„PINKSTERZEGEN Stadsgehoorzaal-Leiden DE ZILVERKONING DONDERDAG 5 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND RIJKSDAG OP 24 JANUARI BIJEEN. Twee moties van wantrouwen ingediend. Het seniorenconvent van den rijksdag lieett besloten den rijksdag tegen Dinsdag 2-1 Januari bijeen te roepen. Omtrent de agenda zal in een tweede zitting worden beslist. De communisten hadden de bijeenroe ping op 0, de socialisten op 10 Jan. voor gesteld, de nazi's wilden de beslissing aan Goring overlaten. De communisten en de socialisten heb ben moties van wantrouwen ingediend. RUSLAND. DE BUITENLANDERS IN RUSLAND. Uit Moskou wordt gemeld, dat do Rus sische overneid nieuwe bepalingen heeft uitgevaardigd, waardoor de voorrechten, welke buiienlanders genoten bij het ver werven van levensmiddelen, gedeeltelijk op geheven zijn. Buitenlanders in Russischen staatsdienst, die bun salaris in Russisch geld uitbetaald bekomen, moeten voortaan met dezelfde levensmiddelenkaarten toekomen als de Russen. Zij, die hun salaris in buiten- landscli geld ontvangen, moeten volgens de goudwaarde betalen. SYRIË NAAR ONAFHANKELIJKHEID VAN SYRIË? Irak als voorbeeld genomen. De „Times" verneemt uit Beiroet, dat de Fransche hooge-commissaris in Syrië, Pon- sot, na zijn terugkeer te Beiroet waarschijn lijk onderhandelingen zal openen over een Fransch-Syrisch verdrag, waarin de be trekkingen zullen worden geregeld tus- schen Frankrijk en Syrië, aangezien vol gens een onlangs afgelegde officieele me- dedeeling van de Syrische regeering deze volkomen in staat is, de grondwettelijke verantwoordelijkheid te aanvaarden. De onderhandelingen zullen waarschijn lijk loopen over de volgende punten, die men hoopt te regelen op dezelfde basis als die van het verdrag tusschen Engeland en Irak: 1. Erkenning van de Syrische republiek binnen de tegenwoordige grenzen zonder uitwe-g naar zee. 2. Betaling van 17 milliard francs als schadeloosstelling voor do Fransche mili taire uitgaven tijdens de bezetting. 3. Geen regeeringsoveroenkomsten met buitenlands-olie firma's zonder toestemming van Frankrijk. 4. Fransche adviseurs in alle regeerings- afdeelingen. 5. Een proeftijd van drie jaar waarna Frankrijk Syrië zal voordragen als lid van den Volkenbond. JAPAN ROND SHAN HAl KWAN. Japan stelt voorwaarden. De Japansche commandant van Tientsin, generaal Nakamoera heeft er in toege stemd, het incident van Shan Hai Kwan te localiseeren, op drie voorwaarden: I. Tsjang Hsoe Liang en de Chineesohe commandant der stad moeten hun veront schuldigingen aanbieden. II. Het spoorwegstation moet onder oon- troh? komen van Mansjoekoeo. III. Het gebied van Shan Hai Kwan moet neutraal worden verklaard. Antwoord van Tsjang Hsoe Liang. In zijn antwoord op de Japansche nota, waarin hij verantwoordelijk wordt gesteld voor alle gevolgen van de incidenten bij Shan Hai Kwan, werpt generaal Tsjang Hsoe Liang de verantwoordelijkheid op de Japanners, aan wie hij tevens verzoekt, eventueele verdere mededeelingen tot de Chineesche regeering te richten. De indruk te Washington. De „Herald Tribune" verneemt uit Wash ington, dat de Amerikaansche regeering de inneming van Shan Hai Kwan door de Japanners als de inleiding van een nieuw indringen der Japanners op Chineesch ge bied beschouwt. De Amerikaansche regeering zal vast houden aan de politiek, dat winst van ge bied, verkregen door schennis van bestaan de verdragen, niet erkend kan worden. De regeering zal, indien verdere gebeurtenis sen zich voordoen, zieh waarschijnlijk tot Roosevelt wenden, om hem to bewegen zijn medewerking te verleencn bij de lei ding van de buitenlandscho zaken. 