DE ZILVERKONING DINSDAG 3 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN FEUILLETON. Uit het Engclsch van ALFRED WILSON BARRETT. 6) Dat was de druppel, die do emmer deed overloopen. Met een woedenden vlocg sprong Denver opnieuw van zijn stoel op en in het volgende oogenblok had hij den inhoud va-n zijn glas in het gezicht van zijn vijand gesmeten. Er zou beslist eon vechtpartij zijn ont staan, als de mannon, die rond de toonbank stonden, niet tusschenbeiden gekomen waren. Bilcher ging vlug met zijn lang lichaam voor Denver staan, terwijl twee van de anderen Ware van het tafeltje weg drongen. Denver trachtte-nog een oogenblik te vergeefs Bilcher op zij te krijgen. Maar al •poedig bedaarde zijn woede, de armen vielen hem slap langs het lijf en hij liet zich gewillig naar zijn stoel terugbren gen. „Doe die man weg'', hijgde hij, „doe hem "weg, voor ik hem vennoord." Ware, verward en bleek, had nog een grijnslach op zijn gezicht, maar hij liet zich toch meenemen uit de gelagkamer. Maar op den drempel draaide hij zich om cn toen schoot hij zijn laatste pijl af. „Dag, hoor Will," riep hij. „vergeet mijn boodschap aan je vrouw niet." lubbs begon haastig te praten, om Den ver af te leiden. „Ik geloof, meneer Denver, dat u beter deed met nu naar huis te gaan." VAN HET SMOKKELFRONT. DUITSCH SCHOLIER VERMOORD. „Neen, ik wil hier blijven. Tubbs", ver klaarde Denver hij schoof zijn stoel naai dc tafel en hij legde zijn hoofd op zijn uit gespreide armen. „O, mijn hoofd", klaagde hij. „Mijn hoofd". „Kom, Bilcher", zei de waard opge lucht, „we zullen hem maar laten begaan. Als wij naar de kegelbaan gaan, sukkelt hij wel in slaap en dan kunnen wij hem naar huis brengen." Maar Denver had geen oogen en ooren meer voor wat er om hem heen gebeurde en bleef alleen in de gelagkamer achter. HOOFDSTUK V. Een poos later beurde Wilfred Denver zijn hoofd op en staarde wezenloos voox zich .uit. De gelagkamer van de „Koren schoof" draaide voor zijn oogen en zijn slapen hamerden zonder ophouden, zoodat hij niet helder denken kon. Verwarde vi sioenen van zijn berooiden toestand be gonnen bij hem op te komen. Zou hij den moed ooit kunnen vinden om het huis te betreden, waaruit zijn vrouw en kinderen weldra verdreven zouden worden. Hij zuchtte diep en liet zijn hoofd op de tafel vallen, welke nat was van den inhoud van het glas dat hij in zijn bevende han den had gehouden. Korten tijd al kon het voor zijn gevoel ook uren geweest zijn lag hij met zijn ge zicht op het tafeltje, zonder zich te bewe gen. Plotseling deed het opengaan der deur hem ontwaken uit zijn verdoving. Een stroom koele lucht streek door de zwoele zaal en hij hoorde een lichten stap achter zich. Hij richtte zich op en wendde het hoofd om. Een jonge vrouw was de kamer binnen gekomen en staarde hem aan. Slank, schoon en bleek, stond zij daar SMOKKELAUTO IN VERSPERRING TOT STAAN GEBRACHT. Hardnekkige strijd tegen gewapende sluikers in een gepantserden wagen. Nieuwjaarsnacht is het douanebeambten uit het grensplaatsje Geldern gelukt een gepantserde smokkelauto tot staan te bren gen. De grensbeambten waren tevoren van de komst van dezen wagen in kennis ge steld en hadden een aantal versperringen op den weg aangebracht. Ongeveer twee uur reed de verdachte auto met groote snelheid en gedempte lichten den weg af. De douanebeambten sprongen naar voren en gaven het sein tot stoppen. De wagen reed echter op de beambten in, waardoor deze op zij moesten springen. De grensbe ambten openden hierop het vuur. De auto was echter reeds te ver weg. Later bleek, dat de eerste versperring door handlangers tijdig opgeruimd was. Bij de tweede versperring waren echter do handlangers reeds te voren gevat. Toen do auto deze versperring nadèrde, richtten de douanebeamten schijnwerpers op den wa gen. Hierdoor verblind reden de sluikers