Ook twee an dere generaals besloten om tegenstand te bie den. Er werden nieuwe regimenten gevormd en de guerilla-oorlog was begonnen. Dit bracht voor de Chineezen wel geen successen, maar Japan werd daardoor toch gedwongen om steeds meer troepen naar Mandsjoerije te stu ren. Ook de kosten werden voor Japan te hoog zoodat een nieuwe oorlogsleening moest wor den uitgeschreven. Generaal Ma zag echter wel in dat hij op die manier Japan niet tot een terugtocht kon dwingen. Daarom begon hij een andere tactiek Toen Japan in Mandsjoerije een nieuwe repu bliek stichtte trad hij in onderhandelingen met Japan en ging in dienst van Japan. Hij werd minister van oorlog van dezen nieuwen staat en was het oogenschijnlijK roerend eens met zijn vroegere vijanden. Hij werd door Japan goed betaald en zij ondernamen niets zonder Ma te raadplegen. Maar plotseling was Ma verdwenen. De re- regeering van Mandsjoerije gaf een communi qué uit dat de generaal plotseling ziek was geworden.maar intusschen was Ma naar Charbon gereisd om daar het verzet tegen de Japanners te organiseeren. Daar werd welis waar een aanslag op hem gepleegd, maar deze mislukte. Daarop vertrok Ma naar Sachalin vanwaar- uit hij een open brief richtte aan de Chineesche generaals en aan de Chineesche bevolking van Mandsjoerije. Hij verklaarde in dat schrijven dat hij daarom alleen in dienst van Mandsjoe rije getreden was om te zien in hoeverre de nieuwe regeering onder invloed van Japan stond. Hierdoor was generaal Ma plotseling een r.ationalen held geworden. Hij werd aan het hoofd gesteld van alle beschikbare strijdkrach ten en in korten tijd gelukte het hem ora ge heel Noord-Mandsjoerije tegen Japan te mo- biliseeren. Maar op den duur moest hij het tegen Japan afleggen. Zijn groote verdienste bestaat echter daarin dat China Mandsjoerije niet zonder slag of stoot in handen van Japan heeft gela ten. Het is absoluut nog niet uitgesloten dat de generaal nog eenmaal voor China een groote rol zal spelen. Daarom is het goed te begrij pen, dat Japan om zijn uitlevering vraagt. KERKNIEUWS De nieuwe „Eerste Katechismus". Het Hoogw. Nederl. Episcopaat heeft, naar „St. Ja-nsklokken" meldt, voorge licht door eene daartoe ingestelde Com missie den nieuwen tekst vastgesteld van „De Eerste Katechismus" en van „De Dagelijksohe Gebeden" voor de Ne- derlandsche Kerkprovincie. Deze Eerste Katechismus is er op be rekend als Eind-Katechismus te kannen dienst doen voor zwakzinnigen en wordt als dusdanig ook voorgeschreven. De Eerste Katechismus moet ,op de scholen worden ingevoerd bij den aan vang van heb nieuwe schooljaar in 1933. Dc nieuwe tekst der „Da-gelijksche Go- beden" moet ingevoerd" zijn op 1 Januari 1934. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. J. Huijzendoeld, koopman, Leiden; cur. mr. N. G. Geel kerken. Leiden. J. H: Gerritsen, banketbakker. Lei den: cur.: mr. Tj. D. Scha-per, Leiden. J. P. van der Ploeg, Noordwijker- hout; cur.: mr. M. K. L. Keulen, Leiden. WILT U IETS WETEN? V raag: Hoe is hét adres van den Zuid- Hollandschen IJ&band? Antwoord: Laan van Nieuw Oost-In- dië 131, Den Haag. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 10 Januari. Huizen, 296 M. Uitsluitend K.R.O.-programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplat-en. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet- o.l.v. Piet Lustenhouwer, met gramcfoon- platen-intermezzo. 2.00 Uit Italiaansche operettes (Gramo- foonplaten). 2.30 Vrouwenuurtje. 3.30 Modecursus. 4.30 Het KR O-orkest- o.l.v. Joh. Gerrit sen. 5.15 Harp met orkest begeleiding (Gra mofoonplaten. 5.30 Het KR O-orkest (vervolg). Solist: Bobby Pos Carl of or ti. 6.30 Esperanto-cursus. 