17Ó0 Chineezen gedood Volgens zekere ramingen zou het aantal der in de gevechten van Sjanhaikwan om het leven gekomen Chineezen 1700 bedra gen. Japansche cavalerie te Pogranitsjnaja? Te Charbin doen geruchten de ronde, dat Dinsdagmiddag een afd. Japansche ca valerie te Pogranitsjnaja zou zijn aangeko men. Pogranitsjnaja is het grensstation tus schen Mandsjoerije en het Russische Amoergebied en vormt voorts de grens tus schen den Chineeschen Oosterspoorweg en den Oe-ssoeri-spoorweg. Achter Pogra- nistjnaja, in het dorp Grodekowo ten Noor den van Wladiwostock, liggen Russiscne troepen, die behooren tot het légercorps voor het Verre Oosten. Indien het gerucht op waarheid berust, moet de bezetting van Pogranitsjnaja door de Japanners zonder strijd zijn geschied. MEXICO DE GODSDIENSTHAAT IN MEXICO. De school zonder dogma, zonder God. De „Oservatore Romano" publiceert nog een aantal bijzonderheden over de kerk vervolging in Mexico en wijst er op, dat president Rodriguez al evenzeer in gods diensthaat uitmunt als de subalterne auto riteiten in de afzonderlijke staten, die zich blijkbaar den beruchtcn Tejeda, president van Veracruz, ten voorbeeld hebben ge steld, in wiens staat de geloofsvervolging haar hoogste triomfen viert. Dezer dagen werd weer een proclamatie uitgevaardigd, waarbij in de staten Vera cruz, Tabasco en Yucatan alle kerken wor den geconfiskeerd, om in scholen te wor den omgebouwd, in staatscholen natuur lijk. Rodriguez wil bij zooveel ijver niet achterblijven. Op zijn bevel zijp in Mexico talrijke kerken voor den eere-dienst ge sloten. speciaal die, welke in de volkswij ken gelegen zijn. Immers vóór alles moeten de eenvoudigen aan den invloed van God en godsdienst onttrokken worden. De regeering heeft echter de prachtige kathedraal van de „Dame du Sacré Coeur" in de hoofdstad doen sluiten. De kerken en kloosters der Paters Passionisten van Tacubayo ondergingen hetzelfde lot. Do „Oservatore" herinnert verder aan zijn vroegere berichten over de toestanden in do scholen van Veracruz, waar alle on derwijzers hun leerlingen voorgaan in com munisme en atheïsme. Tegen de nog bestaande particuliere scholen wordt thans een felle actie ge voerd. Drommen inspecteurs worden er op losgelaten en deze heeren spieden overal rond, teneinde een of andere reden te ont dekken welko sluiting der scholen moti veert. "Wanneer onder het onderwijsperso neel een congregatielid wordt aangetroffen of wanneer ontdekt wordt, dat in de school over godsdienst gesproken wordt, is het lot der bijzondere school bezegeld: slui ting volgt dan onmiddellijk. Ook in ander opzicht is de atheïstische regeering vindingrijk in haar strijd tegen het bijzonder onderwijs. De leerlingen der nog bestaande Katholieke scholen b.v. moeten, wanneer zij tot het voorgeschre ven examen, dat ook voor hen aan de open bare scholen moet worden afgelegd, wil len worden toegelaten, een flinke som gelds storten, terwijl voorts de examinato ren OTder hebben, er voor te zorgen, dat van die Katholieke leerlingen zoo weinig mogelijk het diploma halen. Toch blijven de Katholieke ouders hun kinderen liever naar Katholieke scholen zenden, dan naar de staatsscholen van Veracruz en Tabasco, waar rechtstreeks tegen God en den godsdienst wordt ge ageerd. De regeerders zijn er thans op uit na tionale „Mcxicaansche scholen" te stichten welke natuurlijk geheel anti-godsdienstig georiënteerd zijn. Het programma dezer or- derwijsinrichtingen verkondigt o.m., „dat de dogma's moeten verdwijnen", daar zij de voornaamste oorzaak zijn van Mexico's zwakheid Door de dogma's wordt de staat een vazal van het Vaticaan en dAt moet met alle middelen worden bestreden. Dies moeten alle middelen, wetenschappelijke vooral, worden aangewend, om den „on zin" der dogma's te bewijzen en deze voor goed bij het