te gen de versperring, \vaardopr de wagen kantelde en in de naast den weg liggenden greppel viel. meldt het- „Hbld:" Bij onderzoek bleek, dat de smokkelaars met legerpistools gewapend waren, die ge vuld waren met dum-duthkogels. De auto, een zescylinder, was geheel met dubbele staaldraden gepantserd. De auto bleek niet minder dan 1000 pond tabak en 2000 ciga- retten te bevatten. Onder de gearresteer den bleek zich ook een Nederlander te be vinden. Alle drie zijn naar het huis van bewaring te Geldern overgebracht. REVOLVERSMOKKELAARS GEARRESTEERD. Revolvers en revoiverpatronen in beslag genomen. Op een der onbegaanbare binnenwegen nabij de Belgische grens onder de gemeen te Roosendaal, hebben surveilleerende Rijksambtenaren uit -Roosendaal twee ro- volverssmokkelaars aangehouden, die in het bezit werden gevohdea van niet min der dan 50 revolvers en 14.000 revolverpa tronen, welke frauduleus vanuit België wa ren ingevoerd. De geheele verzending werd in beslag genomen en de beide smokkelaars reap. G2 en 26 jaar óciï werden gearres teerd. Ze zijn van uitRoosendaal gevanke lijk naar Bredo overgebracht en ter be schikking van den Officier van justitie ge steld, die hen in hetSfiuis van Bewaring heeft doen opsluiten. SMOKKELHANDEL OP DE DUITSCHE GRENS. ,De balans over 1932. Volgens het jaarverslag van het hoofd kantoor der douane te Aken zijn aan de Duitsch-Nederlandsche. grens van Gillrath tot Sief-S,chmithof,..een afstand (yan 56 K. M., 25.000 strafprocessen: wegens smokke larij ingesteld. - In totaal zijn jjngeveer 60.000 porsojien met smokkelwaren aangehouden. Onder de -in beslag- genomen -waren be vinden zich o.m.: 6.000.000 sigaretten, 74.000 K.G. koffie, 174.000 K.G. suiker, 40.000 K.G. graan, 36.000 K.G. meel, 32.000 K.G. broed en 12.000 K.G. tabak. Verder zijn in beslag genomen 800 fiet sen, 105 luxe auto's 24 vrachtauto's en 38 motorrijwielen. Deze getallen bewijzen., wederom hoe zeer dc smökkëlhandeUdan' do Duitsch- Nederlandsoho grens_ bloeit. slSAJÖ -Hbw.» Zijn vader voor 1500 gulden opgelicht. Door het afgeven van een valsoholijk on- derteekende machtiging heeft een jonge man bij de Incasso-bank aan de Ceintuur baan te Amterdam, een bedrag van ƒ1500 in ontvangst genomen. Hij maakte daarbij gebruik van het cheque-boekje van zijn va der. De dader is met het geld verdwenen. een oogenblik doodstil, terwijl Denver zijn bloeddoorloopen oogen met een verdwaas- dc uitdrukking over Jinar zacht," droevig gelaat, haar gracieus, nog meisjesaohtig fi guur, haar eenvoudige kleeding liet gaan. Iets in haar houding, in het beven van haar lippen, in haar gevouwen handen trot hem en herinnerde hem er plotseling aan wie dit was en waar zij zich bevonden. „Nelly, jij hierMijn hemel, wat doe jc hier", zei hij snikkend en terwijl hij tracht te op te staan, leunde hij zwaar op do ta fel. De jonge vrouw zag hem aan. „Hoort de vrouw niet aan de zijde van haar echtgenoot te zijn," vroeg zij vrien delijk. „Niet wanneer 't een echtgenoot is, als ik ben. Ga naar huis, lieveling", stamelde hij, in'n poging om al zijn krachten te vorza melen en dé controle over zijn stem weer te krijgen, „ga naar huis, dan kom ik straks ook." Een oneindig medelijden straalde hem uit haar oogen toe en zij legde teeder haar hand op zijn arm. „Neen, Wil, kom nu 1" droeg zij aan. Wat maakte haar lieve manier om niets te willen zien van zijn afgrijsclijken toe stand het hem moeilijkAls ze afkeer ge toond had, of hem tegemoet was getreden met bitse woorden, dan had hij dat kun nen hebben. Maar nu kreeg wroeging de overhand, het verschrikkelijk zelfverwijt van het beter-ik. dat toch nog in hem leef de. De oprechtheid van de emotie, die hem deed beven, kon niet misverstaan worden. „Ik heb je geruïneerd, Nell", zeide hij; „ik heb je gcruincerd. Ik heb de laatste stuiver, die ik bezat, verlorenMorgen aan den dag bullen jij en ónze kinderen ge brek lijden, Ach, Nell, mijn lief, lief meis- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 4 Januari. Huizen, 296 M. Uitsluitend XCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Concert. P. Berghout, harp; C. Rietveld, viool; H. J. Berghout, cello en A. Martyn, orgel en piano. Grainofoonpl. I.15 Zang door Mej. C. Castendijk m.ni.v. A. Schellevis, piano. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Concert. H. Hermann, viool; T. v. d. Hurk, fluit; C, Bergers, cello cn Mej. L. Lauenroth, piano en orgel. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Lezing door Ds. B. Klein Wassink. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Orgelconcert F. Kloek. 8.30 Prof. Mr. P. S. Gerbrandy: Religieus socialisme. 9.00 Vervolg concert. 9.15 Vervolg lezing. 9.45 Kwintetconcert o.l,v. P. v. d. Hurk. Ca. 10.20 Vaz Dias. II.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VAR A-uitzending. 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: !R'. Numan, voordracht; VARA- Ivlein-orkest o.l.v. P. Duchant en Gramo- foonpl. 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 12;30 De Flierefluiters o.l.v. H. de Groot. I.151.45 Vervolg Notenkrakers. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Accordeon-soli door Cor Steyn. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Orgelspel Joh. Jong m.m.v. Alb. de Booy, zang. 6.30 Radio-Volks-Universiteit. 7.00 Week-overzicht door J. Oudegeest. 7.20 Concert m.m.v. L. Zimmermann, viool en Mevr. J. Walen, piano. 7.55 SOS-berichten. 8.00 C. v. d. Lende: De vakbeweging. 8.20 Gramofoonplaten. 8.30 „De dolende soldaat", drama in 3 bedrijven van M. Beversluis. M.m.v. VARA- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen; VARA-or- kest o.l.v. H. de Groot en „De Wielewaal'' o.l.v. P Tiggers; Muziek van Han van Da len. 10.50 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofaonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11,05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Leonardo Kemp's ofkest. - -3r20--Gra-iï>ofoeH-platen^ je kijk me aan. Zie, wat r van me gewor den is. Waarom hen je toch met mij ge trouwd, met zoo'n dronken lor als ik ben „Omdat ik van jo hield, Will, cn ik houd nog van je. Ondanks alles, wat er gebeurd is. Ga mee naar huis en begin morgen op nieuw en beter. Zij ging naar hem toe en trachtte hem moe to nemen naar de deur maar hij hield zioh weerbarstig aan het marmeren blad van de tafel vast en trachtte van haar weg te komen; hij wnedde zijn hoofd af om haar blik te ontwijken, die hem zoo'n smart be zorgde. „Ik kan niet", zei hij gebroken, „ik moet zoo door gaan, ik kan er niet mee ophou den. 7k ga naar den kelder, steeds vorder zak ik af. En ik weet niet waar het naar toe moet...." Zij kwam een paar passen naar hem toe toen sloeg zo krachtig haar armen rond zijn schouders en bracht zijn gezicht naar hot hare. „Oh, zeg het toch niet, Will", sprak zij cn voor het eerst klonk er nu een toon van wanhoop uit in haar stem. „Je moet er mee ophouden, lieveling, om mijnentwille. ter wille van onze kinderen." Een oogenblik scheen het alsof Denver alles vergat. Hij keek zijn vrouw met be traande oogen aan en terwijl hij den arm om haar hals legde, streelde hij haar haren en. haar wancen. Toen liet hij plotseling zijn arm zakken en zonk wanhopig terug in zijn stoel. ...Te mag hier niet komen", zei hij ruw. „Je mag hier niet komen, zeg ik je. Je laat me maar gevoelen wat voor een slap peling ik geweest ben." Nog bleef Nell staan. Toen voelde ze zich opeens zoo innig hulpeloos. Was er dan niets dat zij doen kon om de ellende van hun leven te verdrijven? Nogmaals 3.20 Piano-recital E. Lush. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. Mischel Chcmiawsky, cello. 5.05 Orgelspel R. Dixen. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Öach's Pianomuziek door J. Ching. 7.10 en 7.30 Lezingen. 7.50 Commodore Grand-orkest o.l.v. Mus- cant. 8.30 Vaudeville. 9.30 Lezing. 10.00 Berichten. 10.20 „A Miscellany", gevarieerd pro gramma. 11.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „Radio-Paris", 1724 M. 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Orgolconcert. I.25 Vervolg concert. 7.40 Concert door het Omroeporkest. 8.20 „De troubadour'', opera van Verdi (Gramofoonplaten). Kalundborg, 1153 M. II.20—1.20 Concert uit Hotel Angelclerre 2.504.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4.20—4.50 Gramofoonplaten. 7.20 Moderne Operettemuziek door or kest en solisten. 8.509.10 Kamermuziek (fluit-viool-viola) 9.10 Opera-koren (Gramofoonplaten). 10.25 Tschaikowsky-Concert door liet Omroeporkest o.l.v. Reesen. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 en 10.40—11.20 Gramofoonp!. 12.20—1.15 Concert o.l.v. Wolf. 4,205.35 Concert. 7.20 Bonte avond m.m.v. solisten o.l.v. H. Risch. In de pauze: „Die Flucht nach Ha waii", hoorspel van Schick Dirigent: G<ir- lich. 9.5011.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 'Rome, 441 M. 8.05 Radio-tooijeel en concert. Na afloop: Berichten. B r u e s e 1, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Kumps. 6.35 Waalsche Liederen. 8.20 „L'Arlesienne'' van A. Daudet met muziek van G. Bizet. Dirigent: Fr. André. 10.30—11.20 Gramofoonplaten. 338 M-: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30—2.20 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.50 Concert door het Gcrller-kwartct. 8.20 Omroeporkest oJ.v. J. Kumps. 10.30—11.20 Concert o.l.v. Paul Moreaux. Z e e s e n, 1635 M. 0.35 Militaire marschmuziok. 8.05 Hoorspel „Jagt ihn Mn Mensch'' van E. II. Kolbenheyer. 9.35 Boricbten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Eg on Kaiser cn zijn orkest. legde zij de hand op zijn schouder. „Will", zeide zij, „voor ik hier kwam, heb ik onze kleine C'isRy en. Nod naar bed ge bracht, en ik heb goluisterd toen zij bun gebedje zeiden. God zegen onzen lieven vader, baden zij 1" Do deur van de bar ging open, terwijl zij sprak een man kwam binnen en wan- dolde de zaal in. Maar geen van beiden hoorde hem, want Denver stond op met opengesperde oogen. „Oh," riep hij hccsch; loer ze dat toch niet. Je moet ze niet loeren voor mij te bid den leer zo inaar mij te vloeken en te halen." Hij blikte opgewonden rond cn zijn oogen vielen op den man, die do bar was binnengekomen cn op Tubbs, die achter hem stond. De waard had juist dc bestel ling van den nieuwen bezoeker aangeno men en stond even stil om verwonderd -in de richting van de stemmen te kijken. Den ver liet zijn stem zaken, toen hij zich we der tot zijn vrouw wendde. „Ga weg, Nell", zeide hij. „Zio je dan niet, 'lat de mensehen naar ons kiiken? Ga naar huis, ik kom straks ook. „Ga nnar huis, liefste, ga nu." Het was tevergeefs. Hij kon den blik uit die oogen niet langer zien. Ze leken wel in zijn ziel te branden. Er was nog maar één ding dat hij kon doen: door drinken, totdat hij vergeten had, dat- hij haar gcruincerd had. totdat hij vergeten had wat een wrak hij geworden was, tot dat hij alles vergeten had.. Wordt vervolgd) ALWE-ER DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Kindje door den sneltrein gegrepen en gedood. Door den sneltrein, welke om 15.04 uit Groningen naar Zwolle vertrekt, is gister middag het tweejarig zoontje van don veehouder E. Kant te Haren op den onbe- waakten overweg nabij het Pompstation der Groningsche Waterleidingmaatschappij aan den Oosterweg gegrepen en gedood. Een 3 1/2-jarig broertje wist nog juist bij tijds van de rails te komen. Een knecht van den veehouder had zioh even te voren op weg begeven -om de beide kleintjes te halen. Hij kwam echter te laat bij den overweg met het