6.50 Liederen-recital door Bobby Pos Carl of or ti met piano-begeleiding. 7.10 G. A. E. Christ over „Wat kunnen wij doen voor het achterlijke kind". 7.45 Yerbondskwartiertje. S.00 Russisch concert door het Stdelijk orkest van Maastricht o.l.v. Henri Hermans uit de voormalige Dominicaner kerk t-e Maastricht. Soliste: mevr. Claudine Booms- Driessen, zang. 9.15 Vaz Dias. 9.30 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhou wer met gramofoon-intermezzo. 11.00 Gramofoonplat-en. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.306.00 VHKK). 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 AVRO-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht door Tine Medema. 11.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr. m. m.v. Boris Lensky, viool.' 12.00 2.15 AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Mevr. Ant. v. Dijk. 5.30 Jeugdhalfuurt-je v. d. VPRO. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein zang: Bob Scholte. 7.00 Causerie door Dr. L. Heyermans. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 9.00 „Karamazow en zijn rechters" naar Dostojewski door Stella Sorma en B. Mar- holm. Re-gie^ Kommer Kleyn. 9.35 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 11.3012.00 Dansmuziek door Leon Ab bey's Colaured Band (uit Carlton, Amster dam). DiTentry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel II. Ramsay. 1.05 Commodore Grand orkest o.l.v. Mus- cant. 2.20 A. Salisbury en zijn orkest. 3.20 Geraldo en zijn Gaucho Tango-or kest-. 4.05 Concert. George Rtoth, cello en V. Hely-Hutchinson, piano. 4.35 R. Tapponier en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Schubert-liederen door J. Armstrong tenor. 7.10 Lezing. 7.40 Radio-Militair orkest o.l.v. B. Wal ton O'Donnell. 8.20 Promenadeconcert door het BBC- Symphonieorkest m.m.v. M. Teyte, sopraan en A. de Greef, piano, o.l.v. Sir Henry Wood. 10.00 Berichten. 10.20 Radiokoor o.l.v. S. Robinson m.m.v- E. Lush, piano. 10.55—12.20 Lew Stone en zijn Band. „R d i o-P a. r i 172S M. 8.05 Gramfoonplaten. 12.20 Concert* door orkest Krettley! 1.25 Vioolrecital. I.55 Vervolg concert orkest Krettly. 7.4Ö Concert door orkest Krettly. 8.20 Cabaretprogramma. 9.05 Pianorecital. 9.50 Delmas-programma. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 M. II.201.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.204.20 M. Hansen's orkest m.m.v. zang en piano. 7.20 Radiostrijkorkest o.l.v. E. Reesen. 7.50 „Monna Vanna", drama in 3 actes van. M. Maeterlinck. 9.35 Fransche muziek door het Omroep orkest o.l.v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek uit het Palace- Hotel. Langenberg 478 H. 6.25 Gramofoonplaten. 10.40 Gramfoonplaten. 11.20 Populair concert o.l.v. Wolf. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramfoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. G v. Loeben. 6.50 Gramfoonplaten. 7.20 Radiotooneel. 8.509.30 Concert door het Weragorkest o.l.v. Buschköt-ter m.m.v. sopraan. R o m 441 JfL 8.05 Vioolrecital door A. Serato. 8.40 ,,La dedica sul ventaglio'', spel van Perego. Hierna vervolg vioolrecital. 9.50 Gramofoonplaten. Brussel, 508 en 33S M. 50S M.12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Russische muziek o.l.v. Lee mans. 5.20 Gramfoonplaten. 6.35 Pianorecital (Perzische muziek) door Feriedoun Khan Farzaneh. 7.05 Lalo-concert door het Omroepklein- orkest o.l.v. Leemans. 8.20 Dukasconcert door het Omroepor kest o.l.v. Kumps. 10.05 én 10.3011.20 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest "o.l.v. André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 9.35 Optreden van de drie Keddy's (zang piano-accordeon). II.20 Sluiting. Zessen 1635 M. 6.55 Lezing. 7.20 Radiotooeel. 