Mexicaaneche volk uit te roeien. De priesters hebben steeds in Mexi co naar de heerschappij gestreefd; door hnu heerschappij is het land in ellende eu nood geraakt. Door een absolute vernieti ging van hun invloed, door gezond onder wijs, meer sport, meer gymnastiek, zal ein delijk óók in Mexico een gezond en vrij volk kunnen opgroeien". SCHIETPARTIJ IN ILLINOIS. Twee dooden, circa 15 gewonden. In het mijngebïed van Illinois ont stond een schietpartij tusschen werkwil ligen en stakende mijnwerkers, waarbij een mijnwerker en een mijnwerkersvrouw werden gedood en minstens vijftien per sonen werden gewond. Er ontwikkelde zich een vuurgevecht, toen stakende mijnwerkers kwamen posten voor een mijn, juist op het tijdstip dat de werk willige mijnwerkers naar huis zouden gaan. Minstens 200 schoten werden ge wisseld, alvorens de politie verscheen. De onlusten in de mijnstreek van Illi nois duren reeds verscheiden maanden. BERGINGSWERK BIJ DE „MALYGiN* Volgens een telegram van den kapitein van den ijsbreker „Sedof", -lie zooals men weet, den gestranden ijsbreker „Ma- lygin" te hulp is gesneld, heeft laatst- geroemde een lek onder de waterlijn ge kregen. Alle opvarenden en een deel der lading konden worden gered. ïntussehen x* men reeds met het wegpompen van het in de „Malygin" binnengedrongen water begonnen, terwijl men alle ver- eischte voorbereidingen heeft getroffen, om de boot weer vlot te krijgen. NIEUWE EXPEDITIE IN ZUIDPOOLGEBIED. Naar onbekend land aan de Weddell-zee I5, 16 en 17 Januari 8 uur (10.000 MEDEWERKENDEN) Geïllustreerd» Programma's van dit Filmwerk zijn verkrQgbaar bij HUIBERS, Boekhandel, Haarlemmerstraat Leiden. 118 PS EU DO-PRIESTERS IN BELGIE. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: De politie van Luik had onlangs een Assyriër gearresteerd, die zich Chourez noemde, en zieh als „priester" had uit gegeven, waardoor hij verschillende gees telijken en kloostergemeenten had opge licht. Bij nader onderzoek is echter ge bleken, datf Chourez niet alleen werkte, koorfc daarna werd n.l. een handlanger van hem aangehouden, Gacharia Maliok, die zich uitgaf voor.... professor in de- godgeleerdheid De man bekende eöhter al heel spoe dig, dat hii oplichterijen had gepleegd, naar hij zeide, om zijn famili# in Frank rijk te helpen. Bij voortzetting van het gerechtelijk onderzoek, geraakten nog drie andere valsche „priesters" achter slot. n.1. Marck öliallo, Tavir Challo en Georges Ouchinna. Ook zij legden be kentenissen af en voegden hier aan toe, dat zij ook in Nederland bij verschil lende personen oplichterijen hadden ge pleegd Het parket zet het onderzoek met de grootste strengheid voort. Op weg naar zijn graf herrezen en gestorven. Toen gisteren in een dorp in de nabij heid van Limoges (Dept. Ha ut Vienne) een 65-jarige man naar zijn laatste rust plaats werd gedragen, hoorden de dra gers plotseling uit het binnenste van de kist een kloppen. Zij zetten terstond de kist neer en openden deze. Het bleek dat de zooge naamde doode slechts schijndood geweest was. Do emotie en opwinding van den doodgewaande was evenwel zóó hevig, dat dè man, ondanks de hulp van ter stond ontboden doktoren, toch enkele oogenblikken later stierf. LAND- EN TUINBOUW UITVOER VAN GROENTEN NAAR FRAUKRIJK. Regeling voor uien. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft bepaald dat in zijn beschik king tot regeling van den uitvoer van ver- sche groenten naar Frankrijk onder sub. I van deze beschikking achter „met uitzon dering van witte kool (voor zuurkoolberei ding)" wordt ingevoegd „uien en witlof". Met het afgeven van certificaten voor den uitvoer van uien naar Frankrijk is be last mr. L. Niemöller te 's Gravenhage. Het in artikel 3 van het Kon. besluit van 4 Januari 1932 bedoelde tijdvak is door den minister voor uien vastgesteld van 1 Octo ber 1931 tot 1 April 1932. De kosten, ver bonden aan het afgeven der certificaten voor den uitvoer van uien zijn vastgesteld op 5 cent per 100 K.G. met een minimum van 0.50 per certificaat. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS BUITENL. BERICHTEN HUIS INGESTORT. Vier dooden, acht gewonden. Tergevolge van de ineenstorting van een twee verdiepingen hoog gebouw in de inlanderswijk te Kairo gisterochtend vroeg werden vier personen gedood, vijf ernstig en drie licht gewond. Vieren twintig Egyptenaren sliepen in het huis toen het instortte. GR00TE BRAND BIJ LIVERPOOL. Te Ellesmere Pont bij Liverpool is een benzinetank der Shell-Mex-Cy., welke een capaciteit heeft van 3800 H.L ge ëxplodeerd. De deksel van de tank is met donderend geraas na een boog door de lucht te hebben beschreien, op de aarde terecht gekoomen. Het mag een wonder heeten dat niemand werd go- dood of gewond. De tank is thans met de naaste omgeving een vlammenzee. Direct na de ontploffing schoten de vlammen tot 50 M. omhoog en ontwik- ke'den dichte rookkolommen. De brand weer had urenlang werk eer een over slaan van den brand oo de andere '-<3 tanks als uitgesloten kon worden be schouwd. WEER EEN BLOEDIG FAMILIEDRAMA. Gisternacht heeft te Wibtenau, een voorstadje van Berlijn, een bloedig fa miliedrama plaats gehad, waaraan twee personen ten offer vielen. De 49-jarige koopman Dessin werd in den tuin van zijn huis opgehangen aan getroffen aan een boom met een schot in het hoofd. In het huis lag zijn 20-jarige zoon eveneens met een schot in het hoofd dood te bed. Zijn 13-jarige broer lag zwaar gewond in het bed zijner ouders. De vrouw van den koopman werd in de keuken bij een geopende gaskraan gevonden. Zij was er ernstig aan toe. Naar het onderzoek tot dusver heeft uitgewezen, heeft dc koopman de scho ten op zijn zoons gelost en daarna zich zelf opgehangen en doodgeschoten. Naar verluidt zou heden de ondeime- ming van den koopman failliet ver klaard worden. Twee leden van de nieuwe, onder lei ding van den bekenden Noorsohen ka pitein-vlieger Riiser Larsen staande Noorsehe Zuidp lal-expeditie, zijn met 60 honden vanuit Fredrikstad aan boord van het stoomschip „Thorshavn" vertrok ken. Kapitein Riiser Larsen zelf zal hen later volgen. Hij is een van de bekwaamste piloten van het Noorsehe vliegercorps en ver gezelde Roald Amundsen op dien beide Noordpoolvluohten. n.l. de eerste met vliegbooten, waarbij Amundsen en zijn metgezellen op het kantje af aan den dood ontsnaoten, en de tweede f >t het luchtschip „Norge" van Spitscbrgen naar Alaska. Thans zal Riiser Larsen echter de oude manier van Poolonderzoek gebruiken, t.w. honden, sleden en ski's, de manier van Fridtjof Nansen en, op diens eerste expedities ook van Amundsen. Kaiptein Larsen zal. naar Reuter ver neemt, de „Thorshavn'" via Londen ach terna gaan en zijn metgezellen ontmoe ten in Kaapstad of een andere Z.-Afri- kaansche haven. De „Thors'havn" vaart dan door naar het walvisehgebied om traan in te ne men van Noorsehe walvisohvaarders en ontscheept de expeditie-leden op Ender- by-land. Vandaar begint de groote tocht met sleden naar het Westen, langs- Queen Maudland en de WeddeU-zee; onderzoe- kin^sto ten zullen worden ondernomen in de onbekende gebieden aan de West kust van deze zee. De expeditie zal de kust volgen, om dat het veel gemakkelijker zal zijn met de sleden over het ijs langs de kust voorwaarts te komen dan over de land- route. Inmiddels zal door Noorsehe walvisoh vaarders een hut gebouwd worden op Louis Philipoe-land en daar zullen Lar sen en zijn metgezellen hun toch beëin digen. Zij hooen met een