ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 a 58 ets.) bunnen per postwissel, per brief met bij gesloten postzegels of per giro (125025) worden besteld bij de Redactrice Dames- rubriek,-Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. Maat en nummer van bet gewensch- te model s.v.p. duidelijk vermelden! De patronen worden binnen 36 dagen aan de aanvraagsters toegezonden. DE GESTREEPTE JAPON. als garneering dan wel als schort in de ware 'beteekenis. Patroon verkrijgbaar h, 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). TWEE BLOUSES. De blouses, die zich nu al weer geruïmen tijd mogen verheugen in de aandacht van de vrouw, zien wij in de verschillende mo depaleizen in zooveel verscheidenheid, dat de keuze van een patroon voor een aardige, gekleede blouse steeds moeilijker wordt. Wij laten U hier een tweetal blouses zien, die beiden hoewel gekleed, toch zeer goed dagelijks kunnen worden gedragen. Ho. 394 is een blouse van witte wasch- zijde. De V-vormige hals loopt uit in een smal belegstuk, dat tevens voor de sluiting zorgt met eenige aardige knoopjes, terwijl aan weerszijden van het belegstuk een bies is aangebracht van dezelfde waschzijde. De hals is verder eenvoudig naar binnen afge werkt. Deze blouse, die over den rok wordt gedragen heeft een klein schuin geknipt schootje, dat als ihet ware vestvormig valt. tijd alles dadelijk vinden. Het voordeel is, dat de laden gesloten bunnen worden en u dus geen vrees- behoeft te hebben voor mede-lezers van uw brieven, wat meestal niet erg aangenaam i®. Een eiken schrijftafel houdt men mooi, door hem zoo nu en dan met wat was m te smeren, het goed te laten intrekken en dan met een stevige borstel uitwrijven en napolijsten met een zachte wollen doek. Is het bovenste blad niet mooi meer, dan is meestal een keer beitsen met whsbeits vol doende, om hem als nieuw te doen schij nen. U ziet, zeer gemakkelijk in het onder houd en practisch in het gebruik. EEN KEURIGE WINTERMANTEL. Of het komt door de tijdsomstandighe den of dat de dames vinden dat een bont mantel te algemeen wordt, het is dezen win ter een opmerkelijk verschijnsel hoeveel wintermantels men ziet dragen van wollen stof. Neemt men mooie wollen eenigszins ruige weefsels of, indien men daar meer van houdt, laken voor het maken van den mantel, dan is men er heelemaal niet zoo veel voordeeliger mee uit, dan met een goedkoopere soort bontmantel, doch de stoffen mantel zal in dit geval voor denzelf den prijs veel en vee] sierlijker zijn, terwijl een goedkoope bontmantel gauw iets vaals en armoedigs geeft. De hier afgebeelde mantel No. 393 is ge dacht van diagonaal geweven donkerbruine wollen stof en is geheel aansluitend en slui tend gemaakt. De rug bestaat uit eenige smalle panden, die van den schouder tot aan den zoom doorloopen en aan elkander zijn gezet met naar elkaar toevallende op- rijdnaden. De voorpanden zijn eveneens sa mengesteld uit smallere 'banen. De linker helft sluit met een binnensluiting aan den rechterzijnaad, terwijl de rechterhelft met een flinken overslag sluit met twee fanba- sieknoopen. De mouw, die in dit geval vooral niet te nauw mag zijn, eindigt met een naar bin- nengeslagen, in de voering afgewerkten zoom. Men kan naar verkiezing een bontkraag en dito manchetten op den mantel zetten, of indien men heelemaal niet van bont hout, hetzelfde model van den bontkraag van stof maken. Daardoor krijgt U dus een grooten, dubbelen opstaanden kraag, die vlak rond den hals gesloten kan worden en daardoor ook zeer warm is. De manchetten zijn betrekkelijk eenvoudig en niet al te groot. Ook zeer sierlijk is om in plaats van bontmanchetten een bontvelletje te nemen en deze als een iets grootere manchet tot mof te verwerken. Gaat U nu winkelen en hebt U in dat geval last van Uw manchet, dan wordt deze, juist omdat zij niet groo- fcer mag zijn dan een flinke manchet, een voudig over de hand gedaan tot hij over de mouw van den mantel valt, alsof hij in derdaad een manchet is. U ziet, èen aller aardigste oplossing voor zoo'n kleine mof. Voor bont kunt U allerlei soort gebrui ken en heel dikwijls is het eenvoudiger een kraag met manchetten of met mof gereed te koopen en die alleen op den mantel te bevestigen, omdat het in elkaar zetten van bont en met maken van een dito kraag niet ieders werk is. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a Den Haag). DE DIENJAPON. Onder de diverse stoffen, die dezen win ter in den handel zijn gebracht nemen de «treepen nog altijd een groote plaats im Japon No. 392 geeft u een dergelijke ja pon te zien, die hoewel zeer eenvoudig van snit toch een gekleeden indruk maakt. Dit komt hoofdzakelijk door de aardige mouw, die boven den elleboog een pofmouw heeft van de gestreepte stof en daaronder een strakke mouw van dezelfde stof als waar van de knaag is gemaakt. De gladde onder mouw is aan den pols eenvoudig met een smalle bies afgewerkt. De rok is heel eenvoudig. De verschil lende panden zijn naar de heup toe iets ingenomen, terwijl zij naar onderen toe wijder uitloopen. Het lijfje heeft een breed ingezet vest met ruim vallenden kraag van de effen lichte kleur van het gestreepte goed, terwijl achter aan den hals de kraag in een strik met lange slip pen eindigt. Een breede ceintuur met fantasiegesp maakt het geheel af. Patroon verkrijgbaar a ƒ0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN SIERLIJK HOEDJE. Een sierlijk hoedje van Engelsch vilt ziet u afgebeeld op ons prentje. Het model is rechts met neergeslagen rand en links met een smalleren opgeslagen rand, terwijl als afwerking een strik tegen den rand en den bol is vastgehecht. De bol is betrekkelijk ruim en wordt naar het hoofd gevormd door er een plooi in. te trekken zoo, dat het model gemakkelijk op het hoofd past. Daar het Engelsche vilt buitengewoon soe pel is, kan men er gemakkelijk een derge lijke plooi inleggen. Meestal blijft deze wel zoo zitten, doch mocht dit bij uw hoed niet het geval zijn, dan bestaat er niet het min ste bezwaar tegen de plooi met een klein steekje vast te zetten. U moet dit echter wel onzichtbaar doen. De mouw mag vooral niet nauw zijn, hoe wel overdreven .wijd la-stig is, doch wasch zijde moet voldoende ruimte hebben bij het dragen, wil men niet', dadelijk door de mouw heen zijn. Een smalle manchet, slui tende met dezelfde knoopjes als waarmede de blouse gesloten wordt, sluit vrij strak om den pols. De wijdte van de mouw wordt gerimpeld in de manchet verwerkt. No. 395 is een blouse van lichtgekleurde wollen crêpe of mouseline. Het opvallende aan deze blouse is wel de sjaalkraag, die geheel klokkend is geknipt en daardoor en royaal komt te zitten. Hij loopt van het linker voorpand om den hals heen en -zoo langs het reehtervoorpand tot in het middel. De blouse heeft op middel hoogte een smalle-,band, die tevens als ceintuur dienst, doet, en die met een strik wordt gesloten. De mouw, die bij den schouder ruim zitTVloopt naar den pols nauwer toe en v irgt-.afgewerkt met een kleine schuine bips.^Dg sluiting vindt men onder den sjaalkraag, waar eenige knoop jes en knoopsgaten zijn aangebracht, waar- overheen de klokkende bies valt. Patroon verkrijgbaar a 0.58 per stuk (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN EENVOUDIGE SCHRIJFTAFEL. Een schrijftafel is meestal een heel meu belstuk ixi de kamer "én er zijn kamers, waar een schrijftafel wat al te veel plaats inneemt. Denken wij aan de kamers van onze studeerende kinderen, die tevens in him kamer moeten slapen, dan blijft er meestal niet al te veel ruimte over. Voor hen is daarom ook een schrijftafel een ideaal meubelstuk. Onze afbeelding geeft u een