8.15 Concert door orkest o.l.v. O. Kabas- ta m.m.v. alt en tenor. 9.25 Berichten en hierna tot 11.20 Oude dansmuziek o.l.v. G. Maass. „Waarom vraag je dat?" „Als wij naar de biosooop gaan, hoef ik mij niet te was-schen." FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 11) Dc verschrikte mannen haastten zich te gehoorzumon. Alleen Corkett bleef machte loos staan, zijn mond beefde. „Daai zullen we voor hangen", klaagde nij. SkiriiCr wendde zich woedend tot hem. „Ja, als je je mond ten minste niet houdt." Cripps, tbe het minst bewogen was van allemaal, stapte op het venster toe. „We moeten het maar riskeeren", meen de hij „vooruit-, langs de voordeur kunnen we in geen geval gaan." Onder 't spreken schoof hij het raam op. „Ja, kom jongens", zei Coombe en .hij greep Corkett vast, wien hij een flinken duw gaf. „Schiet op anders draai jij er voor op." En den bevenden bediende naar het raam trekkende, duwde hij hem er door heen om daarna zelf tc volgen. Skinnei zag hem verdwijnen; toen draai de hij zich om naar Ware, die daar stil lag uitgestrekt, met glazen oogen starend naar het plafond. „Dit keer ben ik een stap tc ver ge gaan", mompelde hij: „Die stomme idioot. Waarom liet hij me ook niet passeeren?" Ea niet een vloek volgde hij de anderen. HOOFDSTUK VIII. Een tastende hand greep naar de deur knop en toen de deur geopend was, viel er een onzeker licht op den muur. Een oude man schuifelde naar binnen, een kandelaar in de hand met knipperende oogen keek hij rond. Hij was blijkbaar in zijn slaap gestoord en aan de wanorde van zijn kleeren kon men zien, dat hij zich haastig gekleed had. „Ik dacht-, dat ik een schot hoorde", gromde hij. „Ik moet bepaald gedroomd hebben. Ik ben benieuw hoelang ik heb geslapen." Leaker want het was de portier hield den kandelaar wat hooger en keek de kamer rond. „Meneer Ware is nog niet thuis", bromde hij weer. Hij ging naar de schoorsteen mantel om te zien hoe laat het was. Op weg daarheen struikelde hij over een gestalte die op het haardkleedje lag. „Wat is dat V' mompelde hij zenuwachtig. Hij liet het licht van de kaars op het ge zicht van den man vallen. „Meneer DenverHoe is die hier bin nen gekomen?" Leaker zette zijn kandelaar neer, kniel de op het kleedje en gaf den roerloozen Denver een flinken duw. „Meneer Denverriep hij. „Meneer Denver, wordt eens wakker." Een schor gereutel in 's mans keel was het- eenige antwoord en de oude portier schudde hem nog eens door elkaar. „Blijf daar nu niet liggen", drong hij aan. „Ik zal u op een st-oel helpen." Denver bleef nog onbeweeglijk liggen en deed op generlei wijze blijken, dat Leaker's woorden tot hem doorgedrongen waren „Alweer dronken", bromde de oude man. „Hoort u me meneer Denver", zei hij nu wat harder. „Wordt wakker Onder het spreken pakte hij Denver on der de armen en beurde hem zoover op, dat hij hem in den fauteuil kon sleepen. Die beweging had het effect dat zijn woorden niet hadden kunnen bereiken. Denver opende de oogen en gaapte. „Goed hoor. goed hoor, maak zoo'n la waai maar niet." Hij keek wezenloos naar Leaker. „Waar ben ik?" vroeg hij. „U bent op de kamers van meneer Ware in Hatton Garden, meneer", antwoordde Leaker, nu wat onderdaniger. „Ja. natuurlijk", zei Denver en blijkbaar tevreden met die ontdekking, liet hij zijn hoofd in de kussens zakken en sloot zijn oogen weer. Weifelend keek Leaker naar hem. „Zal ik u bijlichten naar beneden", vroeg hij. „Neen, ik ga straks. Wie ben je? Leaker? „Ja, ik ben Leaker." „Ken jc mijLeaker", vroeg Denver, zonder zijn oogen open te doen. „Ja, ik en u wel, mijnheer", was het nuchtere antwoord. „Ik had hem beter kunnen laten liggen", overwoog Leaker. „Hij doet geen kwaad". De oude man mompelde nog