walvischvaar- der in het walvischseizoeri van 1934 naar Noorwegen terug te keeren. Bij het bereiken van de hut op Louis Philippe-land zullen zij een afstand van once veer 5500 Kilometer hebben afge legd, waarvan meer dan 2000 Kilometer door onbekend gebied. De twee metgezellen ran Larsen zijn Helvard Devoid en Olaf Kje1^^, beiden ervaren skiloopers en gewend aan de moeiliikheden van een ruw klimaat. Zij hebben vele jaren in het Noordnoolge- bied doorgebracht, o.a. als „trappers" op Oost-Groenland. FEUILLETON. Uit bet Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 8) Zijn vriend scheen na te denken. En ton slotte antwoordde hij bedaard: „Nou. als je een aardige, vriendelijke rechter met eenig gevoel treft en hij heeft een goede bui, dan kom je er wel af met, nou laten we zeggen, met een jaar of zeven." „Zeven jaar 1" De woorden waren bijna niet te verstaan. „Ja, maar reken er niet te vast op. Een paar weken geleden stond er een jonge man terecht en die had ook geld „ge leend" net als jij. Een geschikte, aardige jongeman leek het, net als jij". De oüde man schudde meewarig het hoofd. „En wat kreeg hij", fluisterde Corkett opgewonden. Veertien jaren, geloof ik. Ja, veertien jaar. Nou, kom. kom, loop op", want Cor kett leunde tegen zijn schouder en schudde van het snikken. Toen vroeg hij: ..Kil hoe ziet het er daar uit...." „Ik heb het alleen maar van hooren zeg gen". antwoordde Coombo ernstig, „maar het is niet erg aanlokkelijk voor een jong- niensch van jouw soort. Gortwater smaakt niet al te best zoo na champagne, hè? Het lijkt me werkelijk geen pretje." ..O, wat moet ik berinnen, wat moet ik beginnen", snikte Corkett opnieuw. ..Nu," zeide oude man en zijn stem werd merkwaardig zacht" ik wil je wel zeggen, dat ik wat voor je voel. En nu zal ik zeg gen, wat ik zal doen. Ik zal jou die tachtig pond leenen." Die woorden hadden een merkwaardig effect. ,.Zou je dat willen doen? Nou, dan ben je een beste, oude kerel." Hü greep zijn weldoener bij de hand en drukte die krachtig. Met een eigenaardigen blik keek Coom- be hem aan en zijn stem werd nog vrien delijker dan anders. „Ja, ik zal je die tachtig pond leenen op voorwaarde, dat je mij min of meer ter wille zult wezen." „Maar natuurlijk, ik zal alles doen, wat je wilt." „Je woont op Hatton Garden 114, niet waar? Nu, wie slaapt er naast je in die woning?" „Alleen mijn patroon en de oude por tier." „Je baas is 's avonds altijd uit, hè?" „Meestal komt hij tegen twaalf uur thuis." „Wat is die portier voor iemand?" „Zoo doof als een kwartel." „Kijk eens", zeide Coombe, „een vriend van me wilde graag vanavond een half uurtie doorbrengen in de zitkamer van je patroon. Hij is een fotograaf en is bezig kiekjes van Londen te maken. Kan je ons in het huis binnenlaten en die oude por tier een beetje uit de buurt houden?" Corkett zette groote oogen op. De stem van den ouden man begon wat geheimzin nig te klinken. „Waar is dat goed voor?" vroeg hij en er klonk iets wantrouwends in zijn stem. „Je kunt er seen kwaad bij", zpi de an der, „het is net zoo als ik zei. Wil ie ons heioen. of wil je liever morgen de doos in?" Corkett bezweek. „Ik zal je helpen", mompelde hij. „Nu ben je een verstandige jongeman. Vooruit dan. Maar wie staat daar aan den overkant zoo naar je te kijken?" „Naar mij te kijken?" vroeg Corkett ont- steld. De man, die Coombe bedoeld, stak den weg over terwijl ze stonden te praten, kwam naar hem toe e-n keek hen onderzoe kend aan. „Neem me niet kwalijk", zeide hr met bevende stem, „maar ik ben den weg kwijt en wie weet wat voor een on- he 1 er inmiddels geschiedt." En met een toon van verlichting voegde hij er aan toe: „Bent u de bediende van meneer Ware niet?" Corkett keek eveneens opgelucht.. „O, u