eenvoudige eikenhouten schrijftafel te zien, met aan .iedeyen kant een kleine en in het midden een iets grootere lade, waarin heel wat opgeborgen kan worden. Hebt u een zitslaapkamer en voelt u het gemis van een sc-hrijftafel, datn is zoo'n klein goedkoop meubej wel aan te beve len. Hoewel een ietwat rommelige schrijf tafel wel gezellig kan zijn, verdient het toch aanbeveling om na het gebruik alles op te ruimen en meb-doet goed om alles in de laden een vaste plaats te geven. Men kan b.v. het bovenste laad je rechts gebrui ken voor schrijfmateriaal, inkt, peninen- bakjo, vloeiroller, lineaal en dergelijke. De lade daaronder voor schrijfpapier, enve loppen, briefkaarten enz. Houdt u nu een lade bepaald voor de briefwisseling, dan is het. het eenvoudigste er een map in te hebben met brieven, die reeds beantwoord moeten worden en een map, met brieven, die reeds beantwoord zijn, doch die men om de een of andere reden nog niet ver scheurd heeft. Het onderste laadje kan uit stekend dienen voor de andere paperassen, kasboekjes, spaarbankboekjes, giroboekjes enz. U hebt dan de middelste lade nog geheel vrij voor allerlei andere dingen en kunt al- No. 396 geeft u te zien een keurige dien japon, die de meisjes gemakkelijk zelf kun nen maken- De japon is gedacht van donker bruine, of donkergroene stof, ter afwisse ling van de zwarte dienjapon. De groote zaken, waar men serveerjuffrouwen heeft, komen er steeds meer van terug om zwarte japonnen verplichtend te stellen, doch vooral donkerbruin schijnt zeer gewild te zijn. Het lijfje is nauwaansluitend en be staat uit' een rug- en twee voorpanden. Met knoopen en knoopsgaten wordt de blouse gesloten, waaroverheen een breede stilp- plooi valt, zoodat men de zgm. blinde slui ting- krijgt. Een klein zijden of kanten kraagje en dito manchetjes staan frisch en keurig. De mouw is betrekkelijk ruim, wat noodig is als men werkt, want een strakke mouw is hinderlijk, vooral bij het dikwijls buitgen van den elleboog; De rok is zeer eenvoudig. Het heupstuk is gladaansluitend, terwijl de rokpanden naar onderen toe wijder uitloopen, doch niet bepaald Mokken vormen. Een aardig schortje van kantstof dient eigenlijk meer DE TASSCHEN. taschje is zeer fraai en heeft drie motie ven van malagiet. Dit is half-edelsteen en daardoor is de tasch vrij kostbaar. Mea kan ze ook in een veel goedkoopere uitvoe ring hebben n.l. in gagalifch, dat is een soort van celluloid. Het onderste model is zeer eenvoudig. Een rechte beugel, die in het midden een kogelvorxuigen knop heeft, welke naar ach teren gebogen ban worden, waardoor de beugel opengaat, zorgt voor de sluiting. Ook de voering bepaalt veelal den prijs. Heeft men een tasch, die van binnen met glacéleer gevoerd is, dan moet men na tuurlijk meer betalen, dan voor een tasch met een eenvoudige moiree-zijden voering. De meeste modellen zijn echter heel sier lijk en zijn ook in het gebruik zeer prac tisch. Onder al de aangeboden artikelen vallen dezen winter de tasschen zeer in het oog. Daar schijnt bijzonder veel werk van ge maakt te zijn. Het grootste verschil zit hoofdzakelijk in debeugels. Deze hebben allerlei eigenaardige vormen. Zooals u op de teekening ziet ia de beugel van het bovenste taschje zelfs boogvormig. De sluiting zit aan het uiterste deel. Door een druk op den uitstekenden knop gaat de beugel open. Het materiaal van de tusschen is hoofdzakelijk leer. Tasschen van zijde of brooaat dienen uitsluitend voor 's avonds bij onze avondjaponnen, doch niet voor da- gelijkach gebruik of winkelen. Het leer is vaak bewerkt alsof het stof is, dat kunt u op alle drie de afgebeelde modellen goed zien, vooral het onderste doet sterk aan stof denken, doch het leer heeft een inge perst patroon. De beugel van het middelste

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8