vermelde noodlottige ge volg. FIETSER DOOR EEN PAARD TEGEN DEN GROND GESLAGEN. Doodelijk ongeval te Buitenpost. Op Oudejaarsavond is te Veenklooster (Fr.) een tragisch ongeval gebeurd. De 44-jarige ongehuwde D. Biorma, van Bui tenpost, fietsto na afloop van een familie bezoek huiswaarts. Hij was nog maar een klein eindje op weg, toen uit de richting Oudwoude zonder bestuurder een paard kwam aanhollen, gespannen voor een bak kerswagen van P. Rozema. De heer B. werd aangereden en vjel op den grond. De gemeenteveldwachter Lap, die spoedig ter plaatse was, vond den heer Bierma op hot rijwielpad liggen met een hevig bloeden de hoofdwonde en een gebroken neusbeen. Het paard bevond zich in de onmiddellijke i^ibiiheid. Op een ladder is de zwaar ge troffene naar de woning van den veld wachter gebracht, waar dr. De Jager te Kollum de eerste hulp verleende. Na ver bonden te zijn is hij per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. De hulp van den geneesheer De Neve, werd onmiddel lijk ingeroepen, maar het heeft niet meer mogen baten. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is de man Zondagmorgen aan een ernstige schedelfractuur overleden. „Tel." ARBEIDER DC0R AUTO GEDOOD. Zondagmorgen om acht uur is de arbei der Jorissen uit Eeckheim (B.), die van zijn werk kwam. te Smcermaes, bij Maastricht, even over de Belgische grens door een auto aangereden cn gedood. De auto werd zwaar beschadigd en moest naar een ga rage te Maastricht worden gesleept.* ZWARE BINNENBRAND TE LEEUWARDEN. Gisteravond heeft een zware binnen brand gewoed ten huize van den slager v. Eik aan de Tpiaen te Leeuwarden. De bewoners, die veertien dagen geleden deze slagerij hadden betrokken, toefden buiten de stad de knecht had des avonds - om acht uur het pand verlaten. Met twee slangen op de motorspuit en een op de waterleiding bestreed de brand weer de vlammen. Hot vuur bleef beperkt tot twee kamers, die dan ook geheel uit brandden. De benedenverdieping bekwam veel waterschade. Omtrent de oorzaak en de verzekering is nog niets bekend. EEN SERIE MISHANDELINGEN. Te veel Nieuwjaar gevierd. Nieuwjaarsdag omstreeks half drie liep de 40-jarige C. den B. in kennelijken staat van dronkenschap op den Oude Singel té Schoonhoven. De 7l-jarigo journalist J. B. v. D. die hem passeerde, werd zonder eenige aanleiding door C. den B. bij don hate vastgegrepen en door een glasruit geslingerd. Een buurtbewoner, die den B. hierover onderhield, werd beloond met een blauw oog. De dronkaard vond het echter blijkbaar nog niet genoeg en gaf verder nog den 65-jarigen J. van V. eenige klappen. Diens zoon wilde zijn vader ont- Wraak van Ned. smokkelaar? Uit Venlo wordt aan de „Tel." gemeld: Zaterdagavond werd in het Duitsche grensgebied nabij Venlo, aan een eenzamen landweg onder Rheydt, door een voorbij ganger tusschen braambestruiken het lijk gevonden van den 18-jarigen scholier Gus- tav Janssen uit Rheydt. Het lijk vertoonde een diepe snede in den hals, welke over de volle breedte van links naar rechts met een mes moet zijn toegebracht, zoo dat het hoofd voor ongeveer de helft van den romp was gescheiden. Het slachtoffer heeft Vrijdagavond 6 u. de ouderlijke woning verlaten in gezel schap van een ongeveer 28-jarigen Neder lander, in smokkelaarskringen algemeen bekend onder den naam Harry. Voor het verlaten der woning had deze laatste ver klaard nog denzeifden avond een grootcn slag te zullen slaan en dan Duitschland te zullen verlaten. Hij was er in geslaagd zijn slachtoffer te overreden mede te gaan naar Holland, aan welk verzoek deze laatste voldeed on der voorwaarde, dat Harry hem in Rotter dam aan arbeid zou helpen. Nadien zijn beiden niet meer gezien, De politie houdt er ook rekening mede, dat hier een wraak neming in het spel kan zijn, aangezien de vermoedelijke dader met verschillende smokkelaars