bent de knecht van meneer Denver, is 't niet V' „Juist- Maar ga in vredesnaam mee naar meneer Ware's huis in Hatton Garden. Vlug!", drong Jaikes aan en hij trok Cor kett aan zijn mouw. „Wat is er dan aan de hand vroeg deze, met een blik op zijn metgezel, op wiens gelaat zich groote belangstelling af- teekende. „Een moord, als we er niet gauw bij_ zijn l" riep de butler. „Mijn arme meester is bui ten zichzelf en hij heeft gedreigd meneer Ware te zullen vermoordenGa mee en help me hem weg te krijgen." Corkett keek hem met open mond aan. Zijn blik ging van het gezicht van zijn nieuwen weldoener naar dat van Jaikes. Gelukkig voor hem, kwam zijn nieuwe kennis hem te hulp. „Neem me niet kwalijk", zei tot den op gewonden Jaikes. „Zoekt u dien jongen meneer, die daar in de „Korenschoof" zat te drinken „Ja, inderdaad. Hebt Ti hem gezien!" vroeg Jaikes. „Ja", was het antwoord, „hij kwam oen paar minuten geleden daar vandaan, nam een rijtuig en gaf bevel naar Charing Cross te rijden. Nietwaar?" De waarheidlievende Coombe richtte zich hierbij tot Corkett. „Ja, ja", antwoordde de eveneens zeer eerlijke bediende. „Weet u zeker, dat het mijn meester was „O, ja, heel zeker", verzekerde de man met den witten baard hem; jij bent er toch ook zeker van dat het Meneer Denver was, hè Corkett 1" „Ja, daar zou ik een eed op kunnen doen." „Gelukkig, dat u ons ontmoet hebt", grijnsde Coombe. „Als u wat voort maakt, leunt u uw meester aan Charing Cross vin den." „Dank u, dank u wel", zei de butler. „Ik ga er direct naar toe". Coomme grijnsde opnieuw en Jaikes spoedde zich weg. „Wel ja, doe dat maar, oude gek", grin nikte hij. „Je zult hem er toch niet vinden. Nu zullen we uit moeten kijken en zien. dat die dronken kerel ons uit den weg blijft. En nu, beste jongen, loop nu maar voor mij uit. En zorg, dat je niet uit het gezicht raakt." Corkett gaf nu den weg aan, zooals van hem verlangd werd en hij merkte op: „Als ik ooit uit de beroerdigheid kom, zal ik zor gen, dat ik er nooit meer in raak HOOFDSTUK VI!. Middelerwijl was Geoffrey Ware op zijn gemak teruggewandeld naar zijn kamers in Hatton Garden, onderweg eeu wijsje neuriënd en zich geheel onbewust van het heftige tooneel, dat zich na zijn vertrek had afgespeeld. Want Denver's woede was eigenlijk eerst goed losgebarsten na zijn vertrek cn hij wist niet dat Denver hem achtervolgde met een pistool in de band, met de bedoeling hem te dooden. Hij ging dus kalmpjes zijns weeg: uiter mate. tevreden met zichzelf en zijn lippen krulden zich tot een glimlach. Zijn vijand was ten gronde gerichtDat was inder daad heel genoegelijk. Geruineerd, gerui- neerd, geruineerd, herhaalde hij in zichzelf. En bij iedere herhaling werd de booze glimlach nog boozer. Want daar had je Nelly, de kleine Nelly Hathaway, van wie hij eens had gehouden. Hij haatte haar nu, omdat ze hem eens had afgewezen. Eeu triomfantelijk lachje kwam op zijn gezicht- Wanneer zij geruineerd was, wanneer zij verarmd was en haar kinderen gebrek le den, dan zou ze wellicht naar hem toe ko men en dan zou hij haar wel klein krij gen. Terwijl hij zoo liep te overleggen be reikte hij de woning, waarin zijn kamers gelogen waren en hij maakte de deur open. Neuriënd liep hij de trappen op en duw de een deur op de eerste verdieipng open. Op de tafel, die in het midden van de kamer stond lagen een aantal sporttijd schriften slordig door elkaar. Op een buf fo* stond een likeurstelletje met een aan tal syphons en een lucht van sigarenrook hing in het vertrek en in de gordijnen, een lucht, die vermengd was met de zwoele geur van witte rozen, die door de half open deur van de andere kamer nog even zichtbaar waren. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6