wat in zich zelf en boog zich toen. over Denverhij verhief zijn stem: „Ik zal de kandelaar hier laten meneer, dan kunt u naar huis gaan, als u heelemaal wakker bent. Goeden nacht-, meneer. Ik ga naar bed. Wilt u de straatdeur in het slot doen, als u weg- -gaat? Goedenavond, meneer." De deur ging achter den portier dicht met naar het oordeel van Denver, totaal overbodig lawaai, dat hem ruw verstoorde in zijn vreedzaam dutje en zijn hoofd deed bonzen. Hij ging boos overeind zitten. „Wat moet dat nu? Wat is er aan de hand?" vroeg hij- Er kwam geen antwoord uit de stille ka mer en Denver keek wat ongerust, toen hij de omgeving wat beter ging opnemen. „Wat doe ik hier?" vroeg hij zichzelf af. Je hebt hier niets te maken. Schaam je je niet, Will Denver, dat je je arme vrouw een halven nacht voor je laat opzitten? Ga naar huis, hoor je niet. Ga naar huis Hif scharrende overeind hevig klopten zijn slapen, zijn oogen suisden, een waas trok voor zijn oogen. Een gevoel van misselijkheid greep hem aan; hij wankelde en greep naar den stoel om te voorkomen, dat hij viel. Het duurde eenige minuten voor hij in staat was tc denken. Langzaam aan kwam hem allerlei weer voor den geest. Wat deed hij hier in deze kamerin de kamer van Geoffrey Ware? Ja, want het was toch de kamer van Geoffrey Ware. Zoo juist had iemand het gezegd, en bovendien herkende hij de omgeving zelf bij het zwakke kaarslicht. De kamer van Ware. Die schooier Herinneringen kwamen met smart weer boven. Ware had zijn vrouw ergens belee- digd, vanavond, of was het gisteravond Ja, en hij had gezegd, dat hij hem zou ver. moorden. Juist, dat had hij gezegd. Maar daar was nóg niet mee gezegd, hoe hij in Ware's kamer was gekomen. Oh, maar hoe kon hij dat nu uitmaken, want hij had zoo'n vreeselijk pijn in zijn hoofd, dat hij als 't ware rondtolde. Het was toch maar heter om naar huis te gaan. Hij stak zijn hand uit om zijn hoed te nemen. Waar wa- die nu? Hij lag hier niet. Dan zou hij wel ergens anders in de kamer liggen, hij kon toch niet weg zijn. Hij nam den kandelaar op, die Leaker had achtergelaten en begon rond te zien. Op de tafel lag hij niet. Misschien was hij op den grond gevallen. Wat was dat voor iets donkers tusschen de tafel en de deur van de slaapkamer? Geen hoedmaar wat anders. Nieuwsgierig kwam Denver naderbij en liet het ongestadige kaarslicht vallen op de plek, waar het geheimzinnige voorwerp lag. Watdaar lag een man! Uitgestrekt op zijn rug, heel stil, het gelaat omhoog ea met wijd-open oogen. Een man, die iets weg had. vanneen, het was Geoffrey Ware Geoffrey Ware! Wat doe jij hier? Sta eens op." Denvers stem klonk hoog en onnatuur lijk als van een kind, dat ergens van ge schrokken is. Met moeite knielde hij neer, de kande laar beefde in zijn handen en het kaars vet druppelde op het kleed. Zijn adem ging snel, terwijl hij zich over de roerlooze ge stalte boog en in het gelaat keek. Waar om lag Ware zoo stil? Was hij pas binnen gekomen? Hij had zijn jas nog aan en de knoopen waren nog dicht. Wat was dat voor 'n vlek ter hoogte van de borst. Den ver vloogf op en bekeek zijn hand. Bloed BloedEen schotwondEr was op Ware geschotenen hij was hierheen geko men om hem neer te schieten. Voor Denvers oogen rees het visioen van een scène, welke zich had afgespeeld.... hoe lang geleden al? Hij wist het niet-, maar het- beeld werd steeds duidelijker, hoe langer hij nadacht. Hij zag zichzelf de deur binnenkomen. De deur van Ware's kamer en hij had iets in de handAlles was don ker. Juist op het oogenblik, dat hij bin nentrad, sprong er iemand op hem toe.... Ware natuurlijken toen volgde er een worsteling. En toen?.... (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12