in verbinding stond en de jon geling va deze smokkelarijen afwist. Het voorloopig onderzoek heeft reeds uitgewezen, dat de moord in den laten Vrijdagavond moet hebben plaats gevon den, terwijl de afschuwelijke daad op onge veer zeven'meter afstand van de plek, waar het lijk werd gevonden, door minstens twee persoüen moet zijn gepleegd. Naar den vermoede!ijken dader, Harry, wiens familienaam nog onbekend is, wordt ijverig gezocht. SMOKKELHANDEL VAN DUITSCHE MARGARINE. Duizenden kilo's ingevoerd. Het verschil in prijs tusschen Duilscht» en Hollandsehe margarine, waarbij voor den smokkelaar een zoet winstje te maken is van 30 k 40 cents per Kilo, lokt vele werkloozen in het Duitsch-Geldersche grensgebied aan om zich op dit artikel te werpen. Naar de „Msbd." verneemt, zijn et in de afgeloopen week alleen reeds door particuliere smokkelaars ongeveer hon derdduizend Kilo Duitsche margarine naar Holland gesmokkeld. Deze smokkelwaar wordt oogenblikkelijk van de grens door heel Nederland vervoerd en er blijkt zich een levendige tusschen- handel gevormd te hebben welke de hiai- garine onder de menschen brengt. De Nederlandsche grenswacht staat vrij wel machteloos tegenover dezen toene- monden sluikhandel, en moet hoognoodig uitgebreid worden om aan dezen noodtoe stand een einde te maken. VeleHHeinhandelarenin het grehsgcbïcd ondervinden nu reeds groote nadeelen van dezen sluikhandel, die den omzet van bo nafide handelaren met duizenden kilo's per week doet afnemen. GEPANTSERDE SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Twee „sluikers" gearresteerd. Aan do Duitsch-Nederlandsche gren» hebben douane-beambten con gepantserde smokkelauto aangehouden. De beido inzit tenden werden gearresteerd en in de auto vond men verschillende pistolen met dumm-dumm-kogels. zetten, doch dit was blijkbaar niet naar den zin van den militair C. S., die voor den dronkaard partij trok en den zoon van V. een slag op het hoofd gaf. Nadat dit alles geschied was, verscheen dc politie ten 'tooneelo en werd den B. naar hot politic bureau overgebracht. Hier werd proces verbaal tegen hem opgemaakt voor dron kenschap en mishandeling en kon hij zijn roes gaan uitslapen. INBRAAK IN DE R. K. PASTORIE TE DIEMEN. Ongeveer 600 ontvreemd. Zaterdagavond had te Diemen een bru tale inbraak plaats in de pastorie, moldt dc „Msb.". Terwijl de pastoor en do kapelaan tij dens het lof in de kerk waren, zijn de in brekers met behulp van een ladder, die op het Lunapark ontvreemd was, door het raam van de logeerkamer binnengedron gen. Eerst werd de kapelaanskamer met een bezoek vereerd. Nadat de inbrekers do gor dijnen dicht geschoven en het licht aange stoken hadden, werd het bureau openge broken. Behalve privé-geld, was nog aan wezig de congregatiekas, recette van de kerstuitvoering en geld van do missaaltjes. Een goede 200 werd hier buit gemaakt. Do wanorde in dit vertrek was zeer groot; bureau en boekenkast waren geheel ont ruimd cn de inhoud was over den grond verspreid. Daarna werd een bezoek ge bracht aan do kamer van den pastoor; uit diens bureau werd ongoveer 400 ont vreemd. Hier werd, nadat de inbrekers het geld gevonden hadden, alles op zijn plaats gelaten, zoodat do koster, dio tweemaal achteroen op de kamer moest zijn, niets bemerkte. Toen do kapelaan iets van zijn kamer wilde halen bemerkte hij de groote wan orde, die hier veroorzaakt was. Men vermoedt, dat do inbrekers zeer goed met den plaatselijken toestand op de hoogte waren, want tijdens dc inbraak was slechts do huishoudster in dc keuken aan wezig, zoodat do inbrekers boven vrij «pel hadden, 's Nachts worden kerk en pastorio door een goed-gewapendo altaarwacht be waakt. Dc inbrekers hebben dus het juiste oogenblik benut. De recherche meent reeds een spoor te hebber, gevonden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9